Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

MGMART írta:
2019.11.03., vas. 16:21
Félreértés ne essék, én is értékelem a jó képet és hangot.Nem hokedliről nézem zsebtévén a filmeket és nem recsegő tejfölösdobozokat hallgatok.Időnként lehetőségeimhez képest próbálok fejleszteni, de a jelenlegi rendszeremmel képes vagyok együtt élni és élvezni rajta a filmeket még akkor is ha tudom, hogy létezik sokkal jobb kép és hang.

Azt a fajta vesszőfutást amit itt érzékelek egyesek rendszerfejlesztéseinél, én végigjártam sztereó vonalon. Kb. soha nincs vége mert mindig van jobb és ha ez határozza meg a hobbit akkor pont a lényeg veszik el, maga a zene és esetünkben a film.
Nem tudtam már úgy zenét hallgatni, hogy ne magára a hangra figyeljek, holott a pont a szórakozás és kikapcsolódás lenne a cél.Állandóan analizál az ember, mitől lehetne még jobb és még jobb.Van aki ezt egyre több pénz bevonásával képzeli el, van aki épít, kísérletezik embere válogatja.Én örülök, hogy kiszálltam a mókuskerékből.Mindazonáltal ahogy a szólás tartja : "mindenki úgy élvez ahogy tud" :D
Tökre adom amit írsz, de véleményem szerint, ha van a fórus mozis részlegén olyan topik, ahol ez a legkevésbé állja meg a helyét, akkor az pont a Pro Cinema topik.
Ez a topik ugyanis nagyon nem azzal a felütéssel indult, hogy lapátoljunk még egy talicska pénzt a meglévő rendszerbe, mert csak úgy lehet jó a mozi.
Pont ellenkezőleg. Itt a maximális moziélmény elérése a cél, olyan rendszerrel, aminek nem okoz gondott, akár a referencia hangerő elérése se. Mindezt lehetőleg AT vászonnal, mert azzal lehet kimaxolni egy szobában a lehető legnagyobb képméretet. Mert egy házimozi, akkor az igazi, legalábbis számomra, ha a nagy hang mellé, nagy kép is társul. Mindezeket azonban úgy, hogy a büdzsé a lehető legkevesebb legyen.
A már meglevő 1-2 pro-nak mondható mozi is erről szólt. Akik a meglévő rendszerük mellé illesztettek pro szubokat, azoknál is a kedvező ár-érték döntött. Akik a közeljövőben építenek ilyen pro rendszert, náluk is nagy szerepet játszik a minél kevesebből, minél jobbat kihozni irány.
Szóval sok igazság van abban, amit leírtál, de nem épp erre a topikra igaz 😉

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Fish »

Quetz írta:
2019.11.03., vas. 16:34
Egy pro cinema rendszer kiépítése nem olcsó, de nem kifizethetetlen. És aki ezt meglépi, azt kap egy kompromisszum mentes mozit, hátradől és élvezi a végeredményt. Inkább úgy látom, hogy többen eljutottak oda, hogy ez az amit kerestem, csak nem mertem meglépni...
Ez a kijelentésed biztosan megállja a helyét,minden szempontból? gondolkodik.gif
Egyre érdekesebb emberek hozzállása,a végén még üldőzve is lesz akinek nem pro cucca van otthon! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Lemmy9 írta:
2019.11.03., vas. 18:11
A kissebség az itteni hibakereső, demózó.
Más világban élünk.
Körülöttem egyesek megveszik az alap cuccot, majd pár év után porosodni hagyják, eladják. Inkább kapcsolnak TV-t, valami lejátszóval.
Másokat elkap a gépszíj és megindul a kisebb nagyobb mértékű pénzszórás.
De olyat nem igazán ismerek, aki elégedetten használ, hosszúéveken keresztül pár százezres szettet.

