Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

fcsfelix írta:
2024.03.11., hétf. 18:48
Sziasztok!

Szeretenék feljebb lépni médialejátszó téren. Jelenleg egy Dune Max Vision 4K amit használok.
Van valami ötletetek, javaslat, mi hozna ettől érezhetőbb javulást képben, hangban?

Amin jelenelg gondolkodom:
- Panasonic UB9000,
- Zappiti pro 4k audiocom cinema.

Lehetőleg saját tapasztalatot várok, nem a "haverom ismerőse azt mondta a Popcorn A500 Pro a világon a legjobb" véleményt. :rolleyes:
A Panasonic-kal valamivel jobb lesz a kép a pontosabb chroma upsampling algo-nak köszönhetően, de csak lemezekkel fog működni rendesen. A Zappiti-t meg felejtsd el, örökre.
Ha a Dolby Vision is cél, pl mkv-ból UHD Profile 7 remux, akkor egyetlen választás van, Ugoos AM6B Plus + CoreELEC, működik a FEL, a CMv4.0 és a TV-Led módja is valós. Ráadásul az Amlogic-nak van a legjobb képminősége (linux alatt).

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 581

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

Bodnapet írta:
2024.03.11., hétf. 18:56
fcsfelix írta:
2024.03.11., hétf. 18:48
Nem nyugszol! :D
Deeeeeee :smile29:
Valószínű azt úgyis megtartom, mert ezen az áron nincs jobb/stabliabb bármit is próbáltam.
De most megnézném mit tud egy magasabb osztályos lejátszó.
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

fcsfelix írta:
2024.03.11., hétf. 18:48
Sziasztok!

Szeretenék feljebb lépni médialejátszó téren. Jelenleg egy Dune Max Vision 4K amit használok.
Van valami ötletetek, javaslat, mi hozna ettől érezhetőbb javulást képben, hangban?

Amin jelenelg gondolkodom:
- Panasonic UB9000,
- Zappiti pro 4k audiocom cinema.

Lehetőleg saját tapasztalatot várok, nem a "haverom ismerőse azt mondta a Popcorn A500 Pro a világon a legjobb" véleményt. :rolleyes:
Nem nyugszol! :D

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 581

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

Sziasztok!

Szeretenék feljebb lépni médialejátszó téren. Jelenleg egy Dune Max Vision 4K amit használok.
Van valami ötletetek, javaslat, mi hozna ettől érezhetőbb javulást képben, hangban?

Amin jelenelg gondolkodom:
- Panasonic UB9000,
- Zappiti pro 4k audiocom cinema.

Lehetőleg saját tapasztalatot várok, nem a "haverom ismerőse azt mondta a Popcorn A500 Pro a világon a legjobb" véleményt. :rolleyes:
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Apaci72 írta:
2022.11.19., szomb. 21:21
Aszpirin írta:
2022.11.18., pén. 22:43
Apaci72 írta:
2022.11.18., pén. 21:57
Kedves Fórumozók!

Azt szeretném kédezni, hogy van-e értelme AppleTV-n Infuse-t használni, ha csak streaming-elek (Netflix, HBOGo, Disney+, stb.) HDR-SDR konverziót Oppo 203-as végzi, PD F22-es vetít.

Előre is köszönöm a segítséget!
üdv, Szabolcs
Nincs.
Köszönöm!
Korábban kérdeztem a fentieket, viszont még egy kérdés felvetődött:
ha pl. Amazonon olyan tartalmat szeretnék nézni, amihez nincs magyar vonatkozás, az Infuse-al tudok magyar feliratot hozzáadni?

Köszönöm!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hdmi splitter 2.1 bi-directional

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Karateqtya írta:
2024.03.05., kedd 10:39
Üdv kedves fórumtársak!
Kérdésem lenne, hátha valaki ért hozzá... Feladat az alábbi lenne: mediaplayerből kijövő adatfolyamot (hdmi) el szeretném osztani kép és hang (vagy csak kép, de ez mindegy) és a másik hdmi kimeneten pedig csak a hangot szeretném megkapni. Erre alkalmas a témában megadott hdmi splitter? Mert nem találtam olyat, ami támogatná a mirroringot. Tehát ezek lényegében a szememben nem elosztók, hanem kapcsolók. Vagy ezt a részét tudják, de a két kimeneti monitor ellátását nem?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Karateqtya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 23:29
Értékelés: 3

Hdmi splitter 2.1 bi-directional

Hozzászólás Szerző: Karateqtya »

