Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Azért ez így nagyon kisarkított. A filmeket nyugodtan nevezhetjük vegyes műfajnak. Megtalálhatók benne az említett effektek, és megtalálhatók bizony olyan hangok is, amihez jól jön némi hanghűség, némi természetesség. Az effektek közben is van beszédhang, vannak csiripelő madarak, betörő üvegek, labdába rugó ember. Azért valljuk be rengeteg hang a természetben lett rögzítve. Legyen az cipő kopogás, vagy bármi. Ráadásnak egy film hangja nagyban függ a műfajtól is. Horror, thriller, vígjáték, krimi, musical, ezek nem effekt filmek. Személye válogatja, h ki hol akad le. Maximálisan megértem aki nem b...zik a részletekkel, és a hanghűséggel. Ettől még létezik aki igen, így fejre állhat a másik, h de hát miért nem jó annak az idiótának. Hát olcsóbb, és olyat szól, h én nem értem. Hát tessék itt a magyarázat. Csak el kéne egymást fogadni, én értem, és tudom mit szeretnek benne a fanok.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 16:01
Zene hallgatás, vs DJ, pont ugyanaz a szituáció. Egy egészséges hegedű hang nem jön ki a DJ cuccokból, de a Discó zenével olyat művel, h vigyorog az ember, mint valami idióta. A DJ zene egyszerűen nem igényli azt a megközelítést, amit más fajta zene meg igen. Minek természetesség, vagy hanghűség, egy gépzenéhez?
Szerény véleményem szerint megfogalmaztad a lényegi különbséget. Átfordítva Hifi vs PRO!
Hifin-n az élethűség, a chello, hegedű, fuvola stb visszaadása a cél. Amit nem kétlem, vissza is adja. Ezen hangokat elképzelhető, hogy mindannyian már hallottuk az életünk során.

A kérdés, hogy egy hollywoodi film, amit a vászonra vetítenek már önmagában egy fikció, az élethez, az élethűség lekövetéséhez semmi, de semmi köze (ne menjünk bele a dokumentum filmekre mennyire igaz stb, inkább Marvel, DC gondolok és manapság szinte a filmek 70- hanem a 80 %-áról beszélek). A mai filmek igen nagy hányada valamilyen vizuális efekttel valósítanak meg. Hacsaknem az egész film egy nagy vizuális efekt!

Ezekhez a virtuális efektekhez virtuális hangok társulnak. A hifinél "természetesség, vagy hanghűség" a cél, addig itt pont az ellenkezője. Ki tudná közülünk megmondani, hogy milyen hangja van a fejünk felett átrepülő autónak, vagy milyen ha felrobban mellettünk egy autó, elomló falnak, háznak? Kétlem, hogy bármelyikünk is tapasztalt volna ehhez hasonlót. Milyen mikor megnyílik a föld alattunk, ion ágyúval lőnek ránk és még hosszasan sorolhatnám. :) Tehát nincs semmilyen referenciánk, tapasztalásunk.

Ebben a fantázia világban, nem mondom, hogy nem csendül fel olykor olykor egy chello, egy hegedű, de biztos vagyok benne, hogy több alkalommal lessz robbanás, ion ágyúval való lövöldözés és ekkor mutatja meg a PRO az erejét. Most jön a sokak által negatívan megemlített hangnyomás, mint valami hátrány, vagy csak erről szól a PRO! Hát nem a PRO szól erről, hanem a filmek.
És a PRO itt domborít igazán nagyot. Mikor robban melletted az autó.... átrepül feletted az autó....
Ezek nem leutánozhatóak hangszerrel (kvázi nem hifivel kell lejátszani :D) hanem egy hang, fiktív efekttel. Ezen efektekhez kell a hangnyomás=PRO :D és ekkor jön ahogyan fent említetted "vigyorog az ember, mint valami idióta".

Összességében, ha mozizol otthon, és nem koncertfelvételeket nézel, hanem hollywoodi rudi filmeket, akkor oda igenis a PRO rendszer a tuti. SZVSZ.
Ha egy Jazz koncertet szeretnél otthon átélni, akkor ne PRO rendszert vegyél (ez sem feltételen igaz, mert zsebbe nyúlós történet, de a DC-ben megtapasztalható, hogy egy PRO is tud Jazz koncertet élethűen visszaadni).

