Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
reinerz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.06.07., vas. 11:52
Értékelés: 94

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: reinerz »

Gratula Zozi-nak a szobájához. Saját elgondolása alapján, önerőből létrehozott szép szoba.
Szerintem nála fordult meg a legtöbb elektronika még végül megtalálta számára a megfelelő minőségű és hangú készülékeket.
Amik rendszerbe szólva biztos hogy ott vannak a toppon.
Tudom senki nem írt negatív kritikát de én most fogok! Amit végül is nem kritikaként írnék.Inkább észrevétel.Nem vagyok károgó nem vagyok bohóc.Nem akarok rosszat Zozi-nak és másnak se! Biztos jó szól a szoba jelen pillanatba is.Deeeeeeeeee..............
Ha már ilyen elektronikával rendelkezik komolyabb hangszórókkal megtámogatva +50 százalékot kapna hangilag. Ez az elektronika üvölt a minőségibb hangfalakért!
Ismerem KCS hangzás világát hallottam máshol volt már az én szobámba is. Jelenleg JBL-ek vannak.És nagy a különbség van Jbl javára. KCS egy belépő színt a pro audio világába ami egy felső kategóriás elektronikával van párosítva.Nem kell a szobát hallanom ahhoz hogy az egyensúly nincs meg illetve többet ki lehetne hozni.Ez a különbség jobb hangszóró szett (JBL,KRIX stb) berakása után lenne érzékelhető.Szerintem Zozi ezt még lépd meg ne dőlj hátra! Egy ugrásra vagy hogy tényleg olyan hang legyen nálad amiről sokan csak álmodoznak.Vétek lenne itt megállnod.
Másik dolog ami nem vészes az a mozi székek. Jó-jó, de kényelmileg és minőségileg elmegy kategória.
Fejlesztésed legvégén én biztos cserélném.

Írásomból kérlek ne kreáljatok vitát! Nem leírtam Zozi szobáját! Célom hogy tényleg tökéletes legyen nála!
Ezért van a fórum! De ha ő most úgy érzi kész a szobája akkor tiszteletbe tartva örüljünk neki!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Fish »

Zozinak gratula az új mozihoz, őt ismerve(maximalista) tuti nagyon jó lett! :smile32:
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Ki akarna bohócot csinálni magából, hogy meghallgatás/nézés nélkül kritizáljon egy ilyen kaliberű szobát. Üres kötözködés lenne, semmi más.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Cutler írta:
2020.11.02., hétf. 19:45
Persze biztos, ma is vannak még olyanok, akiknek jelenleg is fenntartásaik vannak, de legalább csendben maradtak.
Én csendben maradtam (mint ahogy általában - nem ok nélkül). Egy kész szobánál kritikai észrevételnek nincs helye, hiszen változtatni már nem lehet rajta. Osztom azt a véleményt, hogy ilyenkor vagy pozitívan kell reagálni vagy sehogy.

korbendallas2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2018.09.03., hétf. 20:43
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Veresegyház

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: korbendallas2 »

