Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

TSanyi írta:
2021.04.07., szer. 10:07
Egyelőre még marad a lemez meg a kölcsönző úgy néz ki ha a lehető legjobbat szeretnéd...
Igen, viszont van egy nagy gond, nincsenek filmek, legalább is új ,és jó filmek nincsenek! Covid ide vagy oda, szinte a béka segge alatt a fílm ipar.. a sorozatok agyon verik a filmeket..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

fapaci írta:
2021.04.07., szer. 08:30
Fish írta:
2021.04.06., kedd 17:45
... ha már példa egy komoly vga most 2-3x áron van ,szóval 400-600e ft is lehet csak a vga és akkor a drága többi komponenset még hozzá sem adtam.. arról nem is beszélve, hogy hónapok óta nem is kapható, nem tudnak gyártani ,így készlet sincs belőle.
A napokban raktam össze pár gépet RTX4000 kártyákkal, i9 CPU-val, nagyon izmosak lettek, de kínszenvedés volt hozzájutni az alkatrészekhez és bőven 1 MFt felett lett a végösszeg darabonként. Ennyiért szerintem bolondság PC-vel szenvedni, sokkal olcsóbban meg nem lehet kihozni, mert akkor meg másféle szívás lesz vele.
Ezt próbálom én is mondani, de látod ,80e ből high-end htpc építhető bármikor! gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Én egy jó tévé mellé nem feltétlenül vennék Apple TV-t. A Netflix miatt semmiképpen, az HBO bár látványosan jobb az Apple TV-n, de az meg így is - úgy is elég ramaty és még idén jön az HBO Max, ami végre 4K HDR lesz és valószínűleg megoldja ezt a kérdéskört.
Projektor mellé viszont alternatíva, ott kvázi kötelező a pénzköltés mivel a projektorban nincs beépített app. Itt az a kérdés, hogy megéri-e a médialejátszó mellé egy plusz stream box-ot is venni. Azért az Apple TV mégis csak 60-70 ezer Ft, csak a Netflix és az HBO miatt nem tudom megéri-e. Persze ha valaki sokat nézi vagy akár elsődleges tartalomforrásnak hsználja, akkor nem kérdés. Az új firmware-rel megoldották a 24 illetve 60p-t is, úgyhogy most már ezek is mennek a 23.976 és az 59.94 mellett. Már csak a bitstream kellene, de félek azt sosem oldják meg. Btw én is úgy tudom, hogy idén jön az utód 4k120Hz-cel és még pár számomra nem túl izgalmas újdonsággal.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Aszpirin írta:
2021.04.07., szer. 16:14
Ja, máskülönben minden pletykaforrás azt zengi, hogy az idén jön a következő, 6. generációs AppleTV. Talán az ezzel együtt megjelenő új tvOS-re tartogatják az AppleTV leghiányoltabb feature-ét: az audio passthrough-t. Ha ez meglenne, gyakorlatilag érdektelenné válna a "milyen a hangja az AppleTV-nek" kérdés, ugyanis a hang dekódolását egyszerűen az utánakötött AVR-re vagy processzorra lehetne bízni.
Ha így lesz, akkor biztosan veszek én is újra egyet, mert ahogyan írtam, nekem a hanggal volt a legtöbb problémám a 4K-snál. Be kell látnom nekem is, hogy sajnos a Dune nem lesz mindenes eszköz (bár ezt vártam a Max Vision-tól), kell egy normális eszköz a NETFLIX projektorral nézéséhez.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.04.07., szer. 13:49
BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 11:30
Aszpirin írta:
2021.04.07., szer. 10:43
Olvasgatva a közelmúlt hozzászólásait, eszembe ötlött, hogy talán nem is olyan ördögtől való ötlet az AppleTV 4K használata, főleg ha valaki csak internet streaming-re keres médialejátszót, és nem követelmény a hifi sztereó hang.
Már korábban is írtam, hogy stream-re összeségében az Apple TV 4K a legjobb. És nem csak a Netflix-ről beszélünk, az HBO Go háromszor akkora bitrátával jön az Apple TV 4K-n, mint bármilyen más eszközön, ami nagyon látszik a képminőségén, plusz az Apple TV-n nincs kint az HBO logó a sarokban.
Ez a haromszor akkora bitrataval jon hogyan viszonyul a TV-k beepitett HBO GO es Netflix alkalmazasaihoz. Utobbinal szinte mindig van rendes 4k es Atmos, de erdekelne hogy van e barmilyen elteres az Apple TV javara.
Ez furcsa, de szerintem jobb. Amikor megvettem ezt a tévét, meg voltam győződve, hogy ki fogom hajítani az Apple TV-t, mert a tévének is van saját Netflix, Amazon Prime, HBO GO, stb beépített alkalmazása. Nos, azóta is az Apple TV-t nézem. Ami elég paradox helyzet, mert így a kép (is) átmegy két kábel közvetítésével még egy AVR-en is, és mégis...

