Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nagyon áll ez az akusztika téma.Vannak egyébként neten elérhető információk arról,hogy mit mérjünk,hogy mérjük és hogyan értelmezzük a mérést?Tudom hsználni a guglit,de talán valaki már mgtette korábban és szívesen megosztaná az infót.
Álllll? Alig van időm mellette másra, annyi megkeresésem van akusztikai témában. Kétes értékű cikkek olvasása helyett normális gyakorlati oktatást javaslok. Minden hónap utolsó vasárnapján van nálam ilyen foglalkozás, de persze vannak más lehetőségek is.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Nagyon áll ez az akusztika téma.Vannak egyébként neten elérhető információk arról,hogy mit mérjünk,hogy mérjük és hogyan értelmezzük a mérést?Tudom hsználni a guglit,de talán valaki már mgtette korábban és szívesen megosztaná az infót.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Dekorációnak klassz, akusztikai hatását egy fotó alapján megítélni butaság lenne. A burkolatok megválasztása az akusztikai tervezés utolsó lépése, előtte van még néhány fontos kérdés.
Na ezért nem kezdek neki szakember nélkül,aki itt a helyszínem nekiugrik a feladatnak.Szívesen támogatom a Magyar ez irányú iparág fejlődését.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Gondoltam egy merészet,közelgő ingatlan váltás miatt a nappali kialakításán gondolkodom,tervezgetem,hogy miként alakítsam a nappalimat. Ez a megoldás mennyire lehet életképes mint diffúzor?
Dekorációnak klassz, akusztikai hatását egy fotó alapján megítélni butaság lenne. A burkolatok megválasztása az akusztikai tervezés utolsó lépése, előtte van még néhány fontos kérdés: távolságok, méretek, szögek, falszerkezet, elrendezés...

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Az viszont biztos,hogy bemérős szakembert igényel a munkálatok felmérése,kezdete és a befejezési fázis is.Nem területem az akusztikai mérés,és nem is szeretném magamévá tudni.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Nem kell ide geometrix csapat, egy jó magyar kőműves pár üveg sör után ettől cifrább struktúrát is csinál neked a nappaliba

Magam kivitelezem,nem kőműves vagyok.
Az egybe falas megoldás szerintem jobb eredményt nyújt,és egyben igényesebb is.Természetesen tisztában vagyok,hogy valamivel költségesebb megoldás,de mivel 0-ról építem meg így szerintem sokat spórolok. 
Sok esetben érdemes otthonunkban kialakítani egy csend szobát,hogy a napi behatásoktól kicsit elhatárolódjunk,párommal gyakoroljuk eme "csendes" kikapcsolódás áldásos hatását,fogalmazhatnék úgy is,hogy jó néha a csendet is hallgatni.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: MGMART »



Gondoltam egy merészet,közelgő ingatlan váltás miatt a nappali kialakításán gondolkodom,tervezgetem,hogy miként alakítsam a nappalimat.
Ez a megoldás mennyire lehet életképes mint diffúzor? A jobb oldali falra gondoltam ahol a tv is található.
007-parametrium-contrasts-geometrix-design.jpg
 
A geometrix csapat elképzelései nappalira,helyiségekre nagyon megfogott,hasonlóan fogom átépíteni a lakást.A hagyományos megoldások,kivitelezések nem igazán mozgatnak meg,mindenképp dizájnosabb formákból fogok építkezni,természetesen nem a rendeltetés minősége rovására.Az egész falas megoldások jobban tetszenek mint az egydarabos elemek halomra beszórása.

Nem kell ide geometrix csapat, egy jó magyar kőműves pár üveg sör után ettől cifrább struktúrát is csinál neked a nappaliba

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Gondoltam egy merészet,közelgő ingatlan váltás miatt a nappali kialakításán gondolkodom,tervezgetem,hogy miként alakítsam a nappalimat.
Ez a megoldás mennyire lehet életképes mint diffúzor? A jobb oldali falra gondoltam ahol a tv is található.

