Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Zozi írta:
2021.01.13., szer. 16:28

Én nem versenyzek senkivel... ez a "dobogó, legjobb" is szubjektív. Nem szeretem ezeket a titulusokat.
tervben van még az USIT-től 6 darab motoros bőr mozifotel, ha normalizálódnak a szállítási árak...

vászonminta érkezik még hozzám Németországból. De az is csak a kíváncsiságom miatt... :D
Nem is volt semmi olyan hátsó gondolat hogy kérkednél vele! Csupán Cutler személyes rangsorában van ez a lista, és az ő írására reagálva írtam.

Azèrt még vannak terveid! Kíváncsi leszek a fotelekre! Europában nincs is disztribútoruk, esetleg Angliában? Állítólag VÁM az nincs, viszont az ÁFA be jött a képbe!

Vászonnal sem vagy még kibékülve?

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 21:27
Egyelore ugy latom csak a hangsugarzok fontossagaban ertetek egyet. De akkor azokkal a jelensegekkel mi van hogy:
A procit kicsereltem es minden a helyere kerult
A procit kicsereltem es tobb lett a magas
A procit kicsereltem es sokkal reszletesebb
A procit kicsereltem es sokkal nagyobb lett a...
Szvsz félreérted. Amiket felsoroltál, azok már csak a finomhangolásról szólnak. Próbálom másképpen. Vegyünk egy 30 ezer Ft-os Tannoy hangsugárzót és egy 1 milliós Martin Logan ESL-t. A kettő között hanyattvágod magad különbség van. Az első a hallgathatatlan, a második maga a csoda. Most vegyünk egy 100 ezres AVR-t és egy 1 milliós AVR-t. Utóbbi jobban fog szólni ez nem vitás, de jóval kisebb különbség lesz, mint a hangsugárzók esetén. Aztán vegyünk egy 50 ezres és egy 500 ezres Blu-ray lejátszót (ha egyáltalán van még olyan?). Jobb esetben nem is lesz különbség a kettő között.

Egy hangrendszer alapvető jellegét és keretét a hangsugárzó adja meg. Függetlenül attól, hogy milyen cuccokat pakolsz elé, teljesen más mozid lesz egy belépő Klipsch-sel, egy Martin Logan ESL-lel, vagy egy JBL Pro-val. És innen nézve teljesen mindegy milyen processzort pakolsz a Tannoy elé, az Tannoyos lesz csak kicsit jobb vagy rosszabb.

A topik témájánál maradva amikor Pro moziról beszéltek nagyon kevesen beszélnek pro lejátszóról vagy pro processzorról. A legtöbben Pro hangsugárzóról beszélnek (elvégre attól Pro a Pro mozi) és vannak akik plusz Pro erősítőket vesznek (bár meggyőződésem, hogy inkább a pénztárca, mint a hangzás okán). Ez is azt jelzi, hogy a hangsugárzó a legfontosabb, legmeghatározóbb a moziban.

Én alapvetően kedvelek hangsugárzó hangokat. Nem jó általánosítani, hiszen többféle modell is található a gyártók kínálatában, de mondjuk kifejezetten nem szeretem a Klipsch-et vagy a Paradigm-ot. Ellenben nagyon szeretem a Martin Logant (a DC-ben korábban volt Stealth számomra mai napig etalon hang). Egy Paradigm elé rakhat nekem bárki Trinnov processzort én a világ végéig szaladok, ellenben egy ML elé bármit lehet rakni, a hang jellege jó lesz csak azon belül lehet finomítani az eredményt.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 21:27
A procit kicsereltem es minden a helyere kerult
A procit kicsereltem es tobb lett a magas
A procit kicsereltem es sokkal reszletesebb
A procit kicsereltem es sokkal nagyobb lett a ter
Biztos akkor az a jo sorrend amit mondotok?
Egy vegfok csere nem biztos, hogy hozna ekkora hatast.
Barmilyen szuper hangsugarzo az elotte levo rossz anyagbol nem tud csodat csinalni

Es ahogy TSanyi is irta az akkusztika nem elhanyagolhato dolog, amit eddig sajat magam nem annyira tudtam megvalositani a nappaliban gyerek es asszonybaratkent
Dehogynem! Van, aki HDMI kábelek cseréjével éri el ugyanezt a hatást.
Van, aki végfokkal.
Van, aki lejátszóval.
:D

