Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Az alábbi (kicsit) provokatív kérdésem egyaránt szól a hifistákhoz és a házimozisokhoz:
 
Mi alapján ítélitek meg egy lejátszó rendszer hangminőségét, mikor mondjátok, hogy JOBB, vagy ROSSZABB? Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget a HiFi és házimozi rendszerek hangzása között, az miben jelentkezik?

 
Mozis szemmel:
Ha 2.0-t vesszük alapul, legyenek minél jobban széltében és mélységében is elkülönítve a zenekar tagjai. Úgy gondolom ez attól függ, mennyire tud leválni a dobozról a hang. Ez pedig a minőségi mozit is meghatározza. Csak akkor tud igazán bekerülni a szoba valamely pontjára, vagy az ember orra hegyére az effekt, ha képes megfelelni ennek. Ezt kicsit tovább görgetve megszoktam figyelni, hogy a legdúsabb effektek közepette is stabil tud-e maradni a háttérben szóló zene. S az előbbiek nyomán mennyire tud elkülönülni a szoba közepén folyó harcoktól.
 
Én azt veszem észre (cáfoljatok meg, ha nem így van), hogy a mozisok többsége szereti a kissé túlszínezett hangot. Egyeseknél talán abban a hitben élve, hogy ez hoz dinamika emelést?!!? Tévednék? Sztem az a rendszer birtokolható hosszan, mely minél közelebb áll a  kiegyensúlyozott hanghoz. Hifinél eltudom képzelni, hogy valaki húz egy fajta hangszín irányba, mert az általa hallgatott zenei műfajnak az áll jól. Ki van hegyezve mondjuk egy erőteljesebb középtartományra, mert pl. a sokat hallgatott fúvósok akkor hozzák meg a mennyországot. De a moziban ez nem így van. Ott találkozni mindenféle anyaggal még akkor is, ha többségben vígjátékot, vagy épp akciókat nézünk. Persze mondhatjátok, hogy a mozihang a hifihez képest nem igényel akkora törődést, de sztem ez nem igaz. Hosszú távon sok hibát kidob a mozirendszer is. Nyilván nehezebb észrevenni a folytonosság hiánya miatt.
 
Persze ugyanúgy odafigyelek a szokásos dolgokra is. A magas maradjon a seggén, ne akarjon fényeskedni. A középtartomány (mára már ez lett az egyik mumusom) ne rekedjen be, ne karcoljon, egyszerűen hozza a természetes lágyságot. A mély ne telepedjen rá semmire, de legyen kellően feszes. stb..   

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Kb 2 hete jártam a MM-ban és ott volt kiállítva egy 88" Samu amit nagyon sokan megnéztek, a kép az annyira nem jött be a nejem is mondta, hogy nagyon mü a képe pedig őt igazán nem érdekli annyira a mozi. Nem sokkal kisebb mint az otthoni vászon de ha ezen kéne mozit néznem nem igazán tetszene.
Ráadásul annyi kavicsért már lehetne jó projit vásznat kábelt venni és még maradna belőle...-
Ha bekalibrálva tennék ki akkor kevesebben csodálkoznának rá a képére.Demó módban árulják ezeket,ami borzalmas.Itt is látszik hogy a többség igénye egész más.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Az teljesen más élmény. Az agy a szemtengelyek összetartási szöge alapján tudja a kép abszolút távolságát. A minap ültem olyan közel a 3,2m széles képhez, hogy a látószög azonos legyen az IMAX látószögével. Teljesen más élmény volt, mert a vászon közel volt abszolút távolságban.
 