Tehát mozin nem cél az élethűség visszaadása, mert a látottaknak sincs semmi köze a valósághoz, itt az életellenes látványhoz egy életellenes hang kell :D. És itt senkit sem érdekel, hogy mikor és hány kődarabka esett le, mert nem az a lényeg, hanem az, hogy leessél a kanapéról, ha nem kapaszkodsz, és nem az, hogy tudd, melyik milyen formájú, súlyú, kő hol és mikor esett le. Biztos vagyok benne, hogy a filmben van 1 perc mikor hallod, hogy a filmen lévő hűtőnek pont úgy nyekereg mint otthon :D, de ennyi, mert a következő percben percekben robban majd a hűtő, Te meg menekülsz 15 percen keresztül az ion ágyú elől :D

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

MGMART írta:
2020.02.26., szer. 17:01
Olvasom a hozzászólásokat.....

Srácok el kell engedni ezt a parttalan vitát.Nyomjunk már reset gombot!

Ha jobban belegondoltok akkor nem ér ennyit az egész.Mindenki azt hallgassa, nézze ami neki tetszik, kár ezért beleállni a másikba.Próbáljuk már elfogadni a másik preferenciáit, kinek ez kinek az.Olyan ez mintha azon vitatkoznánk milyen az ideális nő.Mindenkinek más.Van ezzel gond? Nincs.

Ne csesszük már szét a fórumot.

Azt sem tudom Tonyka nálad ki vágta ki a biztosítékot, de sajnálom, hogy így történt és , hogy ezért kiszállsz.
Azzal van a gond, hogy páran le akarják nyomni a torkodon, amit ők akarnak és addig hangoskodnak, amíg el nem érik.Ja és megmagyarázzák, hogy te nem vagy elég toleráns.
Tonyka jól leírta a helyzetet.
Attól, hogy valakinek egy dagadt hájas nő tetszik az még nem szép és nem is esztétikus.
Addig nincs is gond ezzel, amíg nem akarja megmagyarázni,hogy az milyen gyönyörű, hiszen az ő dolga.
De itt többen elhalgattak és ezzel van a gond.
Ezzel a mentalitással nem leszek udvarias.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Olvasom a hozzászólásokat.....

Srácok el kell engedni ezt a parttalan vitát.Nyomjunk már reset gombot!

Ha jobban belegondoltok akkor nem ér ennyit az egész.Mindenki azt hallgassa, nézze ami neki tetszik, kár ezért beleállni a másikba.Próbáljuk már elfogadni a másik preferenciáit, kinek ez kinek az.Olyan ez mintha azon vitatkoznánk milyen az ideális nő.Mindenkinek más.Van ezzel gond? Nincs.

Ne csesszük már szét a fórumot.

