Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cisco írta:
2019.06.12., szer. 10:10
Lemez eladások csökkenek, mert nem lehet lemezt venni. Nem csak bd-t, cd-t sem. Ma Magyarországon nincs egy olyan hely, offline vagy online, ahol meg tudnám venni azokat a korongokat, amiket itthon valaha kiadtak. Mint pl egy Amazon.

Az hogy van egy offline MM üzletlánc nagyon sovány, meg van még egy online Xpress. A kiadók azért is küzdenek, mert a lemezeket nem tudják hova kihelyezni, ahol egy átlag ember találkozna velük. Régen volt egy Virgin megastore, talán több is Budapesten, ami a LEMEZBOLT volt. Ott volt minden.
Ma azért nincs egy Virgin megastore, mert veszteséges volt. Nem volt elég vevő. Az első döfést az online boltok adták (Amazon és tsai - mai napig CD-re és DVD/BD-re a legjobb forrás), de aztán kegyelemdöfésként egyébként nemcsak nálunk, a világ nagy részén megölte a download és a streaming a korongokra specializált nagy offline bolthálózatokat.
És itt az ördögi kör: BD/DVD új lemez-eladások csökkennek, mert nincs specializált bolt, ahol lemezt venni (egyébként van, te is említed az MM-et, megjegyzem az MM-nek online boltja is van, nem is gyenge...), de specializált bolt meg azért nincs, mert nincs elég nagy igény rájuk, vagyis mert már régóta csökkennek az eladások.

Nem győzöm hangsúlyozni: ebben mi is ludasok vagyunk. Igényünk lenne zenére meg filmre korongokon, de annyit nem akarunk érte fizetni (sokan semmit nem akarnak érte fizetni), hogy azokat megérje kiadni korongokon. Aki felismeri ezt, az nem csodálkozik, hanem alkalmazkodik a dologhoz. Nem lesz ez jobb.

Ami a szinkront illeti, szerintem a szinkronbarátok készüljenek arra, hogy egyre kevesebb filmet fognak szinkronizálni a jövőben. SZERINTEM.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: cisco »

Az eredeti hang lesz mindig a master, ennél jobb sosem lesz egyik szinkron sem. Akinek a minőség fontos, mindig eredeti nyelven fogja nézni a filmeket. Akinek a szinkron fontos, teljesen mindegy, hogy DD5.1 vagy TrueHD/DTS-HD MA 5.1 lesz.

(De vajon mekkora a szakadék egy film Atmos és egy mezei 5.1 között... sosem érjük utol technikailag ezt a vonatot.)

Lemez eladások csökkenek, mert nem lehet lemezt venni. Nem csak bd-t, cd-t sem. Ma Magyarországon nincs egy olyan hely, offline vagy online, ahol meg tudnám venni azokat a korongokat, amiket itthon valaha kiadtak. Mint pl egy Amazon.

Az hogy van egy offline MM üzletlánc nagyon sovány, meg van még egy online Xpress. A kiadók azért is küzdenek, mert a lemezeket nem tudják hova kihelyezni, ahol egy átlag ember találkozna velük. Régen volt egy Virgin megastore, talán több is Budapesten, ami a LEMEZBOLT volt. Ott volt minden.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.06.12., szer. 00:13
Tonyka írta:
2019.06.11., kedd 19:07
Én azért nem vagyok meggyőződve a kiadó befolyásáról. A stúdiók diktálnak, ha pontosak az információim, ahogy elkészül a magyar hangsáv, azonnal a tulajdonukba kerül, és ők rendelkeznek vele.
Mit értesz stúdió alatt? Szerintem nagyon keverednek a fejekben olyan fogalmak, mint kiadó, forgalmazó, közvetítő, megrendelő, kivitelező.
Ez nem véletlen. Nem-szakmabéliek számára eléggé kusza ez a filmes világ.
Szóval, ha van összefoglaló cikk arról, hogy hogyan néz ki a magyar filmes piac, és hogy egy frisskülföldi film magyar verziójú DVD / BD kiadvanya hogyan készül el és kerül a boltokba, ill. kik a szereplők ebben, milyen jogokkal, akkor tedd be, kérlek, a linket, hogy okuljunk. leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

