Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: lacy »



Mondjuk úgy hogy ez a te véleményed. Azért megnézném, hogy kepminőségben hol van a projid (főleg kontraszt, mozgásmegjelenítés terén) egy jó TV-hez képest, de biztosra nem fogadok :-)
Én sosem lógatnék fel pl egy vászont illetve projektort a nappali plafonra. Elfogadom, hogy sokan igen, de tiszteljük meg már egymást, és fogadjuk el, hogy létezik olyan ember is, aki nem.
Persze ha dedikált szoba, akkor hajrá, de azért oda is vannak igényesebb megoldások.

Van motoros vászon, és olyan konzol, ami csukódva elrejti a projektort, igaz nem occó de ha már igény van akkor legyen pénztárca is
Amúgy értem az érveket, nézd nyugodtan a tv-t DE!!
egyrészt nálam az egérmozi
másrészt szemből sugározza a fényt, így pl tv-n már két rövidebb film is gyötrelem, projektoron vászonra vetítve simán lement már 3 is egymás után és nem haldokoltam tőle
a 4K-ról meg annyit, hogy szintén a mókusvakítás kategória, ha normális távról nézed, nálam a 270 cm szles vásznon simán megették a (az amúgy kiváló minőségű ) 720-as cuccot full HD-nak mert 4- 4,5 méterről már nem látni vagy ahhoz valóban nagyon sasszem kell
Mozik vetítettek digitálisan nagyon nagy vászonra fullHD-ben és mégsem szaladtak ki hányni  a nézők
szóval 4k ide oda például nekem nagyon elegendő a 1080 még projektoron is

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: t97eat »



Egyezzetek ki döntetlenben!

 
Szerintem az a jó, ha van egy nagy TV, ami legyen 4K-s és minél jobb.
+legyen egy projektor is még nagyobb vászonnal!

 
Én ma nagy TV-re vadásztam a neten, de nem találtam megfelelő példányt.
Nemrégen meg projektorral néztem az említett Ázsia Expresszt és előtte a Konyhafőnök döntőjét.
Ilyen is van!
 
T97eat, az a Sony TV tényleg szuper!
Egy számmal nagyobbat szeretnék.

Csak egy középkategóriás, csak ár/érték arányban eléggé jól sikerült. Viszont én is meglepődtem, hogy a régi felső kat. FHD-t nagyon durván lenyomja.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: t97eat »



Valóban sok mindenben igazad van, különbözőek vagyunk. Nekem az igazi mozis élményt a nagy kép adja, lehet bármennyire fényes egy tévé, nem adja azt az élményt amit én szeretnék látni. Valóban dizájn szempontjából a nappaliban mozizás csupa kompromisszum. Egyik alkotó eleme sem szépségdíjas a hétköznapokban, az élmény amit ad az viszont kárpótol ezekért. Mondjuk az tény, én sosem voltam egy lakás dizájn bajnok. Megértem ha neked viszont a téve a non plus ultra, és úgy ítéled meg, h semmi keresnivalója a projektor vászon kombonak a dedikált szobán kívül.
 
Én is odavagyok a nagy képátlóért, nem is kérdés. Csak más szempontokat nagyobb súllyal vettem figyelembe.Egyik kollégám másodállásban lakberendező (ő is házimozi megszállott). Kb 1 éven keresztül rajzolgatta nekünk a nappali verziókat, 10 változat biztosan készült. Volt itt hifi allvanyból kiemelkedő vaszontól elkezdve teljesen új födémen keresztül mindenféle elképzelés, hogy az “eltűntethetőség” megvalósuljon. Mindegyik horror összeg lett volna, ha nagyon tutira akartuk volna csinálni, és én szerettem volna úgy. Szóval a kepátló lett beáldozva, kb ennyi a sztori, mert így csak egy paraméter lett rosszabb, mások viszont jobbak.

Csutka

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Egyezzetek ki döntetlenben!

 
Szerintem az a jó, ha van egy nagy TV, ami legyen 4K-s és minél jobb.
+legyen egy projektor is még nagyobb vászonnal!