Azt sem tudom Tonyka nálad ki vágta ki a biztosítékot, de sajnálom, hogy így történt és , hogy ezért kiszállsz.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Legalább próbáltok beszélgetni, igaz nem fog menni, és eredménye sem lesz. Cutler próbál megalkuvásról beszélni, holott rátolja egyértelműen a másik félre a felelősséget. Pedig egy jó vitapartner tisztában van azzal, h mindig minden mindkét félen múlik, nem csak az egyiken. Ha úgy tetszik mind2 fél hibás 50-50%-ban, még ha ezt tagadja is. A minőségtelen jelzőt egyik tábor sem fogadja el, ugyan úgy éli meg mindkét fél. Amikor azt írják egyesek, h a 12" Velo ultra közelében sincs a K.CS subnak, nyilván rosszul esik annak aki nagy megelégedéssel használja azt a 12nm szobájában. Szóval marad a "minőségi" kulcsszó amihez mindenki ragaszkodik. Az enyém a legjobb, az alfa, és omega. A minőségtelen jelzőt mindkét tábor használja. Mi is a minőség, többször volt ez már kérdés, talán senki nem tudta megfogalmazni pontosan. Így bármit kinevezhetünk minőségnek. Hallottam már Pro rendszert, ha a természetességet, a hanghűséget figyelem, akkor én úgy fogalmaznék, és ezt nem kell bántásnak venni, mert nem az, csak az én fülem szerint megfogalmazott vélemény. Szóval nekem doboz hangúak, köztem és az események közt, érezhetően ott van a technika. Nem az a fajta hangzás, ami, ha becsukom a szemem, akkor úgy érzem a szobában zajlik. Mert élethűen csepereg az eső, mert élethűen dalolnak a madarak, mert az a hűtőajtó olyan hangot ad, mint az enyém itthon. Ugyanezt érzem a moziban is, teremhangnak nevezem, de olyan dobozhangként azonosítanám. Ha ez valakinek nem fontos, vagy alapból nem foglalkozik ezzel, akkor őt nem a hanghűség fogja betenni az eseményekbe, neki elég a puszta energia ehhez. Ki a fenét érdekel, h a Covenant-ban, mennyire valóságos a dögcédulán lefolyó víz, és a lánc megcsördülése. Ha David fegyverének a hangja mosolyt csal az arcunkra. A filmhangban az a jó, h nem kell hozzá hanghűség, két fontos paraméter megléte bőven elegendő ahhoz, h úgy érezze valaki neki nincs szüksége másra, és nincs is ennél jobb. Vagy éppen amit hall, neki az a legfontosabb. Érdekes mód állandóan sértődés van a Pro és a DJ világ összemosása közt. Pedig, véleményem szerint tökéletes a párhuzam, illetve a célok is. Zene hallgatás, vs DJ, pont ugyanaz a szituáció. Egy egészséges hegedű hang nem jön ki a DJ cuccokból, de a Discó zenével olyat művel, h vigyorog az ember, mint valami idióta. A DJ zene egyszerűen nem igényli azt a megközelítést, amit más fajta zene meg igen. Minek természetesség, vagy hanghűség, egy gépzenéhez? No de félre rakva ezt az egészet, az a baj, annyira uralkodó lett, és elhatalmasodott, ez a szemlélet, h a másik oldal elhallgatott teljesen. Mert senkinek nincs szűksége, arra, h berakja vettem egy M.A. Gold szettet. Aztán jöjjenek rá a riposztok, h mekkora bolond, negyed annyiból megkapod xx cuccot. Ahogyan arra sincs senkinek szűksége, h kioktassák kábel ügyben, aztán csörgősapkás bolondnak titulálják. Ahogyan már subról sem mernek nyilatkozni ugyanezért. Érdemes elgondolkodni, h anno mennyi, poszt volt, képekkel, ezt vettem, azt vettem, és most mennyi is van? Ha mást nem ezen kéne eltöprengenie az egyik tábornak, már ha hajlandóak rá. Ezek nem voltak régebben, egy banda voltunk rendszertől, kábeltől, fültől, igénytől függetlenül. Mára meg vérre megy, de az én mozim a legmozibb mozi, te meg szórod a pénzt bamba jószág..........Mindazonáltal nem ez miatt szállok ki, ettől még simán ellettem volna. Többször említettem a háttérben érdekes játszmák mennek. A lényeg, h van egy szenny ember itt. Egy olyan aki álarcot hord, olyan akihez foghatóval nem találkoztam az elmúlt 47 évemben. Megpróbáltam túltenni magam az elmúlt fél évben, és köztetek maradni, de nem megy. El kell tűnnöm a lelki békémhez.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

onkyo607 írta:
2020.02.26., szer. 15:28
Nem kéne!
Épp most demoztam Thxfanak a Pompeji című filmet.Ahol a vulkán kitörésnél az utolsó kavics darabot is megtudnám mondani hol eset le.Ezt egy pro Kcs hangsugárzó nem tudja! De ellenben egy hifis rendszer nem tud annyi energiát átadni amit egy KCS tud.Illetve tud csak az nem olcsó!
Na ezzel nem tudnék vitatkozni!
Vitathatatlan a pro rendszerek fölénye, amikor
hangnyomásról van szó, nem beszélve az árakról.Egy jó hifi sub árából majdnem megvan egy komplett mozis rendszer!

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Nem kéne!
Épp most demoztam Thxfanak a Pompeji című filmet.Ahol a vulkán kitörésnél az utolsó kavics darabot is megtudnám mondani hol eset le.Ezt egy pro Kcs hangsugárzó nem tudja! De ellenben egy hifis rendszer nem tud annyi energiát átadni amit egy KCS tud.Illetve tud csak az nem olcsó!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

