Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Cutler írta:
2021.09.05., vas. 07:09
Mit szóltok hozzá?
Erre lesz talán érdekes megoldás a Storm fejlesztése:

"StormXT – Beyond natively decoding a large number of channels, with the multiple formats available on the market and their different recommended speaker placements, it is not uncommon to have silent speakers when playing certain content. While this can be a choice, it can be frustrating not to use all speakers to improve immersivity. StormAudio engineers have been working on this challenge and developed a proprietary engine called StormXT that works hand in hand with existing upmix algorithms to extract relevant audio signals from nearby speakers and redirect them to silent speakers. This new feature will be coming to the ISP platform free of charge in 2021."

Remélem azért mások is megoldják ezeket, hiszen ha már beállít valaki jó sok plusz hangfalat, akkor nem túl jó, ha némák egy film alatt.

:smile32:

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Mit szóltok hozzá?


youtu.be/o8WTEVA-Sz4

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 114

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Avglas »

TSanyi írta:
2021.05.12., szer. 00:01


Gratulálok a szuper kis mozihoz! Köszönöm a lehetőséget!
Nagyon szépen köszönöm! :)
Örülök, hogy személyesen is tudtunk találkozni!

Természtesen máskor is szívesen látlak, ha erre visz az utad! Maradt meg demo jelenet amit tesztelni lehet! :D
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ma meglátogattam Avglas fórumtársunk moziját. Egy szép, igényes moziszoba, amit saját maga épített! Le a kalappal előtte! A csillagos égboltot a felesége készítette! Kézcsók Neki ez úton is! (Ráadásul a tényleges csillagállás van lemodelezve!) A szürke színű szoba tetszetős volt a számomra, szépen kivitelezve, hangulatos világítással. Nem is tudom mennyi idő után, egy jelenet végén tűnt fel csak nekem az egyik végfok ventilátor hangja, amit a házigazda tervez halkabbra cserélni. Ha beszippantja a nézőt a film így is észrevehetetlen. A rendszer egyes elemei ismerősek voltak! :D Az XTZ-k döntött homlok felülete itt praktikus volt az installáláshoz, a frontok befele fordulva, a center a vászon alól így egy kicsit felfelé, a hallgatók felé sugároztak, és a surroundok is kicsit hátrafele irányítottak ( ezért egy kicsit a sor elé helyezve). A mélyek nem dörmögtek, pontosan szóltak, nem lehetett hallani hogy a hangszóróból jönnek “ csak úgy” jelen voltak. Az XTZ- k szerintem semleges hangzásúak, nem harsányak, de nem is azok a negédesek. A próbaidős lehetőséggel az embernek nem kell sokat kockáztatnia (max a szállítási díjat) és saját rendszerében kipróbálhatja ezt a márkát. Egy korrekt rendszernek tűnt számomra szép megépítéssel. Hans Zimmer koncertjén is sok hangszert meg lehetett különböztetni előadásának köszönhetően. A 21:9-es 280- as vászon (maszkolható) 3m-ről számomra élvezhető, kényelmes méret volt. A képről egy Barco gondoskodik, erről szerintem kár is mit megemlíteni! 31_1_21.gif

Gratulálok a szuper kis mozihoz! Köszönöm a lehetőséget!

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: reinerz »

reinerz írta:
2021.04.15., csüt. 14:09
A Sony az "UHD BD egyenértékű minőségű" streaminget Pure Stream néven emlegeti. Akár 80 Mb / s bitrátát támogat, ami jól hasonlítható az UHD Blu-ray-hez. A Bravia Core előtt az Apple TV + nyújtotta a legjobb streaming minőséget 40+ Mb / s csúcssebességgel.

