Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hifilala írta:
2018.09.11., kedd 20:39
wittao írta:
2018.09.11., kedd 20:36
Lemmy9 írta:
2018.09.11., kedd 20:30
Az LP maradt a kis rétegek szentimentális játékszere. A megugró eladás csak átmeneti jelenség, a fiatalok elfelejtik hamarosan, az öregek meg meghalnak.
Eloveszem a popcornt es uditot, majd bemasolom igy ezt a hsz-t az LP-s topikba :D
És újra bevezetik a Német márkát is!
Szavadat ne feledd, mert még igazad lehet :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9 írta:
2018.09.11., kedd 20:30
Az LP maradt a kis rétegek szentimentális játékszere. A megugró eladás csak átmeneti jelenség, a fiatalok elfelejtik hamarosan, az öregek meg meghalnak.
Nem hinném, hogy a hordozós médialejátszókat azért vennék a népek, hogy az unokáik is azt hallgassák. Remélem, mire meghalok, már nem a mostani Oppómat használom, de ha igen, kit érdekel, hogy használja-e valaki, ha már meghaltam :D
Ja és az idősebb (khm... “öregecskedő”) generáció elég komoly piaci vásárlóerőt képvisel jelenleg, és fog még egy ideig... elég csak megnézni ezen a fórumon az átlagéletkort, meg a cuccokat :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

wittao írta:
2018.09.11., kedd 20:36
Lemmy9 írta:
2018.09.11., kedd 20:30
Az LP maradt a kis rétegek szentimentális játékszere. A megugró eladás csak átmeneti jelenség, a fiatalok elfelejtik hamarosan, az öregek meg meghalnak.
Eloveszem a popcornt es uditot, majd bemasolom igy ezt a hsz-t az LP-s topikba :D
És újra bevezetik a Német márkát is!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

redbulova írta:
2018.09.11., kedd 18:57
Köszönöm a válaszokat. Ezek alapján a Panasonoc UB820 is jó lehet mivel a képfeldolgozása hasonló a 9000-hez.
Zenei médialejátszóm van, igy a sztereo hangzás nem lényeges.
UB 820 árban viszont kedvezőbb még az Oppo 205-nél is.
Most látom, hogy hirdetnek egy Pana 900-ast itt az adokveszekben... lehet érdemes lenne azzal egy próbát tenned, hátha megfelel az igényeidnek. 2 éve jelent meg, és még tavaly is a Panasonic csúcsmodellje volt, és azóta FW-frissítésekkel mindent tud képileg (ráadásul hangilag sem rossz... bár tudom, nem ez a szempont nálad).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A Pana 820 viszont már kapható, tehát csak kell találni egy helyet, ahová bemegy az ember egy hordozható winyóval, rajta mindenféle warez cuccal, rádugja, és kipróbálja. Osztrákiában szinte biztos, hogy akad ilyen hely. Talán nálunk is.
Vagy mondjuk megkérdi robi-k mestert itt a fórumon, ő úgy tűnik elég nagy ismerője ezeknek a dolgoknak...
Ugye az Oppo-kra is CFW kell, hogy “tökéletesek” legyenek (na nem minőségben, hanem abban, hogy mit hajlandók lejátszani)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Lemmy9 írta:
2018.09.11., kedd 19:24
Kérdés, hogy milyen lesz a médialejátszási képessége (a topik alapján ugye ;) ) hálózat és feliratkezelése stb. Az mind szép, hogy jó képe van, de meddig lesz még szükség/piac vajon adathordozós lejátszókra. Tippem, hogy 5 év és leáldozoik.
Jogos kérdés. A felirattal nem hinném, hogy lenne problémája, annál inkább a warez-formátumokkal (szándékosan)...
Én abból indultam ki, hogy ha már oppo-alternatíva érdekli, akkor akar korongokat (is) lejátszani.
Ami az adathordozós lejátszást illeti... nos, ennyire nem egyszerű megjósolni, az LP-t is temették már 25 éve is...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

