Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tehát csak eljutunk oda, hogy a kereskedelmi mozikban emlegetett gyakori rossz hang oka simán lehet alulméretezés, vagy rossz install.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

R.G. írta:
2020.02.27., csüt. 10:14
Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:53
DeLorean írta:
2020.02.27., csüt. 09:45


Akkor mi a szar szerinted? Valami az, mert leírtad.
Már nehéz követni.
:smile32:
Az átlag mozihang,amit én és Tonyka is leírt.
Lapos,mélyhiányos túltolt középpel és és sávhatárolt magassal.
Ez nem a KCS-re vonatkozik.Debrecenben konkrétan JBL van és az is pocsék,de ez nem feltétlen a márka hibája.Rossz tervezés sokkal inkább,na meg mem a profi JBL hangot vették meg.
Itt jön a képbe az IMAX
azt megint kifelejtitek, hogy azokat a rendszereket is beállította jó esetben egy mérnök
tehát még mindig lehet, hogy saját ízlés szerint beállított rendszer
ezért vannak a csúcs procik és minden egyib kis izé, hogy a legjobbat saját magunknak hozzuk létre a saját rendszerünkben
Pont itt a lényeg, hogy a nagyon drága rendszert is lehet rosszul beállítani, hogy senkinek ne tetszen
Már csak azért is lesznek különbségek, mert mások az anyag használatok, ezt is vegyük figyelembe már, ne csak azt, hogy ez ilyen márka, az meg olyan típus és a vélemény már kész is
Ezért cserélget minenki mindent a rendszerében, hogy változtasson
Pl: Mindig azt hallani, hogy ez a kábel ennyivel meg annyival jobb
Tehát változta a hangkaragterén
Valaki a valódi hanghűséget kerese, és van aki mint én a sok részletet, de kicsit a saját ízlésemre formázva
Van aki a laposabb produkciót kedveli, de én nem
Jöhet itt az IMAX, ha rosszul van beállítva
Keresse mindenki a saját igazát...

Értsük már meg a másikat végre....

Inkább tapasztalatot osszunk, ne csak az észt
;peace;
Tegyük hozzá,hogy az IMAX nincs rosszul beállítva, mert minden nap központilag mérik.
Ha egy rendszer nem képes bizonyos dolgokra,akkor azt lehet csavargatni.A másik oldalról viszont egy jó rendszert is el lehet rontani. Ez az IMAX-re pont mem igaz az említett okok miatt!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:53
DeLorean írta:
2020.02.27., csüt. 09:45
Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:32
Ebben az idézetben sehol nem szerepel a KCS,tehát nem jó.
Akkor mi a szar szerinted? Valami az, mert leírtad.
Már nehéz követni.
:smile32:
Az átlag mozihang,amit én és Tonyka is leírt.
Lapos,mélyhiányos túltolt középpel és és sávhatárolt magassal.
Ez nem a KCS-re vonatkozik.Debrecenben konkrétan JBL van és az is pocsék,de ez nem feltétlen a márka hibája.Rossz tervezés sokkal inkább,na meg mem a profi JBL hangot vették meg.
Itt jön a képbe az IMAX
azt megint kifelejtitek, hogy azokat a rendszereket is beállította jó esetben egy mérnök
tehát még mindig lehet, hogy saját ízlés szerint beállított rendszer
ezért vannak a csúcs procik és minden egyib kis izé, hogy a legjobbat saját magunknak hozzuk létre a saját rendszerünkben
Pont itt a lényeg, hogy a nagyon drága rendszert is lehet rosszul beállítani, hogy senkinek ne tetszen
Már csak azért is lesznek különbségek, mert mások az anyag használatok, ezt is vegyük figyelembe már, ne csak azt, hogy ez ilyen márka, az meg olyan típus és a vélemény már kész is
Ezért cserélget minenki mindent a rendszerében, hogy változtasson
Pl: Mindig azt hallani, hogy ez a kábel ennyivel meg annyival jobb
Tehát változta a hangkaragterén
Valaki a valódi hanghűséget kerese, és van aki mint én a sok részletet, de kicsit a saját ízlésemre formázva
Van aki a laposabb produkciót kedveli, de én nem
Jöhet itt az IMAX, ha rosszul van beállítva
Keresse mindenki a saját igazát...

Értsük már meg a másikat végre....

Inkább tapasztalatot osszunk, ne csak az észt
;peace;
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:53
DeLorean írta:
2020.02.27., csüt. 09:45
Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:32
Ebben az idézetben sehol nem szerepel a KCS,tehát nem jó.
Akkor mi a szar szerinted? Valami az, mert leírtad.
Már nehéz követni.
:smile32:
Az átlag mozihang,amit én és Tonyka is leírt.
Lapos,mélyhiányos túltolt középpel és és sávhatárolt magassal.
Ez nem a KCS-re vonatkozik.Debrecenben konkrétan JBL van és az is pocsék,de ez nem feltétlen a márka hibája.Rossz tervezés sokkal inkább,na meg mem a profi JBL hangot vették meg.
Itt jön a képbe az IMAX

Mert az átlag hifi hang az eltax experience 5.0 szettben jobbat ad...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:53
Az átlag mozihang,amit én és Tonyka is leírt.
Lapos,mélyhiányos túltolt középpel és és sávhatárolt magassal.
Ez nem a KCS-re vonatkozik.Debrecenben konkrétan JBL van és az is pocsék,de ez nem feltétlen a márka hibája.Rossz tervezés sokkal inkább,na meg mem a profi JBL hangot vették meg.
Itt jön a képbe az IMAX
Ez tökéletesen igaz.