A BRAVIA CORE a Pure Stream szolgáltatást kínálja, amely 30 Mbps - 80 Mbps közötti streaminget kínál. A Pure Stream 30 Mbps sebességű eléréséhez legalább 43 Mbps internetes sebességgel kell rendelkeznie. A 80 Mbps sebességgel elérhető legjobb minőségű Pure Stream eléréséhez rendelkeznie kell egy minimális internetsebesség 115 Mbps "- magyarázta a Sony.
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... 1617712963


Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Aszpirin írta:
2021.04.14., szer. 19:46
BoRRoNeo írta:
2021.04.14., szer. 18:19
Számokkal a diszkrét csatornákat jelölik
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez konkrétan nem igaz.
Pedig igaz. Anno dolby digital 5.1 EX volt (ami 6 diszkrét csatornát jelentett), s volt olyan, hogy dts-es 6.1 (7 diszkrét csatorna). Csak az utóbbinál volt a back center diszkrét.

Ami pedig a számozásokat illeti, mára már nagy a katyvasz. Vannak, akik a sugárzók száma alapján jelölik, vannak, akik a csatornaszám alapján. Ráadásul, olykor nem tesznek különbséget diszkrét és nem diszkrét között. Mások a dekódolt csatornákat veszik alapul, megint mások a renderelt csatornákat. S amióta megjöttek az objektum alapú formátumok, még inkább elszabadultak a lovak.

darthdick

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: darthdick »

csak példaként írom.
A star wars klasszikus trilógia első kiadású bluray lemezein 6.1 dts-ES eredeti angol hangsáv...amit az erősítő 6.1-ként dekódol(azt is írja ki).További példa,A Gyűrűk Ura első DVD kiadás,is DTS-ES 6.1 vagy Dolb Digital EX 5.1 csatornákat tartalmaz.(szintén a megfelelő csatornaszám kijelzéssel a gépeken)
Az meg ha valaki 6.1-es kiépítést használ,erősítő beállításkor,kiválasztható,hogy a surround back csatorna 1 vagy 2 van e,így ha 6.1 van akkor az egy darab back-et kiválasztva,monoként használja azt,a surround back csatornákon lévő összes hangot arra az egyre téve.(az avr fenekén megjelőlve hova kell dugni a hangfalkábelt ami azt az egy back hátteret használja-általában,surround back right-)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2021.04.14., szer. 18:19
Számokkal a diszkrét csatornákat jelölik
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez konkrétan nem igaz. Számokkal mindenfélét jelölnek összevissza, és a kontextusból kell kihámozni, hogy mit is értenek rajta, sokszor eléggé nagy a keveredés.
Ha rákeresel arra, hogy Dolby Digital EX vagy DTS ES, akkor rengeteg helyen 6.1 csatornát írnak (hogy ez helyes vagy sem, ne firtassuk, a lényeg, hogy a net tele van vele, tehát használják), holott ez valójában 5.1 diszkrét csatorna. Azzal a jelöléssel, hogy "5.1 EX" én még sehol nem találkoztam korábban.
A keveredés alighanem onnan jön, hogy a lehetséges hangsugárzó-konfigurációkat is (pl. 7.1, 5.1.2, 7.2.4, stb... és igen ilyenből létezett régebb 6.1 is), valamint az AVR-ek/processzorok diszkrét előfok-"csatornáit" (7.1, 9.2, 11.2, stb, itt nincs már három szám) is számokkal jelölik mindenfelé. Aztán ez utóbbi is jó megtévesztő lehet, amikor pl. egy 11.2-esnek mondott AVR-ről jobban megnézve kiderül, hogy csak 9 végfok-"csatornája" van, vagyis csak 9 passzív hangfalat lehet rákötni...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Aszpirin írta:
2021.04.14., szer. 16:18
Annyiban stimmel, hogy tudtommal a Dolby a saját, 5.1 csatornás kódolt, de 6.1 hangszórófelállást lehetővé tevőformátumát Dolby Digital EX-nek nevezte. Az EX a forrásanyagban nem külön csatornaként jelent meg, hanem a két surround csatornába volt bekódolva, és ha volt egy hatodik, hátul elhelyezett hangfalad, valamint tudta az AVR/proci a DD EX kódolást, akkor ott szólalt meg. Magát a hátsó hangfalat szerintem surround centernek vagy surround backnek nevezték. Annno kipróbáltam anno, kis helyen szerintem is jobb, mint a 7.1, bár azt nem tudom, hogy a mai modern AVR-ek lehetővé teszik-e a 6.1-es hangszórófelállást (az én két éves Marantzomban mintha nem létezne már ilyen, de lehet, hogy tévedek).
Számokkal a diszkrét csatornákat jelölik, így az 5.1 EX valóban úgy volt 6 csatornás, hogy a két surroundba matrix kódolással belenyomták a hatodik csatornát. Olyan volt, amilyen. Szeparációban messze volt egy diszkrét csatornától. Ezzel szemben a 7.1 a nevéből adódóan 7 diszkrét csatornát alkalmaz, mely jóval az előbbi megoldás felett áll. Én is úgy tudom, hogy nem igazán van jelenleg olyan erősítő, amely képes volna a diszkrét sztereó surround back-ből egy diszkrét monó csatornát létrehozni.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

