Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



A normális média lejátszó ott kezdődik, hogy nem kell hozzá külön szerver progit futtatni! pláne nem a szutykos DLNA-t. Be kell állítani a windows egyszerű file-megosztását és nfs vagy samba protokollon át látnia kell a lejátszónak. Milyen windowsod van? keress rá, ha elakadsz segítünk.
 
Szerintem sem normális dolog a drága lejátszó. Két fő kategória van, a bitperfect lejátszás és a különböző szűrőkkel módosított lejátszás. Video esetében a bitperfect-et 99%-ban hozza egy KODI, utána a TV dolga. Ha pedig valaki szűrőkkel akar operálni akkor nincs az az asztali lejátszó ami labdába rúghat egy HTPC-hez képest. Szóval én földhözragadt fejjel nem látom az Oppo és társai értelmét Persze lehet értelme akkor, ha valakinek fizikailag vannak BD lemezei amit cserélgetni akar, vagy lehet értelme ha az 1% pluszt keresi valaki mert a rendszere minden része már annyira kimaxolt... 
Zenénél amíg digitális, csak a bithelyes lejátszás a cél. Aztán a D/A átalakító. Digitális olvasásra felesleges az Oppo, mert számtalan olcsóbb megoldás van rá. A D/A átalakításra valóban jó lehet az Oppo csak abból a 300 ezerből lehet venni 50 ezerért szintén jó DAC-ot és rákölteni 250 ezret másra Szóval földhözragadtan itt sem látom értelmét.
 
Ráadásul most nézem az aláírásodat... van benne Heed DAC is, miért nem azt használod?

Kissé vakon vagy, de nem te vagy az utolsó, és nem is az első. Venni kell egy 10e.-es kínai szutykot, és meg is van oldva a minőségi lejátszás. Mondjuk hagynom kellett volna, nemrég boncolgattuk ezt a feleslegest, Ez a felesleges működik az első DVD, CD lejátszók óta, de ne törődj vele. Akkoriban sem volt értelme egy csúcs Denon-nak az Orion ellenében. Beképzelték a zene, és a mozisok a minőségi különbséget, természetesen koax, és optikai összekötés elején. Te is azok közé tartozol aki azt gondolja a digitális jelátvitel megszüntette a minőségbeli különbségeket. Haj de jó lenne ha így lenne. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Akkor lehet mégsem velem van a gond...
 
Mint "futómű" vannak difik a média lejátszók közt, de valóban azt tapasztalom hogy Oppo és társai lehetnek alternatívák.
 
De most engem lehet kövezni vagy "lenézni", de nem "normális" dolog egy lejátszóért annyit fizetni mint sokunk rendszerének a "költségvetése"!
 
Tudom, mimden annyiba kerül amennyit hajlandóak fizetni érte!
 
Dune-hez milyen szerver progi az ideális (nem akarok ide oda másolgatni)?
Elég ha akadásmentesen megy mimden funkció.

 
A normális média lejátszó ott kezdődik, hogy nem kell hozzá külön szerver progit futtatni! pláne nem a szutykos DLNA-t. Be kell állítani a windows egyszerű file-megosztását és nfs vagy samba protokollon át látnia kell a lejátszónak. Milyen windowsod van? keress rá, ha elakadsz segítünk.
 
Szerintem sem normális dolog a drága lejátszó. Két fő kategória van, a bitperfect lejátszás és a különböző szűrőkkel módosított lejátszás. Video esetében a bitperfect-et 99%-ban hozza egy KODI, utána a TV dolga. Ha pedig valaki szűrőkkel akar operálni akkor nincs az az asztali lejátszó ami labdába rúghat egy HTPC-hez képest. Szóval én földhözragadt fejjel nem látom az Oppo és társai értelmét Persze lehet értelme akkor, ha valakinek fizikailag vannak BD lemezei amit cserélgetni akar, vagy lehet értelme ha az 1% pluszt keresi valaki mert a rendszere minden része már annyira kimaxolt... 
Zenénél amíg digitális, csak a bithelyes lejátszás a cél. Aztán a D/A átalakító. Digitális olvasásra felesleges az Oppo, mert számtalan olcsóbb megoldás van rá. A D/A átalakításra valóban jó lehet az Oppo csak abból a 300 ezerből lehet venni 50 ezerért szintén jó DAC-ot és rákölteni 250 ezret másra Szóval földhözragadtan itt sem látom értelmét.
 