De nem lehet továbbgörgetni a dolgot!
Mivel a moziban mélyhiányos volt a hang és JBL szub nyújtja ezt és THXFan + Onkyo szintén JBL szubot használ otthon, ezért náluk is valószínűleg mélyhiányos a hang. Pontosabban biztosan az.

A Crown végfok szar és csak szub hajtására használnád. Ráadásul konstrukciós hibái is vannak.
Ebből az következik, hogy akik itt olyat használnak, szar hangot hallgatnak. Sokan használnak és nem ez a véleményük.

Nem nagyon lehet ráhúzni az egészre egy hallott, tapasztalt, vagy gondolt dolog miatt általános jelzőket.

Ahogy írtam, Diana Krall tök jól szólt sztereóban KCS surround hangfalakkal.
Akkor most mi van? Nem akarom azt mondani, hogy a sztereó rendszeréhez vegyen KCS surround-ot, mert az a tuti!

Nem fehér és fekete ez az egész. SZVSZ.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

DeLorean írta:
2020.02.27., csüt. 09:45
Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:32
Ebben az idézetben sehol nem szerepel a KCS,tehát nem jó.
Akkor mi a szar szerinted? Valami az, mert leírtad.
Már nehéz követni.
:smile32:
Az átlag mozihang,amit én és Tonyka is leírt.
Lapos,mélyhiányos túltolt középpel és és sávhatárolt magassal.
Ez nem a KCS-re vonatkozik.Debrecenben konkrétan JBL van és az is pocsék,de ez nem feltétlen a márka hibája.Rossz tervezés sokkal inkább,na meg mem a profi JBL hangot vették meg.
Itt jön a képbe az IMAX

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Hifilala írta:
2020.02.27., csüt. 09:32
Ebben az idézetben sehol nem szerepel a KCS,tehát nem jó.
Akkor mi a szar szerinted? Valami az, mert leírtad.
Már nehéz követni.
:smile32:

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

DeLorean írta:
2020.02.27., csüt. 08:05
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 22:36
Idézd be légyszi hol van leírva,hogy a KCS szar,mert te és KP is ezt írjátok?
Mondjuk ez az idézet jó?

