Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Farkasodú házimoziszoba

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: -KP- »

HSRT8 írta:
2020.01.10., pén. 19:05
Farkinca71 írta:
2020.01.10., pén. 15:19
tonee73 írta:
2020.01.10., pén. 14:57
A hiányzó rész a pro-s topikban.
Mivel úgy éreztem hogy ez a vita nem az én topikomba tartozik, ezért megkértem az admint hogy rakja át a pros-ba!
Köszi a megértést ! :D :smile32:
Első olvasásra azt hittem, hogy összekeveredtek a topic-ok :D
Fórummotor hülyesége. Ezt se értem minek kell. Ha benyomod az idézést, témánál át lehet írni a szöveget felül. Ha innen átraknak hozzászólásokat pl. a pro topikba és valaki rányom az idézésre mindig Re: Farkasodú házimoziszoba van felül...

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Farkinca71 írta:
2020.01.10., pén. 15:19
tonee73 írta:
2020.01.10., pén. 14:57
A hiányzó rész a pro-s topikban.
Mivel úgy éreztem hogy ez a vita nem az én topikomba tartozik, ezért megkértem az admint hogy rakja át a pros-ba!
Köszi a megértést ! :D :smile32:
Első olvasásra azt hittem, hogy összekeveredtek a topic-ok :D
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

tonee73 írta:
2020.01.10., pén. 14:57
A hiányzó rész a pro-s topikban.
Mivel úgy éreztem hogy ez a vita nem az én topikomba tartozik, ezért megkértem az admint hogy rakja át a pros-ba!
Köszi a megértést ! :D :smile32:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5713
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

A hiányzó rész a pro-s topikban.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

TSanyi írta:
2020.01.09., csüt. 20:36
Farkinca71 írta:
2020.01.09., csüt. 10:20

Ha a vászon fent lesz és a szőnyeg is megérkezik, azután minnél előbb el szeretném kezdeni a mozizást !
Remélem 1-2 hónapon belül !

Valami különleges szőnyéget rendeltél hogy ilyen sokat kell várnod?
Esetleg a DC-től rendeltél?
Hali

Na tegnap hozták meg a diegóba, ma lesz kiszállítva ha minden igaz. Semmi különleges, nagyszálas fekete ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Farkinca71 írta:
2020.01.09., csüt. 10:20

Ha a vászon fent lesz és a szőnyeg is megérkezik, azután minnél előbb el szeretném kezdeni a mozizást !
Remélem 1-2 hónapon belül !

Valami különleges szőnyéget rendeltél hogy ilyen sokat kell várnod?
Esetleg a DC-től rendeltél?

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

DeLorean írta:
2020.01.08., szer. 20:42

Beleolvastam a topikodba az elejétől.
Egy pár sort idéznék belőle.
.......
Válaszolva erre a kommentedre, hadd ragadjam meg az alkalmat akkor hogy összefoglaljam az elmúlt egy év eseményeit is, mert kb egy éve tettem meg az első csavarbehajtásokat !
Szeretném megköszönni a lehetőséget minden fórumtársamnak aki beengedett otthonába és megmutatta jobbnál jobb hifis vagy/és pros mozis felszerelését ! :tutiok: Valamint köszönök minden tanácsot amit a folyamat alatt kaptam, volt ami tényleg építőjellegű és hasznos volt, volt ami kevésbé. :D :tutiok: Azoktól pedig meg elnézést kérek akit valamilyen szinten megbántottam vagy megsértettem így vagy úgy ! :smile53:
Sajnos ha minden tanácsot megfogadtam volna, teszteltem volna akkor még a felénél sem tartanék és nem ennyi költségvetésnél tartanék. De mindazonáltal szívesen fogadok ezentúl is mindenféle tanácsot, tőled is DeLorean, akármilyen extrém is, lásd a szub láda mint atmos hngszóró ! :smile32:
Hifi hangfal szettel érkeztem ide a fórumra és a hallottak alapján , majd/és a körülmények hatására átcsábultam a pro sötét oldalára, amiért kaptam hideget és meleget! A régi szettem a leendő új/régi hálószobában fog szolgálatot teljesíteni, zene és filmsorozatok. Annak aki nem olvasta végig a topikot, a pros vonalra váltás oka 3 okra fogható.
Legfontosabb számomra az ár-érték arány, majd a hang karakterisztikája és végül a szoba kialakítása ami megengedte a hangszórók nagy részének elrejtését !
"@Lehet tényleg túl sok és nagy az a sok KCS, de majd referencia szint alatt hallgatod őket. "
A hangszórószámhoz annyit hogy csomagban adták jó áron és nem volt szívem ott hagyni őket. Tudom egy kicsit tulzás ez a szám, de úgy vagyok vele hogy valamennyit hozzátesz a 7.2-hőz és legalább van tartalékom ha valamelyik elromlik.
A hangszórók tényleg nagyok és csúnyák (bár az egyik sógórasszonyomnak aktuálisan tetszettek a surroundok gondolkodik.gif :D ), de ez a fizikai nagyság hozza szerintem a számomra azt a mozis hangzást is amit kerestem és elképzeltem. Szigorúan SZVSZ ! :smile32:

