Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Aszpirin írta:
2019.10.27., vas. 13:04
Avglas írta:
2019.10.27., vas. 12:49
Lehet, volt már téma, ez esetben elnézést a duplikációért. Itt a médialejátszó topikban kerestem, de nem találtam hogy lett volna róla szó...
Szóval az a kérdésem, hogy melyik asztali lejátszó végzi legjobb minőségben a hdr-sdr konverziót?
Egyáltalán van értelme 1080p megjelenítőn így (lekonvertálva) filmet nézni? Azaz van érdemi különbség ugyanazon film FHD-sdr verziója és a le/átkonvertált UHD hdr verzió között 1080p megjelenítőn nézve? Vagy teljesen ugyanaz lesz a látott kép?
Van bárkinek tapasztalata asztali lejátszók terén?
Köszi a válaszokat előre is!
Az eredeti kérdésre ("melyik?") nem tudom a választ, viszont szerintem nincs sok értelme a UHD HDR -» FHD SDR lekonvertálásnak, hacsak nem muszáj valamiért. Ha nem is lesz teljesen ugyanaz, de nem lesz jobb, mint UGYANANNAK a "natív" 1080p SDR (BD vagy BDRip) verziója. Rosszabb viszont tud lenni (fakó színek, bebukó részletek, stb.)
Szigorúan magánvélemény.
A 4K-kiadványok az esetek többségében FHD Bluray lemezzel együtt jelennek meg. Ilyenkor érdemes inkább az ezekről az FHD BD lemezekről készült image-t/Ripet beszerezni (ha lehet). Egyes UHD kiadványok mellett található FHD BluRay verziók viszont jobbak, mint a korábbi kiadású BluRay verziók, így a róluk készült Rip-ek is. Ilyen pl. a Mátrix-trilógia, a 4K-s kiadványokkal megjelent FHD Bluray-lemezek is teljesen újra lettek digitalizálva (tehát nem a régi BluRay-kiadást teszik melléjük), ilyenkor érdemes ezek Rip-jét beszerezni. Sajnos kevés ilyen van.
Az egyik ok amiért felmerült a kérdés, az hogy a BD rec.709 szabványával szemben ha pl. mondjuk a megjelenítő "nagyobb" színátfogást tud, akkor a lejátszó lekonvertálásának köszönhetően ki lehetne használni a HDR-t: BT.2020->pl. DCI-P3-ra konvertálni, nem rec.709-re.
Ehhez az kellene, hogy lejátszón lehessen állítani mire konvertálja a HDR-t, mert ha csak rec.709-re lehet, akkor valóban semmi haszna nem lenne a konverziónak.
A másik ok az atmos hangsáv - kevés olyan BD film van ami atmos sávot tartalmaz. Tudom van rá megoldás, hogy rákerüljön az atmos sáv egy FHD anyagra, de ezt körülményesnek tartom.
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Avglas írta:
2019.10.27., vas. 12:49
Lehet, volt már téma, ez esetben elnézést a duplikációért. Itt a médialejátszó topikban kerestem, de nem találtam hogy lett volna róla szó...
Szóval az a kérdésem, hogy melyik asztali lejátszó végzi legjobb minőségben a hdr-sdr konverziót?
Egyáltalán van értelme 1080p megjelenítőn így (lekonvertálva) filmet nézni? Azaz van érdemi különbség ugyanazon film FHD-sdr verziója és a le/átkonvertált UHD hdr verzió között 1080p megjelenítőn nézve? Vagy teljesen ugyanaz lesz a látott kép?
Van bárkinek tapasztalata asztali lejátszók terén?
Köszi a válaszokat előre is!
Az eredeti kérdésre ("melyik?") nem tudom a választ, viszont szerintem nincs sok értelme a UHD HDR -» FHD SDR lekonvertálásnak, hacsak nem muszáj valamiért. Ha nem is lesz teljesen ugyanaz, de nem lesz jobb, mint UGYANANNAK a "natív" 1080p SDR (BD vagy BDRip) verziója. Rosszabb viszont tud lenni (fakó színek, bebukó részletek, stb.)
Szigorúan magánvélemény.
A 4K-kiadványok az esetek többségében FHD Bluray lemezzel együtt jelennek meg. Ilyenkor érdemes inkább az ezekről az FHD BD lemezekről készült image-t/Ripet beszerezni (ha lehet). Egyes UHD kiadványok mellett található FHD BluRay verziók viszont jobbak, mint a korábbi kiadású BluRay verziók, így a róluk készült Rip-ek is. Ilyen pl. a Mátrix-trilógia, a 4K-s kiadványokkal megjelent FHD Bluray-lemezek is teljesen újra lettek digitalizálva (tehát nem a régi BluRay-kiadást teszik melléjük), ilyenkor érdemes ezek Rip-jét beszerezni. Sajnos kevés ilyen van.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Lehet, volt már téma, ez esetben elnézést a duplikációért. Itt a médialejátszó topikban kerestem, de nem találtam hogy lett volna róla szó...
Szóval az a kérdésem, hogy melyik asztali lejátszó végzi legjobb minőségben a hdr-sdr konverziót?
Egyáltalán van értelme 1080p megjelenítőn így (lekonvertálva) filmet nézni? Azaz van érdemi különbség ugyanazon film FHD-sdr verziója és a le/átkonvertált UHD hdr verzió között 1080p megjelenítőn nézve? Vagy teljesen ugyanaz lesz a látott kép?
Van bárkinek tapasztalata asztali lejátszók terén?
Köszi a válaszokat előre is!
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2019.10.21., hétf. 23:29
Vágom ,persze értelek, de 2x annyi az ár, ami borzasztó különbség és még kevesebbet is tud
Szépek ezek a Zidoo cuccok.
Itthon van forgalmazó? A Z1000-es engem is érdekelne.