"A nagy mozi a moziban alapból szarul szól, miért kellene otthon jól szólnia?
Ez a véleményem, miért kellene elengedni.
El kellene fogadni, hogy én így gondolom.
Senkit sem győzködök, hogy ne használja."
Ebben az idézetben sehol nem szerepel a KCS,tehát nem jó.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tonyka írta:
2020.02.27., csüt. 08:45
Cutler írta:
2020.02.26., szer. 22:15
Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 20:00
Tudja a rendszered élethű hegedű, fúvós, és egyéb zene eszközök hangját? Ha a válasz nem, akkor a madarak hangját sem. Ha igen, akkor igen. :smile32:
Nem dícsérem a saját lovamat, inkább
Onkyotól(aki nem éppen egy KCS fan ;)) idézek válaszként:
“ Jöttek a demók sorba de nem volt olyan jelenet amibe bele tudtam volna kötni. Hallottam nagybőgő részletes hangját, de még a hegedű is szépen szólalt meg.”
Utóbbi pár szót magam is így gondolok.
Hogy ez azt jelenti, hogy tökéletes lenne? Nem!
Hogy ennél jobb nincs? Nem!
Hogy nincs kifinomultabb, részletesebb, szebben szóló? Nem!
Viszont azt hiba lenne terjeszteni, hogy egy rakás szar lenne, hogy csak hangnyomást tudna, hogy egy madár hangját sem tudná prezentálni. 🤷‍♂️
Öreg motoros vagy, nem hinném, h nem érted miről is van szó. A piaci műanyag gurulós dobozok is tudják közvetíteni a madárhangot. Nem arról van szó, h szól -e vagy néma csönd van madárcsicsergés helyett, ezt pl. félre magyarázza a " kezdő " kolléga is. A prezentáció milyenségéről van szó. Van akinek bőven sok és kiválónak hallja, van aki meg nem. Talán még te sem fogsz azzal vitatkozni, bár már ezen sem csodálkoznék ha igen. Szóval a hifi ág mozgatója az élethű hang visszaadás. A Harman pl. nem véletlen teszteli a Reveleket úgy, h csoportok hallgatnak meg különböző márkájú dobozokat. Persze vaktesztként, egészen addig csiszolják az övékét ameddig az övék lesz a legjobb a többségnek. A hifi ág a zenéről szól, ahogy megyünk felfelé a lépcsőiken, úgy kerülünk közelebb az adott technika által vélt, legvalóságosabb hanghoz. Ezért dolgoznak rajta a mérnökök már évtizedek óta. Ezért bu..nak különféle magasokkal, ezért veszkődnek merevítésekkel, anyaghasználattal, nem párhuzamos oldalakkal. Szóval farigcsálják orrba szájba, mindezt a természetesség, és a hanghűség jegyében. Ilyen motiváció egyáltalán nincs a Pro világban, már ami a filmszínház oldalt érinti. A két célközönség közt, és ezzel együtt az elvárások közt is óriási a különbség. Ameddig a hifi világban, szőrszálhasogatás van. Addig a moziban, nachos, és popcorn csámcsogás közepette igazából semmilyen hasonló elvárás nincs. Megnézném, az egész világon, volt -e már példa rá, h valaki jelezte a mozivezetőség felé, neki nem volt természetes a filmzenében felcsendülő hegedű hangja, vagy a beszédhangot ő nem egészen így hallja az életben. Sztem sosem volt ilyen, a mozi nem erről szól, ami ismétlem nem baj. Van aki viszont mást is keres, sztem ezzel semmi gond. Egyik fél sincs a másik felett.
Fater az a baj, hogy egyik szavad üti a másikat. Írod a végén, hogy egyik fél sincs a másik felett.
Előtte meg, hogy a hifi a minél valóságosabb hangot akarja elérni, szőrazálhasogatva, míg a mozis résznek minden mindegy, a nachos és popcorn csámcsogás közepette.
Ezzel le is degradáltad a mozis részt, felé emelve a hifist. 🤷‍♂️
Amúgy meg az utóbbi időben úgy vettem észre, hogy bekattant nálad ez a valósághű hang.
Azt szajkózva folyamatosan, hogy míg a hifis az tudja ezt, addig a pro nem.
Nagyon fura szemüvegen keresztül látod ezt a témát, mert ilyenről szó sincs.
Ahogy arról se, hogy én annyit állítottam volna, hogy azt nehezményezném, hogy véleményed szerint, a pro, a madárhangot megtudja jeleníteni vagy sem.
Én ugyanis azt mondom, hogy meg, méghozzá nagyon nem rossz minőségben.
Ne, hogy már azt gondold, hogy egy pro rendszer egy cinege hangját úgy szólaltatja meg, mintha egy varjú lenne.
Csak azért mondom ezt a hasonlatot, mert korábban volt aki abba kapaszkodott bele, hogy a pro rendszereknek öblös a hangjuk és az milyen rossz, hogy minden öblösen szól. Ez is kb ugyanolyan téves gondolat.
El kellene már azt fogadni, hogy egy pro rendszer is tud hanghűen visszaadni mindent, emellett viszont hatalmas dinamikát és gyorsaságot is tud.
Hangsúlyozva, hogy nem a világ legtökéletesebb módján, de koránt sem olyan mínőséget mellőzően, ahogy azt te próbálod beállítani.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Tonyka írta:
2020.02.27., csüt. 08:45
A hifi ág a zenéről szól, ahogy megyünk felfelé a lépcsőiken, úgy kerülünk közelebb az adott technika által vélt, legvalóságosabb hanghoz. Ezért dolgoznak rajta a mérnökök már évtizedek óta. Ezért bu..nak különféle magasokkal, ezért veszkődnek merevítésekkel, anyaghasználattal, nem párhuzamos oldalakkal. Szóval farigcsálják orrba szájba, mindezt a természetesség, és a hanghűség jegyében.
Ez egy igen naiv feltételezés. A valóság az, hogy ezek a vállalkozások meghatározzák, hogy mi az éves üzleti terv, mekkora profitot kellene elérni és azért farigcsálnak, hogy újabb eladható terméket tegyenek az asztalra. No meg a régi vevőket is vissza-vissza kell csábítani újabb vásárlásra. Közben meg azt hallani hozzáértő szakiktól, hogy évtizedek óta nem volt jelentős technológiai áttörés hangfalak terén. Ugyanaz készül, csak javult a kivitelezés pontossága, meg a számítástechnikának köszönhetően sokkal jobban tudják előre modellezni a terméket.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Cutler írta:
2020.02.26., szer. 22:15
Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 20:00
Tudja a rendszered élethű hegedű, fúvós, és egyéb zene eszközök hangját? Ha a válasz nem, akkor a madarak hangját sem. Ha igen, akkor igen. :smile32:
Nem dícsérem a saját lovamat, inkább
Onkyotól(aki nem éppen egy KCS fan ;)) idézek válaszként:
“ Jöttek a demók sorba de nem volt olyan jelenet amibe bele tudtam volna kötni. Hallottam nagybőgő részletes hangját, de még a hegedű is szépen szólalt meg.”
Utóbbi pár szót magam is így gondolok.
Hogy ez azt jelenti, hogy tökéletes lenne? Nem!
Hogy ennél jobb nincs? Nem!
Hogy nincs kifinomultabb, részletesebb, szebben szóló? Nem!
Viszont azt hiba lenne terjeszteni, hogy egy rakás szar lenne, hogy csak hangnyomást tudna, hogy egy madár hangját sem tudná prezentálni. 🤷‍♂️
Öreg motoros vagy, nem hinném, h nem érted miről is van szó. A piaci műanyag gurulós dobozok is tudják közvetíteni a madárhangot. Nem arról van szó, h szól -e vagy néma csönd van madárcsicsergés helyett, ezt pl. félre magyarázza a " kezdő " kolléga is. A prezentáció milyenségéről van szó. Van akinek bőven sok és kiválónak hallja, van aki meg nem. Talán még te sem fogsz azzal vitatkozni, bár már ezen sem csodálkoznék ha igen. Szóval a hifi ág mozgatója az élethű hang visszaadás. A Harman pl. nem véletlen teszteli a Reveleket úgy, h csoportok hallgatnak meg különböző márkájú dobozokat. Persze vaktesztként, egészen addig csiszolják az övékét ameddig az övék lesz a legjobb a többségnek. A hifi ág a zenéről szól, ahogy megyünk felfelé a lépcsőiken, úgy kerülünk közelebb az adott technika által vélt, legvalóságosabb hanghoz. Ezért dolgoznak rajta a mérnökök már évtizedek óta. Ezért bu..nak különféle magasokkal, ezért veszkődnek merevítésekkel, anyaghasználattal, nem párhuzamos oldalakkal. Szóval farigcsálják orrba szájba, mindezt a természetesség, és a hanghűség jegyében. Ilyen motiváció egyáltalán nincs a Pro világban, már ami a filmszínház oldalt érinti. A két célközönség közt, és ezzel együtt az elvárások közt is óriási a különbség. Ameddig a hifi világban, szőrszálhasogatás van. Addig a moziban, nachos, és popcorn csámcsogás közepette igazából semmilyen hasonló elvárás nincs. Megnézném, az egész világon, volt -e már példa rá, h valaki jelezte a mozivezetőség felé, neki nem volt természetes a filmzenében felcsendülő hegedű hangja, vagy a beszédhangot ő nem egészen így hallja az életben. Sztem sosem volt ilyen, a mozi nem erről szól, ami ismétlem nem baj. Van aki viszont mást is keres, sztem ezzel semmi gond. Egyik fél sincs a másik felett.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