"@A projektorod is kitűnő választás!"
Itt is vátozás történt, sikerült hozzájutnom az aláírásomban szereplő dlp-s projihoz, aminek nagyon tetszett a valódi 2k-s vetített képe és a kőrítés amivel be tudtam installálni a hátsó előtétfalamba. Nem új, nem szép, de a képe és az optikája hozta az árához képest a remélt javulást a képminőségben ! Ez is szigorúan SZVSZ !

"Még eléggé új vagyok itt a fórumon, nem ismerem az itteni fórumozók vérmérsékletét !
De majd hozzá fogok szokni gyorsan ! :D"
Hát hellyel közzel sikerült is, de mindig vannak meglepetések, jók és rosszak, akkor is már amikor azt hiszed hogy nibcs új a nap alatt.

"Nincs itt semmi, egy család vagyunk, szeretjük egymást, de néha vannak nézeteltérések, annyi, hogy itt váltakoznak a szerepek, mikor ki az anyós ."
Ez nagyon találó és igaz, főleg az utolsó része ! A minap sajnos ennek a aktívan szenvedő tagja és megtapasztalója voltam ! gondolkodik.gif sad.gif

"A mozis rész az AVX béke szigete, ..." ha ha. Ha igaz akkor a wifis részleg meg a warzone ! 31_1_21.gif

Ehhez a részhez azt tenném, a saját keserü tapasztalatom alapján, hogy a komunikácót inkább telefonon, vagy chat-en fogom folytani a fórumtársakkal ezentúl, mert így kevesebb félreértésre fog remélhetőleg sor kerülni. Élő példa, tegnap bő egy órát beszélgettem egy saját magát is hifistának valló fórumtárssal, elmondtuk egymásnak a ügyes bajos dolgainkat, véleményünket veszekedés nélkül, hasznos tanácsot is adott, amit ezuttal is köszönök és úgy vátunk el hogy kölcsönösen meg fogjuk látogatni egymás moziját! Így kellene mindig történnie. ;peace;
Amúgy a fórum is teljesen olyan mint a valóélet szerintem, itt is vannak csoportok, falkák, érdekcsoportok az ehhez tartozó érdekekkel, vitákkal és veszekedésekkel. Sajnos ezt láthatjuk Mo-on is nap mint nap ! sad.gif

"A mai állás szerint mikorra kalkulálod a szoba elkészültét?"
Ha a vászon fent lesz és a szőnyeg is megérkezik, azután minnél előbb el szeretném kezdeni a mozizást !
Remélem 1-2 hónapon belül !

Köszönöm a figyelmet ! leborulok.gif
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Farkinca71 írta:
2020.01.09., csüt. 08:14
Quetz írta:
2020.01.08., szer. 23:47
-KP- írta:
2020.01.08., szer. 23:01
Én azt várom pl. hogy a DIY, vagy majdnem diy is megjelenjen nagyobb intenzitással. Külföldön ennek is nagyobb kultúrája van. Már készült itt a fórumon is néhány Dayton Ultimax sub, már európából is rendelhető komplett lapszabott kit, amit csak össze kell ragasztani kb. 200 ezer környékén ki lehet hozni egy jó 15 inches szubot. De sajnos tudom előre, hogy ez ismét indulatokat fog szülni...
Komplett 7.2 DIY jelen.
Azért ezeket egyszer meghallgatnám hogy mit mulasztottam el ! :D
Ha prezentálható állapotban lesz akkor valószínüleg megpróbálom meghívatni magamat Quetz kollegához egy demóra ! :D 31_1_21.gif
Én is én is én is :D

