Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

ZolaBA írta:
2019.12.13., pén. 14:02
Szerintem azért ez ennél összetettebb, hogy általános mi a jobb kijelentéseket lehessen tenni. Ráadásul 2 dologról is beszélünk: felbontás felskálázás és frame rate felskálázás. Mindkettő meg kell történjen és meg is történik. (harmadik meg a szín...)

Amikor az elég jó tv (oled55c8pla) mellé megvettem az elég jó lejátszót (shield tv pro 2019) akkor elég sokat próbálgattam, hogy milyen "átadási" felbontás és frame rate hozza a legjobb eredményt, ugyanis több, egymásra fűződő algoritmus is van a láncban:
- kodi program felskálázása (ez talán elvileg hardveres, de nem találtam egyértelmű leírást)
- shield felskálázása
- shield "AI-enhanced upscaling" -nak nevezett képjavítása
- tv felskálázása
- tv "α9 Intelligens Processzor", hogyaszondja: "Négylépéses zajcsökkentés", "Frekvenciaalapú élességjavító", "Objektummélység-növelő", "True Color Accuracy Pro", "HFR (Magas Képfrissítés)"

Értelem szerűen minden algoritmus a kapott adatból dolgozik, ha a lejátszó program mondjuk egy buta "Nearest-neighbor" interpolációval 4k tartalmat adna tovább akkor hiába tud a lejátszó vagy a tv hardver fejlettebb (bicubic, stb.) algoritmust, az nem fog lefutni, mert meglesz a natív felbontás. - Illetve, ha egy eszköznek kell minden skálázást és javítást is végeznie akkor nem biztos, hogy kellő számítási erővel rendelkezik a legjobb minőségben ezek végrehajtáshoz, lehet, hogy egy egyszerűbb beállítással fog csak futni, hogy ne akadozzon.

Érdekes téma ez az egész, csak nem látni bele. Jó esetben a processzorokról meg memória mennyiségről tudunk csak pár hangzatos adatot, de a folyamatokra nem látni rá... és az egész ilyen irányú diskurzust tovább nyomja a márkafüggés, a marketing bullshit, a fizetett cikkek meg az elavult beidegződések, hogy pl. egy tv beépített lejátszója "semmire nem jó"...
Ha házimoziról beszélünk, akkor csak felbontás skálázásról beszélünk, szvsz. A frame rate mindig natív, a 24p az 24p, a 60p az 60p, a 25p az 25p. Nyilván van, aki képes arra a szörnyűségre, hogy 24p-s filmet interpolál 60 vagy 120 vagy 144p-re, annak fontos lehet a frame rate konverzió, de az más gazságra is képes. :)
A frame rate és a színtér mindig natív. Ha van egy 24p-s rec702-es Blu-ray filmünk, azt teljesen értelmetlen 60p-re és bt2020-ra felkonvertálni, mert nincs benne a hiányzó tartalom. Feleslegesen terheljük a procit és még akár fals eredmény is születhet. Ugyanez a véleményem minden zajcsökkentésről és más digitális marhaságról. Nyilván maga a képalkotó algo ami a prociban van (lejátszó vagy megjelenítő) tartalmazhat és tartalmaz is ilyen kiegészítőket, de ezeket minimalizálni kell.
Én amondó vagyok kell egy bekalibrált megjelenítő és egy viszonylag pontos forrás, aztán nézzük azt, ami a jelben van. Örülünk ha sok van benne (pl. Blade Runner II.) és szomorúak vagyunk ha kevés (pl. Notting Hill).

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Quetz írta:
2019.12.13., pén. 13:08
BoRRoNeo írta:
2019.12.13., pén. 12:25
Felskálázásnak azt hívjuk, amikor a forrásanyag felbontása alacsonyabb, mint a megjelenítő natív (hajtott) felbontása. Ez mint olyan nem megkerülhető. Ha egy 4K-s TV-n egy Blu-ray filmet nézel, akkor az fel lesz skálázva. Ha a lejátszón kikapcsolod, akkor megcsinálja a tévé. Kénytelen. Mivel nem megkerülhető (ha csak nem mindig natív tartalmat nézel), ezért nagyon fontos, hogy ez milyen minőségben történik meg. A megjelenítők általában közepes minőségben teszik, ezért érdemes már forrás oldalról natív felbontást használni, azaz a lejátszóval felskáláztatni a videót. Innentől számít, hogy milyen algoritmust használ a lejátszó.
Természetesen igazad van. Ezért is emeltem ki, hogy az én esetemben, mivel mind a plazma TV-m, mind a vetítőm 1080P-s natív felbontással rendelkezik.
De előfordulhat, hogy valamiért 720p-s a forrás, ne adj isten DVD-t szeretnél nézni és ott máris előjön a probléma.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