Talán lesz egy ilyen is jövőre. Elég "komoly" a kinézete!
zidoo.jpeg
zidoo.jpeg (100.44 KiB) Megtekintve 2048 alkalommal

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Számomra logikátlan félmillióért venni egy célszámítógépet, mert high-end DAC van benne - miközben 100 ezerért van szinte ugyanolyan extra DAC nélkül, sőt van olyan is, ami 2x gyorsabb, ami valljuk be számítógépnél nem hátrány. Másik oldalról meg ha azt mondom veszett igényes vagyok és jó zene kell, van 400 ezrem hálózati zenelejátszóra akkor azt mennyire high-end a házimozi rendszerbe beletuszkolni?
Na bocs, csak hangosan gondolkodom. Persze azért remélem nem az lesz rá a válasz, hogy a toroid miatt szebbek a színek :D

Én spec. az Nvidia Shield TV 2019-et várom, elvileg heteken belül kijön ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Hiccusz írta:
2019.10.21., hétf. 23:13
Nem győzködni akarlak. Egy kérdést tettél fel. A dune kipróbálható, stabil, s holnap is lesz rá support és fw upgrade.
Vágom ,persze értelek, de 2x annyi az ár, ami borzasztó különbség és még kevesebbet is tud gondolkodik.gif elképzelhetetlen számomra,hogy dune-t vegyek :D support ide vagy oda, Uk-ban van 2 év gar meg support is,szóval annyira nem félek ettől.. kiderül majd ,egyelőre várok, mert lesz még újabb realtek chipset ,de valószínű csak jövő év elején jön ki..akkor a dune 500 feletti ára ,mit fog érni azt nem tudom,de ultra szopó ágon lesznek ezen tulajok,sztem..irtózatos ára van.. sad.gif de mindenki azt vesz amit akar,aztán azzal lesz boldog vagy boldogtalan..lehet beszívom és szar lesz,de egy próbát valószínű megér,az x20pro -t már kipróbálta Vuki és köszöni nagyon jól működik ,ez ugyanaz a hw-er csak toroid tápos meg egy picit jobban néz ki sztem,amolyan high-end köntösben lakik és ez a flagship modell.. de persze kinek a papné.. nekem nagyon szimpi a cucc, az itthoni Egreat A13 árához képest pedig jobb és a hw-er is jobb.. sztem most ez a nyerő játékos ,de persze jókat lehet hallani a zapitiről is.. aztán ott az oppo is ..van választék bőven, csak tudjon az ember válogatni.. amíg a pc-m egyben van addig marad az ,ha meglép akkor erre felé fogom venni az írányt, kíváncsi vagyok egy ilyen gépre mit tud, aztán lehet visszarohanok a pc-hez.. kitudja :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Fish írta:
2019.10.21., hétf. 22:47
Hiccusz írta:
2019.10.21., hétf. 22:25
Dune HD Ultra 4K
Ahha.. evvel van pici probléma.. amit linkeltem az 30% gyorsabb procival vanmés újabb is a cpu + a képfeldolgozás is új ,gyorsabb + 2 annyi memóriát+ flasht tartalmaz és a legkomolyabb fegyvertény ,fele ennyibe kerül :D ennek alapján ,szted melyik a jobb döntés? :D
De szép a dune is! :smile32:
Nem győzködni akarlak. Egy kérdést tettél fel. A dune kipróbálható, stabil, s holnap is lesz rá support és fw upgrade.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Hiccusz írta:
2019.10.21., hétf. 22:25
Fish írta:
2019.10.21., hétf. 22:12
ezt láttátok már? elég jókat írnak róla, no és toroid tápos .. én eléggé gondolkodom most egy ilyenen.. gondolkodik.gif illetve egreat-nál jóval többet tud és komolyabb is! A piacon ez tűnik most a legdurcibb medai játékosnak.. vagy szerintetek, van valami ami evvel fel veheti a versenyt?
Dune HD Ultra 4K
Vagy esetleg forditva...
Ki gyart kinek mas nev alatt vajon
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Hiccusz írta:
2019.10.21., hétf. 22:25
Dune HD Ultra 4K
Ahha.. evvel van pici probléma.. amit linkeltem az 30% gyorsabb procival vanmés újabb is a cpu + a képfeldolgozás is új ,gyorsabb + 2 annyi memóriát+ flasht tartalmaz és a legkomolyabb fegyvertény ,fele ennyibe kerül :D ennek alapján ,szted melyik a jobb döntés? :D
De szép a dune is! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Fish írta:
2019.10.21., hétf. 22:12
ezt láttátok már? elég jókat írnak róla, no és toroid tápos .. én eléggé gondolkodom most egy ilyenen.. gondolkodik.gif illetve egreat-nál jóval többet tud és komolyabb is! A piacon ez tűnik most a legdurcibb medai játékosnak.. vagy szerintetek, van valami ami evvel fel veheti a versenyt?
Dune HD Ultra 4K