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

dhcodoki írta:
2019.11.03., vas. 17:20
Quetz írta:
2019.11.03., vas. 16:34
Szerintem itt...
No meg a kezdő, úgy áll hozzá, hogy vásárol egy moziszettet 200-500ezer forintért. Mert kb. ezt a kiadást találja reálisnak egy-egy film megnézéséért. Aztán idővel előjönnek a hibák, hiányosságok, zavaró dolgok, melyek esetlegesen tönkreteszik az élményt. Utánaolvasás után belevág a kábelfejlesztésbe, mert nagyon ígéretes beszámolókkal találkozott. Csak ez közel sem hozza meg a kívánt lépcsőt. Így jönnek az eszközcserék. Majd infómorzsák az akusztika problémákról és így szép lassan beszippantja a házimozi sötét gonosza. Pedig ő csak filmezni akart, a hagyományos TV nézés felett 1-2 klépcsőfokkal. Csak azzal nem számolt az elején, hogy ha ezt zavartalanul és hibáktól mentesen akarja megtenni, akkor az biza (sok) milliós tétel. Mert a plázák kirakatai közel sem ezt sugallják.
Ez most én vagyok ! Az élő tanú erre a szindromára. Nekem annyi a szerencsém, hogy van egy külön helységem amit megpróbálok minnél jobban kialakitani az adott büdzséből. A másik az hogy volt szerencsém meghallgatni a pro vonalat, ami nekem most a legjobban tetszik, még mielött végigjártam volna azokat a sok és drága lépcsöfokokat amiket itt sokan már megtettek elöttem és nekem remélhetőleg nem kell ! :D
Ez is hobbi, mint minden más, pl egy autó, ahol ki mint a pénztárcájához és kedvére cserélgeti az összetevőket. Van aki csak hallgatja, van aki még üresjáratban még gyönyörködik benne, és ez szerintem igy jó. Aztán itt a fórumon megosztjuk egymással a tapasztalatainkat és néha bizony egyeseket elkap a versenyszellem, másokat nem. Szerintem ezzel sincs baj ameddig mindenki a pénztárcájához mérten és kulturáltan csinálja. Aztán olyanok is vannak akik kiábrándultak belőle, vagy csak irigyek, vagy valami érdekük füződik valamihez, vagy csak egyszerüen valamimiatt nem tudják fejleszteni a rendszerüket. Ezek az emberek fognak szembeállni a dolgokkal, de ehhez is joguk van, mivel ez egy fórum és elmondhatják a véleményüket ! :D Csak ezt az összes félnek kultúráltan és konszolidáltan kéne megtennie. SZVSZ ;peace;
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

dhcodoki írta:
2019.11.03., vas. 17:20


No meg a kezdő, úgy áll hozzá, hogy vásárol egy moziszettet 200-500ezer forintért. Mert kb. ezt a kiadást találja reálisnak egy-egy film megnézéséért. Aztán idővel előjönnek a hibák, hiányosságok, zavaró dolgok, melyek esetlegesen tönkreteszik az élményt.
Ez az egészséges evolúció.

Végülis miért toljon bele 5 millát kapásból ha az igényeit kielégítí az 500 ezres rendszer. Mint ahogy teszi is szerintem a nagy többségnél ( vagy még annyi sem). Azert azt ne felejtsük el hogy ez egy szakmai fórum és itt sok a fejlövött.

Attól függetlenül értem hogy MGMART mire célzott.

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Quetz írta:
2019.11.03., vas. 16:34
Szerintem itt...
No meg a kezdő, úgy áll hozzá, hogy vásárol egy moziszettet 200-500ezer forintért. Mert kb. ezt a kiadást találja reálisnak egy-egy film megnézéséért. Aztán idővel előjönnek a hibák, hiányosságok, zavaró dolgok, melyek esetlegesen tönkreteszik az élményt. Utánaolvasás után belevág a kábelfejlesztésbe, mert nagyon ígéretes beszámolókkal találkozott. Csak ez közel sem hozza meg a kívánt lépcsőt. Így jönnek az eszközcserék. Majd infómorzsák az akusztika problémákról és így szép lassan beszippantja a házimozi sötét gonosza. Pedig ő csak filmezni akart, a hagyományos TV nézés felett 1-2 klépcsőfokkal. Csak azzal nem számolt az elején, hogy ha ezt zavartalanul és hibáktól mentesen akarja megtenni, akkor az biza (sok) milliós tétel. Mert a plázák kirakatai közel sem ezt sugallják.