Üdv kedves fórumtársak!
Kérdésem lenne, hátha valaki ért hozzá... Feladat az alábbi lenne: mediaplayerből kijövő adatfolyamot (hdmi) el szeretném osztani kép és hang (vagy csak kép, de ez mindegy) és a másik hdmi kimeneten pedig csak a hangot szeretném megkapni. Erre alkalmas a témában megadott hdmi splitter? Mert nem találtam olyat, ami támogatná a mirroringot. Tehát ezek lényegében a szememben nem elosztók, hanem kapcsolók. Vagy ezt a részét tudják, de a két kimeneti monitor ellátását nem?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Popcorn hour a500 hiba

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

hortenzia82 írta:
2024.02.21., szer. 21:33
Üdv! A500 média lejátszót strémerként használom az erősítőm üzemeléséhez. Zene SSD-én bedugva az A500 USB-be, optikai kimenet a külső DAC-ba, és onnan az ARC-én keresztül az erősítőbe. Ez így kifogástalanul működött egészen addig még rendezgetés miatt szét nem húztam a kábeleket. Természetesen előtte mindent áramtalanítottam. Az újra összerakás után, viszont a rendszer nem működött. A cserélgetésekkel a hibás egység ki lett szűrve, és ez nem más volt mint a A 500. A hiba rendkívül érdekes. Az SSD-ről a zenét az A500 analóg kimenetén gyönyörűen lejátsza, de a digitális kimeneteken keresztül nem továbbítja, helyesebben a zenét nem, de a zene digitális adatait (mintavételezés, bitráta) a DAC kiírja. Próbálkoztam újra indítással mindhiába. Ha lenne valami reset gomb az talán segítene? Ha tud valaki megoldást, várom akár telefonon is. 309468825
A kérdés átkerült a helyére.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

hortenzia82
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.02.21., szer. 20:45
Értékelés: 0

Popcorn hour a500 hiba

Hozzászólás Szerző: hortenzia82 »

Üdv! A500 média lejátszót strémerként használom az erősítőm üzemeléséhez. Zene SSD-én bedugva az A500 USB-be, optikai kimenet a külső DAC-ba, és onnan az ARC-én keresztül az erősítőbe. Ez így kifogástalanul működött egészen addig még rendezgetés miatt szét nem húztam a kábeleket. Természetesen előtte mindent áramtalanítottam. Az újra összerakás után, viszont a rendszer nem működött. A cserélgetésekkel a hibás egység ki lett szűrve, és ez nem más volt mint a A 500. A hiba rendkívül érdekes. Az SSD-ről a zenét az A500 analóg kimenetén gyönyörűen lejátsza, de a digitális kimeneteken keresztül nem továbbítja, helyesebben a zenét nem, de a zene digitális adatait (mintavételezés, bitráta) a DAC kiírja. Próbálkoztam újra indítással mindhiába. Ha lenne valami reset gomb az talán segítene? Ha tud valaki megoldást, várom akár telefonon is. 309468825

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Sziasztok!

Valaki rendelt már "OPPOMOD"-ról bármit Oppo 203-ashoz?
https://www.oppomod.com/

kösz!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Attee írta:
2024.01.19., pén. 19:11
A Xiaomiban a Beállításokon belül a Kijelző és hangon belül a "Speciális hangbeállítások"-ban lehet három opció ("Formátumok kiválasztása") közül választani. (Amúgy ez az egyetlen hangbeállítás, tehát máshol nem lehet állítani a hangon.):

1. Automatikus eszköz által jelzett formátumok használata

2. PCM

3. Passthrough

És még van egy olyan beállítási lehetőség, h. "AC4 dialog enhancer", ahol négy opció közül lehet választani:

1. Kikapcsolás
2. Alacsony
3. Közepes
4. Magas

Az összes verziót kipróbáltam és egyik esetén se működik a hang. Teljesen tanácstalan vagyok és persze rohadt pipa! :(

Mindenesetre köszönöm az eddigi segítséget!
Sajnálom, elvileg működnie kellene! Próbálj meg kölcsön kérni egyet az ajánlottak közül hátha. :rolleyes:
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Attee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024.01.18., csüt. 13:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Attee »

A Xiaomiban a Beállításokon belül a Kijelző és hangon belül a "Speciális hangbeállítások"-ban lehet három opció ("Formátumok kiválasztása") közül választani. (Amúgy ez az egyetlen hangbeállítás, tehát máshol nem lehet állítani a hangon.):

1. Automatikus eszköz által jelzett formátumok használata

2. PCM

3. Passthrough

És még van egy olyan beállítási lehetőség, h. "AC4 dialog enhancer", ahol négy opció közül lehet választani:

1. Kikapcsolás
2. Alacsony
3. Közepes
4. Magas

Az összes verziót kipróbáltam és egyik esetén se működik a hang. Teljesen tanácstalan vagyok és persze rohadt pipa! :(

Mindenesetre köszönöm az eddigi segítséget!