upetat2 írta:
2019.06.12., szer. 08:30
Tehát ha jól hámotam ki a lényeget , akkor arról van szó , hogy a mozikba elkészítik a filmhez a magyar szinkront és technikailag magas színvonallal! Ez marad a moziban így , majd amikor jelentkezik egy kiadó , hogy kisdná a filmet korongon akkor ennek az olcsó butitott verziójat veszi meg és rakja a lemezre!
juppi.gif bocs.gif
(költői) Kérdés: Szerinted mennyivel több ember venne itthon DVD-t és BD-t, ha a DD 5.1 és DD 2.0 magyar hang helyett mondjuk DTS HD MA 5.1 vagy Dolby TrueHD 7.1 magyar hang lenne rajta?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Tehát ha jól hámotam ki a lényeget , akkor arról van szó , hogy a mozikba elkészítik a filmhez a magyar szinkront és technikailag magas színvonallal! Ez marad a moziban így , majd amikor jelentkezik egy kiadó , hogy kisdná a filmet korongon akkor ennek az olcsó butitott verziójat veszi meg és rakja a lemezre!
juppi.gif bocs.gif
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

fapaci írta:
2019.06.12., szer. 00:13
Tonyka írta:
2019.06.11., kedd 19:07
Én azért nem vagyok meggyőződve a kiadó befolyásáról. A stúdiók diktálnak, ha pontosak az információim, ahogy elkészül a magyar hangsáv, azonnal a tulajdonukba kerül, és ők rendelkeznek vele.
Mit értesz stúdió alatt? Szerintem nagyon keverednek a fejekben olyan fogalmak, mint kiadó, forgalmazó, közvetítő, megrendelő, kivitelező. Az én munkaszerződésemben minden esetben benne van, hogy a fizetség átvételével lemondok minden szerzői jogomról.
A filmstúdió természetesen, a hazai kiadók max kuncsoroghatnak, ráhatásuk nincs igazán a specifikációra.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tonyka írta:
2019.06.11., kedd 19:07
Én azért nem vagyok meggyőződve a kiadó befolyásáról. A stúdiók diktálnak, ha pontosak az információim, ahogy elkészül a magyar hangsáv, azonnal a tulajdonukba kerül, és ők rendelkeznek vele.
Mit értesz stúdió alatt? Szerintem nagyon keverednek a fejekben olyan fogalmak, mint kiadó, forgalmazó, közvetítő, megrendelő, kivitelező. Az én munkaszerződésemben minden esetben benne van, hogy a fizetség átvételével lemondok minden szerzői jogomról.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Aszpirin írta:
2019.06.11., kedd 17:58
fapaci írta:
2019.06.11., kedd 09:54
A magyar szinkronhang jellemzően presztízskérdés a kiadóknál, szinte mindig anyai bukta nekik és egyre kevésbé hajlandóak fizetni a vele járó veszteséget. A filmkészítés továbbra is gazdasági tevékenység, ahol a megtérülés és a profit a legfőbb szempont.
Ennek fényében tényleg kiváncsian követem a szinkronszínészek meghirdetett "háborúját" (ld a Hiccusz által belinkelt cikket, "Nagy Ervin háborúba indul a szinkronszakma rabszolgatartóival szemben"). Már he lesz belőle valami ténylegesen.
Mert mindenkinek igaza van, mint oly gyakran. De hogy ezúttal ki húzza majd a rövidebbet? gondolkodik.gif ... csodálkoznék, ha a kiadók.
Én azért nem vagyok meggyőződve a kiadó befolyásáról. A stúdiók diktálnak, ha pontosak az információim, ahogy elkészül a magyar hangsáv, azonnal a tulajdonukba kerül, és ők rendelkeznek vele.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2019.06.11., kedd 09:54
A magyar szinkronhang jellemzően presztízskérdés a kiadóknál, szinte mindig anyai bukta nekik és egyre kevésbé hajlandóak fizetni a vele járó veszteséget. A filmkészítés továbbra is gazdasági tevékenység, ahol a megtérülés és a profit a legfőbb szempont.
Ennek fényében tényleg kiváncsian követem a szinkronszínészek meghirdetett "háborúját" (ld a Hiccusz által belinkelt cikket, "Nagy Ervin háborúba indul a szinkronszakma rabszolgatartóival szemben"). Már he lesz belőle valami ténylegesen.
Mert mindenkinek igaza van, mint oly gyakran. De hogy ezúttal ki húzza majd a rövidebbet? gondolkodik.gif ... csodálkoznék, ha a kiadók.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: cisco »

Hiccusz írta:
2019.06.11., kedd 13:43
cisco írta:
2019.06.11., kedd 13:22
Ez remek, de ma még mindig ott vagyok, hogy ha el akarok menni moziba, akkor a legtöbb film szinkronos és feliratos verzió nincs is belőle.

