Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pro Cinema az otthonunkban

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

kenatti írta:
2021.01.30., szomb. 19:34
Sziasztok!
Nagyon ritkán írok hozzászólást itt a fórumban, de volt alkalmam megtekinteni Zozi moziházát!
A látottakkal és hallottakkal az előző hozzászólásokban csak egyetérteni tudok!
Engem személy szerint lenyűgözött a látott kép és a hang is.
Kép: Hát ez a vetítő és a komplett forrás hozzá olyan képet hoz amit ritkán látni.
Minden a helyén, no szivárvány, a vászon szövését én nem láttam csak közelről.
Én F32-vel vetítek otthon (igaz nálam 4m széles a kép, de távolabb ülök kb 4.5m-re) nekem "közeli" volt a feelingje, de azért a 3 chip az 3 chip. A vászon sztem tökéletes, hangban nem vettem észre, hogy előtte van:)
HTPC mint forrás gyors volt, képminőségre TOP! Kezelése OSMC (mivel én is ezt használom így ismerős volt) kényelmes, gyors.
Hang: Hát az nekem nagyon bejött!!! Atmos brillírozott, térhatása kivételes és pontos volt.
Én eddig nem gondolkodtam atmos rendszerben de ezek után át kell gondolnom:)
A terminátor buszos jelenetében a shotgun lövés hangja az pont olyan volt mint a valóságban!
Írom ezt kiemelve, mert jópárszor lőttem sok féle fegyverrel - ilyennel is mint a filmben- roncsra is és ez ijesztően azonosnak tűnt.
Mindezek mellet a mélyek pl megfogottak voltak, pontosak, nem túlburjánzóak.
Ahol kellett az energia ott odatette!!
Vittem tesztelnivalókat, összehasonlítgatni, de annyira magávalragadott az összhatás, hogy inkább néztünk filmrészleteket:)
A felkonvertáslások (5.1- atmos) is egész szépen összejöttek, gondolom a procinak köszönhetően.
Velem volt a nagyfiam is, aki full amatőr, nagyon ritkán néz velem filmet, viszont zenél (brácsa,gitár,do) van hallása.
Hazafelé az úton 1.5 órán keresztül méltattuk az élményeket. Még Ő is megjegyezte tényleg amatőrként milyen nagy élmény volt neki- pedig csak kísérőként jött.
A filmrészletek- bármelyiket is néztük, secperc alatt bevonzottak, meg kell mondjam jobban mint otthon nálam.
Nekem a fotelokkal sem volt semmi problémám, pedig 2.5 órát ültem az egyikben:)
Zozi nagyon kedves volt, minden kérdésemre válaszolt, egy jó baráti közös hobbystára leltem:)
Látszik, hogy mindent alaposan végiggondolt, sok energiát, időt pumpált a projektbe és most igazán büszke lehet rá!
Ha lehetőségem lenne (hely és money) vmi hasonlót építenék én is.
Bátran merem bárkinek javasolni ha teheti látogassa meg, egy élmény lesz az biztos, sztem még a kritikusoknak is.

Zozinak külön köszönöm a lehetőséget és nagy-nagy gratuláció, hogy ilyet tudott alkotni!
Köszi a beszámolót. leborulok.gif
Jó olvasni, “kívülálló, pártattlan”( és jelen esetben ez abszolút nem degradáló besorolást jelent) embertől is ilyen írást, mert talán többeknek leesik, hogy nagyon nem ördögtől való dolgok ezek a Pro hangsugárzók, AT vásznak, régebbi DLP vetítők, párosítva az alap kábelezéssel, de mondjuk átlagnál jobb processzorral.
Kár, hogy olyan emberek nem írnak az élményeikről, akik korábban meglehetősen szkeptikusan nyilatkozgattak a témában.