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Attee írta:
2024.01.19., pén. 14:10
Hát félek bele fogok őrülni ebbe! Megint kipróbáltam és mind a két HDMI bemenetbe bedugtam a Xiaomit az erősítőben és kép van mind a kettőben (elsőre persze elfelejtettem az erősítőn is a "source"-ot a HDMI-re kapcsolni, ezért nem volt kép, csak a TV-n kapcsoltam oda), de (digitális) hang továbbra sincs... Egyszerűen nem értem miért nem megy! :((((
Akkor pedig biztosan a Xiaomi hang beállításaival van a gond! Szerintem ott próbálkozz.
Esetleg kérj kölcsön valakitől mondjuk egy fire sticket vagy egy chromecast-ot és próbáld ki azzal is.
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Attee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024.01.18., csüt. 13:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Attee »

Hát félek bele fogok őrülni ebbe! Megint kipróbáltam és mind a két HDMI bemenetbe bedugtam a Xiaomit az erősítőben és kép van mind a kettőben (elsőre persze elfelejtettem az erősítőn is a "source"-ot a HDMI-re kapcsolni, ezért nem volt kép, csak a TV-n kapcsoltam oda), de (digitális) hang továbbra sincs... Egyszerűen nem értem miért nem megy! :((((

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Attee írta:
2024.01.19., pén. 11:29
No kipróbáltam ezt: "Egy próbát talán megér, hogy az erősítő egyik hdmi bemenetébe dugod a stick-et a kimenetet meg összekötöd a tv egyik hdmi bemenetével." Tehát a Xioami készülék HDMI kábelét bedugtam az erősítő HDMI in csatlakozójába, és az erősítő HDMI out csatalkozóján keresztül HDMI kábellel összekötöttem a TV-t. De így nem látom a TV Box jelét, mert az az erősítőbe van bedugva. Ha rámegyek a HDMI 3-ra a "source"-ban (oda dugtam be az erősítő kimenetét), ott nincs jel. Ennek hogy kéne így működnie?
Ilyen egyszerűen kellene működnie! Az erősítőt arra a hdmi bemenetre kapcsolod amibe a Xiaomi kábelét dugtad a tv-t meg arra a bemenetre amibe az erősítőből jövő kábel van. Ha nincs kép akkor dugd vissza a tv-be a Xiaomi-t és ellenőrizd a beállításokban, hogy milyen video felbontásra van állítva. Lehet 4K-n van az erősítőd azt biztosan nem kezeli.
Illetve az erősítő beállításaiban lehetne még ellenőrizni, hogy aktív-e a hdmi bemenet illetve ahhoz a bemenethez a hdmi van-e hozzárendelve.
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Attee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024.01.18., csüt. 13:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Attee »

No kipróbáltam ezt: "Egy próbát talán megér, hogy az erősítő egyik hdmi bemenetébe dugod a stick-et a kimenetet meg összekötöd a tv egyik hdmi bemenetével." Tehát a Xioami készülék HDMI kábelét bedugtam az erősítő HDMI in csatlakozójába, és az erősítő HDMI out csatalkozóján keresztül HDMI kábellel összekötöttem a TV-t. De így nem látom a TV Box jelét, mert az az erősítőbe van bedugva. Ha rámegyek a HDMI 3-ra a "source"-ban (oda dugtam be az erősítő kimenetét), ott nincs jel. Ennek hogy kéne így működnie?

Attee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024.01.18., csüt. 13:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Attee »

Köszi a tippet, de végigpróbáltam az összeset és sajna egyikben sem működött! :(

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Van a xiaomiban egy audio beallitas, probald ott, es hatha az egyik megoldas a problemadra
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Attee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024.01.18., csüt. 13:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Attee »

Hát tény, h. nem mai darab, de még mindig jól szuperál! :) Köszönöm a tanácsot! Nem tudom, h. van-e jelentősége, de ez a Xiaomi TV Box S nem stick egyébként... Esetleg valakinek van még ötlete, h. mi lehet a gond az alapján, amit leírtam, h. miért nem megy át a digitális hang a médialejátszóból az erősítőbe a HDMI-n (és a TV-n) keresztül? Valami beállítás gond lehet?

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Attee írta:
2024.01.18., csüt. 20:10
Harman/Kardon AVR-147 és igen, 2 HDMI bemenet és egy kimenet van.
Hú az nem mai darab! Egy próbát talán megér, hogy az erősítő egyik hdmi bemenetébe dugod a stick-et a kimenetet meg összekötöd a tv egyik hdmi bemenetével.
Ha majd egyszer lesz egy modernebb erősítőd akkor minden képen így csináld. ;)
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Attee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024.01.18., csüt. 13:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Attee »

Harman/Kardon AVR-147 és igen, 2 HDMI bemenet és egy kimenet van.