Avatar
Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 21:57
Értékelés: 7

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Gabo »

MGMART írta:
2019.11.03., vas. 12:43
Semmivel sincsen kevesebb jó film mostanság mint bármikor korábban.Lehet rossz helyen keresgéltek.
Ezzel egyetértek!
Szerintem a mai filmek minden szempontból jobbak, mint a régiek. Néha megnézek néhány régi klasszikust (amiért régen mindenki oda volt, és én is), és elcsodálkozok, hogy mennyire gyengék nem technikai vonalon is (rendezés, sztori, stb.). Kivételek persze mindig vannak.
Az emberek márcsak ilyenek, ha egy film hoz egy szintet, akkor elvárás, hogy a következő 2x jobb legyen, és így tovább. Könnyen belátható, hogy ez hamar kiábránduláshoz vezet.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

MGMART írta:
2019.11.03., vas. 16:21
Azt a fajta vesszőfutást amit itt érzékelek egyesek rendszerfejlesztéseinél, én végigjártam sztereó vonalon. Kb. soha nincs vége mert mindig van jobb
Szerintem itt nincs teljesen igazad. Egy pro cinema rendszer kiépítése nem olcsó, de nem kifizethetetlen. És aki ezt meglépi, azt kap egy kompromisszum mentes mozit, hátradől és élvezi a végeredményt. Inkább úgy látom, hogy többen eljutottak oda, hogy ez az amit kerestem, csak nem mertem meglépni...
Cserélgetni innen nem nagyon van hova, mert több száz méter kábelezést nem fogsz lecserélni, mint azt a hifis kartársak megteszik az ő 2x3 méterükkel, A screen/baffle wallt nem fogják szétverni mert más dimenziójú hangfalakat szeretnének berakni... Egyszerűen annyi tervezés kell egy pro eszközparkhoz, hogy nem akarsz már hozzányúlni utólag.

Ok, esetleg a projektor/végfokok/processzor az ami cserélődik, de az is inkább azért, mert tönkrement a régi, vagy valami annyira forradalmi újdonság jön ki, hogy azt "muszáj" beszerezni.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Félreértés ne essék, én is értékelem a jó képet és hangot.Nem hokedliről nézem zsebtévén a filmeket és nem recsegő tejfölösdobozokat hallgatok.Időnként lehetőségeimhez képest próbálok fejleszteni, de a jelenlegi rendszeremmel képes vagyok együtt élni és élvezni rajta a filmeket még akkor is ha tudom, hogy létezik sokkal jobb kép és hang.

Azt a fajta vesszőfutást amit itt érzékelek egyesek rendszerfejlesztéseinél, én végigjártam sztereó vonalon. Kb. soha nincs vége mert mindig van jobb és ha ez határozza meg a hobbit akkor pont a lényeg veszik el, maga a zene és esetünkben a film.
Nem tudtam már úgy zenét hallgatni, hogy ne magára a hangra figyeljek, holott a pont a szórakozás és kikapcsolódás lenne a cél.Állandóan analizál az ember, mitől lehetne még jobb és még jobb.Van aki ezt egyre több pénz bevonásával képzeli el, van aki épít, kísérletezik embere válogatja.Én örülök, hogy kiszálltam a mókuskerékből.Mindazonáltal ahogy a szólás tartja : "mindenki úgy élvez ahogy tud" :D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Filmszeretet nélkül nem ölnének az emberek súlyos milliókat a mozijukba.