Persze ez már egy régebbi modell, azóta LG-ből is kijöttek az "alfa"-processzorok, egyre újabb webOS-szel, eARC-vel, stb, szóval lehet, hogy ma már egy ilyen, erős processzoros tévé mellé fölösleges az AppleTV (ha csak a streaming a lényeges). Ha a tévé lett volna korábban meg, akkor szinte biztos, hogy nem veszek egy AppleTV 4K-t (van egy fullHD-s AppleTV-m is a hálószobában lévő, tizenakárhány éves Sony butatévéhez, az maradt volna HomeKit bridge-nek mindenképp). Így viszont, hogy már amúgy is megvolt, megtartottam, mert jobb így. Szerintem.

De egy AppleTV 4K-ról azért tudni érdemes, hogy hiába 2017-es, nagyon nagy performancia-tartalékkal ruházta fel már megjelenésekor az Apple, amikoris megkapta az A10X Fusion processzort. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy akár a mai tévék is rendelkeznek ekkora képfeldolgozási teljesítménnyel (bár őszintén szólva, nem tudom)... persze ez nem véletlen, hisz' az AppleTV-t játékplatformnak is szánták, 4K-ban ugye...

Kissé OFF: Amit érdekes módon nem reklámoz túlzottan az Apple sem, az az, hogy az AppleTV már a 3. generációtól egy teljesértékű HomeKit (azaz épületautomatizálási) internet-bridge, amivel nagyon sok cég okosmegoldásai együttműködnek. Csak egy példa: ha megveszed az Ikeás szuperjóárasított zigbee-hubot és hozzá okoskapcsolókat, okoségőket, stb., akkor mindezek használatát az AppleTV segítségével "ki tudod vinni" az Internetre is, teljes biztonsággal, azaz az iPhone-odal nem csak otthoni WiFi hálózatról tudod majd vezérelni, hanem bárhonnan a világból. És a különböző cégek okosotthon-megoldásait integrálja egy felületre, mindennek pedig az AppleTV az alapja. Tudom, hogy ez itt irreleváns, de azért nem kicsit szokatlan ez egy médialejátszótól, cserében ha valaki rákap a HomeKit ízére, akkor nem kell neki már magyarázni, hogy az AppleTV miért sokkal több, mint egy egyszerű médialejátszó... Kár hogy erről mostanában alig esik szó.. remélem nem akarja az Apple kinyírni a HomeKit-et...

Ja, máskülönben minden pletykaforrás azt zengi, hogy az idén jön a következő, 6. generációs AppleTV. Talán az ezzel együtt megjelenő új tvOS-re tartogatják az AppleTV leghiányoltabb feature-ét: az audio passthrough-t. Ha ez meglenne, gyakorlatilag érdektelenné válna a "milyen a hangja az AppleTV-nek" kérdés, ugyanis a hang dekódolását egyszerűen az utánakötött AVR-re vagy processzorra lehetne bízni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