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Quetz írta:
2020.01.08., szer. 23:47
-KP- írta:
2020.01.08., szer. 23:01
Én azt várom pl. hogy a DIY, vagy majdnem diy is megjelenjen nagyobb intenzitással. Külföldön ennek is nagyobb kultúrája van. Már készült itt a fórumon is néhány Dayton Ultimax sub, már európából is rendelhető komplett lapszabott kit, amit csak össze kell ragasztani kb. 200 ezer környékén ki lehet hozni egy jó 15 inches szubot. De sajnos tudom előre, hogy ez ismét indulatokat fog szülni...
Komplett 7.2 DIY jelen.
Azért ezeket egyszer meghallgatnám hogy mit mulasztottam el ! :D
Ha prezentálható állapotban lesz akkor valószínüleg megpróbálom meghívatni magamat Quetz kollegához egy demóra ! :D 31_1_21.gif
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

-KP- írta:
2020.01.08., szer. 23:01
motorgyilkos írta:
2020.01.07., kedd 23:15
Én azt várom pl. hogy a DIY, vagy majdnem diy is megjelenjen nagyobb intenzitással. Külföldön ennek is nagyobb kultúrája van. Már készült itt a fórumon is néhány Dayton Ultimax sub, már európából is rendelhető komplett lapszabott kit, amit csak össze kell ragasztani kb. 200 ezer környékén ki lehet hozni egy jó 15 inches szubot. De sajnos tudom előre, hogy ez ismét indulatokat fog szülni...
Nézegettem én is anno a diysoungroup-os hangszórókat, írtam levelet is nekik, itt a fórumo is feltettem a kérdést, de akkor nem kaptam rá választ sajna. Összességében azért tettem le róluk, noha az amerikai fórumokon csak jókat írtak róla, mert mire ideért volna Mo-ra elég drága lett volna, hosszú szállítás, nem tudtam meghallgatni sehol és még kaptam volna egy csomó extra diy munkát a moziszobaépítés mellé :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Quetz írta:
2020.01.08., szer. 23:47
-KP- írta:
2020.01.08., szer. 23:01
Én azt várom pl. hogy a DIY, vagy majdnem diy is megjelenjen nagyobb intenzitással. Külföldön ennek is nagyobb kultúrája van. Már készült itt a fórumon is néhány Dayton Ultimax sub, már európából is rendelhető komplett lapszabott kit, amit csak össze kell ragasztani kb. 200 ezer környékén ki lehet hozni egy jó 15 inches szubot. De sajnos tudom előre, hogy ez ismét indulatokat fog szülni...
Komplett 7.2 DIY jelen.
Tudom.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Quetz »

-KP- írta:
2020.01.08., szer. 23:01
Én azt várom pl. hogy a DIY, vagy majdnem diy is megjelenjen nagyobb intenzitással. Külföldön ennek is nagyobb kultúrája van. Már készült itt a fórumon is néhány Dayton Ultimax sub, már európából is rendelhető komplett lapszabott kit, amit csak össze kell ragasztani kb. 200 ezer környékén ki lehet hozni egy jó 15 inches szubot. De sajnos tudom előre, hogy ez ismét indulatokat fog szülni...
Komplett 7.2 DIY jelen.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: -KP- »

motorgyilkos írta:
2020.01.07., kedd 23:15
Én azt várom pl. hogy a DIY, vagy majdnem diy is megjelenjen nagyobb intenzitással. Külföldön ennek is nagyobb kultúrája van. Már készült itt a fórumon is néhány Dayton Ultimax sub, már európából is rendelhető komplett lapszabott kit, amit csak össze kell ragasztani kb. 200 ezer környékén ki lehet hozni egy jó 15 inches szubot. De sajnos tudom előre, hogy ez ismét indulatokat fog szülni...

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3013
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Farkinca71 írta:
2020.01.07., kedd 22:05
Az admin urakat megkérném hogy végezzék a teendőjeiket belátásuk szerint, mielött megint beindul a cunami ! sad.gif
Sorry guys !
Beleolvastam a topikodba az elejétől.
Egy pár sort idéznék belőle.

