Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szívesen megmutatom neked azt a helyzetet, amit leírtál,hogy történik valójában,de ehhez kellene egy kis vér a töködbe,ami ugye üresen himbilimbizik.
Az viszont továbbra is rejtély számomra, hogy a nyolc általánost,hány újra tapsolással jártad ki.A tippem, minimum kettő plusz év, de az is alsóban.Mehet offba a dal,a többit privátban közölheted, majd remélhetőleg személyesen is közlöd az arcomba;-)

   

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pár apróság:
Mekk Eleket imádom, ne bántsuk. :-D
A jó hangnál semmi sincs kiemelve, se hifin, se mozin.
A jó hifis hang se finomkodó.
A mozis processzor is számítógép. Célgép célszoftverrel.
Először doboztologatás, aztán akusztika, amit csak lehet, aztán 80Hz alatt finoman, manuálisan parametrikus EQ megkeresve azt a szintet, ahol még több a hozadék, mint az ár.
Inkább segítsétek egymást ”istállótól” függetlenül, igy mindenkié jobb lesz.
Hajrá mozisok!

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Hallottam az Anthemet, de nekem koránt sem tetszett annyira, mint amennyire mondjátok. Ha ki volt kapcsolva jó volt a sztereó, de a mozi pocsék. Bekapcsolt állapotban pedig fordítva. Én ezt nem nevezném sikernek, hogy állandóan kapcsolgatni kell.
 
Az Anthem-nél van külön EQ sztereóra és mozira.
 
Rosszul volt beállítva, vagy ahol hallottad rosszul állították be.
10 pontos mérést lehet vele csinálni mozira és újabb 10 pontos mérést zenéhez.

Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



A korrigált adatokat feltöltöm a processzorra.
 
Miért lenne kínlódás?
Mi a fenét csinál az ARC az Anthem-ben, vagy a Dirac, vagy Az Audyssey Pro?
 
Ezek közül az ARC-vel van tapasztalatom. 
Meg fogsz lepődni! Jó (sokkal jobb) hangot lehet kapni ARC után.
Főleg a mélyeknél.


Hallottam az Anthemet, de nekem koránt sem tetszett annyira, mint amennyire mondjátok. Ha ki volt kapcsolva jó volt a sztereó, de a mozi pocsék. Bekapcsolt állapotban pedig fordítva. Én ezt nem nevezném sikernek, hogy állandóan kapcsolgatni kell.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Te most nem azt csinálod, hogy a mért és korrigált adatokat feltöltöd a pc-be? Akkor mindjárt nem direktbe hallgatod.
Egyébként olvasgatva ezt a kínlódást? a freki ide-oda tologatásokról, el nem tudom képzelni, hogy jó hangot kaptok.

 
A korrigált adatokat feltöltöm a processzorra.
 
Miért lenne kínlódás?
Mi a fenét csinál az ARC az Anthem-ben, vagy a Dirac, vagy Az Audyssey Pro?
 
Ezek közül az ARC-vel van tapasztalatom. 
Meg fogsz lepődni! Jó (sokkal jobb) hangot lehet kapni ARC után.
Főleg a mélyeknél.


Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Szívesen megmutatom neked azt a helyzetet, amit leírtál,hogy történik valójában,de ehhez kellene egy kis vér a töködbe,ami ugye üresen himbilimbizik.
Az viszont továbbra is rejtély számomra, hogy a nyolc általánost,hány újra tapsolással jártad ki.A tippem, minimum kettő plusz év, de az is alsóban.Mehet offba a dal,a többit privátban közölheted, majd remélhetőleg személyesen is közlöd az arcomba;-)

 
Én nem akarom látni azt a helyzetet, amikor Robi22 vérrel telt dákóval meglátogat téged és te hasonlóan nem himbilimbiző szerszámmal fogadod. 
Elképzelni sem szeretném.
 
Mindkettőtöket ismerlek, de nem gondoltam, hogy ilyen igényeitek vannak.


Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Roli80 »




Direkt módban hallgatom, mert úgy a legjobb. Rengeteg hasonló vélemény van.
A beépített EQ-val sok esetben rosszabb lesz a hang.
Ha megfelelő helyen, megfelelő mértékben korrigálunk, akkor SZVSZ el lehet érni megfelelő változást.
 

Te most nem azt csinálod, hogy a mért és korrigált adatokat feltöltöd a pc-be? Akkor mindjárt nem direktbe hallgatod.
Egyébként olvasgatva ezt a kínlódást? a freki ide-oda tologatásokról, el nem tudom képzelni, hogy jó hangot kaptok.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mindenre nem jó és távolról sem csodaszer, de egy lehetőség.A REW és a mérés pedig jó szórakozás. Akár Mekk Elek szinten is az! 
Abszolút így van. Az EQ-k minőségében, pontosságában nagy szórás van, így bizony előfordul, hogy élvezetesebb a nyers a hang, mint a korrigált. Okozhatja ezt egy rossz minőségű EQ, de hibás beállítás is. Az automata korrekciók néha egészen meglepő dolgokat művelnek, tisztelet a kivételnek.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerencsere a te szadbol ezek annyira semitmondo ,mint amennyi pozitiv megnyilvanulast szoktam olvasni tolled
Ilyen primitiv embereket mindig ugy tudom elkepzelni ,h ul a gep elott egy csomag zsepivel , egy testapoloval es ha lat valakit ekibe lehet kotni egybol fustologve veri a billentyuzetet meg mimden mast is
Remelem ma is nagy oromet okoztam
Szívesen megmutatom neked azt a helyzetet, amit leírtál,hogy történik valójában,de ehhez kellene egy kis vér a töködbe,ami ugye üresen himbilimbizik.Az viszont továbbra is rejtély számomra, hogy a nyolc általánost,hány újra tapsolással jártad ki.A tippem, minimum kettő plusz év, de az is alsóban.Mehet offba a dal,a többit privátban közölheted, majd remélhetőleg személyesen is közlöd az arcomba;-)

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Nem fog tetszeni a válaszom, de nem mondhatok mást, mint amit gondolok: első lépés mindig az akusztika rendbetétele. Tökéletes nem lesz soha, de amit lehet és még reálisan megoldható, meg kell tenni. Jóval hatékonyabb, olcsóbb és egyszerűbb, mint hangdobozokat, processzorokat, kábeleket cserélgetni, sőt könnyen lehet, hogy a jó akusztikájú szobában ezekre nem is lenne szükség. Ha ezzel megvagyunk, az átvitel még nem lesz lineáris, de kevésbé szenved komoly problémáktól (amiket amúgy sem tudnál EQ-val megoldani). A készülékek, pláne a hangsugárzók átvitele sem lineáris, de itt már sokat segít egy mérések alapján jól beállított EQ. A végeredmény egészen szerethető lehet, de a hangnyomás görbe kikalapálása még nem a kánaán. Nagyon ráhasaltatok erre, ami egyrészt dicséretes, de legyetek tisztában a korlátaival is! Két kiegyenesített hangnyomás görbe is szólhat egészen másként, mivel a többi paraméter erősen eltérhet. Hogy mit érdemes akusztikai elemekkel, vagy elektronikus megoldásokkal korrigálni, az nem a frekvencián, inkább a probléma jellegén múlik. Túlzott zengést, kiemelkedő torzítást, zavaró rezonanciát EQ-val nem tudsz megoldani, mivel ezek nem hangnyomás mennyiségi kérdések..
 
A topik címe alapján ez egyértelmű dolog.
 
De ha adott egy nappali, ahol a lehetőségeket kimerítettük, vagy csak nagyon kis változtatások lehetségesek - az EQ az egyetlen megoldás.
A túlnyomó többségnél ez a helyzet.
 
Lehet-e EQ korrekcióval pozitív változást elérni?
Direkt módban hallgatom, mert úgy a legjobb. Rengeteg hasonló vélemény van.
A beépített EQ-val sok esetben rosszabb lesz a hang.
Ha megfelelő helyen, megfelelő mértékben korrigálunk, akkor SZVSZ el lehet érni megfelelő változást.
 
