Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azt szabad tudni, hogy miben volt hiányérzeted a mozi esetén?
Robinál nem jártam de nekem is szinte ugyan olyan Bodor HTPC-m van, mint neki. Az igaz, hogy szoptam vele, mivel 0 tudással kezdtem neki a htpc-n futó szoftverek beállításának (mpc-hc, madVR, Jriver, Kodi DS player, stb.) de megérte, a hang és a kép önmagáért beszél.
Nálam is voltak gondok, szaggatott a kép (emiatt még plusz videokártyát is vettem feleslegesen a htpc-hez), de a megfelelő beállítások után most már minden megfelelően működik (az eredeti videokártyával).
 
Ez tényleg csak az én véleményem, nem akarok senkit semmiről meggyőzni, mindenkinek a saját útját kell járnia.

Lényeg ,hogy életben először elégedet vagyok itthon több hónap után is 
Igazából nálam a hangzás ugyan az mint a Bodor audio-ban ,a nagy fehér hangfalukkal .Van akinek az bejön van akinek nem.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Ez azért elég sarkos. Mert ha így lenne, akkor gyakorlatilag felesleges lenne a processzorok válogatott alkatrészeinek, és különleges felépítésüknek létezése. Ha egy egyszerű HTPC is szállítja a minőséget. Hallottam Robi22 cuccát, zenén meggyőzőt, mozin kevésbé. Mondjuk nem ez számít, mert ízlések és pofonok, Robi amit lehet szétbuherál, ha csúszka van abba tuti belehúz. Tehát maximálisan saját fülének megfelelően lövi be a rendszerét, mint bárki más., Ezeket leszámítva azért az óriási katarzis elmaradt mozin részemről. Szép dolog a lelkesedés, de lassan már a csoda kategóriára emeltek valamit, amit még nem is hallottatok. Oké, egyfajta hangkarakter ez is, mint bármi más ebben a hobbiban. De, h minden felett állna 5 millióig az azért egész egyszerűen túlzás. A rengeteg pippantásról nem is beszélve. Mikor ott voltam, ugyan egy régi LG plazmán kaptam képet. Ami távolról sem ment finoman szólva akadás mentessen, ez néha megnyilvánult a hangban is amit néha nyikogva megrántott. Biztos megvan a módja, csak varázsolgatni kell ahogy egy HTPC-nél szokás. Egy csipetnyi varázslás ide, egy csöpp kodek oda, h aztán jöjjön a következő bug, pipa hiány, proci teljesítmény hiány, és stb.
 
Azt szabad tudni, hogy miben volt hiányérzeted a mozi esetén? Robinál nem jártam de nekem is szinte ugyan olyan Bodor HTPC-m van, mint neki. Az igaz, hogy szoptam vele, mivel 0 tudással kezdtem neki a htpc-n futó szoftverek beállításának (mpc-hc, madVR, Jriver, Kodi DS player, stb.) de megérte, a hang és a kép önmagáért beszél.
Nálam is voltak gondok, szaggatott a kép (emiatt még plusz videokártyát is vettem feleslegesen a htpc-hez), de a megfelelő beállítások után most már minden megfelelően működik (az eredeti videokártyával).
 