Még a vetített kép is túl kicsi (3,2m szélesség biztosan) ahhoz, hogy a "nagymozi" élménye meglegyen. Sajnos.
Én sem vagyok ellensége a nagy képnek.Amennyiben lenne külön szobám mozira,nem is gondolkodnék rajta.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


Amíg a boltokban nem jennek meg újra a fekete korongok,addig nem lehet visszatérésről beszélni.A boltban látható Tv képről inkább ne is beszéljünk,mert az nem mérvadó.Azt úgy állították be,hogy eladja magát.A világ trendjeit nem mi alakítjuk.Ma már egy telefont telefonálásra használunk legkevésbé,de én emlékszem amikor páran azt állították,hogy nekik soha nem lesz mobiltelefonjuk.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy akik most még a kivetítő mellett kardoskodnak,lehet azonnal váltanak,ha megfelelő méretet kapnak,nekik megfelelő háttérvilágítással elérhető árban.Szóval előre kell nézni,mert a jővő arra van.
 
Kb 2 hete jártam a MM-ban és ott volt kiállítva egy 88" Samu amit nagyon sokan megnéztek, a kép az annyira nem jött be a nejem is mondta, hogy nagyon mü a képe pedig őt igazán nem érdekli annyira a mozi. Nem sokkal kisebb mint az otthoni vászon de ha ezen kéne mozit néznem nem igazán tetszene.
Ráadásul annyi kavicsért már lehetne jó projit vásznat kábelt venni és még maradna belőle...-
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »


... beakadt a lemez,hogy egérmozi,holott arányaiban ugyan akkora képet néz ő is nagyobb távolságról,mint én közelebbről...
 
Az teljesen más élmény. Az agy a szemtengelyek összetartási szöge alapján tudja a kép abszolút távolságát. A minap ültem olyan közel a 3,2m széles képhez, hogy a látószög azonos legyen az IMAX látószögével. Teljesen más élmény volt, mert a vászon közel volt abszolút távolságban.
 
Még a vetített kép is túl kicsi (3,2m szélesség biztosan) ahhoz, hogy a "nagymozi" élménye meglegyen. Sajnos.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A " mozi " és amit ez a szó takar mindig is sötét környezetet jelentett. A mai high-tech ember mindent akar, igaz nem értem pontosan miért. Menjünk egy kicsit bele ebbe. Mitől jó, és szűkséges a sötét?
Csodálom, hogy a legfontosabbat meg sem említetted. A kép minőség érdekében. Hogy maxi velős legyek. :-)

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



nem tudom merre élsz de el vagy tévedve nagyon
jelenleg a hagyományos lemezek eladása éppen nagyon felfelé halad, én spec az elmúlt 3-4 évben 10:1 vettem lemezt a CD-hez képest.
az meg, hogy a vetítők is kihalnak, na ezt honnan szeded?
oké egyre jobb és nagyobb led falak léteznek de egyelőre a vetítő által szolgáltatott kép még mindig 1000x filmesebb értsd mozisabb mint bármi szemből sugárzó
mint a film ami pont ugyanígy működik és a mozi sem halt ki 150 év alatt
a másik meg még a tv témához
nekem is van rajztábla egérmozi itthon a vászon alatt közvetlenül
Ami régi véletlenül sem új 4k hajlított vagy 3d
elképedve látom a bótokban a működő tv-k képét de akár anyukámék 3 éves tv-je
olyan művi és mesterkélt a kép olyan a mozgás rajta mint ha állandóan egy 2D ben nézett 3D lenne és minden film egy kis műteremben zajlana
Totál természetellenes a képük. Ami az én 6 vagy 7 éves tévémen még nem olyan.
szóval ez projektoron sosem volt még így még az új HDR csodáknál sem éreztem ezt.
Amíg a boltokban nem jennek meg újra a fekete korongok,addig nem lehet visszatérésről beszélni.A boltban látható Tv képről inkább ne is beszéljünk,mert az nem mérvadó.Azt úgy állították be,hogy eladja magát.A világ trendjeit nem mi alakítjuk.Ma már egy telefont telefonálásra használunk legkevésbé,de én emlékszem amikor páran azt állították,hogy nekik soha nem lesz mobiltelefonjuk.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy akik most még a kivetítő mellett kardoskodnak,lehet azonnal váltanak,ha megfelelő méretet kapnak,nekik megfelelő háttérvilágítással elérhető árban.Szóval előre kell nézni,mert a jővő arra van.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Az alábbi (kicsit) provokatív kérdésem egyaránt szól a hifistákhoz és a házimozisokhoz:
 
Mi alapján ítélitek meg egy lejátszó rendszer hangminőségét, mikor mondjátok, hogy JOBB, vagy ROSSZABB? Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget a HiFi és házimozi rendszerek hangzása között, az miben jelentkezik?

