Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: GTomi »



most a legújabb van rajta, ma rátettem, de nem változott.
 
ezek szerint alapból nem tudja?
 
de nem értem, hogy mi az a különbség ami miatt az egyiket lejátssza,a másikat meg nem. ez o!play  hdp-r1, van egy másikom (az más típus)  az simán viszi.
 
de lehet kicserélem a kettőt majd, fiam úgyis szinkronosan nézi a gyerekfilmeket

 
 
ezt találtam:
 
https://prohardver.hu/tema/re_asus_o_pl ... index.html
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Nekem régen asus o!play volt, arra volt valami mókolt firmware amitől mindent tudott. Meg kéne nézni menüben a típust, firmware verziót és rákeresni.
 
most a legújabb van rajta, ma rátettem, de nem változott.
 
ezek szerint alapból nem tudja?
 
de nem értem, hogy mi az a különbség ami miatt az egyiket lejátssza,a másikat meg nem. ez o!play  hdp-r1, van egy másikom (az más típus)  az simán viszi.
 
de lehet kicserélem a kettőt majd, fiam úgyis szinkronosan nézi a gyerekfilmeket
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



segítséget szeretnék kérni: vettem egy régebbi asus lejátszót. csak filmnézésre kell.
 
van olyan sorozat, ahol a megfelelően beállított, átnevezett .srt-t nem látja, más sorozatnál igen, vagy akár filmnél ugyanez a probléma.
 
van hogy az mkv fájlban lévő feliratot sem látja.
 
tippeket szívesen fogadok
 
mi lehet megoldás?

 
Nekem régen asus o!play volt, arra volt valami mókolt firmware amitől mindent tudott. Meg kéne nézni menüben a típust, firmware verziót és rákeresni.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


segítséget szeretnék kérni: vettem egy régebbi asus lejátszót. csak filmnézésre kell.
 
van olyan sorozat, ahol a megfelelően beállított, átnevezett .srt-t nem látja, más sorozatnál igen, vagy akár filmnél ugyanez a probléma.
 
van hogy az mkv fájlban lévő feliratot sem látja.
 
tippeket szívesen fogadok
 
mi lehet megoldás?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Örülök ha tudtam jót ajánlani. A coax után a tápkábel is sokat dobtt? Képben is meg hangban is?
Képben talán nem hozott a tápkábel, de az ezüst coax+tápkábel mindenképpen pozitív a hangra nézve

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Az-X »


Bevallom őszintén nekem tökéletesen elég ha a Kodi megy rajta, csak filmezésre kell. Minden más eegyébre van külön kütyü
 


Nincs infóm, de ezt csak a Libreelec-re mondtam! a saját androidjával megy, csak kérdés, hogy van-e amit úgy nem tud, sajnos nem szokták hirdetni a hiányosságokat.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Köszönöm a részletes választ. Amit kinéztem abban 912-es chip van... olvastam a PH-es topikot... arról esetleg van infód, hogy időközben a 912-re lett tovább fejlesztés? Végleges, stabil rendszer?
 
Nincs infóm, de ezt csak a Libreelec-re mondtam! a saját androidjával megy, csak kérdés, hogy van-e amit úgy nem tud, sajnos nem szokták hirdetni a hiányosságokat.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


kipróbáltam ezüst coax-al, na így már jobb a hangja. + kapott a Dune egy jobb tápkábelt is!
Örülök ha tudtam jót ajánlani. A coax után a tápkábel is sokat dobtt? Képben is meg hangban is?

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Az-X »


Köszönöm a részletes választ. Amit kinéztem abban 912-es chip van... olvastam a PH-es topikot... arról esetleg van infód, hogy időközben a 912-re lett tovább fejlesztés? Végleges, stabil rendszer?
 
 

Én tavaly vettem Kodi-s lejátszót, kettőt is, akkor elég jól körbeolvastam amit lehetett. Ezek alapján amit leszűrtem:
 
Van a mediaboxos android+kodi, kb. ezzel árulják mindet és van a Libreelec (LE) android beépített kodival. utóbbi egy csupaszított andorid kb. másra nem jó csak a kodira, arra viszont nagyon. De a Libreelecet neked kell telepíteni. - és itt jön a lényeg, olyan box kell, amire felmegy és az s905 -ös chip a legkevésbé problémás. 
 
