Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Igen, ebben ez nagyon furcsa!
Lehet valamelyik nagy cégnek elege lett, hogy az OPPO azért jelentős piaci szereplő.
 
Azt nem értem, hogy miért nem adták el akkor az egészet valakinek?
Csak így bejelenteni, hogy abbahagyják - érdekes.

 
   Több mint érdekes ennyire hirtelen abbahagyni a gyártást (tehát nem mennek tönkre) és csak a javitásra rendezkednek be?
Azért nem hiszem, hogy nagy piac vagyunk a számunkra de nagyon sokunknak van oppo-ja és sokan akarnak akartak  venni mert egyszerüen nagyon kényelmes a használata és jól is szól.
Pont mostanában  gondoltam arra, hogy 205-re váltok de most gondolkodóba estem. Tudjuk lesz helyette más de vajon mi? 
"Az igazi barát szemből támad."

Csutka

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Számomra azért fura, mert megvan a 4k-s termék, ergó most hardveresen nagy fejlesztenivaló nincs! Szoftveresen lehet csiszolni, de ennyi, ezért nem értem miért pont most zárják be a boltot. Csak gyártani és eladni kell a terméket...ha meg nem fogy sok, lehet mérsékelni picit az árakat.
 
Igen, ebben ez nagyon furcsa!
Lehet valamelyik nagy cégnek elege lett, hogy az OPPO azért jelentős piaci szereplő.
 
Azt nem értem, hogy miért nem adták el akkor az egészet valakinek?
Csak így bejelenteni, hogy abbahagyják - érdekes.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: cisco »

Számomra azért fura, mert megvan a 4k-s termék, ergó most hardveresen nagy fejlesztenivaló nincs! Szoftveresen lehet csiszolni, de ennyi, ezért nem értem miért pont most zárják be a boltot. Csak gyártani és eladni kell a terméket...ha meg nem fogy sok, lehet mérsékelni picit az árakat.

Csutka

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Kíváncsi leszek,hogy a használt piaci árat ez mennyire fogja befolyásolni és milyen irányban.
 
Mivel a termék támogatás nem szűnik meg, lehet felfelé mozdulnak az árak.

 
Felfelé?? 
 
Egy hónap múlva az új áruk jelentősen vissza fog visszaesni.
Érdemes lesz 203-as, vagy 205-ös készüléket vásárolni újonnan.


Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »


Sajnálatos, úgy látszik nincs már akkora fizetőképes kereslet az asztali normál lejátszókra, h maradjon. Mással nem tudom magyarázni. Ez valószínűleg betesz, a CA, Primare vonalnak is. Marad a maréknyi kommersz gyártó vasa, vagy belekezdhet az ember a HTPC-s szívásba, főképp informatikai tudás nélkül. A hifi méretről esztétikáról nem is beszélve. 
Lesz más,kár síratni, sztem simán megveszi valaki a jogot és tovább nyomja..  azért  a primare meg az arcam még ott lesz,meg még kitudja mennyi más gyártó akiről nem hallottunk. 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Kíváncsi leszek,hogy a használt piaci árat ez mennyire fogja befolyásolni és milyen irányban.
 
Mivel a termék támogatás nem szűnik meg, lehet felfelé mozdulnak az árak.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Bezárják az Oppo Digitalt: https://www.oppodigital.com/farewell.aspx. Először áprilisi tréfának gondoltam, de azután láttam, hogy írták, ezért is jelentették be másodikán, mert nem vicc. 
Ez cumi.

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Én nem tudom elképzelni,hogy annyira vissza esett volna a kereslet,hogy ne legyen létjogosultsága a cégnek.
 
Szerintem itt valami más lehet a háttérben.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Bezárják az Oppo Digitalt: https://www.oppodigital.com/farewell.aspx. Először áprilisi tréfának gondoltam, de azután láttam, hogy írták, ezért is jelentették be másodikán, mert nem vicc. 
Sajnálatos, úgy látszik nincs már akkora fizetőképes kereslet az asztali normál lejátszókra, h maradjon. Mással nem tudom magyarázni. Ez valószínűleg betesz, a CA, Primare vonalnak is. Marad a maréknyi kommersz gyártó vasa, vagy belekezdhet az ember a HTPC-s szívásba, főképp informatikai tudás nélkül. A hifi méretről esztétikáról nem is beszélve. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Bezárják az Oppo Digitalt: https://www.oppodigital.com/farewell.aspx. Először áprilisi tréfának gondoltam, de azután láttam, hogy írták, ezért is jelentették be másodikán, mert nem vicc. 
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nadtom »