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

ezt láttátok már? elég jókat írnak róla, no és toroid tápos .. én eléggé gondolkodom most egy ilyenen.. gondolkodik.gif illetve egreat-nál jóval többet tud és komolyabb is! A piacon ez tűnik most a legdurcibb medai játékosnak.. vagy szerintetek, van valami ami evvel fel veheti a versenyt?

Ziddo UHD2000
https://www.zidoo.tv/Product/index/mode ... 3D%3D.html

Kép

Kép
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Pio NP-01

Hozzászólás Szerző: 6c33c »

Pio NP-01 hálózati lejátszót hol tudok szervizeltetni ?
Ma elment a hangja, mindent csinál,csak hang nem jön ki belőle.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

ez a zidoo kisértetiesen hasonlít az egreat a13 ra. árban mintha az a13 lenne több .bár egyik sem olcsó..
Mi a 2 gép közti difi? vajon melyik lehet jobb? gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

Zidoo X20PRO 2.

A feliratok letöltéshez még pár szó erejéig Állj bibekk.
Szóval adott egy frissen kikölcsönzött film,amely még nem rendelkezik ungarise felirattal.Viszont a Zidoo média/földbirtokos azt már nagyon szeretné nézni az ő képmegjelenítőjén (pl. ahogy én pár hete a Mr. Wick 3.felvonását,meg az 2019-es Godzilla komájzimát)és az se baj,ha a Zidooman néha azt is tudja hogy kit és miért rúgnak pofon.
Szóval play gomb lenyom,Mr.Wick indul,feliratletöltés gomb bólintott,mint nyíl fénykorában( Nyilasi Tibor FTC),film lejátszás átvált pillanatáljra,közben Sanyi a Kőrösi Csomáéktól 3mat fordul a képernyőn,kb 3másodperc és felugrik 4 magyar felirat.Amelyek közül tetszőlegesen kiválasztva a nyerőeket máris hozzárendeli az adott filmhez.
Godzillánál folyamat kb ugyanez,play/bólints Tibi,Csoma aztán csumi,különbség csak annyi hogy ennél 18 találat volt és ezek közül 9 db felirat lett a 2019-es változathoz illeszthető de különböző formátumokhoz.A többi találat régebbi Godzilla filmekhez való volt.
Természetesen ez a funkció,akkor működik ha az adott adatbázisról van mit letöltenie.Az Aladin című filmnél,viszont már a lámpás dörzsölése sem hozott eredményt,így hát ennél elmaradt a felirat mellérendelése,pedig több mint 30db volt a találatok száma,de egyik sem a Vill Smith féle dzsinn fajtából.