 
A geometrix csapat elképzelései nappalira,helyiségekre nagyon megfogott,hasonlóan fogom átépíteni a lakást.A hagyományos megoldások,kivitelezések nem igazán mozgatnak meg,mindenképp dizájnosabb formákból fogok építkezni,természetesen nem a rendeltetés minősége rovására.Az egész falas megoldások jobban tetszenek mint az egydarabos elemek halomra beszórása.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Attól, hogy a hangnyomás görbe nem teljesen vízszintes, az átvitel még lehet egyenletes és lineáris. A magyar nyelv és a laikus szóhasználat kicsit furán bánik ezekkel a fogalmakkal. Enyhe alacsony frekvenciás emelés általában jól esik az embereknek és a kis méretű hangsugárzóknak, némelyik automatikus szobakorrekció is alapból ilyenre állítja be az átvitelt.Igazad van,nem teljesen szakszerű a megfogalmazás.Azért némelyik szbakorrekciónál nem mkndanám enyhének azt a mélyemelést,annál kicsit több úgy 40 Hz környékén.A fejlesztők ezt tekintik mozis hangzásnak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Visszakanyarodva a teszthez.Azt mondhatnánk,hogy az egyenletes átvitel lenne az etalon.Ennek ellenére a tesztelők mégsem azt tartották a legjobbnak,hanem az enyhe mélyemelést,pedig ez egy sztereo lác volt,nem is mozi.
Attól, hogy a hangnyomás görbe nem teljesen vízszintes, az átvitel még lehet egyenletes és lineáris. A magyar nyelv és a laikus szóhasználat kicsit furán bánik ezekkel a fogalmakkal. Enyhe alacsony frekvenciás emelés általában jól esik az embereknek és a kis méretű hangsugárzóknak, némelyik automatikus szobakorrekció is alapból ilyenre állítja be az átvitelt.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Visszakanyarodva a teszthez.Azt mondhatnánk,hogy az egyenletes átvitel lenne az etalon.Ennek ellenére a tesztelők mégsem azt tartották a legjobbnak,hanem az enyhe mélyemelést,pedig ez egy sztereo lác volt,nem is mozi.
 
Ez régi tapasztalat, az emberek (ha csak a hangminőséget szem előtt tartó "hifistákat" "zeneszeretőket" vesszük, akkor is) túlnyomó többsége ezt szereti, nincs is ezzel baj. Mondhatjuk akár, hogy a lineáris helyett ez az etalon.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Az lenne a bulisabb ha vissza lennének ellenőrizve a híres lineáris végeredmények a különböző korrekciós szoftvereknél. Én nem vagyok benne biztos, h nem csalnak icipicit erre arra. Pont abból kiindulva amit említesz, a gyártók próbálják magukhoz édesgetni a vevőket.Érdekes feltevés!

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Visszakanyarodva a teszthez.Azt mondhatnánk,hogy az egyenletes átvitel lenne az etalon.Ennek ellenére a tesztelők mégsem azt tartották a legjobbnak,hanem az enyhe mélyemelést,pedig ez egy sztereo lác volt,nem is mozi.
Az lenne a bulisabb ha vissza lennének ellenőrizve a híres lineáris végeredmények a különböző korrekciós szoftvereknél. Én nem vagyok benne biztos, h nem csalnak icipicit erre arra. Pont abból kiindulva amit említesz, a gyártók próbálják magukhoz édesgetni a vevőket. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Visszakanyarodva a teszthez.Azt mondhatnánk,hogy az egyenletes átvitel lenne az etalon.Ennek ellenére a tesztelők mégsem azt tartották a legjobbnak,hanem az enyhe mélyemelést,pedig ez egy sztereo lác volt,nem is mozi.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ne csúsztass. Pár napja teljesen másról folyt a diskurálás, mint amiről most írsz. Tapasztalataim alapján mondom: ha a középsugárzóm bármelyike vagy mindkettő, valamiért elhallgatna, azt a hangzást nem mély fel dúsulásnak élném meg, hanem közép hiányosnak. Ezzel mindenki így lenne! Elméleted síkján gondolkodva, ha a magas sugárzó szállna el, azt a hangot közép dúsultnak, mély súlyosnak éreznék az emberek? Dehogy is! Magas hiányosnak! Nem hülyeséggel vádoltalak meg, hanem, nem igaz mondással.      
OK, akkor úgy írom, hogy én akkor is erről beszéltem, Te meg valami másról. Nézd meg a publikált kísérlet eredményeit (utolsó két ábra)! A hangzások között csak annyi lényegi különbség volt, hogy az egyiknél (világoskék vonal) a basszus tartomány jóval gyengébb. Ezt a tesztelők úgy élték meg és rajzolták le (világoskék vonallal), hogy a közép tartomány erősen ki volt emelve, pedig a valóságban ott nem változott semmi, mellé rakták a mérési görbéket. Természetesen elhiszem, hogy Te azonnal kiszúrtad volna a valós problémát, de ez a süket csapat erre nem volt képes.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