Mindenre nem jó és távolról sem csodaszer, de egy lehetőség.
A REW és a mérés pedig jó szórakozás.
Akár Mekk Elek szinten is az!


Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Savanyú?Nem hinném.
Szánalmas?inkább neked az..téged szembesítettek az igazsággal,csak ez most pont fáj,de csak egy kicsit.

Szerencsere a te szadbol ezek annyira semitmondo ,mint amennyi pozitiv megnyilvanulast szoktam olvasni tolled
Ilyen primitiv embereket mindig ugy tudom elkepzelni ,h ul a gep elott egy csomag zsepivel , egy testapoloval   es ha lat valakit ekibe lehet kotni egybol fustologve veri a billentyuzetet meg mimden mast is
Remelem ma is nagy oromet okoztam

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Melyik az a tartomány, amit EQ-val érdemes korrigálni és mi az, amit akusztikai elemekkel? Csak center és surround hangfalaknál?
Nem fog tetszeni a válaszom, de nem mondhatok mást, mint amit gondolok: első lépés mindig az akusztika rendbetétele. Tökéletes nem lesz soha, de amit lehet és még reálisan megoldható, meg kell tenni. Jóval hatékonyabb, olcsóbb és egyszerűbb, mint hangdobozokat, processzorokat, kábeleket cserélgetni, sőt könnyen lehet, hogy a jó akusztikájú szobában ezekre nem is lenne szükség. Ha ezzel megvagyunk, az átvitel még nem lesz lineáris, de kevésbé szenved komoly problémáktól (amiket amúgy sem tudnál EQ-val megoldani). A készülékek, pláne a hangsugárzók átvitele sem lineáris, de itt már sokat segít egy mérések alapján jól beállított EQ. A végeredmény egészen szerethető lehet, de a hangnyomás görbe kikalapálása még nem a kánaán. Nagyon ráhasaltatok erre, ami egyrészt dicséretes, de legyetek tisztában a korlátaival is! Két kiegyenesített hangnyomás görbe is szólhat egészen másként, mivel a többi paraméter erősen eltérhet. Hogy mit érdemes akusztikai elemekkel, vagy elektronikus megoldásokkal korrigálni, az nem a frekvencián, inkább a probléma jellegén múlik. Túlzott zengést, kiemelkedő torzítást, zavaró rezonanciát EQ-val nem tudsz megoldani, mivel ezek nem hangnyomás mennyiségi kérdések..

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Savanyu a szollo?
Nagyon szanalmas vagy.
Savanyú?Nem hinném.Szánalmas?inkább neked az..téged szembesítettek az igazsággal,csak ez most pont fáj,de csak egy kicsit.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Nem lenne elég. Az emberi beszédhangnak bőven van felharmonikus tartalma 400 Hz felett a több kHz-es tartományban is.
 
Hová érdemes összpontosítani a korrekciót centernél?
+Surround hangfalaknál?
 
De hogy a topik témájához jobban kapcsolódjon-
Melyik az a tartomány, amit EQ-val érdemes korrigálni és mi az, amit akusztikai elemekkel? Csak center és surround hangfalaknál?

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gondolod,Te...Csak valahogy mindig ott kötsz ki,hogy nálad rossz az akusztika,kicsi a tér,kevés a légköbméter,ez nem jó ott,az nem,óriási differenciát írsz meg,mikor valamit kicserélsz,egy-két nap,hét alatt,miközben az általad definiált különbségek mértéke túlzó és fellengző,de az adott körülmények mindig ugyanolyan rosszak maradnak.Nem kell itt hümmögni,meg finomkodni,ki kell mondani,amatőr vagy,meg szakmaiatlan,aki mert kipróbált pár átlagon felüli technikát,úgy érzi kiokosodott...Most új játékszered ez az eqzás,adod a szakmai hozzáértést,de az hogy mi hogy működik egy eqzás folyamán,jah és hogy miért működik úgy,az már magas.Rendben van,hogy próbálkozol,dícséretes,nah de MekkElek is próbálkozott,mégsem volt ezermester,de azt hitte Az.
Savanyu a szollo?
Nagyon szanalmas vagy.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az emberi beszédhang elvileg férfiaknál 70-200Hz közötti, nőknél 140-400Hz.
Elég lenne a centert mondjuk 60-400Hz között korrigálni?

