Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Én tegnap dobtam be egy Xbox One X-et Netflixre a lenti rendszerbe,a zidoo mellé, vettem média távot hozzá,ami nagyon kulturált, teljesen hibátlan Atmos-ban és 4k-ban a Netflix, és még játszani is jó vele ,nagy képen! :D :napsut:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Marcaudio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2012.05.03., csüt. 08:44
Értékelés: 38

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Marcaudio »

Apple 4K TV-nek a hangja csapnivaló, komolyabb hangrendszer mellé nekem feltűnő, hogy mennyire rossz.
Netflixre a legjobb lejátszó jelen pillanatban szerintem a PS5, kép (4K) és hang tekintetében is a legjobb.
Filmet jobb hangsávval úgysem onnan néz az ember sztem, max sorozatot, úgyhogy nekem a netflix kérdést ez oldotta meg.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Fish írta:
2021.02.09., kedd 00:57
Cutler írta:
2021.02.08., hétf. 20:10
Huuu, a régi szép idők🥰
Jó volt nagyon ,akkor még a kedélyek is jobbak voltak a fórumokon, simán utaztunk x100km-ert egy fél napi demoért, no meg a zseniális bográcskajáért,pogácsáért stb... a 1000lapos krémest nem felejtem, az volt a nap fénypontja :D De jó is volt ,még ha 1 évben 1x is.. :smile32: :napsut:
Jah, volt minden, kaja, pia, jó dumálás, zúzós demók, hangfal leverés🤣

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

Cutler írta:
2021.02.08., hétf. 20:10
Huuu, a régi szép idők🥰
Jó volt nagyon ,akkor még a kedélyek is jobbak voltak a fórumokon, simán utaztunk x100km-ert egy fél napi demoért, no meg a zseniális bográcskajáért,pogácsáért stb... a 1000lapos krémest nem felejtem, az volt a nap fénypontja :D De jó is volt ,még ha 1 évben 1x is.. :smile32: :napsut:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

DeLorean írta:
2021.02.08., hétf. 20:05
Fish írta:
2021.02.08., hétf. 18:59
Fasza sad.gif
Hát az. Ami kicsit működött, most nem megy. Persze lehet, hogy csak nálam.

De nekem Netflix-re ott a TV, a Zidoo filmekre van és arra majdnem tökéletes.
,nálunk is 4 tv-n is van netflix ,szóval nem para, de néha ,nézném nagyobban is mint 65".. de persze minden megoldható, leszedhető a sorozat is.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Aszpirin írta:
2021.02.08., hétf. 17:29

Erről jut eszembe: PLEX-et nem használ itt senki?
...
De.
Pl. én (is).
(Látod, ebben is egyetértünk.)
Még Windows Phone-on is működött a kliens. ;) :smile32:
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Cutler »

BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 19:21
.... mikor Cutleréknél volt hétvégi szeánsz, ott még a 150 ms-ra sem fújt senki, pedig voltunk egy páran...
Huuu, a régi szép idők🥰
Jó kis bulik voltak. Emlékszem valaki babavízzel érkezett, hogy ő csak azt tudja meginni, aztán mikor a társaság a moziban volt, Petike fórumtárs kiöntötte az üvegből és engedett bele az udvari csapból vizet. Olyan jóízűen elfogyott az ál babavíz, hogy csak csuda😅🤣
Hifi, házimoziban is mennyi placebó van🙈
Bocs, az offért!

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2021.02.08., hétf. 18:59
Fasza sad.gif
Hát az. Ami kicsit működött, most nem megy. Persze lehet, hogy csak nálam.