"Még eléggé új vagyok itt a fórumon, nem ismerem az itteni fórumozók vérmérsékletét !
De majd hozzá fogok szokni gyorsan ! :D"

Sikerült? :D

THXFan válasza még jobb.

"Nincs itt semmi, egy család vagyunk, szeretjük egymást, de néha vannak nézeteltérések, annyi, hogy itt váltakoznak a szerepek, mikor ki az anyós :D.
A mozis rész az AVX béke szigete, ..."

Persze akkor még nem volt "KCS láz" és nem vásároltad fel a környező országok eladó KCS hangfalait. :D

Mindenesetre nagyon jó a topik! Nem semmi, hogy majdnem egyedül csinálod az egész szobát és már most látszik, hogy bizony jó lesz a végeredmény.
Lehet tényleg túl sok és nagy az a sok KCS, de majd referencia szint alatt hallgatod őket.
A projektorod is kitűnő választás!

A mai állás szerint mikorra kalkulálod a szoba elkészültét?

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Akkor azt is meglesem :tutiok:
[/quote]
Ha összehozunk egy meetinget akkor meg tudom mutatni neked ! :D :tutiok:
[/quote]

Osszehozzuk!!! :smile52:
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Quetz írta:
2020.01.07., kedd 23:22
Farkinca71 írta:
2020.01.07., kedd 21:58
Azért adnék egy próbát a HA a Openhub elött, mert rengetegen jönnek át arról a platformról. És marha jó inteface-ek vannak hozzá és nagy a supportja ! :D SZVSZ szigorúan ! leborulok.gif
Én sonoff DIY okos relét vettem, hogy a szellőztetést azzal vezéreljem, csak várok a villanyászra, hogy jöjjön bekötni a dolgokat. A világítás Philips Hue, a kodi elvileg addonnal támogatja, viszont jó lenne led csík is, csak milyen márka és mivel vezéreljem. A Hue piszok drága hozzá.
Nekem is ilyen reléim vannak. Arra figyelj hogy milyen cfw-et rakj rá, ha ki akarod cserélni az eredetit, mert amit én most rájuk raktam, az egy rakás k*ki és csinálhatom újra. :smile33: sad.gif
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Farkinca71 írta:
2020.01.07., kedd 21:58
Azért adnék egy próbát a HA a Openhub elött, mert rengetegen jönnek át arról a platformról. És marha jó inteface-ek vannak hozzá és nagy a supportja ! :D SZVSZ szigorúan ! leborulok.gif
Én sonoff DIY okos relét vettem, hogy a szellőztetést azzal vezéreljem, csak várok a villanyászra, hogy jöjjön bekötni a dolgokat. A világítás Philips Hue, a kodi elvileg addonnal támogatja, viszont jó lenne led csík is, csak milyen márka és mivel vezéreljem. A Hue piszok drága hozzá.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
motorgyilkos
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2012.01.15., vas. 18:58
Értékelés: 244

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: motorgyilkos »