Ráadásul most nézem az aláírásodat... van benne Heed DAC is, miért nem azt használod? 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Zenére Oppo,CA és felfelé.Lefelé nem lesz alternatíva sajnos.
 
Amíg a rendszer értéke nem éri el a milliós szintet én hülyeségnek tartom az Oppo-t megvenni, pláne nem azért, hogy a zene legyen jobb. 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »



Akkor lehet mégsem velem van a gond...
 
Mint "futómű" vannak difik a média lejátszók közt, de valóban azt tapasztalom hogy Oppo és társai lehetnek alternatívák.
 
De most engem lehet kövezni vagy "lenézni", de nem "normális" dolog egy lejátszóért annyit fizetni mint sokunk rendszerének a "költségvetése"!
 
Tudom, mimden annyiba kerül amennyit hajlandóak fizetni érte!
 
Dune-hez milyen szerver progi az ideális (nem akarok ide oda másolgatni)?
Elég ha akadásmentesen megy mimden funkció.

Én pl. egy Raspberry Pi 2-vel toltam a filmeket (Samba helyett NFS-t használva), zenét pedig wifi-n keresztül streamelek az erősítőre. A Raspi-t cseréltem apollo lake-es HTPC-re, mert x265-höz már gyenge volt. Persze ez így nem audiofil meg videofil, de ettől még imádok filmet nézni vagy zenét hallgatni.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Akkor lehet mégsem velem van a gond...
 
Mint "futómű" vannak difik a média lejátszók közt, de valóban azt tapasztalom hogy Oppo és társai lehetnek alternatívák.
 
De most engem lehet kövezni vagy "lenézni", de nem "normális" dolog egy lejátszóért annyit fizetni mint sokunk rendszerének a "költségvetése"!
 
Tudom, mimden annyiba kerül amennyit hajlandóak fizetni érte!
 
Dune-hez milyen szerver progi az ideális (nem akarok ide oda másolgatni)?
Elég ha akadásmentesen megy mimden funkció.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Jö ötlet! De hallottam haver MXQ Pro-ját, zenén nem tetszett.
De tulajdonképpen a D1 sem varázsolt el.
Velem lehet a baj?
Zenére Oppo,CA és felfelé.Lefelé nem lesz alternatíva sajnos.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Jö ötlet! De hallottam haver MXQ Pro-ját, zenén nem tetszett.
De tulajdonképpen a D1 sem varázsolt el.
Velem lehet a baj?

 
Biztos lesz aki megcáfol, de azért elmondom a véleményem
Ami a zenét illeti ezeket az olcsó lejátszókat digitálisan kell kikötni. Onnan kezdve meg kb. egyformák, mert az elért minőség 95%-ban a következő komponenseken múlik... 
Nekem amúgy a legnagyobb bajom, hogy míg filmet válogatni jók a lejátszók, zenére fájdalmasan gagyi és lassú mind egy egerezhető pc-hez vagy telefonos spotify vagy foobar felülethez képest, úgyhogy én nem is használom.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Ötlet van! Ne higgy a kereskedői, gyártói meséknek és vegyél valami s905-os KODI lejátszót
 
(bocs:)
Jö ötlet! De hallottam haver MXQ Pro-ját, zenén nem tetszett.De tulajdonképpen a D1 sem varázsolt el.
Velem lehet a baj?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Tapasztalatok, ötletek?
 
Ötlet van! Ne higgy a kereskedői, gyártói meséknek és vegyél valami s905-os KODI lejátszót  
 
(bocs:)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »


Nyilván esett szó már róla...
 
Került hozzám egy Dune HD D1.
Eddigi tapasztalatom, zenén hangban a SB sokkal jobb mint futómű, képben kicsit jobb a WD Liv-tól, viszont a hálózati képességeivel megakadtam...
Universal van a laptopon (a rendszerem), simán lát "mindent" de pl film közben nincs pillanat stopp, belepörgetés stb (pendrivról ezek mennek)!
A Sambát ajánlotta a tulaj, nem sikerült letöltenem, telepítenem!
Win. 7 N van fent.
 
Eddig kicsit "csalódott" vagyok, azt hiszem marad a külön zene, külön film megoldás.
 
Tapasztalatok, ötletek?
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Sziasztok,
Valakinek van tapasztalata a SONY UBP X800-as UHD Blu-ray univerzális lejátszó, mint média lejátszó képességeivel kapcsolatosan?
Közvetlenül csatlakoztatható hozzá merevlemez tároló? Azért kérdezem, mert az otthoni hálózatom csak 100 Mb/s-os és azon sajnos akadnak a 4K filmek.
Van a SONY-n valamilyen hálózati lejátszó funkció? Ha van, hogy működik a gyakorlatban?
 