redbulova írta:
2018.09.11., kedd 18:57
Köszönöm a válaszokat. Ezek alapján a Panasonoc UB820 is jó lehet mivel a képfeldolgozása hasonló a 9000-hez.
Zenei médialejátszóm van, igy a sztereo hangzás nem lényeges.
UB 820 árban viszont kedvezőbb még az Oppo 205-nél is.
SŐT, MÉG AZ oppo 203-nál is. Feleannyiba (se) kerül.
És valószínűleg a képfeldolgozás ugyanaz (de csak valószínűleg). Mondjuk itt nem csak sztereó hangzásról van szó, hanem megépítési minőségről is, de ha nincs szükséged az egész 7.1-es analóg szekcióra amúgy sem, akkor a 820-as ennek ellenére remélhetőleg jó választás lesz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Köszönöm a válaszokat. Ezek alapján a Panasonoc UB820 is jó lehet mivel a képfeldolgozása hasonló a 9000-hez.
Zenei médialejátszóm van, igy a sztereo hangzás nem lényeges.
UB 820 árban viszont kedvezőbb még az Oppo 205-nél is.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hifilala írta:
2018.09.09., vas. 20:25
redbulova írta:
2018.09.09., vas. 18:39
Most hogy az Oppo kimegy a piacról, milyen hasonló alternativa van ebben az ársávban, vagy esetleg lejjebb?
4K lejátszás fontos, de a zene profi lejátszása nem nagyon, van zenelejátszóm külön.
A képi megjelenítés viszont fontos szempont.
Szerintem az Oppo erőssége főleg a hang.Annak idején egy csúcs Denonnal hasonlítottam össze és nem volt jobb képe,persze az a Denon kétszer drágább volt új korában.
A másik a megépítettség amiben nem nagyon van vetélytársa.Szóval pillanatnyilag nincs ilyen a piacon,de cáfoljon meg valaki,ha tévedek.
Pillanatnyilag szerintem sincs, viszont az Oppo 203 árkategóriájában (újan kicsivel 300ezer HUF alatt) az ősszel (talán októberben?) megjelenő, de már februárban bejelentett, és máris a kategóriájában EISA-díjas Panasonic DP-UB9000 (három nullla a modellszámban!) lesz a versenytárs. SACD-lejátszást ugyan nem fog tudni, de képben az eddigi (független) jelentések alapján jobb az Oppóknál, és hangban is felveszi a versenyt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

redbulova írta:
2018.09.09., vas. 18:39
Most hogy az Oppo kimegy a piacról, milyen hasonló alternativa van ebben az ársávban, vagy esetleg lejjebb?
4K lejátszás fontos, de a zene profi lejátszása nem nagyon, van zenelejátszóm külön.
A képi megjelenítés viszont fontos szempont.
Szerintem az Oppo erőssége főleg a hang.Annak idején egy csúcs Denonnal hasonlítottam össze és nem volt jobb képe,persze az a Denon kétszer drágább volt új korában.
A másik a megépítettség amiben nem nagyon van vetélytársa.Szóval pillanatnyilag nincs ilyen a piacon,de cáfoljon meg valaki,ha tévedek.

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Most hogy az Oppo kimegy a piacról, milyen hasonló alternativa van ebben az ársávban, vagy esetleg lejjebb?
4K lejátszás fontos, de a zene profi lejátszása nem nagyon, van zenelejátszóm külön.
A képi megjelenítés viszont fontos szempont.

Avatar
oritomi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2003.05.06., kedd 16:32
Értékelés: 0

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: oritomi »

G-Gabi írta:
2018.07.07., szomb. 08:15
oritomi írta:
2018.07.03., kedd 10:04
Sziasztok.Létezik hogy a popcorn lejátszó összekutyulja a fájlszerkezetet?A 2TB vinyókkal nincs gond de egy 3TB-ossal most gondom van.746GB-osnak látja a sentinel és írja gond van,ami nem iso film azok sérültek és több száz órásnak írja és nem lehet lejátszani. A számítógépen rendesen írja a méretet.toshiba hiba.jpg Valaki találkozott ilyen problémával? Mi okozza? A popcorn vagy a külső vinyó rack ami a számítógéphez csatlakozik? Javítható valahogy?
Popi 410 viszi a 3 TB

És a 210 is viszi a 3 TB vinyot igaz osztva.
Jelenleg a teszt üzem zajlik nálam,a 3 terrásat is kétfele osztottam meg a négyest is.Kíváncsi vagyok így működni fog-e illetve lesz-e valami probléma.

