Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3016
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Srácok, most hagytam abba a Diana Krall SACD hallgatását KCS surround hangfalakkal.
Ez nem vicc!
Az meg pláne nem, hogy tetszett, amit hallok.

Nem igazán mozis gondolat, sorry!
Egészen biztosak vagytok azokban a dolgokban, amiket írtok?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Lala, magyar mozik jelentős részén hajlamosak alulméretezni a rendszert. Értem ezalatt, a kisebb kétutas LCR-ek használata ott, ami igényelné már a nagyobb 3 utas modelleket. Nem véletlen szól úgy, ahogy. Ez nem a hangfalak hibája, de ez nyilván fel sem merült benned. Mellesleg már megszámolni nem lehet hányszor írtátok le kerek perec az utóbbi pár oldalon, hogy a KCS úgy szar, ahogy van. De a pro-sok elnyomják a hifiseket mi? Nem kicsit lóg ki a lóláb.

Thxfan, mi a különbség egy üzleti vállalkozásból használt piacra dobott hangfal és egy kereskedésben megvett x darab kézen, tulajdonoscserén átment, majd használt piacra dobott hangfal között? Használt cucc az egyik, használt cucc a másik, a többi meg rizsa.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 21:44
thxfan írta:
2020.02.26., szer. 21:31
A legnagyobb baj itt mindkét oldal részéről, hogy az avx-en a pro-cinema egybeforrt és mennybe ment a KCS-val. Volt akinek már leírtam ezt korábban privátban, akkor és most sem fogunk egyet érteni :D. Egyáltalán mi értelme egy üzleti vállalkozásból jelentős profitot termelt és nullára leírt, leselejtezett hangfalak árát összehasonlítani hifis, hobbi célra vásárolt hangfalakkal, almát a körtével? De írhatnám ide a JBL, Crown és Behringer cuccokat is, messze nem az a teteje a pro-nak. Ua. az árszinten lévő hangfalakat kellene összehasonlítani mindkét oldalnak, talán közelebb hozná egymáshoz ezeket a nagyon eltérő és általánosító véleményeket. Esetleg, ha tud valaki kocsmából leselejtezendő, tizedáron adott Focal Utopia LCR-t majd szóljon ;peace;.
Nem igazán lehet a két műfajt összehasonlítani, mert alapvetően más célra, más igényekre gyártották öket.A pro rendszerek legfőbb követelménye a hangnxomás és aztán a megfelelő minőség, míg egy hifi rendszernél a hangnyomás lényegtelen tényező.
Ami biztos, hogy a minőséget mindkét esetben nagyon meg kell fizetni, hiszen a jó hangszórókészlet nem olcsó móka.
Csodálkozom,hogy téged nem szippantott be a pro vonal,hogy lehet?
Alapból azt kellene tisztázni, hogy mitől hifi és pro valami, hol a határ, pl. a mindkét tábor által jónak ítélt cucc a JBL Synthesis, az mi? Lehet egy ilyen megközelítés lenne jobb a korrekt vélemények megalkotásához, nem a folyamatos feszülés.
Beszippantott, de csak részben. Hallgattam dj korszakomban eleget közelről az alsó- és középkategória pro hangfalait, az azokban lévő nyomókamrás magasat, a moziban nem szeretném, jobbra meg nincs pénzem, ennyi. Nekem megfelelő a vegyes rendszer.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára thxfan 2020.02.26., szer. 21:58-kor.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

thxfan írta:
2020.02.26., szer. 21:31
A legnagyobb baj itt mindkét oldal részéről, hogy az avx-en a pro-cinema egybeforrt és mennybe ment a KCS-val. Volt akinek már leírtam ezt korábban privátban, akkor és most sem fogunk egyet érteni :D. Egyáltalán mi értelme egy üzleti vállalkozásból jelentős profitot termelt és nullára leírt, leselejtezett hangfalak árát összehasonlítani hifis, hobbi célra vásárolt hangfalakkal, almát a körtével? De írhatnám ide a JBL, Crown és Behringer cuccokat is, messze nem az a teteje a pro-nak. Ua. az árszinten lévő hangfalakat kellene összehasonlítani mindkét oldalnak, talán közelebb hozná egymáshoz ezeket a nagyon eltérő és általánosító véleményeket. Esetleg, ha tud valaki kocsmából leselejtezendő, tizedáron adott Focal Utopia LCR-t majd szóljon ;peace;.
Nem igazán lehet a két műfajt összehasonlítani, mert alapvetően más célra, más igényekre gyártották öket.A pro rendszerek legfőbb követelménye a hangnxomás és aztán a megfelelő minőség, míg egy hifi rendszernél a hangnyomás lényegtelen tényező.
Ami biztos, hogy a minőséget mindkét esetben nagyon meg kell fizetni, hiszen a jó hangszórókészlet nem olcsó móka.
Csodálkozom,hogy téged nem szippantott be a pro vonal,hogy lehet?