DeLorean írta:
2020.02.27., csüt. 08:18
thxfan írta:
2020.02.26., szer. 21:31
Ua. az árszinten lévő hangfalakat kellene összehasonlítani mindkét oldalnak, talán közelebb hozná egymáshoz ezeket a nagyon eltérő és általánosító véleményeket. Esetleg, ha tud valaki kocsmából leselejtezendő, tizedáron adott Focal Utopia LCR-t majd szóljon ;peace;.
Az én KCS szubom 500 ezer forintba került. Crown DSI 6000 végfokot használok hozzá.
Azt 280 ezer forintért vásároltam. A bolti ára 1 millió forint körül van.
Ezt mivel lenne jogos összehasonlítani? gondolkodik.gif
Nem írom, hogy tökéletes, mindennél jobb. Számomra pont azt nyújtja, amit szerettem volna korábban.
:smile32:
@Delorean
Szerintem 500eft subodat egy 500-700eft hifi sub-al kell összevetni.De drágább hifi-s sub-al is simán felveszi a versenyt.
Az hogy DSI 6000 van előtte és nem egy xti nem teszi magasabbra a lécet. Az biztos a Dsi-t jó árba vásároltad meg!
Számomra nem kérdőjel hogy KCS lenne a nyerő. De biztosra veszem hogy thxfan számára se kérdőjel.Nála is ott figyel a JBL sub!
De most ne robbantsuk ki megint egy sub háborút!
Ezért ez a vélemény kifejezettem enyém az én sánta fülem véleménye. Nem fogok vitába szállni senkivel!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

thxfan írta:
2020.02.26., szer. 21:31
Ua. az árszinten lévő hangfalakat kellene összehasonlítani mindkét oldalnak, talán közelebb hozná egymáshoz ezeket a nagyon eltérő és általánosító véleményeket. Esetleg, ha tud valaki kocsmából leselejtezendő, tizedáron adott Focal Utopia LCR-t majd szóljon ;peace;.
Az én KCS szubom 500 ezer forintba került. Crown DSI 6000 végfokot használok hozzá.
Azt 280 ezer forintért vásároltam. A bolti ára 1 millió forint körül van.
Ezt mivel lenne jogos összehasonlítani? gondolkodik.gif
Nem írom, hogy tökéletes, mindennél jobb. Számomra pont azt nyújtja, amit szerettem volna korábban.
:smile32:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 22:36
Idézd be légyszi hol van leírva,hogy a KCS szar,mert te és KP is ezt írjátok?
Mondjuk ez az idézet jó?

