Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3033
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 21:05
Szuper! Pláne hogy a médialejátszós rész sem móka és kacagás ha egy mindenre is alkalmas kütyüt akarsz!

Amerikában gondolom ezért szeretik a fizetős szolgáltatásokat mint pl. a Kaleidescape igaz ott van komoly tartalom is.... persze hivatalosan itthon ez nem elérhető...
Szerintem meg az a baj, hogy mindent akarunk és lehetőleg azonnal.
Nem is olyan régen még elmentünk a videótékába, kikölcsönöztük a filmet, másnap visszavittük.

Most meg játsszon le mindent, sztereóra is legyen a legjobb, legyen Youtube4K, Netflix az is 4K-ban, és a többi, Amazon Pime, Disney. Legyen Spotify és Tidal, Alexa-val tudjam irányítani a Google home alkalmazásán keresztül, de a Roon-t is tudja, legyen kijelzője, legyen wifi, legyen bluetooth táv és még sorolhatnám...

Nekem már a Netflix is sok - nincs annyi időm.
gondolkodik.gif

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Quetz írta:
2021.04.06., kedd 20:50
Összesen 80kHuf az ára, tökéletes media player konfiguráció. Persze ha windowsos huncutságokat akarsz rárakni, akkor csak az OS fele a HW árának. És még mindig ott van, hogy egy Raspi 4 ugyanezt tudja, kb negyed áron.
aha, hát persze :D sok sikert hozzá! :smile32:
Látom a legigényesebb gyártókat megtaláltad, akyga :D muhhhaaahhhhaaa

Amikor a 200k-ás amd vga ,küzdött az uhd-val hw-esen, te meg jösz itt 80ért a fost összelapátolva kompletten..grat, toljad csak ilyennel, tuti jó lesz..

komolyan nme értem néha ,miért kell baromságokkal etetni a népet itt.. sztem a htpc-ben is kiröhögnének emiatt, de mindegy ezt ide pls. ne!

Köszi!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2021.04.06., kedd 17:45
TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 16:01
Köszi a magyarázatot, de a médialejátszóba is olyan alaplap stb van mint egy számítógépben vagy nem? HTPC-n nem lehet kikapcsolni a felesleges funkciókat hogy jobban teljesítsenek, probléma mentesen működjenek? (Gondolom ha lehetne már megtették volna.)
Konkrétan nem, egy cél hw-er,amire minden rá van integrálva,de csak az mi a media lejátszáshoz szükséges, és a cél sw-er is csak azt csinálja amire tervezték..
Egy pc sokkal több egységre van szedve ,egy pc-s alaplapot nem tudnál betenni egy media lejátszó házba és egy média játékos lapját sem egy pc -s házba, semmi sem szabványos elrendezésű egy media lejátszónál , a pc több különálló hw-rtől függ ,hogy valamire alkalmas vagy sem, a sw-erről nem is beszélve, ami egy operációs rendszer és mindenre is jó, de kihegyezve valamire sosem lesz a legjobb pl. win10..

valóban hülyeség lenne összevetni ,és ami a lényeg ,ezek a media lejátszók 2-300e ft körül mocorognak és akkor már a drágát veszed, ugyanezt összehozni pc-ből jóval drágább és még mindig ott van ,hogy nem erre lett kitalálva és szívás hegyekkel tele az útja ennek, aminek régebben volt értelme, mert valóban jó dolgokat lehetett kihozni belől, amióta hdr,uhd,dv azóta ez szinte képtelenség jól megoldani és olcsón meg pláne.... csak ,ha már példa egy komoly vga most 2-3x áron van ,szóval 400-600e ft is lehet csak a vga és akkor a drága többi komponenset még hozzá sem adtam.. arról nem is beszélve, hogy hónapok óta nem is kapható, nem tudnak gyártani ,így készlet sincs belőle..

https://www.alza.hu/nvidia-geforce-rtx- ... 866950.htm
Szuper! Pláne hogy a médialejátszós rész sem móka és kacagás ha egy mindenre is alkalmas kütyüt akarsz!

