Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


A liftünkbe még az én öreg 50 collos plazmám is csak "íííppen hogy" fér be gyári dobozában. Ha nagyobb lenne, az utcán kellene kicsomagolni, vagy dobozostul felcipelni a szűk lépcsőn (ha nem földszinten laknék). Egy 113"-os TV-t, vagy kinyitott vásznat ebbe a házba garantáltan nem tudsz behozni, csak daruval az ablakon át. A 4. emeleten lakik nálunk egy zongoraművész, az ő hangszerét is ezzel a módszerrel juttatták be a lakásba. Ha elterjednek a hatalmas TV-k, érdemes lesz letenni a darus szakvizsgát és vállalkozásba kezdeni.
Ha nem fér be a nyamvadt, kb. 2 személyes liftbe, a lépcsőn kell vinni állítva! Egy mai lapos tv-nek nincs akkora súlya, hogy 1-2 (a második csak a fogás miatt kell vagy csak beszélgetni) ember ne tudná felvinni a lépcsőn. A régi 85 cm-es crt tv-mnek, 60 kiló volt a súlya. Na az nem volt egy emberes, ha messzire kellett cipelni. 

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »


A TV egyik nagy hátránya, hogy nem lehet feltekerni. Én normál bérházban lakom. A liftünkbe még az én öreg 50 collos plazmám is csak "íííppen hogy" fér be gyári dobozában. Ha nagyobb lenne, az utcán kellene kicsomagolni, vagy dobozostul felcipelni a szűk lépcsőn (ha nem földszinten laknék). Egy 113"-os TV-t, vagy kinyitott vásznat ebbe a házba garantáltan nem tudsz behozni, csak daruval az ablakon át. A 4. emeleten lakik nálunk egy zongoraművész, az ő hangszerét is ezzel a módszerrel juttatták be a lakásba. Ha elterjednek a hatalmas TV-k, érdemes lesz letenni a darus szakvizsgát és vállalkozásba kezdeni.
Én egy 6 emeleti panelbe nőttem fel, oda speciel a pianínót fel tudtuk vinni a lépcsőn, persze nem volt egyszerű. A hajlékony kijelzők jelenthetik erre a megoldást, nem is kell feltekerni, ha már hajlik egy kicsit akkor az is elég.   
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az én vásznam 113"-os amit simán be lehet hozni a házunkba (kb. egy led tv is hasonló dimenziókkal bírna), de egy normál bérházba is bevihető, mivel nem vastag, szóval ez a méret még logisztikailag nem jelenhet problémát.  
A TV egyik nagy hátránya, hogy nem lehet feltekerni. Én normál bérházban lakom. A liftünkbe még az én öreg 50 collos plazmám is csak "íííppen hogy" fér be gyári dobozában. Ha nagyobb lenne, az utcán kellene kicsomagolni, vagy dobozostul felcipelni a szűk lépcsőn (ha nem földszinten laknék). Egy 113"-os TV-t, vagy kinyitott vásznat ebbe a házba garantáltan nem tudsz behozni, csak daruval az ablakon át. A 4. emeleten lakik nálunk egy zongoraművész, az ő hangszerét is ezzel a módszerrel juttatták be a lakásba. Ha elterjednek a hatalmas TV-k, érdemes lesz letenni a darus szakvizsgát és vállalkozásba kezdeni.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


  Ráadásúl szembe vakit majd, nem mint a projektor. 
Erős (vagy két) lámpájú projektor, olcsó lcd sötétben vakít. Plazma, oled-amoled (szerintem) nem.  

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Nyilván igazad van, de az tény, hogy a nyugati országokban 1-1,5 óra a napi átlag, mi magyarok viszont a 4 órás eredményünkkel rekorderek vagyunk Európában. Mivel ehhez én 0 órával járulok hozzá, lennie kell valakinek az országban, aki napi 8 órát tévézik.
 