Inkább a technológia( filmgyártásban) fejlődött annyit hogy már "megköveteli" a komoly mozit, hogy otthon is azt kaphassuk amit a rendező megálmodott.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Azért ha azt nézzük,hogy 10 évvel ezelőtti helyzethez képest kinél mekkora előrelépés történt,szerintem kézzel tapintható a változás,csak nézzük meg a rengeteg pozitiv hozadékokat,akusztikai kezelés,megjelenitők,nem hokedliről nézzük a filmeket,dedikált helyiségek,beépitett hangsugárzók stb.Ez egy teknikai sport teljesen.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

MGMART írta:
2019.11.03., vas. 12:43
Ez ami mostanság a mozis vonalon zajlik a fórumon számomra inkább kiábrándító.Végigkísértem nem egy fórumtárs mozijának alakulását és fejlődését és nem értem, hogy több milliós rendszerek mellett állandó készülékcserebere, felszámolás újraépítés variálás megy. Mindenről több szó esik mint magukról a filmekről.Folyamatos viták , összefeszülések vannak.Kétnaponta kalibrálás , tologatás ,készülékbuzulás.
Ez egy ilyen sport. A HiFi részlegen is ritkán esik szó zenéről és ott is kettévált a zenehallgatók és a kütyüzők táborra, hogy aztán egységbe tömörülve dobálhassák egymást lapos kavicsokkal. :D Szerintem mindkét fajta hobbinak van létjogosultsága, nem feltételei egymásnak és nem is érdemes őket összekeverni. Kütyüzni lehet filmnézés nélkül is, filmet nézni meg lehet 13.4 + 4k rendszer nélkül is.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 278
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

MGMART írta:
2019.11.03., vas. 12:43
Már nem magát a filmet nézi, hanem a mélyeket füleli, hogy a pisztolylövés mekkorát üt.Demójelenetre hegyezi a cerkát, ezekből külön blokkot állít össze, hogy a szomszéd is befosson ha megmutatja neki.

A technika van a MOZIÉRT , nem a MOZI a technikáért.
Ezért is van otthon sokaknak, mert sok esetben a hang és a kép is élmény, nem csak a történet. Ha már annyit költenek rá, akkor azért minél jobb legyen a saját ízlés szerint. Nem?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Semmivel sincsen kevesebb jó film mostanság mint bármikor korábban.Lehet rossz helyen keresgéltek.

És igen , szerintem is mindennél előrébb való a filmek szeretete.Én legalábbis ezért kezdtem el otthon mozit összerakni anno.

Ez ami mostanság a mozis vonalon zajlik a fórumon számomra inkább kiábrándító.Végigkísértem nem egy fórumtárs mozijának alakulását és fejlődését és nem értem, hogy több milliós rendszerek mellett állandó készülékcserebere, felszámolás újraépítés variálás megy.Mindenről több szó esik mint magukról a filmekről.Folyamatos viták , összefeszülések vannak.Kétnaponta kalibrálás , tologatás ,készülékbuzulás.

Nem arról van szó, hogy aki teheti ne fejlessze a rendszerét, de néha úgy tűnik, hogy a többséget viszi a hype meg a megmondóemberek.Beindul a bogár aztán meg felül az ember a szopórollerre.Már nem magát a filmet nézi, hanem a mélyeket füleli, hogy a pisztolylövés mekkorát üt.Demójelenetre hegyezi a cerkát, ezekből külön blokkot állít össze, hogy a szomszéd is befosson ha megmutatja neki.

A technika van a MOZIÉRT , nem a MOZI a technikáért.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

DeLorean írta:
2019.11.02., szomb. 19:30


A jó házimozihoz jó film kell és a filmek szeretete.
Nem csak az, amit mostanában olvasok, hogy ez is szar volt meg az is szar volt...
Nagyok lettek az igények? gondolkodik.gif
A két dolgot ne keverjük. Persze bizonyos értelemben igazat adok neked. De amire gondoltam az a mozi építés.