Cutler írta:
2020.11.02., hétf. 19:45
Kicsit örülök, hogy nem reménytelen a világ, ahogy az Avx is fejlődőképes.
Mire is gondolok.
Arra, hogy lassan eltelt 1 hét Zozi posztja óta és nem történt semmiféle negatív hozzáállású komment. Simán csak jött rá pár gratuláló hozzászólás és, ha a fórum történetében elő is fordult korábban, de a házimozis részlegen talán soha nem látott mennyiségű lájk érkezett, a Pro moziját bemutató beszámolóra.
Persze lehet ezt annak is betudni, hogy a fórumosok díjjazták, a profi és végletekig precíz tervezést és kivitelezést. Szólhat annak is akár, hogy bár D osztályú végfokokat telepített, de a felső kategóriából. Akár annak is, hogy a világ egyik legjobb processzora a karmester nála, de a minőségi htpcnek is lehet hozzá köze.
Ugyanakkor Zozi mozijában, a használtpiacról összeszedett, sokak által lesajnált nagymozis KCS hangsugárzók vannak, a vetítője is egy, a közelmúltban még sok kritikát kapott régi Barco és a kábelezése is teljesen alapszintű. A vászon is egy AT vászon, amit még pár hónapja volt aki azzal azonosított be, hogy elrontja, mind a képet, mind a hangot.
Ez utóbbiak mellett 1 éve még többen nem mentek volna el szó nélkül. Nem éppen kedves szó nélkül.
Mára ez megváltozott.
A korábbi károgók közül nem egy, nem kettő ember hasonló mozit épített vagy épp épít jelenleg. Többnek nem esik nehezére ma már lájkolni egy ilyesmi rendszert, ki itt a fórumon, ki négyszemközt.
Persze biztos, ma is vannak még olyanok, akiknek jelenleg is fenntartásaik vannak, de legalább csendben maradtak. Nem rontották el egy fórumtársuk örömét. Ez szerintem a fórumosok dícsérete is, mert úgy néz ki, hogy tudnak fejlődni, mind az itthon még újszerű Pro irány elfogadásában, mind a normális viselkedésben egyaránt. Kár temetni ezt a fórumot, mert nagyon is jó hely még mindig.
Nagyon szépen kivitelezett mozi és igényes :) akinek meg nem tetszik ennyi :) bár szerintem a negatív kommentet írnak azok vagy irigyek vagy szimplán hülyék. De én is örülök hogy végre nincs vita :)
TV: 77" LG C1 Oled
Erősítő: Arcam AVR10
Hangfalak: Revel Performa F208 , Revel Performa C208 , Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 ,
Sub: 2x REL HT1510 Predator
Lejátszó: Zidoo Z9X
Kábelek: Kácsa, Norstone.
Akusztikai panelek: Sonitus Acoustics , Addictive Sound

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Kicsit örülök, hogy nem reménytelen a világ, ahogy az Avx is fejlődőképes.
Mire is gondolok.
Arra, hogy lassan eltelt 1 hét Zozi posztja óta és nem történt semmiféle negatív hozzáállású komment. Simán csak jött rá pár gratuláló hozzászólás és, ha a fórum történetében elő is fordult korábban, de a házimozis részlegen talán soha nem látott mennyiségű lájk érkezett, a Pro moziját bemutató beszámolóra.
Persze lehet ezt annak is betudni, hogy a fórumosok díjjazták, a profi és végletekig precíz tervezést és kivitelezést. Szólhat annak is akár, hogy bár D osztályú végfokokat telepített, de a felső kategóriából. Akár annak is, hogy a világ egyik legjobb processzora a karmester nála, de a minőségi htpcnek is lehet hozzá köze.
Ugyanakkor Zozi mozijában, a használtpiacról összeszedett, sokak által lesajnált nagymozis KCS hangsugárzók vannak, a vetítője is egy, a közelmúltban még sok kritikát kapott régi Barco és a kábelezése is teljesen alapszintű. A vászon is egy AT vászon, amit még pár hónapja volt aki azzal azonosított be, hogy elrontja, mind a képet, mind a hangot.
Ez utóbbiak mellett 1 éve még többen nem mentek volna el szó nélkül. Nem éppen kedves szó nélkül.
Mára ez megváltozott.
A korábbi károgók közül nem egy, nem kettő ember hasonló mozit épített vagy épp épít jelenleg. Többnek nem esik nehezére ma már lájkolni egy ilyesmi rendszert, ki itt a fórumon, ki négyszemközt.
Persze biztos, ma is vannak még olyanok, akiknek jelenleg is fenntartásaik vannak, de legalább csendben maradtak. Nem rontották el egy fórumtársuk örömét. Ez szerintem a fórumosok dícsérete is, mert úgy néz ki, hogy tudnak fejlődni, mind az itthon még újszerű Pro irány elfogadásában, mind a normális viselkedésben egyaránt. Kár temetni ezt a fórumot, mert nagyon is jó hely még mindig.