Amerikában gondolom ezért szeretik a fizetős szolgáltatásokat mint pl. a Kaleidescape igaz ott van komoly tartalom is.... persze hivatalosan itthon ez nem elérhető...

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Fish írta:
2021.04.06., kedd 17:45
TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 16:01
Köszi a magyarázatot, de a médialejátszóba is olyan alaplap stb van mint egy számítógépben vagy nem? HTPC-n nem lehet kikapcsolni a felesleges funkciókat hogy jobban teljesítsenek, probléma mentesen működjenek? (Gondolom ha lehetne már megtették volna.)
valóban hülyeség lenne összevetni ,és ami a lényeg ,ezek a media lejátszók 2-300e ft körül mocorognak és akkor már a drágát veszed, ugyanezt összehozni pc-ből jóval drágább...
- ASRock J4005B-ITX alaplap - 24 490 Ft
- 8GB 2400MHz DDR4 Notebook RAM Kingston HyperX Impact CL14 (2X4GB) (HX424S14IBK2/8) - 19 670 Ft
- Akyga AK-101-01BK mini ITX ház 150W táppal fekete - 26 360 Ft
- 120GB ADATA SSD SATAIII 2,5' meghajtó SU650 (ASU650SS-120GT-R) - 8 850 Ft
- Linux operációs rendszer: ingyenes

Összesen 80kHuf az ára, tökéletes media player konfiguráció. Persze ha windowsos huncutságokat akarsz rárakni, akkor csak az OS fele a HW árának. És még mindig ott van, hogy egy Raspi 4 ugyanezt tudja, kb negyed áron.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
qti
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2005.04.07., csüt. 18:07
Értékelés: 34

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: qti »

Fish írta:
2021.04.06., kedd 17:45
TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 16:01
Köszi a magyarázatot, de a médialejátszóba is olyan alaplap stb van mint egy számítógépben vagy nem? HTPC-n nem lehet kikapcsolni a felesleges funkciókat hogy jobban teljesítsenek, probléma mentesen működjenek? (Gondolom ha lehetne már megtették volna.)
---Egy pc sokkal több egységre van szedve ,egy pc-s alaplapot nem tudnál betenni egy media lejátszó házba és egy média játékos lapját sem egy pc -s házba, semmi sem szabványos elrendezésű egy media lejátszónál...
Pedig tizenéve volt egy ilyen próbálkozás, a Popcorn B110. Akkor váltottam HTPC-ről médialejátszóra, mert egyre több fullHD film érkezett, amit PC-vel igen költséges volt akkor megugrani. Azt hittem naívan, hogy ennek lesz majd folytatása, de ígérgetni nagyon tudtak már akkor is.
 

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3033
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.06., kedd 19:50
A Dune válasza arra, hogy miért hirdették egyes viszonteladók a Netflix támogatást, ha instabil.
A PH-ról idézek:

"We believe that these resellers should not advertise Netflix support, at least without a note that the support is not official and is not guaranteed.
Akkor melyik 14 ezres kínai lejátszóddal megy a Netflix 4K-ban atmos hanggal? Valami ilyesmit írtál.
Veszek egyet a Dune mellé!

De itt ez remélhetőleg javítható gond.
Most is megy, nem instabil, lejátszik mindent, csak nem 4K-ban. Atmos hang is van.
Nekem ennyi is elég lenne, csak ne forduljon elő többé, hogy semmi sem indul.

Sajnos most már a Netlix is olyan nagy úr lett, hogy simán lemutyizza a nagy cégekkel, hogy csak azok támogassák a lejátszást. De velem nem szúrnak ki! Majd megoldom máshogy... :D

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 594

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

A Dune válasza arra, hogy miért hirdették egyes viszonteladók a Netflix támogatást, ha instabil.
A PH-ról idézek:

"We believe that these resellers should not advertise Netflix support, at least without a note that the support is not official and is not guaranteed.
Szerintem!