robi20064 írta:
2021.04.07., szer. 13:49
Ez a haromszor akkora bitrataval jon hogyan viszonyul a TV-k beepitett HBO GO es Netflix alkalmazasaihoz. Utobbinal szinte mindig van rendes 4k es Atmos, de erdekelne hogy van e barmilyen elteres az Apple TV javara.
A háromszoros bitráta csak az HBO Go-ra vonatkozik. Egészen konkrétan 3.1 vs 8.2 Mbps. Az HBO kétféle streamet nyom, az egyiket a Fairplay nélküli készülékeknek, a másikat a Fairplay-eseknek. Ha a tévéd beépített HBO alkalmazásánál van HBO logó, akkor az a rosszabb minőségű. Úgy tudom egyébként, hogy jelenleg az Apple TV 4K (és persze az iPhone, iPad) készülékek az egyedüliek, amelyek rendelkeznek a Fairplay-jel. A felbontás egyébként mindkét esetben 1080p SDR, de a magasabb bitráta miatt kevésbé blokkosodik a kép. A hang ha jól tudom a Fairplay esetén Dolby 5.1, míg anélkül 2.0 Aztán hogy az HBO Max-szel mi lesz azt nem tudom.

A Netflixnél nincsenek ekkora különbségek, az nagyban függ a készüléktől. Korábban írtam, hogy van minimális eltérés a blokkosodás és a színátmenet sávosodás mértékében attól függően, hogy androidos lejátszón, tévén, vagy Apple TV-n nézed. Az UI (tehát a Netflix kezelőfelülete) az Androidos lejátszókon általában 720p-s, a tévék beépített appjainál 1080p-s, az Apple TV-n 4K-s.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Ja, és ugye a Netflix idén tovább csökkenti a bitrátát, azaz még jobban spórolnak a sávszélességgel. Más enkódolási eljárást használnak majd, ami az ígéret szerint élesebb, jobb képet ad majd, de a lényeg, hogy a sávszélességet csökkentik. Egyértelműen az az irány, hogy minél több háztartásba el tudjanak jutni és nem az, hogy a hardcore mozisoknak megfeleljenek. Az sajnos nagy probléma, hogy a Netflix max 1080p-ben jelenteti meg a filmjeit Blu-ray-en, így a stream -bizonyos szempontból- még mindig jobb minőséget képvisel.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Netflixen minap vettem észre, hogy az egyszerűbb sorozatoknál 4k/dolbyvision módban (shiled, 55" oled tv) valami nagyon fura, nagyon kicsi a mélységélesség, ezen kívül a kép széle felé is elmosódik, sőt oldalt kromatikus aberráció is van. Hogy most ez csak az olcsó 4k kamera miatt vagy a lebutított bitráta is beleszól azt nem tudom, de furcsa. A hiba biztos nem nálam van, mert más filmek meg tű élesek.
Mondjuk bár néha "szidjuk" a netflixet, de belegondolva ez azért ennyi pénzért egy rohadt jó szolgáltatás, nem hiába terjed ennyire. Nálunk van, amikor hárman háromfélét nézünk, 2 tv-n 4k-t, meg egy fhd-t laptopon :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Fish írta:
2021.04.06., kedd 21:10
Amikor a 200k-ás amd vga ,küzdött az uhd-val hw-esen, te meg jösz itt 80ért a fost összelapátolva kompletten..grat, toljad csak ilyennel, tuti jó lesz..

komolyan nme értem néha ,miért kell baromságokkal etetni a népet itt.. sztem a htpc-ben is kiröhögnének emiatt, de mindegy ezt ide pls. ne!
Lehet, nem tudtad, de az Apollo Lake óta hadware szinten támogatott a HEVC 10bit dekódolása. Ha valakinél a 200K-s VGA küzdött a 4k megjelenítéssel, akkor az user error volt, az ilyen felhasználó forduljon szakemberhez.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Bodnapet írta:
2021.04.07., szer. 11:52
BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 11:30
Már korábban is írtam, hogy stream-re összeségében az Apple TV 4K a legjobb. És nem csak a Netflix-ről beszélünk, az HBO Go háromszor akkora bitrátával jön az Apple TV 4K-n, mint bármilyen más eszközön, ami nagyon látszik a képminőségén, plusz az Apple TV-n nincs kint az HBO logó a sarokban.
Mielőtt mindenki rohanna emiatt a tapasztalat miatt ATV-t venni, a hangja viszont nagyon gyenge, szerintem. Mintha egy vastag függöny lenne a hangszórók előtt, nekem nagyon nem jött be emiatt. Ami tény, hogy megbízhatóan jól kezeli mind a Netflix, mind a HBO GO streamet.
Kettéválasztva a dolgot. Van maga az alkatrész-minőség, ami befolyásolja egy adott eszköz kép- és hangminőségét. Az Apple TV nem tudom mennyivel rosszabb minőséget képvisel, mint egy hasonló árkategóriájú kínai androidos lejátszó. Az igaz, hogy az Apple TV nem tud bitstreamet, azaz az Atmos hangot is többcsatornás PCM-ben nyomja, bár ez önmagában nem ok a rosszabb minőségre. Az általad említett kifejezetten rossz hangminőséget nem olvastam sehol, de ettől még lehet igaz, okát nem látom.

