Újdonságok:

ÁRADÓ al-Fórum, árazási kérdések, segítségnyújtás eszközök értékesítéséhez
GDPR-nak megfelelő e-mail-küldési lehetőség az azt engedélyező Felhasználóknak
Új Pro Audio kategória az Adás-vételi al-Fórumban, az XLR-es eszközök és kábelek* új helye

*: MInden ami nem stúdiótechnika és hangszer, ezért akár házi-mozihoz, sztereo rendszerhez is használható lehet.

Akusztika a moziszobában

Csutka

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka » 2017.07.31., hétf. 10:05

Gondoltam feleszek egy pár képet,hogy mit lehet kihozni a Rew és az q Apo automatikus állításaival.

Az utolsónál látszik ,miből mi lett.

A kérdésem az lenne ,hogy a javítás előtti grafikon jónak vagy rosszak számi ?

Úgy ,hogy már kezelve van a szoba.

Első center

2 sub

3 front jobb oldal

Természetesen ezek a kalibrálás után újramért és  ellenőrzött értékek.

A subról tudnál betenni előtte-utána képet?

De mondjuk "var smoothing"-ot alkalmazz, azzal jobban látszik a grafikon.

Még nem nagyon értek hozzá, de azért jónak tűnik a harmadik grafikon. A szub pedig gyakorlatilag tökéletes lett.

Ez mozis beállítás lenne?

Ha igen, akkor gondolom vágást használsz. Akkor lehet az alsó tartományra fölösleges is az EQ.

Ez inkább kérdés lenne...

gondolkodik.gif

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2017.07.31., hétf. 06:32

Gondoltam feleszek egy pár képet,hogy mit lehet kihozni a Rew és az q Apo automatikus állításaival.

Az utolsónál látszik ,miből mi lett.

A kérdésem az lenne ,hogy a javítás előtti grafikon jónak vagy rosszak számi ?

Úgy ,hogy már kezelve van a szoba.

Első center

2 sub

3 front jobb oldal

Természetesen ezek a kalibrálás után újramért és  ellenőrzött értékek.

post-33168-0-26067600-1501475324_thumb.jpg

post-33168-0-55922500-1501475337_thumb.jpg

post-33168-0-75933800-1501475352_thumb.jpg

gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 562

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: gyulaipal » 2017.07.29., szomb. 12:29

Félreérted. Itt most nem arról van szó, hogyan kell fázis helyesen belőni egy szubot. A minap beszéltem amúgy vele, s felvetettem neki ezt a dilemmát, s ő is azt mondta, hogy "el kell őket állítani", magyarán valótlan távolságokat kéne ilyenkor megadni. Kérdés, megéri-e egyáltalán ez az egész, meghallani-e ezt?

Szerintem pár fok fázistolást meghallani nem fogsz, viszont ha nagyon rossz a fázis, akkor kioltás keletkezik és beszakadás lesz a frekimenetben. 

Ha a centert és a main hangfalakat is jól akarod beállítani, akkor először pl. a center-rel összelövöd a sub-ot, majd a sub-hoz állítod be az L+R  hangfalakat. És mindig olyan frekvenciájú legyen a teszthang, ami egyezik az adott hangfal keresztváltási frekijével. Magyarul ha a center 100Hz-en van vágva, akkor azt 100Hz-es teszthanggal lődd a sub-hoz, de ha a többi 80Hz-en, akkor azokat 80Hz-es teszthanggal. Ha csak nem vagyok tenyeres-talpas...

feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 433

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: feherlaci » 2017.07.28., pén. 23:53

Félreérted. Itt most nem arról van szó, hogyan kell fázis helyesen belőni egy szubot. A minap beszéltem amúgy vele, s felvetettem neki ezt a dilemmát, s ő is azt mondta, hogy "el kell őket állítani", magyarán valótlan távolságokat kéne ilyenkor megadni. Kérdés, megéri-e egyáltalán ez az egész, meghallani-e ezt?

Ha azért ülsz le a rendszer elé, hogy filmet nézz, nem fogod kihallani. Ha szórakoztatni akarod magad vele, előbb utóbb igen.    

Hiccusz
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 992

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz » 2017.07.28., pén. 23:29

Gy. P. egyszer már leírta, hogyan lehet pl. 80 Hz-en a szubo(ka)t és a fronto(ka)t távolság csalással és ellen fázissal összelőni ( te ügyesebb kereső vagy keresd meg :) ). Továbbá azt is leírta, hogy sajnos csak ezen a frekvencián lesz együtt futása a hangsugárzóknak.   