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 830

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Quetz írta:
2020.02.26., szer. 21:06
nemtomm írta:
2020.02.26., szer. 20:52
Mintha fátyol lett volna a hangon és a részletek sokkal de sokkal rosszabbak lennének.
Na ezzel van nekem problémám. Hogy ez semmitmondó megfogalmazás, mert mindenki számára mást jelent, azaz #define fátyol. Ha nincs egy közös nevező, elfogadott szakszótár, addig nem tudunk miről beszélni. Ugyanezen okból találták fel pl. a műszaki rajzot. Mindegy, hogy ki honnan, milyen háttérrel érkezik, amíg betartja a műszaki rajz szabályait, addig megtudja értetni magát más mérnökökkel.

Bocsánat de te müszaki leírás alapján veszel meg mindent? Hmm ez elég érdekes számomra, általában letesztelek minden komponenst mielőtt megveszem és nem hagyatkozom semmilyen grafikonra csakis a fülemre és arra, hogy mennyire illeszkedik a többi cuccoshoz de a te dolgod :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: thxfan »

A legnagyobb baj itt mindkét oldal részéről, hogy az avx-en a pro-cinema egybeforrt és mennybe ment a KCS-val. Volt akinek már leírtam ezt korábban privátban, akkor és most sem fogunk egyet érteni :D. Egyáltalán mi értelme egy üzleti vállalkozásból jelentős profitot termelt és nullára leírt, leselejtezett hangfalak árát összehasonlítani hifis, hobbi célra vásárolt hangfalakkal, almát a körtével? De írhatnám ide a JBL, Crown és Behringer cuccokat is, messze nem az a teteje a pro-nak. Ua. az árszinten lévő hangfalakat kellene összehasonlítani mindkét oldalnak, talán közelebb hozná egymáshoz ezeket a nagyon eltérő és általánosító véleményeket. Esetleg, ha tud valaki kocsmából leselejtezendő, tizedáron adott Focal Utopia LCR-t majd szóljon ;peace;.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Quetz írta:
2020.02.26., szer. 21:06
nemtomm írta:
2020.02.26., szer. 20:52
Mintha fátyol lett volna a hangon és a részletek sokkal de sokkal rosszabbak lennének.
Na ezzel van nekem problémám. Hogy ez semmitmondó megfogalmazás, mert mindenki számára mást jelent, azaz #define fátyol. Ha nincs egy közös nevező, elfogadott szakszótár, addig nem tudunk miről beszélni. Ugyanezen okból találták fel pl. a műszaki rajzot. Mindegy, hogy ki honnan, milyen háttérrel érkezik, amíg betartja a műszaki rajz szabályait, addig megtudja értetni magát más mérnökökkel.
Mondok neked egy konkrét megfogalmazást,fos volt a hangja.
Nem volt mély tartomány igazán,a közép üvöltött és magasban is sávhatárolt volt, ez egy lapos hangot eredményezett.
Ezekhez nem kell semmi csak egy jó fül.
Ha ezt megmérted volna, akkor is ezt az eredményt kapod.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

nemtomm írta:
2020.02.26., szer. 20:52
Mintha fátyol lett volna a hangon és a részletek sokkal de sokkal rosszabbak lennének.
Na ezzel van nekem problémám. Hogy ez semmitmondó megfogalmazás, mert mindenki számára mást jelent, azaz #define fátyol. Ha nincs egy közös nevező, elfogadott szakszótár, addig nem tudunk miről beszélni. Ugyanezen okból találták fel pl. a műszaki rajzot. Mindegy, hogy ki honnan, milyen háttérrel érkezik, amíg betartja a műszaki rajz szabályait, addig megtudja értetni magát más mérnökökkel.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 830