Legutoljára a 18 karikás John Wick 3, ahol aztán beleférne a felirat.
Egyetlen moziban sem ment felirattal.
Tudom, ezért is hagytam ki moziban, pedig nagyon dicsérték, hogy tisztességes akciómozi lett. Szívesen fizettem volna ki érte a jegy árát.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

cisco írta:
2019.06.11., kedd 13:22
Ez remek, de ma még mindig ott vagyok, hogy ha el akarok menni moziba, akkor a legtöbb film szinkronos és feliratos verzió nincs is belőle.

Legutoljára a 18 karikás John Wick 3, ahol aztán beleférne a felirat.
Egyetlen moziban sem ment felirattal.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: cisco »

Ez remek, de ma még mindig ott vagyok, hogy ha el akarok menni moziba, akkor a legtöbb film szinkronos és feliratos verzió nincs is belőle.

Legutoljára a 18 karikás John Wick 3, ahol aztán beleférne a felirat.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

upetat2 írta:
2019.06.11., kedd 02:50
Még mindig nem érzem megválaszoltnak . Ha valaki elkészített egy magyar szinkront 7.1 ben es jo bitrátaval a moziknak, akkor miért lesz a lemezen sokkal kevesebb? Ennek mi köze a piachoz?
Magyar szinkronhang jellemzően két okból készül a filmekhez: TV adáshoz és mozis vetítéshez. A honosított lemezes kiadványok eladási példányszáma olyan alacsony (a menő filmek esetében is csak néhány száz darab), hogy csak azok miatt egyszerűen nem érné meg elkészíteni a honosított sávot, aminek költsége alsó hangon is több MFt. A TV és mozi meg nem az a helyszín, amiknél a hangminőség fontos szempont lenne, így hát általában a műszaki minimumot célozzák meg, ami a nézők 99,9 százalékának bőven elég. Kivételek persze akadnak, de azok általában az alkotók szerződéses kikötései miatt születnek meg (pl. a rendező megköveteli az Atmos sávok jelenlétét, hiszen a jeleneteket is ennek megfelelően találta ki).

Talán érdemes tudni, hogy a hanganyag tömörítése, kódolása a munkafolyamat utolsó fázisa, hiszen a felvétel, keverés, effektelés során végig tömörítetlen formátumban dolgoznak (felvételnél jellemzően 96kHz/24bit, amit utómunka során felkonvertálnak 32 bitre a digitális adatvesztés elkerülésére), a készre kevert anyagot is így adja ki a stúdió. A kért formátumba kódolás általában máshol történik a kiadó, forgalmazó megrendelése alapján. Azonban ha korrektek akarnak lenni, a nyers anyag infótartalma (felbontás, bitmélység) minimum akkora, mint a végterméken és hát a modern HD formátumok elég komoly adatmennyiséget követelnek meg, amit csak kevés (hazai) stúdió tud produkálni. És itt van szerepe a piacnak, mert a megrendelők egyszerűen nem fizetnek annyit, hogy a stúdióknak megérné komolyabb berendezésekbe invesztálni egy olyan piacon, ahol lassan mindent elfed a hullaszag és néhány éven belül vélhetően teljesen be fog szűkülni.

A magyar szinkronhang jellemzően presztízskérdés a kiadóknál, szinte mindig anyai bukta nekik és egyre kevésbé hajlandóak fizetni a vele járó veszteséget. A filmkészítés továbbra is gazdasági tevékenység, ahol a megtérülés és a profit a legfőbb szempont.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

upetat2 írta:
2019.06.11., kedd 02:50
-KP- írta:
2019.06.10., hétf. 21:56
upetat2 írta:
2019.06.10., hétf. 21:05
Azért kiváncsi lettem volna, na mindegy is!
Na de , tudja -e valaki, miért ilyen butított számokban kapjuk a magyar hangsávokat ? És miért 5.1 ben maximum? Úgy emléxem a mozikban , már minimum 7.1 ben van .hm? gondolkodik.gif

Nem hiszem el, hogy ez még komolyan felmerül kérdésként 2019-ben. A magyar piac nagyjából a hangyának a micsodájával mérhető össze "nagyságban".