Akarok venni egy ilyen lejátszót. Most egy Nvidia Shield Tv média lejátszót használok, ami nagyon jó, 4K-s filmeket is le tudok játszani vele, igaz néha megakad a lejátszás Plex-ben is, de ritkábban KODI-ban is.
 
Más: Próbálok beállítani egy Harmony Elite univerzális távirányítót (+ hub) az Nvidia Shield Tv irányítására, de annak ellenére, hogy a Bluetooth kapcsolat megvan, és beadtam a modell számát is, mégsem tudom távirányítani  a Shield-et.
Valakinek van tippje mi a trükk, hogy együttműködjenek?
 
Köszönöm a válaszokat előre is.
Blogom

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Köszi. Igen kicsit pontatlan volt. Vannak a tételek előtt számok, ahogyan írod. Azt nem értem ha pendriveról meg merevlemezről megy akkor betartja a sorrendet, viszont ha hálózaton keresztül csatlakozik a PC-hez akkor ua. az albumot nem számsorrendben hanem abc sorrendben játssza.
 
Erre szokták mondani, hogy ez nem bug, hanem feature )
 
nem DLNA? Biztos van akinél működik, de én még csak szenvedtem vele... vettem inkább egy KODI-s lejátszót a hálószobába is, azóta sokkal nyugodtabban alszom
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »



Imádom ezt a topicot! át kéne nevezni megválaszolatlan kérdésekre )
 
 
 
ahogy eredetileg ott van? ez alatt mit értesz? ) szerintem nincs "eredeti", van abc sorrend, időrendi sorrend, méretbeli sorrend, stb. Sajnos nagyon sok lejátszó csak az abc-t ismeri, mert azt hiszi erre vagyunk kíváncsiak. Ha átnevezed a számokat, pl. 001-től 999-ig adsz neki sorszámot a file név elejére akkor jó lesz. Persze ez macera.  (nem véletlen 001 és nem 1! a sima abc-ben az 1, 11, 111 egymás után jönne, ezért kell 001, 011 és 111)

Köszi. Igen kicsit pontatlan volt. Vannak a tételek előtt számok, ahogyan írod. Azt nem értem ha pendriveról meg merevlemezről megy akkor betartja a sorrendet, viszont ha hálózaton keresztül csatlakozik a PC-hez akkor ua. az albumot nem számsorrendben hanem abc sorrendben játssza.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »



Fura, hogy nem igy vannak rogton grabbelve...
Nekem az osszes letoltott muzsika 01,02, 03 stb. -vel kezdodik es a lemeznek megfelelo sorrendbe rakja a mappakba.
Kivetel ezalol a Popcorn volt, ha a Jukebox-szat akartam hasznalni. O ugyanis ugy mukodott, hogy amit felismerta helyes sorrendbe tette, amit nem azt pedig egy Others mappaba. Igy lehetett az, hogy az Other mappaban 12db 01-gyel kezdodo szam utan volt 12 db 02-vel kezdodo es igy tovabb nagyon baratsagos megoldas :)

 
Érdekes, hogy filmekre sokkal jobb már a lejátszók felülete, de zenére sehol nincsenek a pc-hez képest.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Imádom ezt a topicot! át kéne nevezni megválaszolatlan kérdésekre )
 
 

Sziasztok!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Dune Base 3D lejátszóval hálózaton keresztül (UPnP) zene lejátszásnál a mappában (album) található számokat abc sorrendben játsza le, nem pedig ahogy az eredetileg ott van. Mit kell átállítani és hol? Köszi.

 
ahogy eredetileg ott van? ez alatt mit értesz?) szerintem nincs "eredeti", van abc sorrend, időrendi sorrend, méretbeli sorrend, stb. Sajnos nagyon sok lejátszó csak az abc-t ismeri, mert azt hiszi erre vagyunk kíváncsiak. Ha átnevezed a számokat, pl. 001-től 999-ig adsz neki sorszámot a file név elejére akkor jó lesz. Persze ez macera.  (nem véletlen 001 és nem 1! a sima abc-ben az 1, 11, 111 egymás után jönne, ezért kell 001, 011 és 111)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Sziasztok!
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Dune Base 3D lejátszóval hálózaton keresztül (UPnP) zene lejátszásnál a mappában (album) található számokat abc sorrendben játsza le, nem pedig ahogy az eredetileg ott van. Mit kell átállítani és hol? Köszi.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Esetleg van valakinek tapasztalat az OPPO UDP-203 chormecast-tal való felokosításáról? Ugye annak van egy HDMI inputja, ahová egy chromecast épp ideálisan illeszthető - elvileg. Mit mutat a gyakorlati tapsztalat?

