Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wittao mozi- és zeneszobája

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



Sziasztok,
 
Gondoltam pár sorban leírom, összefoglalom az elmúlt napok történéseit, amik ahhoz vezettek, hogy a hirdetési topikot telezúdítottam a mozis cuccaimmal.
Az történt, hogy hirtelen felindulásból hétvégén úgy ahogy van a régi kisszobából kipattintottam mindent a nagyobb helyiségbe. Kb. egy napomba telt mire mindent  áthúzgáltam, vásznat, projit felraktam, erősítő, hangfalkábelek, internetkábel, NAS-t is elérjem stb.
 
Látni akartam a rendszer milyen lesz, ha lekapcsoljuk a villanyt (amikor fel volt kapcsolva, egyszerűen a borzasztó szó ami a legjobban jellemzi a káoszt ).
 
Megnéztem rajta egy-két ismerős filmrészletet, többször is. Rájöttem, kevés. Mármint a rendszerem. És ráadásul nem jobb mint a régi kicsi helyen, semmilyen szinten sem. Valamiért nagyobb ugrásra számítottam minden tekintetben, mert:
 - Lejjebb tudtam tenni a vásznat,
 - távolabbra a vetítőt (így nem a fejem felett süvített, hanem hátrébb),
 - a hangfalak ideális szögből és távolságból szóltak...
és nem.
Egyedül az új rendszertag a Sonus center volt az, amin azt éreztem na ez igen.
Valahogy nem adta ki az egész. Elment a kedvem tőle, de sebaj, barátnőm is mondta aludjak rá egyet. Vasárnap felkeltem, megint kibattyogtam, bekapcsoltam a rendszert. Zenét is hallgattam előtte lazításként, közben elraktam ezt-azt és gondolkodtam.
 
Legtöbbször a "Tényleg szükségem van nekem erre????!!!" mondat ismétlődött bennem. Tetszik, jó ez a mozizás dolog, főleg otthon. Sok filmet megnéztem rajta. De itt jött elő a legnagyobb gondom, hogy általában egyedül, este. Napközben ha a fiam ott volt, akkor elég szűk keresztmetszetet jelentettek a mesék + forma 1. Barátnőmmel nagyon keveset néztük együtt, inkább egy-egy jó címre elmentünk moziba, mert nem vártuk meg a 2-3-4 hónapot a "kölcsönző" megjelenéséig. Rájöttem, hogy eddig is 1 személyess dolog volt ez, most meg ráadásul ott kint ücsöröghetek majd egyedül megnézve 1-1 filmet. 
 
Végül beütött a mondat: "eladom az egészet úgy, ahogy van". 
 
Lehet később elő fog jönni a hiánya, mert hozzászoktam, hogy beslattyogok és megnézek valamit, akár olyat is amit már vagy 5x láttam.
 
Barátnőmmel is leültem megbeszéltük a dolgot, azt mondta lehet az is segít ha átmenetileg csak zeneszoba lesz + még más egyéb dologra is használni szeretném... ha nem birok magammal, akkor később megcsináljuk normálisan, vagy a nappalit turbózzuk fel ízlésesen. Most összeszámoltam az anyagiakat és nem tudtam volna normálisan, igényesen megcsinálni amit magamtól elvárnék (kábelek elrejtve, szép ízléses belső tér), másrészt látom most nincs akkora pénzmagom, hogy olyanra csináljam amit valóban sokáig élvezhetek. A 4k távol van tőlem pénzben, pedig ilyenre vágyom, nem fogok mást venni helyette ideiglenesen ami a mostaninál jobb, de még nem az. Nekem AZ kell. Ekkora szobába már az 5.1.4 is illene, kellene, nincs ennyi hasonló családból jövő plafonsugárzóm se, nincs ilyen AVR-em sem ami ezeket lekezeli. Szóval a teljes rendszert kukáznom kell és kitenni az "újra" táblát.
 
Azt gondolom néha az embernek magába kell szakadnia egy pillanatra és belegondolni jó-e így ennyire hajszolni azt a bizonyos dolgot, valóban kell-e. Én most ezt megtettem és nekem a válasz az volt, hogy nem. Lehet egy év múlva újrakezdem, ha addigra lesz elég pénzmagom a rendes, minőségi munkához. Tákolni nem akarok.
 
A zenehallgatásra alkalmas helyszínt megcsinálom, az kicsit más tészta (utóbbi időben talán kicsit jobban is vonz a mozinál).
 