A teszt elég rövid volt mert az oppo nem tudta játszani az ISO fájlokat és a tesztet erre hegyeztük volna ki. Összességében a kép szerintem jobb volt az oppoval, sötétebb fekete, kontrasztosabb kép, de a koncert felvétel hangja jobb volt a Bodor pc-vel. Az oppoban a kapcsolóüzemű táp lett toroidra cserélve. (ez hozzot sokat a képen) és a zenehallgatáshoz az audio része lett tuningolva (cserélve? pl: órajel, saw oszcillátor akkus táppal stb.) az XLR kimenet, de azt meg nem teszteltük. Érdekes dilemmát okoz nekem hogyan folytassam a fejlesztésemet.
 
Egy kis kiegészítés: A sötétebb fekete, azért is volt az Oppo-n, mert nagyon nagyra volt a fényerő állítva a projin (mert mi így nézzük ), miután visszavettem a fényerőt megjött a fekete és a kontraszt is, nagyon hasonló lett az Oppo-hoz (illetve az Oppo színtelítettsége is magasabbra volt állítva). Redbulova Oppo-ja a saját JVC vetítőjével lett összekalibrálva. 
 
Ettől függetlenül, természetesen elfogadom a véleményed.  
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Talán azt is meg kellene említeni hogy melyik Bodor (ht)pc volt a tesztben?
Az alap 250 ezres esetleg dac-al rendelkező tipusa vagy drágabbik fajta?
És természetesen melyik lejátszó milyen beállításokkal volt beállítva.
 
De a véleményem szerint egy saját részre készült htpc-vel szemben még egy Oppo sem szállhat ringbe zenén, főleg ha az a htpc is 600 ezer körül mozog.
 
De a puding próbája az evés és egy ilyen tesztel sokaknak segíthet a döntésben hogy vajon mi fontossabb....
 
Számomra érdekes volt ez az összehasnlítás és hasonlókat is szívesen olvasnék.
 
 

Ez a full-os Bodor Pc, (500eFt), az Oppo is valahol itt volt a tuning ktg-et is beleszámítva (ha jól emléxem). A Bodor Pc-ben nincs dac, mindkét esetben a Yamaha proci dac-ja lett használva. 
Az Oppo csak bekapcsoltuk, nem állítgattuk, és a Pc-t sem. A Pc-n az mpc-hc+madVR játszotta le a file-okat. 
 
Tonyka: A hangot nem igazán lehet állítani a Pc-n (tudomásom szerint), az mpc-hc bitstream-et küld a procinak.  
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: redbulova »


A teszt elég rövid volt mert az oppo nem tudta játszani az ISO fájlokat és a tesztet erre hegyeztük volna ki.

Összességében a kép szerintem jobb volt az oppoval, sötétebb fekete, kontrasztosabb kép, de a koncert felvétel hangja jobb volt a Bodor pc-vel.

Az oppoban a kapcsolóüzemű táp lett toroidra cserélve. (ez hozzot sokat a képen) és a zenehallgatáshoz az audio része lett tuningolva (cserélve? pl: órajel, saw oszcillátor akkus táppal stb.) az XLR kimenet, de azt meg nem teszteltük.

Érdekes dilemmát okoz nekem hogyan folytassam a fejlesztésemet.
 

Avatar
becy76
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 741
Csatlakozott: 2013.06.27., csüt. 08:20
Értékelés: 176

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: becy76 »


Talán azt is meg kellene említeni hogy melyik Bodor (ht)pc volt a tesztben?
Az alap 250 ezres esetleg dac-al rendelkező tipusa vagy drágabbik fajta?
És természetesen melyik lejátszó milyen beállításokkal volt beállítva.
 
De a véleményem szerint egy saját részre készült htpc-vel szemben még egy Oppo sem szállhat ringbe zenén, főleg ha az a htpc is 600 ezer körül mozog.
 
De a puding próbája az evés és egy ilyen tesztel sokaknak segíthet a döntésben hogy vajon mi fontossabb....
 