Még mindig nem érzem megválaszoltnak . Ha valaki elkészített egy magyar szinkront 7.1 ben es jo bitrátaval a moziknak, akkor miért lesz a lemezen sokkal kevesebb? Ennek mi köze a piachoz?
Pedig elég egyszerű:

Ahhoz, hogy a kiadóknak hogy “megérje” lemezeket kiadni, a forgalmazóknak pedig forgalmazni, ahhoz az adott tartalmú lemezből el kell tudni adni X darabot, és ez olyan szám, amit csak a magyar piacon nem lehet elérni. Az ok: nagyon kevesen vesznek (már) DVD-t és BD-t, és a tendencia sejtésem szerint csökkenő (ez egy öngerjesztő folyamaz szvsz, de ebbe most nem megyek bele, mert hosszú).

Ezt úgy trükközik ki a kiadók, hogy egy-egy lemez nem csak Magyarországnak, hanem még jó sok országnak készül, így a lemezek példányszámát msgasan tudják tartani, a fajlagos költség jóval alacsonyabb. Az így nagy példányban elkészített “nemzetközi” lemezeknek csak a csomagolását (a legtöbb esetben csak a borító-papírját) magyarítják (manapság már nagyon ritka pl. a magyar menü a lemezeken, szóval ezzel sem bíbelődnek már).

Ez tehát azt jelenti, hogy egy-egy lemezen ott kell legyen az eredeti mellett még egy halom, sokszor akár 5-10 különböző nyelvű szinkron vagy alámondás. De ennyit magas bitrátájú tömörített vagy tömörítetlen hangból nem lehet felpakolni egy lemezre, egyszerűen nem fér el. Így marad az eredeti hang az elérhető legjobb formátumnak, a többi pedig - jobb esetben - DD 5.1, de sokszor csak DD 2.0, olykor pedig még magyar hang sincs, csak felirat (pedig anno készült hozzá magyar hang, ld pl. a Harmadik típusú találkozások legújabb jubileumi kiadását, ami magyar borítóval megjelent, de már csak magyar felirat van a lemezen, cserébe valami 10ezer forint körül van az ára még így is).

A legviccesebb mégis, amikor a korongra felkerül a magyar hang, de már a “papírt” (a csomagolást) sem éri meg magyarítani, így kis hazánkban meg sem jelenik egy olyan kiadvány/korong, amin pedig van magyar hang és felirat. Ilyenre példa a Trónok harca első évadjának 4K-s, Dolby Vision-ös és Atmos-os kiadása (az Atmos persze itt sem a magyar hangra vonatkozik).

A fentiek alól persze van kivétel, de ahhoz, hogy egy korong nagyfelbontású HD magyar hangot kapjon, nagyon “menőnek” kell lennie a filmnek itthon, vagy az eredeti nyelve már eleve magyar.

Summa summárum: az emberek nem vesznek korongokat (konnyebb és olcsóbb letorrentezni, ugye), ennek egyenes piaci következménye, hogy már annak is örülnünk kell, ha egyáltalán van magyar szinkron a korongon, nem lehetünk “válogatósak” a formátumban... és persze, ha korongon nem jelenik meg HD szinkronnal, akkor letorrentezni sem fogod tudni HD szinkronnal, csak úgy mondom...

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

-KP- írta:
2019.06.10., hétf. 21:56
upetat2 írta:
2019.06.10., hétf. 21:05
Azért kiváncsi lettem volna, na mindegy is!
Na de , tudja -e valaki, miért ilyen butított számokban kapjuk a magyar hangsávokat ? És miért 5.1 ben maximum? Úgy emléxem a mozikban , már minimum 7.1 ben van .hm? gondolkodik.gif

Nem hiszem el, hogy ez még komolyan felmerül kérdésként 2019-ben. A magyar piac nagyjából a hangyának a micsodájával mérhető össze "nagyságban".