BoRRoNeo írta:
2019.12.13., pén. 12:25
Mivel nem megkerülhető (ha csak nem mindig natív tartalmat nézel), ezért nagyon fontos, hogy ez milyen minőségben történik meg. A megjelenítők általában közepes minőségben teszik, ezért érdemes már forrás oldalról natív felbontást használni, azaz a lejátszóval felskáláztatni a videót. Innentől számít, hogy milyen algoritmust használ a lejátszó.
Szerintem azért ez ennél összetettebb, hogy általános mi a jobb kijelentéseket lehessen tenni. Ráadásul 2 dologról is beszélünk: felbontás felskálázás és frame rate felskálázás. Mindkettő meg kell történjen és meg is történik. (harmadik meg a szín...)

Amikor az elég jó tv (oled55c8pla) mellé megvettem az elég jó lejátszót (shield tv pro 2019) akkor elég sokat próbálgattam, hogy milyen "átadási" felbontás és frame rate hozza a legjobb eredményt, ugyanis több, egymásra fűződő algoritmus is van a láncban:
- kodi program felskálázása (ez talán elvileg hardveres, de nem találtam egyértelmű leírást)
- shield felskálázása
- shield "AI-enhanced upscaling" -nak nevezett képjavítása
- tv felskálázása
- tv "α9 Intelligens Processzor", hogyaszondja: "Négylépéses zajcsökkentés", "Frekvenciaalapú élességjavító", "Objektummélység-növelő", "True Color Accuracy Pro", "HFR (Magas Képfrissítés)"

Értelem szerűen minden algoritmus a kapott adatból dolgozik, ha a lejátszó program mondjuk egy buta "Nearest-neighbor" interpolációval 4k tartalmat adna tovább akkor hiába tud a lejátszó vagy a tv hardver fejlettebb (bicubic, stb.) algoritmust, az nem fog lefutni, mert meglesz a natív felbontás. - Illetve, ha egy eszköznek kell minden skálázást és javítást is végeznie akkor nem biztos, hogy kellő számítási erővel rendelkezik a legjobb minőségben ezek végrehajtáshoz, lehet, hogy egy egyszerűbb beállítással fog csak futni, hogy ne akadozzon.

Érdekes téma ez az egész, csak nem látni bele. Jó esetben a processzorokról meg memória mennyiségről tudunk csak pár hangzatos adatot, de a folyamatokra nem látni rá... és az egész ilyen irányú diskurzust tovább nyomja a márkafüggés, a marketing bullshit, a fizetett cikkek meg az elavult beidegződések, hogy pl. egy tv beépített lejátszója "semmire nem jó"...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

BoRRoNeo írta:
2019.12.13., pén. 12:25
Felskálázásnak azt hívjuk, amikor a forrásanyag felbontása alacsonyabb, mint a megjelenítő natív (hajtott) felbontása. Ez mint olyan nem megkerülhető. Ha egy 4K-s TV-n egy Blu-ray filmet nézel, akkor az fel lesz skálázva. Ha a lejátszón kikapcsolod, akkor megcsinálja a tévé. Kénytelen. Mivel nem megkerülhető (ha csak nem mindig natív tartalmat nézel), ezért nagyon fontos, hogy ez milyen minőségben történik meg. A megjelenítők általában közepes minőségben teszik, ezért érdemes már forrás oldalról natív felbontást használni, azaz a lejátszóval felskáláztatni a videót. Innentől számít, hogy milyen algoritmust használ a lejátszó.
Természetesen igazad van. Ezért is emeltem ki, hogy az én esetemben, mivel mind a plazma TV-m, mind a vetítőm 1080P-s natív felbontással rendelkezik.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Quetz írta:
2019.12.12., csüt. 18:48
- Nem szoktam felskálázni, mert az rontja a képminőséget, legyen bármilyen jó is a használt algoritmus.
Felskálázásnak azt hívjuk, amikor a forrásanyag felbontása alacsonyabb, mint a megjelenítő natív (hajtott) felbontása. Ez mint olyan nem megkerülhető. Ha egy 4K-s TV-n egy Blu-ray filmet nézel, akkor az fel lesz skálázva. Ha a lejátszón kikapcsolod, akkor megcsinálja a tévé. Kénytelen. Mivel nem megkerülhető (ha csak nem mindig natív tartalmat nézel), ezért nagyon fontos, hogy ez milyen minőségben történik meg. A megjelenítők általában közepes minőségben teszik, ezért érdemes már forrás oldalról natív felbontást használni, azaz a lejátszóval felskáláztatni a videót. Innentől számít, hogy milyen algoritmust használ a lejátszó.