TSanyi írta:
2021.04.13., kedd 23:09
Lemmy9.1 írta:
2021.04.13., kedd 21:03
Elég kevés szó esett itt egy ritkább hangsugárzó elhelyezésről, nevezetesen a 6.1-ről.
Én próbáltam régebben, és ki merem jelenteni, hogy kissebb szobákban jobb mint a 7.1, ha van egy kis táv a kanapé mögött.
Mivel most pici a szobám, elgondolkodtam rajta. (igen, néha tudok gondolkodni :D)
Ezt nevezték anno talán EX csatornának?! gondolkodik.gif Van szerintem olyan DVDm smin ilyen formátumban volt már a film.
Annyiban stimmel, hogy tudtommal a Dolby a saját, 5.1 csatornás kódolt, de 6.1 hangszórófelállást lehetővé tevőformátumát Dolby Digital EX-nek nevezte. Az EX a forrásanyagban nem külön csatornaként jelent meg, hanem a két surround csatornába volt bekódolva, és ha volt egy hatodik, hátul elhelyezett hangfalad, valamint tudta az AVR/proci a DD EX kódolást, akkor ott szólalt meg. Magát a hátsó hangfalat szerintem surround centernek vagy surround backnek nevezték. Annno kipróbáltam anno, kis helyen szerintem is jobb, mint a 7.1, bár azt nem tudom, hogy a mai modern AVR-ek lehetővé teszik-e a 6.1-es hangszórófelállást (az én két éves Marantzomban mintha nem létezne már ilyen, de lehet, hogy tévedek).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

TSanyi írta:
2021.04.13., kedd 23:09
Lemmy9.1 írta:
2021.04.13., kedd 21:03
Elég kevés szó esett itt egy ritkább hangsugárzó elhelyezésről, nevezetesen a 6.1-ről.
Én próbáltam régebben, és ki merem jelenteni, hogy kissebb szobákban jobb mint a 7.1, ha van egy kis táv a kanapé mögött.
Mivel most pici a szobám, elgondolkodtam rajta. (igen, néha tudok gondolkodni :D)
Ezt nevezték anno talán EX csatornának?! gondolkodik.gif Van szerintem olyan DVDm smin ilyen formátumban volt már a film.
Aki pici szobában tolja a 7. 1-et és túl közel van egymáshoz a S és a SB, ott jobb térérzetet ad a hátunk mögötti 1 db SB. Vagyis nekem jobban tetszett az előző helyiségemben ami 12 m2 volt.
Szerintem!

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.13., kedd 10:17
Gondolom az, hogy pl. az Ír c. film ami streamre lett eleve kirakva, milyen lehet a BD lemezen.
Szerintem marhaság összevetni, de mindegy.
A téma a Netflix hangstúdiója volt és annak minősége, ami sokak szerint szar, mert a Netflix stream szar. Erre mondtam, hogy ha a Netflix stúdiójának hangminőségét akarjuk jellemezni, akkor nem az agyontömörített streamet kellene meghallgatni, hanem a Blu-ray-t, ami közelebb áll a stúdióban megálmodott hanghoz.