A másik dolog szerintem a fontosabb. Az Apple TV 4K official partnere az összes nagy streamszolgáltatónak, így mindegyiket hivatalosan is a legjobb minőségben tudja fogadni és továbbítani. Tartalmaz minden modern technológiát, például a Fairplay másolásvédelmet, ami miatt magasabb az HBO bitráta és ami miatt nincs HBO logó. Nem fordulhat elő, hogy holnaptól valamelyik szolgáltató nem megy.

És azért lássuk be, ezek a streamimg szolgáltatók nem a minőségről szólnak. Arra, hogy az RTL Klub helyett lehessen őket nézni egy 55”-ös tévén kiválóak. De 3 méteres képszélességnél, 11 csatornás, komoly hangrendszeren nem nyújtanak alternatívát a Blu-ray-jel szemben. Nekem fontosabb a stabil működés, mint hogy adott esetben szőrözzek, hogy az Atmos hang esetleg nem olyan tökéletes, tudva, hogy alapból 800 kbps-ről beszélünk, ami egy normális sztereóhoz sem elég.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Bodnapet írta:
2021.04.07., szer. 11:52
BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 11:30
Már korábban is írtam, hogy stream-re összeségében az Apple TV 4K a legjobb. És nem csak a Netflix-ről beszélünk, az HBO Go háromszor akkora bitrátával jön az Apple TV 4K-n, mint bármilyen más eszközön, ami nagyon látszik a képminőségén, plusz az Apple TV-n nincs kint az HBO logó a sarokban.
Mielőtt mindenki rohanna emiatt a tapasztalat miatt ATV-t venni, a hangja viszont nagyon gyenge, szerintem. Mintha egy vastag függöny lenne a hangszórók előtt, nekem nagyon nem jött be emiatt. Ami tény, hogy megbízhatóan jól kezeli mind a Netflix, mind a HBO GO streamet.
Ezt ha jól emlékszem többször leírtad már, szóval én is leírnám ismét, hogy alighanem ez is rendszerfüggő. Nem állítom, hogy az AppleTV 4K hangja kifejezett minőséget képviselne, de nálam - a Marantz SR6013-mal - nincs akkora különbség pl. az Oppo-hoz képest, mint amit írsz - akkora még megközelítően sincs, mint ha a hangfalak egy vastag függöny mögül szólnának. Lehet, az én AVR-em és az én hangfalaim (Dali Opticonok) már eleve olyanok lennének neked, mintha egy vastag függöny mögül szólnának.

Azt tehát teljes mértékben el tudom képzelni, hogy egy nagyon jó hangú HM-rendszer hangját visszafogja egy AppleTV. Akár olyan mértékben is, ahogyan írod. Egy (alsó)középkategóriás AVR-en (aminek az újkori ára a 400ezret alulról nyaldosta) viszont messze nem akkora a hangbéli hátránya az AppleTV-nek.