Avatar
Marcaudio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2012.05.03., csüt. 08:44
Értékelés: 38

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Marcaudio »

Quetz írta:
2019.12.12., csüt. 18:48
Marcaudio írta:
2019.12.12., csüt. 18:04
Lehet te nem látod, de hidd el van különbség a 6e lejátszó és pld. esetlegesen egy drágább lejátszó között, azt nyilván nem állítom, hogy van 100x tudáskülönbség.
- már a kép megjelenítésénél, a felskálázásnál is látványos tud lenni, egyszerű léptetést film, audio esetén, hogy és milyen gyorsan kezel, mondjuk akár egy nagyobb 30-60gb file esetén, hogy kezeli a hangsáv váltást, a procival, avr-el milyen a handsake. Szerintem bőven lehetne még sorolni, mit tud egy drágább gép.
Kérlek sorold őket, mert ez segít, hogy eldönthessük, érdemes-e fejlesztésen gondolkodnunk. Az én esetemben pl:

- Nem szoktam felskálázni, mert az rontja a képminőséget, legyen bármilyen jó is a használt algoritmus.
- Nem léptetek, mert filmet nézek, nem jelenetet
- Az Audio-t az AVR kezeli, nem a lejátszó
- A hangsávokat nem váltogatom film közben, minek is tenném
- A handshake-t már az elején elintézik az eszközök, itt a szűk keresztmetszet a megjelenítő. Ráadásul az is az AVR és a tv/projektor között megy, a lejátszónak sok beleszólása nincs.

Nem látom, hogy lenne-e értelme költeni ilyenre, mert amíg elvagyok egy NAS-al, addig egy Amlogic S905/S912 doboz elegendő.
Én nem akarlak meggyőzni, ha te találtál anno egy 4e Ft-os készüléket és te azzal elégedett vagy az szuper. De attól mert te csak filmet nézel és csak a play gombot használod, más talán nem. Nem véletlen, hogy az Oppo pld. ilyen népszerű.
Ahogy olvasom a Zidoo termékei meg elég jók és azok között is mindenki megtalálja amit keres egy lejátszóban. :tutiok:

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

DeLorean írta:
2019.12.12., csüt. 19:11
Quetz írta:
2019.12.12., csüt. 18:48
Nem látom, hogy lenne-e értelme költeni ilyenre, mert amíg elvagyok egy NAS-al, addig egy Amlogic S905/S912 doboz elegendő.
Neked is a 6 ezer forintos változat van?
Csak vennék egyet!
Hol kapható ez készülék?
Nekem Vero4k+ van, bevezetési áron, jobb árfolyam mellett 3x ezer forint volt. Nekem megérte, ezzel is támogatom az OSMC fejlesztését. Sajnos most már picit drágább, 40 fölé ment az ára. Itt tudod megrendelni: https://osmc.tv/store/