Avatar
kenatti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2003.06.14., szomb. 22:09
Értékelés: 23

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: kenatti »

Sziasztok!
Nagyon ritkán írok hozzászólást itt a fórumban, de volt alkalmam megtekinteni Zozi moziházát!
A látottakkal és hallottakkal az előző hozzászólásokban csak egyetérteni tudok!
Engem személy szerint lenyűgözött a látott kép és a hang is.
Kép: Hát ez a vetítő és a komplett forrás hozzá olyan képet hoz amit ritkán látni.
Minden a helyén, no szivárvány, a vászon szövését én nem láttam csak közelről.
Én F32-vel vetítek otthon (igaz nálam 4m széles a kép, de távolabb ülök kb 4.5m-re) nekem "közeli" volt a feelingje, de azért a 3 chip az 3 chip. A vászon sztem tökéletes, hangban nem vettem észre, hogy előtte van:)
HTPC mint forrás gyors volt, képminőségre TOP! Kezelése OSMC (mivel én is ezt használom így ismerős volt) kényelmes, gyors.
Hang: Hát az nekem nagyon bejött!!! Atmos brillírozott, térhatása kivételes és pontos volt.
Én eddig nem gondolkodtam atmos rendszerben de ezek után át kell gondolnom:)
A terminátor buszos jelenetében a shotgun lövés hangja az pont olyan volt mint a valóságban!
Írom ezt kiemelve, mert jópárszor lőttem sok féle fegyverrel - ilyennel is mint a filmben- roncsra is és ez ijesztően azonosnak tűnt.
Mindezek mellet a mélyek pl megfogottak voltak, pontosak, nem túlburjánzóak.
Ahol kellett az energia ott odatette!!
Vittem tesztelnivalókat, összehasonlítgatni, de annyira magávalragadott az összhatás, hogy inkább néztünk filmrészleteket:)
A felkonvertáslások (5.1- atmos) is egész szépen összejöttek, gondolom a procinak köszönhetően.
Velem volt a nagyfiam is, aki full amatőr, nagyon ritkán néz velem filmet, viszont zenél (brácsa,gitár,do) van hallása.
Hazafelé az úton 1.5 órán keresztül méltattuk az élményeket. Még Ő is megjegyezte tényleg amatőrként milyen nagy élmény volt neki- pedig csak kísérőként jött.
A filmrészletek- bármelyiket is néztük, secperc alatt bevonzottak, meg kell mondjam jobban mint otthon nálam.
Nekem a fotelokkal sem volt semmi problémám, pedig 2.5 órát ültem az egyikben:)
Zozi nagyon kedves volt, minden kérdésemre válaszolt, egy jó baráti közös hobbystára leltem:)
Látszik, hogy mindent alaposan végiggondolt, sok energiát, időt pumpált a projektbe és most igazán büszke lehet rá!
Ha lehetőségem lenne (hely és money) vmi hasonlót építenék én is.
Bátran merem bárkinek javasolni ha teheti látogassa meg, egy élmény lesz az biztos, sztem még a kritikusoknak is.

Zozinak külön köszönöm a lehetőséget és nagy-nagy gratuláció, hogy ilyet tudott alkotni!

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ma volt szerencsém Cutlerhez beugrani!

Csalódás volt! Már az elején!!! Ugyanis Han Solo a szoba ajtaján sík!!! Kép alapján domborubbnak tűnt. Ettől függetlenül jópofa!

Én még a Loganok idején voltam itt, így sok minden változott azóta....

Ami nem, az az hogy jó hangú mozi ez!

Magát a mozi belső képét a hangfalakkal másmilyennek képzeltem el, számomra nem voltak zavarók a mennyezeten ezek a nagy hangfalak. Nem lógnak bele a képbe, nem veri bele a fejét az ember. Hogy nem szépek? Ezek ilyenek!

A szobának jót tett hogy nem foglalja a helyett az ajtó mellett a sub, meg a front szekció üres (már mint amit látunk)!

A vászon kerete a minimalista, jó helykihasználós, talán 10 mm vékony keret. Nekem speciel jobban tetszik a szélesebb szintén bársonyos keret, de a lényeg úgy is a vászon!
A struktúrát nem láttam, igaz a legutóbbi látogatás óta romlott is a szemem, ezeknek a vetítőknek a képe számomra olyan nyugodt, talán ez a legjobb jelző. Én szeretem.