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5237
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3178

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: AAttila »

De a 3 fotelhez csak 2 pohártartó :smile51: :smile51: :smile51: :smile51:


Csak viccelek, baromi jó lett ez a MOZI. GRATULÁLOK :tutiok:

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Köszönöm az "elismerést"

Jó lenne egy saját szoba, de sajnos nincs rá sem idő, sem energia jelenleg. Talán majd egyszer... mivel az élet minden területén próbálok maximalista lenni, így a "blog" elkészítését is csak így tudnám elképzelni és erre most tényleg nem futja az erőmből.

Pedig az anyag rendelkezésre áll. Közel 50 oldalnyi tervezés, makett, rajzok, számítások, beszerzési források... és több, mint 1000 fénykép az építkezés szinte minden mozzanatáról a földmunkától kezdve a profi fotókig bezáróan. :D
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Morph »

DeLorean írta:
2020.10.28., szer. 14:14
ZOZIPLEX – ultimate home cinema experience

Ez mindent elmond és nem is szükséges más itteni mozihoz hasonlítani.
Egy terv tökéletes kivitelezése és jó példa arra is, hogy mennyi mindenre kell/kellene figyelni moziszoba építésekor.
Zozi mindenre figyelt és mindent mm pontosan és nagyon igényesen valósított meg.

Sok jó filmet kívánok hozzá!
:tutiok:
Én úgy tudom az MM-ből nem merített 5letet! :D
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Jogos és megalapozott az igényed! Lenne mit nézegetni!
Még a szövetkeretek felkerülése előtt, kb 90%-os készültségi foknál volt szerencsém betekintést nyerni a szobába - így láttam mi rejtőzik el mostmár a szem elől.

Egyébként mikor belép az ember, sugárzik a szobából a jo értelemben nyomasztó "van benne anyag" érzés, az egész megvalósítás a végletekeig átgondolt, a kivitelezés is maximalista. Nagyon nívós az egész.

Személy szerint is köszi, hogy megosztottad Zozi, szerintem a kivitelezés előtt állókra inspirálólag hat, amit sikerült létrehoznod!
+1 szavazat az önálló topikra is!
Kellemes időtöltést benne! :)
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Deadpool írta:
2020.10.28., szer. 12:54
Amúgy szerintem Zoli mozija megérdemelne egy topikot, akkor is, ha csak a leírást tesszük oda képekkel, hogy ne kallódjon el. Mert ez egy érdekes és igényes projekt.

És biztosan van előzménye is, mert ilyesmit az ember nem rittyent csak úgy oda.

Engem biztosan érdekel :)
Én az építésről, akusztikai elemekről stb. is szívesen néznék képeket. :smile29:
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

ZOZIPLEX – ultimate home cinema experience

Ez mindent elmond és nem is szükséges más itteni mozihoz hasonlítani.
Egy terv tökéletes kivitelezése és jó példa arra is, hogy mennyi mindenre kell/kellene figyelni moziszoba építésekor.
Zozi mindenre figyelt és mindent mm pontosan és nagyon igényesen valósított meg.

Sok jó filmet kívánok hozzá!
:tutiok:

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Amúgy szerintem Zoli mozija megérdemelne egy topikot, akkor is, ha csak a leírást tesszük oda képekkel, hogy ne kallódjon el. Mert ez egy érdekes és igényes projekt.

És biztosan van előzménye is, mert ilyesmit az ember nem rittyent csak úgy oda.

Engem biztosan érdekel :)
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Az előző mozidról is csak jókat, olvastam, hallottam. Ezzel meg felraktad a meggyet a már amúgy is habos süti tetejére!


( Épp a napokban jutott eszembe az Apollon végfokok hogy mostanában nem hallani róluk...)

Gratulálok hozzá!