Én mindenkinek azt javaslom amúgy, hogy a fölösleges idegeskedést elkerülendő, az ajánlott Kodi hardwarek listájából érdemes választani: START HERE - Pick the Right Kodi Box (updated October 2019)
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Quetz írta:
2019.12.12., csüt. 18:48
Nem látom, hogy lenne-e értelme költeni ilyenre, mert amíg elvagyok egy NAS-al, addig egy Amlogic S905/S912 doboz elegendő.
Neked is a 6 ezer forintos változat van?
Csak vennék egyet!
Hol kapható ez készülék?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Marcaudio írta:
2019.12.12., csüt. 18:04
Lehet te nem látod, de hidd el van különbség a 6e lejátszó és pld. esetlegesen egy drágább lejátszó között, azt nyilván nem állítom, hogy van 100x tudáskülönbség.
- már a kép megjelenítésénél, a felskálázásnál is látványos tud lenni, egyszerű léptetést film, audio esetén, hogy és milyen gyorsan kezel, mondjuk akár egy nagyobb 30-60gb file esetén, hogy kezeli a hangsáv váltást, a procival, avr-el milyen a handsake. Szerintem bőven lehetne még sorolni, mit tud egy drágább gép.
Kérlek sorold őket, mert ez segít, hogy eldönthessük, érdemes-e fejlesztésen gondolkodnunk. Az én esetemben pl:

- Nem szoktam felskálázni, mert az rontja a képminőséget, legyen bármilyen jó is a használt algoritmus.
- Nem léptetek, mert filmet nézek, nem jelenetet
- Az Audio-t az AVR kezeli, nem a lejátszó
- A hangsávokat nem váltogatom film közben, minek is tenném
- A handshake-t már az elején elintézik az eszközök, itt a szűk keresztmetszet a megjelenítő. Ráadásul az is az AVR és a tv/projektor között megy, a lejátszónak sok beleszólása nincs.

Nem látom, hogy lenne-e értelme költeni ilyenre, mert amíg elvagyok egy NAS-al, addig egy Amlogic S905/S912 doboz elegendő.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Marcaudio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2012.05.03., csüt. 08:44
Értékelés: 38

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Marcaudio »

Lemmy9 írta:
2019.12.08., vas. 12:36
DeLorean írta:
2019.12.08., vas. 10:09
Lemmy9 írta:
2019.12.08., vas. 09:13
Én egy Amlogic S912-es 6000 forintos boxról tudok nyilatkozni.

CE alapú Kodi. Feliratletöltés, Jukebox, HD hangok, minden zökkenőmentes. Atmosról nem tudok nyilatkozni. Kép rendben, nem látok különbséget a Dune Prime 3.0-hoz képest. Nem tudom egy Zidoo miben nyújt többet.
Az is minek?
Szinte minden TV le tud játszani mkv fájlokat.
A lengyel műszészfilekhez kell több?
:D
Nekem 6000-es lejátszó neked 600000-es. Filmeket, zenéket játszanak le. Én még nem adtam el. Te már kukáztad.
Kérném a felsorolást mi a százszoros tudáskülönbség.
Lehet te nem látod, de hidd el van különbség a 6e lejátszó és pld. esetlegesen egy drágább lejátszó között, azt nyilván nem állítom, hogy van 100x tudáskülönbség.
- már a kép megjelenítésénél, a felskálázásnál is látványos tud lenni, egyszerű léptetést film, audio esetén, hogy és milyen gyorsan kezel, mondjuk akár egy nagyobb 30-60gb file esetén, hogy kezeli a hangsáv váltást, a procival, avr-el milyen a handsake. Szerintem bőven lehetne még sorolni, mit tud egy drágább gép.

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Sziasztok, Zidoo tulajdonosok (engem főként majd a Z1000-es érdekel), a Netflix megy a lejátszón, van 5.1-es hang? Köszi a választ előre is!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

-KP- írta:
2019.12.09., hétf. 15:03
Zolaba, komolyan agyfrászt kapok az ilyen hozzászólásoktól.
Jaj, bocs, de nagyon nem azt értetted ki a dologból, aminek szántam :smile53:
Csak egy kis történelmi visszatekintés akart lenni a pc-s filmnézés hőskorára... ahogy kezdtem. A tudásomért pedig ne aggódj, ha az átlag tudna annyit, mint én, akkor talán benned sem merül fel, hogy 20 éves történelem alapján ítélem meg a mai htpc-ket ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Zolaba, komolyan agyfrászt kapok az ilyen hozzászólásoktól.