A hang, azt kell hogy mondjam hogy tetszett!
Hiába reflexes, tölcséres, nagyok. Persze nem én vagyok a jó tesztalany! Lehet hogy az újdonság varázsa, meg a nagy dinamika miatt lefo..a az ember a bokáját, de azért fordult meg itt több olyan fórumtárs is aki naponta mozizik otthon, ismeri a jeleneteket és össze tudja hasonlítani az övével vagy amiket hallott már és ők is elismerően szóltak róla.
Hogy van ettől finomabb, részletesebb hang? Biztos! Zenén is vállalható, hogy alul maradna a Csillag születik ének részleteinél egy igazi Hi-Fi-s hangrendszerrel szemben? Igen! Viszont a mozis részeknél meg az maradna alul!
Ez egy MOZISZOBA! Így annak is kell megfelelnie szerintem! A basszus megfogott, nem terjengős, ugyanakkor fotelt is megremegtető ha szükséges, de nem dörmögő. Jack Reacher buszmegállós jelenete az egyik kedvenc mélyládás részem, ez is nagyon jól szólt, pedig reflexes subok vannak hadrendben, és eddig zárt subokkal hallottam igazán tetszetősen ezt a jelenetet. Legjobban a DC Pradigm-jaival meg Cutler Loganjaival!
Viszont ha az én mozimban is ilyen hang lesz mint itt, elégedett leszek (mostani tudásom, tapasztalatom alapján). A hangok jól körbejártak minket, jól kivehetők voltak, tere is jó volt. Hogy ebből mennyi köszönhető az új procinak, nem tudom, de biztos az Anthemmel is élvezhető volt.

Köszönöm a lehetőséget!

Kíváncsi lennék hogy a “másik” táborból is meghallgatnák és leírnák őszintén a véleményüket hogy az Ő szem-fülszögükből milyennek találják ezt a rendszert. Most nem vitaindítónak, provokálónak szánom ezt, csak kíváncsi vagyok! Nem elvi síkon, hanem meghallgatás után!!! Persze mozi szinten, meg filmzenén. nem SACD-t hallgatva!

A másik ami motoszkál a fejemben, hogy anno még a MAG Cinema-sok mondták hogy a kisebb hangfalaikat ajánlják, mert a nagyokkal ilyen kis távolságban nem áll össze a hang... (nekik az lenne az anyagi érdekük hogy minél nagyobb, drágább cuccot sózzanak rám). Nem tudom hogy ezek hogy szólnának 4m-el távolabb, de így is élvezhető volt!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Cseneles írta:
2021.01.14., csüt. 21:48
Ha esetleg valaki maximumra jaratna a mély szekciót. hehe.gif
https://longkft.hu/audioblog/spg-z6-30- ... hangszoro/
Értem én, hogy 30 inch a hangszóró átmérő, meg hogy elektromosan elbírja a 30kw-ot, de hogy ezt membrán kitéréssel is bírja abban azért kételkedem...

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Ha esetleg valaki maximumra jaratna a mély szekciót. hehe.gif
https://longkft.hu/audioblog/spg-z6-30- ... hangszoro/

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

BoRRoNeo írta:
2021.01.14., csüt. 16:19
Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 11:57
Szerintem ezt így kijelenteni nem kellene, mivel vannak akik pont a fordítottjára érzékenyebbek.
Pl., én simán beáldozok kontrasztot, mélyebb feketéket, csak hogy a fehér, az fehér legyen. Nekem a lapos kép, a vetítés halála, legyen bármilyen jó is a fekete.🤷‍♂️
Bele nem mennék egy újabb értelmetlen vitába (már a sokadik lenne veled), de a fényerőnek és a lapos képnek nincs önmagában ok-okozati összefüggése. Ehhez elég megnézni egy 4.000 ANSI Lumenes prezentációs vetítőt, annál laposabb képe kevés vetítőnek van, mindezt akkora fényerő mellett, hogy kiégeti a retinád.
Azt hittem mozivetítőkről megy a diskurzus... szerintem a prezentációs vetítőt nem kellene ide keverni.
Mig a prezentációs vetítő színvisszaadása sehol nincs, ezek a komoly vetítők magas fényerőt tudnak nagy vásznon is, 90% dci-p3 lefedettséggel, vagy 100% rec709-cel.