Kétlem, hogy a TV készülékek mérete tovább nőne. Túlságosan problémás lenne az összeszerelésük, a szállításuk és az elhelyezésük. Az 50 collos plazmámat alig tudtam elajándékozni (ingyen!), mert a legtöbb lakásban nem tudták volna elhelyezni.
Nem tudtad elajándékozni? Érdekes,pedig itt a tél fűteni meg jó lenne vele TV adást én sem nézek nagyon régen,de számtalan helyen látom,hogy megy egésznap a tv háttérzajként.Az elmúlt ébekben folyamatosan nőtt a tv méret,nem hoszem hogy itt megállnának,csak más formában növelik esetleg.Persze ez mind találgatás,de hol vannak már a régi 100 kilós tv készülékek?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Sztem meg jovot irni eleg nehez. Gyakorlatilag oriasit vizionalsz egy hirbol, 4-5 evet, uristen. 4-5 mulva talan eltunik a hagyomanyos LED teve, es elterjed az uj Oled meg Quantum Dot ugyanabba a meretbe. De jatszunk el a vizioddal. Legyen 1 millaert 120 led fal ha ez most epp a fejlovesed. Kerlek mond el hogyan fogjak bevinni az emberek a lakasaikba? Ha bevitrek hany embernek lesz szabad akkora falfelulete? Ezekben a dolgokban nezhetjuk a gazdag Nemeteket is. Szted a berlakasaik erre vannak felkeszitve? Azt gondolom, amit te szeretnel nem az hatarozza meg a jovot. A projektor elmeleti negativ tulajdonsagait hangoztatod. Mikozben a pozitiv oldalaval nem torodsz. Diszkreten elhelyezheto akar egy nappaliban vaszonnal egyutt. Be tudod vinni, mobilis, konnyen telepitheto. A nagy tevenek a puszta meretei is gatat szabnak. Nem ertem ezeket mitol nem latod, mint nyomos piaci tenyezot.
Nincs "fejlövésem", csak próbálom megosztani a véleményem/gondolataimat, személyeskedéstől mentesen.. Valamiért az érzem, hogy te ezt támadásként éled meg, de nem értem miért. 
 
Az én vásznam 113"-os amit simán be lehet hozni a házunkba (kb. egy led tv is hasonló dimenziókkal bírna), de egy normál bérházba is bevihető, mivel nem vastag, szóval ez a méret még logisztikailag nem jelenhet problémát. Aki akarja az a falfelületet is megoldja, és nagy valószínűséggel ahogy most sem, akkor sem a 30m2-es lakásokba fogják ezeket venni.
Nyilván nem az fog történni a jövőben amit én szeretnék - ezt nem is állítottam - csak eljátszottam a gondolattal. 
Nem állítottam azt sem, hogy a projektoroknak nincs előnye, de azért hátrányai is vannak.            
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Európában sem mindegy,hogy merre jár az ember az biztos.Én azt láttam,hogy a mozik is tele vannak és tv is van otthon.
Nyilván igazad van, de az tény, hogy a nyugati országokban 1-1,5 óra a napi átlag, mi magyarok viszont a 4 órás eredményünkkel rekorderek vagyunk Európában. Mivel ehhez én 0 órával járulok hozzá, lennie kell valakinek az országban, aki napi 8 órát tévézik.
 
Kétlem, hogy a TV készülékek mérete tovább nőne. Túlságosan problémás lenne az összeszerelésük, a szállításuk és az elhelyezésük. Az 50 collos plazmámat alig tudtam elajándékozni (ingyen!), mert a legtöbb lakásban nem tudták volna elhelyezni.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Én inkább ilyet képzelnék el,persze ez a jövő zenéje:



Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



 
Szóval szerintem igen is van realitása, hogy 4-5 múlva 1MFt körül elérhetővé váljanak azok a 100-120"-os Tv-k amelyek ki tudják/fogják szorítani a HM projektorok egy jelentős részét a piacról.
 
U.i.: a múltbeli események/történések alapján nem mindig lehet reális következtetéseket levonni a jövőre vonatkozóan.   

 
   Legyen igazad de ennél sokkal de sokkal tőbb idő fog eltelni mig lesz ebben a méretben ( 100-120") elérhető árú tv. És hova teszed ezért ekkora falfelületet ritkán látok szabadon valahol!
Ráadásúl szembe vakit majd, nem mint a projektor. A közeli ismerősöknél még max 50-55" tv van max és még arra is azt mondják, hogy elég nagy.
Sajna a nagy tv kép az marad egy szük rétegnek az biztos, mert azért nem lesz az hamar elérhető sajnos.
  Maradok inkább a projinal a tv ellenében de ha gondolod vegyél majd ekkora tv-t ....   
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Nyilván nem csak én tapasztaltam nyugaton járva, hogy a vadiúj telefonokat leginkább a Kelet-Európából és Ázsiából érkező turisták kezében lehet látni. Az is ismert tény, hogy nyugaton az itteni napi átlag 4 óránál sokkal kevesebbet tévéznek, így hát kevésbé is vásárolnak ilyesmit. Viszonylag sok középosztálybeli holland háztartásban jártam, talán egyetlen helyen láttam TV-t, az is egy 8-10 évvel ezelőtti plazma volt. A mozik viszont tele voltak minden alkalommal. A holland példa persze kissé csalóka, mert ők nagyon közösségi népek, kevés időt töltenek otthon, sok lakásban még konyha sincs.Európában sem mindegy,hogy merre jár az ember az biztos.Én azt láttam,hogy a mozik is tele vannak és tv is van otthon.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