Szóval ezzel is csak csínján. Sokmilliós rendszerbe persze ne egy hetvenezres médialejátszót, de félmillió alatti AVR-rel a sokszázeres médialejátszó is óriási túlzás (amit saját káromon érzékelek, mert szerintem az Oppo 203 is túl jó ahhoz az erősítőhöz/hangfalakhoz, ami nekem van). Persze: szerintem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 11:30
Már korábban is írtam, hogy stream-re összeségében az Apple TV 4K a legjobb. És nem csak a Netflix-ről beszélünk, az HBO Go háromszor akkora bitrátával jön az Apple TV 4K-n, mint bármilyen más eszközön, ami nagyon látszik a képminőségén, plusz az Apple TV-n nincs kint az HBO logó a sarokban.
Mielőtt mindenki rohanna emiatt a tapasztalat miatt ATV-t venni, a hangja viszont nagyon gyenge, szerintem. Mintha egy vastag függöny lenne a hangszórók előtt, nekem nagyon nem jött be emiatt. Ami tény, hogy megbízhatóan jól kezeli mind a Netflix, mind a HBO GO streamet.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Aszpirin írta:
2021.04.07., szer. 10:43
Olvasgatva a közelmúlt hozzászólásait, eszembe ötlött, hogy talán nem is olyan ördögtől való ötlet az AppleTV 4K használata, főleg ha valaki csak internet streaming-re keres médialejátszót, és nem követelmény a hifi sztereó hang.
Már korábban is írtam, hogy stream-re összeségében az Apple TV 4K a legjobb. És nem csak a Netflix-ről beszélünk, az HBO Go háromszor akkora bitrátával jön az Apple TV 4K-n, mint bármilyen más eszközön, ami nagyon látszik a képminőségén, plusz az Apple TV-n nincs kint az HBO logó a sarokban.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

joker111 írta:
2021.04.07., szer. 09:50
Melyik Sony készülék tudja ezt? köszi
Ha engem kérdeztél, akkor szerintem félreértetted. Nem a Sony készülékek tudják, hanem a Sony Pictures, mint tartalomgyártó és szolgáltató nyújt streamszolgáltatást BraviaCore néven, ezt a Sony XR szériás tévéivel lehet elérni. 80 Mbites képet tol, ez gyakorlatilag megegyezik a 4K Blu-ray bitrátájával.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2021.04.07., szer. 09:41
Lemmy9.1 írta:
2021.04.07., szer. 07:12
Ha Atmos hanggal tolod a Netflixet, az egyenértékű egy lemezes, vagy egy kölcsönzött Atmos hangsávval? Vagy gáz?

Mert szerintem a napjai meg vannak számlálva a lemezeknek, és a "kölcsönzőknek" is.
Marad a stream.
Kérdés, hogy ez majd mennyire szolgálja ki a szeretett hobbinkat, és készülékeink tudását.
A stream spórol, hiszen a sávszélesség ritka és drága. A Netflix Atmos hangsávjának bitrátája, még az 1 Mbitet sem éri el, közel a tizede a lemezes verziónak. A képminősége is rosszabb, ráadásul eszközfüggő, nem mindegy milyen lejátszón nézed. A Sony kínál most “high-end” stream-et, annak bitrátája mind képben, mind hangban megegyezik a Blu-ray lemezével, cserében gigabites net kell a stabil átvitelhez.
A Netflix Atmos hangja szerintem is pariban sincs a bluray-ről "vett" Atmos hanggal, s ez még egy olyan vacak AVR-rel is érzékelhető, mint a Marantz SR6013-asom. Igaz, a Netflixet AppleTV 4K-val streamelem, a (4K) bluray-lemezeket pedig Oppo 203-assal játszom le. Nehéz Atmos-szinten összehasonlítani ezeket, mert az AppleTV csak veszteségesen tömörített Atmos-t ad ki Atmos-ként, míg a bluray-eken, bluray ripeken veszteségmentesen tömörített Atmos van, amiból sajnos a legjobb lejátszóprogik is max LPCM 7.1-et tudnak kiadni AppleTV-n. De igen, egy bluray remux nem-Atmos HD hanggal AppleTV-n is sokkal dinamikusabb és élvezetesebb tud lenni, mint a netflixes Atmos. Hozzáteszem, hogy nálam a helyiség mérete és adottságai miatt az Atmos csak 5.1.2-t jelent, mennyezeti sugárzókkal - és a plusz két mennyezeti hangsugárzó keveset ad hozzá az 5.1-es hanghoz (ezt filmje is válogatja, van, ahol igen jól érzékelhető a magassági dimenzió, de legtöbb esetben ez nálam még piskóta).

