Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

HTPC-t használóknak nagyon jó kis összehasonlítás: https://www.youtube.com/watch?v=bXS5I1GlRSM

A legjobb minőséget így érjük el:
- HDR10 forrás esetén: madVR + MPC dynamic tone mapping VAGY generálunk DV RPU-t Davinci Resolve-val és használjuk az Energy Player-t
- Dolby Vision forrás esetén: Energy Player (CMv4.0 kompatibilis), sajnos a red push bug fennáll, mint a Shield-nél, de az kalibrálással orvosolható

Továbbá a madVR esetében pontosan tudnod kell a monitor fényerejét, míg a DV közvetlenül az EDID-ből olvassa, így kisebb az esélye, hogy rossz értékeket használsz. A madVR fényerő-ingadozást okozhat, a DV viszont nagyon stabil ebből a szempontból.

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

ZolaBA írta:
2024.01.05., pén. 10:56
NiCE írta:
2024.01.05., pén. 10:07
Ha streaming is kell, akkor az Amlogic alapú Homatics boxok jónak ígérkeznek
DUNEHD Homatics Box R 4K Plus -> Amlogic S905X4-J -> AnTuTu: 108.325
Nvidia Shield TV Pro -> Nvidia Tegra X1 -> AnTuTu: 224.500

Bocs, ez így nem előrelépés :D

Ugyanakkor hogy "hol tart a technika" pl. egy iphone 13 Antutu-ja 1.256.049.

Nekem erős a gyanúm, hogy a különálló medialejátszók kihaló félben vannak, semmi érdemi fejlődés csak a bullshit. Sajnos nincs sok publikus adat, de erős a gyanúm, hogy az újabb felsőkategóriás tévék hardvere már eléri vagy veri a médialejátszókba beépítettet, csak szar lenne ezt beismerni miközben százezreket dobunk ki lejátszókra kb. feleslegesen :smile29:
Most játékra keresel eszközt vagy médialejátszásra? :rolleyes:
Semmi összefüggés nincs a SoC sebessége és a médialejátszás képessége között, pl a Shield az AV1-től elhasal, az S905X4-en pedig röhögve megy.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Quetz írta:
2024.01.04., csüt. 22:26
nemtomm írta:
2024.01.04., csüt. 19:14
Kipróbáltad netán, szerintem biztos, hogy nem. Elolvastad figyelmesen amit írtam? Nemcsak a kép a hang is változott pozitívan 😁😁😁
Vannak dolgok, amiket ki sem kell próbálnod, mert tudod, hogy hülyeség. Például nem teszteled, hogy lapos-e a föld, pedig sokan állítják. Nem raknál fábol készült kereket az autódra, hiába mondanák influencerek, hogy régen minden jobb volt.

AKi ért az informatikához, ugyanúgy nem fog tunin tápokkal szorakozni. Ehhez elég ha megnézed egy számítógép sematikus ábráját:
Na nekem itt a vége az értelmetlen csevelynek, mert egyáltalán nem érted amit itt többen leírtak és megtapasztaltak.
Légy boldog.... sad.gif sad.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Cseneles írta:
2024.01.04., csüt. 22:35
Egy jo minosegu tap lenyege ,h zaj es zavar szennyezestol mentes aramot szolgaltasson minden rezsegysegnek. Ha ez részben tortenik meg a tovabbitando jel is ki lesz teve ennek a szennyezodesnek. Teljesen mind1 ,hogy a jel tovabitas digitalis vagy analog. A zaj itt van! A hdmi jelatvitelben is. Az mar mas teszta hogy a kepre gyakorolt hatasa az lathato vagy merheto-e, a hangra ez ketsegtelen.

Vegyuk a Cpu-ra valo hatasat…. Atlagos alaplapok 6*2 fazisu tapelatassal vannak felszerelve. 6a cpu-t szolgalja ki 2 a ramokat. A cpu az adott. Jo magam 16fazisu tapellatassal megaldott lapot birtokolok. Ugyan az a cpu ebben a lapban alacsonyabb feszen magasabb orajeleken uzemel stabilan a memoriaval karoltve.
Ez a sima 6+2 lapbal alapon ketyeg.