A környezetemben több az, aki nem birtokol tv-t, mint akinek a tulajdonában 50”, vagy nagyobb készülék van. A többség 42”-47” környékén megállt. Na meg a mai fiatalok egy része elvan asztali PCvel, laptoppal.
 
Sztem a “még nagyobbat akarok” effektus ki fog fulladni és a többség megállapodik egy kényelmes, esztétikus méretben.
 
De én is úgy vagyok vele, ha párom és én sem néznénk mozifilmeket, nem igazán érdekelne a téma.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Úgy gondolod,hogy máshol nem cserélgetik ennyire?
Nyilván nem csak én tapasztaltam nyugaton járva, hogy a vadiúj telefonokat leginkább a Kelet-Európából és Ázsiából érkező turisták kezében lehet látni. Az is ismert tény, hogy nyugaton az itteni napi átlag 4 óránál sokkal kevesebbet tévéznek, így hát kevésbé is vásárolnak ilyesmit. Viszonylag sok középosztálybeli holland háztartásban jártam, talán egyetlen helyen láttam TV-t, az is egy 8-10 évvel ezelőtti plazma volt. A mozik viszont tele voltak minden alkalommal. A holland példa persze kissé csalóka, mert ők nagyon közösségi népek, kevés időt töltenek otthon, sok lakásban még konyha sincs.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Miért nem lelkesedhetek, talán tilos? Ha nem is vagyok 20 éve a házimozi világába attól még lehet más véleményem, vagy nem? Szerintem teljesen lényegtelen ki mióta van a házimozi világába, de ha érdekel kb. 9 éve van már projektorom (bár ez, a téma szempontjából teljesen mellékes).
  
A nagy Tv-k egyre olcsóbbak lettek az elmúlt évek során, és ma már egy 75" TV-t meg lehet venni 1MFt körül amiért már egy nézhető képű projektor is kapható. Innen már nem nagy lépés - ha ilyen mértékű lesz a fejlődés - hogy elérjük a 100-120" körüli Tv képméretet (lehet ez led vagy bármilyen más technológia) ami már igen is jelentősen letörheti a projektorok piacát (ezt igazolja a belinkelt hír is, egy olyan piacra lépett a LED technológia ahol a vetítők szinte monopol helyzetben voltak).
 
A világ gazdagabb régióiban ma sem jelent gondot 0,6-1MFt-ot költeni egy tv-re (ezt lehet ott tömegterméknek tekinteni), ráadásul a tv és a telefon az a két termék ami szintem minden "átlagos" családnál a fókuszban van, ezt cserélgetik a leggyakrabban, szóval megvan a vásárlói hajlandóság is szerintem.
Ha egy 100-120" Tv 1 MFt körül lesz - a projetkor vásárlók közül - sokan el fognak gondolkodni azon, hogy 1MFt körül vegyenek egy projektort vagy egy 100-120" Tv-t (a projektorhoz ugye még vászon is kell, be kell sötétíteni, és valószínűleg a Tv képminősége jobb is lesz azonos árszegmensben). És a legfontosabb, hogy a projektorvásárlókon kívül ott lesz az a nagy tömeg (no nem Mo.-n persze) aki majd a 65"-75" Tv-t akarja nagyobbra, szebbre cserélni. 
A 4K-8K őrület is abba az irányban viszi a gyártókat, hogy egyre nagyobb Tv-ket gyártsanak, mert különben ki fog venni 8K-s tévét?
 
Szóval szerintem igen is van realitása, hogy 4-5 múlva 1MFt körül elérhetővé váljanak azok a 100-120"-os Tv-k amelyek ki tudják/fogják szorítani a HM projektorok egy jelentős részét a piacról.
 
U.i.: a múltbeli események/történések alapján nem mindig lehet reális következtetéseket levonni a jövőre vonatkozóan.
 