De nekem Netflix-re ott a TV, a Zidoo filmekre van és arra majdnem tökéletes.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

ZolaBA írta:
2021.02.08., hétf. 19:11
BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 15:56
Az Nvidia Kodiról indul és az Android TV miatt a Kodi is nagyfelbontású. Ott nekem a távirányítóval volt bajom, nincsenek dedikált gombok, egy feliratváltás fél óra navigációt igényelt.
Szóval ha elfogadom a kissé barokkos túlzást a fél óra feliratváltásra, akkor is arra jutok, hogy ez az egyetlen felsorolt hátránya ... ;) de természetesen hazabeszélek :D
Szvsz mindegyik lejátszó nagyon jó volt. Nekem választanom kellett, így minden hibát kvázi felnagyítottam. Nem írtam, de nekem van egy hülyeségem, ez pedig a lipsync. Egyszerűen lábremegést kapok, ha a kép és a hang nincs tökéletes szinkronban. De értsd, 10 ms. De ezzel viszonylag egyedül vagyok, mikor Cutleréknél volt hétvégi szeánsz, ott még a 150 ms-ra sem fújt senki, pedig voltunk egy páran. Szóval nekem alap volt, hogy olyan lejátszó kell, amiben ezt lehet állítani. Mert ahány kiadvány, annyi kép-hang szinkron. Össze-vissza csinálják, senki nem figyel oda.
A Dune Solo-ban volt lipsync állítás, aztán az újakból kivették, így az új Dune-k kvázi kiestek. A Kodiban lehet állítani, így az Nvidia jó lett volna, de mivel semmire sincs dedikált gomb, így menüzni kellett a hangot, majd a feliratot, majd a lipsync-et. Kvázi mire el tudtam kezdeni nézni a filmet, ínhüvelygyulladásom lett. :) Ha lett volna hozzá rendes táv vagy tanítható táv, akkor azt választom. A Zidooban is van lipsync és mivel ott a hang és a felirat dedikált gombos, ezért maradt az. A HTPC-m a legkényelmesebb, mert ott a hangra, képre és a lipsync-re is dedikált gombokat csináltam, de a nappaliba nem akartam PC-t rakni.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 15:56
Az Nvidia Kodiról indul és az Android TV miatt a Kodi is nagyfelbontású. Ott nekem a távirányítóval volt bajom, nincsenek dedikált gombok, egy feliratváltás fél óra navigációt igényelt.
Szóval ha elfogadom a kissé barokkos túlzást a fél óra feliratváltásra, akkor is arra jutok, hogy ez az egyetlen felsorolt hátránya ... ;) de természetesen hazabeszélek :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Fish »

DeLorean írta:
2021.02.08., hétf. 17:29
fapaci írta:
2021.02.08., hétf. 16:49
de a Netflix és Roon Ready továbbra is hazugság.
Annyira, hogy a firmware frissítés után már el sem indul a Netflix.
:angry:
Fasza sad.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 18:32
Bodnapet írta:
2021.02.08., hétf. 18:06
A képek nem látszanak, így ezt most nem tudjuk meg.
Volt Apple TV 4K-m, én egyálatlán nem érzem gyengébbnek a DUNE-t, kivetítőn sem. Viszont hangsúlyozom személyes véleményem, az Apple hangja nagyon gyenge, nem beszélve a bitstream forward hiányáról. Egyébként apple-ösen kifogástalanul gyorsan működik. Az UI gyengesége nálam fel sem tűnt a DUNE-n, a jukebox valóban alap, de használható.
Bocs, nem tudom mi a baj. Berakom a két kép linket, remélem így megy:

http://www.avhome.hu/zid.jpg
http://www.avhome.hu/sam.jpg

Én nem éreztem, hanem jelenetről jelenetre teszteltem. Ahol a Dune makroblokkosodott, ott az Apple TV és a Samsung nem. A hangról nem tudok nyilatkozni, tévére volt kötve.
Érdekes, nálam látszanak az eredetileg befűzöttek is gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Bodnapet írta:
2021.02.08., hétf. 18:06
A képek nem látszanak, így ezt most nem tudjuk meg.
Volt Apple TV 4K-m, én egyálatlán nem érzem gyengébbnek a DUNE-t, kivetítőn sem. Viszont hangsúlyozom személyes véleményem, az Apple hangja nagyon gyenge, nem beszélve a bitstream forward hiányáról. Egyébként apple-ösen kifogástalanul gyorsan működik. Az UI gyengesége nálam fel sem tűnt a DUNE-n, a jukebox valóban alap, de használható.
Bocs, nem tudom mi a baj. Berakom a két kép linket, remélem így megy:

http://www.avhome.hu/zid.jpg
http://www.avhome.hu/sam.jpg

Én nem éreztem, hanem jelenetről jelenetre teszteltem. Ahol a Dune makroblokkosodott, ott az Apple TV és a Samsung nem. A hangról nem tudok nyilatkozni, tévére volt kötve.