Semmi kulonbseg, csak a tapoldal. Erre mi a magyarazatod?

Vagy ott van Bodor Feri vagy Fapaci audio pc vonala… nem veletlenul vannak csinos torroidok bennuk. Garantalom ,h koroket ver egy sima tapos pcre…

Ennyi erovel kabel kabel kozt sincs hallhato kulonbseg…pedig meg a botfuluek is felfedeznek kulonbseget.

Persze van aki hall es van aki nem akar hallani😁
A CPU sebessége és a kép minősége között nincs korreláció. Amennyiben a CPU elég gyors, hogy a másodpercenkénti 24/30/60 képkockát kiszámolja, akkor a kapott kép ugyanaz lesz. Az egyik média lejátszóm egy Raspi 1. Szerintem fasorban sincs a te gépeddel, de simán lehet rajta filmet nézni.
Különbséget okozhat a számítások során fellépő kerekítési hiba ha lebegőpontos számításokat végez a szoftver (nem véletlen, hogy pénzügyi szoftverek integerben számolnak), illetve a az algoritmusok különböző implementációja.

Abban igazad van, hogy a HDMI-n bejövő zaj hatással lehet a hangra, erről született egy ASR-es cikk is: A Deep Dive into HDMI Audio Performance
De ennek is az a konklúziója , hogy a végeredmény a dac implementálásától függ. Ha megnézed egy mass market AVR és egy Trinnov méréseit, akkor látni fogod, hogy a mezei PC-s Trinnov köröket ver az AVR-ekre, de mégsem olyan jó, mint a dedikált DAC-ok. Azon semmilyen lejátszó tuning nem segít, ha zajos a processzor. (Az ASR mérések forrása egy 30k+ usd értékű audio precision eszköz, amire nem mondhatod, hogy spóroltak a táp kialakításra).
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

NiCE írta:
2024.01.05., pén. 10:07
Ha streaming is kell, akkor az Amlogic alapú Homatics boxok jónak ígérkeznek
DUNEHD Homatics Box R 4K Plus -> Amlogic S905X4-J -> AnTuTu: 108.325
Nvidia Shield TV Pro -> Nvidia Tegra X1 -> AnTuTu: 224.500

Bocs, ez így nem előrelépés :D

Ugyanakkor hogy "hol tart a technika" pl. egy iphone 13 Antutu-ja 1.256.049.

Nekem erős a gyanúm, hogy a különálló medialejátszók kihaló félben vannak, semmi érdemi fejlődés csak a bullshit. Sajnos nincs sok publikus adat, de erős a gyanúm, hogy az újabb felsőkategóriás tévék hardvere már eléri vagy veri a médialejátszókba beépítettet, csak szar lenne ezt beismerni miközben százezreket dobunk ki lejátszókra kb. feleslegesen :smile29:
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

ZolaBA írta:
2024.01.05., pén. 09:19
NiCE írta:
2024.01.05., pén. 08:40
Érdemes ránézni a csatornánkra: https://www.youtube.com/@dmdreview/videos
Vicces a hang alámondás :D

Ha jól értem valamilyen csapat jelleggel benne vagytok ezekben a dolgokban - és ahogy néztem a szemlélet is a számomra szimpatikus. Sőt ha jól látom a shiled tv-vel is sokat foglalkoztok. :smile32:

Kérdezhetek? :D
Shiled tv pro-m van, a 2019-es legutolsó verzió. A lejátszó brutál sokat megy nálunk, be se merem vallani...
Egy ideje elkezdett akadozni, hamar kitaláltam, hogy melegszik. Szétszedtem, kitakarítottam és a venti fordulatot feljebb vettem, most oké, de lehet, hogy újra kéne pasztázni. Csináltatok már ilyet? szétszedhető, kenhető paszta vagy valami ragasztás és csak elcseszem ha nekiesek? Kerestem a neten de nem találtam jó választ. Kerestem venti cserét/upgrade-et de azt se találtam sajnos.