Ez tényleg csak az én véleményem, nem akarok senkit semmiről meggyőzni, mindenkinek a saját útját kell járnia.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hallani még nem hallottam, de több lehetőséget láttok benne hosszútávon. Persze egy ilyen HTPC beállításához kicsit több tudás/idő kell, mint egy "kész AVR/procihoz", de több lehetőséget is láttok benne. Szabadidőmben elkezdek majd azért vele kísérletezgetni, hátha kiforrja magát. Lehet hogy kicsit költői túlzás volt részemről a 5milliós határ, de ha az ember jobban beleássa magát a beállításokba/szoftverekbe, akkor sokkal több lehetősége lehet a hang/kép finomhangolására mint egy "kész rendszeren". 
Nem lehet hanem biztosan több lehetőség van benne ,minden téren.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez azért elég sarkos. Mert ha így lenne, akkor gyakorlatilag felesleges lenne a processzorok válogatott alkatrészeinek, és különleges felépítésüknek létezése. Ha egy egyszerű HTPC is szállítja a minőséget. Hallottam Robi22 cuccát, zenén meggyőzőt, mozin kevésbé. Mondjuk nem ez számít, mert ízlések és pofonok, Robi amit lehet szétbuherál, ha csúszka van abba tuti belehúz. Tehát maximálisan saját fülének megfelelően lövi be a rendszerét, mint bárki más., Ezeket leszámítva azért az óriási katarzis elmaradt mozin részemről. Szép dolog a lelkesedés, de lassan már a csoda kategóriára emeltek valamit, amit még nem is hallottatok. Oké, egyfajta hangkarakter ez is, mint bármi más ebben a hobbiban. De, h minden felett állna 5 millióig az azért egész egyszerűen túlzás. A rengeteg pippantásról nem is beszélve. Mikor ott voltam, ugyan egy régi LG plazmán kaptam képet. Ami távolról sem ment finoman szólva akadás mentessen, ez néha megnyilvánult a hangban is amit néha nyikogva megrántott. Biztos megvan a módja, csak varázsolgatni kell ahogy egy HTPC-nél szokás. Egy csipetnyi varázslás ide, egy csöpp kodek oda, h aztán jöjjön a következő bug, pipa hiány, proci teljesítmény hiány, és stb. 
Persze ,h szaggatott a tv mivel egy 720p matuzsálem amire egyszerűen nem lőttem be a rendszert ,mert csak a beállításokra szoktam használni. Ezért nem szokott izgatni ha szaggat .Mivel a proji 1080p ott nincs ilyen probléma.
Emlékszem mikor a Primare spa 22hd-hallgattad ,azt szinte" lehánytad "annyira nem tetszett . Itt inkább ahhoz kell mérned ,mivel a légterem kb egy 10nm szobának felel meg ezért nem is lehet olyan  hangzást ki hozni ,mint egy nagyobb szobában vagy nappaliban. Valószínűleg ha kivinném egy  kellő méretű hejiségbe a rendszert akkor megjönne a katarzis.
Sőt elég annyi mikor a komplett rendszeredet is vettem már meg, de nálam ugyan az a 10% sem hozta ,és csodálkoztam ,miért szól ilyen szarul .

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: paler »