onkyo607 írta:
2020.02.26., szer. 15:03
Cutler írta:
2020.02.26., szer. 14:49
onkyo607 írta:
2020.02.26., szer. 13:31
Most utólag ha végig gondolnád mi lett volna ha a loganok is megkapták volna azt erőt amivel a KCS-et meghajtod plusz beraktál volna két vagy négy pro mélyládát. Mi lett volna a végeredmény?
A Logan szett ugyanúgy Crown végfokokkal volt hajtva. 🤷‍♂️
lgd81-nél gyakorlatilag ugyanaz a Logan rendszer van, ami nálam volt, ugyanazzal a processzorral, végfokokkal. Ezt egészíti ki egy KCS szub jelenleg.
Tetszett, amit ott hallottam, le is írtam a fórumon.
De akkor se cserélném vissza, ha most hirtelen lenne rá lehetőségem.
Nekem ez tetszik, ez van.🤷‍♂️
Senkit sem győzködök, hogy másnak is ez lenne csak a járható út.
Viszont megint ott tartunk, hogy egyből jön a leszarozás a másik oldalról. Hogy a nagymozis csak szarabbul szólhat, mint a hifis, a Crown meg alapból szar.
Na ezt kellene elengedni😉
Sima hifis rendszer számomra se lenne megfelelő mert az horror ár ami fülemnek is jó lenne.Pro KCS véleményemet már leírtam.Egy JBL pro rendszert azért meghallgatnék milyen lehet a KCS-hez képest. Bár a rendszerem most vegyítve nagyon odabaszós lett majd Thxfan megírja ha akarja. Ár/érték alapján egy KCS is lehet befutó valakinek.De hifi fülekkel rendelkező embereknek ez kevés lesz. És ez tény! Ezen nem szabad vitatkozni.
Pedig pont erről megy a vita!

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 14:57
DeLorean írta:
2020.02.26., szer. 14:38
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 14:25
Sokszor leírtam, keresd vissza.A drágább D osztályos végfokoktól eltekintve a magas frekvencián vannak a gondok.
Ezt nem mindenki hallja ,ezért nem is zavarja.
Számomra a D osztály pocsék és másra sem jó, csak a mélynyomót hajtani.
Meg nagyon jó PA rendszerekbe, mert kicsi a súlya, de a profi cégek sem a belépő szintet használják.
A mostani hozzászólók közül Onkyo607 Crown XLS 1502 végfokokat használ. Nem szubokat hajt velük.
Ez szerintem belépő szint.

Onkyo, ez így van?
Pocsék a hang és zavaró a magas?
gondolkodik.gif
Hogy jön ide bárki más?
Hogy ők mit hallanak és mit nem, az megint nem az én dolgom.
Csak mert páran elégedetten használják az még nem jelent semmit, csak azt hogy nekik tetszik.
Annyiszor le lett írva, hogy nem mindenkit zavar a probléma és mozinál ez kevésbé nyilvánvaló a sok csatorna miatt.
De azért hozzá teszem hogy volt olyan rendszer ahol Crown xls 1502 végfok volt és elégé nyersen szólt! Rendszer válogatja.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Quetz írta:
2020.02.26., szer. 15:01
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 14:57
Annyiszor le lett írva, hogy nem mindenkit zavar a probléma és mozinál ez kevésbé nyilvánvaló a sok csatorna miatt.
Oh wait, de hisz ez a mozis topic. szia.gif
Olvass figyelmesebben , ez házi mozi! By the way

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Cutler írta:
2020.02.26., szer. 14:49
onkyo607 írta:
2020.02.26., szer. 13:31
Most utólag ha végig gondolnád mi lett volna ha a loganok is megkapták volna azt erőt amivel a KCS-et meghajtod plusz beraktál volna két vagy négy pro mélyládát. Mi lett volna a végeredmény?
A Logan szett ugyanúgy Crown végfokokkal volt hajtva. 🤷‍♂️
lgd81-nél gyakorlatilag ugyanaz a Logan rendszer van, ami nálam volt, ugyanazzal a processzorral, végfokokkal. Ezt egészíti ki egy KCS szub jelenleg.
Tetszett, amit ott hallottam, le is írtam a fórumon.
De akkor se cserélném vissza, ha most hirtelen lenne rá lehetőségem.
Nekem ez tetszik, ez van.🤷‍♂️
Senkit sem győzködök, hogy másnak is ez lenne csak a járható út.
Viszont megint ott tartunk, hogy egyből jön a leszarozás a másik oldalról. Hogy a nagymozis csak szarabbul szólhat, mint a hifis, a Crown meg alapból szar.
Na ezt kellene elengedni😉
A nagy mozi a moziban alapból szarul szól, miért kellene otthon jól szólnia?
Ez a véleményem, miért kellene elengedni.
El kellene fogadni, hogy én így gondolom.
Senkit sem győzködök, hogy ne használja.
Korábban is írtam, hogy ez egy fórum, tehát leírhatom a véleményem akkor is, ha ez másnak nem tetszik. Tovább lehet görgetni, ennyi az egész!