Képminőség:
Amennyire én megtudom ítélni egy 70" /-júTV-n keresztül,teljesen rendben van.Na jó egy kissé szerényen fogalmaztam,b@szott jó képe van,persze szerintem. Ahogy Torrente vélekedett Amparo-ról "nekem tisztának tűnik"pedig Rafi szerint nimfomán vagy mi,mocskos krva.Nem mennék bele a részletekbe ez is olyan,mint egy kapott hangkép,van akinek nagyon bejön,másnak meg csak simán elmegy.
Persze az igazi "kvalitását" inkább akkor várnám,már ha van neki,amikor a képátló a duplájára emelkedik.Vagyis a projival közelebbi kapcsolatba kerül és remélhetőleg nem azért mutogatok majd a vászon felé,mert Richard Trééfuszt fogok látni rajta,hanem max.mert az öreg Dreyfuss köszön vissza a RED című filmből.

El is érkeztünk egy számomra igen fontos részhez.
Mégpedig a viszi vagy nem viszi,avagy hakapeszi maki,ha kap eszi! ha nem kap,nem eszi!
Viszont én elvárnám ettől a lejátszótól hogy csak azt ne egye,amivel nem etetem minden mást viszont igen.
Ez sajnos nem így van!
4K BD menüs filmek Pippa Middleton a továbbiakban csak egy laza pipa.
4K BD ISO menüs filmek pipa
4K MKV pipa
MKV pipa
BluRay menüs filmek pipa
Rés a pajzson!!!
BluRay ISO menüs filmek között VÁLOGAT a KIS KRIPLI !!!!!!!Van amelyiket lejátssza menüvel és van,amelyiket csak menü nélkül hajlandó megenni.
Az UHD formátumokra kivan hegyezve,viszont a "régebbi" szabványokkal kicsit lazább volt az Ó tervezŐŐm hozzáállása.
Remélhetőleg ezt a nem túl távoli jövőben orvosolják,mert különbenmittudomééén Mike Wazowski Szörny Rt.
Ugyanezt 4K ISO/menüs filmeknél pedig egyáltalán nem csinálta,legalábbis eddig! Mindent lejátszik,még a piros ászt is.Ugyanakkor az is igaz.hogy nekem 4K IZÉ-ből nincs megközelítőleg sem annyi,mint a sima BluRay ISO formátumból.
Nem tudtam még rájönni,hogy ennek az anomáliának (Armageddon) mi lehet az oka.tömörítési hiba,amit nem bír megugrani,vagy másolás védelemből adódóan, esetleg a tőgyestehén vagy mekkelek netán Zidane bosszúja mivel nem róla nevezték el a lejátszót.
Esetleg valakinek ötlet? "Van még valaki?!"Trója Brin Pitty

Fagyizik,mattot kapott,nyaralni ment,lepihent,befáradt,behányt,elment moziba,frissíti a DNS-ét.
Ezeket a kifejezéseket használtuk régebben egy nemkívánatos állapot meghatározására.Amely nem más mint a gép olyan mértékű lefagyása,amely után újrabooúútorozást ígényel.
Ebből sikerült a 40 nap alatt ötöt összeszedni.Az ötből két alkalommal egy hibás vinyóról próbáltam meg fájlokat lejátszani,nem sok sikerrel.Erre az volt a Zidoo válasza "Aki odanyúl az kinyúl" persze ő feküdt meg tőle.Másik két esetben BD ISO menüs filmekkel hánytattam meg7-8 egymás utáni sikertelen próbálkozás után.Amelyeket egyébként nem akar menüvel elindítani a huje kocsog.Egy alkalommal pedig a G.I.JOE 2.részének elindítása közben szenvedtük el,amit a hibás vinyóról másoltam át egy másik vinyóra.

Kb ennyi jutott róla az eszembe.

A nyitányban idéztem a magyar Termosztát-tól.
A végszóban pedig Máté Krisztina jellegzetes elköszönését választom VISZLÁT!!!

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

Elvtársak...nem ez túl komcsis,sorstársak ez meg túl drámai, megvan Zidootársak!