 
Én ma nagy TV-re vadásztam a neten, de nem találtam megfelelő példányt.
Nemrégen meg projektorral néztem az említett Ázsia Expresszt és előtte a Konyhafőnök döntőjét.
Ilyen is van!
 
T97eat, az a Sony TV tényleg szuper!
Egy számmal nagyobbat szeretnék.

 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Mondjuk úgy hogy ez a te véleményed. Azért megnézném, hogy kepminőségben hol van a projid (főleg kontraszt, mozgásmegjelenítés terén) egy jó TV-hez képest, de biztosra nem fogadok :-)
Én sosem lógatnék fel pl egy vászont illetve projektort a nappali plafonra. Elfogadom, hogy sokan igen, de tiszteljük meg már egymást, és fogadjuk el, hogy létezik olyan ember is, aki nem.
Persze ha dedikált szoba, akkor hajrá, de azért oda is vannak igényesebb megoldások.

Valóban sok mindenben igazad van, különbözőek vagyunk. Nekem az igazi mozis élményt a nagy kép adja, lehet bármennyire fényes egy tévé, nem adja azt az élményt amit én szeretnék látni. Valóban dizájn szempontjából a nappaliban mozizás csupa kompromisszum. Egyik alkotó eleme sem szépségdíjas a hétköznapokban, az élmény amit ad az viszont kárpótol ezekért. Mondjuk az tény, én sosem voltam egy lakás dizájn bajnok. Megértem ha neked viszont a téve a non plus ultra, és úgy ítéled meg, h semmi keresnivalója a projektor vászon kombonak a dedikált szobán kívül.    
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: paler »



Egy másik aspektusa a dolognak, hogy azt azért megnézném, kinek a szeme bírja a 10000nit-et. Borús délutánon pl ez a TV el tudja érni, hogy hunyorítsunk, HDR anyag nélkül is, szóval jóból is megárt a sok, nem biztos hogy kell belőle annyi, hogy élvezhető legyen a HDR.
 

Hát ja, mondjuk 120" vásznon még a Cinema szabvány (108nit) is fájdalmas lehet (főleg egy sötét jelenet után hirtelen világosság), nem hogy 500 vagy 1000nit fényerő. 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: t97eat »



Annyit tennék hozzá, hogy nálam nincs jelentősége a tv-nek hogy fhd vagy sokkkk-as mert csak tv nézésre használjuk és abból is csak hd adást nézzük. Amennyiben filmet akarok nézni leengedem a 100" vásznat és átengedem magam a mozi élvezetének.a tv igazából csak egérmozi (nekem is 65"a plazma) a legjavából.
Elöbbi utóbb ha cserélek az s proji lesz nem a tv...- -
Mondjuk úgy hogy ez a te véleményed. Azért megnézném, hogy kepminőségben hol van a projid (főleg kontraszt, mozgásmegjelenítés terén) egy jó TV-hez képest, de biztosra nem fogadok :-)Én sosem lógatnék fel pl egy vászont illetve projektort a nappali plafonra. Elfogadom, hogy sokan igen, de tiszteljük meg már egymást, és fogadjuk el, hogy létezik olyan ember is, aki nem.
Persze ha dedikált szoba, akkor hajrá, de azért oda is vannak igényesebb megoldások.

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: t97eat »



Nem kétlem, egészen biztosan így van. De ha megteheted ásd bele magad kicsit a témába. Mi ugye projikban utazunk, elhiszem, szép a tévé képe, de mégsem 120".Nekem igazán mind1 min nézi az asszony az Ázsia expresszt, talán nem tesz hozzá sokat a 4K-s tévé. Szóval proji szempontból egy szenvedés. Egy dolog a 4-5 másodperces kommunikáció mire képet kapsz. Üsse kő. Na de kitalálni egy olyan technológiát amit teljes 100% kihasználtságban szinte egyetlen egy proji sem tud a földbolygón, hát talán megérted a kételkedésem. Tévében sem vagyok biztos. Nálam okosabbak pl. Borro megmondhatná mi az a fényerő ami képes lenne megjeleníteni a HDR maximális igényeit.
 