A korábbi dreamvision siglos+3 vetítőmet jó gépnek tartottam, de ha most vissza kellene raknom, akkor azért lebiggyedne a szám széle azt hiszem...

Acélos 8 ftl széles színtérre kalibrálva... rec 709-ben pedig 10,5 ftl... de legalább a fekete jó volt.. :D
A mély fekete önmagában semmit nem ér... számomra bebizonyosodott.

Tudom, hogy ez a cikk nem erről szól, de nekem hasonló érzésem volt, amikor egyidőben megvilágítottuk a siglossal és a pd-vel a vásznamat...

https://www.projectorreviews.com/bright ... ds-matter/
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Avglas írta:
2021.01.14., csüt. 20:13
Arra az esetre milyen jelzőt használnál amikor a filmben dél van, szikrázó napsütés, a vászon pedig késő délután, szinte szürkület a kevés fényerő miatt?
A lapos kép ha már nagyon technikailag definiálni kellene akkor az alacsony kontrasztot jelenti. Az általad felvázolt kép mondjuk 500:1 on/off kontrasztot jelent és valóban lapos képet eredményez. Ám ugyanezen kép nem lesz dinamikusabb attól, hogy felnyomjuk a fényerőt és a szikrázó napsütés mellett középszürke fekete autókat látunk.
Minden vetítőnél el lehet érni a technikai maximumát így vagy úgy. Ha neked van egy írisz nélküli vetítőd, amellyel a gyári nagy fényereje mellett akarsz relative kis vászonra vetíteni, akkor az eredmény túl “világos” lesz. A dinamika adott, de túl világos. Ennek megoldására lehet ND szűrőt tenni az optika elé vagy egy 0.8-as vászonra vetíteni. Ezzel a kontrasztot és a dinamikát nem csökkented, csak a fekete és a fehér fényerejét csökkented azonos arányban. Erre mondtam, hogy ez a kontraszt megjelenés mozis szemmel kívánatosabb, mivel a filmekben több a sötét jelent, mint a világos.
Persze az nem kérdés, hogy az igazán jó az lenne, ha a mélyfekete nagy fényerejű fehérrel párosulna, de ez a vetítéstechnikában éppen ellentétes fogalmak. Éppen ezért csinálják azt sokan (itt is elhangzott), hogy a fényerő többletet inkább kontrasztba forgatják, azaz csutkára tekerik a lámpát, majd manuális írisszel zárják a fény útját. Nyilván itt is megvan az arany középút, hogy az általad említett jelenség ne következzen be, ám a fekete is minél sötétebb legyen.
De ez a fényerő dolog -számomra- határos dolog. Van egy majd 2 méteres HDR tévém, mely 800 nit fényerőt nyom, ez egy jobb vetítő fényerejének tízszerese, nem sokkal kisebb méretben. És itt a technika okán a 800 nit nagyon jó feketével párosul (VA panel). Sötétben gyakorlatilag nézhetetlen. A szikrázó napsütés tényleg olyan, gyakorlatilag hunyorogsz és kifejezetten bántó. Ha innen nézed akkor a dual lézeres Barconak lapos képe van.

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Avglas »

BoRRoNeo írta:
2021.01.14., csüt. 16:19
Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 11:57
Szerintem ezt így kijelenteni nem kellene, mivel vannak akik pont a fordítottjára érzékenyebbek.
Pl., én simán beáldozok kontrasztot, mélyebb feketéket, csak hogy a fehér, az fehér legyen. Nekem a lapos kép, a vetítés halála, legyen bármilyen jó is a fekete.🤷‍♂️
Bele nem mennék egy újabb értelmetlen vitába (már a sokadik lenne veled), de a fényerőnek és a lapos képnek nincs önmagában ok-okozati összefüggése. Ehhez elég megnézni egy 4.000 ANSI Lumenes prezentációs vetítőt, annál laposabb képe kevés vetítőnek van, mindezt akkora fényerő mellett, hogy kiégeti a retinád.
Arra az esetre milyen jelzőt használnál amikor a filmben dél van, szikrázó napsütés, a vászon pedig késő délután, szinte szürkület a kevés fényerő miatt?
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Fish »