Sztem meg jovot irni eleg nehez. Gyakorlatilag oriasit vizionalsz egy hirbol, 4-5 evet, uristen. 4-5 mulva talan eltunik a hagyomanyos LED teve, es elterjed az uj Oled meg Quantum Dot ugyanabba a meretbe. De jatszunk el a vizioddal. Legyen 1 millaert 120 led fal ha ez most epp a fejlovesed. Kerlek mond el hogyan fogjak bevinni az emberek a lakasaikba? Ha bevitrek hany embernek lesz szabad akkora falfelulete? Ezekben a dolgokban nezhetjuk a gazdag Nemeteket is. Szted a berlakasaik erre vannak felkeszitve? Azt gondolom, amit te szeretnel nem az hatarozza meg a jovot. A projektor elmeleti negativ tulajdonsagait hangoztatod. Mikozben a pozitiv oldalaval nem torodsz. Diszkreten elhelyezheto akar egy nappaliban vaszonnal egyutt. Be tudod vinni, mobilis, konnyen telepitheto. A nagy tevenek a puszta meretei is gatat szabnak. Nem ertem ezeket mitol nem latod, mint nyomos piaci tenyezot.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Ha a kijelentésedben kicseréljük a "világ gazdagabb régiói" határozót Kelet-Európára, akkor már helytálló lesz.Úgy gondolod,hogy máshol nem cserélgetik ennyire?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A világ gazdagabb régióiban  ... a tv és a telefon az a két termék ami szintem minden "átlagos" családnál a fókuszban van, ezt cserélgetik a leggyakrabban, szóval megvan a vásárlói hajlandóság is szerintem. 
Ha a kijelentésedben kicseréljük a "világ gazdagabb régiói" határozót Kelet-Európára, akkor már helytálló lesz.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Elég hamar lelkesedsz, a valóságtól teljesen elrugaszkodott kijelentéseket teszel. Olyan dolgokat próbálsz tényként tálalni ami sosem történt meg, persze leírva jól hangzik. Én nem tudom mióta utazol te a házimozi, hifi világba, de az ilyen megnyilvánulások alapján 2 napnak tűnik. Mert hogy nem húszonéve követed az tuti, ha így lenne nem írnál ilyeneket. Hatalmas áresést csak tömeges szinten eladható termék produkál. Ezért pl valóban bagóért lehet ma kapni egy 32-43" tévé méretet. Néha elcsíphet az ember egy - egy jó akciót az 50-55"-ra is. Aztán ahogy megyünk fel a képmérettel úgy lesz egyre drágább. 58" kapsz nagyon akcióba 200e.-ért, persze a belépő modellből. Ezen a szinten még nincsenek durva képminőségi jellemzők. A sokkal drágább modellekbe tartogatják a gyártók. Ha igazán a képminőség javát akarod nézd csak meg az Oled, v Quantum Dot tévék árait, jé mit ád az isten nem bagóért adják. Közben eltelt a lapos tévék születése óta tizenév. Azt már meg sem említem, h az olcsóság jókora minőség visszaeséssel is járt, a régi tévékhez képest a maiak full gagyik. Érts sz@r recsegő ropogó műanyag pehely súllyal. Egyszóval a széles rétegek valóban olcsón kapnak, de mit is tulajdonképpen? Ráadásnak ez is tizenéves idő alatt. Az igazán nagy képre vágyó réteget kiszolgáló műszaki szegmensben semmit nem változtak az árak. Projinál ma is 1 milla környékén kezdődik az emészthető kép, akár ezelőtt 5 v 10 évvel. Annyi történt, h az elmúlt esztendők alatt sokat javult a képminőség, az árak nem változtak. Nem is fognak, a szórakoztató elektronikai piac tortájából egy igen vézna szelet a nagy képet használók tábora, ez a vékony szelet nem tesz lehetővé semmiféle majd bagóért adjuk a LED falat, sosem lesz tömeggyártótt termék belőle, mert egyszerűen nincs tömeges felvevő piaca. Maga az eladhatósági számok megakadályozzák azt amiről te ábrándos, de kissé komolytalan kijelentéseket teszel. Az igazán nagy kép sosem volt olcsó a tömegtermékekhez képest, tapasztalataim szerint nem is lesz. Talán mire kipurcanok.
Miért nem lelkesedhetek, talán tilos? Ha nem is vagyok 20 éve a házimozi világába attól még lehet más véleményem, vagy nem? Szerintem teljesen lényegtelen ki mióta van a házimozi világába, de ha érdekel kb. 9 éve van már projektorom (bár ez, a téma szempontjából teljesen mellékes).
  