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Érdekes sok sok évvel ezelőtt többen is leírták, hogy ha elmentek moziba a hang
az otthoni rendszeréhez képest sokkal rosszabb volt mint otthon. Mintha fátyol lett volna a hangon és a részletek sokkal de sokkal rosszabbak lennének.
Nekem személy szerint semmi bajom sincs a pro vonallal simán megfér itt a fórumon szerintem , de azért ha valaki áldoz egy igazi jó minőségű mozis rendszerre azt miért kell leszólni? Mert uram bocsá lehet venni "gombokért" ehhez képest pro rendszert? Nem mindenki elégszik meg a pro vonal nyújtotta hangminőségtől sztem.
Azt, hogy sokkal olcsóbb ( magyar mentalitás sajnos) nem biztos, hogy jobb.
Ráadásul nem mindenki tud magának moziszobát építeni és referencia hangerőn mozizni...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

onkyo607 írta:
2020.02.26., szer. 20:42
Egyszerűen nem értem hogy akik áttértek a pro vonalra miért felejtik el hogy előtte több hangszóró csere után mindig észrevettek valami új hangot amitől újra nézték a film gyűjteményüket.Most meg már nem számítanak a részletek!
Biztos van pro vonalon is olyan hangszóró ami akár oda tud verni részletekben akár egy hifi-s hangszórónak.De ne felejtsük el KCS nem az a kategória! Pro vonalon is vannak minőségű lépcsők! KCS még nem egy világmegváltó.Tudni kell helyén kezelni hogy mi hová tartozik. Ár/érték aránya az érthető! De hogy eljutottunk oda hogy filmbe bekerült részletek nem számítanak.
De akkor minek is keverik bele?
Vicces, szinte pont ezt írtam válaszul.
Igen,a Nexo képes volt 135dB hangnyomásra és a részletekkel sem volt gond, csak az árával,mert darabja a dobozoknak kb 1 milla és akkor még a saját vezérlő processzoráról nem is beszéltünk!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

SSDWOB írta:
2020.02.26., szer. 20:32
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 20:13
SSDWOB írta:
2020.02.26., szer. 19:33


Ennyi! Kinek a pap kinek a papné :)
Természetesen nincs egy általános igazság, ez benne a szép. A nem szép, meg az, hogy erről nem lehet értelmesen beszélni. Elfogadni, hogy neked az a "fontos", hogy a élethűen csiripel a madár, engem nem érdekel milyen az a madár, mert nem szeretem a madarakat ;peace;
31_1_21.gif
El vagy tévedve.Nem az a lényeg, hogy a madár élethűen csiripel, hanem az ,hogy ezt a rendszer képes közvetíteni, mert akkor képes a többi hangot ís, ha már a hanghűségről beszélünk.
Na erre nem képesek az olcsó pro rendszerek!
Ettől még tetszhet neked, de nem kell hogy mindenki így gondolja.
Higgyétek el tökéletesen értem, hogy mit írtok!

Alapvető kommunikáció gond szerintem:
"El vagy tévedve."
Ehelyett ha azt írod, hogy "Szerintem nem feltétlenül gondold jól..." vagy "Én azt tapasztaltam, hogy..." és még sok más kommunikáció forma van. De ez ha sértődékeny lennék, biztos rosszul esne.
Sokkal előrébb vinné a fórumot, társaságot.

Ez helyett: "Na erre nem képesek az olcsó pro rendszerek!" írhatnád, hogy "hallottam olcsó (xy) PRO rendszert, és ott bizony nem csiripeltek a madarak... Ellenben, hiszen ha már tudod, hogy az olcsó nem tudja, ebből arra következtetek, hogy dárágát viszont hallottál, akkor folytathatnád így "xy PRO rendszer nem tudom milyen kiállításon, na ott..."

És az utolsó :)
"de nem kell hogy mindenki így gondolja." persze, hogy nem. De nem is kértem senkit, hogy gondolja így.