 
Hifi inkább ad minőséget, mozi inkább ad élményt.
Természetesen ezek nem egymással ellentétes és egymást kizáró fogalmak, aki akar könnyen bele tud kötni a megfogalmazásba, de aki akarja, könnyen értheti mire gondolok.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: lacy »


Az a fekete izé imerős gyerek koromban használtam is.Szép emlékek,ahogy párás szemmel a múltba révedezünk.A bakelit és a plazma kihalt a dínókkal.Ez a sors vár a kivetítőkre is.A világ egyszerűen túllép rajtuk.Mindenki úgy szórakozik ahogy akar.Nincs ez megtíltva neked sem.Jó hétvégét!
nem tudom merre élsz de el vagy tévedve nagyon
jelenleg a hagyományos lemezek eladása éppen nagyon felfelé halad, én spec az elmúlt 3-4 évben 10:1 vettem lemezt a CD-hez képest.
az meg, hogy a vetítők is kihalnak, na ezt honnan szeded?
oké egyre jobb és nagyobb led falak léteznek de egyelőre a vetítő által szolgáltatott kép még mindig 1000x filmesebb értsd mozisabb mint bármi szemből sugárzó
mint a film ami pont ugyanígy működik és a mozi sem halt ki 150 év alatt
a másik meg még a tv témához
nekem is van rajztábla egérmozi  itthon a vászon alatt közvetlenül
Ami régi véletlenül sem új 4k hajlított vagy 3d
elképedve látom a bótokban a működő tv-k képét de akár anyukámék 3 éves tv-je
olyan művi és mesterkélt a kép olyan a mozgás rajta mint ha állandóan egy 2D ben nézett 3D lenne és minden film egy kis műteremben zajlana
Totál természetellenes a képük. Ami az én 6 vagy 7 éves tévémen még nem olyan.
szóval ez projektoron sosem volt még így még az új HDR csodáknál sem éreztem ezt.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Az alábbi (kicsit) provokatív kérdésem egyaránt szól a hifistákhoz és a házimozisokhoz:
 
Mi alapján ítélitek meg egy lejátszó rendszer hangminőségét, mikor mondjátok, hogy JOBB, vagy ROSSZABB? Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget a HiFi és házimozi rendszerek hangzása között, az miben jelentkezik?
Szerintem ez annyira szubjektív,hogy tényleg provokatív a kérdésed!A hazimozi jóval elnézőbb a hanggal szemben,mivel a figyelem nagy része a képre irányúl.Talán ezért lehet olyat olvasni,hogy egy többmilliós házimozi processzor zenei produkciója nem az igazi.A mozi is mindenkinek mást jelent,más elvárásokkal.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az alábbi (kicsit) provokatív kérdésem egyaránt szól a hifistákhoz és a házimozisokhoz:
 
Mi alapján ítélitek meg egy lejátszó rendszer hangminőségét, mikor mondjátok, hogy JOBB, vagy ROSSZABB? Vagy ha láttok/hallotok általános különbséget a HiFi és házimozi rendszerek hangzása között, az miben jelentkezik?