"A nagy mozi a moziban alapból szarul szól, miért kellene otthon jól szólnia?
Ez a véleményem, miért kellene elengedni.
El kellene fogadni, hogy én így gondolom.
Senkit sem győzködök, hogy ne használja."

onkyo607

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Cutler írta:
2020.02.26., szer. 22:15

Nem dícsérem a saját lovamat, inkább
Onkyotól(aki nem éppen egy KCS fan ;)) idézek válaszként:
“ Jöttek a demók sorba de nem volt olyan jelenet amibe bele tudtam volna kötni. Hallottam nagybőgő részletes hangját, de még a hegedű is szépen szólalt meg.”
Utóbbi pár szót magam is így gondolok.
Hogy ez azt jelenti, hogy tökéletes lenne? Nem!
Hogy ennél jobb nincs? Nem!
Hogy nincs kifinomultabb, részletesebb, szebben szóló? Nem!
Viszont azt hiba lenne terjeszteni, hogy egy rakás szar lenne, hogy csak hangnyomást tudna, hogy egy madár hangját sem tudná prezentálni. 🤷‍♂️
Nekem a nagybőgővel nem volt bajom és a hegedűvel se.Hozzáteszem én nem hallgatok zenét csak mozizok.
De ezt is írtam akkor:

"-Ajánlott rendszer azoknak akik szétverem a házat mélyek és kifogyhatatlan dinamikát szeretnek.
-Nem ajánlott nappaliba és azoknak akik nagy részleteket keresik a filmekben!"

Meg ezt is:

Mély: *5
Közép: 3.9
Magas: 3
Élvezhetőség: 4.5

És ez a véleményem azóta is él!

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

SSDWOB írta:
2020.02.26., szer. 23:02
Nexo-nak hívnak ha ez mond valamit neked.Az utóbbi olyan 6 millás rendszer.
Sajnos nem mond semmit, de ez az én hiányosságom. Kezdő HM-s vagyok. Nexo mi? Gondoltam rákeresnék a neten.
mindkét oldalon zsebbe kell nyúlni a minőségért.
Zsebbe kell nyúlni nem kérdés... sajnos, vagy ha a zsebbe van lóvé akkor nem is annyira nagy gond, hogy zsebbe kell nyúlni, a gond az, ha a zseb üres :D
https://www.mercury-av.com/sales/Nexo_P ... VEQAvD_BwE

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Nexo-nak hívnak ha ez mond valamit neked.Az utóbbi olyan 6 millás rendszer.
Sajnos nem mond semmit, de ez az én hiányosságom. Kezdő HM-s vagyok. Nexo mi? Gondoltam rákeresnék a neten.
mindkét oldalon zsebbe kell nyúlni a minőségért.
Zsebbe kell nyúlni nem kérdés... sajnos, vagy ha a zsebbe van lóvé akkor nem is annyira nagy gond, hogy zsebbe kell nyúlni, a gond az, ha a zseb üres :D

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

SSDWOB írta:
2020.02.26., szer. 22:34
Ahogy olvasom.

Hifi előnyénél az az érv mellett (PRÓ :D), hogy ”természetesség, vagy hanghűség”, “beszédhang, vannak csiripelő madarak, betörő üvegek, labdába rugó ember.”.

Ezzel szemben a PRO vonalon nincsenek, legalábbis ez az állítás:
”Nem az a lényeg, hogy a madár élethűen csiripel, hanem az ,hogy ezt a rendszer képes közvetíteni, mert akkor képes a többi hangot is, ha már a hanghűségről beszélünk.”

“Tudja a rendszered élethű hegedű, fúvós, és egyéb zene eszközök hangját? Ha a válasz nem, akkor a madarak hangját sem.”

Tegyük fel felfogadom, hogy KCS szintű PRO rendszeren vannak olyan hangok melyeket nem hallhatóak. Ok.

Elfogadottnak gondolom, hogy elfogadjátok, hogy hangnyomást a PRO rendszer nagyobbat tud, olyat amit a hifi nem. Ezt tényként kezelhetjük gondolom.

Kérhetnék pár film jelentet, ahol csicsergő madarak csiripelnek, és a KCS szintű rendszeren nem hallható élethűen. - Élethűen… Kérdezhetném, hogy Ti hallottatok olyan madarat csiripelni, mint ami a filmben van? Hiszen akkor mondhatjuk élethűen, ha már egyszer legalább hallottál olyan madarat, és emlékszel is rá annyira, hogy össze is tudd hasonlítani. -
Az, hogy van, én bizony nem kétlem, de azt se, hogy meg kellene erőltessem az agyam, hogy egyáltalán olyan film jusson az eszembe, ahol madarak csiripeltek a háttérben. De ha még találok is, akkor még olyat kell találni, amit a KCS nem tud megjeleníteni. Mert azért egyet értünk, hogy van olyan madár csicsergés amit meg tud jeleníteni. :)

Ezzel szemben, ha azt kérem, keressünk vmi jó ütős jelenetet, ahol a jó nagy “szub”, surroundok szükségesek, akkor szerintem hamarabb eszébe jutna sokunknak.

Ezzel azt mondom, hogy szerintem, sokkal több filmes jelenet van ahol fontosabb a “hangnyomás” mint az, hogy valamilyen madárfaj csicsergését hallom e vagy sem.

Élethűség, felmerült a beszéd hang… Kérdezem én, beszéltünk e Tom Cruise-al? Vagy mondhatnék magyar színészeket is. Mert csak akkor mondhatod, hogy a hifi rendszer élethűbb, ha már beszéltél és van viszonyítási alapod.