A proci persze összetettebb dolognak tűnik, de le lehet egyszerűsíteni.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Tamoo írta:
2021.01.13., szer. 18:58
Ezzel a láncos hasonlattal sosem értettem egyet.
Vegyünk pl. egy két millás minőségi dobozt, hajtsuk meg egy korrekt hangú 50e-100eFt-os PA erősítővel aztán hajtsunk meg ugyanezzel az erősítővel egy 200eFt-os dobozt. Szerintem a 2 millás akkor is klasszisokkal jobban fog szólni hiába az erősítő a gyenge láncszem mindkét esetben. Az más kérdés, hogy mennyire fogja vissza esetleg egyiket-másikat...
Én egyébként a hangsugárzókat tartom a lánc legfontosabb elemének, de persze a többinek is meg kell ütni egy szintet.
A lánc hasonlat rendben van szerintem, de másképpen kell vizsgálni a láncot.
A teljes láncot nem az egyes elemek határozzák meg, hanem az elemek közötti kapcsolódás, vagy összhang.
A lánc elemeit pedig semmiképpen sem egyenként kell vizsgálni, hanem egy jó láncban az egyes elemek szinte erősítik egymást és akkor jó a lánc egyes eleme, ha a másik elemmel is szinkronban van és az egész lánc szempontjából is értékes elem.
A lánc eleme nem biztos, hogy kizárólag az előtte és utána lévő elemmel van kapcsolatban, hogy érdekesebb legyen.

Az érték fő jellemzője pedig nem az ár (persze csodák ritkán vannak), hanem a lánc szempontjából hozzáadott érték.

Mondjuk Zozinál szerintem a négy darab KCS 18''-os szub olyan hozzáadott értéket képvisel, amit ha kivennénk a láncból és oda tennénk mondjuk egy darab akármilyen másik szubot jelentősen lerontaná az összképet és azonnal észrevennénk.
De ezt így nem is lehet vizsgálni.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

ezek az autos hasonlatok nem annyira jok ebben a esetben, hisz itt sokkal tobb dologra kell figyelni szerintem
Egyelore ugy latom csak a hangsugarzok fontossagaban ertetek egyet. De akkor azokkal a jelensegekkel mi van hogy:
A procit kicsereltem es minden a helyere kerult
A procit kicsereltem es tobb lett a magas
A procit kicsereltem es sokkal reszletesebb
A procit kicsereltem es sokkal nagyobb lett a ter
Biztos akkor az a jo sorrend amit mondotok?
Egy vegfok csere nem biztos, hogy hozna ekkora hatast.
Barmilyen szuper hangsugarzo az elotte levo rossz anyagbol nem tud csodat csinalni

Es ahogy TSanyi is irta az akkusztika nem elhanyagolhato dolog, amit eddig sajat magam nem annyira tudtam megvalositani a nappaliban gyerek es asszonybaratkent
De abban egyetertunk teljesen mindenkivel, hogy minden a maga kategoriajaban meg a teljes lanc...

Es igen, lehet Zozi az egyii kozulunk akinek tenyleg sikerult megvalositania magat
Meg egyszer gratulalok neki hozza!!!
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

TSanyi írta:
2021.01.13., szer. 19:37
Trabantra is rakhatsz Yokohama Parada-t, vagy Michelin Pilot-ot mert jobb lesz vele a tapadása így jobban gyorsulnál esetleg, meg s kanyarsebességed is nőne.... de minek? Arra megfelelt a Stomil is....
Ez pont az, hogy egy olcsó korlátolt doboz elé hiába raksz hájend' kiszolgálást. Valamennyit profitálsz belőle, de ár/érték arányban rossz beruházás.