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: paler »


A " mozi " és amit ez a szó takar mindig is sötét környezetet jelentett. A mai high-tech ember mindent akar, igaz nem értem pontosan miért. Menjünk egy kicsit bele ebbe. Mitől jó, és szűkséges a sötét? A válasz rém egyszerű, kizárod a környezetet, a legfényesebb látnivaló maga a film. Ha a film is jó hozzá, maximálisan beszippant, vagy te van a film, minden kizáródik. A téve, és a nappali filmnézés ezeknek pont az ellenkezője. A tévén kívül bámulod a környezeted, a szemed sarkából látod ahogy a postás épp a szomszédba bedobja a levelet. Millió dolgot impulzust felszívsz miközben elvileg " te " filmezel. Rohangál a gyerek, az asszony, sőt még kérdez is. Ezek után böfögi be a többség, h hát a film semmit nem ér nem kötött le stb. Jah és a pár sorodnál maradva, oltsd le a villanyt a tévénél, és kiégeti a retinád, mert ami nappali fénynél penge, az sötétben vakít. Persze van rá megoldás, leveszed a fényerőt. Akárcsak én, aki besötétít. Számomra a mozi szó sokkal többet jelent, mint holmi napfényes filmbámulást. Akár moziba megyek, akár itthon csinálok sötétet, engem mindig megnyugtat, még a telefonjaim is lefelé vannak fordítva. Persze a mai gyors éttermi embernek ezek már semmit sem jelentenek. Pörögni kell mint a búgócsiga, mindig mindent látni figyelni, csak közben a valódi kikapcsolódás marad el. Ahogy látom nem csak én vagyok flugos a filmezés terén. Nálunk is úgy megy hogy besötétítünk, telefont és tabot lenémít és lefordít (úgy mint a rendes mozikba), és 2 óra hosszáig csak mi és a film vagyunk. Átadjuk magunkat a szórakozásnak, miközben a környezet és a világ ki van zárva. 
Mi is nappaliba vagyunk kénytelen hódolni eme hobbinknak, de nálunk sem gond a besötétítés még nyáron sem mikor odakint verőfényes (100000lux) napsütés van, nálunk akkor is bent a szobában vaksötét van. És mi a titka: redőny + sötétítő függöny, persze csak akkor ha tényleg a mozizás és a film a lényeg. Ha csak TV-ni akarunk, és nem átadni magunkat a film keltette illúziónak, és nem gond a külső behatás, akkor pedig vászon felhúz, projektor elrejt, és csak simán világosba nézzük a TV-t.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Hát azt azért nem mondanám; hogy a vinyl (nem bakelit) kihalt.Évek óta növekvő tendenciát mutatnak az eladások.Én most már inkább a Cd-re mondanám, hogy kihalt (ha nem is teljesen, de erősen hanyatlóban van, kevés kell a végéhez).A fanatikusok nyomják és ennyi.Nagy méretekben nem lesz visszatérés.Nem vagyok ellensége,hiszen évekig dolgoztam velük.Szeretem a hangjukat,de amikor bekötöttem a Teac Vrds 25x-et,akkor már nem is annyira hiányzott a bakelit a maga hátrányaival.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12088
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


.A bakelit és a plazma kihalt a dínókkal.
 
Hát azt azért nem mondanám; hogy a vinyl (nem bakelit) kihalt.Évek óta növekvő tendenciát mutatnak az eladások.Én most már inkább a Cd-re mondanám, hogy kihalt (ha nem is teljesen, de erősen hanyatlóban van, kevés kell a végéhez).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