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Cutler írta:
2020.02.26., szer. 14:49
onkyo607 írta:
2020.02.26., szer. 13:31
Most utólag ha végig gondolnád mi lett volna ha a loganok is megkapták volna azt erőt amivel a KCS-et meghajtod plusz beraktál volna két vagy négy pro mélyládát. Mi lett volna a végeredmény?
A Logan szett ugyanúgy Crown végfokokkal volt hajtva. 🤷‍♂️
lgd81-nél gyakorlatilag ugyanaz a Logan rendszer van, ami nálam volt, ugyanazzal a processzorral, végfokokkal. Ezt egészíti ki egy KCS szub jelenleg.
Tetszett, amit ott hallottam, le is írtam a fórumon.
De akkor se cserélném vissza, ha most hirtelen lenne rá lehetőségem.
Nekem ez tetszik, ez van.🤷‍♂️
Senkit sem győzködök, hogy másnak is ez lenne csak a járható út.
Viszont megint ott tartunk, hogy egyből jön a leszarozás a másik oldalról. Hogy a nagymozis csak szarabbul szólhat, mint a hifis, a Crown meg alapból szar.
Na ezt kellene elengedni😉
Sima hifis rendszer számomra se lenne megfelelő mert az horror ár ami fülemnek is jó lenne.Pro KCS véleményemet már leírtam.Egy JBL pro rendszert azért meghallgatnék milyen lehet a KCS-hez képest. Bár a rendszerem most vegyítve nagyon odabaszós lett majd Thxfan megírja ha akarja. Ár/érték alapján egy KCS is lehet befutó valakinek.De hifi fülekkel rendelkező embereknek ez kevés lesz. És ez tény! Ezen nem szabad vitatkozni.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 14:57
Annyiszor le lett írva, hogy nem mindenkit zavar a probléma és mozinál ez kevésbé nyilvánvaló a sok csatorna miatt.
Oh wait, de hisz ez a mozis topic. szia.gif
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

DeLorean írta:
2020.02.26., szer. 14:38
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 14:25
Sokszor leírtam, keresd vissza.A drágább D osztályos végfokoktól eltekintve a magas frekvencián vannak a gondok.
Ezt nem mindenki hallja ,ezért nem is zavarja.
Számomra a D osztály pocsék és másra sem jó, csak a mélynyomót hajtani.
Meg nagyon jó PA rendszerekbe, mert kicsi a súlya, de a profi cégek sem a belépő szintet használják.
A mostani hozzászólók közül Onkyo607 Crown XLS 1502 végfokokat használ. Nem szubokat hajt velük.
Ez szerintem belépő szint.

Onkyo, ez így van?
Pocsék a hang és zavaró a magas?
gondolkodik.gif
Hogy jön ide bárki más?
Hogy ők mit hallanak és mit nem, az megint nem az én dolgom.
Csak mert páran elégedetten használják az még nem jelent semmit, csak azt hogy nekik tetszik.
Annyiszor le lett írva, hogy nem mindenkit zavar a probléma és mozinál ez kevésbé nyilvánvaló a sok csatorna miatt.

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

DeLorean írta:
2020.02.26., szer. 14:38
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 14:25
Sokszor leírtam, keresd vissza.A drágább D osztályos végfokoktól eltekintve a magas frekvencián vannak a gondok.
Ezt nem mindenki hallja ,ezért nem is zavarja.
Számomra a D osztály pocsék és másra sem jó, csak a mélynyomót hajtani.
Meg nagyon jó PA rendszerekbe, mert kicsi a súlya, de a profi cégek sem a belépő szintet használják.
A mostani hozzászólók közül Onkyo607 Crown XLS 1502 végfokokat használ. Nem szubokat hajt velük.
Ez szerintem belépő szint.