Örülök hogy megosztottad velünk!
bravo.gif

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Morph »

Szuper Zozi! Akarom mondani Mozi!
Tényleg a best in AVX class címre esélyes. Még annyi, hogy a világításodról írhatnál kicsit részletesebben, mit mikkel, és hogy... ;peace; ;peace; ;peace;
MEGAGRATULÁCIÓ!!!!!!!!!!!!!!
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Gratulálok az igényesen kivitelezett mozidhoz, le a kalappal! leborulok.gif

Viszont én Cutler nevével azonosítom a Pro Cinema az otthonunkban kategória alapító atyja címet, neki is jár. leborulok.gif
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Gratulálok nagyon igényes mozi szerintem nincs nemsok párja van kishazánkban szóval 36_1_11.gif 36_1_11.gif 36_1_11.gif 36_1_11.gif
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Csont nélkül a fórum legjobb mozija :tutiok:

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1793
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 881
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Sokat gondolkodtam, hogy írjak e az AVX-ről a mozimról. Sokáig azon az állásponton voltam, hogy teljesen felesleges, mert majd jön a tábor és az ellentábor... és ehhez semmi kedvem. Most mégis úgy gondolom, hogy megosztom veletek a történetem, az örömömet. Akit érdekel elolvassa, akit nem érdekel, az tovább görget. Nem szeretnék "pro" "nem pro" vitát generálni.

A nevem már régóta ismerős lehet a fórumon, bár még csak 8 éve vagyok jelen a házimozi körforgásban... sok lelkes hobbitárssal ismerkedtem meg és több barátot is sikerült szereznem. Hiába, a közös hobbi összehoz, összeköt. Kár, hogy az utóbbi időben ennyi ellenségeskedés megy itt a fórumon... de ez más téma.

A mozi szeretete 2012-ben kezdődött nálam. A korábbi autóhifi őrület után a házimozi lett az a hobbi, ami az elmúlt években nagyon komoly szerepet töltött be az életemben. Rengeteg eszközcsere, tapasztalatszerzés és a hobbitársaknál tett látogatásaim után 2019-ben határoztam el, hogy megvalósítom az álmom és építek egy különálló épületet csak a házimozinak, kizárólag a kompromisszummentes szórakozásnak szentelve.

Az igazi nagymozis hangzást keresve a fő irány a pro cinema világa lett, hisz ezekben a nagy érzékenységű, nagy membránfelületű, tölcséres sugárzókban és „D” osztályú nagy teljesítményű végfokokban találtam meg azt a hangzást, azt a megszólalást, azt az átütő energiát, amit kerestem. Korábban nagyon sok hangsugárzó szett, AVR, processzor, végfok, kábel megfordult nálam a „hifis” vonalból a közép -illetve felső közép kategóriából, így volt viszonyítási alapom és tudtam mire számíthatok. Végül más utat választottam, amit így 1-2 hónappal a projekt lezárása után abszolút helyes döntésnek gondolok.

A tervezés megközelítőleg 2 hónapig tartott a Dreamcinema-val kooperációban. Az épületnek gondosan meg kellett választanunk a befoglaló méreteit, számolnunk kellett az akusztikát, a hangsugárzók elhelyezését, vetítési távolságot, vászonméretet, nézési távolságokat. Minden apró részletre nagy hangsúlyt fektettünk és az utolsó mozzanatokat is előre megterveztük.

Végül a mai kor és technika lehetőségeit kihasználva 9.4.6 atmos kiépítés mellett döntöttem. 135” képátlójú, 2.35:1 képarányú, szőtt hangáteresztő vászon, 1:1-es nézési arány, 19 különálló csatorna. A processzálást egy Storm Audio ISP 3D 20 csatornás processzor végzi. A hangsugárzók megszólaltatásához Apollon Audio Hypex Ncore D-osztályos végfokok lettek csatasorba állítva. A lejátszó egy egyedileg épített HTPC MadVR-rel, Kodi Frontend-del, Scope OSMC skinnel, hogy a felhasználói felület, a jukebox illeszkedjen a cinemascope vászonra.