BoRRoNeo írta:
2021.01.14., csüt. 16:19
, de a fényerőnek és a lapos képnek nincs önmagában ok-okozati összefüggése. Ehhez elég megnézni egy 4.000 ANSI Lumenes prezentációs vetítőt, annál laposabb képe kevés vetítőnek van, mindezt akkora fényerő mellett, hogy kiégeti a retinád.
Így van, önmagában a nagy fényerő vajmi keveset ér.. de azért ezeknél a komoly házimozi vetitőknél nem véletlen a hihetetlen fotonágyú fényerő, meg a dupla lámpa, mert a képek szélessége nem áll meg 2-3 m-nél.. ezeket bazi nagy vásznokhoz, kisebb mozitermekhez gyártják leginkább,ahol valóban nem számit milyen hangos az ipari venti a projiban hiszen külön gépházba rakják stb... "kis" vászonhoz feleslegesnek találom a több 1000 lument ,pláne 2 lámpával 8-10e ,ettől nem a képminőség fog változni vagy a kontraszt... max kiég a vászon a fallal egyűtt :D na jó ez erős.. Zozi biztos tudja mit miért csinál, én ebbe nem szólnék bele..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Zozi írta:
2021.01.14., csüt. 09:57
Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 09:47
TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 08:53


A szürkébb felületű vásznakon jobbak a feketék, igaz a fehér sem annyira fehér...
2.0 -s jobban visszaveri a fényt , csillogósabb.
Jelen esetben szürke vászonról szó sem volt, ahogy Zozi a hotspot mentességet is említette, így továbbra sem értem az aggályaidat.
Pont az benne a lehetőség, hogy a plusz fényerőt a manuális írisz zárásával plusz kontrasztra lehetne fordítani.
Eddigi tapasztalataim szerint a 20-22 ftl fényerő már nagyon impozáns képet ad. Nekem ennél többre nem lenne szükségem.
A kis Barconál is a plusz fényerőt a kontraszt javítására fordítottam.
Megjön, kipróbálod. Az a biztos! Legyen úgy !

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 11:57
Szerintem ezt így kijelenteni nem kellene, mivel vannak akik pont a fordítottjára érzékenyebbek.
Pl., én simán beáldozok kontrasztot, mélyebb feketéket, csak hogy a fehér, az fehér legyen. Nekem a lapos kép, a vetítés halála, legyen bármilyen jó is a fekete.🤷‍♂️
Bele nem mennék egy újabb értelmetlen vitába (már a sokadik lenne veled), de a fényerőnek és a lapos képnek nincs önmagában ok-okozati összefüggése. Ehhez elég megnézni egy 4.000 ANSI Lumenes prezentációs vetítőt, annál laposabb képe kevés vetítőnek van, mindezt akkora fényerő mellett, hogy kiégeti a retinád.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

BoRRoNeo írta:
2021.01.14., csüt. 11:45
-KP- írta:
2021.01.14., csüt. 10:59
TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 08:53
igaz a fehér sem annyira fehér...
Szerintem ez is kalibrálás kérdése.
De mozi szempontjából érzékenyebbek vagyunk a jó feketékre, mint a jó fehérekre.
Szerintem ezt így kijelenteni nem kellene, mivel vannak akik pont a fordítottjára érzékenyebbek.
Pl., én simán beáldozok kontrasztot, mélyebb feketéket, csak hogy a fehér, az fehér legyen. Nekem a lapos kép, a vetítés halála, legyen bármilyen jó is a fekete.🤷‍♂️

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

-KP- írta:
2021.01.14., csüt. 10:59
TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 08:53
igaz a fehér sem annyira fehér...
Szerintem ez is kalibrálás kérdése.
Nem igazán. A szürke vászon nem növeli a kontrasztot, pusztán az átfogását eggyel lejjebb viszi. A fekete sötétebb lesz, mint ahogy a fehér is. A fehér “világossága” a fényerőtől és a vászon felületétől függ. Egy szürke felület soha nem lesz fehér, akármekkora fényerővel vetíted is meg. De mozi szempontjából érzékenyebbek vagyunk a jó feketékre, mint a jó fehérekre.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: -KP- »

TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 08:53
igaz a fehér sem annyira fehér...
Szerintem ez is kalibrálás kérdése.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Zozi írta:
2021.01.14., csüt. 09:57
Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 09:47
TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 08:53


A szürkébb felületű vásznakon jobbak a feketék, igaz a fehér sem annyira fehér...
2.0 -s jobban visszaveri a fényt , csillogósabb.
Jelen esetben szürke vászonról szó sem volt, ahogy Zozi a hotspot mentességet is említette, így továbbra sem értem az aggályaidat.
Pont az benne a lehetőség, hogy a plusz fényerőt a manuális írisz zárásával plusz kontrasztra lehetne fordítani.
Eddigi tapasztalataim szerint a 20-22 ftl fényerő már nagyon impozáns képet ad. Nekem ennél többre nem lenne szükségem.
A kis Barconál is a plusz fényerőt a kontraszt javítására fordítottam.
Pontosan👌

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 09:47
TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 08:53
Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 07:41

Miért is?🤔
A szürkébb felületű vásznakon jobbak a feketék, igaz a fehér sem annyira fehér...
2.0 -s jobban visszaveri a fényt , csillogósabb.
Jelen esetben szürke vászonról szó sem volt, ahogy Zozi a hotspot mentességet is említette, így továbbra sem értem az aggályaidat.
Pont az benne a lehetőség, hogy a plusz fényerőt a manuális írisz zárásával plusz kontrasztra lehetne fordítani.
Eddigi tapasztalataim szerint a 20-22 ftl fényerő már nagyon impozáns képet ad. Nekem ennél többre nem lenne szükségem.
A kis Barconál is a plusz fényerőt a kontraszt javítására fordítottam.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 08:53
Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 07:41
TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 07:12
A 2.0-ssal fényerőt nyersz, de a kontraszton buksz szerintem, de az biztos hogy újabb ajtó!
Miért is?🤔
A szürkébb felületű vásznakon jobbak a feketék, igaz a fehér sem annyira fehér...
2.0 -s jobban visszaveri a fényt , csillogósabb.
Jelen esetben szürke vászonról szó sem volt, ahogy Zozi a hotspot mentességet is említette, így továbbra sem értem az aggályaidat.

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2021.01.14., csüt. 07:41
TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 07:12
A 2.0-ssal fényerőt nyersz, de a kontraszton buksz szerintem, de az biztos hogy újabb ajtó!
Miért is?🤔
A szürkébb felületű vásznakon jobbak a feketék, igaz a fehér sem annyira fehér...
2.0 -s jobban visszaveri a fényt , csillogósabb.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Cutler »

TSanyi írta:
2021.01.14., csüt. 07:12
A 2.0-ssal fényerőt nyersz, de a kontraszton buksz szerintem, de az biztos hogy újabb ajtó!
Miért is?🤔

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tamoo írta:
2021.01.14., csüt. 06:10

Te a rendszer szinergiáról beszélsz és ezzel teljesen egyet is értek.
Az összképet kell nézni, a komponensek egymásra hatását.
A lánc is az egymáshoz illőségről is szól!, Az egyik láncszem nem illik bele a másikba, akkor nem tudod összefűzni őket...

De ez már filozófia inkább, belemagyarázás!

Ettől függetlenül értem amit mondasz, és abban igazat adok hogy pl. én is megvettem volna a DC Edge-eit ha kész lett volna a házam ha még a szoba noncs is kész a kis erősítőmhöz. Kilógott volna, de az alkalmi vétel az alkalmi vétel!!! 31_1_21.gif

Online
Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Zozi írta:
2021.01.14., csüt. 06:47

Az xyscreen vásznam nyeli a fényt, kb 0.7 gain ahogy számoltuk. (gyári spec gain 1.0, de ez természetesen nem igaz :-)
A 2.0 gain további ajtókat nyitna fényerő, illetve kontraszt tekintetében.
Akkor ez más márkájú lesz ezek szerint.
A 2.0-ssal fényerőt nyersz, de a kontraszton buksz szerintem, de az biztos hogy újabb ajtó!