Itt a Netflixről mint filmgyártó stúdióról beszélünk és nem a Netflixről, mint streamszolgáltatóról. A Netflix a saját gyártású "A" filmjeit gyakran megjelenteti Blu-ray-en is, tehát az összehasonlítás nem egy nagy dolog. A The Irishman mindkét verzióban (web-dl, Blu-ray) fent van az ncore-on is.

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.13., kedd 21:03
Elég kevés szó esett itt egy ritkább hangsugárzó elhelyezésről, nevezetesen a 6.1-ről.
Én próbáltam régebben, és ki merem jelenteni, hogy kissebb szobákban jobb mint a 7.1, ha van egy kis táv a kanapé mögött.
Mivel most pici a szobám, elgondolkodtam rajta. (igen, néha tudok gondolkodni :D)
Ezt nevezték anno talán EX csatornának?! gondolkodik.gif Van szerintem olyan DVDm smin ilyen formátumban volt már a film.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Elég kevés szó esett itt egy ritkább hangsugárzó elhelyezésről, nevezetesen a 6.1-ről.
Én próbáltam régebben, és ki merem jelenteni, hogy kissebb szobákban jobb mint a 7.1, ha van egy kis táv a kanapé mögött.
Mivel most pici a szobám, elgondolkodtam rajta. (igen, néha tudok gondolkodni :D)
Szerintem!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.13., kedd 10:17
Gondolom az, hogy pl. az Ír c. film ami streamre lett eleve kirakva, milyen lehet a BD lemezen.
Szerintem marhaság összevetni, de mindegy.
Ja, így értem. De hát formátumokró beszélünk akkor. Szóval a kérdés, hogy ugyanaz a film blurayen vagy Netflixen (a netflix már alapból stream, méghozzá internet-stream), nem az, hogy a Netflix blurayen vagy streamen...

Így ízért nem annyira marhaság szerintem az összevetés, persze én nagyjából borítékolni tudom a választ, és az biztosan nem az, hogy jobb a stream hangja...

A kérdés azért érdekes, mert így pl. összevethető a Netflix és a pl. a Trónok Harca első évadja tévécsatornán való bemutatásra készült... Az HBO HD-n sugárzáskor a tévécsatornán HDTV kép (itt nem vagyok biztos, de általában 720p vagy 1080i, mindkettő gyengébb, mint az 1080p). és DD 5.1 hang volt. A HBO GO-n FHD (1080p) képpel és DD 2.0 (sztereó hanggal) lehet elérni. Ezek mindegyike veszteségesen tömörített hang. A BD változat már FHD (1080p) képet és Dolby TrueHD-t angol hangsávot tartalmaz (ez már veszteségmentes tömörítés), sőt, valahol a 6. évadnál elkezdték Atmos hanggal kiadni a "normál" BD-n. Aztán évekkel később kiadták az UHD (2160p) Dolby Vision képpel, és (veszteségmentesen tömörtett) Atmos hanggal ellátott UHD 4K változatot. A kép talán jobb lett valamivel, de nem ez a lényeg... hanem a hang! Az eredetileg tévében sugárzott film olyan fasza Atmos hangsávot kapott, hogy sok mozifilm megirigyelheti. És ez a hangsáv ebben a formában egyelőre (legálisan) csak az UHD BD kiadványról érhető el (nem legálisan pedig ennek ripjeit v. vagy Atmos-os warez remux-ait letorrentezve).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Gondolom az, hogy pl. az Ír c. film ami streamre lett eleve kirakva, milyen lehet a BD lemezen.
Szerintem marhaság összevetni, de mindegy.
Szerintem!