A  Libreelec eleve úgy indul, hogy a kodi-t látod, nem a felesleges program ikonokat. Az LE kadencia helyes, minden képfrissítést tud, felbontása is állítható 720p-re, elvileg minden hangformátum kiküldést is támogat, de bevallom én max dts-t próbáltam, hd-t nem.
 
Fenti infók alapján, én nem akartam kínából rendelni, azt vettem amit otthon árulnak:
 
Venz V10: ez került a hálóba, most 18eFt, 1/8 gigás, gyári Libreelec telepítős (pendrive bedug, vár és kész)
Minix neo u1: ez került a nappaliba, most 36eFt kb, 2/16 gigás, Libreelec telepítő elérhető
 
tapasztalatok:
tök ugyanazt csinálja mind a kettő
billentyűs kiegészítő távirányító médialejátszáshoz nem kell, nem használjuk sosem, kár megvenni.
távirányító! a venz túl bonyolult sötétben, a minix egyszerű kicsi formás, de nincs külön pause, lejátszó menüből kell kiválasztani, vagy át lehet programozni a gombokat, így lett nálam is a nem használt menu gomb a pause. 
Film lejátszás minősége: szerintem szuper, mede8er 600-as volt előtte, mindig az az érzésem volt, hogy szaggat - ez most megszűnt! 
és hát a lényeg a kodi tudása: filmborítók, leírások és amit nagyon imádok, hogy kipipálja azokat a filmeket amit megnéztem, sorozatozni szenzációs
 
https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905 ... 1-50.html- itt az összefoglalót feltétlen olvasd el.


Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »



Nekem coax-al volt összekötve a DVD, nem is a legalja kábellel, majd lecseréltem egy ezüstre... nagy, hallható különbség volt. Pl. B.B. King lemezén mintha hátulról a tömegből előre jöttél volna az első sorba...
 
Mind a kettő coax volt. Optikaiban nem hiszem hogy van minőségi különbség, rrgo nem biztos hogy tudsz tovább lépni. Ott eleve át kell alakítani a jelet digitálisból, majd a másik végén vissza. Ez mind veszteség. De majd a szakik kijavítanak ha nem így van.

kipróbáltam ezüst coax-al, na így már jobb a hangja. + kapott a Dune egy jobb tápkábelt is!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



 
 
gondoltam, elvileg Kodival telepítve küldik. Mire lehet számítani ilyeneknél kép/hang minőség terén?

 
Én tavaly vettem Kodi-s lejátszót, kettőt is, akkor elég jól körbeolvastam amit lehetett. Ezek alapján amit leszűrtem:
 
Van a mediaboxos android+kodi, kb. ezzel árulják mindet és van a Libreelec (LE) android beépített kodival. utóbbi egy csupaszított andorid kb. másra nem jó csak a kodira, arra viszont nagyon. De a Libreelecet neked kell telepíteni. - és itt jön a lényeg, olyan box kell, amire felmegy és az s905 -ös chip a legkevésbé problémás. 
 
A  Libreelec eleve úgy indul, hogy a kodi-t látod, nem a felesleges program ikonokat. Az LE kadencia helyes, minden képfrissítést tud, felbontása is állítható 720p-re, elvileg minden hangformátum kiküldést is támogat, de bevallom én max dts-t próbáltam, hd-t nem.
 
Fenti infók alapján, én nem akartam kínából rendelni, azt vettem amit otthon árulnak:
 