Másik kérdés. Mikor jön el az ideje a cserének és mire? Új shield-ről sajna még nem tudni. Htpc kizárt. Túlárazott, túlhype-olt de amúgy ötöd akkora teljesítményű soc-os kamugépek szintén kizártak...

kösz ;)
Igen, az orosz ember analizálja a stream-eket Davinci Resolve-al, én pedig segítek neki olyan eszközökről is capture-t készíteni ami náluk nem elérhető, plusz forráskód szinten szoktam elemezni a firmware-eket.
A Shield-del kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, még nem szedtünk szét ilyent, de úgy tudom a legújabb firmware-ekkel valami nem jó, elég bugosak, az is okozhat akadozást (én nem nagyon használom a red push miatt, SDR-re, HDR-re pedig jobb az Amlogic).
Ha streaming is kell, akkor az Amlogic alapú Homatics boxok jónak ígérkeznek, ha elkészül hozzájuk a stabil ATV12, ha csak médialejátszás, akkor már most is jók CoreELEC-kel.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

NiCE írta:
2024.01.05., pén. 08:40
Érdemes ránézni a csatornánkra: https://www.youtube.com/@dmdreview/videos
Vicces a hang alámondás :D

Ha jól értem valamilyen csapat jelleggel benne vagytok ezekben a dolgokban - és ahogy néztem a szemlélet is a számomra szimpatikus. Sőt ha jól látom a shiled tv-vel is sokat foglalkoztok. :smile32:

Kérdezhetek? :D
Shiled tv pro-m van, a 2019-es legutolsó verzió. A lejátszó brutál sokat megy nálunk, be se merem vallani...
Egy ideje elkezdett akadozni, hamar kitaláltam, hogy melegszik. Szétszedtem, kitakarítottam és a venti fordulatot feljebb vettem, most oké, de lehet, hogy újra kéne pasztázni. Csináltatok már ilyet? szétszedhető, kenhető paszta vagy valami ragasztás és csak elcseszem ha nekiesek? Kerestem a neten de nem találtam jó választ. Kerestem venti cserét/upgrade-et de azt se találtam sajnos.

Másik kérdés. Mikor jön el az ideje a cserének és mire? Új shield-ről sajna még nem tudni. Htpc kizárt. Túlárazott, túlhype-olt de amúgy ötöd akkora teljesítményű soc-os kamugépek szintén kizártak...

kösz ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

KisMarci írta:
2024.01.05., pén. 08:27
NiCE írta:
2024.01.05., pén. 08:19

A két készülékben teljesen más a SoC és a DAC is, ez okozta a különbséget, nem a táp.
Köszönöm, én itt befejeztem a papíron való elmélkedést.

https://logout.hu/bejegyzes/robi-k/fels ... 3ri%C3%A1s
Ez mind szép és jó, de semmi köze a HDMI-n kijövő stream minőségéhez. Tanulmányozd a TMDS-t és rájössz.

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

KisMarci írta:
2024.01.05., pén. 08:00
Quetz írta:
2024.01.04., csüt. 22:26

Vannak dolgok, amiket ki sem kell próbálnod, mert tudod, hogy hülyeség. Például nem teszteled, hogy lapos-e a föld, pedig sokan állítják. Nem raknál fábol készült kereket az autódra, hiába mondanák influencerek, hogy régen minden jobb volt.

AKi ért az informatikához, ugyanúgy nem fog tunin tápokkal szorakozni.
1642-ben nem kellett kipróbálni, mert mindenki tudta, hogy NEM MOZOG A FÖLD.
Egy ember mégis tesztelte.
Úgy hívták, Galileo Galilei.
Megégették azok, akik másban HITTEK.
Egy a baj, hogy amit mi állítunk azt lehet bizonyítani is, nem kevés energiát fektettünk eddig a médialejátszók képminőségének analizálásába, mi buktattuk le a Zappiti-t a nem létező Magic Pixel-ről ( pedig a tesztekben milyen jókat írtak róla :D ), elemeztük hogy miért van red push a Shield DV módjában, a Dune-nek mi tártuk fel az MDL okozta black clipping-et és fényt derítettünk a fake TV-Led módra is (amit Stacey Spears továbbított a Dolby-nak), stb.
Érdemes ránézni a csatornánkra: https://www.youtube.com/@dmdreview/videos
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NiCE 2024.01.05., pén. 08:44-kor.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