Számomra ez az alapvető "hiba" , hogy nem megfelelően kommunikálunk. És akár életbe lehet simán értelmesen, hozzáadott értékkel el tudnánk beszélni, és lehet sok jó ötletet adnál, amivel előrébb lennék.

Írásba kimondottan figyelni kell(lenne) a megszólításra, vélemény nyilvánításra.
Lehetne sok mindent, ha a cél az lenne, hogy megismerjük a másik álláspontját, de sajnos itt nem erről van szó.Te is inkább elviccelted a dolgot,ezért reagáltam én is így.
Igen vannak jó pro cuccok, de azokat nem KCS-nek hívják.
Három pro rendszert is használtam és elég jelentős különbség volt köztük hangminőségben.Turbosound,RCF és Nexo.
Az utóbbit nagyon szerettem, csak nem tudtam kihasználni.
Kevés komoly kvalitású rendszert használnak és közös tulajdonságuk, hogy veszettül drágák.

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Egyszerűen nem értem hogy akik áttértek a pro vonalra miért felejtik el hogy előtte több hangszóró csere után mindig észrevettek valami új hangot amitől újra nézték a film gyűjteményüket.Most meg már nem számítanak a részletek!
Biztos van pro vonalon is olyan hangszóró ami akár oda tud verni részletekben akár egy hifi-s hangszórónak.De ne felejtsük el KCS nem az a kategória! Pro vonalon is vannak minőségű lépcsők! KCS nem egy világmegváltó.Tudni kell helyén kezelni hogy mi hová tartozik. Ár/érték aránya az érthető! De hogy eljutottunk oda hogy filmbe bekerült részletek nem számítanak.
De akkor minek is keverik bele?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára onkyo607 2020.02.26., szer. 20:47-kor.

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 20:30
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 20:13


El vagy tévedve.Nem az a lényeg, hogy a madár élethűen csiripel, hanem az ,hogy ezt a rendszer képes közvetíteni, mert akkor képes a többi hangot ís, ha már a hanghűségről beszélünk.
Na erre nem képesek az olcsó pro rendszerek!
Ettől még tetszhet neked, de nem kell hogy mindenki így gondolja.
Nem is erre vannak tervezve, a hanghűség sztem nem is szerepel a listán. Az első helyen sztem a teljesítmény van. Akár több száz négyzetméteres terület kiszolgálására vannak tervezve. Aztán ezek vannak berakva huszonpár négyzetméterre. Őszintén szólva annyira nem csodálkozom, h letépi az ember fejét. Talán azon sem kell csodálkozni, h könnyedén veszi az akadályt ilyen szempontból. Csak azt nem miért nem elég a tulajoknak a valódi kvalitás elismerése. Mért akarnak olyat is ráragasztani ami nem az ő asztaluk. A mélyre menést ahogy írták, én sem tartom fontosnak. Ezért ha valaki leírja, nem kéne kardoskodni, h de de de azt tudja. Nem tudja, na bumm, nem is hiányzik, bőven elég amit tud valóban.
Szerintem azt kellene nézni, hogy miben értünk egyet (pro vs hifi), nem azt, hogy miben nem.
Valójában nekem személy szerint, mint új fórumozó teljesen mindegy, hogy ki miben hisz. Nem is nagyon szoktam írni, inkább csak csendben figyelek.
110 % ig biztos vagyok, hogy a Te és sokak rendszere nagyon is minőségi, és azonnal haza vinném :). Ezzel együtt senki nem mondta, hogy az szar, és ki kell dobni, és PROt kell venni.

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 20:13
SSDWOB írta:
2020.02.26., szer. 19:33
Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 18:48
Csak el kéne egymást fogadni, én értem, és tudom mit szeretnek benne a fanok.
Ennyi! Kinek a pap kinek a papné :)
Természetesen nincs egy általános igazság, ez benne a szép. A nem szép, meg az, hogy erről nem lehet értelmesen beszélni. Elfogadni, hogy neked az a "fontos", hogy a élethűen csiripel a madár, engem nem érdekel milyen az a madár, mert nem szeretem a madarakat ;peace;
31_1_21.gif
El vagy tévedve.Nem az a lényeg, hogy a madár élethűen csiripel, hanem az ,hogy ezt a rendszer képes közvetíteni, mert akkor képes a többi hangot ís, ha már a hanghűségről beszélünk.
Na erre nem képesek az olcsó pro rendszerek!
Ettől még tetszhet neked, de nem kell hogy mindenki így gondolja.
Higgyétek el tökéletesen értem, hogy mit írtok!