Avatar
Musiccitys
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2017.03.24., pén. 21:31
Értékelés: 17

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Musiccitys »

:smile32:

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Szunetmentes tapban nem gondolkodtal esetleg? Pl apc nek is van ami feszt is szabályoz, meg foleg a tularamtol is ved. Van olyan is ahol a halokabelt is be lehet kotni es vedett lesz
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Az OSMC kiadta az új média lejátszójukat: Vero 4k+. Egyenlőre ennyit tudni a különbségekről: "Vero 4K+ .... adds Gigabit Ethernet, faster storage, improved performance and higher quality analogue audio. We’ve also reigned in that pesky blue LED."
Az ára jelenleg 99font, ami fel fog menni 119-re. 1 év garancia és 5 év szoftver követés (A Kodi OSMC verziója) jár hozzá.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Lemmy9 írta:
2018.07.25., szer. 07:55
Most úgy őszintén hogyan mondja meg bárki a távolból, hogy mi lehet a baja? Milyen segítség jöjjön és hová? gondolkodik.gif Csak tartalmatlan okoskodás lenne, vagy hogy "reseteld" . Szervizbe kell vinni egy szakemberhez.
Igazad lehet!? :smile32:
Csak buta módon azt gondoltam hogy mivel sok ember rendelkezett Dune készülékkel és a nagy számok törvénye alapján járt már hasonlóképpen más is mint én...
De a én vagyok a naiv...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Úgy nézem a Dune-vel kapcsolatban nincs ötlet ill. segítség nem jön... sad.gif
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

ZolaBA írta:
2018.07.24., kedd 07:08
Jajj :(( sajnálom!
Nálunk 3 éve volt villámkár emlékszem, hogy tiszta ideg voltam én is. A TV-t javították egyedül, de media lejátszók, routerek, erősítő, stb. az kuka lett. Ami fontos, hogy azt hiszem 2 napon belül köteles vagy a biztosítónak jelenteni, nehogy elfelejtsd. Ha pedig bármelyik készülék, pl a dune bizonytalan azt is mond szerintem hibára. Nálunk pl. az volt, hogy vagy várok 3 hetet aztán majd a szerviz felszedi a készülékeket és elviszi bevizsgálni vagy beviszem én és akkor gyorsabb. Én persze még aznap vittem mindent és 1-2 hét alatt lett eredmény mi javítható és mi nem. Persze volt amiből másnap vettem újat, router nélkül nem lehet élni pl.:)
Vasárnap reggel már felhívtam a hölgyet aki itt a faluban intézi a dolgot és abban maradtunk hogy hétfőn reggel hívjam és utána jelenti le!
Fel is hívtam, le is jelentette, a beltériket és a routert a T-home vasárnap ill hétfőn ki is cserélte.
A tv szerelő is kijött tegnap (nem tudtam volna elvinni a 3 tv-t, sajnos nem vagyok mobil) mert a faluban kb 80 eset volt (2800 lakosú falu).
Azt mondta hogy előzetes vélemény talán csütörtökre lesz (az egyik tv alaplapos, ez kb 50 papír), a Dune-t ill a WD TV-ket el se vitte, azt mondta hogy azokat javíthatatlanra szokták venni mert pl a proci, alaplap árából lehet újat venni!
Sajnos falun lassan mennek a dolgok de nincs mit tenni, csak mindenért fizetni!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Doky írta:
2018.07.23., hétf. 19:46
Szombat éjszaka kicsit villámcsapást szenvedtünk!
Jajj :(( sajnálom!
Nálunk 3 éve volt villámkár emlékszem, hogy tiszta ideg voltam én is. A TV-t javították egyedül, de media lejátszók, routerek, erősítő, stb. az kuka lett. Ami fontos, hogy azt hiszem 2 napon belül köteles vagy a biztosítónak jelenteni, nehogy elfelejtsd. Ha pedig bármelyik készülék, pl a dune bizonytalan azt is mond szerintem hibára. Nálunk pl. az volt, hogy vagy várok 3 hetet aztán majd a szerviz felszedi a készülékeket és elviszi bevizsgálni vagy beviszem én és akkor gyorsabb. Én persze még aznap vittem mindent és 1-2 hét alatt lett eredmény mi javítható és mi nem. Persze volt amiből másnap vettem újat, router nélkül nem lehet élni pl.:)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Bocsánatot kérem hogy az időtöket rabolom!
Szombat éjszaka kicsit villámcsapást szenvedtünk!
A mérleg: 3 tv (116,92,86 cm), a Dactilusom, a Dune-m, lehet az erősítőm is, beltérik, modem/router, telefon...
Minden ki lett húzva a vihar előtt de én hülye a telefon kábelt és a parabolából a kábelt nem húztam ki, ott jött be!
A kérdésem az lenne hogy Dune Prime3-al kapcsolatban tudtok-e valakit aki keni vágja!
Ugyanis a távra nem reagál de főkapcsoló benyomására reagál és bekapcsol,
A rendszer fel is áll és mobil appról (ma megcsinálták a netet) megy is rendben!
Mobil appal be tudok menni a beállításokba és minden úgy van mint volt.
Hdmi-n megy a hang és a kép de analóg hang csak a sokpontegyes kimeneten megy a sima sztereó analóg kimeneten nem megy ki (holott úgy van beállítva és régen is ment így)!
Hol megy a kijelző hol nem.
Nem tudom mi lehet a gond és orvosolható-e!?
A biztosító valszeg keveset fog csak fizetni... de lehet csak én látom a dolgokat kicsit borúsan de az utóbbi időben csak rossz dolgok történnek velem ill velünk! :(
nem tudom még mi jön!? 😞
Ha tudtok akkor segítsetek, előre is köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »

oritomi írta:
2018.07.03., kedd 10:04
Sziasztok.Létezik hogy a popcorn lejátszó összekutyulja a fájlszerkezetet?A 2TB vinyókkal nincs gond de egy 3TB-ossal most gondom van.746GB-osnak látja a sentinel és írja gond van,ami nem iso film azok sérültek és több száz órásnak írja és nem lehet lejátszani. A számítógépen rendesen írja a méretet.toshiba hiba.jpg Valaki találkozott ilyen problémával? Mi okozza? A popcorn vagy a külső vinyó rack ami a számítógéphez csatlakozik? Javítható valahogy?
Popi 410 viszi a 3 TB

És a 210 is viszi a 3 TB vinyot igaz osztva.

Avatar
TZoZ
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2010.05.07., pén. 17:36
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TZoZ »

A410-esemben évek óta tökéletesen működik egy WD Red 3TB.
A500-ban szintén ugyanilyen teszi a dolgát.
Lehet hogy magát a HDD típusát nem kedveli, ebben a listában is problémásnak tüntetik fel:
http://www.networkedmediatank.com/wiki/ ... SATA_disks

Avatar
oritomi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2003.05.06., kedd 16:32
Értékelés: 0

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: oritomi »

Fish írta:
2018.07.03., kedd 21:43
oritomi írta:
2018.07.03., kedd 10:04
746GB-osnak látja a sentinel és írja gond van,ami nem iso film azok sérültek és több száz órásnak írja és nem lehet lejátszani.
Simán lehet ,hogy a popcornod nem tud 2tb nagyobb eszközt kezelni.. vagy ha igen akkor lehet új firmware kell alá ,hogy ismerje a nagyobb hdd-ket!
én is erre gyanakszok.Ha 2x2TBra formázom az megoldás lehet?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

oritomi írta:
2018.07.03., kedd 10:04
746GB-osnak látja a sentinel és írja gond van,ami nem iso film azok sérültek és több száz órásnak írja és nem lehet lejátszani.
Simán lehet ,hogy a popcornod nem tud 2tb nagyobb eszközt kezelni.. vagy ha igen akkor lehet új firmware kell alá ,hogy ismerje a nagyobb hdd-ket!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
oritomi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2003.05.06., kedd 16:32
Értékelés: 0

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: oritomi »

Sziasztok.Létezik hogy a popcorn lejátszó összekutyulja a fájlszerkezetet?A 2TB vinyókkal nincs gond de egy 3TB-ossal most gondom van.746GB-osnak látja a sentinel és írja gond van,ami nem iso film azok sérültek és több száz órásnak írja és nem lehet lejátszani. A számítógépen rendesen írja a méretet.
toshiba hiba.jpg
toshiba hiba.jpg (20.05 KiB) Megtekintve 1467 alkalommal
Valaki találkozott ilyen problémával? Mi okozza? A popcorn vagy a külső vinyó rack ami a számítógéphez csatlakozik? Javítható valahogy?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”