97-ben 1 magos 133-166 mhz-es processzor 32 megabyte ram 800*600-as felbontás mellett már istenkirályság volt. Egy mai okostelefon/tablet megenne reggelire egy 20 évvel ezelőtti pc-t számítási teljesítmény tekintetében. Még egy alap 30 ezres china made cucc is 4 mag 2-3ghz, 2-3gb ram full hd. Nemhogy egy mai pc. Komolyan vicc. Azért szerintem egy minimális, tényleg csak egy kis hangyfaroknyi szakmai szint elvárható lenne. Ennyi erőből azt is mondhatnád, hogy nem ülsz repülőre, mert 20 évvel ezelőtt rossz tapasztalatod volt egy lovaskocsival.

:smile33:

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Hali

Valaki tud olyan média lejátszót amin van dual linkes dvi kimenet és tudja a 2K-t.
Vagy egy olyan adaptert ami hdmi-dual linkes dvi szintén 2K felbontással.
A proji csak ezen a bemeneten tudja a 2K-t sad.gif
Eddig csak a htpc volt a megoldás, hátha ismer valaki ilyet ! :D

Köszi
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9 írta:
2019.12.08., vas. 21:39
Ez a Zidoo honlapjáról van. Ez senkinek nem tűnt fel? gondolkodik.gif

"Support 4K UHD Blue-ray navigation,"
:D
Aki az oldalt szerkeszti - nincs a helyzet magaslatán.

De én régebben írtam az elvileg amerikai Nuforce cégnek, mert furcsa volt, hogy az oldalukon Hi-End megnevezés szerepelt.
Pár nap alatt módosították High-End-re.
:D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

wittao írta:
2019.12.08., vas. 20:19

En bizony nagyon orulok, szerencsere hozzaerto forumtars konfiguralta fel a gepet es igencsak rendben van kepileg es hangilag egyarant. Nem szenvedek vele semmit, bekapcsolom es hasznalom. Mostanaban gondoltam majd megkerek megint egy hozzaertot, varazsolja fel a legujabb Kodi-t is hozza, lehet egy 3600G procicsere is lesz, de annyira nem erzem szukseget. Majd. Elvagyok ezzel.
Elhiszem, sokat osszeraktal, de hidd el mas is es van akinek kellemes tapasztalata is van veluk. Es felhasznalokent is.
A medialejatszokat en is kedvelem, Zidoo-val kulonosen szemezgettem, de ugy dontottem egyelore ezeket hagyom. A kiprobalt nem tul olcso medialejatszok nagyreszet a tuzre kivantam az idiotasagaik miatt. Vagy laggolt, vagy fagyott, akkor frissitesnel meghalt stb. Es akkor ott altam egy fejszevel a kezemben, szanjam-e ra az idomet a garis javitasara vagy inkabb essunk tul rajta... tobb ilyen is volt. AppleTV-m is volt az osszes. Nagy kedveloje voltam a markanak, de a legutobbit nem vettem meg.
Ugyanolyan nyug van ezekkel is... csak ha 30.000-ert vesz valamit az ember, hajlamos a szarsagaikat betudni/elnezni az olcsosaguknak igy kicsit elkinlodgat veluk. Amikor mar 100.000-200.000-be kerul, mar jobban bosszantja.
Most uj gep eseten vagy ShieldTV-t vennek vagy Zidoo-t, ha nem HTPC-m lenne.
Nekem az informatika az egyik szakmám és nem azért írtam, hogy vita legyen belőle. Ezt én így gondolom és itt már nem fehér és fekete a dolog - nem lehet kijelenteni egy általános igazságot.

Ami szerintem fontos. Egyik médialejátszó sem tökéletes, de a hibáikra pár nap használat alatt rájön az ember és máshogy kezdi használni.
Az OPPO nem kezeli a feliratokat rendesen? Akkor le kell tölteni akár az ISO mellé is egy feliratot és megfelelő kódolással elmenteni.
Nem szereti a lejátszó az ide-oda ugrálást a filmben? Akkor azt nem csinálom. stb.

A PC más ilyen szempontból.
Ott mindig mindenre van megoldás, de lehet, hogy a belenyúlással más valami nem fog működni rendesen.
A legnagyobb hiba pedig az, hogy ha már PC, akkor csak kipróbálok valami új játékot is, ami miatt lehet újry kell telepíteni az egészet.