Nem lenne elég. Az emberi beszédhangnak bőven van felharmonikus tartalma 400 Hz felett a több kHz-es tartományban is.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hat a mozizast 30 eve az 5.1 rendszert 15 eve csinalom.De az igaz ,h a cserelgetest 3 eve.Annyi kulonbsegel mashoz kepest ,hogy 20x annyi cucc jart nallam es jartam minden fele mint a legtobb forumlako.Tehat a tapasztalat szamit nem az evek szama.Gondolod,Te...Csak valahogy mindig ott kötsz ki,hogy nálad rossz az akusztika,kicsi a tér,kevés a légköbméter,ez nem jó ott,az nem,óriási differenciát írsz meg,mikor valamit kicserélsz,egy-két nap,hét alatt,miközben az általad definiált különbségek mértéke túlzó és fellengző,de az adott körülmények mindig ugyanolyan rosszak maradnak.Nem kell itt hümmögni,meg finomkodni,ki kell mondani,amatőr vagy,meg szakmaiatlan,aki mert kipróbált pár átlagon felüli technikát,úgy érzi kiokosodott...Most új játékszered ez az eqzás,adod a szakmai hozzáértést,de az hogy mi hogy működik egy eqzás folyamán,jah és hogy miért működik úgy,az már magas.Rendben van,hogy próbálkozol,dícséretes,nah de MekkElek is próbálkozott,mégsem volt ezermester,de azt hitte Az.

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangsúly nem azon van, h szaggatott, hanem azon, h pl. nem érzékeli automatán, és vált a megfelelő kadenciahelyes megjelenítésre. A halálom amikor némely HTPC-nél tíz kattot követően lesz jó a hang, jó a kép. Mert várjál, itt ez, most az nem fut, akkor bekapcsolom stb. Találkoztam már nem egy DIY mesterrel, nyugodtan mondhatom, h némelyik hatalmas agymosást tud csinálni az arra fogékony embereken. Számomra te még viszonyla kezdő vagy, alig két és fél éve még 120e.- ért akartál maximum mindent megvenni. Aztán átjöttél és belöktelek a szakadékba Hirtelen végigrohantál sok mindenen, most egyelőre úgy véled kikötöttél. Jó magam azért tizenéve utazok ebben a világban. Ezzel csak arra utalok, h nálam azért nem egyszerű katarzist okozni, főképp mozin. Mert zenén jó párszor okoztak már meglepetést. Nálad most hallottam a legjobb zenét, ez tény, de a mozi nem brillírozott számomra. Természetesen elfogadom, ha neked ez a legjobb, hisz te ismered a saját rendszered a legjobban. No meg saját füled szerint lőtted be, így az is lehet, h a kettőnk hangzásbeli igénye közti különbség miatt nem jött a katarzis nálam. 
Hat a mozizast 30 eve az 5.1 rendszert 15 eve csinalom.De az igaz ,h a cserelgetest 3 eve.Annyi kulonbsegel mashoz kepest ,hogy 20x annyi cucc jart nallam es jartam minden fele mint a legtobb forumlako.Tehat a tapasztalat szamit nem az evek szama.

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Akkor ez a kérdés nem nekem lett címezve.
Elég lenne a 60-400 Hz közötti korrigálás..............de egy centernek nem csak a beszédhangokat kell jól "szimulálnia",szerintem.

 

 
Ezt azért kicsit bővebben is kifejthetnéd. 
 
Sajnos nincs végtelen lehetőség a korrekcióra.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Azt szabad tudni, hogy miben volt hiányérzeted a mozi esetén?
 