Zidoo X20pro,avagy egy felturbózott Dune HD duo átkeresztelve?

Valószínűleg ebből a leírásból/jellemzésből sok minden kifog maradni,ami másokat érdekelne.
Viszont én csak arról tudok írni,amit eddig megtapasztaltam a készülék használata során.
Még nem tudok írni pl. a projektorral való használat során jelentkező esetleges rendellenességekről,mert a hadron ütköztető még nincs készen és ahogy egy nagy hal célzott rá pár éven belül nem is lesz. :D
Sem a hangformátumokkal kapcsolatos működésről,sem azok hiányosságairól értem ezalatt a hangsávok közötti váltások időtartamát,zökkenőmentességét,SACD hangsávok lejátszása stb....
Persze ha valakinek konkrét kérdése lesz a lejátszóval kapcsolatosan és tudok rá válaszolni megteszem szívesen,akár privátban is.Persze jobb lenne ha nem pm-ben jönne a kérdés (márha van)hátha mást is érdekelhet.

Elöljáróban eddig Dune párti voltam,részben még vagyok,de lassan én is putyilov-gyári leszek.

Ezekkel a sorokkal nem akarok senkit buzdítani,se lebeszélni erről a készülékről.,legalábbis nem ez a szándékom.Csupán pár gondolatot,infót szándékozom megosztani azokkal,akik e sorokat elolvassák és ezzel a márkával szimpatizálnak.
Persze főleg Azog-nak (a pusztítónak)a fórumosoknak segítenék,akik önként és dalolva (a Zidoonak a zidoonak a zidoonak a pam pam...) már szemezgetettek a két 20-as típussal (Zidoo X20 és Z.X20 PRO-val) de nem volt elég infójuk a felhasználók által megtapasztalt,de le nem írt vélemények alapján eldönteni a "tegyek egy próbát vele,vagy inkább ne című" döntéshez.

Amint már utaltam rá "Dűnés vagyok....5 perc szünet,dűnés vagyok,5 perc.....dűnésnek születtem...."
Viszont gondoltam nem ártana kipróbálni valami mást is.
A médiajátékos kiválasztásánál részben az Ettore Projektóre miatt tervezett kompatibilitátét szem előtt tartva,valamint a fontosnak vélt dolgok a következőek voltak:

Hifi méret,két darab HDMI kimenet, lehetőleg két vinyó fogadására legyen alkalmas.Továbbá UHD Blu-ray menüket is képes legyen megjeleníteni,és kompatibilis legyen a különböző "képi" szabványokkal,színterekkel,képfrissítésekkel 23,976p ........... 59,94p, 4:4:4 BT 2020 KFT,ZRT...stb.pélo tudja hogy még mik vannak.A menüje legyen számomra elfogadható színvonalú.A Zappiti legújabb gépezete ennek hiánya miatt esett ki a választási listámról.Pedig maga a gépezet szerintem nagyon kulturáltan néz ki,leszámítva a nagy Z emblémát a front részéről.Sőt a paraméterei is ott vannak a szeren és az új Zappiti pacekra jobban néz ki szerintem,mint a Zidoo ezen típusa....de hát a menüje az sajnos Zsákfos a bolondos.Persze csak az én ízlésemnek,lehet hogy másnál ennek az ellenkezője.
Összegezve az elvárásaimat,valójában egy felturbózott Dune HD Duo-t kerestem,mostani köntösbe bújtatva.Úgy voltam vele,mint a pultos a Vörös zsaruba, amikor Schwarzi. bejelentkezik Danko,Ivan Danko "az se baj" csak lehetőleg tudja az elvárásaimat.
Mivel a régebbi Dune duo-val megvoltam elégedve. Az utódja is egy Dune volt/van azzal viszont nem annyira vagyunk, haverok.Ez részben a gyufáskatulya méret miatt volt....

A lejátszó pontos paramétereiről nem írnék,azok fent vannak a gyártó oldalán,akit érdekel úgyis utánanéz.
https://www.zidoo.tv/Product/index/mode ... 3D%3D.html
Inkább a használata során megtapasztalt észrevételeimről körmölök pár sort.


Eddigi benyomások,tapasztalatok, egy hónap elteltével:
A képet vizslatva egy 70"LG Egypúpú teve,vagyis 4K (Kétpúpú az a 8K)


A külalak olyan amilyen,ízlés dolga nekem mindenesetre bejön.