Gondoljunk bele, hogy átjön apósod, aki nem hallott még soha házi mozit. Elindítod a filmet, tegyük fel csak beszélnek benne. Bármilyen hang is jön ki, semmilyen hatással nem lesz rá. Nem mondja, hogy én beszéltem Gálvölgyi Jánossal, és itt nem olyan a hangja. A mondani valóm ezzel, hogy ez alap a felhasználó számára, hogy van, beszél, de az mikor jön az első robbanás, a semmiből váratlanul eldörrenő 9 mm-es úgy, hogy felugrasz a székből… Azt hamarabb elmeséli az anyósnak mint azt, hogy Gálvölgyi nem volt élethű :D.

Elképzelhető, hogy egy kezdőnek, fiatal sunacnak :D jobb egy PRO rendszert ajánlani, mert neki ütősebb, mikor jön a hangnyomás, mint a madár csicsergést. Viszont, ahogy ez a suhanc felnő, lehet rájön, hogy neki sokkal fontosabb a madár csicsergés, nem akarja, hogy a szomszédnál mozogjanak a poharak stb.
Egyszer majd azon kapja magát a pár millás rendszere elé szeret leülni, ahol tudja, hogy minden kábel pöpceül a helyén van. Ebben az a szép, és lehet 5-10 év múlva én is így gondolom.

Ez ennyi, Te nem fogsz PROt venni, és meg most nem veszek x milliós hifit. A cél az, hogy ha eljutok odáig, akkor a Ti tapasztalatokat megosztva velem a legelégedettebb hifi tulaj legyek, és hallhassam azokat a madarakat :D

Röviden ennyi :D



Nekem most is van két féle pro rendszerem, ha rám gondoltál és volt nemrég egy harmadik amit Nexo-nak hívnak ha ez mond valamit neked.Az utóbbi olyan 6 millás rendszer.Nyugodtan mondhatjuk,hogy a pro teteje és igen, ott csiripelnek a madarak és még Pavarottinak is megfelelt.
Szóval van valami fogalmam mindkét világról.
Én is pro vonalon mozogva ismerkedtem a hifi dolgokkal és egy dolgot biztosan mondhatok, hogy mindkét oldalon zsebbe kell nyúlni a minőségért.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Fish »

A legnagyobb probléma avval van valóban ,hogy mind két tábor besértődik mindenen.. és lehet már észre sem veszítek,hogy a válaszok iszonyat ingerültek..én is bele estem ebbe a hibába még tavaly ,mert bár eszemben sem volt senkit sem megsérteni ,de lehet úgy fogalmaztam sokszor ,hogy az bántó volt másnak ,akaratlanul is.. viszont amikor már jöttek a kontrák,amik konkrétan bántók voltak felém ,akkor ugyi.. a magyar ember nem hátrál meg :D ..
és most is ez megy ,folyamatosan..sajnos :smile51:

ettől függetlenül ment a hittérítés 1000-el és most is folyamatosan,csak már fel sem tűnik nektek..mindenki tolja a saját igazát,de sosem lesz ebből igazán megbékélés, sajnos..

A mentalitáson kéne változtatni és meghallgatni a másikat is, és persze elfogadni ,hogy lehetnek eltérő utak a saját elképzelésünkhöz képest ... semmi gond nem lenne, és békésen elférne mindenki ezen a forumon..

Valószínű kihalóban lévő faj vagyunk , az utókort egy picit sem érdekli ez a hobby,de ha még is akkor elenyésző az érdeklődő, nekik egy iphone elég a filmnézésre, zene hallgatásra.. ha így folytatjuk pár hónap és ez a fórum eltűnik,elsorvad ,és velünk elvész ez az egész hobby is örökre...

Kár lenne... sad.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Cutler írta:
2020.02.26., szer. 22:15
Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 20:00
Tudja a rendszered élethű hegedű, fúvós, és egyéb zene eszközök hangját? Ha a válasz nem, akkor a madarak hangját sem. Ha igen, akkor igen. :smile32:
Nem dícsérem a saját lovamat, inkább
Onkyotól(aki nem éppen egy KCS fan ;)) idézek válaszként:
“ Jöttek a demók sorba de nem volt olyan jelenet amibe bele tudtam volna kötni. Hallottam nagybőgő részletes hangját, de még a hegedű is szépen szólalt meg.”
Utóbbi pár szót magam is így gondolok.
Hogy ez azt jelenti, hogy tökéletes lenne? Nem!
Hogy ennél jobb nincs? Nem!
Hogy nincs kifinomultabb, részletesebb, szebben szóló? Nem!
Viszont azt hiba lenne terjeszteni, hogy egy rakás szar lenne, hogy csak hangnyomást tudna, hogy egy madár hangját sem tudná prezentálni. 🤷‍♂️
Idézd be légyszi hol van leírva,hogy a KCS szar,mert te és KP is ezt írjátok?

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Ahogy olvasom.

Hifi előnyénél az az érv mellett (PRÓ :D), hogy ”természetesség, vagy hanghűség”, “beszédhang, vannak csiripelő madarak, betörő üvegek, labdába rugó ember.”.