Alapvető kommunikáció gond szerintem:
"El vagy tévedve."
Ehelyett ha azt írod, hogy "Szerintem nem feltétlenül gondold jól..." vagy "Én azt tapasztaltam, hogy..." és még sok más kommunikáció forma van. De ez ha sértődékeny lennék, biztos rosszul esne.
Sokkal előrébb vinné a fórumot, társaságot.

Ez helyett: "Na erre nem képesek az olcsó pro rendszerek!" írhatnád, hogy "hallottam olcsó (xy) PRO rendszert, és ott bizony nem csiripeltek a madarak... Ellenben, hiszen ha már tudod, hogy az olcsó nem tudja, ebből arra következtetek, hogy dárágát viszont hallottál, akkor folytathatnád így "xy PRO rendszer nem tudom milyen kiállításon, na ott..."

És az utolsó :)
"de nem kell hogy mindenki így gondolja." persze, hogy nem. De nem is kértem senkit, hogy gondolja így.

Számomra ez az alapvető "hiba" , hogy nem megfelelően kommunikálunk. És akár életbe lehet simán értelmesen, hozzáadott értékkel el tudnánk beszélni, és lehet sok jó ötletet adnál, amivel előrébb lennék.

Írásba kimondottan figyelni kell(lenne) a megszólításra, vélemény nyilvánításra.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 20:13

El vagy tévedve.Nem az a lényeg, hogy a madár élethűen csiripel, hanem az ,hogy ezt a rendszer képes közvetíteni, mert akkor képes a többi hangot ís, ha már a hanghűségről beszélünk.
Na erre nem képesek az olcsó pro rendszerek!
Ettől még tetszhet neked, de nem kell hogy mindenki így gondolja.


Nem is erre vannak tervezve, a hanghűség sztem nem is szerepel a listán. Az első helyen sztem a teljesítmény van. Akár több száz négyzetméteres terület kiszolgálására vannak tervezve. Aztán ezek vannak berakva huszonpár négyzetméterre. Őszintén szólva annyira nem csodálkozom, h letépi az ember fejét. Talán azon sem kell csodálkozni, h könnyedén veszi az akadályt ilyen szempontból. Csak azt nem miért nem elég a tulajoknak a valódi kvalitás elismerése. Mért akarnak olyat is ráragasztani ami nem az ő asztaluk. A mélyre menést ahogy írták, én sem tartom fontosnak. Ezért ha valaki leírja, nem kéne kardoskodni, h de de de azt tudja. Nem tudja, na bumm, nem is hiányzik, bőven elég amit tud valóban.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tonyka 2020.02.26., szer. 20:35-kor.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

SSDWOB írta:
2020.02.26., szer. 19:33
Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 18:48
Csak el kéne egymást fogadni, én értem, és tudom mit szeretnek benne a fanok.
Ennyi! Kinek a pap kinek a papné :)
Természetesen nincs egy általános igazság, ez benne a szép. A nem szép, meg az, hogy erről nem lehet értelmesen beszélni. Elfogadni, hogy neked az a "fontos", hogy a élethűen csiripel a madár, engem nem érdekel milyen az a madár, mert nem szeretem a madarakat ;peace;
31_1_21.gif
El vagy tévedve.Nem az a lényeg, hogy a madár élethűen csiripel, hanem az ,hogy ezt a rendszer képes közvetíteni, mert akkor képes a többi hangot ís, ha már a hanghűségről beszélünk.
Na erre nem képesek az olcsó pro rendszerek!
Ettől még tetszhet neked, de nem kell hogy mindenki így gondolja.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Nah látod itt a baj, sztem nem, de akkor el vagyok tévedve, sakk - matt. Nekem ahogy elmondtam a mozi hang, értsd a mozitermek hangja, nem a hanghűségről szól. Én nem hallom természetesnek, ahogy mondtam, olyan dobozhang, vagy teremhang, ahogy jobban teszik. Régebben szólt zene film előtt, ritka bénán szólt mindig. Csak azt nem értem mi a baj azzal, h én így hallom. Engem nem zavar, h az én hangom meg nem a te hangod. Ezt utolsó látogatásodnál el is mondtam, az én világom. Én nem leszek attól boldogabb, ha más rábólint, vagy sokan elismerik, ez a világ elmúlt, változik az ember. Meglehetősen kevés méllyel dolgozok mostanság, nekem mára az ördög a részletekben rejtőzik. Na bumm, nekem legyen jó, szóval neked is ehhez mérten kell kezelned az én véleményem. Az te vagy, én, meg én. Egy fikarcnyit nem haragszom, ha azt mondod, Tony egy idióta, egy rakat pénz, azt még mély sincs. Maximálisan igazad van a te szemszögedből. :smile53:

Tudja a rendszered élethű hegedű, fúvós, és egyéb zene eszközök hangját? Ha a válasz nem, akkor a madarak hangját sem. Ha igen, akkor igen. :smile32:
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 19:08
Érthető ha valaki ilyet vesz, lehengerlő, de tényleg 12" drivereket kell összehasonlítani dupla 18"? Szted reális, valószínűleg szerinted igen, szerintem meg nem. 50-50% miatt tart itt a fórum ahogyan említettem.
Igen,valóban 50-50%. Mert másképp közelítjük a dolgokat. Te a méret felől közelíted, én meg az ár felől. Engem elsősorban az érdekel, az egyiket mennyiért tudom megvenni, és a másikat mennyiért tudom megvenni és az adott termék mit nyújt a pénzért, amit kifizetek érte. Innentől pedig, ha egy árban van a kettő, akkor nem hat meg, hogy az egyik azért teljesít esetleg kevésbé jobban, mert fizikailag kisebb. Az egyik ennyi pénz, a másik is ugyanennyi, te is azt vennéd, amit jobbnak gondolsz a kettő közül. Feltéve, hogy van helyed elhelyezni. Ha valakinek nem fér be egy bizonyos méret, akkor vegyen a lehetőségekhez képest olyat, ami a legtöbbet nyújtja és méretileg meg anyagilag is belefér. Nincs nekem semmi bajom sem a Veloval, sem a Rellel, sem az SVS-el, mert bizonyos szempontból pont azt nyújtják, amit a KCS nem tud. Kis méretben tudnak nagyot szólni. Ott, ahova a KCS vagy JBL Pro nem fér be. De onnantól hogy van dedikált szobánk, és van hely, már kifejezetten érdemes figyelembe venni ezt a vonalat is.

A másik felvetésre,őszinte leszek, tényleg nem mennek annyira mélyre, és féltem is, hogy ez probléma lesz. De ennek az ellenkezőjét tapasztalom. Olyan hangokat hallok, amiket eddig nem. A mély tartomány alján meg tetején is.

Egyébként az előző hozzászólásod betalált. Ph-n épp egy olyan személlyel levelezek épített Dayton szubról, akinek M.A. Gold szettje van. :smile29:

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 18:48
Megtalálhatók benne az említett effektek, és megtalálhatók bizony olyan hangok is, amihez jól jön némi hanghűség, némi természetesség. Az effektek közben is van beszédhang, vannak csiripelő madarak, betörő üvegek, labdába rugó ember. Azért valljuk be rengeteg hang a természetben lett rögzítve. Legyen az cipő kopogás, vagy bármi.
Szerinted, az általad említettek nem szólnak természetesen egy Pro rendszeren?
Komolyan mondod ezeket? Ne már?
Mert, ha tényleg így van, akkor nagyon el vagy tévedve🤦🏻‍♂️

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 18:48
Csak el kéne egymást fogadni, én értem, és tudom mit szeretnek benne a fanok.
Ennyi! Kinek a pap kinek a papné :)
Természetesen nincs egy általános igazság, ez benne a szép. A nem szép, meg az, hogy erről nem lehet értelmesen beszélni. Elfogadni, hogy neked az a "fontos", hogy a élethűen csiripel a madár, engem nem érdekel milyen az a madár, mert nem szeretem a madarakat ;peace;
31_1_21.gif