Onkyo, ez így van?
Pocsék a hang és zavaró a magas?
gondolkodik.gif
Crown XLS 1502 teljesen megfelelő én meg is álltam.Jobb végfok teljesen felesleges mozira.Legalább is az én rendszerembe.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »

onkyo607 írta:
2020.02.26., szer. 13:31
Most utólag ha végig gondolnád mi lett volna ha a loganok is megkapták volna azt erőt amivel a KCS-et meghajtod plusz beraktál volna két vagy négy pro mélyládát. Mi lett volna a végeredmény?
A Logan szett ugyanúgy Crown végfokokkal volt hajtva. 🤷‍♂️
lgd81-nél gyakorlatilag ugyanaz a Logan rendszer van, ami nálam volt, ugyanazzal a processzorral, végfokokkal. Ezt egészíti ki egy KCS szub jelenleg.
Tetszett, amit ott hallottam, le is írtam a fórumon.
De akkor se cserélném vissza, ha most hirtelen lenne rá lehetőségem.
Nekem ez tetszik, ez van.🤷‍♂️
Senkit sem győzködök, hogy másnak is ez lenne csak a járható út.
Viszont megint ott tartunk, hogy egyből jön a leszarozás a másik oldalról. Hogy a nagymozis csak szarabbul szólhat, mint a hifis, a Crown meg alapból szar.
Na ezt kellene elengedni😉

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Említhetted volna Szepit is... gondolkodik.gif
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 14:25
Sokszor leírtam, keresd vissza.A drágább D osztályos végfokoktól eltekintve a magas frekvencián vannak a gondok.
Ezt nem mindenki hallja ,ezért nem is zavarja.
Számomra a D osztály pocsék és másra sem jó, csak a mélynyomót hajtani.
Meg nagyon jó PA rendszerekbe, mert kicsi a súlya, de a profi cégek sem a belépő szintet használják.
A mostani hozzászólók közül Onkyo607 Crown XLS 1502 végfokokat használ. Nem szubokat hajt velük.
Ez szerintem belépő szint.

Onkyo, ez így van?
Pocsék a hang és zavaró a magas?
gondolkodik.gif

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Quetz írta:
2020.02.26., szer. 14:17
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 13:51
Ahogy korábban említettem a Crown belépő szintű végfoka akkor sem lesz megfelelő,ha a legjobb eredményeket hozza, mert konstrukciós problémája van, ettől még sokan áradoznak róla.
Milyen konstrukciós hibája van?
Sokszor leírtam, keresd vissza.A drágább D osztályos végfokoktól eltekintve a magas frekvencián vannak a gondok.
Ezt nem mindenki hallja ,ezért nem is zavarja.
Számomra a D osztály pocsék és másra sem jó, csak a mélynyomót hajtani.
Meg nagyon jó PA rendszerekbe, mert kicsi a súlya, de a profi cégek sem a belépő szintet használják.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 13:51
Ahogy korábban említettem a Crown belépő szintű végfoka akkor sem lesz megfelelő,ha a legjobb eredményeket hozza, mert konstrukciós problémája van, ettől még sokan áradoznak róla.
Milyen konstrukciós hibája van?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

"A nagymozis szettek a közelében sincsenek egy jobb hifi szettnek minőségben" Most akkor ki nyom el kicsodát? Így te sem vagy semmivel sem különbb, hiába próbálod úgy beállítani. Pont az ilyen hozzászólások mutatják mennyire (semennyire) el vagytok nyomva és pont az ilyen hozzászólások, ami miatt konzerválódik a helyzet a két tábor között.

Van itthon sztatikus Martin Loganem (imádom azóta is), fapaci féle Proac Response 2.5 klónom scanspeak hangszórókkal, mundorf jantzen hangváltóval (ilyen alkatrészekből megépített hifis dobozt gyártótól lehet kapni 1 millió alatt???). Fent van a blogján az egész építési folyamat, meg lehet nézni. Meg van pro hangfal is. Egy mozdulattal kicserélem a komponenseket és bármit berakhatok bármelyik komponens helyére. Ezt is leírtam már,mozin bizony nagyon versenyképesek ezek a termékek, nemhogy használt, de még új árukon is.

Azt is leírtam már korábban - ami egyéni vélemény és nem kell vele egyetérteni - hogy ahogy telik az idő, úgy látom egyre kevésbé értelmét az öszvér rendszereknek. Mozira építsünk mozira kihegyezett rendszert, zenére meg zenére kihegyezettet. Nem csak magára a komponensekre gondolok. maga a telepítés, az elhelyezés, a setup ami teljesen mást kíván mozin és sztereón, és egyik csak a másik rovására tud történni. Úgyhogy perpill ebbe az irányba próbálok mozdulni, sztereót és mozit szétszedni külön, nem keverni. Ezt is kifejtettem részletesen, ha akarod megkeresed. Még burzsuj kábeleim is vannak képzeldd, de ezeknek is maximum sztereón látom értelmét. Mozin nem. Ha te úgy döntesz, hogy számodra a 85-90dB-n való mozizás a kánaán, akkor az a te egyéni döntésed. Ha úgy döntesz, hogy a moziélményt rontod a zenei élmény javítására, az is a te egyéni döntésed.