Ez azért elég sarkos. Mert ha így lenne, akkor gyakorlatilag felesleges lenne a processzorok válogatott alkatrészeinek, és különleges felépítésüknek létezése. Ha egy egyszerű HTPC is szállítja a minőséget. Hallottam Robi22 cuccát, zenén meggyőzőt, mozin kevésbé. Mondjuk nem ez számít, mert ízlések és pofonok, Robi amit lehet szétbuherál, ha csúszka van abba tuti belehúz. Tehát maximálisan saját fülének megfelelően lövi be a rendszerét, mint bárki más., Ezeket leszámítva azért az óriási katarzis elmaradt mozin részemről. Szép dolog a lelkesedés, de lassan már a csoda kategóriára emeltek valamit, amit még nem is hallottatok. Oké, egyfajta hangkarakter ez is, mint bármi más ebben a hobbiban. De, h minden felett állna 5 millióig az azért egész egyszerűen túlzás. A rengeteg pippantásról nem is beszélve. Mikor ott voltam, ugyan egy régi LG plazmán kaptam képet. Ami távolról sem ment finoman szólva akadás mentessen, ez néha megnyilvánult a hangban is amit néha nyikogva megrántott. Biztos megvan a módja, csak varázsolgatni kell ahogy egy HTPC-nél szokás. Egy csipetnyi varázslás ide, egy csöpp kodek oda, h aztán jöjjön a következő bug, pipa hiány, proci teljesítmény hiány, és stb. 
Hallani még nem hallottam, de több lehetőséget láttok benne hosszútávon. Persze egy ilyen HTPC beállításához kicsit több tudás/idő kell, mint egy "kész AVR/procihoz", de több lehetőséget is láttok benne. Szabadidőmben elkezdek majd azért vele kísérletezgetni, hátha kiforrja magát. Lehet hogy kicsit költői túlzás volt részemről a 5milliós határ, de ha az ember jobban beleássa magát a beállításokba/szoftverekbe, akkor sokkal több lehetősége lehet a hang/kép finomhangolására mint egy "kész rendszeren". 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez azért elég sarkos. Mert ha így lenne, akkor gyakorlatilag felesleges lenne a processzorok válogatott alkatrészeinek, és különleges felépítésüknek létezése. Ha egy egyszerű HTPC is szállítja a minőséget. Hallottam Robi22 cuccát, zenén meggyőzőt, mozin kevésbé. Mondjuk nem ez számít, mert ízlések és pofonok, Robi amit lehet szétbuherál, ha csúszka van abba tuti belehúz. Tehát maximálisan saját fülének megfelelően lövi be a rendszerét, mint bárki más., Ezeket leszámítva azért az óriási katarzis elmaradt mozin részemről. Szép dolog a lelkesedés, de lassan már a csoda kategóriára emeltek valamit, amit még nem is hallottatok. Oké, egyfajta hangkarakter ez is, mint bármi más ebben a hobbiban. De, h minden felett állna 5 millióig az azért egész egyszerűen túlzás. A rengeteg pippantásról nem is beszélve. Mikor ott voltam, ugyan egy régi LG plazmán kaptam képet. Ami távolról sem ment finoman szólva akadás mentessen, ez néha megnyilvánult a hangban is amit néha nyikogva megrántott. Biztos megvan a módja, csak varázsolgatni kell ahogy egy HTPC-nél szokás. Egy csipetnyi varázslás ide, egy csöpp kodek oda, h aztán jöjjön a következő bug, pipa hiány, proci teljesítmény hiány, és stb.Nah végre egy őszinte komment.Nem vagyunk kebelbarátok,de hallatlanban így gondoltam ahogy leírtad.Maradjunk annyiban a helyesíróbajnokunk kissé túloz,de 3évvel ezelőtt még tuningoltatott alapnál egy fokkal jobb hangfalat,s az volt piedasztádra emelve,csak ezt sokan elfelejtették...Köszi Tonyka,korrekt komment!

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Ez azért elég sarkos. Mert ha így lenne, akkor gyakorlatilag felesleges lenne a processzorok válogatott alkatrészeinek, és különleges felépítésüknek létezése. Ha egy egyszerű HTPC is szállítja a minőséget. Hallottam Robi22 cuccát, zenén meggyőzőt, mozin kevésbé. Mondjuk nem ez számít, mert ízlések és pofonok, Robi amit lehet szétbuherál, ha csúszka van abba tuti belehúz. Tehát maximálisan saját fülének megfelelően lövi be a rendszerét, mint bárki más., Ezeket leszámítva azért az óriási katarzis elmaradt mozin részemről. Szép dolog a lelkesedés, de lassan már a csoda kategóriára emeltek valamit, amit még nem is hallottatok. Oké, egyfajta hangkarakter ez is, mint bármi más ebben a hobbiban. De, h minden felett állna 5 millióig az azért egész egyszerűen túlzás. A rengeteg pippantásról nem is beszélve. Mikor ott voltam, ugyan egy régi LG plazmán kaptam képet. Ami távolról sem ment finoman szólva akadás mentessen, ez néha megnyilvánult a hangban is amit néha nyikogva megrántott. Biztos megvan a módja, csak varázsolgatni kell ahogy egy HTPC-nél szokás. Egy csipetnyi varázslás ide, egy csöpp kodek oda, h aztán jöjjön a következő bug, pipa hiány, proci teljesítmény hiány, és stb. 
Akkor ha zenén megállta a helyét mozin is hoznia kellene,de lehet a sok "buhera" nem tett jót a hangnak.Nálam HTPC-n semmi akadás,röccenés filmezés közben. De azért én is processzort használok jelenleg,az még a jövő zenéje,hogy mi válik be nálam is igazán. A PC térhódítása igen komoly hendikep a processzorok számára és óriási potenciál van benne. Mindazonáltal valóban kell hozzá némi gyakorlat,és nem olyan egyszerű még a tökéletes megoldás,kell sz@rakodni vele rendesen.
Az,hogy egy dedikált processzorba mekkora alkatrésztemető van,nem garantálja a felhasználói élményt,az avulásról rugalmatlanságról nem is beszélve. De ez szigorúan az én gondolatmenetem.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »



Egy kérdés a szakértőkhöz.

Az emberi beszédhang elvileg férfiaknál 70-200Hz közötti, nőknél 140-400Hz.
Elég lenne a centert mondjuk 60-400Hz között korrigálni?
 


Akkor ez a kérdés nem nekem lett címezve.
Elég lenne a 60-400 Hz közötti korrigálás..............de egy centernek nem csak a beszédhangokat kell jól "szimulálnia",szerintem.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



 
 
Amióta Robi22 felhívta a figyelmemet erre a HTPC-s processzálásra, én is úgy látom hogy ez lehet ár/érték arányba a legjobb megoldás a 5-10milliós procik világa alatt. 

Ez azért elég sarkos. Mert ha így lenne, akkor gyakorlatilag felesleges lenne a processzorok válogatott alkatrészeinek, és különleges felépítésüknek létezése. Ha egy egyszerű HTPC is szállítja a minőséget. Hallottam Robi22 cuccát, zenén meggyőzőt, mozin kevésbé. Mondjuk nem ez számít, mert ízlések és pofonok, Robi amit lehet szétbuherál, ha csúszka van abba tuti belehúz. Tehát maximálisan saját fülének megfelelően lövi be a rendszerét, mint bárki más., Ezeket leszámítva azért az óriási katarzis elmaradt mozin részemről. Szép dolog a lelkesedés, de lassan már a csoda kategóriára emeltek valamit, amit még nem is hallottatok. Oké, egyfajta hangkarakter ez is, mint bármi más ebben a hobbiban. De, h minden felett állna 5 millióig az azért egész egyszerűen túlzás. A rengeteg pippantásról nem is beszélve. Mikor ott voltam, ugyan egy régi LG plazmán kaptam képet. Ami távolról sem ment finoman szólva akadás mentessen, ez néha megnyilvánult a hangban is amit néha nyikogva megrántott. Biztos megvan a módja, csak varázsolgatni kell ahogy egy HTPC-nél szokás. Egy csipetnyi varázslás ide, egy csöpp kodek oda, h aztán jöjjön a következő bug, pipa hiány, proci teljesítmény hiány, és stb. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Fish »



A REW előtt a Jazz-t tudtam mértékkel használni, a Movie mód gyakorlatilag hallgathatatlan volt.
 
REW után a JAZZ nagyobb hangerőn is OK, nincs fülbántó hangja, a Movie pedig mozinál rendesen rátesz egy lapáttal, de szintén bántó hangok nélkül.
 
Nálam 38Hz környékén van egy óriási kiemelés - az okozta az egészet.
Most tetszik, amit hallok!


király!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: paler »



ADA Suite 7.1 HD 3D processzort használok.
12 van a hangfalakra, 8 a szubra +/- 10DB eltérítési lehetőséggel és négy különböző EQ beállítási lehetőségem van.
 