NiCE írta:
2024.01.05., pén. 08:19

A két készülékben teljesen más a SoC és a DAC is, ez okozta a különbséget, nem a táp.
Köszönöm, én itt befejeztem a papíron való elmélkedést.

https://logout.hu/bejegyzes/robi-k/fels ... 3ri%C3%A1s
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

KisMarci írta:
2024.01.04., csüt. 21:36
nemtomm írta:
2024.01.04., csüt. 21:25
KisMarci írta:
2024.01.04., csüt. 19:22
Előre leszögezem, hogy nem szoktam ilyen vitákba belemenni, mert úgy gondolom, hogy mindenki abban a (WC)papírban hisz, amilyet szeret.

De azért most megkérdezném, hogy azok közül, akik itt most hozzászóltak, biztos, hogy mind egymás mellé tettek ugyanabban a rendszerben, ugyanazokkal a kábelekkel két azonos márkájú készüléket tuninggal és anélkül?
Bocsánat ha te tesztelsz és fejlesztesz te mindig mindenből beszerzel a tesztre mindenből duplán? Netán ha így tesztelsz ez elég furcsa a számomra sőt teljesen szokatlan módon csinálod. Sokkal egyszerűbb az az egy komponenst kicserélni és eldönteni a saját hallása és látása alapján melyik a jobb …sajnállak azért ez nem gondoltam volna rólad, hogy ilyen komplikáltan fejlesztesz….🙁 de te tudod…egyébkent egy gyakorlott hifistának nem kell csak max 10-20 p vagy még annyi sem , hogy eldöntse, marad egy fejlesztés vagy nem…😩 nem vitázni akarok csak leirtam a véleményemet 😃
Tehát fussunk neki még egyszer:
1. Régóta van egy OPPO 103 StemLock lejátszóm.
2. Egyszer vettem egy sima OPPO 203-at, mert azt gondoltam, hogy előrelépés lesz.
3. Végül maradt a tuning OPPO 103 és a 203-ast adtam el, mert mind képben és mind hangban szebb volt a 103-as.

Én is sajnálom, ha ez komplikált és szokatlan fejlesztésnek tűnik, de ettől függetlenül még senki nem a kérdésre válaszolt...
A két készülékben teljesen más a SoC és a DAC is, ez okozta a különbséget, nem a táp.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Quetz írta:
2024.01.04., csüt. 22:26

Vannak dolgok, amiket ki sem kell próbálnod, mert tudod, hogy hülyeség. Például nem teszteled, hogy lapos-e a föld, pedig sokan állítják. Nem raknál fábol készült kereket az autódra, hiába mondanák influencerek, hogy régen minden jobb volt.

AKi ért az informatikához, ugyanúgy nem fog tunin tápokkal szorakozni.
1642-ben nem kellett kipróbálni, mert mindenki tudta, hogy NEM MOZOG A FÖLD.
Egy ember mégis tesztelte.
Úgy hívták, Galileo Galilei.
Megégették azok, akik másban HITTEK.
Usher - Valhalla - Emotiva

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Ez a mindent mossunk össze jellegű beszélgetés csak oda vezet, hogy a hiten kívül más megoldás nincs.
Én meg úgy gondolkodom, hogy zárjuk ki amit lehet, akkor tudjuk vizsgálni amit érdemben kéne.
De nem vagyunk egyformák, sajnos a logikus gondolkodásnak feltétele az alapelvek felállítása és elfogadása.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Ez a kábelező, meg képjavuló izé egy sár, amibe beleragadt egy generáció.
Hál'isten egyre ritkábban fellelhető.
Szerintem!