Avatar
bane
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:56
Értékelés: 45

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: bane »



Áramtalanítani szoktad a rendszert? Nálam akkor csinálta ezt a Q10PRO amikor sokáig használaton kívül volt. ( ez néha több hét is sajnos)
Átpakoltam az elosztó részt és azóta nincs vele gond.
 
Nálam q5 pro van. Szinte minden nap használom. De majd kipróbálom azt amit írtál! Igaz ha közvetlenül a tv-be ment a q5 pro-ból a HDMI akkor nem csinálta ezt a 720p-re váltást!

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


A lejátszó indul 720p-vel. Valamiért kikapcsolás után erre vált át! És ilyenkor nem tudom simán a felbontást 2160p-re rakni. Mint már írtam a splitter kikapcs bekapcs után már engedi! Amíg nem volt a splitter nem volt ilyen probléma! Igaz akkor 1080p-re volt állítva a média player. Lehet csak nálam valamelyik komponens nem szereti a másikat és ezért van a szenvedés!
Áramtalanítani szoktad a rendszert? Nálam akkor csinálta ezt a Q10PRO amikor sokáig használaton kívül volt. ( ez néha több hét is sajnos)
Átpakoltam az elosztó részt és azóta nincs vele gond.

Avatar
bane
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:56
Értékelés: 45

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: bane »


A lejátszó indul 720p-vel vagy a splitter nem hajlandó más felbontást átengedni?
A lejátszó indul 720p-vel. Valamiért kikapcsolás után erre vált át! És ilyenkor nem tudom simán a felbontást 2160p-re rakni. Mint már írtam a splitter kikapcs bekapcs után már engedi! Amíg nem volt a splitter nem volt ilyen probléma! Igaz akkor 1080p-re volt állítva a média player. Lehet csak nálam valamelyik komponens nem szereti a másikat és ezért van a szenvedés!

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »


Csak a média lejátszón tudom állítani a felbontást! Sajnos arra nem jöttem még rá miért indul szinte mindig 720p-vel!
A lejátszó indul 720p-vel vagy a splitter nem hajlandó más felbontást átengedni?

Avatar
bane
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:56
Értékelés: 45

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: bane »

Lemaradt az előbbi hozzászólásomnál,hogy az Egreat h10-en (hdmi splitter) a HDMI kimenetek között tudok csak kapcsolgatni.

Avatar
Sanyi72
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2015.01.04., vas. 13:52
Értékelés: 2

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Sanyi72 »


Sziasztok!

 

Érdeklődnék Pioneer BDP-450 CFW frissítésről milyen vélemények vannak, Kecskemét környékén ki tud nekem segíteni.

 

Köszönettel: Bán Sándor


Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »


Tele lett a micsodám a mede8er darabos képével és vettem múltkor egy Minix Neo U1-es andoridos boxot. Libreelec és Kodi van rajta, a lejátszással semmi gondom, viszont csinál a rendszer egy hülyeséget. Ha nem megy a minix akkor nem ad ARC-n a tv hangot az erősítő felé. De semmi hangot! más forrásból, vagy tv adásból sem. Ha bekapcsolom a minix-et akkor elindul a hang... Átnéztem a beállításokat nem jöttem rá. Láttatok már ilyet? 
 
tv: LG55LF652V, avr: Denon x2000 (hdmi, arc, cec), tv-be megy minix (hdmi, nem arc-s aljzat, cec letiltva), xbox, wii (de ezektől független a hiba), az erősítőbe pedig megy a mede8er med600 és a pc (szerintem ezektől is független).
 
 
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
bane
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015.12.01., kedd 20:56
Értékelés: 45

Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: bane »



Köszönöm a tippet. Ezek szerint ez az út sem olyan egyszerű.
Ennél külön lehet állítani a kimeneti felbontást?
 
De jó lenne egy olyan ketyerét találni amivel nem egy újabb nyűglődést vesz az ember a nyakába.

Csak a média lejátszón tudom állítani a felbontást! Sajnos arra nem jöttem még rá miért indul szinte mindig 720p-vel!

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”