(Egyébként most véletlenül sem Zozi cuccára célozgatok, azok a KCS-ek mozin egy nagyon komoly szintet képviselhetnek bőven túllépve a hifi jellegű házimozis kategóriát.)
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tamoo írta:
2021.01.13., szer. 18:58
TSanyi írta:
2021.01.13., szer. 15:33
Ez egy lánc! Mint olyannak az erejét, tudását a leggyengébb láncszem adja!
Ezzel a láncos hasonlattal sosem értettem egyet.
Vegyünk pl. egy két millás minőségi dobozt, hajtsuk meg egy korrekt hangú 50e-100eFt-os PA erősítővel aztán hajtsunk meg ugyanezzel az erősítővel egy 200eFt-os dobozt. Szerintem a 2 millás akkor is klasszisokkal jobban fog szólni hiába az erősítő a gyenge láncszem mindkét esetben. Az más kérdés, hogy mennyire fogja vissza esetleg egyiket-másikat...
Én egyébként a hangsugárzókat tartom a lánc legfontosabb elemének, de persze a többinek is meg kell ütni egy szintet.
Trabantra is rakhatsz Yokohama Parada-t, vagy Michelin Pilot-ot mert jobb lesz vele a tapadása így jobban gyorsulnál esetleg, meg s kanyarsebességed is nőne.... de minek? Arra megfelelt a Stomil is....
Akinek 100 ezre van erősítőre annak nem lesz 2 millája hangfalra! Tudom! Nézzük fordítva! A 2 millás hangfal vásárló örülhet hogy nem kell egy másik vagyont elköltenie erősítőre!!! 31_1_21.gif
Szabad országban élünk, mindenki úgy költi el a pénzét arányaiban a rendszerére ahogyan szeretné!

Én meg úgy gondolom hogy a szobaakusztikára költött Forintok hozzák a legjobb eredményt! ( Na nem egy már megfelelően elkészített moziszobában, hanem egy átlagos helyiségben!)
Ha ott költesz el 3-500 ezret sokkal jobb lesz mintha a rendszered egészére locsoltál volna el ennyivel többet....

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 17:36



én a jelforrást tartom a legfonotsabbnak, de győzzetek meg, hogy nem így van ;)
Akkor ahogy írod a DVD/Bluray lejátszó a jel forrása!!! 31_1_21.gif

A hangfal is fontos a képletben mert a jó minőségű jelet az ő képességének fényében szólaltatja meg!!!

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

TSanyi írta:
2021.01.13., szer. 15:33
Ez egy lánc! Mint olyannak az erejét, tudását a leggyengébb láncszem adja!
Ezzel a láncos hasonlattal sosem értettem egyet.
Vegyünk pl. egy két millás minőségi dobozt, hajtsuk meg egy korrekt hangú 50e-100eFt-os PA erősítővel aztán hajtsunk meg ugyanezzel az erősítővel egy 200eFt-os dobozt. Szerintem a 2 millás akkor is klasszisokkal jobban fog szólni hiába az erősítő a gyenge láncszem mindkét esetben. Az más kérdés, hogy mennyire fogja vissza esetleg egyiket-másikat...
Én egyébként a hangsugárzókat tartom a lánc legfontosabb elemének, de persze a többinek is meg kell ütni egy szintet.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

DeLorean írta:
2021.01.13., szer. 18:36
Hát, nem tudok mást írni, hidd el nekem.
A hangfal a fő elem.
Egyetértek. Sőt, én azt mondom, hogy gyári formátumú forrást nézve, a lánc fontossági sorrendje visszafele halad. A hangsugárzók nagyon különbözőek lehetnek, még egy süket is meghallja a különbséget két különböző modell között. Az erősítő már kisebb szórású, a processzor még kisebb és mondjuk Blu-ray formátum esetén két különböző Blu-ray lejátszó között meg egészen elenyésző. A kábelezést az emberek 99%-a nem hallja meg.
Egy 10 milliós hangrendszer esetében a legjobb eredmény is úgy érhető el ha a pénzünket a fenti sorrendben költjük el (ez nem azt jelenti, hogy a hangsugárzóra kell a legtöbbet költeni, hanem azt, hogy azt kell a legjobban kiválasztani. Ráadásul költséghatékonyabb is, mivel egy hangsugárzó hosszú éveken át kiszolgál, míg egy processzor vagy egy player akár kétévente elavul.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BoRRoNeo 2021.01.13., szer. 19:01-kor.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 17:36

"A hangfalnak kell a legjobbnak lennie. A hangot csak az szólaltatja meg a végén."
nem értek egyet sem pro, sem mozi, sem egyéb vonalon sem ezzel
ha eleve rossz ami a hangfal előtt van, az lehet bármilyen minőségi hangsugárzó nem lesz jó az eredmény szerintem
semmi olyat nem állítottam, hogy a KSC rossz lenne, vagy a mozis rész vagy a pro
annyit állítottam, hogy szerintem ha valamit ki lehet emelni és fontos egy láncban az a processzor a véleményem szerint, hogy a többi konponens a lehető legjobb arcát (hangját) mutathassa
Hát, nem tudok mást írni, hidd el nekem.
A hangfal a fő elem.