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

R.G. írta:
2020.02.26., szer. 19:10
Következtetésképp:
Az én rendszerem a legjobb és pont :D :D

;peace; ;peace; ;peace;
Áhhhhh, dehogy! Az enyém a legjobb! :D :D :D :D

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Következtetésképp:
Az én rendszerem a legjobb és pont :D :D
De szívesen elmegyek mások rendszerét is meghallgatni, hogy tapasztalatokat gyűjtsek
Ha már az itt lévők közül említhetek valakit, akkor Tonykánál imádtam a régebbi Reveleket azok nekem nagyon is bejöttek nála
Ettől még nem mindenben értettünk egyet most sem, és láss csodát, a mai napig beszélünk egymással
Ő is volt nálam és véleményezte az én (mindenben jóval kisebb kategóriát felölelő) rendszeremet és ennyi
Mi volt jó, mi volt rossz...
Nem gondolom, hogy sértődés lett volna az ő vagy az én részemről...
De másokkal is folytatok beszélgetéseket az audió világáról
;peace; ;peace; ;peace;
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Uhhh, hát igen az oldalak.

Azt mondod nem kell megsértődni, ok legyen igazad. Miért kell megsértődni ha valaki azt mondja nem képvisel minőségi hangot a Pro vonal? Hát nem kéne nem? Miért van az, h leoltják azt aki azt mondja nem mennek igazán mélyre, hát nem így van? 10dB esés van, de megmagyarázzák szerencsétlen Borro-nak, h az biza nem számít. Miért van, h kifigurázzák ha valaki kábelről kérdez, vagy netán hisz benne? Lehet te nem látod, és szeretnéd, h csak szürke egyforma legyen a világ. Csak a világ nem lesz ilyen. Olyanokat rósz fel a másik oldalnak, amiben egy fikarcnyit nem különbözik a másik sem. És igen, nem kéne leírni h nem jó az ultra. Kb olyan, jobb a kamionom a Transitnál. Érthető ha valaki ilyet vesz, lehengerlő, de tényleg 12" drivereket kell összehasonlítani dupla 18"? Szted reális, valószínűleg szerinted igen, szerintem meg nem. 50-50% miatt tart itt a fórum ahogyan említettem.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

SSDWOB írta:
2020.02.26., szer. 18:33

Tehát mozin nem cél az élethűség visszaadása, mert a látottaknak sincs semmi köze a valósághoz, itt az életellenes látványhoz egy életellenes hang kell :D. És itt senkit sem érdekel, hogy mikor és hány kődarabka esett le, mert nem az a lényeg, hanem az, hogy leessél a kanapéról, ha nem kapaszkodsz, és nem az, hogy tudd, melyik milyen formájú, súlyú, kő hol és mikor esett le. Biztos vagyok benne, hogy a filmben van 1 perc mikor hallod, hogy a filmen lévő hűtőnek pont úgy nyekereg mint otthon :D, de ennyi, mert a következő percben percekben robban majd a hűtő, Te meg menekülsz 15 percen keresztül az ion ágyú elől :D
Pedig egy jó rendszeren igazán élvezetes hogy annyira jó hallod a térben a részletes hangokat hogy szinte megérint.
Minél részletesebb egy hang annál jobban el tud varázsolni illetve annál jobban bele tudod élni magad a filmek jeleneteibe.
"mozin nem cél az élethűség visszaadása" Ezeket a részletes hangokat oda tervezték a filmbe!Benne van a lekevert hangsávokba!Nem a hifis végfok,hangszórók teszik bele.
És ezt senkit se érdekel? Szerinted!
De te ezt nem akarod meghallani vagy nincs rá lehetőséged az a te dolgod.Téged csak a robbanás érdekel. Mivel nálam a részletek és a mélyek is megvannak ezért el tudom mondani hogy mind a kettő fontos! Magyarán mondva hallom a hűtőajtó nyekergését és még azt is hogy felrobban!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

"Amikor azt írják egyesek, h a 12" Velo ultra közelében sincs a K.CS subnak, nyilván rosszul esik annak aki nagy megelégedéssel használja azt a 12nm szobájában."