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 594

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Levették a honlapról a Netflix tudást, miután perelni akarták őket vásárlói megtévesztés miatt.
Ahogy értelmeztem, a nagy gyártókkal kooperál a netflix, de egy Dune az kis hal, lefossák.
Szerintem!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3033
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.06., kedd 17:13
Igen, erről megy a csörte több fórumon. Állítólag nincs licensze a Dune-nek, most is valami hack-el megy a Netflix, fene tudja meddig.

Nem mertem veled kardozni, mert kapok két pofont virtuálisan. :D :smile32:
A Dune-nek nem volt gondja vele és most is külön kiemelték a Netflix lejátszást. A Zidoo-nak nincs licensze, én úgy tudtam, hogy a Dune-nek van.

Plusz ment is és most is, amint a kép is bizonyítja menne a 4K is. Nem igazán értem.
Az atmos hang viszont OK mindig, a Zidoo-nál az sztereó.
Nekem az atmos hang a lényeg, nem rossz azért így sem nálam a kép.
Mondjuk szinte kizárólag a Sony TV-n nézzük a Netflix-et és ott minden OK, de jó lenne, ha sikerülne megoldani ezt a problémát.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 16:01
Köszi a magyarázatot, de a médialejátszóba is olyan alaplap stb van mint egy számítógépben vagy nem? HTPC-n nem lehet kikapcsolni a felesleges funkciókat hogy jobban teljesítsenek, probléma mentesen működjenek? (Gondolom ha lehetne már megtették volna.)
Konkrétan nem, egy cél hw-er,amire minden rá van integrálva,de csak az mi a media lejátszáshoz szükséges, és a cél sw-er is csak azt csinálja amire tervezték..
Egy pc sokkal több egységre van szedve ,egy pc-s alaplapot nem tudnál betenni egy media lejátszó házba és egy média játékos lapját sem egy pc -s házba, semmi sem szabványos elrendezésű egy media lejátszónál , a pc több különálló hw-rtől függ ,hogy valamire alkalmas vagy sem, a sw-erről nem is beszélve, ami egy operációs rendszer és mindenre is jó, de kihegyezve valamire sosem lesz a legjobb pl. win10..

valóban hülyeség lenne összevetni ,és ami a lényeg ,ezek a media lejátszók 2-300e ft körül mocorognak és akkor már a drágát veszed, ugyanezt összehozni pc-ből jóval drágább és még mindig ott van ,hogy nem erre lett kitalálva és szívás hegyekkel tele az útja ennek, aminek régebben volt értelme, mert valóban jó dolgokat lehetett kihozni belől, amióta hdr,uhd,dv azóta ez szinte képtelenség jól megoldani és olcsón meg pláne.... csak ,ha már példa egy komoly vga most 2-3x áron van ,szóval 400-600e ft is lehet csak a vga és akkor a drága többi komponenset még hozzá sem adtam.. arról nem is beszélve, hogy hónapok óta nem is kapható, nem tudnak gyártani ,így készlet sincs belőle..

https://www.alza.hu/nvidia-geforce-rtx- ... 866950.htm
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 594

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Igen, erről megy a csörte több fórumon. Állítólag nincs licensze a Dune-nek, most is valami hack-el megy a Netflix, fene tudja meddig.

Nem mertem veled kardozni, mert kapok két pofont virtuálisan. :D :smile32:
Szerintem!