Az 1000 ok közül ez 1, amiért én lemondtam a projektorról.
Mondjuk spec az én TV-m tud 1400 nit-et. De mennyit tud egy projektor, ami 120”-ra vetit...? Főleg ECO módban?? Nyilván nincs értelme projin HDR-ezni, nem is nagyon lesz erre esély az “ép ész” árkategóriában soha, értem is a kételkedést ilyen szempontból.
(Abban teljesen biztos vagyok, hogy én addig TV-t fogok használni, amíg nem lesz dedikált szobám, egy fényes nappaliban csak nyűglődés a vetítés, nemcsak éjszaka akarok filmet nézni. Másrészt ha belevágnék, nekem pl szempont lenne, hogy a vászon és a proji teljesen eltüntethető legyen, valljuk meg, egyik sem egy szobadísz.)
Egy másik aspektusa a dolognak, hogy azt azért megnézném, kinek a szeme bírja a 10000nit-et. Borús délutánon pl ez a TV el tudja érni, hogy hunyorítsunk, HDR anyag nélkül is, szóval jóból is megárt a sok, nem biztos hogy kell belőle annyi, hogy élvezhető legyen a HDR.
 
A HDR-t leszámítva:
Ha van kedved átjönni, szívesen megmutatom az Obliviont 1080p-ben, majd az Oppo által 4K/30-ra felskálázva. Tényleg érdekelne, hogy mekkorára értékelnéd a különbséget. Szvsz azért szignifikáns, hogy jobb a 4K.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Hát nem tudom, én 3 hónapja vettem egy felső-közép kategóriás 4K TV-t, ami gyakorlatilag minden téren alázza a 6 éves felső kat. FHD TV-met. PL: Ansi kontraszt 5000:1, local dimming (mivel direkt LED-es, jól is működik) 6500:1 körül van. A legjobb plazmák (Pio PDP) tudtak 7000:1 körül. Mozgásmegjelenítés? Fényévekkel jobb, mint a régin... Az elérhető fényerő szintén messze jobb. Akkor most mi a tanulság? Szvsz az, hogy az FHD megjelenítők fejlesztésébe már nem tesznek energiát.
Egyébként bárki bármit mond, en látom itthon, hogy a nativ 4K anyag szebb (főleg vonalélesség és kontraszt téren) mint egy FHD. Pedig 4 méterről nézem. De még az FHD anyag is szebb rajta, mint a régi natív FHD megjelenítőn. A 3D pl nekem totál kimaradt, azzal én is egyetértek, hogy kipukkadt lufi, de a 4K HDR nem az lesz, mivel a játék konzolok is támogatják. Ugyanaz történik, mint anno a HD-DVD vs Blu-Ray csatában. A BD-t támogatta a Playstation, el is terjedt, a másik meg ment a süllyesztőbe. Anno az FHD panelek megjelenésekor sem nagyon voltak FHD anyagok, inkább 720p, vagy meg az sem, tv adás meg végképp nem. Aztán mégis másképp lett.
Nem azt akarom magyarázni, hogy igazoljam magam, milyen jól döntöttem, hogy 4K TV-t vettem, mivel mielőtt megvettem, elég alaposan szétnéztem, hogy érdemes-e lépni. Én úgy gondolom, hogy nagyon is érdemes.