Venz V10: ez került a hálóba, most 18eFt, 1/8 gigás, gyári Libreelec telepítős (pendrive bedug, vár és kész)
Minix neo u1: ez került a nappaliba, most 36eFt kb, 2/16 gigás, Libreelec telepítő elérhető
 
tapasztalatok:
tök ugyanazt csinálja mind a kettő
billentyűs kiegészítő távirányító médialejátszáshoz nem kell, nem használjuk sosem, kár megvenni.
távirányító! a venz túl bonyolult sötétben, a minix egyszerű kicsi formás, de nincs külön pause, lejátszó menüből kell kiválasztani, vagy át lehet programozni a gombokat, így lett nálam is a nem használt menu gomb a pause. 
Film lejátszás minősége: szerintem szuper, mede8er 600-as volt előtte, mindig az az érzésem volt, hogy szaggat - ez most megszűnt! 
és hát a lényeg a kodi tudása: filmborítók, leírások és amit nagyon imádok, hogy kipipálja azokat a filmeket amit megnéztem, sorozatozni szenzációs
 
https://prohardver.hu/tema/amlogic_s905 ... 1-50.html- itt az összefoglalót feltétlen olvasd el.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »


Ez igaz... ha ezekből választanék, valószínű a V7 lenne... olyan kérdés is felmerült, hogy vajon a HDMI kimenet felbontása állítható 1280x720-ra?
 
Én azt javaslom, kövesd a Kodi ajánlásokat: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916
 
Kodi HW forum szerint kerülendőek:
 
Dirt Cheap, Firmware unsupported, buggy Android Kodi Boxes from China (usually AMLogic). Really are a waste of time as you will constantly be upgrading trying to find something that works reliably with Android Kodi Krypton. Those are Strictly DIY devices.
 
Buggiest Android Marshmallow - Kodi Krypton Boxes getting about are: 
99% of cheap AMLogic S905/S905X/S912 boxes running Android Marshmallow 6.0, like the Beelink GT1 as an example, even worse than that is the Android S912 - H96 Pro Plus box. They all run virtually the same crap MM Firmware.
Avoid ALL Rockchip & Allwinner Android boxes for Kodi.
Broken features with the really bad cheap AML S905/S905X/S912 Marshmallow 6.0 only boxes include:
No DTS or HD Kodi Krypton Audio Audio Passthrough. 5.1 DD/AC3 OK.
Darker than normal video output. (S905X / S912)
Broken Kodi Krypton Dynamic Refresh switching, needed for ultra smooth video playback.
The Google Playstore may have App install issues or simply crash.
The included Infra Red only remotes cannot control Android Apps properly. Kodi OK.
Lack of proper thermal management can lead to overheating and WiFi problems and boxes crashing and randomly resetting.
Various other annoying Firmware quirks & bugs that never get fixed.
Before powering up these sort of devices - lower to your knees, clasp your hands and then Plug n Pray !
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Az-X »


Ez igaz... ha ezekből választanék, valószínű a V7 lenne... olyan kérdés is felmerült, hogy vajon a HDMI kimenet felbontása állítható 1280x720-ra?
Az 1 giga ram nem sok.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Az-X »


Erre: https://www.aliexpress.com/item/WeChip- ... autifyAB=0
 
Esetleg erre: https://www.aliexpress.com/item/Wechip- ... autifyAB=0
 
gondoltam, elvileg Kodival telepítve küldik. Mire lehet számítani ilyeneknél kép/hang minőség terén?
 
Raspberry PI 2-t használtam évekig, azért cseréltem le, mert a h.265-höz néha kevés volt már. Javaslom, hogy a Kodi HW-es forumán ajánlott eszközökből válassz, ezzel sok szívástól kíméled meg magad.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »


Próbált már valaki olcsó (40-50$ körüli)kínai androidos (kodi) média lejátszót? Van egy régebbi 720p-s projektorom, ahhoz szeretnék valamit a mostani laptop dugdosás helyett.
Raspberry PI 2-t használtam évekig, azért cseréltem le, mert a h.265-höz néha kevés volt már. Javaslom, hogy a Kodi HW-es forumán ajánlott eszközökből válassz, ezzel sok szívástól kíméled meg magad.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Próbált már valaki olcsó (40-50$ körüli)kínai androidos (kodi) média lejátszót? Van egy régebbi 720p-s projektorom, ahhoz szeretnék valamit a mostani laptop dugdosás helyett.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »



sziasztok!
 
Dune lejátszót optikain vagy coax-on érdemes összekötni a házimozi erősítővel? mi a tapasztalat, melyik szól jobban?
köszi

Nekem coax-al volt összekötve a DVD, nem is a legalja kábellel, majd lecseréltem egy ezüstre... nagy, hallható különbség volt. Pl. B.B. King lemezén mintha hátulról a tömegből előre jöttél volna az első sorba...
 