Én sokkal több apró részletet, közvetlenebb hangot szeretek.  A center nekem kicsit mormogós volt, a mély terjengőbb, kissé kifejezéstelen, de sztem ez a helységnek tudható be, mert mással sem volt 100% sosem nála. Az elsőkből hátsókba vándorló hangoknak sztem nem 100-as a késleltetése. Persze ahogy mondtam ezek nagy része lehet saját beállítás, saját füligény szerint. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Persze ,h szaggatott a tv mivel egy 720p matuzsálem amire egyszerűen nem lőttem be a rendszert ,mert csak a beállításokra szoktam használni. Ezért nem szokott izgatni ha szaggat .Mivel a proji 1080p ott nincs ilyen probléma.
Emlékszem mikor a Primare spa 22hd-hallgattad ,azt szinte" lehánytad "annyira nem tetszett . Itt inkább ahhoz kell mérned ,mivel a légterem kb egy 10nm szobának felel meg ezért nem is lehet olyan  hangzást ki hozni ,mint egy nagyobb szobában vagy nappaliban. Valószínűleg ha kivinném egy  kellő méretű hejiségbe a rendszert akkor megjönne a katarzis.
Sőt elég annyi mikor a komplett rendszeredet is vettem már meg, de nálam ugyan az a 10% sem hozta ,és csodálkoztam ,miért szól ilyen szarul .

A hangsúly nem azon van, h szaggatott, hanem azon, h pl. nem érzékeli automatán, és vált a megfelelő kadenciahelyes megjelenítésre. A halálom amikor némely HTPC-nél tíz kattot követően lesz jó a hang, jó a kép. Mert várjál, itt ez, most az nem fut, akkor bekapcsolom stb. Találkoztam már nem egy DIY mesterrel, nyugodtan mondhatom, h némelyik hatalmas agymosást tud csinálni az arra fogékony embereken. Számomra te még viszonyla kezdő vagy, alig két és fél éve még 120e.- ért akartál maximum mindent megvenni. Aztán átjöttél és belöktelek a szakadékba Hirtelen végigrohantál sok mindenen, most egyelőre úgy véled kikötöttél. Jó magam azért tizenéve utazok ebben a világban. Ezzel csak arra utalok, h nálam azért nem egyszerű katarzist okozni, főképp mozin. Mert zenén jó párszor okoztak már meglepetést. Nálad most hallottam a legjobb zenét, ez tény, de a mozi nem brillírozott számomra. Természetesen elfogadom, ha neked ez a legjobb, hisz te ismered a saját rendszered a legjobban. No meg saját füled szerint lőtted be, így az is lehet, h a kettőnk hangzásbeli igénye közti különbség miatt nem jött a katarzis nálam. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Akkor ha zenén megállta a helyét mozin is hoznia kellene,de lehet a sok "buhera" nem tett jót a hangnak.Nálam HTPC-n semmi akadás,röccenés filmezés közben. De azért én is processzort használok jelenleg,az még a jövő zenéje,hogy mi válik be nálam is igazán. A PC térhódítása igen komoly hendikep a processzorok számára és óriási potenciál van benne. Mindazonáltal valóban kell hozzá némi gyakorlat,és nem olyan egyszerű még a tökéletes megoldás,kell sz@rakodni vele rendesen.
Az,hogy egy dedikált processzorba mekkora alkatrésztemető van,nem garantálja a felhasználói élményt,az avulásról rugalmatlanságról nem is beszélve. De ez szigorúan az én gondolatmenetem.

Az első gondolatod ott elvérzik, h a 2.0 nem 5.1 7.1 vagy több. A zene teljesen mást igényel, mint a mozi. Kiváló mozit simán össze lehet hozni egy közel sem zenei dobozból. Fordítva már kevésbé igaz, ez az én véleményem. Pl. MK LCR szettből pokoli jó mozit lehet összehozni, zenére már khmm, vagy Klipsch egyes példányaiból. Elhiszem, h borzalmas vonzó összerakni egy PC-t gombokért, h aztán büszkén kijelentsük semmire nincs szükségünk a sok évtizedes gyártók tapasztalatából, pláne az alkatrész garmadájukból. Ez nekem azért elég meseszerű, még ha nektek nem is. Avulásról, és egyebekről beszélsz, mert a PC aztán be van betonozva. Pár év eltelik azt kiröhögnek az ősöreg konfigurációddal, jönnek az új formátumok, amik jóval erősebb gépet igényelnek. A számítástechnika világa ami aztán nem fukarkodik manapság a változásokkal. Mikor pár év elteltével nem kap az ember már kompatibilis cuccot, csak vigyorognak rád bambán, h már kövület. Arról nem beszélve, h a használt piaci értéke is erős esést mutat az évek múlásával. Szóval továbbra is az a véleményem, h nem kell koronázni, van helye a piacon, lehet bütykölgetni, örömet találni benne, aki erre fogékony, de, h bármiben is mérföldeket tenne egy komolyabb cuccra azt azért továbbra is kétlem, pláne 5 milláig, mert már itt tartunk.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Megtudhatnám hogy milyen eszközön van neked ez a 12 lehetőség?
Számszerűség szempontból az Onkyo is fejlődött!

