Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Nyílik az első európai valódi LED kijelzős mozi!
 
https://prohardver.hu/hir/cinema_led_samsung.html

Egy-két év és remélhetőleg kiadják az otthoni verzióját is és akkor a projektoroknak "game over".
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Nyílik az első európai valódi LED kijelzős mozi!
 
https://prohardver.hu/hir/cinema_led_samsung.html
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


akkor jön az új oppo? 
Kell valami újítás, nehogy ne kelljen fejleszteni a rendszert -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Fish »

akkor jön az új oppo? 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Jaj de jó, meg ne álljanak az istenért se.
 
 
https://prohardver.hu/hir/hdmi_2_1_vart ... _ujit.html
Nyugi,nem fognak Akkor hova tennéd a nehezen megkeresett forintocskákat?

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Jaj de jó, meg ne álljanak az istenért se. 
 
 
https://prohardver.hu/hir/hdmi_2_1_vart ... _ujit.html
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »


Sőt, a "HDTV, Blu-ray, HD" szekcióban van külön konkrétan a Popcorn médialejátszóknak saját témája.Ez a kérdés nem kimondottan a popcorn iránt lett feltéve. A tv is optikán csatlakozik az erősítőhöz és annak is kb megegyezik a hangereje a popcornal. Itt inkább a panasonic amelyik kilóg a sorból. Ami nem baj, mert igy könnyebb erősíteni, csak nem értem mitől hangosabb mint a többi.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Sőt, a "HDTV, Blu-ray, HD" szekcióban van külön konkrétan a Popcorn médialejátszóknak saját témája.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Page up -page down. Ha HDMI-vel csatlakozol akkor hatástalan, minden más csatlakozásnál állítható. Nekem kb azonos hangerőn szól minden forrásom, igaz BD playerem nics. CD, DVD, Popcorn C200.Ennek a témának van már konkrét helye: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=2176930

djkoxi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.05.27., pén. 14:48
Értékelés: 97

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: djkoxi »


Nem találtam a popcorn on hangerő állítási lehetőséget.
Page up -page down. Ha HDMI-vel csatlakozol akkor hatástalan, minden más csatlakozásnál állítható. Nekem kb azonos hangerőn szól minden forrásom, igaz BD playerem nics. CD, DVD, Popcorn C200.

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »


A Popcornon lehet hangerőt állítani. Nincs véletlenül kisebbre véve?
Nem találtam a popcorn on hangerő állítási lehetőséget.

djkoxi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2011.05.27., pén. 14:48
Értékelés: 97

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: djkoxi »


Én már bármit elhiszek. A lejátszó is alap beállitáson van. Nem szoktam állítani semmit.
A Popcornon lehet hangerőt állítani. Nincs véletlenül kisebbre véve?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Sok praktikus dolgot írtál, de azért bizsereg az ujjam, hogy rákérdezzek a "színezett" és "kiegyensúlyozott" hangra, azonban nem kínvallatás zajlik.  Köszönöm a választ!
 

Színezett alatt az értem, mikor valamely tartomány erősen uralkodik a többi felett. Mint anno az EQ-ek fénykorában. A kiegyensúlyozott ennek ellentéte lenne. Nyilván mindenkinél máshol vannak a határok. (hue/saturation)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15220
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az oké, de ez egy fesztivál volt, nem egy különálló Akos koncert. Ugyanazon a színpadon egymas utan jöttek a bandák, nem cserélgették a felszerelést. Vagy, ha igen, akkor nagyon gyorsan és profin csinálták.
Egy fesztivál hangosítás telepítése 2-3 nap, így hát ezt vélhetően nem cserélték a fellépők között. A színpadi technika a fellépő zenekaré, így ez mindig változik. Ha ugyanazon a hangosításon nagyon eltérő élményt hallottál, annak is megvan a tanulsága, mégpedig hogy a hangminőség nem csak a hangosításon, hanem a forrásjelen is múlik.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Ő azért elég sokszor koncertezik úgy, hogy viszi magával a komplett felszerést. Hangosítástól a megvilágításig mindent. Valahol ezt olvastam legalábbis..
Az oké, de ez egy fesztivál volt, nem egy különálló Akos koncert. Ugyanazon a színpadon egymas utan jöttek a bandák, nem cserélgették a felszerelést. Vagy, ha igen, akkor nagyon gyorsan és profin csinálták.

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »



Lehet hogy nagyobbak az egyesek és a nullák, vagy küld kettest és hármast is.
Viccet félretéve, a lejátszóbkban nem lehet valamit állítani?

Én már bármit elhiszek. A lejátszó is alap beállitáson van. Nem szoktam állítani semmit.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »



3 éve én is hallottam egy balatoni fesztiválon és nekem is annyi maradt meg, hogy nagyon pengén szólt. Semmi torz, oda nem illő hang, egyszerűen jó volt hallgatni. Mondom ezt úgy, hogy nem kedvelem a zenéjét.
Ja, ami még meglepett, hogy az előtte zenélő együttes viszont nagyon szarul szólt.

 
Ő azért elég sokszor koncertezik úgy, hogy viszi magával a komplett felszerést. Hangosítástól a megvilágításig mindent. Valahol ezt olvastam legalábbis..

