Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wittao mozi- és zeneszobája

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Olyannyira, hogy az ügyfelünk egyik monoblokkja be sem kapcsolt! Vagy ha igen, kisvártatva kikapcsolt az áramingadozás miatt. Ahol lakik, ott az EON 206-240V között értelmezi “kielégítőnek” a szolgáltatást. Két héttel a beköltözése után sorra mentek tönkre a háztartási berendezései. Ide vett valami egyszerűbbet, de a zeneszobájában 2 db PS Audio PerfectWave P10 lett belőle.
Kb. egy hete figyelem a feszültség ingadozást a házunkban, 225-234V között ingadozik, akkor ez ezek szerint elég jónak mondható.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Nálam a line interaktív topológia jött be,és valóban okozott pozitív változást,nem is kis mértékben.
A rotel (APC) vel karöltve dobott régebben piacra egy terméket,nekem az eggyik szűrőm pont ez az APC modell.
https://www.audioholics.com/trade-shows ... g-products
Biztosan a line interaktív ups elvén működik a tápkondicionálód? Elvileg ott az inverter csak akkor megy akkuról ha gond van a bejövő árammal, azaz normál esetben csak átengedi az áramot, nem csinál semmit (úgy értem aktív módon). https://www.muszeroldal.hu/assistance/upsvaltozatok.pdf
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Olyannyira, hogy az ügyfelünk egyik monoblokkja be sem kapcsolt! Vagy ha igen, kisvártatva kikapcsolt az áramingadozás miatt. Ahol lakik, ott az EON 206-240V között értelmezi “kielégítőnek” a szolgáltatást. 2 db PS Audio P10 lett belőle.
Bizony oda az online topológiás (kettős knverzió)s modellek kellenek sajnos.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


A tegnapi meresbol is latszik, hogy neha 242V volt a feszultseg, maskor 215V-ra is beszakadt ez majdnem 30V elteres, ne mondja nekem senki, hogy ez nincs kihatassal az eszkozeinkre!Olyannyira, hogy az ügyfelünk egyik monoblokkja be sem kapcsolt! Vagy ha igen, kisvártatva kikapcsolt az áramingadozás miatt. Ahol lakik, ott az EON 206-240V között értelmezi “kielégítőnek” a szolgáltatást. Két héttel a beköltözése után sorra mentek tönkre a háztartási berendezései. Ide vett valami egyszerűbbet, de a zeneszobájában 2 db PS Audio PerfectWave P10 lett belőle.

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »


Nagyon jó hogy vannak ilyen kisérletező fórumtársak!
Az eredmény sokunk számára hasznos lehet.
Persze az tapaaztalatoktól függetlenül a legtöbben úgy is a meggyőződésük szerint (nem)vásárolnak...
Azért vannak racionálisak is közöttünk.
De sokan majd a kapott eredmény függvényében fognak áldozni erre a szegmensre is....(ha lesz módjuk) vagy legalább elgondolkodnak (ha kell) ez irányú fejlesztésen.
Mindenesetre egy újabb érdekes szegmens.
 
Hajrá! Jó tesztelést, kellemes időtöltést!
 
Sanyi

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Nálam a line interaktív topológia jött be,és valóban okozott pozitív változást,nem is kis mértékben.
A rotel (APC) vel karöltve dobott régebben piacra egy terméket,nekem az eggyik szűrőm pont ez az APC modell.
https://www.audioholics.com/trade-shows ... g-products
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Egy hónapja olvasgatok, kérdezősködök mindenfelé a tápkondicionálással, tápregenerálással kapcsolatosan. Amit eddig leszűrtem, (de csak szerintem):
- az aktív tápkondicionálás jobb, mint a passzív, mert a passzív nem szüntet meg számos problémát, tulajdonképpen csak egy szűrő, amíg az aktív tápkondicionáló regenerálja/újragenerálja az áramot.
- az online, kettős konverzió elven működő szünetmentes tápok nem alkalmasak audio célokra (még ha ezt a gyártó oda is írja),
- igazán jó aktív tápkondicionálót néhány cég gyárt (Torus, PS Audio, PurePower, stb.), ebből is a PS Audio a legismertebb, illetve ezek mind elég drágák,
- a PS Audio legjobb (legújabb generációs) terméke a P5 és P10 de ezek 800eFt-1300eFt kerülnek használtan is, (a P3-as nem nagyon van a piacon mert kicsi a teljesítménye), ez az a két típus amit nagy biztonsággal meg lehet venni, mert jó lesz, persze ha valaki rászán ennyi pénzt,
- A P10-et azért szeretik sokan, mert passzív hűtésű, nincs venti benne,
- a kisebb budget-el rendelkezőknek egy alternatív lehetőség a régebbi PS Audio tápkondicionálók (pl. PPP, P1000), ezek 280-500eFt ársávban mozognak,
- persze a fent említett drága tápkondícionálók sem garantálják a 100%-os sikert, azaz, hogy hallható változást fognak okozni, mert ez függ a hálózattól, az áram minőségétől, valamint a használt audio eszközök - tápellátásra való - érzékenységétől is,
- minden ilyen eszközt csak kipróbálás után érdemes csak megvenni, persze ha van próbára lehetőség.
 