Ezt számtalan processzor, végfok, lejátszó kipróbálása után írom.
A hangfalnak sokkal súlyosabb karaktere van és sokkal többet számít, mint a többi elem.
Én sohasem árról beszélek egyébként, hanem minőségről.
Persze rendszerben kell gondolkodni és a végeredményt rengeteg dolog tudja módosítani.
A rendszerben az adott hangfalból és egyéb dologból ki lehet hozni jobbat, többet.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

DeLorean írta:
2021.01.13., szer. 16:35
R.G. írta:
2021.01.13., szer. 15:55
ebben egyetértünk, de
ugye sok "hittérítő" esküszik rá, hogy a hangfalnak kell a legjobbnak lenni, úgy a tuti
de gondoljuk végig... (kb amit írsz)
ha eleve szar az legelső jel, az mitől lenne jobb, ha szuper dolgon jönne ki?
fordítva, ha szuper a jel, az a legvégén a lehető legtöbbet kihozhatja a gyengébb hangsugárzókból (én ezen az álláson vagyok)
mert vannak sokan, akik döjfösen szinte teljes hitvallással ontják ezeket a meggyőződőseket amit én még nem tapasztaltam pl.
ezért is cserélgetünk olyan sokat (sokszor feleslegesen) rengeteg komponenst, mert próbáljuk elérni a nekünk tetszőt, megfelelőt
szerintem viszont ki lehet emelni akár egy komponenst is, de az szerintem tuti nem a hangfal lenne
az a végső produktumot tudja formálni a saját (hang)képére az eleve nem túl jót is akár?!
Szerintem nem hittérítési dolog ez.
A hangfalnak kell a legjobbnak lennie. A hangot csak az szólaltatja meg a végén.
Viszont ez mozi, nem hifis felfogással kell megítélni.
A pro mozit meg megint totál más dimenzióban kell értékelni.

Zozinál a teljesen egyforma, AT vászon mögötti front oldal, a többi hangfal egységessége és elhelyezése és a négy szub olyan dolog, ami miatt nem lehet rossz hallgatás nélkül sem. A KCS hangfalak meg egyáltalán nem rosszak.
SZVSZ.
:smile32:
"A hangfalnak kell a legjobbnak lennie. A hangot csak az szólaltatja meg a végén."
nem értek egyet sem pro, sem mozi, sem egyéb vonalon sem ezzel
ha eleve rossz ami a hangfal előtt van, az lehet bármilyen minőségi hangsugárzó nem lesz jó az eredmény szerintem
semmi olyat nem állítottam, hogy a KSC rossz lenne, vagy a mozis rész vagy a pro
annyit állítottam, hogy szerintem ha valamit ki lehet emelni és fontos egy láncban az a processzor a véleményem szerint, hogy a többi konponens a lehető legjobb arcát (hangját) mutathassa

véleményem szerint nagyobb változást/eredményt érhetünk el egy rendszerben finomítás gyanánt, mintha kábelt, dvd/bluray lejátszót, vagy akár végfokot cserélnénk
én a jelforrást tartom a legfonotsabbnak, de győzzetek meg, hogy nem így van ;)

értem, hogy rendszerben kell gondolkodni ez a szent grál, de az, hogy a rendszer összejöjjön, addig rengeteg dolgot kell kipróbálni, összehasonlítani, hogy megtaláljuk a számunkra megfelelőt ezek közül

én úgy tapasztaltam, hogy a legnagyobb változást a proci jelenti
(akkor is én így tapasztaltam, ha nem így van, csak nekem eddig ez jött össze)
továbbra is azt gondolom a proci a legfontosabb mint ilyen

és ha elfogadom Zozi érvelését, hogy ő megtalálta azt amire ő számított, vágyott, amit keresett, akkor az nagyon remek, sőt szuper dolog, függetlenül attól, hogy kinek mi a véleménye az ő komponenseiről, hogy azok külön milyen minőségben vannak
ez ne is érdekelje!!!
szívesen meghallgatnám én is
és mivel én nem utasítom el a pro vonalat moziban sem, így értékelni is tudnám biztosan ;peace; ;peace;