A tesztelők azt a megoldást érezték megfelelőnek, ami egy egyenletes, de basszusban enyhén gazdag átvitelt hozott létre. Vegyük észre azt is, amiről fehérlacival társalogtunk pár napja (jobban mondva megint hülyeséggel vádolt meg ). A basszusban szegény hangzást a tesztelők úgy jellemezték, hogy középben túlságosan kiemel, harsány, pedig a mérési görbék megmutatták, hogy a középső sávban mennyiségileg nagyjából ugyanazt produkálta mindegyik megoldás, csak a basszus sávban volt komoly eltérés köztük.
Ne csúsztass. Pár napja teljesen másról folyt a diskurálás, mint amiről most írsz. Tapasztalataim alapján mondom: ha a középsugárzóm bármelyike vagy mindkettő, valamiért elhallgatna, azt a hangzást nem mély fel dúsulásnak élném meg, hanem közép hiányosnak. Ezzel mindenki így lenne! Elméleted síkján gondolkodva, ha a magas sugárzó szállna el, azt a hangot közép dúsultnak, mély súlyosnak éreznék az emberek? Dehogy is! Magas hiányosnak! Nem hülyeséggel vádoltalak meg, hanem, nem igaz mondással.     
 
Egyébként egy ilyen jellegű teszten szívesen részt vennék, de két csoportot hoznék létre. Az egyiket csak úgy beültetném, és kérném őket, hogy a tesztlapra írják le mit tapasztalnak, hogyan élik meg, mekkorának érzik az eltéréseket. A másik csoportot egy alapos KALIBRÁCIÓS tréning után ültetném be! Hasonlítom a súlyzós sporthoz. Egy olyan csoport résztvevője, aki nem szokott súlyokkal edzeni, fogalma sincs, hogy mennyi az 1, a 10, a 100 kiló. Ha ennek az embernek a kezébe adnál 1-100 kilóig súlyokat, drasztikus kilengéssel tudná csak megsaccolni az eszközök súlyát. A tréningelt csoport tagjai is fognak tévedni, de sokkal kisebb mértékben! A hifiben, sajnos engedélyezett, sok esetben kívánatos, hogy olyan szavakkal illessenek különbségeket, amik nem reálisak. Tonyka szerint: a hangnak lelke van. Ezt egy 1-100-ig terjedő számsoron hogyan jelölné? Hétalvó: ég és a föld a két pc táp közötti hang különbség! Mi is hallottuk az eltérést, de nem ég és földdel definiálnánk a hallottakat. 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Azt sajnos nem tudtuk meg,hogy melyik rendszer volt rosszabb és melyik nem hozott változást,lehet a két Harman
 
Ez a szoba a Harman International referencia szobája volt.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A kísérletben arra voltak kíváncsiak, a szobakorrekciós megoldások emelik-e érdemben a hangzási élményt, illetve van-e párhuzam a szubjektív élmény és az objektív mérési eredmények között. Többféle technikai megoldást is kipróbáltak 3 zeneszámmal, kettős vakteszttel, 8 tapasztalt tesztelővel, egy akusztikailag rendezett szobában, komoly lejátszó rendszerrel. A tesztelőknek szubjektív jelzőkkel kellett illetniük a különböző hangzásokat, pontszámokkal súlyozott tetszési sorrendet kellett felállítaniuk közöttük, illetve egy vélt frekvenciagörbét kellett rajzolniuk. A kiértékelésben összevetették a beszámolókat, kalkulálták a közöttük lévő szórást, illetve megvizsgálták, mennyire sikerült eltalálni a hangnyomás eloszlásának jellegzetességeit. Eredményként az jött ki, hogy hatékonyságban nagy különbség van a különböző szobakorrekciós megoldások között, illetve az egyenletesebb mérési görbéket és tágabb sávszéleket adó verziókat jobban szerették a tesztelők, viszont nem a lineáris átvitel (vízszintes hangnyomás görbe) volt a legkedveltebb. 3 megoldás határozottan emelte a hangzási élményt, 1 vegyesen szerepelt, 1 pedig kimondottan rontott rajta. A megoldásokat nem azonosították, az eredményhirdetésnél névtelenül szerepeltek. Érdekes kísérlet. Jó lenne több adatot látni róla, mert a beszámoló erősen szűkszavú.
 