Az épület 35 m2, ebből bruttó 4.1m x 5.9m a moziterem és 4.1m x 1.1m a gépház. A magassága 2.95 cm. A nettó méret ennél kisebb, mert az akusztikai elemek és a hangsugárzók keretrendszerre feszített akusztikai szövettel vannak eltakarva a kíváncsiskodó szemek elöl, így nincs látható elem a moziban. Igazán minimalista design. Nagyrészt saját kivitelezés, saját erőből. Volt, amihez szakember segítségét kellett igénybe vennem, de a legnagyobb része a saját kezem munkája.

Baffle Wall, LEDE Design (Live End Dead End), Helmholtz rezonátorként megépített podeszt felel a megfelelő akusztikáért. Elmondhatom, hogy a teljes tartományban 300-200 ms a lecsengési idő. A sztereósoknak kevésnek tűnhet, de moziban az eddigi tapasztalataimra alapozva közel referencia érték.
A képért egy Barco F32 2 lámpás DLP vetítő felel, ami még egy ekkora AT vásznat is elegendő fényerővel képes megvetíteni.

A projekt körülbelül 1 évet vett igénybe és 2020 augusztusában elnyerte végleges formáját és megszületett „ZOZIPLEX – ultimate home cinema experience”. Az eszközpark szinte teljes egészében rendelkezésre állt már az építkezés megkezdése előtt. Egyedüli kérdőjel a processzor kiválasztásánál maradt. A piacon nagyon kevés olyan elérhető előfok van (elérhető áron), ami megbirkózik a feladattal… Szerettem volna olyan eszközt, ami kompromisszummentesen megfelel az igényeimnek. Több márka és típus kipróbálása után a választás végül a Storm Audio ISP 3D-re esett. Nagyon magasak voltak az elvárásaim, amit aztán a processzor maradéktalanul teljesített. A Storm Audio ISP igazi High End készülék. Már a megjelenése is profi, letisztult. A webes GUI gördülékenyen működik és egy laikus számára is könnyen érthető, átgondolt, logikus felépítésű. A Dirac-kal való közös szoftverfejlesztés gyümölcseként a kalibrációs folyamat egyszerű és hibáktól mentes.

Az első megszólalás maga a döbbenet… teljesen felülmúlta a várakozásaimat. A tér kitárult. Nem csak szélesebb, hanem magasabb is lett a szoba. Szinte meghazudtolta a fizikai méreteit. Tökéletes burok hatás, gyönyörű átmenetek az effekteknél. Precíz térbeli ábrázolás. A basszusátvitel mindkét sorban közel azonos. Szinte mind a 6 ülőpozícióban ugyanaz a basszusátvitel mérhető. Gyors, pontos mélyhangok. A Dirac Live Bass Control nagyon jó munkát végzett és nagyon jól illesztette mind a 4 subot a rendszerbe.

A processzor minden bug-tól mentes, gördülékenyen működik, ami a mai felhozatal mellett nagyon nagy szó és nagyon becsülendő teljesítmény.

Mindent összevetve igaz, hogy rengeteg munkával és energiával, de sikerült megvalósítanom az elképzelésemet és örömmel vonulunk ki a családdal, amikor időnk engedi. Végre elértem azt az állapotot, hogy nem akarok semmit sem cserélni, nem akarok semmit sem tekergetni, állítgatni. Hátra dőlés van. Amikor az ember egy nehéz és fárasztó nap után végre belesüpped a fotelbe, felrakja a lábát és elindít egy filmet… az érzés megfizethetetlen…

ZOZIPLEX – ultimate home cinema experience

4.1m x 5.9m moziterem + 4.1m x 1.1m gépház (magasság: 2.95 m)
2 sor, 6 ülőhely (bőr mozifotelek, pohártartóval, lábtámasszal)

Layout 9.4.6 (Atmos / DTS-X)