(A passzív eszközökkel nem foglalkoztam, így azokról nincs infóm.)
Ha valamit nem jól írtam, akkor nyugodtan lehet javítani, vagy akár kiegészíteni.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Most tök komolyan, fehérlaci hol vagy??

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



14-15 khz körül sajna vége van a képességeimnek
 
Tehát a válaszom igen, teszteltem (korábban mérték is valami orvosi/egyetemi helyen), hogy miért azt ne kérdezd, de nem a rossz hallásom miatt.

A te korodban már ez is szép teljesítmény 

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Na várjál... ez valami rejtvény lesz?
 
(paraszt módon megfogalmazva "húzzam bele a f.....t" )
 
Vagy esetleg egy VF termékre gondolsz?

A hallásod tesztelted már?
 
Meddig hallasz?

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


Egy fontos műszert még nem teszteltél le
 

Avatar
Pointe
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 11:21
Értékelés: 437
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Pointe »


Szerintem érdemes lenne áttenni ezt a fórumtopikot blog üzemmódba. Tetszik a stílusod, olvasmányos, informatív, ráadásul rendszeresen írsz, fotózod is, amiről írsz.
 
A magam eszközeivel szívesen segítek beindítani a forgalmat - a saját Facebook-csoportokban megosztva.
 
Illetve szívesen adok kölcsön egy legújabb generációs Pointe Platinum erősítőt is kipróbálni.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Wittao, szerintem át kellene szerkeszteni a topikod  "Wittao Zene-és moziszobája" címre.
Azért ahogy elnézem elég erősen előtérben van az életedben a zenehallgatás, sztereózás. 
Persze a mozi még nem készült el teljesen, tudom...

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »



Mobillal csináltam tegnap este a képet, gondoltam ha a kicsit lefotózom, beteszem ide a nagyvadakat is
 
Gyönyörűen muzsikáltak tegnap este is. Most a hétvégén tovább tesztelem ezt az EL-84, ECC88, ECC82 orosz csöves kemény hangzás és kis Pointe Sima Mkii vs. KT88 Pointe Exception dolgot. Talán beteszek egy orosz Mullardot az ECC82 helyére.
 
1.jpg

Ez olyan romantikus kép, mint egy gyertyafényes vacsora...

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Az Orosz katonai csövekre én is kíváncsi leszek,hogy mit hoznak hangban,nekem is van itthon egy garnitúra,de még nem cseréltem le rá az eredetiket.
Ja,és szívesen vinnék hozzád pár végfokot ill előerősítőt tesztelésre.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »



Nem szép dolog
 
Egyébként a mozi leépítést nem bántam meg, néha hiányzik, de most elviszi a figyelmemet ez a sztereo dolog. Pénzügyileg még nem csináltam nagy összevetést, annyira sokat nem dobtam rá a moziból bejövő pénzre.
Vicces, hogy most úgy van berendezve a sztereo szoba, simán lenne helye egy TV-nek középen, széleken meg a hátsóknak is. Eljöhet még az az idő, amikor megcsinálom
Úgy érzem kezdek közelíteni a jó sztereohoz, utána ha megvagyok vele, élvezni akarom és lehet visszajön a kedvem majd a mozihoz.

Lényeg hogy élvezd azt amit csinálsz. Legalább a helyiség nem ment kárba. Idővel majd emelkedik a hangszóró szám!

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lassan ennyiből megépíthetted volna a mozid...

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Nekem van erre a célra speckó eszközöm,de én sem írom le,mert azonnal jönnek a támadások,csak annyit,hogy aktív.
 
Pedig én kíváncsi lennék kinek milyen van? 
Én is ezen rugózom most, hetek óta olvasgatok tápgenerátor témában, valamit venni fogok, alapvetően nem a mozi, hanem a sztereo lánc miatt. Az biztos, hogy aktív eszközt fogok venni. Minél többet olvasgatok annál inkább arra a következtetésre jutok, hogy PS Audio-s eszköz kellene, de azoknak elég borsos az ára (még használtan is). A P3, esetleg P5, vagy egy régebbi típus a PPP lehet a befutó, de az Ethosz Audio-nak is elkészül hamarosan egy aktív eszköze azt is ki szeretném próbálni.     
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Nekem van erre a célra speckó eszközöm,de én sem írom le,mert azonnal jönnek a támadások,csak annyit,hogy aktív.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: t97eat »



Egy Blu-ray lejátszónál kiemelten fontos az alátámasztás, mert ha rossz, kapaszkodni kell a színészeknek.
Cd-nél pl könnyen demonstrálható az alátámasztás jelentősége, ha lejátszás közben az asszony megemeli a lejátszót. Azonnal megszűnik a színpadkép, a mikrodinamika, a sávszéleknek annyi, az élet és a lélek is elszáll a zenéből. Fárasztó, és tompa lesz. Szólni kell, hogy azonnal rakd vissza!