Ugyanakkor én a Netflix DolbyVision-ös képminősége (AppleTV 4K-n) és egy UHD bluray szintén DV-képminősége (Oppo 203) között nem tudok felfedezni érdembeli különbséget (vagy csak nem tudom, hogy mire kellene figyeljek), egy LG OLED tévén, 55 colnál, egészen közelről figyelve sem.

Ezeket azért írtam le, mert talán ez a szerény tapasztalat is érdekes lehet.

Olvasgatva a közelmúlt hozzászólásait, eszembe ötlött, hogy talán nem is olyan ördögtől való ötlet az AppleTV 4K használata, főleg ha valaki csak internet streaming-re keres médialejátszót, és nem követelmény a hifi sztereó hang.

A Netflix Atmos-ától pedig tényleg senki ne várjon csodát egyelőre. És ha ez még egy ilyen, alsó(közép?)kategóriás AVR-rel is érzékelhető, akkor egy jó házimozi-rendszer tudását egyelőre a Netflix-szel véleményem szerint nem lehet kihasználni. Legyen bármilyen szuper is a streamer.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

fapaci írta:
2021.04.07., szer. 08:24


A szoftveres funkciókat ki lehet kapcsolgatni, a HiFi-ben elszórakoztam ezzel 5-6 évet. Tökölős meló, aminek a vége kétséges, egy kiherélt Windows elég fura dolgokat tud produkálni, főleg ha érkezik egy frissítés. No meg végig az volt az érzésem, hogy vettem egy fullos autót, amiből mindent kidobálok, mert csak a hengerfejre van szükségem. Ez minden szempontból pazarlásnak tűnt.
Sajna a tuning ilyen! Nem az olcsó út, az biztos!


(Egy tuti motortuning is ott kezdődik hogy veszel egy zsír új kalodás motort, szétszeded, kidobod belőle a főtengelyt, csapágyakat, hajtókarokat, dugattyúkat, kartelt ledobod, átalakítod az egész olajzását, hengerfejekben kicseréled nagyobbra a szelepeket, felbővíted a csatornákat, másik szelepeket, szeleprugókat, rugótányérokat, ékeket raksz bele, vezérműtengelyeket. Lecseréled a kipufogó leömlőket, szívósort, fojtószelepket, benzinfúvókákat, gyertyákat, coputert cserélsz... tadaaaam és már kész is a tuti motor programozás után! Ja hogy a blokk maradt, meg a hengerfej (az sem szériáben), igen ez valóban olyn lehet minta kiherélt PC!)

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.07., szer. 07:12
Ha Atmos hanggal tolod a Netflixet, az egyenértékű egy lemezes, vagy egy kölcsönzött Atmos hangsávval? Vagy gáz?

Mert szerintem a napjai meg vannak számlálva a lemezeknek, és a "kölcsönzőknek" is.
Marad a stream.
Kérdés, hogy ez majd mennyire szolgálja ki a szeretett hobbinkat, és készülékeink tudását.
Egyelőre még marad a lemez meg a kölcsönző úgy néz ki ha a lehető legjobbat szeretnéd...

Avatar
joker111
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2015.10.29., csüt. 10:36
Értékelés: 13

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: joker111 »

Melyik Sony készülék tudja ezt? köszi

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Lemmy9.1 írta:
2021.04.07., szer. 07:12
Ha Atmos hanggal tolod a Netflixet, az egyenértékű egy lemezes, vagy egy kölcsönzött Atmos hangsávval? Vagy gáz?