 
Annyit tennék hozzá, hogy nálam nincs jelentősége a tv-nek hogy fhd vagy sokkkk-as mert csak tv nézésre használjuk és abból is csak hd adást nézzük. Amennyiben filmet akarok nézni leengedem a 100" vásznat és átengedem magam a mozi élvezetének.a tv igazából csak egérmozi (nekem is 65"a plazma) a legjavából.
Elöbbi utóbb ha cserélek az s proji lesz nem a tv...- -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: paler »


 Nálam okosabbak pl. Borro megmondhatná mi az a fényerő ami képes lenne megjeleníteni a HDR maximális igényeit. 
Ha jól emlékszem mintha Árpi bácsi azt mondta volna hogy a szabvány max.10 000nit-et határoz meg, és talán a Dolby Vision gyártatott egy olyan megjelenítőt ami tudta a 4000nit-et. Az OLED meg max.500nit-et tud, ha jól emlékszem Árpi bácsi számaira 

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



Hát nem tudom, én 3 hónapja vettem egy felső-közép kategóriás 4K TV-t, ami gyakorlatilag minden téren alázza a 6 éves felső kat. FHD TV-met. PL: Ansi kontraszt 5000:1, local dimming (mivel direkt LED-es, jól is működik) 6500:1 körül van. A legjobb plazmák (Pio PDP) tudtak 7000:1 körül. Mozgásmegjelenítés? Fényévekkel jobb, mint a régin... Az elérhető fényerő szintén messze jobb. Akkor most mi a tanulság? Szvsz az, hogy az FHD megjelenítők fejlesztésébe már nem tesznek energiát.
Egyébként bárki bármit mond, en látom itthon, hogy a nativ 4K anyag szebb (főleg vonalélesség és kontraszt téren) mint egy FHD. Pedig 4 méterről nézem. De még az FHD anyag is szebb rajta, mint a régi natív FHD megjelenítőn. A 3D pl nekem totál kimaradt, azzal én is egyetértek, hogy kipukkadt lufi, de a 4K HDR nem az lesz, mivel a játék konzolok is támogatják. Ugyanaz történik, mint anno a HD-DVD vs Blu-Ray csatában. A BD-t támogatta a Playstation, el is terjedt, a másik meg ment a süllyesztőbe. Anno az FHD panelek megjelenésekor sem nagyon voltak FHD anyagok, inkább 720p, vagy meg az sem, tv adás meg végképp nem. Aztán mégis másképp lett.
Nem azt akarom magyarázni, hogy igazoljam magam, milyen jól döntöttem, hogy 4K TV-t vettem, mivel mielőtt megvettem, elég alaposan szétnéztem, hogy érdemes-e lépni. Én úgy gondolom, hogy nagyon is érdemes.

Nem kétlem, egészen biztosan így van. De ha megteheted ásd bele magad kicsit a témába. Mi ugye projikban utazunk, elhiszem, szép a tévé képe, de mégsem 120".Nekem igazán mind1 min nézi az asszony az Ázsia expresszt, talán nem tesz hozzá sokat a 4K-s tévé. Szóval proji szempontból egy szenvedés. Egy dolog a 4-5 másodperces kommunikáció mire képet kapsz. Üsse kő. Na de kitalálni egy olyan technológiát amit teljes 100% kihasználtságban szinte egyetlen egy proji sem tud a földbolygón, hát talán megérted a kételkedésem. Tévében sem vagyok biztos. Nálam okosabbak pl. Borro megmondhatná mi az a fényerő ami képes lenne megjeleníteni a HDR maximális igényeit. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


A HDR önmagában semmilyen színtöbblettel nem jár. 
Elnézést, akkor kiterjesztett dinamika tartomány, és több színárnyalat. 
 
Tehát módosítva tegye fel a kezét akinek hiányzott a képről 1 milliárdnál több színárnyalat. A dinamikáról nem is beszélek, lehet ezt a cél szolgálja, de szegény Sony-val inkább az ellenkezőjét tette. Mert vizuálisan inkább laposabb lett a kép, mintsem örülten kitolt dinamikájú. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: t97eat »