Egyelőre ez van, talán ennek a topiknak meg sem kellett volna születnie, elnézést mindenkitől aki kicsit "belelkesült", hátha lesz egy másik készülő szoba amiből lehet okulni. De talán ebből a meg nem valósult szobából is lehet. Az ötletet nem vetettem el 100%-ra, csak most érzem kevés vagyok hozzá, hogy normálisan megcsináljam.
 
Üdv,
W
 
u.i. ha a topik maradhat, akkor azért teszek be ide képeket, hogyan alakul a zene rész (talán az lesz az alapja egy másik moziszobának ).

Gyorsan lezajlott nálad,sajnálom,de azért a zenét ne hanyagold el,az kell a szürke hétköznapokba.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Robi akusztika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017.08.29., kedd 16:53
Értékelés: 57

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Robi akusztika »


Nem fekete volt az Onkyo?
Vagy ez mar uj szerzet?

Sonny

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Sonny »


. . . én kiemelném a "szobaszerviz" szolgáltatást.
Nagyon finom szendvicset lehet térítésmentesen fogyasztani.
Kötelező és finom 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Koszi szepen
Mar varom a dogoket, hogy megjojjenek, kivancsi vagyok egyutt hogyan hozzak a mozit, illetve a frontok hogyan zenelnek majd.
Nekem lesz majd home centerem ha mégis arra vágynál

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: junior19 »


Nem, Grand Piano Home frontok jonnek, a center o lesz. Meglatjuk, egyelore csak osszehajigaltam, hallgatgattam. Mar most jobbnak ereztem, mint a MA Bronze centert.
Akkor rosszul emlékeztem, úgy emlékeztem a Grand Piano mellé a Home center lesz.
Az nem csoda, hogy jobb az MA centertől, nem is egy árkategóriában voltak, vannak.
Sok jó filmet hozzá!!!

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: junior19 »



Érkezett egy újabb vendég, remélem a társai is hamarosan megjönnek a frontoldalra
 
Sonus Center.jpg

Ez a Piccolo center, nem? Nem a Home Center volt tervben?

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Bátor gondolat, gratulálok !  

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Ez rovid es keskeny, valami mas megoldast kell keresnem
 
Á, jó az ötlet, működne a fóliasátor kifutóként is, középen hangfalakkal szegélyezett járdával és míg átérsz a moziházban addig szólna az Eye of the tiger"  

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »

nem semmi amibe belefogsz, kitartást hozzá..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: sssggg »


Kicsit tettem vettem ott kint, most atjonni nem volt eppen baratsagos erzes majd ki kell alakitani az itthoni ruhakulturat is
Egy ilyennel még a téli zöldség szükséglet is fedezve van,ha összekötöd a házzal.


Avatar
Robi akusztika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017.08.29., kedd 16:53
Értékelés: 57

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Robi akusztika »



Koszi Robi, nemsoka ugyis athivlak ha kiramoltam a folosleget, mericsgelunk egyet
 
Sanyi: bocs a minusz miatt, mobilrol normal nezetben forumozni azert nagy kihivas... kene vennem egy 20"-es mobilt (2-3 ev es ugyis standard meret lesz )

Oké csak egy szavadba kerül 

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


wittao, gratulálok 
Azzal hidd el csak nyerni fogsz, hogy a nappaliból átköltözöl egy kis házban.Sokan szívesen tennék ezt ha lehetne.
Jó az amikor nem a lakásban van a mozi/zene helyiség, az pedig a legkevesebb ,hogy át kell járkálni a lakásból...
 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Sok örömteli percet kívánok a leendő mozidhoz!
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Robi akusztika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2017.08.29., kedd 16:53
Értékelés: 57

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Robi akusztika »

Sok sikert,és sok kêpet.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


...Valamit valamiért, most így döntöttem ezt az irányt próbáljuk kimaxolni.
Szívesen segítünk, ne fogd vissza magad!

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Érdeklődve várom a fejleményeket! Elegendő erőt és kitartást a mozihoz!

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Sok sikert kívánok a megvalósításhoz ami nem lesz egyszerű és tele lesz kompromisszumok tömkelegével de a végeredmény majd kárpótolni fog érte. Hajrá -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Jó a kezdeményezés, a képeket ne sajnáld, hajrá .
Vetítőből elég egy, de az jó legyen és persze nem kommersz .
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Akkor hajrá!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Mozizzatok, zenéljetek!
Kérésre megnyitom.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”