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azt szabad tudni, hogy miben volt hiányérzeted a mozi esetén?
Robinál nem jártam de nekem is szinte ugyan olyan Bodor HTPC-m van, mint neki. Az igaz, hogy szoptam vele, mivel 0 tudással kezdtem neki a htpc-n futó szoftverek beállításának (mpc-hc, madVR, Jriver, Kodi DS player, stb.) de megérte, a hang és a kép önmagáért beszél.
Nálam is voltak gondok, szaggatott a kép (emiatt még plusz videokártyát is vettem feleslegesen a htpc-hez), de a megfelelő beállítások után most már minden megfelelően működik (az eredeti videokártyával).
 
Ez tényleg csak az én véleményem, nem akarok senkit semmiről meggyőzni, mindenkinek a saját útját kell járnia.

Lényeg ,hogy életben először elégedet vagyok itthon több hónap után is 
Igazából nálam a hangzás ugyan az mint a Bodor audio-ban ,a nagy fehér hangfalukkal .Van akinek az bejön van akinek nem.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Ez azért elég sarkos. Mert ha így lenne, akkor gyakorlatilag felesleges lenne a processzorok válogatott alkatrészeinek, és különleges felépítésüknek létezése. Ha egy egyszerű HTPC is szállítja a minőséget. Hallottam Robi22 cuccát, zenén meggyőzőt, mozin kevésbé. Mondjuk nem ez számít, mert ízlések és pofonok, Robi amit lehet szétbuherál, ha csúszka van abba tuti belehúz. Tehát maximálisan saját fülének megfelelően lövi be a rendszerét, mint bárki más., Ezeket leszámítva azért az óriási katarzis elmaradt mozin részemről. Szép dolog a lelkesedés, de lassan már a csoda kategóriára emeltek valamit, amit még nem is hallottatok. Oké, egyfajta hangkarakter ez is, mint bármi más ebben a hobbiban. De, h minden felett állna 5 millióig az azért egész egyszerűen túlzás. A rengeteg pippantásról nem is beszélve. Mikor ott voltam, ugyan egy régi LG plazmán kaptam képet. Ami távolról sem ment finoman szólva akadás mentessen, ez néha megnyilvánult a hangban is amit néha nyikogva megrántott. Biztos megvan a módja, csak varázsolgatni kell ahogy egy HTPC-nél szokás. Egy csipetnyi varázslás ide, egy csöpp kodek oda, h aztán jöjjön a következő bug, pipa hiány, proci teljesítmény hiány, és stb.
 
Azt szabad tudni, hogy miben volt hiányérzeted a mozi esetén? Robinál nem jártam de nekem is szinte ugyan olyan Bodor HTPC-m van, mint neki. Az igaz, hogy szoptam vele, mivel 0 tudással kezdtem neki a htpc-n futó szoftverek beállításának (mpc-hc, madVR, Jriver, Kodi DS player, stb.) de megérte, a hang és a kép önmagáért beszél.
Nálam is voltak gondok, szaggatott a kép (emiatt még plusz videokártyát is vettem feleslegesen a htpc-hez), de a megfelelő beállítások után most már minden megfelelően működik (az eredeti videokártyával).
 
Ez tényleg csak az én véleményem, nem akarok senkit semmiről meggyőzni, mindenkinek a saját útját kell járnia.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”