Online
Avatar
gabo01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1278
Csatlakozott: 2008.08.19., kedd 15:37
Értékelés: 424
Tartózkodási hely: Velence

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: gabo01 »

Milyen erősítőd van? Vannak rajta hdmi bemenetek illetve kimenet? :rolleyes:
Sztereó: Lumin A1, audio-gd Master-10, Marten Django XL, Siltech SPX-800,  Siltech Ruby Hill G5,  HT ac-10,Tara Labs RSC Prime, vdH The Air, 
Mozi:PC, JVC DLA-X7900BE, Screenline Othello 244x137, Denon AVC-X4800H +audio-gd Master-10, Marten+XTZ Divine 100.33 center, SF Wall Domus,Dynavoice T12,

Attee
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2024.01.18., csüt. 13:50
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Attee »

Üdv! A minap vettem meg a Xiaomi TV Box S (2nd Gen) készüléket, ami nekem alapvetően arra kellett, h. a külső merevlemezről saját videókat tudjak nézni (olyanokat, amelyeket a Samsung TV-m már nem tud lejátszani). Ennek tökéletesen meg is felel, viszont abban szeretnék segítséget kérni, h. hogyan tudom "kipréselni" belőle a Dolby Atmos/Vision, DTS hangminőséget. A TV optikai kábellel van összedugva az 5.0-as hangrendszerem erősítőjével és tökéletesen működik, tehát ha a TV-n indítok el mondjuk egy Netflix filmet, akkor azonnal átvált Dolby-ra, ill. ha a TV-be dugom be közvetlenül a külső merevlemezt és arról indítok el egy filmet, akkor szintén átvált digitális hangra. Viszont ha a Xiaomi TV Boxról csinálom ugyanezt, akkor nincs se Dolby, se DTS, csak sztereo hangminőség van. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni ez ügyben!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

zx07 írta:
2024.01.11., csüt. 16:49
Itt egy jópofa ábra, ami megmutatja, hogy a digitális négyszögjel valójában hogy is néz ki amikor átmegy A-ból B-pontba (és a zavarok még nincsenek is ábrázolva rajta)
loc_eps_rftimex.gif
Ha érdekel az ADC/DAC akkor ez egy jó alapozó videó:

youtu.be/cIQ9IXSUzuM
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
zx07
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2005.09.16., pén. 15:24
Értékelés: 176

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: zx07 »

fapaci írta:
2024.01.04., csüt. 17:16
Quetz írta:
2024.01.04., csüt. 16:38
Mindketten tévedtek. Digitális tartományban működő eszközöknek a processzor a lelke. A tápegység egészen addig lényegtelen, amíg DAC átalakításra nem kerül sor. A HDMI kábelen persze mondhatnánk, hogy analóg jelek közlekednek, de a túloldalon ADC során visszajutunk a digitális részbe.
Kábeleken közlekedő elektromos jel kizárólag analóg lehet, nem létezik belőle digitális verzió, azt a fogadó készülék dekódolja az analóg jelből. Akkor lenne igazságod, ha a kábeleken csak hasznos jelek utaznának és a készülékek csak ezekkel a jelekkel találkoznának, de a valóságban ez nagyon nem így van. Rengeteg zavarjel keveredik a hasznos jel mellé, a tápegységek is sok ilyesmit állítanak elő, a kábelek pedig antennaként is működnek, elektromágneses zavarokat szórnak és fognak be.

Innen fakad a kábelek és tápegységek közötti hallható eltérést, nyilván nem a hasznos jelen, vagy a biteken módosítanak. Ha könyvolvasás közben reflektorral világítok a szemedbe, kevésbé fogod élvezni a helyzetet és érteni a szöveget, pedig a betűk nem változtak.
Itt egy jópofa ábra, ami megmutatja, hogy a digitális négyszögjel valójában hogy is néz ki amikor átmegy A-ból B-pontba (és a zavarok még nincsenek is ábrázolva rajta)
loc_eps_rftimex.gif
loc_eps_rftimex.gif (3.7 KiB) Megtekintve 1186 alkalommal
Marantz SR6015,Emotiva BasX-500+300, Dali Ikon 8 + Ikon 2 + Vocal2, Heco Victa 302, 4xDali Alteco, 2xSVS PB-1000, Dune 4K Ultra HD, KCO-RTC100, AQ Rocket88, Mackenzie kábelek, NAS:Synology DS218+,DS120j Táp: Isotek Sirius + Premier, AQ PQ2,NRG-Z3, LG UHD NanoCell TV

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”