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3033
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.05., hétf. 14:01
Ahogy olvasom FullHd-ban. 4K felejtős.
Ezt viszont tudja egy 14 rongyos Kodis box is. De ne adjátok fel,
hátha lesz Dune Giga HD Max Vison 4K HyperPro Netflix Premium Limted változat. :smile32:
Kicsit módosítok a válaszomon.
Tettem be képet is arról, hogy a 4K tökéletesen fut, de csak az az egy.
Minden valóban 1080-as felbontással indul.
Nem is értem. Ha egy megy, akkor miért nem megy a többi, illetve azt miért sikerült úgy elindítanom? gondolkodik.gif

Várok az általad említett GigaHDVision változatra!
:smile32:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

fapaci írta:
2021.04.06., kedd 09:34
TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 09:07
A médialejátszók is tulajdonképpen egy célhardverek, ezek is egy HTPC-k csak korlátozva a beállítási lehetőségekkel egy kreált felületről, vagy nem? gondolkodik.gif Akkor miért nem lehet ezt megvalósítani HTPC-n?
A HTPC-k teljesen szokványos PC-k enyhén kihegyezve a videó lejátszásra. Hardverben és szoftverben is rengeteg felesleges dolog van bennük, ebből következően drágák, energiapazarlók és a lejátszási folyamat mellett ezernyi más, számunkra érdektelen folyamat zajlik bennük, ami nyilván nem tesz jó a kép- és hangminőségnek sem. A mai asztali lejátszók jóval céltudatosabb masinák, a hardverük média lejátszásra van kitalálva. A szoftverük sajnos egyre inkább hasonlít egy okostelefonéra, tehát bonyolítják ezeket is, pedig számomra felesleges egy ilyen gépen a web, email, játék lehetőség. Az audio lejátszókat szerencsére a komolyabb gyártók nem tömik tele hülye funkciókkal, ez inkább a távol-keleti videó lejátszóknál divat.

Nem igazán értem, miért megy a győzködés ebben a kérdésben is. Én is PC-ztem 23 éven át, tudom mivel jár, mitől menekültem meg és mennyi pénzt spóroltam, mikor asztali lejátszóra váltottam. Szubjektív téma, ahol a vitának nincs sok értelme, de persze egymás lehülyézésére ez is egy jó lehetőség.
Köszi a magyarázatot, de a médialejátszóba is olyan alaplap stb van mint egy számítógépben vagy nem? HTPC-n nem lehet kikapcsolni a felesleges funkciókat hogy jobban teljesítsenek, probléma mentesen működjenek? (Gondolom ha lehetne már megtették volna.)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15229
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10382
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 09:07
A médialejátszók is tulajdonképpen egy célhardverek, ezek is egy HTPC-k csak korlátozva a beállítási lehetőségekkel egy kreált felületről, vagy nem? gondolkodik.gif Akkor miért nem lehet ezt megvalósítani HTPC-n?
A HTPC-k teljesen szokványos PC-k enyhén kihegyezve a videó lejátszásra. Hardverben és szoftverben is rengeteg felesleges dolog van bennük, ebből következően drágák, energiapazarlók és a lejátszási folyamat mellett ezernyi más, számunkra érdektelen folyamat zajlik bennük, ami nyilván nem tesz jó a kép- és hangminőségnek sem. A mai asztali lejátszók jóval céltudatosabb masinák, a hardverük média lejátszásra van kitalálva. A szoftverük sajnos egyre inkább hasonlít egy okostelefonéra, tehát bonyolítják ezeket is, pedig számomra felesleges egy ilyen gépen a web, email, játék lehetőség. Az audio lejátszókat szerencsére a komolyabb gyártók nem tömik tele hülye funkciókkal, ez inkább a távol-keleti videó lejátszóknál divat.

Nem igazán értem, miért megy a győzködés ebben a kérdésben is. Én is PC-ztem 23 éven át, tudom mivel jár, mitől menekültem meg és mennyi pénzt spóroltam, mikor asztali lejátszóra váltottam. Szubjektív téma, ahol a vitának nincs sok értelme, de persze egymás lehülyézésére ez is egy jó lehetőség.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

A médialejátszók is tulajdonképpen egy célhardverek, ezek is egy HTPC-k csak korlátozva a beállítási lehetőségekkel egy kreált felületről, vagy nem? gondolkodik.gif

Akkor miért nem lehet ezt megvalósítani HTPC-n?