Mindket oldalnak igaza van es nincs. Tudom ez olyan kozhelyes meg pc, de tenyleg igaz most ebben az esetben. Mik a pro es kontrak egyik masik oldalon? Sok minden jot, es sok erosen kompromisszumos tenyt is fellehet sorakoztatni mindket oldalon.
A pro vonal es egyeb aktualis uj vonalak, trendek mindig nagy hullamban szippantanak be minket majd lenyugszunk, majd megint elkezdunk uj utakat kiprobalni es megmagyarazni magunknak hogy igen is van ertelme es jogosultsaga annak a hullamnak amit eppen meglovagolunk. Az izlesunk allandoan valtozik, vagy talan nem is izles dolga csak a az ujabb erzesek tapasztalasok utan valo kutakodas. Ha jol vegig gondolja itt mindenki a sajat palyajat mozis, sztereos fronton akkor belathatjatok hogy ti magatok is allandoan valtoztattok es probalkoztatok, mint en is. Ha volt x rendszerem egy ido utan mar egy y rendszert akartam, majd egy z-t majd vissza tertem az x-hez meg tovabb es tovabb. Most a pro vonal nyomul amit meg tudok erteni, mert az elmult evekben nagyon olyba tunik hogy sik hulyenek es fenektlen penzeszsaknak neznek a gyartok minket. Sokan keresik azokat az erteket jelen pillanatban amire azt mondjuk hogy azta kurv@ eletbe ez de megerte. Vannak kompromisszumok, de megis ugy erzed hogy jobban jartal es nem lehuztak a 3. generacios csak szoftver frissitett hardverrel minden evben 1,5-2x aron. Regen es talan a ma is fontos volt hogy egy vetito ne legyen hangos vagy a htpc-be ne halljam a vinyo zummogeset most megis olyan "ipari" cuccokat rakunk, raknank be amiknek a mukodesi zajuk joval magasabb mint a normal hazimozi elektronikae. Sokan atertekeljuk a dolgokat es mas oldalrol megkozelitve probaljuk meg elvezni. Itt senki se fogja megmondani a tutit es azt se hogy orokre ugyanazt a rendszert fogja hasznalni. Mind beleesunk abba a hibaba hogy anelkul titulalunk sajat dolgainkat a legszuperebbnek hogy hallgattunk volna mas fajtat. Majd mikor megtortenik es valtassz akkor megbelyegeznek koponyegforgatonak meg hamis messiasnak. Pedig csak az eppen aktualisan jonak velt jo rendszered szeretned megosztani masokkal, kicsit elvakultan mert meg elvezed. En szemely szerint itt a forumon kaptam kedvet egy hat amolyan pro-s rendszer kiepitesehez, mert sok jo hozadeka lehet, de ettol a rendes hazimozis cuccokat nem szabad leertekelni. Mindenki jol tudja, hogy sok utolerhetetlen termeket tettek, es tesznek le a mai napig az asztalra aztan ha van ra stex akkor ott is lehet igazan nagyot alkotni.
Szemelyeskedesnek, es az allando poentalan vegzalasnak meg helyet nem szabad hagyni. Ha valaki nem kepes kulturaltan emberhez melton megnyilvanulni akkor basszak ki szo nelkul. A vicces csipkelodest pedig lehet venni, es kell is mert egy kis humor sosem art. Vilagbeke b@zzeg ;peace;
Livingroom:Sony VW520ES. DIY Pro 7.3.4.2 powered by Hypex fusion fa 122/252/253/502 Anthem mca325 .Storm isp16 MKII.JVC Exofield. Vividstorm ALR tab 120". Zidoo UHD3000 Z10 Himedia Q10Pro OppoBDP95 Roku 4K
Bedroom: Benqw1700. M&K 750 M&K 950. Onkyo TXNR 686 Roku 4K HimediaQ10Pro

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2020.01.07., kedd 22:28

A foci nem igazán az én sportom, de ott hogy veszíthet mindenki?
Vagy győz az egyik csapat vagy adott esetben döntetlen van. Olyanról még nem hallottam, hogy a két csapatból mindenki veszít gondolkodik.gif
Pontosan érted hogy mire gondoltam!

Ha mégsem, akkor:
Természetesen ilyen nincs a FOCIBAN(sem)! Ez egy patt helyzet, senki sem jön/ne ki belőle jól itt a FÓRUMON!

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Fish írta:
2020.01.07., kedd 21:52
Tonyka írta:
2020.01.07., kedd 21:46
No de mindegy meglátjuk pár hónap, fél év elteltével mivé válik az AVX házimozi része.
Ez egy jó kérdés.. gondolkodik.gif sad.gif
Fordítottam rá egy kis időt elolvastam a fórum nagy részét 2012-től a 226.oldaltól. Nagyon tanulságos, hogy ki hogyan nyilatkozik az akkor éppen mantrázott technikáról, hogyan rázogatta virtuálisan az éppen akkor haveri státuszban leledző kezét, majd hogyan vesz egyre újabb irányokat a fejlesztés, és ebből hogyan alakulnak ki az újabb szövetségek.
Ma már nem mindenki emlékszik arra, hogy miként nyilatkozott egyes dolgokról, ezért aztán elég következetlennek tűnik néhány hozzászóló, és teljesen érthető, hogy elég sokan inkább nem írnak semmit. Hiszen egy a fősodortól eltérő vélemény
jelenthet egyszerre tudatlanságot, tiszteletlenséget, kötekedést. Persze megszületnek a nagy megmondók /példaképek/
és érdekes módon a saját falkájukban akkor is vezérek maradnak, amikor egyszer csak / vagy többször is/, homlokegyenest más irányt vesz a tanítás. A falka engedelmesen követi és mantrázza vezetőjét. Gyönyörű , amikor eltérő vélemények találkoznak. Meg sem fordul az ellenséges falkatag fejében, hogy egy más szemszögből teljesen érthető egy-egy felvetés.
..............fontos a harc, a hovatartozás kinyilvánítása. A vezért következetlenségében is követni kell. Ő a legjobb a legnagyobb és a legokosabb, és persze övé a legjobb mozi bármi áron.
Az ív amit leír a moziszoba építés topik: fantasztikus. A Clarustól jobbnál jobb márkákon keresztül eljutunk a pro vonalig. Van itt olyan kommentelő aki egyébként folyamatosan el volt ájulva az aktuális trendtől, ha az valamelyik havernál működött. Ez ma is így van.