miután nekem szólt(ál be )
az egérmozi az évek óta egy -nálam - vicces beszólás a tv hívőknek, lehet ezen sértődni vagy nem, nem bántásból van
a másik
a TV elé bármikor lehuppansz és lehet nézni, épp ami van, lehet elindítani filmet és ""mozizni"" dupla idézőjellel, és mindezt lehet nappal is fényben de ahogy tonyka írta: minek??
tudod én még hallgatok bőven lemezt is, tudod olyan nagyobb méretű és fekete. Na azt is leginkább sötétben de ha nem van sötét akkor besötétítek leoltok, függönyözök reluxázok.
A mozizás is pont ilyen a kellő átéléshez sötét kell
meg az egész egy szertartás, mind a mozi, mind a lemezhallgatás, ahogy ismét az előttem szólóval értsek egyet. telefon az emeleten kutyák ha lehet kizárva gyerek lehalkítva (még szerencse, hogy mind elmúlt 30 így nem annyira nehéz )
és igen tedd már meg hogy full fekete - na jó sötét szobában lezd ell HDR és 1200 nit nézni a filmedet...
pont azt is írtam, projektorral akár 3 filmet is volt már alkalom, tv-n egy is néha sok volt.
de nincs vita mindenki a maga kedvére
csak had legyen meg nekem is a jogom .meg a kedvem .- hogy le egérmozizzam a kisméretű a vásznamon 3-4 x elférő tv-ket is
Az a fekete izé imerős gyerek koromban használtam is.Szép emlékek,ahogy párás szemmel a múltba révedezünk.A bakelit és a plazma kihalt a dínókkal.Ez a sors vár a kivetítőkre is.A világ egyszerűen túllép rajtuk.Mindenki úgy szórakozik ahogy akar.Nincs ez megtíltva neked sem.Jó hétvégét!

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Én azt nem értem miért kellene egy véleménynek lennie, miért akarjátok meggyőzni egymást. Mindenkinek más a fontos.
Én is szeretnék óriási, vászon méretű, uccsógenerációs Panaszkodik plazmatévé képminőségű képet, olcsón. Ebből kettőt tudunk választani, evvan.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Mondjuk úgy hogy ez a te véleményed. Azért megnézném, hogy kepminőségben hol van a projid (főleg kontraszt, mozgásmegjelenítés terén) egy jó TV-hez képest, de biztosra nem fogadok :-)
Én sosem lógatnék fel pl egy vászont illetve projektort a nappali plafonra. Elfogadom, hogy sokan igen, de tiszteljük meg már egymást, és fogadjuk el, hogy létezik olyan ember is, aki nem.
Persze ha dedikált szoba, akkor hajrá, de azért oda is vannak igényesebb megoldások.

 
Szerencsére nem vagyunk egyformák, neked a tv-jön be és nem akarsz a nappalidban projektort. Sajna nekem sincs dedikált moziszobám a nappalit használom erre a célra.
A mozit el sem tudom képzelni már nagy kép nélkül egyszerüen nem ad akkora élményt mint a kis egérmozi.
Amennyiben kíváncsi vagy a proji képére és nagyon szívesen látlak egy demóra...- -
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: lacy »


Egyetlen szavaddal sem tudnék vitatkozni.Engem az akaszt ki amikor pár embernél tíz éve beakadt a lemez,hogy egérmozi,holott arányaiban ugyan akkora képet néz ő is nagyobb távolságról,mint én közelebbről.Alig van néhány ember,akinek megadatott egy dedikált moziszoba,a többség kompromisszum hegyekkel néz szembe.
miután nekem szólt(ál be )
az egérmozi az évek óta egy -nálam - vicces beszólás a tv hívőknek, lehet ezen sértődni vagy nem, nem bántásból van
a másik
a TV elé bármikor lehuppansz és lehet nézni, épp ami van, lehet elindítani filmet és ""mozizni"" dupla idézőjellel, és mindezt lehet nappal is fényben de ahogy tonyka írta: minek??
tudod én még hallgatok bőven lemezt is, tudod olyan nagyobb méretű és fekete. Na azt is leginkább sötétben de ha nem van sötét akkor besötétítek leoltok, függönyözök reluxázok.
A mozizás is pont ilyen a kellő átéléshez sötét kell
meg az egész egy szertartás, mind a mozi, mind a lemezhallgatás, ahogy ismét az előttem szólóval értsek egyet. telefon az emeleten kutyák ha lehet kizárva gyerek lehalkítva (még szerencse, hogy mind elmúlt 30 így nem annyira nehéz )
és igen tedd már meg hogy full fekete - na jó sötét szobában lezd ell HDR és 1200 nit nézni a filmedet...
pont azt is írtam, projektorral akár 3 filmet is volt már alkalom, tv-n egy is néha sok volt.
de nincs vita mindenki a maga kedvére
csak had legyen meg nekem is a jogom .meg a kedvem .- hogy le egérmozizzam a kisméretű a vásznamon 3-4 x elférő tv-ket is