Igen, az is nyílt titok már, hogy részben különvonultunk már a fórumtól. Ahol vannak 100% pro-sok, korcsok mint én, akinél keverve van a kettő, meg vannak 100% hifisek. És teljesen jól elvagyunk békében egymással. Itt az avx-en ezt már esélytelennek látom.

Ja, olyannyira lenézzük és elnyomjuk a hifiseket, hogy konkrétan bejelentkeztem demóra Avglashoz többed magammal együtt. Nem kevés privát üzenetet váltottam már vele, megkérdezheted nyugodtan hányszor szóltam le a rendszerét, mert nincs benne pro komponens. Kérdezdd meg R.G-t, hányszor szóltam egy rossz szót az Emotiva hangfalaira. Segítek, egyszer sem. Bejelentkeztem Morphoz is, és szerintem vele is teljesen normális voltam. Ahogy elismerően írtam Blondsztyú rendszeréről, dhcodoki rendszeréről, Gyulai Dominik rendszeréről és rendszeresen osztok meg teszteket ajánlásokat egyéb hifis/házimozis termékekről is. Itt a házimozis részen, ahogy a prohardver fórumon is.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Quetz írta:
2020.02.26., szer. 13:39
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 13:03
A házimozi hifi oldalára gondoltam.Egy eleve szubjektív dologba vihetsz objektivitást, de attól még az szubjektív marad.Ott van a Crown belépő szintű végfoka, bármilyen jó mérést produkálhat, attól még pocsék a hangja ,mert megvannak a korlátai.A hifi oldalnak nagyon is van itt helye, mert amikor még nem lett ledegradálva a házimozi, csak az volt itt.
A tények hiányában nem tudsz tervezni, méretezni egy audio rendszert. Nem tudod létrehozni az optimális akusztikai viszonyokat, összerakni egy elegendő tartalékkal rendelkező, megfelelő minőségű végfokozást...
Nem véletlen, hogy az errefelé megforduló hifisek folyamatos csereberélnek abban a reményben, hogy majd a következő változtatás meghozza a kívánt nirvánát. Sokaknál ez pedig átmegy abba, hogy már rég el is felejtették, miért is kezdtek bele az egészbe, csak a következő löketet, bocsánat cserét várják.
De ez csak egy állapot, ami nem lehet végcél. Főleg, hogy közben akiktől maga a forrás származik - a filmkészítők -, illetve akik a rendszer elemei gyártják azok mind teljesen objektív alapokon teszik a dolgukat. A szubjektivitást már csak a marketingesek adják hozzá. Teszik ezt azért, mert a 0.0001% thd/n eladhatatlan, bezzeg a szellősebb hang vagy a holografikus színpad...
Ezek a dolgok csak számodra megfoghatatlanok, így bizonytalan terepen jársz,ahol nem lehetsz elég magabiztos, de ez a te problémád, nem az enyém.
Az akusztikai méréseknek abszolút híve vagyok, nincs vele semmi gondom.
Ahogy korábban említettem a Crown belépő szintű végfoka akkor sem lesz megfelelő,ha a legjobb eredményeket hozza, mert konstrukciós problémája van, ettől még sokan áradoznak róla.
Ha neked a mérések adják a boldogságot ,ám legyen, de hagyd hogy más meg másképp gondolja.Te nem hallgatod az én rendszeremet és én sem a tiedet.
Az,hogy a filmkészítők mit állítanak be az megint irreleváns otthoni körülmények között, mert a legtöbben nem moziznak referencia hangerőn, ezt is meg kellene érteni.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 13:03
A házimozi hifi oldalára gondoltam.Egy eleve szubjektív dologba vihetsz objektivitást, de attól még az szubjektív marad.Ott van a Crown belépő szintű végfoka, bármilyen jó mérést produkálhat, attól még pocsék a hangja ,mert megvannak a korlátai.A hifi oldalnak nagyon is van itt helye, mert amikor még nem lett ledegradálva a házimozi, csak az volt itt.
A tények hiányában nem tudsz tervezni, méretezni egy audio rendszert. Nem tudod létrehozni az optimális akusztikai viszonyokat, összerakni egy elegendő tartalékkal rendelkező, megfelelő minőségű végfokozást...
Nem véletlen, hogy az errefelé megforduló hifisek folyamatos csereberélnek abban a reményben, hogy majd a következő változtatás meghozza a kívánt nirvánát. Sokaknál ez pedig átmegy abba, hogy már rég el is felejtették, miért is kezdtek bele az egészbe, csak a következő löketet, bocsánat cserét várják.
De ez csak egy állapot, ami nem lehet végcél. Főleg, hogy közben akiktől maga a forrás származik - a filmkészítők -, illetve akik a rendszer elemei gyártják azok mind teljesen objektív alapokon teszik a dolgukat. A szubjektivitást már csak a marketingesek adják hozzá. Teszik ezt azért, mert a 0.0001% thd/n eladhatatlan, bezzeg a szellősebb hang vagy a holografikus színpad...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Nézd Cutler lecserélted a Loganokat és te úgy érzed többet kaptál. Nincs ezzel probléma.Hallottam, voltam nálad és leírtam a tapasztalatomat is. Mély dögivel, egységesen megszólaló de közép és magas tartomány halvány, részletekben karcsú. Neked ez jelenti a mozit.Elégedett vagy vele.
Sok Hifis szobába pedig megvannak a részletek de ott meg a mély kevés.
Egyértelmű hifis oldalon a nagy mély nem olcsó dolog kivitelezni.
Most utólag ha végig gondolnád mi lett volna ha a loganok is megkapták volna azt erőt amivel a KCS-et meghajtod plusz beraktál volna két vagy négy pro mélyládát. Mi lett volna a végeredmény?
Saját,Thxfan és Heineken szobáját fel tudom hozni ahol most Hifi-s hangszórók és pro szubok található illetve végfokok.
Itt megvannak a részletek és a két subos szobákba az a mély tartomány amit nálad nem hallottam.
Voltak sokan nálad és a hallottak alapján lecserélték a rendszerüket KCS-re mert olyan mély öblös hangot sehol nem hallottak.
Ismétlem magam "mély öblös hangot sehol nem hallottak"!
Könnyen megtehetem volna én is (akár most is)hogy váltok KCS-re de nem tettem meg.Fentebb leírtak alapján.És jól tettem mert a magam által épített két subos felállással már egy hónapja nincs nálam késztetés, egyszerűen tökéletes.Leülök és élvezem addig még nagyobb nem lesz a szobám. :D
De most lépek mert Thxfan pont most csörgetett mindjárt itt lesz mert még nem hallotta a két subos felállásba a rendszerem.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