Online
Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Zozi »

TSanyi írta:
2021.01.13., szer. 21:53
Zozi írta:
2021.01.13., szer. 16:28

Én nem versenyzek senkivel... ez a "dobogó, legjobb" is szubjektív. Nem szeretem ezeket a titulusokat.
tervben van még az USIT-től 6 darab motoros bőr mozifotel, ha normalizálódnak a szállítási árak...

vászonminta érkezik még hozzám Németországból. De az is csak a kíváncsiságom miatt... :D
Nem is volt semmi olyan hátsó gondolat hogy kérkednél vele! Csupán Cutler személyes rangsorában van ez a lista, és az ő írására reagálva írtam.

Azèrt még vannak terveid! Kíváncsi leszek a fotelekre! Europában nincs is disztribútoruk, esetleg Angliában? Állítólag VÁM az nincs, viszont az ÁFA be jött a képbe!

Vászonnal sem vagy még kibékülve?
A vászonnal tökéletesen elégedett vagyok. Kínai, de nem gagyi, kb 1.5 db hangelnyelés, másfél méterrőlmár nem látni a struktúrát... szerintem ennyi pénzért, mint amennyiért kínálják, best buy.

Mivel felajánlottak egy új vászontípust tesztre, így éltem vele. Mindkét fele használható. Egyik oldala gain 1.0 a másik fele gain 2.0... állítólag nincs hotspot a magas gain ellenére és 2,5 méterről nem látszik a szerkezet... kíváncsivá tett, kipróbálom.

Az xyscreen vásznam nyeli a fényt, kb 0.7 gain ahogy számoltuk. (gyári spec gain 1.0, de ez természetesen nem igaz :-)
A 2.0 gain további ajtókat nyitna fényerő, illetve kontraszt tekintetében.

Ha nem válik be, legalább kipróbáltam.
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

DeLorean írta:
2021.01.13., szer. 21:31
A lánc hasonlat rendben van szerintem, de másképpen kell vizsgálni a láncot.
A teljes láncot nem az egyes elemek határozzák meg, hanem az elemek közötti kapcsolódás, vagy összhang.
A lánc elemeit pedig semmiképpen sem egyenként kell vizsgálni, hanem egy jó láncban az egyes elemek szinte erősítik egymást és akkor jó a lánc egyes eleme, ha a másik elemmel is szinkronban van és az egész lánc szempontjából is értékes elem.
A lánc eleme nem biztos, hogy kizárólag az előtte és utána lévő elemmel van kapcsolatban, hogy érdekesebb legyen.
Az érték fő jellemzője pedig nem az ár (persze csodák ritkán vannak), hanem a lánc szempontjából hozzáadott érték.
Te a rendszer szinergiáról beszélsz és ezzel teljesen egyet is értek.
Az összképet kell nézni, a komponensek egymásra hatását.
Én azzal nem értek egyet, hogy egy láncot a leggyengébb láncszeme határozza meg. Sokan hangoztatják ezt, de hülyeség. Bár talán egy ilyen komponens lehet ... de az max a hangsugárzó.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: denesdr »

joker111 írta:
2021.01.13., szer. 22:08
Egy érdekes tapasztalat:
Nálam a házimozi rendszeremben mikor bekerült egy tápgenerátor és három nivós tápkábel,akkora változást eredményezett mint korábban a lejátszó vagy processzor csere.
Ha ezt valaki korábban mondja nekem tuti nem hittem volna el. :D
Az oké, de joker néven vigyorgó szmájlival a szöveg végén, akkor ezt most viccnek kell vennünk vagy komolyan gondoltad? :)

Avatar
joker111
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2015.10.29., csüt. 10:36
Értékelés: 13

Re: Pro Cinema az otthonunkban

Hozzászólás Szerző: joker111 »

Egy érdekes tapasztalat:
Nálam a házimozi rendszeremben mikor bekerült egy tápgenerátor és három nivós tápkábel,akkora változást eredményezett mint korábban a lejátszó vagy processzor csere.
Ha ezt valaki korábban mondja nekem tuti nem hittem volna el. :D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”