Érdeklődéssel várom, az új mantrát, ami kb 1-1,5 éven belül meg fog jelenni, és porba alázza a jelenlegi menő cuccokat.
.......egy kicsit aggódom, hogy előkerül a VHS video , esetleg a diavetítő szerepe

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

-KP- írta:
2020.01.07., kedd 22:03
R.G. írta:
2020.01.07., kedd 21:58
TSanyi írta:
2020.01.07., kedd 21:53


Az a baj hogy ez öngól lesz, csak mindkét csapat ŕészére!!!
Ott a pont
Es az egyik felhez sem tartozok is beszivjak vegul
Ők szívják be a legjobban. Most is készülőben egy utolsó részletekig precízen megtervezett, még a Cutlerétől is jóval komolyabb moziszoba/moziház és csodálkoznék, ha a tulajnak sok kedve lenne írni róla. A többször emlegett IMAX szubos szoba tulaja se nagyon hiszem, hogy fel fog tenni ide bármit.
Pedig amelyiket ismerem, az van annyira inteligens, h nem a hifis oldal beszantasaval kezdene. Mivel megfontolt, es eleg maximalista. Ertve arra h a Pro reszbol is probal a minoseg fele mozdulni. Remeljuk nem nevetitek ki az elkoltott fityingek felesleges mivoltaert. Szoval az o irasat en is szivesen olvasnam. Nem azt az erat nyomatja amit a tobbseg tesz. Mert elmenybeszamolot lehet ugy is kesziteni, h nem tiprom sarba, es veszem hulyere akinek mas van otthon. Kb. ez lenne a receptje a bekessegnek.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Cutler »

TSanyi írta:
2020.01.07., kedd 22:07
Nem konkrét a két táborra értettem hanem mint a focit 2 csapat játsza, azaz mindenki veszít.
A foci nem igazán az én sportom, de ott hogy veszíthet mindenki?
Vagy győz az egyik csapat vagy adott esetben döntetlen van. Olyanról még nem hallottam, hogy a két csapatból mindenki veszít gondolkodik.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

R.G. írta:
2020.01.07., kedd 21:58


Ott a pont
Es az egyik felhez sem tartozok is beszivjak vegul
Nem konkrét a két táborra értettem hanem mint a focit 2 csapat játsza, azaz mindenki veszít.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Az admin urakat megkérném hogy végezzék a teendőjeiket belátásuk szerint, mielött megint beindul a cunami ! sad.gif
Sorry guys !
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Farkasodú házimoziszoba

Hozzászólás Szerző: -KP- »

R.G. írta:
2020.01.07., kedd 21:58
TSanyi írta:
2020.01.07., kedd 21:53
Tonyka írta:
2020.01.07., kedd 21:46
No de mindegy meglátjuk pár hónap, fél év elteltével mivé válik az AVX házimozi része.
Az a baj hogy ez öngól lesz, csak mindkét csapat ŕészére!!!
Ott a pont
Es az egyik felhez sem tartozok is beszivjak vegul
Ők szívják be a legjobban. Most is készülőben egy utolsó részletekig precízen megtervezett, még a Cutlerétől is jóval komolyabb moziszoba/moziház és csodálkoznék, ha a tulajnak sok kedve lenne írni róla. A többször emlegett IMAX szubos szoba tulaja se nagyon hiszem, hogy fel fog tenni ide bármit.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”