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 702
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Quetz írta:
2024.01.04., csüt. 22:26
nemtomm írta:
2024.01.04., csüt. 19:14
Kipróbáltad netán, szerintem biztos, hogy nem. Elolvastad figyelmesen amit írtam? Nemcsak a kép a hang is változott pozitívan 😁😁😁
A jobb minőségű táp miatt a továbbított jel is jobb minőségű lesz a végeredmény a pozitív hozam…
Érdekes itt a fórumon nagyon sokan vettek médialejátszóhoz dac-hoz jó minőségi toroid tápot és arról számoltak be, hogy milyen sokat hoz a képen és a hangon ….akkor ők rosszul látnak hallanak? Ez most nem egy ember véleménye hanem sok fórumtársé. Érdekes ha megjelenik egy használt táp szinte azonnal elkel ezt mivel magyarázod?
Jobb lenne ha átgondolnád a véleményedet mielőtt leírod !!
Vannak dolgok, amiket ki sem kell próbálnod, mert tudod, hogy hülyeség. Például nem teszteled, hogy lapos-e a föld, pedig sokan állítják. Nem raknál fábol készült kereket az autódra, hiába mondanák influencerek, hogy régen minden jobb volt.

AKi ért az informatikához, ugyanúgy nem fog tunin tápokkal szorakozni. Ehhez elég ha megnézed egy számítógép sematikus ábráját:
Kép

A HDD-n még az eredeti film/hang van. Az adatközvetítő BUS rendszeren eljut a memóriába, onnan a CPU-ba ahol megtörténik a dekódolás, onnan pedig a GPU-ba ahol további feldolgozás történik és megy az AVR-be HDMI-n keresztül. A BUS az alaplap része, az alaplapot és minden csatlakoztatot eszközt a táp lát el árammal. Hol történik a javulás, melyik részre hat jobban a táp?

Tegyük fel, hogy javít a táp, de nem tudjuk, hogy hol. Nézzük meg, milyen lehetőségek vannak és elképzelhető-e a javulás:
- BUS: akkor minden adatmozgatás során kellene módosulásnak történnie, ebből a szempontból a programok is csak adat a számíógépnek. Ekkor a betöltött programok is változnának, tehát minden szoftver összedölne. Mindig!
- CPU: a matematikai utasítások az egyik táppal azt számolnák, hogy 100, a másik táppal meg 101, hisz a kimenet változik, "jobb" lett. Mivel egy CPU több millió tranzisztorból áll, ezért annak is igaznak kellene lennie, hogy minden esetben csak a kalkulációs áramköröket érinti a változás és csak akkor ha filmet és hangot számolnak. Nyilván ez lehetetlen.
- GPU: mivel a jobb táp transzfer függvénye az, hogy jobb és mondjuk egy sötét képp kicsit világosabb lessz, de ugyanakkor alapvetően világos kép már kiégne. Magyarán minden képkockának más változtatás kell, hogy "jobb" legyen. Ezen dolgoznak a retusálás során órakat a fotográfusok, magyarán ez sem működik.
- GPU 2: A GPU-t nem csak a nyers kép és hang adatok hagyják el, hanem egyébb metaadatok is, amik a kommunikációs protokol miatt szükségesek. Ha ezek megváltoznak, akkor a vevő oldalon a számítógép nem fogja érteni, mit is kap, aminek az eredménye széteső kép és hang lesz. A tápnak tehát úgy kellene beleavatkoznia a rendszer működésébe, hogy csak a pazload változzon, mielött HDMI kódolás létrejön. Erre van is megoldás, de azt nem tápegységnek, hanem például MadVR-nek hívják.
Egy jo minosegu tap lenyege ,h zaj es zavar szennyezestol mentes aramot szolgaltasson minden rezsegysegnek. Ha ez részben tortenik meg a tovabbitando jel is ki lesz teve ennek a szennyezodesnek. Teljesen mind1 ,hogy a jel tovabitas digitalis vagy analog. A zaj itt van! A hdmi jelatvitelben is. Az mar mas teszta hogy a kepre gyakorolt hatasa az lathato vagy merheto-e, a hangra ez ketsegtelen.

