Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

(A)Morph szuterén mozi

Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Speter »

Morph írta:
2020.05.26., kedd 11:44
Köszönöm Cutler, hogy itt voltatok.
A rendszernek vannak még gyengeségei, legalább van hova fejlődni.
Ezért nem is írtam a Lexiconokról még, mert hallom m it kéne még upgrédelni.
Más.
A hangszórók befordíthatóak, majd idővel jobban, és akkor már jobban hallható lesz a széleken is. Ez egyelőre a nagy vászon közelsége miatt, nem megvalósítható. Le fogom szedni a frontokat a konzolról és tüskére teszem a talpára, úgy jobb lesz, mert előrébb tudom hozni és beljebb forgatni..
A magasba húzó hanggal nem értek egyet, viszont. Az én számomra a pro hangzás erősen fedett. Ezt a vászon mögé elrejtett hangszórók is indokolják és a pro-s végfokok is máshogy szólnak. A Yami karaktere is hozzátehetett a számodra kellemetlen hangélményhez. Egyébiránt Hiccusznál is az nem tetszett nekem, hogy a magas rész fedett, kissé tompa nem csilingelt (nekem) rendesen. Én egy kis fényességet ott hiányoltam. Gondolom a Te füled is ehhez szokott. Nincs ezzel baj kinek ez, kinek az.

A közép rész valóban nem acélos, de azon majd egy másik proci segíthet.

A mélyek a helyén vannak be lettek lőve a hangnyomás görbék is.(ezzel nem igazán kell mit kezdeni). Ez megint ízlés dolga.
Lehet Te egy kicsit visszavennél a mélyekből.Én szeretem a döngicsélést.

Mindegy is, egy proci csere lesz, így is, úgy is, maximum majd újra megfüleled.( légyszíves)
Köszönöm a kutyusokhoz intézett sok simit is. Örülök, hogy itt voltatok.
Ezért van ennyi féle cucc a világon, hogy mindenki megtalálja a maga hangját, ami tetszik neki.
Cutler is csak leírta a véleményét, ezzel semmi gond szerintem.
Nekem is a Klipsch és a Yamaha proci a vesszőparipám, mert nem az Én ízlés világom, de ezzel semmi gond.
A Yami lecserélése ezt rendbe fogja tenni, vagy a Lexicon kellene neked vagy az Anthem proci és kész is, minden a helyén lesz ;)
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Morph írta:
2020.05.26., kedd 11:44
A közép rész valóban nem acélos, de azon majd egy másik proci segíthet.
Pedig az M&K abban nagyon erős és a 950 is nagyon jól teljesít. A klipsch-ek után szinte behugyoztam tőle, hogy mennyi mindent nem hallottam addig, ami ott volt, csak elfedve.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Dupla
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Köszönöm Cutler, hogy itt voltatok.
A rendszernek vannak még gyengeségei, legalább van hova fejlődni.
Ezért nem is írtam a Lexiconokról még, mert hallom m it kéne még upgrédelni.
Más.
A hangszórók befordíthatóak, majd idővel jobban, és akkor már jobban hallható lesz a széleken is. Ez egyelőre a nagy vászon közelsége miatt, nem megvalósítható. Le fogom szedni a frontokat a konzolról és tüskére teszem a talpára, úgy jobb lesz, mert előrébb tudom hozni és beljebb forgatni..
A magasba húzó hanggal nem értek egyet, viszont. Az én számomra a pro hangzás erősen fedett. Ezt a vászon mögé elrejtett hangszórók is indokolják és a pro-s végfokok is máshogy szólnak. A Yami karaktere is hozzátehetett a számodra kellemetlen hangélményhez. Egyébiránt Hiccusznál is az nem tetszett nekem, hogy a magas rész fedett, kissé tompa nem csilingelt (nekem) rendesen. Én egy kis fényességet ott hiányoltam. Gondolom a Te füled is ehhez szokott. Nincs ezzel baj kinek ez, kinek az.

A közép rész valóban nem acélos, de azon majd egy másik proci segíthet.

A mélyek a helyén vannak be lettek lőve a hangnyomás görbék is.(ezzel nem igazán kell mit kezdeni). Ez megint ízlés dolga.
Lehet Te egy kicsit visszavennél a mélyekből.Én szeretem a döngicsélést.

Mindegy is, egy proci csere lesz, így is, úgy is, maximum majd újra megfüleled.( légyszíves)
Köszönöm a kutyusokhoz intézett sok simit is. Örülök, hogy itt voltatok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Morph 2020.05.26., kedd 11:47-kor.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

phyton71 írta:
2020.05.25., hétf. 21:17
Ok srácok, meggyőztetek! :smile53:
Ígérem AT vászon lesz, nem variálok, és tulajdonképpen így tényleg rejteni tudom a hangsugárzókat, és még kis tuningot is tudok vinni a rendszerbe.
juppi.gif

.....és még az asszony is örülni fog!