Vendég

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2017.07.28., pén. 22:32

Gy. P. egyszer már leírta, hogyan lehet pl. 80 Hz-en a szubo(ka)t és a fronto(ka)t távolság csalással és ellen fázissal összelőni ( te ügyesebb kereső vagy keresd meg :) ). Továbbá azt is leírta, hogy sajnos csak ezen a frekvencián lesz együtt futása a hangsugárzóknak.

Ez nagyon erdekelne,engem is.

Nalam a sub-nak nincs fazis allitasi lehetosege ezert neha ugy erzem nem egyszerre szolnak a hangfalak.

Arcam proci nagyon jol belote,mikor a hangfalak kb 3m voltak a sub-ot 3.1m helyet 4.5m re allitotta.Igy tokeletesen egybe folytak.De ugyan ezzel a parameterekkel a htpc-n mar nem hangzik jonak.

Erre jo lenne valami megoldas.

feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 433

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: feherlaci » 2017.07.28., pén. 22:22

Azon gondolkodom, amennyiben a sub fázisát az ember a centerhez képest jól állítja be (ami ugye azt jelenti, a keresztváltási frekvencián lesznek azonos fázisban), miközben a centertől eltérő (általában alacsonyabb) frekvencián vannak vágva a frontok (mert hogy sok az ilyen hangrendszer), azoknak a távolságát viszont pontosan adja meg az ember, vajon helyesen jár-e el ilyenkor? Ugyanis ebben az esetben a frontok nem lesznek fázisban a mélynyomóval, még a keresztváltási frekvencián sem! Nem kéne ebben az esetben szándékosan "helytelen" távolságot megadni manuálisan a frontoknak (pláne a surround-oknak)? Nyilván ki kell számolni, mennyivel kéne átverni a rendszert. 

Hiccusz
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 992

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz » 2017.07.28., pén. 21:27

Azon gondolkodom, amennyiben a sub fázisát az ember a centerhez képest jól állítja be (ami ugye azt jelenti, a keresztváltási frekvencián lesznek azonos fázisban), miközben a centertől eltérő (általában alacsonyabb) frekvencián vannak vágva a frontok (mert hogy sok az ilyen hangrendszer), azoknak a távolságát viszont pontosan adja meg az ember, vajon helyesen jár-e el ilyenkor? Ugyanis ebben az esetben a frontok nem lesznek fázisban a mélynyomóval, még a keresztváltási frekvencián sem! Nem kéne ebben az esetben szándékosan "helytelen" távolságot megadni manuálisan a frontoknak (pláne a surround-oknak)? Nyilván ki kell számolni, mennyivel kéne átverni a rendszert. 

tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Értékelés: 3264

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2017.07.28., pén. 19:44

A lezárt hangsugárzók és subwooferek témát esetleg nem lehetne -  kipucolás után - újra nyitni?

Már nyitva is van.Ha tovább mennek a csörték annak rossz vége lesz.

Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1138

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2017.07.28., pén. 15:31

A lezárt hangsugárzók és subwooferek témát esetleg nem lehetne -  kipucolás után - újra nyitni?

Sztereó: Linn Majik DS-I ; Martin Logan Electromotion ESL
Mozi: Anthem Statement D2V3D - Emotiva XPA5 Gen1 - Audiolab 8000x7
Martin Logan Stage - Behringer NX6000D + KCS C118A - 4 x KCS SR10A

fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 5163

Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: fodesz » 2017.07.27., csüt. 19:57

Sziasztok!

Kérésre nyitottam ezt a topikot, hogy az akusztikával kapcsolatban is lehessen saját helyén csevegni,legyen pontos nyomon követhetőség ,mert kissé kavarodnak a topikokban az eszmefuttatások.

Mostantól itt lehet feltenni mindenféle kérdést,véleményeket, tapasztalatokat cserélni, a Moziszobák akusztikájával kapcsolatban!

Jó fórumozást!

Mozi / zene
JVC DILA HD-950 / Screenline Diamond 113'
Yamaha Aventage RX-A3030 / Dune HD Max /Pioneer N-70A (Hoer&Wege mod)
Klipsch RP-280FA / Klipsch RP-450C / Klipsch RP-115SW / Klipsch RS-42
ValhallA / Audioquest / Nordost / Supra / Neotech / Qed

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”