Technika:

3 darab KCS S1500 - LCR
6 darab KCS SR10 – surround, back surround, front wide
6 darab KCS SR10 – atmos
4 darab KCS C118 – subwoofer


HTPC with MadVR (Kodi Frontend, SCOPE OSMC Skin 2.35:1)
Storm Audio ISP 3D MKI 20 csatorna
Apollon Audio NC1200SL (LCR) (3 csatornás monoblock felépítésű)
Apollon Audio NCMP6350 (Ground layer) (6 csatornás)
IMG Stageline STA-800D (Top layer) (3 darab 2 csatornás végfok)
Lab Gruppen FP10000Q (Subwoofer) (4 csatorna, 4x1350W)


Barco F32 EN11 Lens
XYScreen Soundmax 4k ultra thin frame, 2.35:1 Aspect Ratio, 135”

Sonoff vezérlés + Ipad 7th
Logitech Harmony Elite + HUB


Akusztika:

Baffle Wall
LEDE (live end, dead end)
Abszorber elöl (elsődleges visszaverődési pontokban)
Diffúzorok hátul (1D Diffúzor)
Diffúzorok (Skyline) a hallgatói pozíció felett
Podeszt Helmholtz rezonátorként megépítve

Extra:

Külön épület csak a mozinak szentelve
Szeparált technikai terem (gépház)
Klimatizált moziterem és gépház
Hangsugárzók és akusztikai elemek akusztikai szövettel, keretrendszerrel kompletten eltakarva
_DSC2644-2.jpg
_DSC2644-2.jpg (3.8 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
_DSC2646-3.jpg
_DSC2646-3.jpg (7.74 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
_DSC2652.jpg
_DSC2652.jpg (5.44 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
_DSC2675.jpg
_DSC2675.jpg (7.71 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
_DSC2678.jpg
_DSC2678.jpg (7.11 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
_DSC2660 (2).jpg
_DSC2660 (2).jpg (7.75 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
Storm_10-1.jpg
Storm_10-1.jpg (16.82 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
Storm_11-1.jpg
Storm_11-1.jpg (9.73 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
Storm_-1.jpg
Storm_-1.jpg (11.87 MiB) Megtekintve 2035 alkalommal
Storm_teljes_2.jpg
Storm_teljes_2.jpg (978.46 KiB) Megtekintve 2035 alkalommal
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Blint írta:
2020.10.26., hétf. 20:47
Sziasztok, köszi a visszajelzéseket, lehet akkor karácsonyra meglepem magam(meg a feleségem:))
Hazai beszerzés estén kit ajánlanátok?
Kérdezd meg Hiccuszt itt a fórumon pl.
Hogy megjön-e karácsonyig??? gondolkodik.gif

Majd a forgalmazó megmondja. Szép ajándék lenne!

Avatar
Blint
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 23:12
Értékelés: 12

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Blint »

Sziasztok, köszi a visszajelzéseket, lehet akkor karácsonyra meglepem magam(meg a feleségem:))
Hazai beszerzés estén kit ajánlanátok?

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Hiccusz írta:
2020.10.26., hétf. 17:00
Ezen a fórumon DeLorean használ(t) KCS surroundokat úgy, hogy frontként voltak bekötve. Azt mondta, meglepődött, milyen jók. Írj neki egy privátot, ha ezt nem olvasná! Szerintem nagyon nincs okod az aggodalomra, feltéve, hogy mozit nézel rajtuk, s nem vársz tőlük kisujj eltartós 2.0-t. Egy MK-hoz képest megjön a testessége a hangnak, az tuti. :D
MK, Dynaudio, Klipsch hangfalak után kötöttem be 5 KCS-t és később négy felső Krix hangfallal egészítettem ki.
A Klipsch-hez képest volt egy kis hiányérzetem dinamikailag.
Ez azonban simán betudható annak is, hogy a Klispch 5X annyiba került (legalább) és valamibe szerettem volna belekötni.
Összességében teljesen jó mozit csinált, egységes hang, szuper center hanggal párosítva.
Korábban mindig próbáltam az EQ-t állítgatni, hogy még jobb legyen az eredmény, de itt eszembe sem jutott.