Ezzel szemben a PRO vonalon nincsenek, legalábbis ez az állítás:
”Nem az a lényeg, hogy a madár élethűen csiripel, hanem az ,hogy ezt a rendszer képes közvetíteni, mert akkor képes a többi hangot is, ha már a hanghűségről beszélünk.”

“Tudja a rendszered élethű hegedű, fúvós, és egyéb zene eszközök hangját? Ha a válasz nem, akkor a madarak hangját sem.”

Tegyük fel felfogadom, hogy KCS szintű PRO rendszeren vannak olyan hangok melyeket nem hallhatóak. Ok.

Elfogadottnak gondolom, hogy elfogadjátok, hogy hangnyomást a PRO rendszer nagyobbat tud, olyat amit a hifi nem. Ezt tényként kezelhetjük gondolom.

Kérhetnék pár film jelentet, ahol csicsergő madarak csiripelnek, és a KCS szintű rendszeren nem hallható élethűen. - Élethűen… Kérdezhetném, hogy Ti hallottatok olyan madarat csiripelni, mint ami a filmben van? Hiszen akkor mondhatjuk élethűen, ha már egyszer legalább hallottál olyan madarat, és emlékszel is rá annyira, hogy össze is tudd hasonlítani. -
Az, hogy van, én bizony nem kétlem, de azt se, hogy meg kellene erőltessem az agyam, hogy egyáltalán olyan film jusson az eszembe, ahol madarak csiripeltek a háttérben. De ha még találok is, akkor még olyat kell találni, amit a KCS nem tud megjeleníteni. Mert azért egyet értünk, hogy van olyan madár csicsergés amit meg tud jeleníteni. :)

Ezzel szemben, ha azt kérem, keressünk vmi jó ütős jelenetet, ahol a jó nagy “szub”, surroundok szükségesek, akkor szerintem hamarabb eszébe jutna sokunknak.

Ezzel azt mondom, hogy szerintem, sokkal több filmes jelenet van ahol fontosabb a “hangnyomás” mint az, hogy valamilyen madárfaj csicsergését hallom e vagy sem.

Élethűség, felmerült a beszéd hang… Kérdezem én, beszéltünk e Tom Cruise-al? Vagy mondhatnék magyar színészeket is. Mert csak akkor mondhatod, hogy a hifi rendszer élethűbb, ha már beszéltél és van viszonyítási alapod.

Gondoljunk bele, hogy átjön apósod, aki nem hallott még soha házi mozit. Elindítod a filmet, tegyük fel csak beszélnek benne. Bármilyen hang is jön ki, semmilyen hatással nem lesz rá. Nem mondja, hogy én beszéltem Gálvölgyi Jánossal, és itt nem olyan a hangja. A mondani valóm ezzel, hogy ez alap a felhasználó számára, hogy van, beszél, de az mikor jön az első robbanás, a semmiből váratlanul eldörrenő 9 mm-es úgy, hogy felugrasz a székből… Azt hamarabb elmeséli az anyósnak mint azt, hogy Gálvölgyi nem volt élethű :D.

Elképzelhető, hogy egy kezdőnek, fiatal sunacnak :D jobb egy PRO rendszert ajánlani, mert neki ütősebb, mikor jön a hangnyomás, mint a madár csicsergést. Viszont, ahogy ez a suhanc felnő, lehet rájön, hogy neki sokkal fontosabb a madár csicsergés, nem akarja, hogy a szomszédnál mozogjanak a poharak stb.
Egyszer majd azon kapja magát a pár millás rendszere elé szeret leülni, ahol tudja, hogy minden kábel pöpceül a helyén van. Ebben az a szép, és lehet 5-10 év múlva én is így gondolom.

Ez ennyi, Te nem fogsz PROt venni, és meg most nem veszek x milliós hifit. A cél az, hogy ha eljutok odáig, akkor a Ti tapasztalatokat megosztva velem a legelégedettebb hifi tulaj legyek, és hallhassam azokat a madarakat :D