Gondolom azt is hallod, hogy egy vagy két kézzel emelte fel, és milyen szögben áll a vízszintesen képest... :-D

Avatar
t97eat
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 13:07
Értékelés: 208

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: t97eat »


Attól, hogy elcsatolták a dobozt a szobától, még nem kezd el minden esetben inogni, ha szól. Ezt is tisztázzák is a linkelt videóban, hogy ha elég nagy a hangsugárzó tömege a membránéhoz viszonyítva, illetve a fellépő erőhatás csak akkora, hogy a doboz nagy tömege miatt az ellenerők által keltett gyorsulás elég kicsi, akkor elhanyagolható a hatása (Newton II. axiómája), nyilván nem polcsugarzókról beszélünk. Ezen elv mentén simán lehetne minden hangsugárzónál elcsatolást alkalmazni, csak valamilyen módon tömeget kell növelni, ha szükséges, hogy a membrán mozgása ne tudja a dobozt ellenkező irányban signifikánsan mozgatni. Ki kell számolni, mérni, és lehet jó eredményt elérni szvsz. Szerintem megoldás lehet egy jó vastag granitlap elcsatoltva a padlótól, és ráállítva a hangsugàrzó. De nyugodtan javítsatok ki, ha rosszul látom a dolgot.
 
Szerk: most látom, már esett szó lejjebb erről Fapaci, által...

Csutka

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »



Egy Blu-ray lejátszónál kiemelten fontos az alátámasztás, mert ha rossz, kapaszkodni kell a színészeknek.
Cd-nél pl könnyen demonstrálható az alátámasztás jelentősége, ha lejátszás közben az asszony megemeli a lejátszót. Azonnal megszűnik a színpadkép, a mikrodinamika, a sávszéleknek annyi, az élet és a lélek is elszáll a zenéből. Fárasztó, és tompa lesz. Szólni kell, hogy azonnal rakd vissza!

 
Gondolom ez képnél is észrevehető BD lejátszó esetében.
A felső fekete sáv szélesebb lesz, megnyúlik.
Plusz érdekes jelenség mondjuk a régi Star Wars filmnél semmi esetre se emelgessük a lejátszót, mert Luke nem fog a "betalálni a lyukba" és marad a Halálcsillag.


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Olyan készúlékláb szimpatikusabb a számomra ami az anyagösszetétel miatt kevésbé vezeti a rezonanciát ugyanakkor stabil marad a hangfal.
Nézőpont és cél kérdése. Célunk-e az, hogy a doboz nyugodtan rezegjen magában, vagy esetleg megpróbáljuk elvezetni róla a rezgéseket, vagy meggátoljuk a megszületésüket? Hifisták komoly pénzeket hajlandóak olyan készüléklábakra költeni, amik valamilyen megoldást adnak a rezonanciákra, de ezek egy súlyosabb könyv ráhelyezésével "ingyen" megszüntethetőek. Néha túlbonyolítunk egészen egyszerű jelenségeket is.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »



Egy Blu-ray lejátszónál kiemelten fontos az alátámasztás, mert ha rossz, kapaszkodni kell a színészeknek.
Cd-nél pl könnyen demonstrálható az alátámasztás jelentősége, ha lejátszás közben az asszony megemeli a lejátszót. Azonnal megszűnik a színpadkép, a mikrodinamika, a sávszéleknek annyi, az élet és a lélek is elszáll a zenéből. Fárasztó, és tompa lesz. Szólni kell, hogy azonnal rakd vissza!
Taníts mester,iszom a szavaid!

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »



Egy Blu-ray lejátszónál kiemelten fontos az alátámasztás, mert ha rossz, kapaszkodni kell a színészeknek.
Cd-nél pl könnyen demonstrálható az alátámasztás jelentősége, ha lejátszás közben az asszony megemeli a lejátszót. Azonnal megszűnik a színpadkép, a mikrodinamika, a sávszéleknek annyi, az élet és a lélek is elszáll a zenéből. Fárasztó, és tompa lesz. Szólni kell, hogy azonnal rakd vissza!

A fehér népnek eleve tiltott illetve fel vannak mentve az audiovizuális termékek takarításai alól.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”