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Ok srácok, meggyőztetek! :smile53:
Ígérem AT vászon lesz, nem variálok, és tulajdonképpen így tényleg rejteni tudom a hangsugárzókat, és még kis tuningot is tudok vinni a rendszerbe.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Cutler írta:
2020.05.25., hétf. 18:09

Mivel Te még az építés fázisában vagy, a helyedben mindenképp AT vászonban gondolkodnék.🤷‍♂️
Még nem sikerült meggyőznöm! A bejegyzésed sem segített ezen, mert csak olaj volt a tűzre!
:D

( A beszámolóddal semmi baj nincs, olvasmanyos volt mint mindig!)

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Cutler »

phyton71 írta:
2020.05.25., hétf. 17:35
Köszi Cutler! :smile53:
Erre a bejegyzésre vártam, de jó, hogy megosztottad, center felállás miatt érdekelt leginkább, de eléggé részletes leírás volt.
Azt azért megjegyezném, hogy ez a dupla centeres felállás, csak az egy centeresnél jobb. Az AT vásznas verzióhoz nem ér fel, már csak azért sem, mert ennél a 2 front is a helyén van, nem pedig a vászon mellett. Úgyhogy a helyén kell kezelni.
Mivel Te még az építés fázisában vagy, a helyedben mindenképp AT vászonban gondolkodnék.🤷‍♂️

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Köszi Cutler! :smile53:
Erre a bejegyzésre vártam, de jó, hogy megosztottad, center felállás miatt érdekelt leginkább, de eléggé részletes leírás volt.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Köszi a beszámolót!

A vászon maszkolásról jöhet kép, info amennyiben nincs jogvédelem alatt! :D

A szélsőket be kell akkor fordítani, másnem próba képpen.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tegnap voltam Morph fórumtársnál, erről pár mondatban írnék, talán nem bánja.
A szoba:
A mozi a ház pincéjében található, ennek van előnye és hátránya is. Morph szerint fent nem hallani a hangot, ez mindenképp pozitívum, a bejárat kicsinysége viszont nem annyira szuper, de gondolom szokható.
Belépve rögtön szembetűnik a szoba méretéhez képest hatalmas vászon.
A fotelek kb.1:1 arány távolságra vannak a vászonhoz képest. Minden fekete a szobában, ami a vetített képnek nagyon előnyös. Van pár printelt panel, ezek feldobják a fekete egyhangúságát. A vászon felülről történő maszkolása nagyon praktikus, jól ki van találva👍.
Amúgy a szoba nagyon picurka, de igazából 1 embernek tökéletes. Háromnak már komprommisszumos kicsit(később kitérek rá, hogy mire is gondolok), de azért úgy is vállalható.
A rendszer:
7.2.4-es hangfalszett M&K, Svs, Velo.
Yami proci, Lexicon végfokozással, htpc forrással. A vetítő egy Projectiondesign F35, ami egy méretes husboxban foglalt helyet, ami nem túl szép kinézetre, viszont szuperül teszi a dolgát, szinte semmi hangja, az amúgy nem épp halk projinak. Újabb pacsi Morphnak, jól megcsinálta ezt is.
A kép:
Mit is mondhatnék, pöpec🤷‍♂️
A közelében sincs a legtöbb lcd, sxrd ennek a képnek, bárki bármi mást is próbál elhitetni.
Persze, aki érzékeny a szivárványra, az más tészta, én az 1 órás demo alatt nem csíptem el egyszer sem.
A hang:
Na itt már akadtak gondjaim.
Nem túl nagyok, de hazudnék, hogy nekem ez a hangzásvilág az ami közel áll a szívemhez.
Mire is gondolok.
Számomra túl éles, magasba húzó a rendszer hangja. Hogy ez mennyire a Yamaha érdeme vagy mennyire a 950-es M&K-é, azt nem tudom. De tény, hogy nagy hangerőn már már bántó volt.
Ezzel egyidőben a mély meg kicsit túl soknak tűnt és nem is volt túlságosan pontos.
Összességében a közepeket meg hiányoltam.
Tudom, most sokan majd azt mondják, hogy én már annyira megszoktam az itthoni pro hangját, hogy azért ez a véleményem. De szerintem ez tévedés.
A közelmúltban jártam Avglas kollégánál és nála se sokkal nagyobbak az Xtz hangsugárzók, talán csak az lcrek. De nála közel sem éreztem túlzónak a magasakat-mélyeket és főleg nem hiányosnak a középtartományt.
Első körben a Yamit érezném a ludasnak, mert az előbb említetteken kívűl az is feltűnt, hogy az atmos hatását se nagyon érzékeltem, pedig 1 sor ülés van és 4 mennyezeti sugárzó, mégse volt meg a burok érzés. Régebben hallottam már Yami procit Klipsch hangsugárzókkal és ott is olyan volt, mintha nem is lettek volna mennyezetiek.
Avgalsnál, Anthem procival a burok érzet is sokkal markánsabb volt.
Nagyon kiváncsi volnék, hogy egy Avm-60 és az ARC mit tudna kihozni ebből a rendszerből. Hogy mit kezdene a magasakkal és a mélyekkel, hogy egyenletesebb hangzást tudna-e kicsiholni belőlük🤔
Persze ettől azért senki se gondolja, hogy ez egy rossz vagy hallgathatatlan rendszer lenne, mert nagyon nem, de tény, hogy nekem nem annyira barátom ez a hangzásvilág.
Ja, még annyit, hogy miért is írtam, hogy 1 főnek az igazi ez a mozi. A párom a balomon ült végig és a végén azt mondta, hogy nagyon féloldalas volt neki a hangzás. Gyakorlatilag a bal felét hallotta, a jobb oldali frontból nem sok jutott el hozzá.
Gondolom az M@K-k magasának kevés a szórási szöge, hogy keresztbe is megfelelően terítsen. Én ezt középen nem éreztem, ott teljesen jó volt a hangzás.
Külön kiemelném a 2 centert, ami tényleg jól teszi a dolgát és kellően középre teszi a hangokat. Jó alternatíva lehet azoknak, akik nem tudnak vagy akarnak AT vásznat rakni a rendszerükbe. Ezért újabb piros pont Morphnak.
Köszönöm a barátságos vendéglátást, jó volt megismerni személyesen egy újabb fórumost. A kutyusok is nagyon aranyosak voltak🤟.
Remélem nem haragszik meg a kissé kritikus beszámolóért, de én nem szoktam mást írni, mint amit gondolok.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Roli80 írta:
2020.04.22., szer. 18:18