én is hallottam sok milliós rendszert zenére, ahol a tulaj oda meg vissza volt, de nem akartam megbántani, hogy szerintem meg egy fabatkát sem ér, vagy maximum annyit. de azt nem tudom, hogy ha hangfalat vagy előerősítőt cserélt volna akkor az milyen hatással lett volna abban az esetben, abban a rendszerben. de szerinte szuper volt és pont
bizonyos rendszerek valakinek tetszenek valkiknek meg nem
valaki ezt szereti, valaki azt...
itt a vége fuss el véle 31_1_21.gif 31_1_21.gif
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 15:55
ebben egyetértünk, de
ugye sok "hittérítő" esküszik rá, hogy a hangfalnak kell a legjobbnak lenni, úgy a tuti
de gondoljuk végig... (kb amit írsz)
ha eleve szar az legelső jel, az mitől lenne jobb, ha szuper dolgon jönne ki?
fordítva, ha szuper a jel, az a legvégén a lehető legtöbbet kihozhatja a gyengébb hangsugárzókból (én ezen az álláson vagyok)
mert vannak sokan, akik döjfösen szinte teljes hitvallással ontják ezeket a meggyőződőseket amit én még nem tapasztaltam pl.
ezért is cserélgetünk olyan sokat (sokszor feleslegesen) rengeteg komponenst, mert próbáljuk elérni a nekünk tetszőt, megfelelőt
szerintem viszont ki lehet emelni akár egy komponenst is, de az szerintem tuti nem a hangfal lenne
az a végső produktumot tudja formálni a saját (hang)képére az eleve nem túl jót is akár?!
Szerintem nem hittérítési dolog ez.
A hangfalnak kell a legjobbnak lennie. A hangot csak az szólaltatja meg a végén.
Viszont ez mozi, nem hifis felfogással kell megítélni.
A pro mozit meg megint totál más dimenzióban kell értékelni.

Zozinál a teljesen egyforma, AT vászon mögötti front oldal, a többi hangfal egységessége és elhelyezése és a négy szub olyan dolog, ami miatt nem lehet rossz hallgatás nélkül sem. A KCS hangfalak meg egyáltalán nem rosszak.
SZVSZ.
:smile32:

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

TSanyi írta:
2021.01.13., szer. 08:52
Cutler írta:
2021.01.13., szer. 07:49

Korábban is úgy gondoltam, hogy a fórum legjobb moziját rakta össze, most is tartom ezt a véleményemet.
Muszály fejlesztenie ha dobogón akar maradni mert jönnek a trónbitorlók!!!

Köszi a beszámolót! Szerencsére kis hazánkban is vannak már komoly, igényes moziszobák!
bravo.gif a házigazdának a fejlesztésért!
Én nem versenyzek senkivel... ez a "dobogó, legjobb" is szubjektív. Nem szeretem ezeket a titulusokat. Valakinek a legjobb, valakinek meg nem elégíti ki az igényét... és ezt is el kell fogadni.

Én megtaláltam a számításomat vele. Elindultam egy úton és csak sejtettem a végeredményt. Olyan szerencsés helyzetbe kerültem végül, hogy minden igényemet sikerült kielégítenie.

Már a legelső alkalommal is írtam, hogy nem érzek késztetést cserére, állítgatásra... és ez nagyon jó dolog. Persze finomítani mindig lehet. Ilyen volt a projektor és tervben van még az USIT-től 6 darab motoros bőr mozifotel, ha normalizálódnak a szállítási árak...

vászonminta érkezik még hozzám Németországból. De az is csak a kíváncsiságom miatt... :D
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