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 15:39
Bodnapet írta:
2021.02.08., hétf. 14:53
A legújabb DUNE modelleknél (Pro II és Pro Plus) a Netflix tökéletesen megy akár Atmos hanggal. A dolby vision pedig a márciusban érkező modellekel jön, bár véleményes, hogy egyből minden tökéletesen fog működni.
A tökéletesen megy az jelenti, hogy működik, de a képminősége rosszabb, mint az Apple TV 4K-nak vagy a tévék beépített applikációinak. Nem nagy különbségekről beszélünk és ami még érdekesebb, hogy nem minden filmnél azonos módon jelentkezik, de egy vetítőn 3 méteres képen azért szépen látszik. Úgy általában mondható, hogy az Android alapú oprendszereken jelentkezik a probléma. És ez igaz mondjuk a Youtube-ra is. Én egy Samsung QLED tévén teszteltem őket és nagyon érdekes volt, hogy míg mondjuk a Samsung beépített Youtube appja a Costa Rica 4K-t tökéletesen (szinte Blu-ray minőségben) játssza, addig a Zidoo/Dune/Nvidia appjai finoman makroblokkosodnak. Ugyanez PC-n is. A Netflix-szel is ugyanez a probléma.
A másik dolog az UI (felhasználói felület) minősége. Nem vagyok naprakész, mivel a fenti lejátszókat fél éve teszteltem, de ott is elmondható (volt), hogy minden Androidos lejátszó 720p-s UI-t ad a Netflix-nek. Homályos a kép. Ehhez képest a Samsung 1080p-s, az Apple TV pedig 4K-s. Persze ez kevésbé fontos, mivel a filmet magát nem befolyásolja. Felteszek két képet. Az elsőt a Zidoo-ról csináltam (de a Dune/Nvidia ugyanilyen volt), a másodikat a Samsung tévéjéről. Elég szar minőségű, de remélem látszik a lényeg. Az Apple TV még ennél is jobb.

Kép
Kép
A képek nem látszanak, így ezt most nem tudjuk meg.
Volt Apple TV 4K-m, én egyálatlán nem érzem gyengébbnek a DUNE-t, kivetítőn sem. Viszont hangsúlyozom személyes véleményem, az Apple hangja nagyon gyenge, nem beszélve a bitstream forward hiányáról. Egyébként apple-ösen kifogástalanul gyorsan működik. Az UI gyengesége nálam fel sem tűnt a DUNE-n, a jukebox valóban alap, de használható.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15226
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2021.02.08., hétf. 17:29
Erről jut eszembe: PLEX-et nem használ itt senki? Soha nem emlegetitek, szóval kezdek attól tartani, hogy én vagyok a maradi, mert tény, hogy már olyan régóta használom, hogy lehet, már csak puszta megszokásból ragaszkodom hozzá...
Évekkel ezelőtt, még a HTPC-s korszakomban tettem vele egy próbát, de a KODI mellett az én szempontjaim alapján nem rúgott labdába, így gyorsan elfelejtettem.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Aszpirin írta:
2021.02.08., hétf. 17:29
Erről jut eszembe: PLEX-et nem használ itt senki? Soha nem emlegetitek, szóval kezdek attól tartani, hogy én vagyok a maradi, mert tény, hogy már olyan régóta használom, hogy lehet, már csak puszta megszokásból ragaszkodom hozzá... Igaz, hogy én a (mindig bekapcsolt állapotú) Mac-emen futtatom a PLEX szervert, de tudtommal NAS-ra is simán feltehető... a kliens pedig AppleTV 4K-n és okostévén és mobileszközökön is (és gondolom még sok egyéb eszközön) ingyenes. Ha jól értettem saját protokollja van, de DLNA szerverként is tud működni (mondjuk annak nem látom értelmét egy NAS esetében, ráadásul a PLEX pont a metaadatok és feliratok automatikus összehalászása miatt jó, amit DLNA-n nem tudna úgy kiadni (??)).
Ja, és a szervere is ingyenes, amíg nem akar az ember valami spéciséget használni vele.