Az Audio PC-ket nagyon jó választásnak gondolom, de ott sem szabad hozzányúlni és szakértőkre kell bízni a beállítást. Filmre nem annyira tatom jónak a PC-t.
:smile32:

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Lemmy9 írta:
2019.12.08., vas. 20:08
A Htpc egy extrém sport, ne keverjük a médialejátszók közé.

Volt mindenféle Oppom a fullhd változatból. Szerethető jószágok tény és való, igaza van DeLoreannak. Ezúton pusszantom :D.
Viszont túlárazottak vadul. A Minix is jó, saját Kodija is van, de CE alatt is futtatható.
Ez a filléres box u.a. tudja tulképp. Én kitoltam a képét projira is, nem hagyott kívánnivalót maga után. Zenére biztos, hogy felejtős, gondolom, de nem próbáltam.
A Zidoo amúgy már régóta izgat, ki fogom próbálni. Hogy melyiket még nem tudom, jó nagy a repertoár.
Mivel nem vagyunk tul messze egymastol, ha akarod az enyemet kiprobalhatod. Igaz ez nem a felso szint. Mar jo ideje hasznalok zidoo-t meg wittao ajanlotta es ezuton is koszi neki!!!
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2019.12.08., vas. 19:48
Csak, hogy orulj jomagam egy Ryzen 5 gepet hasznalok Vega11 IGP-vel, Kodival, madvr-rel es nagyon meg vagyok elegedve vele.
Bocs, csak a káröröm érdekel, tudhatnád :)

A HTPC egészen más tészta. komolyan mondom, hogy minden tiszteletem azoké, akik összeraknak kinézetben, teljesítményben és tudásban is értelmes gépet. Ha nem lennék lusta nekifutnék én is. Valószínű, hogy rossz emlékeim vannak a pc-s filmnézésről, nem tudom ki mikor kezdte de én másnap, hogy bekötötték az isdn-t kb. 1997 (utólag javítva!) felé. Volt egy amd k6-2-300 -am, 320x200 felett akadozott, filmnézéshez túlhajtva kb. a 240p ment. Elcseszett szenvedés a svideo kimentekkel, a lefagyásokkal, a kodec-ekkel, a ki nem töltött képpel, a interlace-el, az itt a gép ott a tv szenvedéssel, a nemolvassa a k. cd-t küzdésekkel, stb. stb. Utána jöttek erősebb gépek, valamit javult a fagyás és akadozás, de az igazi megváltás azt volt, amikor megjelent és vettem egy Asus O-play -t. Addigra volt LAN, látta a winyót is. Egyszerűen annyira ég és föld a célhardver, hogy azóta kiver a víz, hogy én PC-ről nézzek filmet. Persze bekötve most is be van, már hdmi-s, gyerekbetegségek sehol de még mindig gyűlölöm a gondolatot, mint menzáról a tojáslevest :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

wittao írta:
2019.12.08., vas. 19:48
Csak, hogy orulj jomagam egy Ryzen 5 gepet hasznalok Vega11 IGP-vel, Kodival, madvr-rel es nagyon meg vagyok elegedve vele.
Elotte hasznaltam Dune Base 3D-t, utaltam mint a sz@rt, 1 heten velul eladtam a fapadossaga miatt. Utana HiMedia Q10 1 hetig, szetfagyott allandoan, kuka, majd Popcorn A500-at. Kepe ennek volt a legjobb a harom kozul, hangban nem vettem eszre nagy kulonbseget.
Ezutan jott az NVidia Shield TV az mindent vitt kepben es kezelhetosegben.
Most a HTPC a legjobb eddig.
Szerk.: ja! Valami 25.000 koruli optikai hdmi-vel hasznalom, nagy megelegedessel :)
Csak, hogy ne örülj!

Vagy 50 HTPC-t összeraktam másoknak, de eszembe sem jut HTPC-t használni. Rühellem.
Elnézegetem pár informatikával foglalkozó fórumtárs szenvedését a HTPC topikban.