Vegyuk a Cpu-ra valo hatasat…. Atlagos alaplapok 6*2 fazisu tapelatassal vannak felszerelve. 6a cpu-t szolgalja ki 2 a ramokat. A cpu az adott. Jo magam 16fazisu tapellatassal megaldott lapot birtokolok. Ugyan az a cpu ebben a lapban alacsonyabb feszen magasabb orajeleken uzemel stabilan a memoriaval karoltve.
Ez a sima 6+2 lapbal alapon ketyeg.

Semmi kulonbseg, csak a tapoldal. Erre mi a magyarazatod?

Vagy ott van Bodor Feri vagy Fapaci audio pc vonala… nem veletlenul vannak csinos torroidok bennuk. Garantalom ,h koroket ver egy sima tapos pcre…

Ennyi erovel kabel kabel kozt sincs hallhato kulonbseg…pedig meg a botfuluek is felfedeznek kulonbseget.

Persze van aki hall es van aki nem akar hallani😁

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

nemtomm írta:
2024.01.04., csüt. 19:14
Kipróbáltad netán, szerintem biztos, hogy nem. Elolvastad figyelmesen amit írtam? Nemcsak a kép a hang is változott pozitívan 😁😁😁
A jobb minőségű táp miatt a továbbított jel is jobb minőségű lesz a végeredmény a pozitív hozam…
Érdekes itt a fórumon nagyon sokan vettek médialejátszóhoz dac-hoz jó minőségi toroid tápot és arról számoltak be, hogy milyen sokat hoz a képen és a hangon ….akkor ők rosszul látnak hallanak? Ez most nem egy ember véleménye hanem sok fórumtársé. Érdekes ha megjelenik egy használt táp szinte azonnal elkel ezt mivel magyarázod?
Jobb lenne ha átgondolnád a véleményedet mielőtt leírod !!
Vannak dolgok, amiket ki sem kell próbálnod, mert tudod, hogy hülyeség. Például nem teszteled, hogy lapos-e a föld, pedig sokan állítják. Nem raknál fábol készült kereket az autódra, hiába mondanák influencerek, hogy régen minden jobb volt.

AKi ért az informatikához, ugyanúgy nem fog tunin tápokkal szorakozni. Ehhez elég ha megnézed egy számítógép sematikus ábráját:
Kép

A HDD-n még az eredeti film/hang van. Az adatközvetítő BUS rendszeren eljut a memóriába, onnan a CPU-ba ahol megtörténik a dekódolás, onnan pedig a GPU-ba ahol további feldolgozás történik és megy az AVR-be HDMI-n keresztül. A BUS az alaplap része, az alaplapot és minden csatlakoztatot eszközt a táp lát el árammal. Hol történik a javulás, melyik részre hat jobban a táp?

Tegyük fel, hogy javít a táp, de nem tudjuk, hogy hol. Nézzük meg, milyen lehetőségek vannak és elképzelhető-e a javulás:
- BUS: akkor minden adatmozgatás során kellene módosulásnak történnie, ebből a szempontból a programok is csak adat a számíógépnek. Ekkor a betöltött programok is változnának, tehát minden szoftver összedölne. Mindig!
- CPU: a matematikai utasítások az egyik táppal azt számolnák, hogy 100, a másik táppal meg 101, hisz a kimenet változik, "jobb" lett. Mivel egy CPU több millió tranzisztorból áll, ezért annak is igaznak kellene lennie, hogy minden esetben csak a kalkulációs áramköröket érinti a változás és csak akkor ha filmet és hangot számolnak. Nyilván ez lehetetlen.
- GPU: mivel a jobb táp transzfer függvénye az, hogy jobb és mondjuk egy sötét képp kicsit világosabb lessz, de ugyanakkor alapvetően világos kép már kiégne. Magyarán minden képkockának más változtatás kell, hogy "jobb" legyen. Ezen dolgoznak a retusálás során órakat a fotográfusok, magyarán ez sem működik.
- GPU 2: A GPU-t nem csak a nyers kép és hang adatok hagyják el, hanem egyébb metaadatok is, amik a kommunikációs protokol miatt szükségesek. Ha ezek megváltoznak, akkor a vevő oldalon a számítógép nem fogja érteni, mit is kap, aminek az eredménye széteső kép és hang lesz. A tápnak tehát úgy kellene beleavatkoznia a rendszer működésébe, hogy csak a pazload változzon, mielött HDMI kódolás létrejön. Erre van is megoldás, de azt nem tápegységnek, hanem például MadVR-nek hívják.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