A nagy Tv-k egyre olcsóbbak lettek az elmúlt évek során, és ma már egy 75" TV-t meg lehet venni 1MFt körül amiért már egy nézhető képű projektor is kapható. Innen már nem nagy lépés - ha ilyen mértékű lesz a fejlődés - hogy elérjük a 100-120" körüli Tv képméretet (lehet ez led vagy bármilyen más technológia) ami már igen is jelentősen letörheti a projektorok piacát (ezt igazolja a belinkelt hír is, egy olyan piacra lépett a LED technológia ahol a vetítők szinte monopol helyzetben voltak).
 
A világ gazdagabb régióiban ma sem jelent gondot 0,6-1MFt-ot költeni egy tv-re (ezt lehet ott tömegterméknek tekinteni), ráadásul a tv és a telefon az a két termék ami szintem minden "átlagos" családnál a fókuszban van, ezt cserélgetik a leggyakrabban, szóval megvan a vásárlói hajlandóság is szerintem.
Ha egy 100-120" Tv 1 MFt körül lesz - a projetkor vásárlók közül - sokan el fognak gondolkodni azon, hogy 1MFt körül vegyenek egy projektort vagy egy 100-120" Tv-t (a projektorhoz ugye még vászon is kell, be kell sötétíteni, és valószínűleg a Tv képminősége jobb is lesz azonos árszegmensben). És a legfontosabb, hogy a projektorvásárlókon kívül ott lesz az a nagy tömeg (no nem Mo.-n persze) aki majd a 65"-75" Tv-t akarja nagyobbra, szebbre cserélni. 
A 4K-8K őrület is abba az irányban viszi a gyártókat, hogy egyre nagyobb Tv-ket gyártsanak, mert különben ki fog venni 8K-s tévét?
 
Szóval szerintem igen is van realitása, hogy 4-5 múlva 1MFt körül elérhetővé váljanak azok a 100-120"-os Tv-k amelyek ki tudják/fogják szorítani a HM projektorok egy jelentős részét a piacról.
 
U.i.: a múltbeli események/történések alapján nem mindig lehet reális következtetéseket levonni a jövőre vonatkozóan.   
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Amilyen ütemben fejlődik a technika szerintem nem kell sokat várni rá. Nyilván, mint mindennek először az egekben lesz az ára, de gyorsan esni fog, ahogyan minden újdonság esetén. Itt a tv és projektor fanok együtt növeik majd a keresletet (és itt a tv-fanok jelentik a nagyobb vásárlóerőt) ami szintén árcsökkentő hatású lehet.
 
A méret: Ez nekem is eszembe jutott, de ha a saját vászonméretemből indulok ki (2,5x1,5m), akkor simán szállítható és be is fér akár egy bejárati ajtón is. Fordulni persze nem egy öröm vele.
Mindenesetre ez már egy reális konkurenciája lehet a projektoroknak (majd).

Elég hamar lelkesedsz, a valóságtól teljesen elrugaszkodott kijelentéseket teszel. Olyan dolgokat próbálsz tényként tálalni ami sosem történt meg, persze leírva jól hangzik. Én nem tudom mióta utazol te a házimozi, hifi világba, de az ilyen megnyilvánulások alapján 2 napnak tűnik. Mert hogy nem húszonéve követed az tuti, ha így lenne nem írnál ilyeneket. Hatalmas áresést csak tömeges szinten eladható termék produkál. Ezért pl valóban bagóért lehet ma kapni egy 32-43" tévé méretet. Néha elcsíphet az ember egy - egy jó akciót az 50-55"-ra is. Aztán ahogy megyünk fel a képmérettel úgy lesz egyre drágább. 58" kapsz nagyon akcióba 200e.-ért, persze a belépő modellből. Ezen a szinten még nincsenek durva képminőségi jellemzők. A sokkal drágább modellekbe tartogatják a gyártók. Ha igazán a képminőség javát akarod nézd csak meg az Oled, v Quantum Dot tévék árait, jé mit ád az isten nem bagóért adják. Közben eltelt a lapos tévék születése óta tizenév. Azt már meg sem említem, h az olcsóság jókora minőség visszaeséssel is járt, a régi tévékhez képest a maiak full gagyik. Érts sz@r recsegő ropogó műanyag pehely súllyal. Egyszóval a széles rétegek valóban olcsón kapnak, de mit is tulajdonképpen? Ráadásnak ez is tizenéves idő alatt. Az igazán nagy képre vágyó réteget kiszolgáló műszaki szegmensben semmit nem változtak az árak. Projinál ma is 1 milla környékén kezdődik az emészthető kép, akár ezelőtt 5 v 10 évvel. Annyi történt, h az elmúlt esztendők alatt sokat javult a képminőség, az árak nem változtak. Nem is fognak, a szórakoztató elektronikai piac tortájából egy igen vézna szelet a nagy képet használók tábora, ez a vékony szelet nem tesz lehetővé semmiféle majd bagóért adjuk a LED falat, sosem lesz tömeggyártótt termék belőle, mert egyszerűen nincs tömeges felvevő piaca. Maga az eladhatósági számok megakadályozzák azt amiről te ábrándos, de kissé komolytalan kijelentéseket teszel. Az igazán nagy kép sosem volt olcsó a tömegtermékekhez képest, tapasztalataim szerint nem is lesz. Talán mire kipurcanok.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