A filmekre térve, bár nem vagyok képben a mostani filmekben. Talán nincs annyi "minőségi" film. Persze technikailag lehet profi egy film, de mint történet nem erős.

A profit megöli. Bevett receptek alapján csinálják. Nem mernek "kockáztatni" stílusban, történetben. Persze az nem biztos hogy tömegeknek tetszene, és így nem csörrenne annyi pénz a kasszában. Így marad az egy kaptafára készült franchise-ok.

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: heineken »

[/quote]

Jővő héten majd ha ráérek és majd rámérek meglátjuk jól dolgoztál. 36_1_11.gif
[/quote]
Előre is köszönöm,kiváncsi vagyok,hogy a REW mit mutat :D :smile53:

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

TSanyi írta:
2019.11.02., szomb. 14:55
Kevesek vannak itt akik igazán értenek hozzá. Illetve sok féle "szakember" kell egy jó mozihoz. Van aki ért a HTPC-hez, más az akusztikához, megont másik a vetítőkhöz, újabb a rendzerekhez, más a kivitelezéshez, stb.... kevesek meg atlátják az egészet és stábjuk is van hozzá.
Hát, szerintem sok bába közt elvész a gyerek!

A jó házimozihoz jó film kell és a filmek szeretete.
Nem csak az, amit mostanában olvasok, hogy ez is szar volt meg az is szar volt...
Nagyok lettek az igények? gondolkodik.gif

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

heineken írta:
2019.11.02., szomb. 17:57
onkyo607 írta:
2019.11.02., szomb. 08:25
Tegnap rájöttem hogy a nálam lévő Arcam-nak túl magas a sub kivezérlése Crown számárrá. (vagy az előző kalibrálásnál én szúrtam el valamit)
Crown xti végfokba usb keresztül tetten érhető volt. Input sokszor max-on (clip) még az output félig ment.
Ezért újrakalibráltam úgy a rendszert hogy a sub hangerejét 40 százalékra lecsökkentettem a végfokon.
Kalibrálás után a Dirac a sub hangerejét -1 állította be. Én -10-re átállítottam a procin. És felemeltem a végfokon a hangerőt.
Helyre állt a rend! Így tisztább még erősebb mélyeket kaptam.
Hasonlót tapasztaltam,..két hétig tologattam a sub-ot,állítgattam a behringer hangerejét,újra ės újra kalibráltam a procit,de nem volt jó az eredmény.Túl sok volt a mély,zúgott,búgott,vagy nem volt mély,..pirosban klipelt a végfok.Aztán visszatettem a szubot az előző mélysugáróm helyėre,a sarokba,így a kalibráció után a prociból induló jel -3 decibelt csökkent.Kicsit lejjebb vettem a behringer hangerejét és egyensúlyba került a mély.
Jővő héten majd ha ráérek és majd rámérek meglátjuk jól dolgoztál. 36_1_11.gif

Avatar
heineken
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2003.12.04., csüt. 12:03
Értékelés: 129
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: heineken »

onkyo607 írta:
2019.11.02., szomb. 08:25
Tegnap rájöttem hogy a nálam lévő Arcam-nak túl magas a sub kivezérlése Crown számárrá. (vagy az előző kalibrálásnál én szúrtam el valamit)
Crown xti végfokba usb keresztül tetten érhető volt. Input sokszor max-on (clip) még az output félig ment.
Ezért újrakalibráltam úgy a rendszert hogy a sub hangerejét 40 százalékra lecsökkentettem a végfokon.
Kalibrálás után a Dirac a sub hangerejét -1 állította be. Én -10-re átállítottam a procin. És felemeltem a végfokon a hangerőt.
Helyre állt a rend! Így tisztább még erősebb mélyeket kaptam.
Hasonlót tapasztaltam,..két hétig tologattam a sub-ot,állítgattam a behringer hangerejét,újra ės újra kalibráltam a procit,de nem volt jó az eredmény.Túl sok volt a mély,zúgott,búgott,vagy nem volt mély,..pirosban klipelt a végfok.Aztán visszatettem a szubot az előző mélysugáróm helyėre,a sarokba,így a kalibráció után a prociból induló jel -3 decibelt csökkent.Kicsit lejjebb vettem a behringer hangerejét és egyensúlyba került a mély.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