nemtomm írta:
2024.01.04., csüt. 21:25
KisMarci írta:
2024.01.04., csüt. 19:22
Előre leszögezem, hogy nem szoktam ilyen vitákba belemenni, mert úgy gondolom, hogy mindenki abban a (WC)papírban hisz, amilyet szeret.

De azért most megkérdezném, hogy azok közül, akik itt most hozzászóltak, biztos, hogy mind egymás mellé tettek ugyanabban a rendszerben, ugyanazokkal a kábelekkel két azonos márkájú készüléket tuninggal és anélkül?
Bocsánat ha te tesztelsz és fejlesztesz te mindig mindenből beszerzel a tesztre mindenből duplán? Netán ha így tesztelsz ez elég furcsa a számomra sőt teljesen szokatlan módon csinálod. Sokkal egyszerűbb az az egy komponenst kicserélni és eldönteni a saját hallása és látása alapján melyik a jobb …sajnállak azért ez nem gondoltam volna rólad, hogy ilyen komplikáltan fejlesztesz….🙁 de te tudod…egyébkent egy gyakorlott hifistának nem kell csak max 10-20 p vagy még annyi sem , hogy eldöntse, marad egy fejlesztés vagy nem…😩 nem vitázni akarok csak leirtam a véleményemet 😃
Tehát fussunk neki még egyszer:
1. Régóta van egy OPPO 103 StemLock lejátszóm.
2. Egyszer vettem egy sima OPPO 203-at, mert azt gondoltam, hogy előrelépés lesz.
3. Végül maradt a tuning OPPO 103 és a 203-ast adtam el, mert mind képben és mind hangban szebb volt a 103-as.

Én is sajnálom, ha ez komplikált és szokatlan fejlesztésnek tűnik, de ettől függetlenül még senki nem a kérdésre válaszolt...
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Lemmy9.1 írta:
2024.01.04., csüt. 19:47
Hogyan lehet egyszerre látni a rossz képet alap táppal, és a jó képet "tuning" táppal, hogy megállapítsa valaki a különbséget? :D
Költői a kérdés.
😀😀😀 nem csalódtam benned Lemmy 😀😀😀 próbáld ki ennyi az egész :smile29:
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Nem mértem. Hallottam és láttam a különbséget HDMI-n az OPPO 103 SteamLock és az az OPPO 203 között.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

KisMarci írta:
2024.01.04., csüt. 19:22
Előre leszögezem, hogy nem szoktam ilyen vitákba belemenni, mert úgy gondolom, hogy mindenki abban a (WC)papírban hisz, amilyet szeret.

De azért most megkérdezném, hogy azok közül, akik itt most hozzászóltak, biztos, hogy mind egymás mellé tettek ugyanabban a rendszerben, ugyanazokkal a kábelekkel két azonos márkájú készüléket tuninggal és anélkül?
Bocsánat ha te tesztelsz és fejlesztesz te mindig mindenből beszerzel a tesztre mindenből duplán? Netán ha így tesztelsz ez elég furcsa a számomra sőt teljesen szokatlan módon csinálod. Sokkal egyszerűbb az az egy komponenst kicserélni és eldönteni a saját hallása és látása alapján melyik a jobb …sajnállak azért ez nem gondoltam volna rólad, hogy ilyen komplikáltan fejlesztesz….🙁 de te tudod…egyébkent egy gyakorlott hifistának nem kell csak max 10-20 p vagy még annyi sem , hogy eldöntse, marad egy fejlesztés vagy nem…😩 nem vitázni akarok csak leirtam a véleményemet 😃
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
NiCE
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2003.05.01., csüt. 11:28
Értékelés: 7

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: NiCE »

KisMarci írta:
2024.01.04., csüt. 19:22
Előre leszögezem, hogy nem szoktam ilyen vitákba belemenni, mert úgy gondolom, hogy mindenki abban a (WC)papírban hisz, amilyet szeret.