Szóval, mi szól a PLEX ellen, hogy senki nem emlegeti itt?
Én kipróbáltam, nem szerettem A Plex két dologra jó szerintem. Egyrészről ha olyan eszközöd van (pl. Samsung TV), amely nem kezeli az samba megosztást vagy ha szeretnéd központosan kezelni a filmes adatbázist. Az első eset működik, de nekem jobban bejött a külön médialejátszó.
A központosított Plex alapesetben jó dolog, hiszen a szerveren fut az adatbázis és minden lejátszó csak kapcsolódik hozzá, nem kell egyesével az összes borítót beállítani lejátszónként. És mivel a Plex adatbázist a Kodi is beolvassa, így tulajdonképpen minden eszközzel működhet. Ez nálam ott bukott meg, hogy ez csak akkor működik ha a Kodi belső lejátszóját használod, én pedig a HTPC-n és a médialejátszón sem azt használom a Kodi képminősége okán.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15226
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

DeLorean írta:
2021.02.08., hétf. 17:29
fapaci írta:
2021.02.08., hétf. 16:49
de a Netflix és Roon Ready továbbra is hazugság.
Annyira, hogy a firmware frissítés után már el sem indul a Netflix.
:angry:
Én azzal már nem is foglalkozom, az előfizetésemet is lemondtam, amúgy sem nekem való a Netflix kínálata. Szerencsére a Roon működik a Zidooval, de ehhez meg fejlesztői státuszt kellett kérnem a Roon-tól, különben ez sem lenne.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lehet "Ő" lesz az igazi? gondolkodik.gif
Az adatai jónak tűnnek. ha stabil gép lesz és minden fut megfelelően, akkor a Zidoo-t kiüti a nyeregből SZVSZ.

Dune HD Max Vision 4K

https://www.futeko.com/products/MP114.php

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 15:56
Az Apple TV 4K különleges, mert saját médialejátszója sincsen, azt külön meg kell venni hozzá (MrMc, Infuse) és a távirányítója valami borzalom.
Erről jut eszembe: PLEX-et nem használ itt senki? Soha nem emlegetitek, szóval kezdek attól tartani, hogy én vagyok a maradi, mert tény, hogy már olyan régóta használom, hogy lehet, már csak puszta megszokásból ragaszkodom hozzá... Igaz, hogy én a (mindig bekapcsolt állapotú) Mac-emen futtatom a PLEX szervert, de tudtommal NAS-ra is simán feltehető... a kliens pedig AppleTV 4K-n és okostévén és mobileszközökön is (és gondolom még sok egyéb eszközön) ingyenes. Ha jól értettem saját protokollja van, de DLNA szerverként is tud működni (mondjuk annak nem látom értelmét egy NAS esetében, ráadásul a PLEX pont a metaadatok és feliratok automatikus összehalászása miatt jó, amit DLNA-n nem tudna úgy kiadni (??)).
Ja, és a szervere is ingyenes, amíg nem akar az ember valami spéciséget használni vele.

Szóval, mi szól a PLEX ellen, hogy senki nem emlegeti itt?

Az AppleTV 4K távirányítója: megszokás kérdése, van amiven nagyon jó (pl egy filmben görgetni vele fenomenálisan egyszerű és gyors), és az AppleTV felülete arra a távirányítóra optimalizálva van, tehát elég gyorsan lehet vele pl. feliratot, hangot stb váltani. Én már annyira megszoktam, hogy a többi távirányító tűnik borzalmasnak mellette...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

fapaci írta:
2021.02.08., hétf. 16:49
de a Netflix és Roon Ready továbbra is hazugság.
Annyira, hogy a firmware frissítés után már el sem indul a Netflix.
:angry:

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

fapaci írta:
2021.02.08., hétf. 16:49
Tavaly június óta használom a ZDMC-t UHD2000 lejátszón napi gyakorisággal, semmilyen hibával nem találkoztam eddig, stabilabban működik, mint PC-n.
Az X-sorozat eggyel újabb, teljesen más firmware-rel fut. Nekem nem volt annyira napi kérdés, tisztában voltam a hibáival (a feliratkezelés rémálom volt, ezen sokat javítottak az elmúlt hónapokban). A Dune is teljesen béta volt, mikor nálam volt (a megjelenés hetében) azzal is sok gond volt. Vehettem volna Z9S-t, az kiforrottabb és pont a Dolby Vision nem is érdekel, mivel nincs kompatibilis megjelenítőm, de aztán maradt az X.