Mert szerintem a napjai meg vannak számlálva a lemezeknek, és a "kölcsönzőknek" is.
Marad a stream.
Kérdés, hogy ez majd mennyire szolgálja ki a szeretett hobbinkat, és készülékeink tudását.
A stream spórol, hiszen a sávszélesség ritka és drága. A Netflix Atmos hangsávjának bitrátája, még az 1 Mbitet sem éri el, közel a tizede a lemezes verziónak. A képminősége is rosszabb, ráadásul eszközfüggő, nem mindegy milyen lejátszón nézed. A Sony kínál most “high-end” stream-et, annak bitrátája mind képben, mind hangban megegyezik a Blu-ray lemezével, cserében gigabites net kell a stabil átvitelhez.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Fish írta:
2021.04.06., kedd 17:45
... ha már példa egy komoly vga most 2-3x áron van ,szóval 400-600e ft is lehet csak a vga és akkor a drága többi komponenset még hozzá sem adtam.. arról nem is beszélve, hogy hónapok óta nem is kapható, nem tudnak gyártani ,így készlet sincs belőle.
A napokban raktam össze pár gépet RTX4000 kártyákkal, i9 CPU-val, nagyon izmosak lettek, de kínszenvedés volt hozzájutni az alkatrészekhez és bőven 1 MFt felett lett a végösszeg darabonként. Ennyiért szerintem bolondság PC-vel szenvedni, sokkal olcsóbban meg nem lehet kihozni, mert akkor meg másféle szívás lesz vele.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 16:01
Köszi a magyarázatot, de a médialejátszóba is olyan alaplap stb van mint egy számítógépben vagy nem? HTPC-n nem lehet kikapcsolni a felesleges funkciókat hogy jobban teljesítsenek, probléma mentesen működjenek? (Gondolom ha lehetne már megtették volna.)
A Zidoo UHD2000 belvilága:

Kép

Szerintem nem igazán hasonlít egy szokványos PC-re, annak dacára, hogy ez is számítógép, de nyilván nem PC.

A szoftveres funkciókat ki lehet kapcsolgatni, a HiFi-ben elszórakoztam ezzel 5-6 évet. Tökölős meló, aminek a vége kétséges, egy kiherélt Windows elég fura dolgokat tud produkálni, főleg ha érkezik egy frissítés. No meg végig az volt az érzésem, hogy vettem egy fullos autót, amiből mindent kidobálok, mert csak a hengerfejre van szükségem. Ez minden szempontból pazarlásnak tűnt.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ha Atmos hanggal tolod a Netflixet, az egyenértékű egy lemezes, vagy egy kölcsönzött Atmos hangsávval? Vagy gáz?

Mert szerintem a napjai meg vannak számlálva a lemezeknek, és a "kölcsönzőknek" is.
Marad a stream.
Kérdés, hogy ez majd mennyire szolgálja ki a szeretett hobbinkat, és készülékeink tudását.
Szerintem!

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 21:51
Ez valóban utópia, de még egy rendes minőségű 4k Atmos is lehet hogy az!😀
Hát igazad van. Ha meg rendes minőségű 4K, akkor abból a távolságból, ahonnan nézzük a rendes minőségű 720P is ugyanolyan lenne.

De e Netflix csináljon mindenesetre egyre több jó sorozatot és filmet - az nem árt.
Én a Dune-vel FHD-ben fogom nézni, de hát ez van.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

DeLorean írta:
2021.04.06., kedd 21:18
TSanyi írta:
2021.04.06., kedd 21:05
Szuper! Pláne hogy a médialejátszós rész sem móka és kacagás ha egy mindenre is alkalmas kütyüt akarsz!

Amerikában gondolom ezért szeretik a fizetős szolgáltatásokat mint pl. a Kaleidescape igaz ott van komoly tartalom is.... persze hivatalosan itthon ez nem elérhető...
Szerintem meg az a baj, hogy mindent akarunk és lehetőleg azonnal.
Nem is olyan régen még elmentünk a videótékába, kikölcsönöztük a filmet, másnap visszavittük.

Most meg játsszon le mindent, sztereóra is legyen a legjobb, legyen Youtube4K, Netflix az is 4K-ban, és a többi, Amazon Pime, Disney. Legyen Spotify és Tidal, Alexa-val tudjam irányítani a Google home alkalmazásán keresztül, de a Roon-t is tudja, legyen kijelzője, legyen wifi, legyen bluetooth táv és még sorolhatnám...

Nekem már a Netflix is sok - nincs annyi időm.
gondolkodik.gif
Ez valóban utópia, de még egy rendes minőségű 4k Atmos is lehet hogy az!😀

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Azt írtam, hogy a FHD-t tudja a csájna box is.
Nem tudom meg tudja-e oldani ez az orosz Dune a Netflix 4K-t, de a kinyilatkoztatásuk alapján nem valószínű.
Szerintem!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”