De a HTPC+REW az igazi. ott ahogy néztem 20 lehetőség és +30/-99 között tetszőlegesen állítható a gain, a Q pedig ezred pontossággal.


Nem néz ki rossz cuccnak  először azt hittem valami pro mozis cucc, de ahogy a leírását olvasom inkább HM procinak írják. 
 
Amióta Robi22 felhívta a figyelmemet erre a HTPC-s processzálásra, én is úgy látom hogy ez lehet ár/érték arányba a legjobb megoldás a 5-10milliós procik világa alatt. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Megtudhatnám hogy milyen eszközön van neked ez a 12 lehetőség?
 
ADA Suite 7.1 HD 3D processzort használok.
12 van a hangfalakra, 8 a szubra +/- 10DB eltérítési lehetőséggel és négy különböző EQ beállítási lehetőségem van.
 
De a HTPC+REW az igazi. ott ahogy néztem 20 lehetőség és +30/-99 között tetszőlegesen állítható a gain, a Q pedig ezred pontossággal.


Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: paler »



Egy kérdés a szakértőkhöz.
Nálam 12 lehetőség van adott hangfalnál a görbe eltérítésére.

Megtudhatnám hogy milyen eszközön van neked ez a 12 lehetőség?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Egy kérdés a szakértőkhöz.
Nálam 12 lehetőség van adott hangfalnál a görbe eltérítésére.
 
A centerrel szeretném folytatni, ami a szubbal együtt a legfontosabb hangfal.
Mivel az automata EQ korrekció igencsak szétszórja a lehetőségeket - elég bizonyos frekvencia tartományon belül korrigálni?
 
Az emberi beszédhang elvileg férfiaknál 70-200Hz közötti, nőknél 140-400Hz.
Elég lenne a centert mondjuk 60-400Hz között korrigálni?
 


Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Érdekes mert ha nálad 38hz-nél van kiemelés, és a movie mód éppen 35hz-en emel 5dB-t akkor szinte hallgathatatlannak kellene lennie .
 
A Movie módnál +4db kiemelés van, valóban 35Hz-nél.
Igen, pont ezt írtam - EQ nélkül hallgathatatlan nálam a movie mód.
 
A REW ezt teljesen helyre teszi.

 
Képzelj el egy ilyen kiemelést, amihez még mondjuk a movie mód hozzátesz.
Ezt kell korrigálni:
 


Avatar
muzsikpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 22:29
Értékelés: 238

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: muzsikpeti »



A REW előtt a Jazz-t tudtam mértékkel használni, a Movie mód gyakorlatilag hallgathatatlan volt.
 
REW után a JAZZ nagyobb hangerőn is OK, nincs fülbántó hangja, a Movie pedig mozinál rendesen rátesz egy lapáttal, de szintén bántó hangok nélkül.
 
Nálam 38Hz környékén van egy óriási kiemelés - az okozta az egészet.
Most tetszik, amit hallok!


 
Érdekes mert ha nálad 38hz-nél van kiemelés, és a movie mód éppen 35hz-en emel 5dB-t akkor szinte hallgathatatlannak kellene lennie .
Focal Electra 1027Be, Focal Electra cc1008Be, Focal Electra 1007be, Focal Electra IC1002, Velodyne SPL1200 Ultra, Emotiva RMC1, Rotel Rmb1095 és Rmb1075, Oppo205, Samsung 77S90C Oled, Hidiamond 7 speaker cable, Hidiamond Xlr2, Hidiamond 3 power cable, Audioquest Husky sub cable. Nordost qrt 4

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Szerintem nálad az ARC ezt teljesen helyre tudja tenni.
 
Sajnos a Velodyne a kis mikrofonnal semmit sem képes korrigálni.
Plusz meg sem lehet nézni, hogy egyáltalán hol próbálkozott korrekcióval.
 
A REW azt tudja a profi mikrofonnal, hogy a "megeqzott" szub újbóli mérésekor teljesen hozza a korrekciós grafikont.
A szub beállítása mindig talán a legkényesebb dolog.