TSanyi írta:
2021.01.13., szer. 15:33
R.G. írta:
2021.01.13., szer. 09:30


akkor ha nálad is jól olvasom, a legfontosabb egy audio rendszerben az a processzor mint fő egység, nem pedig a csúcs több milliós hangfal, vagy több milliós végfok
így lehet a legtöbbet kihozni egy rendszerből?
ugye itt inkább moziról és egyéb zenéről beszélünk, nem pedig operáról és hegedűről
jól értem?
Ez egy lánc! Mint olyannak az erejét, tudását a leggyengébb láncszem adja!
Azaz felesleges csak az egyik tényezőt kategóriákkal feljebb vagy alább lőni.
Processzor mint egy karmester határozza meg mi hol szóljon, ha ez nincs meg akkor lehet a legjobb hangfalai (zenekar) a nem létező jelet nem tudják megszólaltatni na a nem megfelelő helyen. Az erősítő meg az érőért, dinamikáért fontos ( hangba is van beleszólása). Szóval szerintem nem lehet egy komponenst kiemelni vagy legalábbis nincs sok értelme.
ebben egyetértünk, de
ugye sok "hittérítő" esküszik rá, hogy a hangfalnak kell a legjobbnak lenni, úgy a tuti
de gondoljuk végig... (kb amit írsz)
ha eleve szar az legelső jel, az mitől lenne jobb, ha szuper dolgon jönne ki?
fordítva, ha szuper a jel, az a legvégén a lehető legtöbbet kihozhatja a gyengébb hangsugárzókból (én ezen az álláson vagyok)
mert vannak sokan, akik döjfösen szinte teljes hitvallással ontják ezeket a meggyőződőseket amit én még nem tapasztaltam pl.
ezért is cserélgetünk olyan sokat (sokszor feleslegesen) rengeteg komponenst, mert próbáljuk elérni a nekünk tetszőt, megfelelőt
szerintem viszont ki lehet emelni akár egy komponenst is, de az szerintem tuti nem a hangfal lenne
az a végső produktumot tudja formálni a saját (hang)képére az eleve nem túl jót is akár?!
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 09:30


akkor ha nálad is jól olvasom, a legfontosabb egy audio rendszerben az a processzor mint fő egység, nem pedig a csúcs több milliós hangfal, vagy több milliós végfok
így lehet a legtöbbet kihozni egy rendszerből?
ugye itt inkább moziról és egyéb zenéről beszélünk, nem pedig operáról és hegedűről
jól értem?
Ez egy lánc! Mint olyannak az erejét, tudását a leggyengébb láncszem adja!
Azaz felesleges csak az egyik tényezőt kategóriákkal feljebb vagy alább lőni.
Processzor mint egy karmester határozza meg mi hol szóljon, ha ez nincs meg akkor lehet a legjobb hangfalai (zenekar) a nem létező jelet nem tudják megszólaltatni na a nem megfelelő helyen. Az erősítő meg az érőért, dinamikáért fontos ( hangba is van beleszólása). Szóval szerintem nem lehet egy komponenst kiemelni vagy legalábbis nincs sok értelme.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

DeLorean írta:
2021.01.13., szer. 15:10
R.G. írta:
2021.01.13., szer. 09:30
a legfontosabb egy audio rendszerben az a processzor mint fő egység, nem pedig a csúcs több milliós hangfal, vagy több milliós végfok
így lehet a legtöbbet kihozni egy rendszerből?
Ez érdekes kérdés.

Zozi rendszere jól szólna más processzorral is.
Jó lenne más végfokokkal is, ha azokat cserélné és jó lenne más hangfalakkal is.
Lehet kicsit más lenne persze, de nem rontaná annyira le az összhatást.

Projektornál lehet a nagy méretet nem tudná annyira kivetíteni más, de az előd is jó volt már nagyon.

Nála van egy szuper, mozi-ház, ahol minden elképzelését sikerült megvalósítani.
:smile32:
olvastam amit írt nem túl régen itt
irigylésre méltó az biztos!!! 36_1_11.gif
de az, hogy kis hazánkban is fellelhető ilyen esetleg hasonló "minőségű" ház/rendszer az is nagyon dícséretes
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 09:30
a legfontosabb egy audio rendszerben az a processzor mint fő egység, nem pedig a csúcs több milliós hangfal, vagy több milliós végfok
így lehet a legtöbbet kihozni egy rendszerből?
Ez érdekes kérdés.

Zozi rendszere jól szólna más processzorral is.
Jó lenne más végfokokkal is, ha azokat cserélné és jó lenne más hangfalakkal is.
Lehet kicsit más lenne persze, de nem rontaná annyira le az összhatást.

Projektornál lehet a nagy méretet nem tudná annyira kivetíteni más, de az előd is jó volt már nagyon.