onkyo607 írta:
2019.11.02., szomb. 14:02
Érdekes ez a házimozi! Néha a kit érdekel kategórián tudunk vitázni. Sebaj legalább okosodunk. 36_1_11.gif
Én inkáb úgy mondanám, hogy ezek mutatják meg hogy milyen mély is a nyúl ürege.

Csak a felszínt kapargatjuk. Nagyon összetett dolog hogy egy jó mozi összeálljon, lehet hogy sokszor csak "szerencse" hogy olyanra sikerül amilyen.

Kevesek vannak itt akik igazán értenek hozzá. Illetve sok féle "szakember" kell egy jó mozihoz. Van aki ért a HTPC-hez, más az akusztikához, megont másik a vetítőkhöz, újabb a rendzerekhez, más a kivitelezéshez, stb.... kevesek meg atlátják az egészet és stábjuk is van hozzá.

onkyo607

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Érdekes ez a házimozi! Néha a kit érdekel kategórián tudunk vitázni. Sebaj legalább okosodunk. 36_1_11.gif

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Hiccusz írta:
2019.11.02., szomb. 09:40
Szerintem több is van, nem?
Nyilván nincs erre merev szabály, hogy mit tekintünk szubtartománynak, szóval nehogy elkezdjünk most összeollózott nyilatkozatokat beidézni! A hangtechnikában praktikusan arra a frekvenciasávra értjük, amit csak speciális hangsugárzókkal lehet megszólaltatni és hát a szokványos hangdobozok 40-50 Hz-ig tudnak kényelmesen üzemelni. Alatta egy oktávnál alig több van 20 és 50 Hz között a hallható tartományból. Hagyományosan a basszushangszerek (nagybőgő, basszgitár, tuba) legmélyebb, 40 Hz körüli zenei hangjai alatti tartományt nevezik szubtartománynak.

A konkrét esetben egy hangszintetizáló szolgáltatásról van szó, ami meglévő hangokból állít elő mélyebb hangokat transzponálással. Filmeknél nincs nagy mozgástér lefelé, hiszen ott keményen kihasználják a szubtartományt 30 Hz környékén is, alatta már csak fél oktáv marad. Amúgy a Crown leírásában konkrétan szerepel, hogy a szintetizátor 1 oktávot tesz hozzá lefelé. Ez ugyanaz a történet, mint a basszusgitárnál az Octaver, az ugyanezt csinálja.

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Hiccusz írta:
2019.11.02., szomb. 10:21
Félreérted. Én nem azt mondtam, hogy több is van 20-40 között. Hanem, hogy a szubtartományban van több, mint 1.
Akkor most akár pontosan meg tudod nézni, hogy mennyi az annyi!
:smile32:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

DeLorean írta:
2019.11.02., szomb. 10:05
Hiccusz írta:
2019.11.02., szomb. 09:40
Szerintem több is van, nem?
Kerestem egy táblázatot. Csak érdekességnek.
Fapacinak van igaza, 20-40hz között egy oktáv van.

equal_temperament-freq.gif
Félreérted. Én nem azt mondtam, hogy több is van 20-40 között. Hanem, hogy a szubtartományban van több, mint 1.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Csak egy kis érdekesség az internet világából:
Shipments arrived ... 18x 1502 and 3x 2502 for my home cinema

Q: What kind of home theater requires 21 amplifiers?
A: Building a DBA (double bass array) with 6 Subwoofer front + 6 back -> and i decided to put just one on each channel -> already 6 Amps. And then 15 active speakers consuming each 2 channel behind a Trinnov.
Még van hova fejlődni. :smile54:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”