Régebben Popcorn volt mindenféle változatban - nagyon szerettem.
Utána mindenféle OPPO - imádtam azokat is.
Most az említett három lejátszó.
Egyik sem tökéletes, de amire kell, arra az.
:smile32:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

ZolaBA írta:
2019.12.08., vas. 19:27
Amúgy vicces az AVX fórum úgy egyben tekintve. Hifi zene lejátszáshoz, ahol 99%-ban kvázi édes mindegy a processzor, ott a több mag, több processzor, i7 meg atomreaktor a téma. A média lejátszásnál meg, ahol alapvető lenne a számítási erő, mindenről van szó, csak arról nem, hogy mit tud az adott masinában rejtett SOC :D

Én ugye kb. egy hónapja vettem mediaplayert, természetesen iszonyat szar, nehogy bárki fontolóra vegye, rém gagyi, csak 4x erősebb mint az itt sorolt lejátszók, ára sem becsületes, mert a százezret se éri el, és az meg egyenesen felháborító, hogy kodit futtat, tudja amit kell és a támogatása is hosszú távú. De tényleg, ne is beszéljünk róla. Pfújj. hajrá zido, dune és oppo! és minimum 200 ezres hdmi kábellel, remélem nem spórol senki rajta, az vérciki lenne. ;) :D
Nyugodtan beszélhetnél bármiről és hasznos lenne sokaknak.
De talán kicsit nyugodtabban, kicsit más stílusban.

Én Zidoo-t vettem, előtte OPPO-t használtam.
Használok még egy Dune Solo 4K lejászót, azzal nézek sorozatokat, az asszony meg néha a Lemmy9-től vásárolt Minix lejátszót használja, ha éppen nem esik egybe az elképzelésünk.

Mit tudsz? Mi a tuti?
Nálam még simán elfér egy, főleg, ha bagóért adják!!

;peace;

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9 írta:
2019.12.08., vas. 17:08
Mindenki nyugodjon meg, mi ezt élvezzzük. ;)
:D

meregzsak.gif

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Amúgy vicces az AVX fórum úgy egyben tekintve. Hifi zene lejátszáshoz, ahol 99%-ban kvázi édes mindegy a processzor, ott a több mag, több processzor, i7 meg atomreaktor a téma. A média lejátszásnál meg, ahol alapvető lenne a számítási erő, mindenről van szó, csak arról nem, hogy mit tud az adott masinában rejtett SOC :D

Én ugye kb. egy hónapja vettem mediaplayert, természetesen iszonyat szar, nehogy bárki fontolóra vegye, rém gagyi, csak 4x erősebb mint az itt sorolt lejátszók, ára sem becsületes, mert a százezret se éri el, és az meg egyenesen felháborító, hogy kodit futtat, tudja amit kell és a támogatása is hosszú távú. De tényleg, ne is beszéljünk róla. Pfújj. hajrá zido, dune és oppo! és minimum 200 ezres hdmi kábellel, remélem nem spórol senki rajta, az vérciki lenne. ;) :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Lemmy9 írta:
2019.12.08., vas. 17:08
Mindenki nyugodjon meg, mi ezt élvezzzük. ;)
Akkor jo
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Kezd kicsit szemelyeskedos lenni a tema. Hagyjuk a masikat a sajat vilagaban egy picit elni. Masok az igenyek es mas a tapasztalas es pont, ha ez nektek is megfelel. A vilag nem fekete es feher, bar ezt nekem is nehez megertenem a mai napig....
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Lemmy9 írta:
2019.12.08., vas. 15:53

Ez a 2 dolog a 100-as szorzó? ;)
Sajnálatos, és szomorú eme köd, melybe elrévül* tekinteted. :kapdelm:

*ELRÉVÜL tárgyatlan ige (ritka, irodalmi nyelvben) A külső valóság jelenségeire nem figyelve, nagymértékben v. teljesen elmerül álmodozásában, merengésében.
2 dolog? Az "stb." jelentését nem írom meg neked, a Google a barátod.

Inkább elrémültem azoktól, amiket sokszor írsz.

Ha azt magyarázod el nekem, hogy mi az a karburátor egy kocsiban - semmi gond. (egyébként nem tudom, de nem is érdekel)
A fenti dolog nem írom le, hogy inkább milyen.
;)

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”