Rögtön az elején egy számomra nagy hiányosság.Nincs rajta magyar nyelvű menü.Pedig a felsorolásban szerepel a Magyar,mint választható opció. Viszont a kiválasztás/pipa után jön az igazi "pipa" marad minden angol nyelven.


Merevlemezek külső-belső, és cseréjük:
3,5 belső 4TB merevlemezek WD Purple/Red,Seagate BarraCuda,Samsung,WD külső vinyókat használok.
Nem vettem észre hogy "válogatós" lenne az említett merevlemezekkel.Azt viszont igen hogy a normál 25,5mm vastagságú vinyókhoz képest a 6mm-el vékonyabb 19,5mm vtg.BarraCuda a készülékből kivételnél a nyitó fület kifelé húzva érezni minimális akadást. Míg a normál változatnál schaffhausen módjára nyílik.

Távserkelő:
Két dolgot már az elején kilehet jelenteni a távjáról.Nevezetesen sem azt nem lehet rá mondani,hogy gusztustalan sem azt hogy Bluetooth-talan ez utóbbi viszont még hasznos is ha a készülék elvan dugva valahová.
A távja megint csak ízlés/megszokás függvénye,már hozzászoktam- A mérete az én kezemhez mérten kifejezetten kellemes a kis Dune távjához képest az ugyanis nekem túl pilincka.
A táv.háttérvilágítása hasznos és ki/be kapcsolható egy külön gomb megnyomásával.Viszont nekem egy kicsit"tescos/gazdaságos" értem ez alatt azt,hogy nem viszi túlzásba a nyomjelzős időtartamot, 4-5 másodpercig még aktív lehetne a pilács.

Tetszik hogy vannak "direkt" gombok rajta és nem kell minden funkció miatt a menüben "varázsolni"pl borítós felület,könyvtárak közvetlen elérése.
Csatlakozókkal nem fukarkodtak,van belőlük a kötelezőkön kívül is.

A bekapcsoló gomb megnyomását követően közel fél perc alatt áll fel a menü.
Innentől kezdve viszont seder a különböző menüpontok között. A távserkelőt nyomkodva gyorsan reagál a különböző menüpontok között. Még kicsit gyorsabban is a kelleténél de ezen lehet állítani (3 fokozatban) lomha,normál és speedy gonzales .
A kezelőfelülete megint csak ízlés és pofozkodás kérdése de nekem ez is pipa.
A borítófelülete az egyik legdekoratívabb az eddig látott lejátszók közül. Bár gondolom Zidoo tulajoknak ez nem újdonság.
Mindenesetre akinek ez fontos szempont,megér egy misét.

A filmrészlet keresés,fejezetváltásnál a képváltások parádésan gyorsan látványosan kerülnek összeillesztésre függetlenül attól hogy MKV,ISO,4K,SD,stb éppen,ami terítéken van.
Feliratok letöltése filmnézés közben,ez egy igen gyors és hasznos szolgáltatás,amely nagyon egyszerűvé és kényelmessé teszi a feliratok hozzáadását az adott filmhez.Illetve a feliratok méretezése,színezése,tologatása megint telitalálat szerintem.

"Bocsát" mindenkitől de most egy kicsikét Jar Jar nem gondoltam,hogy ilyen hosszúra fogom rétestésztázni.
Valamint PirospozsgásGyulaipalibátyámeposzrekordjaitsemakarommegdönteni.com
Legközelebb folyt.köv..... Bolla Gabinak meg üzenem nyemám fölnyeríteni "hogy Ati dehü.....agy"
Ui: a nyerőszám amit a biztonsági kódként kért a rendszer tüllem 90999 ;peace;

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Vukkeinstein írta:
2019.10.08., kedd 00:31
Érdekel valakit Zidoo X20pro médialejátszóról pár gondolat/észrevétel?
Ha igen írok valamikor pár sort róla,mit művel és mit nem,persze szigorúan vukkancs stílusban.
Ne fogd vissza magad! Nehogy érdeklődés hiányába elmaradjon a beszámoló!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Vukkeinstein írta:
2019.10.08., kedd 00:31
Érdekel valakit Zidoo X20pro médialejátszóról pár gondolat/észrevétel?
Ha igen írok valamikor pár sort róla,mit művel és mit nem,persze szigorúan vukkancs stílusban.
Szerintem tobbeket is, hisz Zidoo-t tobben is hasznalunk es a tipusismeret nem arthat...
:tutiok:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

Érdekel valakit Zidoo X20pro médialejátszóról pár gondolat/észrevétel?
Ha igen írok valamikor pár sort róla,mit művel és mit nem,persze szigorúan vukkancs stílusban.

rrcica
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.06.15., szomb. 23:06
Értékelés: 0

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: rrcica »

szepi0808 írta:
2019.09.03., kedd 23:04
rrcica írta:
2019.09.03., kedd 22:00
Sziasztok!