Nála van egy szuper, mozi-ház, ahol minden elképzelését sikerült megvalósítani.
:smile32:

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

R.G. írta:
2021.01.13., szer. 09:30
akkor ha nálad is jól olvasom, a legfontosabb egy audio rendszerben az a processzor mint fő egység, nem pedig a csúcs több milliós hangfal, vagy több milliós végfok
így lehet a legtöbbet kihozni egy rendszerből?
ugye itt inkább moziról és egyéb zenéről beszélünk, nem pedig operáról és hegedűről
jól értem?
Ezt kategórikusan nem merném kijelenteni.
Inkább úgy fogalmaznék, hogy a legegyszerűbben kicserélhető komponens és a hangfalszetthez v a végfokokhoz képest talán a leginkább pénztárca barátabb is. Persze egy Storm szintű processzor nem olcsó játék, de 15db hangsugárzó+4db szub, ami pl. Zozinál van, lecserélése mondjuk Alcons Audiora, sokkal zsebbenyúlósabb történet lenne(pl CRMS-LFE18 Alcons sub ára 1milló körül van és ebből kellene 4db). A vele járó macerát meg nem is említem, hogy mondjuk a jelenlegi előtétfalat újra kellene gondolni.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Cutler írta:
2021.01.13., szer. 07:49
Zozi írta:
2021.01.08., pén. 23:32
Zoziplex – a következő fejezet......
Néhány napja, ismét alkalmam volt szem- és fülügyre venni Zoziplexet.
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem lakom túlságosan messze Zozitól, így többször volt lehetőségem a mozijában demózni.
akkor ha nálad is jól olvasom, a legfontosabb egy audio rendszerben az a processzor mint fő egység, nem pedig a csúcs több milliós hangfal, vagy több milliós végfok
így lehet a legtöbbet kihozni egy rendszerből?
ugye itt inkább moziról és egyéb zenéről beszélünk, nem pedig operáról és hegedűről
jól értem?
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2021.01.13., szer. 07:49

Korábban is úgy gondoltam, hogy a fórum legjobb moziját rakta össze, most is tartom ezt a véleményemet.
Muszály fejlesztenie ha dobogón akar maradni mert jönnek a trónbitorlók!!!

Köszi a beszámolót! Szerencsére kis hazánkban is vannak már komoly, igényes moziszobák!
bravo.gif a házigazdának a fejlesztésért!