Hát nem tudom, én 3 hónapja vettem egy felső-közép kategóriás 4K TV-t, ami gyakorlatilag minden téren alázza a 6 éves felső kat. FHD TV-met. PL: Ansi kontraszt 5000:1, local dimming (mivel direkt LED-es, jól is működik) 6500:1 körül van. A legjobb plazmák (Pio PDP) tudtak 7000:1 körül. Mozgásmegjelenítés? Fényévekkel jobb, mint a régin... Az elérhető fényerő szintén messze jobb. Akkor most mi a tanulság? Szvsz az, hogy az FHD megjelenítők fejlesztésébe már nem tesznek energiát.
Egyébként bárki bármit mond, en látom itthon, hogy a nativ 4K anyag szebb (főleg vonalélesség és kontraszt téren) mint egy FHD. Pedig 4 méterről nézem. De még az FHD anyag is szebb rajta, mint a régi natív FHD megjelenítőn. A 3D pl nekem totál kimaradt, azzal én is egyetértek, hogy kipukkadt lufi, de a 4K HDR nem az lesz, mivel a játék konzolok is támogatják. Ugyanaz történik, mint anno a HD-DVD vs Blu-Ray csatában. A BD-t támogatta a Playstation, el is terjedt, a másik meg ment a süllyesztőbe. Anno az FHD panelek megjelenésekor sem nagyon voltak FHD anyagok, inkább 720p, vagy meg az sem, tv adás meg végképp nem. Aztán mégis másképp lett.
Nem azt akarom magyarázni, hogy igazoljam magam, milyen jól döntöttem, hogy 4K TV-t vettem, mivel mielőtt megvettem, elég alaposan szétnéztem, hogy érdemes-e lépni. Én úgy gondolom, hogy nagyon is érdemes.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ez a téma megérne egy komolyabb misét. A loholás még hagyján, de vannak esetek mikor teljesen feleslegesen. A 3D kihúzta pár évig, mivel kifulladt technikailag, a mérnökök vagy nem tudom kik új célt kerestek. Így került célkeresztbe a felbontás növelés, meg a HDR, és tsa. Igazából úgy képzelem összeülnek a vezető cégek fejesei, fiúk merre tovább, mi a lópisztolyt találjunk ki...................... Tegyük a szívünkre a kezünket, egy penge FHD-nél pl. Feledés, ki kérné a 4K? Tegye fel a kezét aki hiányolta a HDR által nyújtott színtöbbletet. Ami most olyan kihívás elé állította a proji gyártókat, amit sztem nem fognak tudni megugrani. Tehát minek, miért megy a fing reszelés? Ahelyett, h a meglévő dolgokat adnák maximális minőségben, akár hangilag, akár képileg. Mert marhára nem minden film minősége Feledés szintű. Se füle, se farka az egésznek, kötelező izzadságszagú fejlesztés, a felhasználók 99%-nak tökéletesen érdektelen. 
Én is így látom, bár Ti otthonosabban mozogtok a videó világában. De annyit a laikus is lát, hogy a házimozi kényszeresen pörgeti magát egy már tarthatatlan fejlesztési tempóban. Már itt vannak a 4K vetítők, miközben film még alig akad. A boltokban sorakoznak a 4K TV-k, miközben alig van olyan TV stúdió, ahol 4K felbontású végtermék születne. Kollégám a napokban járt Japánban egy Broadcast szakmai kiállításon, ahol már 8K készülékek voltak kiállítva. Közben ugyanúgy egy ablakszerű képet nézünk, csak a pixelek mérete változik. Nevezhetjük ezt fejlesztésnek, de inkább csak kényszeres passzírozásnak tűnik, amit ráhúznak a hangra is a csatornák számának már-már nevetséges bővítésével.
 
Amúgy a HDR inkább a dinamika tartalomban ad különbséget, nem? Fotó technikában legalábbis így van.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Tegye fel a kezét aki hiányolta a HDR által nyújtott színtöbbletet.
A HDR önmagában semmilyen színtöbblettel nem jár. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Tényleg azt akarod mondani, azért lett 4K, mert 5 évvel ezelőtt konkrétan már az ajtófélfát verve követelték a vásárlók a négyszeres felbontást?  
Valamiért folyamatosan szövegértési problémád van. Pont az ellenkezőjét írtam.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