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


A " mozi " és amit ez a szó takar mindig is sötét környezetet jelentett. A mai high-tech ember mindent akar, igaz nem értem pontosan miért. Menjünk egy kicsit bele ebbe. Mitől jó, és szűkséges a sötét? A válasz rém egyszerű, kizárod a környezetet, a legfényesebb látnivaló maga a film. Ha a film is jó hozzá, maximálisan beszippant, vagy te van a film, minden kizáródik. A téve, és a nappali filmnézés ezeknek pont az ellenkezője. A tévén kívül bámulod a környezeted, a szemed sarkából látod ahogy a postás épp a szomszédba bedobja a levelet. Millió dolgot impulzust felszívsz miközben elvileg " te " filmezel. Rohangál a gyerek, az asszony, sőt még kérdez is. Ezek után böfögi be a többség, h hát a film semmit nem ér nem kötött le stb. Jah és a pár sorodnál maradva, oltsd le a villanyt a tévénél, és kiégeti a retinád, mert ami nappali fénynél penge, az sötétben vakít. Persze van rá megoldás, leveszed a fényerőt. Akárcsak én, aki besötétít. Számomra a mozi szó sokkal többet jelent, mint holmi napfényes filmbámulást. Akár moziba megyek, akár itthon csinálok sötétet, engem mindig megnyugtat, még a telefonjaim is lefelé vannak fordítva. Persze a mai gyors éttermi embernek ezek már semmit sem jelentenek. Pörögni kell mint a búgócsiga, mindig mindent látni figyelni, csak közben a valódi kikapcsolódás marad el. Egyetlen szavaddal sem tudnék vitatkozni.Engem az akaszt ki amikor pár embernél tíz éve beakadt a lemez,hogy egérmozi,holott arányaiban ugyan akkora képet néz ő is nagyobb távolságról,mint én közelebbről.Alig van néhány ember,akinek megadatott egy dedikált moziszoba,a többség kompromisszum hegyekkel néz szembe.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Hagyjuk már ezt az egézmozi szöveget.Kapcsold be a projectorodat nappali fényben egy világos nappaliban.Ja hogy nem lehet.Akkor miről beszélünk?
A " mozi " és amit ez a szó takar mindig is sötét környezetet jelentett. A mai high-tech ember mindent akar, igaz nem értem pontosan miért. Menjünk egy kicsit bele ebbe. Mitől jó, és szűkséges a sötét? A válasz rém egyszerű, kizárod a környezetet, a legfényesebb látnivaló maga a film. Ha a film is jó hozzá, maximálisan beszippant, vagy te van a film, minden kizáródik.  A téve, és a nappali filmnézés ezeknek pont az ellenkezője. A tévén kívül bámulod a környezeted, a szemed sarkából látod ahogy a postás épp a szomszédba bedobja a levelet. Millió dolgot impulzust felszívsz miközben elvileg " te " filmezel. Rohangál a gyerek, az asszony, sőt még kérdez is. Ezek után böfögi be a többség, h hát a film semmit nem ér nem kötött le stb. Jah és a pár sorodnál maradva, oltsd le a villanyt a tévénél, és kiégeti a retinád, mert ami nappali fénynél penge, az sötétben vakít. Persze van rá megoldás, leveszed a fényerőt. Akárcsak én, aki besötétít. Számomra a mozi szó sokkal többet jelent, mint holmi napfényes filmbámulást. Akár moziba megyek, akár itthon csinálok sötétet, engem mindig megnyugtat, még a telefonjaim is lefelé vannak fordítva. Persze a mai gyors éttermi embernek ezek már semmit sem jelentenek. Pörögni kell mint a búgócsiga, mindig mindent látni figyelni, csak közben a valódi kikapcsolódás marad el.  
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Egyezzetek ki döntetlenben!