Röviden ennyi :D




Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

thxfan írta:
2020.02.26., szer. 21:57
Hifilala írta:
2020.02.26., szer. 21:44
thxfan írta:
2020.02.26., szer. 21:31
A legnagyobb baj itt mindkét oldal részéről, hogy az avx-en a pro-cinema egybeforrt és mennybe ment a KCS-val. Volt akinek már leírtam ezt korábban privátban, akkor és most sem fogunk egyet érteni :D. Egyáltalán mi értelme egy üzleti vállalkozásból jelentős profitot termelt és nullára leírt, leselejtezett hangfalak árát összehasonlítani hifis, hobbi célra vásárolt hangfalakkal, almát a körtével? De írhatnám ide a JBL, Crown és Behringer cuccokat is, messze nem az a teteje a pro-nak. Ua. az árszinten lévő hangfalakat kellene összehasonlítani mindkét oldalnak, talán közelebb hozná egymáshoz ezeket a nagyon eltérő és általánosító véleményeket. Esetleg, ha tud valaki kocsmából leselejtezendő, tizedáron adott Focal Utopia LCR-t majd szóljon ;peace;.
Nem igazán lehet a két műfajt összehasonlítani, mert alapvetően más célra, más igényekre gyártották öket.A pro rendszerek legfőbb követelménye a hangnxomás és aztán a megfelelő minőség, míg egy hifi rendszernél a hangnyomás lényegtelen tényező.
Ami biztos, hogy a minőséget mindkét esetben nagyon meg kell fizetni, hiszen a jó hangszórókészlet nem olcsó móka.
Csodálkozom,hogy téged nem szippantott be a pro vonal,hogy lehet?
Alapból azt kellene tisztázni, hogy mitől hifi és pro valami, hol a határ, pl. a mindkét tábor által jónak ítélt cucc a JBL Synthesis, az mi? Lehet egy ilyen megközelítés lenne jobb a korrekt vélemények megalkotásához, nem a folyamatos feszülés.
Beszippantott, de csak részben. Hallgattam dj korszakomban eleget közelről az alsó- és középkategória pro hangfalait, az azokban lévő nyomókamrás magasat, a moziban nem szeretném, jobbra meg nincs pénzem, ennyi. Nekem megfelelő a vegyes rendszer.
Szerintem egyszerű a különbségtétel.A felhasználás módja adja, hogy a hifi inkább otthoni használatra készül és jellemzően kis tér és hallgatóság számára, míg a pro vonal nagy tér és hallgatóság számára.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

-KP- írta:
2020.02.26., szer. 21:57
Lala, magyar mozik jelentős részén hajlamosak alulméretezni a rendszert. Értem ezalatt, a kisebb kétutas LCR-ek használata ott, ami igényelné már a nagyobb 3 utas modelleket. Nem véletlen szól úgy, ahogy. Ez nem a hangfalak hibája, de ez nyilván fel sem merült benned. Mellesleg már megszámolni nem lehet hányszor írtátok le kerek perec az utóbbi pár oldalon, hogy a KCS úgy szar, ahogy van. De a pro-sok elnyomják a hifiseket mi? Nem kicsit lóg ki a lóláb.

Thxfan, mi a különbség egy üzleti vállalkozásból használt piacra dobott hangfal és egy kereskedésben megvett x darab kézen, tulajdonoscserén átment, majd használt piacra dobott hangfal között? Használt cucc az egyik, használt cucc a másik, a többi meg rizsa.
Megnyugtatlak, hogy Angliában is van egy-két hely, ahol pocsék a mozi hang, nem is hinnéd el mennyire.
Nem azt írtam, hogy a KCS pocsék, legalábbis nem találtam, hanem azt hogy vannak nagyon jó pro rendszerek, de azok nagyon drágák és ez sajnos így van.
Most egy kicsit te veszed magadra ezt a KCS dolgot szerintem.
RCF hangfalakat használok, de azért a Nexo-t jobban szerettem, ettől az RCF nem szar, csak a Nexo jobb volt mondjuk tízszer többért.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tonyka írta:
2020.02.26., szer. 20:00
Tudja a rendszered élethű hegedű, fúvós, és egyéb zene eszközök hangját? Ha a válasz nem, akkor a madarak hangját sem. Ha igen, akkor igen. :smile32:
Nem dícsérem a saját lovamat, inkább
Onkyotól(aki nem éppen egy KCS fan ;)) idézek válaszként:
“ Jöttek a demók sorba de nem volt olyan jelenet amibe bele tudtam volna kötni. Hallottam nagybőgő részletes hangját, de még a hegedű is szépen szólalt meg.”
Utóbbi pár szót magam is így gondolok.
Hogy ez azt jelenti, hogy tökéletes lenne? Nem!
Hogy ennél jobb nincs? Nem!
Hogy nincs kifinomultabb, részletesebb, szebben szóló? Nem!
Viszont azt hiba lenne terjeszteni, hogy egy rakás szar lenne, hogy csak hangnyomást tudna, hogy egy madár hangját sem tudná prezentálni. 🤷‍♂️

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

nemtomm írta:
2020.02.26., szer. 21:41
Bocsánat de te müszaki leírás alapján veszel meg mindent? Hmm ez elég érdekes számomra, általában letesztelek minden komponenst mielőtt megveszem és nem hagyatkozom semmilyen grafikonra csakis a fülemre és arra, hogy mennyire illeszkedik a többi cuccoshoz de a te dolgod :D :D
A műszaki leírás egy ígéret, hogy mire képes a rendszer. A mérés az, ami elárulja, sikerült-e ezt az ígéretet betartani. A hifi bizniszben ígéretből már rettentő sokat kaptam... pont ezért ezek a 3. fél által elvégzett tesztek alkalmasak arra, hogy kihúzzam a listámról azokat, amik konstrukciós hibákkal rendelkeznek. Ezzel időt és pénzt spórolok magamnak.

Van aztán másfajta nehézség is: a jelenlegi hangfalaim Amerikából érkeztek, lapra szerelve, azokat nehéz lett volna letesztelni vásárlás előtt :D Ahogy a mélynyomóim hangszórója is olyan ajánlására került kiválasztásra, aki legalább egy évtizede mér és tesztel. És mivel voltak mérési adatok ezért betudtam lőni, hogy elégségesek lesznek-e majd a moziszobámba.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”