Még mindig nem érzem megválaszoltnak . Ha valaki elkészített egy magyar szinkront 7.1 ben es jo bitrátaval a moziknak, akkor miért lesz a lemezen sokkal kevesebb? Ennek mi köze a piachoz?
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

-KP- írta:
2019.06.10., hétf. 20:37
upetat2 írta:
2019.06.10., hétf. 19:31
Dícséretes! Személy szerint , támogatom és drukkolok a sikernek! De kíváncsi lennék , hogy most csak érdekesség képpen raktad be ezt ? Mert úgytudom a te prioritásod , az eredeti nyelv! Ellenzed vagy támogatod?
Én Iván nevében nem tudok nyilatkozni, csak a saját véleményem tudom elmondani. Nem általában a szinkron ellen vagyok, hanem a rossz szinkron ellen. Abból meg van bőven már jó hosszú ideje. Illetve az se segít, mikor meglátok egy 4000-5-6000kbps-es angol hangsávot a magyar meg 384-448kbps, elég egyértelmű melyiket fogom választani..
Nem biztos, hogy a magyar szinkron tehet róla valószínűleg így kapják a hangsávot sajnos :-(
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

-KP- írta:
2019.06.10., hétf. 21:56

Nem hiszem el, hogy ez még komolyan felmerül kérdésként 2019-ben. A magyar piac nagyjából a hangyának a micsodájával mérhető össze "nagyságban".
Ez így van, és a hatalmas piacon belül a fizetőképes kereslet, az már csak a mini bolha pöcsével mérhető össze.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

upetat2 írta:
2019.06.10., hétf. 21:05
Azért kiváncsi lettem volna, na mindegy is!
Na de , tudja -e valaki, miért ilyen butított számokban kapjuk a magyar hangsávokat ? És miért 5.1 ben maximum? Úgy emléxem a mozikban , már minimum 7.1 ben van .hm? gondolkodik.gif
Nem hiszem el, hogy ez még komolyan felmerül kérdésként 2019-ben. A magyar piac nagyjából a hangyának a micsodájával mérhető össze "nagyságban".

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Azért kiváncsi lettem volna, na mindegy is!
Na de , tudja -e valaki, miért ilyen butított számokban kapjuk a magyar hangsávokat ? És miért 5.1 ben maximum? Úgy emléxem a mozikban , már minimum 7.1 ben van .hm? gondolkodik.gif
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

upetat2 írta:
2019.06.10., hétf. 19:31
Dícséretes! Személy szerint , támogatom és drukkolok a sikernek! De kíváncsi lennék , hogy most csak érdekesség képpen raktad be ezt ? Mert úgytudom a te prioritásod , az eredeti nyelv! Ellenzed vagy támogatod?
Én Iván nevében nem tudok nyilatkozni, csak a saját véleményem tudom elmondani. Nem általában a szinkron ellen vagyok, hanem a rossz szinkron ellen. Abból meg van bőven már jó hosszú ideje. Illetve az se segít, mikor meglátok egy 4000-5-6000kbps-es angol hangsávot a magyar meg 384-448kbps, elég egyértelmű melyiket fogom választani..

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

upetat2 írta:
2019.06.10., hétf. 19:31
Dícséretes! Személy szerint , támogatom és drukkolok a sikernek! De kíváncsi lennék , hogy most csak érdekesség képpen raktad be ezt ? Mert úgytudom a te prioritásod , az eredeti nyelv! Ellenzed vagy támogatod?
Mint érdekességet tettem be. Hogy kevésbé nézzen ki a fórum úgy, mintha megdöglött volna.

Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Dícséretes! Személy szerint , támogatom és drukkolok a sikernek! De kíváncsi lennék , hogy most csak érdekesség képpen raktad be ezt ? Mert úgytudom a te prioritásod , az eredeti nyelv! Ellenzed vagy támogatod?
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

TSanyi írta:
2019.06.07., pén. 22:21
Hiccusz írta:
2019.06.07., pén. 15:41
Nekem nem játsza le.
Törölték időközben.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Hiccusz írta:
2019.06.07., pén. 15:41

youtu.be/6csPEXxeV7o
Nekem nem játsza le.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”