 
Szerintem az a jó, ha van egy nagy TV, ami legyen 4K-s és minél jobb.
+legyen egy projektor is még nagyobb vászonnal!

 
Én ma nagy TV-re vadásztam a neten, de nem találtam megfelelő példányt.
Nemrégen meg projektorral néztem az említett Ázsia Expresszt és előtte a Konyhafőnök döntőjét.
Ilyen is van!
 
T97eat, az a Sony TV tényleg szuper!
Egy számmal nagyobbat szeretnék.

Én a héten gondolkodtam el,láttam 180cm-es 4k-s tv-t 600e forintért lassan le is cserélhetem a projektort,ha ilyen ütemben emelkednek a tv méretek.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Van motoros vászon, és olyan konzol, ami csukódva elrejti a projektort, igaz nem occó de ha már igény van akkor legyen pénztárca is
Amúgy értem az érveket, nézd nyugodtan a tv-t DE!!
egyrészt nálam az egérmozi
másrészt szemből sugározza a fényt, így pl tv-n már két rövidebb film is gyötrelem, projektoron vászonra vetítve simán lement már 3 is egymás után és nem haldokoltam tőle
a 4K-ról meg annyit, hogy szintén a mókusvakítás kategória, ha normális távról nézed, nálam a 270 cm szles vásznon simán megették a (az amúgy kiváló minőségű ) 720-as cuccot full HD-nak mert 4- 4,5 méterről már nem látni vagy ahhoz valóban nagyon sasszem kell
Mozik vetítettek digitálisan nagyon nagy vászonra fullHD-ben és mégsem szaladtak ki hányni a nézők
szóval 4k ide oda például nekem nagyon elegendő a 1080 még projektoron is
Hagyjuk már ezt az egézmozi szöveget.Kapcsold be a projectorodat nappali fényben egy világos nappaliban.Ja hogy nem lehet.Akkor miről beszélünk?

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Teljesen értem ezeket a szempontokat is, semmi gond ezzel.
Én viszont érzékelek különbséget FHD és 4K közt, valamint a HDR is bejön, ezzel nem tudok mit tenni.
Nem is kell semmit tenni.Neked tetszik és ez a lényeg.

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: lacy »



Teljesen értem ezeket a szempontokat is, semmi gond ezzel.
Én viszont érzékelek különbséget FHD és 4K közt, valamint a HDR is bejön, ezzel nem tudok mit tenni.

persze mindenkinek más szempont a fontos(abb)
nekem a hdr már égeti a szemem a szemből sugárzó kép hosszabb távon zavar (köszönhetően gondolom a több mint 10 éves projektoros filmnézésnek)
a 4k 3D és egyéb betű/szám kombinációk nem izgatnak

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: t97eat »



Van motoros vászon, és olyan konzol, ami csukódva elrejti a projektort, igaz nem occó de ha már igény van akkor legyen pénztárca is
Amúgy értem az érveket, nézd nyugodtan a tv-t DE!!
egyrészt nálam az egérmozi
másrészt szemből sugározza a fényt, így pl tv-n már két rövidebb film is gyötrelem, projektoron vászonra vetítve simán lement már 3 is egymás után és nem haldokoltam tőle
a 4K-ról meg annyit, hogy szintén a mókusvakítás kategória, ha normális távról nézed, nálam a 270 cm szles vásznon simán megették a (az amúgy kiváló minőségű ) 720-as cuccot full HD-nak mert 4- 4,5 méterről már nem látni vagy ahhoz valóban nagyon sasszem kell
Mozik vetítettek digitálisan nagyon nagy vászonra fullHD-ben és mégsem szaladtak ki hányni  a nézők
szóval 4k ide oda például nekem nagyon elegendő a 1080 még projektoron is
Teljesen értem ezeket a szempontokat is, semmi gond ezzel.Én viszont érzékelek különbséget FHD és 4K közt, valamint a HDR is bejön, ezzel nem tudok mit tenni.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”