Médialejátszó döntésképtelenségben vagyok! Ki melyiket választaná és miért?

Zappiti PRO 4K HDR

egreat a11
Szükséged van a 2db hdmi kimenetre?
igen minden féle képpen!

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

rrcica írta:
2019.09.03., kedd 22:00
Sziasztok!



Médialejátszó döntésképtelenségben vagyok! Ki melyiket választaná és miért?

Zappiti PRO 4K HDR

egreat a11
Szükséged van a 2db hdmi kimenetre?
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

rrcica
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019.06.15., szomb. 23:06
Értékelés: 0

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: rrcica »

Sziasztok!



Médialejátszó döntésképtelenségben vagyok! Ki melyiket választaná és miért?

Zappiti PRO 4K HDR

egreat a11

Avatar
PatrolY61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.04.15., pén. 19:48
Értékelés: 10

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: PatrolY61 »

Köszi majd kipróbálom hátha segít.
Benq W1300
Screenline Amleto 136"
Yamaha RX-A3050
Panasonic BDT 500, Egreat A-10
Klipsch RP-8000F, RP-504C, RP-502S, Dynavoice IC8  
Sub:SVS SB-4000
Aq, Inakustik,Van Damme
Technics SL 1210 GR 

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

PatrolY61 írta:
2019.08.08., csüt. 17:33
Kipróbáltam, hogy hangsávot váltok filmen belül akkor is csinálja ac-3 és dts-hd.
szepi0808 írta:
2019.07.30., kedd 14:10
PatrolY61 írta:
2019.07.30., kedd 13:08
Sziasztok!

Elsősorban azokat kérdezném akik találkoztak evvel a hibával.
Van egy Egreat A10-esem és jó pár filmnél a hang csak sistereg pedig a specifikáció alapján fel kellene ismernie. A legújabb firm van rajta.
Milyen hangformátumnál csinálja?
Nem hallottam még ilyen problémáról, szerintem csak beállításokat kellene megnézni. De csinálhatsz rajta egy factory resetet.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
PatrolY61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.04.15., pén. 19:48
Értékelés: 10

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: PatrolY61 »

Kipróbáltam, hogy hangsávot váltok filmen belül akkor is csinálja ac-3 és dts-hd.
szepi0808 írta:
2019.07.30., kedd 14:10
PatrolY61 írta:
2019.07.30., kedd 13:08
Sziasztok!

Elsősorban azokat kérdezném akik találkoztak evvel a hibával.
Van egy Egreat A10-esem és jó pár filmnél a hang csak sistereg pedig a specifikáció alapján fel kellene ismernie. A legújabb firm van rajta.
Milyen hangformátumnál csinálja?
Benq W1300
Screenline Amleto 136"
Yamaha RX-A3050
Panasonic BDT 500, Egreat A-10
Klipsch RP-8000F, RP-504C, RP-502S, Dynavoice IC8  
Sub:SVS SB-4000
Aq, Inakustik,Van Damme
Technics SL 1210 GR 

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: thxfan »

R.G. írta:
2019.07.30., kedd 15:29
thxfan írta:
2019.06.23., vas. 23:50
Ilyet próbált már valaki? Tapasztalat, vélemény? leborulok.gif
https://edigital.hu/multimedia-lejatszo ... zo-p612485
ilyenem nincs, de sok xiaomi terméket használok, nem csak telefonokat és hibátlanul működnek.
medialejátszóban Zidoo-t használok, de ha olcsóbbat keresnék, biztosan ezt választanám. remélem azért segítettem
Köszi az infót! leborulok.gif
Közben vettem egy ilyet olcsóságot próbaként: https://edigital.hu/multimedia-lejatszo ... 60-p471826
Marad is, mert tökéletesen működik, Kodi alapból rajta, eddig minden tartalmat lejátszott, szép a kép, jó a hang.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”