Számomra érdekes volt ez az összehasnlítás és hasonlókat is szívesen olvasnék.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Így van, a Bodor Pc-ben is lineáris tápok, órajel generátorok, meg kitudjamég mi van. Azért volt fontos, hogy az Oppo is tuningolt, mert így hasonló eséllyel indultak.
Ehhez a történethez hozzátartozik, h abban a láncban amiben te, ti próbáltátok. Mióta különlegesre sikerült az Oppo 205 vs Primare BD32 MKII összehasonlító teszt azóta tudom, h képesek más - más eredmények születni rendszerenként. Az Oppo-ról annyit tudunk, h tuning, miféle azt már nem, van akinek egy belső vezeték csere már az. A filmek hangjáról szintén nem tudunk, mint ahogy a Bodor féle PC egyéni ilyen olyan beállításairól sem. Az Oppo-n nem lehet matatni a kijövő hangon, max HDMI kábel ügyileg tudunk játszadozni, ki tudja megtörtént- e ez, szóval sok ismeretlenes egyenlet ez, nem teljesen fekete, és fehér elemekkel. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nadtom »



De azt ugye nem kell kihangsúlyozni, hogy a Bodor pc sem egy átlagos htpc, mint ahogy az átlag user elképzeli
 

Így van, a Bodor Pc-ben is lineáris tápok, órajel generátorok, meg kitudjamég mi van. Azért volt fontos, hogy az Oppo is tuningolt, mert így hasonló eséllyel indultak.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1335
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: lacy »



 
Hangban (5.1-es koncertfelvételekkel) viszont jobb volt a Bodor Pc. Teresebb, részletgazdadabb hangja volt, illetve a mély tartomány is jobb volt. Itt a különbség jól hallható volt, ehhez vakteszt sem kellene.
 
Szeretném leszögezni, hogy nem akarok htpc vs. plug in play lejátszó vitát indítani a leírtak csak a saját véleményemet tükrözik a látottakról, hallottakról.

De azt ugye nem kell kihangsúlyozni, hogy a Bodor pc sem egy átlagos htpc, mint ahogy az átlag user elképzeli
 

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Es O is jobbnak hallotta vagy csak te? Mert ez is erdekes info lenne! Sztem sem kell vita,en htpc parti vagyok de elismerem vannak jo vepek,mint pld az oppo!
Igen Ő is, de ezt úgy gondoltam majd ő leírja.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Es O is jobbnak hallotta vagy csak te? Mert ez is erdekes info lenne! Sztem sem kell vita,en htpc parti vagyok de elismerem vannak jo vepek,mint pld az oppo!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Ma délután nálam járt Rebulova fórumtárs egy kis beszélgetésre, hallgatózásra. Elhozta az Oppo 105-ös, tuningolt lejátszóját (lineáris táp, órajel generátor), így volt alkalmunk a Bodor Audio (ht)Pc-vel összehasonlítani.
Előrebocsátom, hogy nem végztünk mindenre kiterjedő, alapos összehasonlítást, vaktesztet, csak kiváncsiak voltunk, hogy képben, hangban hogyan viszonyul egymáshoz a két lejátszó.
Ugyanazzal a hdmi kábellel kötöttük mindkettőt a Yamaha procihoz.
 
Képben nem volt nagy különbség, egy vakteszten biztosan nem tudnám eldönteni melyik lejátaszó képét nézem, ha a beállítások (fényerő, színtelítettség, kontraszt, stb.) azonosan lenne beállítva. Szerintem itt a számtalan beállítási lehetőség miatt amúgy is nehéz lenne ítéletet mondani, ez inkább ízlések és pofonok kérdése.
 
Hangban (5.1-es koncertfelvételekkel) viszont jobb volt a Bodor Pc. Teresebb, részletgazdadabb hangja volt, illetve a mély tartomány is jobb volt. Itt a különbség jól hallható volt, ehhez vakteszt sem kellene.
 
Szeretném leszögezni, hogy nem akarok htpc vs. plug in play lejátszó vitát indítani a leírtak csak a saját véleményemet tükrözik a látottakról, hallottakról.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Épp nincs. Hamarosan jön az új.
Köszönöm,akkor ezért nem találtam

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »



Uraim!
 
Dune Solo-hoz létezik mobil app almásra?
Épp nincs. Hamarosan jön az új.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Uraim!
 
Dune Solo-hoz létezik mobil app almásra?

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Vicc a Dune-től.
Inkább a Sigma-tól. A Dune nem tehet semmiről. Ő csak a hardvert gyártja, a chipet készen kapja. bő 1 éve lebegtetik, hogy jön a 4K/60Hz-t támogató új chip...

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”