 
  Igazad van , az Arc rendesen helyretette a hangot szinte nem is tudok belekötni semennyire se...
Mindenből annyi van amennyi kell...
"Az igazi barát szemből támad."

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



 Nálam is a Jazz vált be de ahogy írod a movie nem kicsit rosszabb sajna...
Látom alakul a szobahangolásod rendesen...   szinte kíváncsivá tettél a végeredményt illetően...

 
Szerintem nálad az ARC ezt teljesen helyre tudja tenni.
 
Sajnos a Velodyne a kis mikrofonnal semmit sem képes korrigálni.
Plusz meg sem lehet nézni, hogy egyáltalán hol próbálkozott korrekcióval.
 
A REW azt tudja a profi mikrofonnal, hogy a "megeqzott" szub újbóli mérésekor teljesen hozza a korrekciós grafikont.
A szub beállítása mindig talán a legkényesebb dolog.


Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



A REW előtt a Jazz-t tudtam mértékkel használni, a Movie mód gyakorlatilag hallgathatatlan volt.
 
REW után a JAZZ nagyobb hangerőn is OK, nincs fülbántó hangja, a Movie pedig mozinál rendesen rátesz egy lapáttal, de szintén bántó hangok nélkül.
 
Nálam 38Hz környékén van egy óriási kiemelés - az okozta az egészet.
Most tetszik, amit hallok!


 
   
 Nálam is a Jazz vált be de ahogy írod a movie nem kicsit rosszabb sajna...
Látom alakul a szobahangolásod rendesen...   szinte kíváncsivá tettél a végeredményt illetően...
"Az igazi barát szemből támad."

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azt hittem, hogy Te azzal végzed el az EQ korrekciót!
 
Jelenleg ezeket a készülékeket támogatja a REW.
Emotiva tulajoknak is kötelező választás!!! Érdemes próbát tenni vele!
 
REW EQ.jpg

Igen abban hasznalom.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


én a jazz-t használom ,sztem az e legjobb, a movie az eléggé dübörgős és koncertekre sem a legjobb választás..
 
A REW előtt a Jazz-t tudtam mértékkel használni, a Movie mód gyakorlatilag hallgathatatlan volt.
 
REW után a JAZZ nagyobb hangerőn is OK, nincs fülbántó hangja, a Movie pedig mozinál rendesen rátesz egy lapáttal, de szintén bántó hangok nélkül.
 
Nálam 38Hz környékén van egy óriási kiemelés - az okozta az egészet.
Most tetszik, amit hallok!


Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Melyik aza generic mod?
Az ahol a keszulek tipusokat lehet kivalasztani.
Vagy valami speci mod amire meg nem jottem ra.

 
Azt hittem, hogy Te azzal végzed el az EQ korrekciót!
 
Jelenleg ezeket a készülékeket támogatja a REW.
Emotiva tulajoknak is kötelező választás!!! Érdemes próbát tenni vele!
 


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Melyik aza generic mod?
Az ahol a keszulek tipusokat lehet kivalasztani.
Vagy valami speci mod amire meg nem jottem ra.
Igen ott lesz az valahol a bal oszlop alján.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Fish »



Ezt a Velodyne szubok Movie és jazz DSP módjára értettem.
 
Általában a Jazz-t szokták használni, de én szeretem a movie módot is.


én a jazz-t használom ,sztem az e legjobb, a movie az eléggé dübörgős és koncertekre sem a legjobb választás..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az SMS1 jobb, de (ha jól tudom) ott is csak +6db -6db -12bd értékek lehetnek. 
A REW ehhez képest sokkal precízebb. Főleg Generic módban!
 


Melyik aza generic mod?
Az ahol a keszulek tipusokat lehet kivalasztani.
Vagy valami speci mod amire meg nem jottem ra.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”