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Zozi írta:
2021.01.08., pén. 23:32
Zoziplex – a következő fejezet......
Néhány napja, ismét alkalmam volt szem- és fülügyre venni Zoziplexet.
Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy nem lakom túlságosan messze Zozitól, így többször volt lehetőségem a mozijában demózni.
Tavaly elsőként még a Dreamvision vetítőjével, ami bár nem rossz gép, de egyértelműen nem ekkora méretű és ilyen gain értékű vászonhoz való. Aztán a PD F32-vel, amilyen nálam is van. Ez már nagyon jó képet tolt a 315 centi széles AT vászonra, pontos és természetes színekkel, megfelelő fényerővel.
Ezután jött a Barco F32, magas fényerejű változata, ami újabb minőségi ugrást okozott. Élesebb és kontrasztosabb képet, 7fL-el több fényerővel.
Nekem ez már bőven elég lett volna, de Zozinak nem igazan😅
Így megvette a PD Cineo 82-t, ami még feljebb rakta a lécet.
Ez a vetítő már más liga, fantasztikus egyidejű kontraszttal és nagy fényerővel, kiváló élességgel, pedig ez 3chip DLP. A szélesebb szintér is megér egy külön misét, nagyon látványos így a színek teltsége, mindezt úgy, hogy kicsit sem tűnik túlzottnak.
Szépen végig követhettem ezt a vetítő evolúciót és Zozi elért oda, hogy már csak több 10milliós vetítőkkel tudna látványosabban feljebb lépni.
A Sony 870-es egy kiváló vetítő, ráadásul natív 4K felbontású, stb, stb.
De Zozinál ekkora vászonméretnél az is kevés lenne, pedig az már 8-9 milliós projektor. Az 5000-es már nagyot domborítana, de az meg ~3x-os árban.
Vagy a Barco 3chipes nagy gépei jöhetnének még szóba, de azok se olcsók.
Így szerintem kimaxolta a lehetőségeihez mérten legjobb képminőséget.
A képhez hasonlóan a hang változását is nyomon tudtam követni ez idő alatt.
Hiszen a Dreamvision idején még Anthem Avm-60 volt a processzor, ami nagyszerű hangot prezentált. Aztán jött az Emotiva Rmc-1, amiről nem nagyon szeretnék nyilatkozni, mert még a Dirac nélküli hangját hallottam.
Elég annyi, hogy a saját EQ-javal létrehozott hangja, amit Zozi a Rew segítségével állított be, nekem nem annyira tetszett. Az Anthemhez képest kevésbé éreztem dinamikusnak és teresnek. Nem szeretnék háborút az Emosokkal, így maradjunk annyiban, hogy valószínűleg nem a maximumát hallottam a zászlóshajónak.
Aztán jött a Storm, aki jött, látott, győzött.
Tudom most majd megkapom, hogy hazabeszélek és az aktuális kedvencemet ajnározom. Sajnálom, de ami jó az jó. Pl. a HMS Synthesis nagyszobáról is szuperlatívuszokban írtam, pedig az ott található hangi cuccokhoz soha semmilyen közöm nem volt.
Na mindegy is, nem mentegetőzni akarok.
A lényeg, hogy jelenleg Zozinál a hangzás is a felső kategóriába tartozik, a korábbi processzoroknál nagyságrendekkel jobb a hangkép. Ez mind a térérzetet, mind a részletezettséget, mind a mélykezelést érinti.
A sokak által lesajnált KCS hangfalszett teljesen kivirult, mintha azokat is cserélte volna a házigazda.
Természetesen hangzásnál, a mozira gondolok elsősorban.
Persze most senki ne gondoljon arra, hogy zenén akkor ez az egész így vállalhatatlan. A Csillag születik alatt, volt rendesen libabőr érzés, többször is. Ez pedig Gedeon óta tudjuk, hogy jót jelent😜
Egy szó mint száz, Zozi moziházát nyugodtan lehet referenciának tekinteni. Minden nagyon magas szintet képvisel. Mind a ház megépitettsége, az akusztika aprólékos megtervezése, a belső tér igényes kivitele, az elektronikák magas színvonala és a kényelmes használhatóság(gondolok is akár a klimatizálás távoli hozzáférésére, akár a Htpc képének 21:9-es vászonhoz optimalizált képere és borítós megjelenésére).
Korábban is úgy gondoltam, hogy a fórum legjobb moziját rakta össze, most is tartom ezt a véleményemet.

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: thxfan »

SSDWOB írta:
2021.01.11., hétf. 08:34


Nem nagyon akarok off-olni, de megteszem :).
A biztosító akkor fizet, ha van számla az eszközökről, ruhákról, szekrényről. Kvázi mindenre ez az igaz, ha jól tudom!
Célozva arra, hogy mindenkinek van mindenről számlája?
Ezt így nehéz megválaszolni, pláne röviden :D, általában biztosítója válogatja. Egy biztos, nem életszerű, hogy mindenről számlákat gyűjtögessünk és nem is kötelezhető kárrendezéskor eredeti beszerzési számla bemutatására senki. Pár hónapos használt készüléket is vehetek olcsóbban, amiről nem lesz számlám, de annak pótlási értéke akkor is az új ár lesz (ha még kapható), vagy amennyire biztosították azt.
Ahogy előttem már felvetették, totál tűzkár is lehet, ilyenkor egy átlagos széfben a papírok is biztosan elégnek, még az arany is megolvad :D.

Alap esetben úgy működik, hogy minden -a szerződéses feltételekben rögzített összeghatár fölötti, általános háztartási ingóság kategóriába tartozó és/vagy nem tartozó- nagy értékű ingóságot külön kell biztosítani. Ez történhet helyszíni kockázatelbíráláskor (ha van ilyen, jellemzően 5-10 MFt érték fölött), vagy tételes lista alapján, amin a típus megnevezésen felül pl. a készülékek gyári száma is szerepel és/vagy a beszerzési számlák alapján, vagy fotó.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2021.01.11., hétf. 10:03
Fényképek még ok,de a számlák,ha valóban elégnek? gondolkodik.gif
Lefotózod, bescanneled, elmented. Valamennyi ideig a széf is megvédi az iratokat, na nem egy atombomba robbanás helyszínén, de akkor meg már úgy sem lesz rá szükséged!

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Fish »

Fényképek még ok,de a számlák,ha valóban elégnek? gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”