DeLorean írta:
2020.02.26., szer. 13:24
MGMART írta:
2020.02.26., szer. 12:56
Mivel ez talán az utolsó ilyen jellegű magyar fórum, lehet jobban meg kellene becsülni és visszavenni mindenkinek, hogy megmaradjon.
A fórum meg fog maradni, amíg a tulajdonos akarja.
Az más lapra tartozik, hogy szerintem ez már nem a vég kezdete, hanem a vég.
Nyár elejére eljutunk oda, hogy senki sem fog írni semmit.
Ha nincs írás, nincs olvasás sem és lassan elhal az AVX mozis része.

Volt olyan nyár, amikor Lemmy-vel ketten tartottuk itt a frontot. Ettől függetlenül most KP-val értek egyet.
Pros cuccaim vannak és olyanokkal tervezem a moziszobámat, de közben sokat szoktam Nemtomm-al is beszélgetni telefonon.

Ezektől függetlenül az ellentéteket antagonisztikusnak látom.
sad.gif
Az is,antaginisztikus.Szerintem ott tartunk,hogy a hifi megközelítést alkalmazók hülyének vannak nézve.Nem is nagyon van írás a témában.Emlékszel Nemtomm milyen ovatosan írt a subodról.Én egy ideig visszafogott voltam,de nem fogom cukormázba csomagolni a véleményem mióta le lettem hurrogva.A régi formájában vége a fórumnak az biztos,kérdés mi lesz a folytatás.Abban igazat adok, hogy jó lenne békésen folytatni, de ez nem lesz egyszerű.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hifilala 2020.02.26., szer. 13:31-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”