Mind a kettő coax volt. Optikaiban nem hiszem hogy van minőségi különbség, rrgo nem biztos hogy tudsz tovább lépni. Ott eleve át kell alakítani a jelet digitálisból, majd a másik végén vissza. Ez mind veszteség. De majd a szakik kijavítanak ha nem így van.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »



Mindkettő digitális csatlakozás. 
A digit coax minőségre jobb,  de persze ehhez kell egy jó kábel is.
Az optikai akkor jobb ha túl nagy távolságot kell áthidalni, mert a coax hajlamosabb összeszedni az elektomos szutykot.
Ha 80cm kábelra van szükség akkor egy jó coax és kész.

oksa, akkor ma kipróbálom a coax-ot is, aztán meghallom, hogy melyik a jobb... köszi!

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: fodesz »



sziasztok!
 
Dune lejátszót optikain vagy coax-on érdemes összekötni a házimozi erősítővel? mi a tapasztalat, melyik szól jobban?
köszi

 
Mindkettő digitális csatlakozás. 
A digit coax minőségre jobb,  de persze ehhez kell egy jó kábel is.
Az optikai akkor jobb ha túl nagy távolságot kell áthidalni, mert a coax hajlamosabb összeszedni az elektomos szutykot.
Ha 80cm kábelra van szükség akkor egy jó coax és kész.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: greenbio »


sziasztok!
 
Dune lejátszót optikain vagy coax-on érdemes összekötni a házimozi erősítővel? mi a tapasztalat, melyik szól jobban?
köszi

Avatar
Jalso
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 270
Csatlakozott: 2014.11.04., kedd 11:45
Értékelés: 76

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Jalso »


Xbox One X fog tudni nekem valaha 4k-t lepörgetni Nas-ról?
Ha bekötsz egy HDMI-s smart stick-et és KODI-t futtatsz rajta, akkor igen.
Egyébként nem valószínű, hogy csinálnának a KODI-hoz hasonló mediaplayert XBOX-ra. 100%, hogy megvan náluk a technikai háttér, de eddig nem lépték meg. Gondolom nem annyira akarják támogatni a "kölcsönzős" NAS-os megoldást, ha ott van benne a 4K Blu-Ray + Netflix.
Előfok : Marantz Cinema 40, Végfok : Sherbourn PA 7-150, Emotiva BasX-A4
IC : AQ Red River, SUPRA
Frontok : JBL LS 80
Center : JBL LS Center
Háttér : JBL LS 40
SBL, SBR : JBL STUDIO 530
ATMOS : JBL STUDIO 220
Mélyláda : SVS SB4000,
Kép : Sepiscreen ALR, Sony VPL-XW5000ES
 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: fodesz »



És ha olvasgattok, akkor az új Dune-k totál Zidoo cuccok, csak kétszeres márkanévfelárral.
A márkanévsznobok strartra készen állnak.
 
 
Zidoo X20 Pro
image.jpg
 
image.jpg

 
Ezek a médialejátszók azért jobban is néznek ki mint a kis vackok.
A Made in china tudom nem is újdonság, nem azért írtam, csak hogy nagyobb a felírat maga, mint a főbb funkciók jelzései.
Nekem is van egy Kínai DAC-om ami irtó jó, tök bevállt. Persze nem is a hoki megépítésű kategóriából.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »



Ezt lehet már kapni?
Mert én nem találtam információt erre, csak képeket és technikai infókat.

Meg magyar forgalmazó sem...

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »



És ha olvasgattok, akkor az új Dune-k totál Zidoo cuccok, csak kétszeres márkanévfelárral.
A márkanévsznobok strartra készen állnak.
 
 
Zidoo X20 Pro
image.jpg
 
image.jpg

 
Ezt lehet már kapni?
Mert én nem találtam információt erre, csak képeket és technikai infókat.

Avatar
Marci01
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.09.03., hétf. 22:13
Értékelés: 7

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Marci01 »


Xbox One X fog tudni nekem valaha 4k-t lepörgetni Nas-ról?
 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”