aha game over ha
ki a fene akar tök sötétben a mostani fényerőnél 10x nagyobb ráadásul nem visszavert hanem direkt a szemébe reflektorozó fényeket nézni órákon át?
 
egy ilyen szar soha nem fog mozis hatású lenni, sőt ha ezekbe is beszerkesztik azokat a (állítólag képjavító) áramköröket, mint amik az új tv-k szarves tartozékai az elmúlt 5 évben akkor végleg kilőtte magát az űrbe
mivel azok az új tv-k annyira természetellenes képet adnak minden mozgás olyan műtermi és életszerűtlen, hogy nekem ilyen nem is kellene itthonra
Van ám olyan lehetőség,hogy ki lehet kapcsolni ezeket!

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: lacy »



 
Ezáltal lehetővé válik a végtelen kontraszt és a tökéletes fekete megjelenítése, ami mellett ráadásul a többi szín is ragyogóbbnak, erőteljesebbnek tűnik. ...
..
és állítólag tízszer akkora a fényereje, mint a hagyományos projektoroknak

 
aha game over ha
ki a fene akar tök sötétben a mostani fényerőnél 10x nagyobb ráadásul nem visszavert hanem direkt a szemébe reflektorozó fényeket nézni órákon át?
 
egy ilyen szar soha nem fog mozis hatású lenni, sőt ha ezekbe is beszerkesztik azokat a (állítólag képjavító) áramköröket, mint amik az új tv-k szarves tartozékai az elmúlt 5 évben akkor végleg kilőtte magát az űrbe
mivel azok az új tv-k annyira természetellenes képet adnak minden mozgás olyan műtermi és életszerűtlen, hogy nekem ilyen nem is kellene itthonra

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Egy-két év és remélhetőleg kiadják az otthoni verzióját is és akkor a projektoroknak "game over".
 
Nem látom említve sehol, de ez hangáteresztő? Anélkül nehezen gondolom, hogy game over lesz.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Amilyen ütemben fejlődik a technika szerintem nem kell sokat várni rá. Nyilván, mint mindennek először az egekben lesz az ára, de gyorsan esni fog, ahogyan minden újdonság esetén. Itt a tv és projektor fanok együtt növeik majd a keresletet (és itt a tv-fanok jelentik a nagyobb vásárlóerőt) ami szintén árcsökkentő hatású lehet.
 
A méret: Ez nekem is eszembe jutott, de ha a saját vászonméretemből indulok ki (2,5x1,5m), akkor simán szállítható és be is fér akár egy bejárati ajtón is. Fordulni persze nem egy öröm vele.
Mindenesetre ez már egy reális konkurenciája lehet a projektoroknak (majd).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Egy-két év és remélhetőleg kiadják az otthoni verzióját is és akkor a projektoroknak "game over".
Kérdés, hány darabra szedhető a minimum 2.5 méter széles kijelző.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Egy-két év és remélhetőleg kiadják az otthoni verzióját is és akkor a projektoroknak "game over".Game over,de az még odébb van.Viszont eljön az az idő is egyszer.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Egy-két év és remélhetőleg kiadják az otthoni verzióját is és akkor a projektoroknak "game over".
 
  Azért ilyen hamar ne temesd el az otthoni projektorokat, mint minden újdonság ennek is az egekben lesz majd az ára....   
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Egy-két év és remélhetőleg kiadják az otthoni verzióját is és akkor a projektoroknak "game over".
Ez még közel sem biztos..., az árától és a minőségétől nagyban függ majd a projektorok nyugdíjazása. Kétlem, hogy egyhamar lesz belőle hangáteresztő változat .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”