Mert mégis mit kellene írnia annak a személynek, aki így gondolja? Vegyél meg egy szem Velo DD12-t 40négyzetmerre, mert a Velo a király? Ha tényleg jobbnak gondolja a KCS-t, írja azt, ááá a Velo jobb? Azt le lehet írni a fórumra, hogy az Emotiva processzor jobb mint egy Marantz,vagy Anthem,vagy xyz. De azt hogy egy pro eszköz jobb, mint egy xyz típus azt nem lehet. Egyébként azt se értem, a Velo DD12 tulajnak, aki 12nm-en használja, miért kellene ezen megsértődni. Mindig mindennél lehet jobbat venni. Másrészt pedig a két termék nem is konkurenciája egymásnak igazából. Teljesen más piaci szegmensbe szánták Az esztétikum és a méretbeli különbségek nem hidalhatóak át. A pro szub sok helyre szimplán túl ronda és/vagy túl nagy. De ettől még nem kellene azt gondolni, hogy a fizikát a végtelenségig meg lehet erőszakolni. 30 centis felülettel 50liter doboztérfogattal nem fog úgy szólni, mint a másik 46 centis felülettel és 240 literes doboztérfogattal. Egyszerűen teljesen más világ a kettő. A hangleadó felület 2,5-szeres, a doboztérfogat meg 4-5-szörös. Ha pedig ezt valaki leírja, akkor elvileg felnőtt férfiaknak ezen a szinten szerintem illene már nem besértődni. Most akkor ne írja le senki, hogy végfok proci jobb, mint az avr? Nehogy egy avr tulajdonosnak ez rosszul essen? Hát ne már! Nyugodtan mondhatod, hogy jobb a Parasound végfokod, mint az Emotivám, meg az Audiolabom. Minden bizonnyal így is van. Megsértődni pedig nem fogok rajta és másnak se szabadna ilyenen. Engem őszintén nem érdekel az se, ha valaki szerint nem minőségi az xyz. De az okfejtések sokszor ezer sebből véreznek.

Jössz örökké azzal, hogy régen így meg úgy segítettük egymást. Most meg nem. Nem az a segítség, ha őszinték vagyunk? Mégis miről szól az egész pro topik? Hogyan lehet olcsón nagyon jó mozit építeni. Arról már nem mi tehetünk, hogy ez egyeseknek kifejezetten böki a csőrét ilyen-olyan okokból. Annak hátulütőivel együtt (méret, külső, AT vászon kötelező használata). Lehet ekézni Cutlert, de mióta megvan a szobája nincs olyan hónap, hogy folyamatosan ne demózná a szobáját tök idegeneknek. Tudtommal még nem rúgott ki senkit. Konkrétan volt olyan hónap is, amikor minden hétvégére jutott valaki. Mi ez, ha nem segítség? Szerinted ez elvárható? A pro-s tábort fikázó egyének megtennék ugyanezt? Pisztolyt pedig még tudtommal senkinek a fejéhez nem tartott, hogy kötelező utána ilyet vennie. Az igazság az, hogy ebből a fajta segítségből többen nem kértek itt a fórumon. De ugyanúgy megvannak azok az emberek, akik nem győznek hálálkodni privát üzenetekben, hogy erre az útra léptek rá. Konkrétan van olyan személy aki kb. minden 2. nap rám ír és megköszöni. Pedig igazából csak annyit csináltam, hogy ráírtam és megmutattam neki, hogy van ilyen lehetőség is. Vásárlás előtt meg nézze meg. A többi meg már történelem. Az elkészült mozijával pedig abszolút elégedett. A komplett 7.0 szettjét meg tudta venni olyan áron, amiből két darab márkás LCR-t se kapott volna. Megspórolt egy csomó pénzt, és mégis eljutott Rómába. Csak egy másik útvonalon, de közel se biztos, hogy gyengébb útvonalon. Meg tudta valósítani az álmát, és egy valag pénz maradt a zsebében, illetve a család zsebében. Többgyermekes családapaként azért ez se mindegy. A pro szubokat használók száma is folyamatosan növekszik. Ahogy egyre többen használnak épített szubot Dayton driverekből, vagy egyéb driverekből. Mert itt is rengeteget lehet spórolni, és el lehet jutni ugyanúgy Rómába.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”