Mivel a KCS a pro "alja" és a JBL jobb lehet - szerintem csalódás mentes lesz az eredmény.
:smile32:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Blint írta:
2020.10.26., hétf. 15:31
Sziasztok, használ esetleg valaki Pro surround hangfalakat LCRnek? Lehet ennek valami hátránya? Viszonylag kis helyre lenne kb 3,2x3,5m(de jó nagy nyitott térrel mögöttem) és valami nappali kompatibilis nem túl drága megoldást keresek, ez az új JBL 8102 elég korrekt áron van ahogy nézem.
Jelenleg a legkisebb MK szettem van, amivel egyébként meg vagyok elégedve, pár hangfal megfordult már itt, állványos és álló is, de eddig mozira ez hozta a legegységesebb összhatást, hiába ilyen pici, viszont 130-140 hz körül kell vágni, kicsit hiányolom belőle a testességet, de az MK vonalon felfelé, az ára miatt már nem igazán gondolkozom.
Ezen a fórumon DeLorean használ(t) KCS surroundokat úgy, hogy frontként voltak bekötve. Azt mondta, meglepődött, milyen jók. Írj neki egy privátot, ha ezt nem olvasná! Szerintem nagyon nincs okod az aggodalomra, feltéve, hogy mozit nézel rajtuk, s nem vársz tőlük kisujj eltartós 2.0-t. Egy MK-hoz képest megjön a testessége a hangnak, az tuti. :D

Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3032
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1526

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

-KP- írta:
2020.10.26., hétf. 15:44
Delorean írt is korábban véleményt, ő a nappalijában kipróbálta az 5 darab surroundot 3 LCR + 2 surround felállásban és tetszett neki a kapott hang. Szerintem über brutál lenne 5 vagy 7 darab 8102.
Csatlakozom KP írásához és véleményéhez.
Nem kell megijedni a pro hangfalaktól.
Szuper lenne a 8102 rendszer!

:tutiok:

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Blint írta:
2020.10.26., hétf. 15:31
Sziasztok, használ esetleg valaki Pro surround hangfalakat LCRnek? Lehet ennek valami hátránya? Viszonylag kis helyre lenne kb 3,2x3,5m(de jó nagy nyitott térrel mögöttem) és valami nappali kompatibilis nem túl drága megoldást keresek, ez az új JBL 8102 elég korrekt áron van ahogy nézem.
Jelenleg a legkisebb MK szettem van, amivel egyébként meg vagyok elégedve, pár hangfal megfordult már itt, állványos és álló is, de eddig mozira ez hozta a legegységesebb összhatást, hiába ilyen pici, viszont 130-140 hz körül kell vágni, kicsit hiányolom belőle a testességet, de az MK vonalon felfelé, az ára miatt már nem igazán gondolkozom.
A surround hangfalak jelentős része olyan, hogy 15-20 fokkal döntve van az előlapja. Ha tudsz egy olyan állványt / fali tartót vagy faszerkezetet kreálni nekik, ami ezt kompenzálja, simán jók lehetnek. (Vagy kiszámolod adott dőlési szög mellett mennyivel kell magasabbra tenni őket az adott hallgatási távolság mellett). Ha jól nézem, a jbl 8102 pont jó ebből a szempontból, mert a hátlap van döntve az előlap helyett, és az előlap és a talp pont derékszöget zár be. Delorean írt is korábban véleményt, ő a nappalijában kipróbálta az 5 darab surroundot 3 LCR + 2 surround felállásban és tetszett neki a kapott hang. Szerintem über brutál lenne 5 vagy 7 darab 8102.

Delorean írása itt:
viewtopic.php?p=2471512#p2471512

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”