No ez egy érdekes felvetés. Úgy érzem, a házimoziban a gyártók folyamatosan a vásárlói igények előtt loholnak, úgymond vezetik a vevő kezét. Emlékeim szerint a HiFi-ben a nagyobb fejlesztéseket (kompakt kazetta, CD, számítógépes lejátszás) a megrendelők és a fogyasztók harcolták ki.
Ez a téma megérne egy komolyabb misét. A loholás még hagyján, de vannak esetek mikor teljesen feleslegesen. A 3D kihúzta pár évig, mivel kifulladt technikailag, a mérnökök vagy nem tudom kik új célt kerestek. Így került célkeresztbe a felbontás növelés, meg a HDR, és tsa. Igazából úgy képzelem összeülnek a vezető cégek fejesei, fiúk merre tovább, mi a lópisztolyt találjunk ki...................... Tegyük a szívünkre a kezünket, egy penge FHD-nél pl. Feledés, ki kérné a 4K? Tegye fel a kezét aki hiányolta a HDR által nyújtott színtöbbletet. Ami most olyan kihívás elé állította a proji gyártókat, amit sztem nem fognak tudni megugrani. Tehát minek, miért megy a fing reszelés? Ahelyett, h a meglévő dolgokat adnák maximális minőségben, akár hangilag, akár képileg. Mert marhára nem minden film minősége Feledés szintű. Se füle, se farka az egésznek, kötelező izzadságszagú fejlesztés, a felhasználók 99%-nak tökéletesen érdektelen. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


No ez egy érdekes felvetés. Úgy érzem, a házimoziban a gyártók folyamatosan a vásárlói igények előtt loholnak,...
Tényleg azt akarod mondani, azért lett 4K, mert 5 évvel ezelőtt konkrétan már az ajtófélfát verve követelték a vásárlók a négyszeres felbontást?  

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ja, és mikor lesz UHD tv adás? Mert a tévék már tudják, de minek. Sőt, már sok évvel ezelőtt kísérleteztek a holografikus kivetítéssel.
No ez egy érdekes felvetés. Úgy érzem, a házimoziban a gyártók folyamatosan a vásárlói igények előtt loholnak, úgymond vezetik a vevő kezét. Emlékeim szerint a HiFi-ben a nagyobb fejlesztéseket (kompakt kazetta, CD, számítógépes lejátszás) a megrendelők és a fogyasztók harcolták ki.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szerintem nem sokat csúsztunk ugyan is tudjuk, hogy hozzád jóval közelebb áll a sztereózás. Ez nem bántás, ez tény. Nekem sem célom, hogy győzelmet hirdessünk sztereó hobbi és a házimozi hobbi között, de a tények akkor is tények maradnak, ha többször is körbe magyarázzuk a témát.
A hifinek hol van évszázados múltja?  " 1973-ban a Német Szabványügyi Hivatal (DIN) a DIN 45500 nevű szabványban fektette le a minimális követelményeket " Ha nagyot akarnék mondani, inkább ÉVEZREDES előnye van a házimozival szemben (bár mit is nevezünk konkrétan házi mozinak? Mert ha nagyon akarnánk, mondhatnánk, hogy a "házi mozi" előbb volt, mint a hifi ...)! Szóval legyen tekintélye a sztereónak, de ne legyen tekintélyelvű vita?    Szerintem se legyen, de csak azért mert a sztereó technológiailag korábban jött létre (én is ebben a korban nőttem fel), mint a ma ismert HÁZIMOZI, azért nem fogom tisztelni. 

Nevezheted ténynek, bár van vele vitám. Én a hangtechnikához vonzódom a csatornák számától függetlenül, de az álláspontom teljesen lényegtelen ebben a történetben.
 