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »



Ez szerintem valami beállítási probléma lehet (pl. lehet bemenetenként a hangerőt "kiegyenlíteni" az erősítőn)?
 
A másik lehetőség, hogy a halkabb gép az 5.1 csatornához állítja be a 2 csatornás lejátszás csatornánkénti hangerejét (magyarul minden halkabb, hogy az 5 csatorna összege ne "vezérelje túl" az eredményt). Ez szerintem programozási hiba, gagyi a szoftvere az egyik gépnek.

Annyira nem bonyolult erősítő hogy ne tudnám be állítani. Valamint az erősítő Pure Direct módban van ilyenkor semmi nem állítható. Én sem értem, azért tettem fel itt a kérdést. A popcorn analóg kimenetén is halkabb ugyan az a felvétel mint a Panasonicon. Olyan mintha a panában lenne valami elő erősítő. És minha színezné a hangot is. Csak azt nem értem ha digitálisan megy át a jel, 1-esek és 0-ák. Hogy lehet hangosabb?

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Voltam Ákos koncerten egyszer, beszarás hibátlan volt, és otthon is olyan a hangzás.3 éve én is hallottam egy balatoni fesztiválon és nekem is annyi maradt meg, hogy nagyon pengén szólt. Semmi torz, oda nem illő hang, egyszerűen jó volt hallgatni. Mondom ezt úgy, hogy nem kedvelem a zenéjét.Ja, ami még meglepett, hogy az előtte zenélő együttes viszont nagyon szarul szólt.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



 
Sziasztok Kedves fórumozók! Egy érdekes kérdésem lenne. Adott egy házi mozi erősítő ( Onkyo SR606) csatlakoztatva van hozzá egy Panasonic BD230-as Blu-ray lejátszó, és egy Popcorn Hour C200 Multi média lejátszó. Mind a kettő optikai kábellal van össze kötve. ugyan azt a zenét másoltam 2 pendrive ra és elindítottam mind a két lejátszót és össze akarom hasonlítani a hang minőséget. Az érdekesség hogy ha a Panasonicot választom ki majd 2x akkora hangerőn szól a zene úgy hogy az erősítőn nem állítok közben hangerőt. Hogy lehet és mitől van az hogy optikán nagyobb hangerőn szól ugyan az a zene?
 
Válaszotok előre is köszönöm!
 

 
Ez szerintem valami beállítási probléma lehet (pl. lehet bemenetenként a hangerőt "kiegyenlíteni" az erősítőn)?
 
 A másik lehetőség, hogy a halkabb gép az 5.1 csatornához állítja be a 2 csatornás lejátszás csatornánkénti hangerejét (magyarul minden halkabb, hogy az 5 csatorna összege ne "vezérelje túl" az eredményt). Ez szerintem programozási hiba, gagyi a szoftvere az egyik gépnek. 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



.
Élvezzük, ne a hibákat vagy a kocsiajtó eredeti hangját keressük.

Igazad van,mert akár két csatornás felvételen is parádés a koncert,nem kell hozzá Atmos.
 
 
Sokszor viszont a kütyüzés is nagyon jó móka!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Tegyük hozzá, sajnos....
Mindenki azt gondolja,hogy ennek én annyira örülök,pedig nem.
 
Sajnos nem mindig a minőség győz.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »



A változás mérhető és érzékelhető  ennyi.
 
Hol is vannak a plazma tv-k ami miatt pár éve komoly viták voltak?
 
Ja, tényleg sehol...
Tegyük hozzá, sajnos....

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ezt most nem mondod komolyan, h ez hu de mekkora flash. Tovabbra is a kis meretek vezetnek. Megprobalom neked kikeresni miota letezik a gyartoknal mondjuk 85" meret, de emlekeim szerint voltak regebben nagyobb rekord nagysagu tevek is. Jol mutattak a kialitasokon, ahogy ma is. Ne feledd a nagy tevet valahol be is kell vinni a hazba. Nem mindenhol epitik a teve kore a hazat. Mint az Imax moziba a vetito utan tettek fel a fodemet.
A változás mérhető és érzékelhető  ennyi.
 
Hol is vannak a plazma tv-k ami miatt pár éve komoly viták voltak?
 
Ja, tényleg sehol...

Avatar
Jamma40
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2017.11.06., hétf. 07:55
Értékelés: 1

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Jamma40 »


Sziasztok Kedves fórumozók! Egy érdekes kérdésem lenne. Adott egy házi mozi erősítő ( Onkyo SR606) csatlakoztatva van hozzá egy Panasonic BD230-as Blu-ray lejátszó, és egy Popcorn Hour C200 Multi média lejátszó. Mind a kettő optikai kábellal van össze kötve. ugyan azt a zenét másoltam 2 pendrive ra és elindítottam mind a két lejátszót és össze akarom hasonlítani a hang minőséget. Az érdekesség hogy ha a Panasonicot választom ki majd 2x akkora hangerőn szól a zene úgy hogy az erősítőn nem állítok közben hangerőt. Hogy lehet és mitől van az hogy optikán nagyobb hangerőn szól ugyan az a zene?

 

Válaszotok előre is köszönöm!


Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”