De azért most megkérdezném, hogy azok közül, akik itt most hozzászóltak, biztos, hogy mind egymás mellé tettek ugyanabban a rendszerben, ugyanazokkal a kábelekkel két azonos márkájú készüléket tuninggal és anélkül?
És te lementetted már hdmi capture eszközzel a hdmi-n kijövő raw stream-et? Mert én igen, a képminőség mérhető.

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 591

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

Hogyan lehet egyszerre látni a rossz képet alap táppal, és a jó képet "tuning" táppal, hogy megállapítsa valaki a különbséget? :D
Költői a kérdés.
Szerintem!

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 442

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Előre leszögezem, hogy nem szoktam ilyen vitákba belemenni, mert úgy gondolom, hogy mindenki abban a (WC)papírban hisz, amilyet szeret.

De azért most megkérdezném, hogy azok közül, akik itt most hozzászóltak, biztos, hogy mind egymás mellé tettek ugyanabban a rendszerben, ugyanazokkal a kábelekkel két azonos márkájú készüléket tuninggal és anélkül?
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Quetz írta:
2024.01.04., csüt. 16:38
Cseneles írta:
2024.01.04., csüt. 15:34
nemtomm írta:
2024.01.04., csüt. 14:01


Dehogynem tudja módosítani ....pl a setup box kapott egy minőségi mz/x 12v tápot és sokkal jobb lett a kép és a hang akkor hogy is van ez? Leirom saját tapasztalat... :D :D :D
Nem csak saját! Tápegység a lelke a digitális eszközöknek.

Amiről Nemtomm ír, hogy jobb lessz a kép, az egész egyszerűen megfogalmazható: élesebb, nagyobb fényerejű, stb... Ehhez a tuning tápegységnek pixel szinten kellene dekódolnia a képet, photoshop szintű képjavító algoritmusokat futtatni rajta, majd ezt továbbküldeni a megjelenítőnek. Na ilyen smart tápegység nincs, ez a CPU/GPU feladata.
Kipróbáltad netán, szerintem biztos, hogy nem. Elolvastad figyelmesen amit írtam? Nemcsak a kép a hang is változott pozitívan 😁😁😁
A jobb minőségű táp miatt a továbbított jel is jobb minőségű lesz a végeredmény a pozitív hozam…
Érdekes itt a fórumon nagyon sokan vettek médialejátszóhoz dac-hoz jó minőségi toroid tápot és arról számoltak be, hogy milyen sokat hoz a képen és a hangon ….akkor ők rosszul látnak hallanak? Ez most nem egy ember véleménye hanem sok fórumtársé. Érdekes ha megjelenik egy használt táp szinte azonnal elkel ezt mivel magyarázod?
Jobb lenne ha átgondolnád a véleményedet mielőtt leírod !!
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

fapaci írta:
2024.01.04., csüt. 17:16
Quetz írta:
2024.01.04., csüt. 16:38
Mindketten tévedtek. Digitális tartományban működő eszközöknek a processzor a lelke. A tápegység egészen addig lényegtelen, amíg DAC átalakításra nem kerül sor. A HDMI kábelen persze mondhatnánk, hogy analóg jelek közlekednek, de a túloldalon ADC során visszajutunk a digitális részbe.
Kábeleken közlekedő elektromos jel kizárólag analóg lehet, nem létezik belőle digitális verzió, azt a fogadó készülék dekódolja az analóg jelből.
Ez így van. és mivel helyi hálozaton sosem tapasztalsz csomagvesztést, áll a bizonyíték, hogy minden zavaró tényező ellenére a dolog működik, az analóg zavarokra érzéketlen az átvitel.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”