Ha Te a fekete/fehér TV-ktől indítod a házimozi történetét, akkor úgy logikus, ha az otthoni zenehallgatást is a távoli gyökerektől indítjuk, de ezzel sem vagyunk előrébb, maximum egymást húzzuk vele. Valójában én nem látom azt az ellentétet, amiről beszélsz. A házimozikban használt audio berendezéseket a HiFi szülte, azokhoz igen keveset tett hozzá, csak a mennyiségeket növelte. Ezáltal bizonyos illúziókat hatékonyabban megteremt, másoktól meg távolabb kerül, de a mellé tett képpel nyilván komplexebb, direktebb élményt biztosít, mint a HiFi. Ez számomra nem minőségi kérdés, mert vallom, hogy a kevesebb néha több. Privát vélemény.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: mgus »


Ezt ugye te se gondolod komolyan? Az egész csak marketing bullshit.
Nem csak a tér leképzésre céloztam, nem kell hozzá az a sok hangfal, amúgy hallottam őket egész meggyőző volt.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Pont, mint ahogy egy sztereót épít az átlag hifista.
 

...... előbb, utóbb eljön az a bizonyos elégedetlenség, mert a körbe csapongó hamis, torz hangok sosem hozzák meg a kánaánt és elkezdődik egy végeláthatatlan akadályfutás, mely a végén teljesen lemeríti a családi kasszát anélkül, hogy kicsi hátradőlés érzetet hozott volna. A dolgot tetézi, hogy sokan a “szomszéd” rendszeréből indulnak ki, nem pedig a saját lehetőségeikből, saját szobájukból. .....
 
..Esetleg arra is rájönnek, hogy túl nagy fába vágták fejszéjüket. Igaz, ez a felismerés ritka, mert az idő haladtával sem koncetrálnak igazán a teljes egészre.

...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ANDS »


A véleményed átjött.
Az, hogy miért igényelhet nagyobb felkészültséget egy HM rendszer, mint egy sztereo, azt nem találom.
 
Szerintem a sztereo sokkal összetettebb, a HM rendszer meg egyszerű.
Ja, és mikor lesz UHD tv adás? Mert a tévék már tudják, de minek.
Sőt, már sok évvel ezelőtt kísérleteztek a holografikus kivetítéssel.
 
Na, de ezektől miért kellene alaposabban felkészülni?
 

Leírtam ezen nincs mit tovább fűzni. Ha '77-ben kezdted, akkor nagy valószínűséggel a mono korszakkal kezdted. Megtapasztaltad a mono az álsztereó a quadrofon hangzás (bár ez nem mindenkinek adatott meg/nekem sem/) közötti különbségeket. Átélhetted a 4/3-as crt kis méretű, domború felületű, lekerekített sarkú, fekete fehér tv-ket is. Talán találkoztál olyan fekete-fehér tv-vel is aminek a kijelzőjén színezett plexi volt. Átélhetted a távirányítók létrejöttét, majd a színes tv-k piacra kerülését. Átelhetted a képernyők síkra lapulását, a sarkok szögletesedését, a crt technológia kihalását, a plazma/lcd megszületését. Ha az idők folyamán követted a fejlődést akkor megtapasztalhattad a vhs elterjedését, a vhs sztereóvá válását, ezzel együtt a dolby pro logic térhódítását. Ha benne voltál a sodorban akkor a DD és a DTS létrejöttés is figyelemmel kísérhetted, később a pro logic II. megszületését is láthattad. Láthattad a dvd megszületését, a projektorok létrejöttét, fejlődését, térnyerését. Ha továbbra is benne voltál a rendszerben láthattad a HD hang, HD kép és a 3D kép létrejöttét, ezzel együtt a vásznak fejlődését. Házimoziban jelen pillanatban is folyamatos a fejlődés, hangban az  ATMOS és az AURO 7.2.4, képben a 4K, HDR most a trend. 
Ha '77 óta csak sztereózol, nagyon sok mindent kellene elmagyaráznom, erre sajnos nincs időm.
Viszonylag nagy léptekkel haladtam, és tudom kicsit genyó voltam a legvégén, de remélem átment, hogy az evolúciós fejlődésben megrekedt sztereó, miért is egyszerű ... 

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Azt akartam mondani, hogy nem több hangfal csak kettő.
 
Ezt ugye te se gondolod komolyan? Az egész csak marketing bullshit.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: mgus »

Azt akartam mondani, hogy nem több hangfal csak kettő.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”