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 878
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 594

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

De manapság a VGA-k már nem is erre készülnek, hanem bányászatra. :D
Szerintem!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Farkinca71 írta:
2021.04.05., hétf. 19:40
Hát akkor nekem úgy látszik szerencsém volt. Vagy csak jó alkatrészeket válogattam össze. Mindenesetre én nem tapasztaltam ilyen szivásokat mint egyesek itt a fórumon. Nekem akkor minden beállt jól és azóta nem piszkáltam :D :smile32:
Arról nem is beszélve, hogy nekem is voltak mediaboxaim, igaz nem a felsőbb kategóriából, de azokkal is volt baj bőven, mind kodekkel, frissitésekkel és felirattal is. Sőt még fagytak is, mivel androidosok voltak. Számomra egyik fajta sem jobb, mindkettőnek, a boxnak és a htpc-nek, vannak előnyei és hátrányai. Az biztos hogy a htpc nem való olyanoknak akik nem tudják normálisan beállitani, ha az már megtörtént és nem piszkálják akkor tud olyan jó lenni mint egy mediabox. Ez is csak szigórúan SZVSZ ! :D
Full hd -ba nyomod ugye? r709 szintér gondolom!
Ha ezekre mind igen a válasz, akkor majd akkor beszéljünk legközeleb, ha már dv-t, hdr-t,uhd-t,21060p-ben tolod minden képfrissítési probléma nélkül, riccenés nélkül, folyamatos ,tökéletes üzemben! :D
Mert az is biztos ,hogy a te vetitőd ezeket nem tudja, hiába próbálod a htpc-vel ráerőszakolni..
Nem a képminőségre utalok és nem öreg dlp vs fos kiscsippes vitát indítok, csak a htpc nálad tökéletesre reagáltam..
20 évet toltam htpc-vel min.. amíg 1080p volt, gondom bajom nem volt, ahogy beköszönttött az uhd, estek keltek a pc-k, és a mai napig nincs egy normális vga, ami hiba nélkül tudná azt amit egy mostani komolyabb mediaplayer meg simán!A legnagyobb ,legdrágább vga-k sem tudták és ahogy tudom mostanáig nem sikerült megoldani velük!
Sajnos ez van, én is pc párti vagyok, de muszáj volt a hdr miatt váltani.. Ez van..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Biztos tudjatok, de a hdcp2.2 alapveto feltetel a 4k streaming hez.
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

DeLorean írta:
2021.04.05., hétf. 21:35
Atmos biztosan OK, de hirtelen egy kép a 4K-ról. Bocs a minőségért!
Az erősítőm nem konvertál semmit.
Viszont valami csak nem OK, sok valóban 1080 most.
gondolkodik.gif
Ez melyik film, rácsekkolnék én is, hogy nálam mit mutat? Én csak 1080p-t találtam.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Farkinca71 írta:
2021.04.05., hétf. 15:28
TSanyi írta:
2021.04.05., hétf. 13:53
Ezek szerint a médialejátszókkal is kalandos az élet nem csak a HTPC-kel, még ha annyi tennivaló nincs is velük... azért ez elszomorító!
Hát nekem 9-10 hónapja van htpc-m, telepitettem és én azóta nem állitgattam. A MadVr-n szoktam néha-néha más beállitást kipróbálni. De nekem nincsenek negativ tapasztalataim vele, remélem igy is marad.
Van itt ilyen és olyan tapasztalat is. Pl. DeLorean, vagy akár Fish is feladta, pedig értenek is hozzá szemben velem. Lehet hogy a kulcs abban van, hogy meg kell hagyni csak media lejátszásra, és nem netezni, online játszani vele, stb. Persze ezt nem én találtam ki, hanem Palink, akinek szintén HTPC-je van, és évek óta nem kellett hozzányúlnia....