Ami számomra tanulságos volt benne, hogy a mérési görbéken látható eltéréseket a tesztelők tendenciájában eltalálták (vélhetően nem kezdték ezt a hobbit), de a különbségeket szubjektíve nagyobbnak élték meg, a valóságosnál sokkal randább görbéket rajzoltak. Pontosan ezt tapasztalom én is régóta, a fülünk nagyon érzékeny, a hangzási egyensúly néha egészen kis dolgokon múlik. Másik érdekes dolog, ami szintén szóba került már itt az AVX-en is párszor, hogy nem a vízszintes hangnyomás görbe a legélvezetesebb. A tesztelők azt a megoldást érezték megfelelőnek, ami egy egyenletes, de basszusban enyhén gazdag átvitelt hozott létre. Vegyük észre azt is, amiről fehérlacival társalogtunk pár napja (jobban mondva megint hülyeséggel vádolt meg ). A basszusban szegény hangzást a tesztelők úgy jellemezték, hogy középben túlságosan kiemel, harsány, pedig a mérési görbék megmutatták, hogy a középső sávban mennyiségileg nagyjából ugyanazt produkálta mindegyik megoldás, csak a basszus sávban volt komoly eltérés köztük.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Én csak a konklúziót olvastam el,abban volt leírva hogy egy rendszer rosszul szerepelt,egy pedig nem hozott változást.Egy hangsugárzót használtak,mert azzal jobban kontrollálható az eredmény.Fapaci említett valami hasonlót korábban.
A hallgató jobban különbséget tud tenni mono,mint sztero esetén.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Érdekelne, de le kell fordíttatnom, aki nem tud angolul annak kb. rébuszokban beszéltek. Én ha tudnék, pl. közé tenném dióhéjban, persze ez én vagyok.Én csak a konklúziót olvastam el,abban volt leírva hogy egy rendszer rosszul szerepelt,egy pedig nem hozott változást.Egy hangsugárzót használtak,mert azzal jobban kontrollálható az eredmény.Fapaci említett valami hasonlót korábban.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Érdekelne, de le kell fordíttatnom, aki nem tud angolul annak kb. rébuszokban beszéltek. Én ha tudnék, pl. közé tenném dióhéjban, persze ez én vagyok.
 

Osztom a felvetésed.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Érdekelne, de le kell fordíttatnom, aki nem tud angolul annak kb. rébuszokban beszéltek. Én ha tudnék, pl. közé tenném dióhéjban, persze ez én vagyok. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ahogy mondod. :-) Őszintén szólva azt gondoltam, többek stámára lesz ez a cikk érdekes, de úgy tűnik, tévedtem.Én is ezt gondoltam,hiszen sokan használnak ilyen rendszereket.Érdekes,hogy egy hangsugárzóval teszteltek.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Érdekes teszt.Egy nem okozott különbséget,egy pedig rosszabb volt.
Ahogy mondod. :-) Őszintén szólva azt gondoltam, többek stámára lesz ez a cikk érdekes, de úgy tűnik, tévedtem.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Tegnap véletlenül futottam bele. A Harmann szubjektív és objektív értékelése különböző szoba korrekciós rendszerekről (Anthem Statement D2, Lyngdorf DPA-1, Audyssey Room Equalizer, Harman 1, Harman 2 és korrekció nélküli hangzás).
 
Research Questions:
1) To what extent do room correction products improve or degrade the overall quality of reproduced sound based on listener preference and spectral balance ratings?
2) Can the subjective ratings of the room correction products be explained by objective measurements such as the combined in situ loudspeaker/room frequency response?
 
https://drive.google.com/file/d/0B97zTR ... view?hl=en
Érdekes teszt.Egy nem okozott különbséget,egy pedig rosszabb volt.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”