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2021.04.12., hétf. 20:54
Blondsztyú írta:
2021.04.12., hétf. 20:43
De én ebből mint Netflix "felhasználó" miért nem érzékelek a szolgáltatás másik végén szinte semmit?(illitve érzékelek,csak az nagyon gyengécske!)Tehát valóban jó pocsék....
Netflix Blu-ray-en is vagy csak a streamen?
Bocs, de nem tudok rájönni, mit jelent a kérdésed: mi az, hogy NetFlix blu-ray-en???
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Az alábbi felvetésemre a választ,DeLorean topikjában VoidX fórumtárs meg is válaszolta úgy gondolom...
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Blondsztyú írta:
2021.04.12., hétf. 20:59
BoRRoNeo írta:
2021.04.12., hétf. 20:54
Blondsztyú írta:
2021.04.12., hétf. 20:43
De én ebből mint Netflix "felhasználó" miért nem érzékelek a szolgáltatás másik végén szinte semmit?(illitve érzékelek,csak az nagyon gyengécske!)Tehát valóban jó pocsék....
Netflix Blu-ray-en is vagy csak a streamen?
Ja igen,elnézést! Az Oppo 105D-n keresztüli streamelt-re gondoltam.
Érdemes lenne meghallgatni a Blu-ray verziókat, pl The Irishman Dolby Atmos (7.1 + 15 objects) 4164 kbps, hátha az jó és csak a stream 768 kbps Dolby Atmos sávszélessége vágja hanyatt az egészet.

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

BoRRoNeo írta:
2021.04.12., hétf. 20:54
Blondsztyú írta:
2021.04.12., hétf. 20:43
De én ebből mint Netflix "felhasználó" miért nem érzékelek a szolgáltatás másik végén szinte semmit?(illitve érzékelek,csak az nagyon gyengécske!)Tehát valóban jó pocsék....
Netflix Blu-ray-en is vagy csak a streamen?
Ja igen,elnézést! Az Oppo 105D-n keresztüli streamelt-re gondoltam.
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Blondsztyú írta:
2021.04.12., hétf. 20:43
De én ebből mint Netflix "felhasználó" miért nem érzékelek a szolgáltatás másik végén szinte semmit?(illitve érzékelek,csak az nagyon gyengécske!)Tehát valóban jó pocsék....
Netflix Blu-ray-en is vagy csak a streamen?

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Cutler írta:
2021.02.12., pén. 15:50
fapaci írta:
2021.02.12., pén. 15:30
A Netflix új stúdiója Los Angelesben.

37 db Meyer Sound Ultra Reflex hangsugárzó, Meyer X-400C cinema szubsugárzó, Sony Crystal LED 4K HDR képmegjelenítő, hangáteresztő vászon.

Kép
Jó pocsék lehet a kép és a hang is.
A hozzá nem értők, AT vásznat raktak🤦🏻‍♂️
Ott helyben lehet,hogy jó a kép és a hang!
De én ebből mint Netflix "felhasználó" miért nem érzékelek a szolgáltatás másik végén szinte semmit?(illitve érzékelek,csak az nagyon gyengécske!)Tehát valóban jó pocsék....
Gondolok itt első sorban a kapott hangminőségre,nem feltétlen a DD+ ra,hanem inkább annak dinamikájára! Gyenge mint a harmat! Csúcs stúdió,de a szolgáltatás köztes elemei közt elveszik a lényeg,még a kép nem is lenne gáz,de a hang az messze elmarad pl. egy HDD-n tárolt MKV DD hangjától is (eredeti angolra gondolok)!
Gyakran már ki sem hangosítom,nézem a tévén oszt jól van....
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Fish »

Cutler írta:
2021.02.12., pén. 15:50
Jó pocsék lehet a kép és a hang is.
A hozzá nem értők, AT vásznat raktak🤦🏻‍♂️
A hozzá nem értők még vásznat sem raktak fel :D ez egy hangtaszító ,nem hangáteresztő! :D
Érdekes megoldás az egyszer már biztos, viszont az a led fal brutális lehet...
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Fish »

Na így akkor ez már okés :D csodálkoztam volna ,hogy a led fal mögött lennének a hangfalak... :smile32:
A hangfalakat kiszúrtam ,hogy lógatva vannak felül..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”