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3033
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Bodnapet írta:
2021.04.05., hétf. 20:58
Ebben biztos vagy? Nálam direktben van a projektorhoz csatlakoztatva a Vision, és ez bizony egy gyenge fullHD most csak. Sajnos sokkal rosszabb a képminőség, mint korábban volt. Remélem ezen javítanak...Az Atmos-t nem tudom most tesztelni, mert nem jött még meg az új HM erősítőm.

Az nem lehet, hogy az erősítődön van átengedve a kép, ami felkonvertálja 4K-ba?
Atmos biztosan OK, de hirtelen egy kép a 4K-ról. Bocs a minőségért!
Az erősítőm nem konvertál semmit.
IMG_4412.JPG
IMG_4412.JPG (198.36 KiB) Megtekintve 1174 alkalommal
Viszont valami csak nem OK, sok valóban 1080 most.
gondolkodik.gif

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

DeLorean írta:
2021.04.05., hétf. 14:25
Nem tudom kitől olvastad, 4K és atmos hanggal megy.
Ebben biztos vagy? Nálam direktben van a projektorhoz csatlakoztatva a Vision, és ez bizony egy gyenge fullHD most csak. Sajnos sokkal rosszabb a képminőség, mint korábban volt. Remélem ezen javítanak...Az Atmos-t nem tudom most tesztelni, mert nem jött még meg az új HM erősítőm.

Az nem lehet, hogy az erősítődön van átengedve a kép, ami felkonvertálja 4K-ba?

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

DeLorean írta:
2021.04.05., hétf. 15:38
Farkinca71 írta:
2021.04.05., hétf. 15:28
Hát nekem 9-10 hónapja van htpc-m, telepitettem és én azóta nem állitgattam. A MadVr-n szoktam néha-néha más beállitást kipróbálni. De nekem nincsenek negativ tapasztalataim vele, remélem igy is marad.
Én meg informatikusként nem használok HTPC-t, mert hülye azért nem vagyok.
:D
Hát akkor nekem úgy látszik szerencsém volt. Vagy csak jó alkatrészeket válogattam össze. Mindenesetre én nem tapasztaltam ilyen szivásokat mint egyesek itt a fórumon. Nekem akkor minden beállt jól és azóta nem piszkáltam :D :smile32:
Arról nem is beszélve, hogy nekem is voltak mediaboxaim, igaz nem a felsőbb kategóriából, de azokkal is volt baj bőven, mind kodekkel, frissitésekkel és felirattal is. Sőt még fagytak is, mivel androidosok voltak. Számomra egyik fajta sem jobb, mindkettőnek, a boxnak és a htpc-nek, vannak előnyei és hátrányai. Az biztos hogy a htpc nem való olyanoknak akik nem tudják normálisan beállitani, ha az már megtörtént és nem piszkálják akkor tud olyan jó lenni mint egy mediabox. Ez is csak szigórúan SZVSZ ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3033
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Farkinca71 írta:
2021.04.05., hétf. 15:28
Hát nekem 9-10 hónapja van htpc-m, telepitettem és én azóta nem állitgattam. A MadVr-n szoktam néha-néha más beállitást kipróbálni. De nekem nincsenek negativ tapasztalataim vele, remélem igy is marad.
Én meg informatikusként nem használok HTPC-t, mert hülye azért nem vagyok.
:D

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

TSanyi írta:
2021.04.05., hétf. 13:53
Ezek szerint a médialejátszókkal is kalandos az élet nem csak a HTPC-kel, még ha annyi tennivaló nincs is velük... azért ez elszomorító!
Hát nekem 9-10 hónapja van htpc-m, telepitettem és én azóta nem állitgattam. A MadVr-n szoktam néha-néha más beállitást kipróbálni. De nekem nincsenek negativ tapasztalataim vele, remélem igy is marad.
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”