Nekem a nappaliban van a Zidoo, marginális, ritkán megy. A PC-t a moziban nem tudom feladni, mert olyan szolgáltatásokra van szükségem (pl. maszkolt 21:9), amelyet egyetlen médialejátszó sem tud. De -bár nekem atomstabilan megy a PC- elismerem, hogy ma már nagyon rétegigényt elégít ki, gyakorlatilag nincs rá szükség.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15226
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 16:26
Én az összehasonlítást október-novemberben végeztem, az akkori állapotnak megfelelően. Akkor döntöttem a Zidoo mellett és akkor állítottam össze a konfigot. Lehet, hogy ma már a ZDMC jól működik. Akkor nem volt jó és azóta sem próbáltam, mert más szoftver-összeállítás mellett tettem le a voksom.
Tavaly június óta használom a ZDMC-t UHD2000 lejátszón napi gyakorisággal, semmilyen hibával nem találkoztam eddig, stabilabban működik, mint PC-n. A hivatalos KODI is működik, de a lejátszás gázos, az csak a Zidoo playerrel hibátlan, amit a ZDMC is behív. Gyanítom, túl gyorsan vetted meg a beta állapotú Z9X típust, az majd valamikor nyáron lesz használható, addigra pofozzák ki a szoftverét. A kínaiak előszeretettel használják a publikus tesztelést, képtelenek kivárni a fejlesztési folyamatokat. Az UHD2000 kiforrottabb, itt már javították a használati hibákat, de a Netflix és Roon Ready továbbra is hazugság.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

fapaci írta:
2021.02.08., hétf. 16:16
Évek óta létezik Zidoo-ra optimalizált KODI ZDMC néven, működik nagy felbontásban is, a Zidoo saját lejátszóját indítja.
Nyilván ezzel próbáltam, az official Kodi szinte el sem indul, mivel nincs Realtek chipre optiomalizálva. A ZDMC működik, de egyáltalán nem stabil (legalábbis a Z9X-en), sokszor beakadt, képkockát dobott és a többi. A gyári lejátszót behívva is voltak vele gondok, hamar lemondtam róla. A Home Theater tökéletesen használható, azt el kell fogadni, hogy nincs magyarul.

Mindehhez (és a korábbiakhoz) hozzá kell tenni, hogy a mai lejátszó 60-70%-ban szoftverfüggők. Amit ma mondok és tapasztalok, az lehet, hogy holnap már nem igaz. Én az összehasonlítást október-novemberben végeztem, az akkori állapotnak megfelelően. Akkor döntöttem a Zidoo mellett és akkor állítottam össze a konfigot. Lehet, hogy ma már a ZDMC jól működik. Akkor nem volt jó és azóta sem próbáltam, mert más szoftver-összeállítás mellett tettem le a voksom.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Fish írta:
2021.02.08., hétf. 16:09
Szólj ha van normális apk-s verzió amit fel lehet dobni, mert használnám szívesen.. köszi előre is! :D
Rohadjanak meg amúgy 360e be nem fért bele a netflix lic? gondolkodik.gif
A Zidoo fórumán megy az anyázás már hónapok óta, tisztában vannak a gonddal, szvsz ha javítani fogják, akkor azt a központi firmware-rel fogják.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15226
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

BoRRoNeo írta:
2021.02.08., hétf. 15:56
A Zidoonál szintén használhatatlan a Kodi...
Évek óta létezik Zidoo-ra optimalizált KODI ZDMC néven, működik nagy felbontásban is, a Zidoo saját lejátszóját indítja.

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”