Nálam a végfok fogyasztja az áramot nem biztosítja, de ez lehet az én bajom. :D
Nem fogalmaztam egyértelműen! A Halálcsillag számára tudják biztosítani az energiát egy bolygó elpusztításához! :D

Online
Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Roli80 »

TSanyi írta:
2020.04.22., szer. 07:05
Morph írta:
2020.04.19., vas. 18:51
Ja és kérem!
"A Halál Csillag megkerülte a bolygót! "
"Ha felkészültek TŰZ!" :D
Az áramot ez a két végfok már tudja biztosítani! : :smile32:
Nálam a végfok fogyasztja az áramot nem biztosítja, de ez lehet az én bajom. :D

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2020.04.19., vas. 18:51
Ja és kérem!
"A Halál Csillag megkerülte a bolygót! "
"Ha felkészültek TŰZ!" :D
Az áramot ez a két végfok már tudja biztosítani! : :smile32:

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Fish »

a 2 vas között a súlyon kívűl ,azért jó sok minden,, nézd meg a felépítést..
post-10072-0-41753400-1434956029.jpg
post-10072-0-41753400-1434956029.jpg (63.89 KiB) Megtekintve 2117 alkalommal
1443635377-708252545_wn.jpg
1443635377-708252545_wn.jpg (38.81 KiB) Megtekintve 2117 alkalommal
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Morph írta:
2020.04.19., vas. 18:41
Nos, akkor ígértem, hogy szólok pár szót a vászonról még.
Tehát:
Screenline-nék, úgy gondolták hogy az only white, ami https://www.screenline.it/en/screens/bi ... e_46447_p/, így néz ki felfogatás nélkül egy 8-cas metrikus lábbal megállítható a saját lábán. Extra jó 5letnek tartottam, ezért rendeltem meg. Nos több sebből is kivérzett a dolog. Egyrészt az 1 síkon (alul) elhelyezett lábak nem adnak stabilitást, másrészt a lábak méretéből fakadóan alapból halálra volt ítélve a dolog. Ugye a legstabilabb a 3 láb volna,de ez sajnos kivitelezhetetlen.(nem zongora ugyebár :D )
Lefényképeztem közelről, és odatettem egy ceruza elemet (AA) a méretek szemléltetésére. Akinek, amúgy nem ez a megoldás kell, természetesen falra is fúrhatja.
IMG_0235.JPG
IMG_0234.JPG
IMG_0233.JPG
Nos , még annyit segítek a vászon a kerettel 20 kg tehát eléggé súlyoska.
És, akkor ráadásul az a pogácsa, ami egy metrikus gömbtámaszon van eléggé mozgékony. Na és a mérete? Igen jól sejtitek kb 5cm átmérőjű korong. Hogy állna már meg szerencsétlen? Sebaj, mögé fúrtam egy támasztékot és odadrótoztam! :smile30:
Most nem billeg. Kellett egy kis technika óra! (MEGINT!)
Még egy kép az ülési pozícióból. Jó nagy lett a kép elégedett vagyok.
IMG_0236.JPG
A vászon nem gyűrött és nem görbe, csak a fény játéka és a vaku kombinációja szülte az anomáliát!
Gratula ! Nagy kép , nagy élvezet ! ;peace; :tutiok:
Én már vagy másfél éve ilyen technikai órákat veszek ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Cutler írta:
2020.04.19., vas. 21:24
A Lexicon RX-7 és az LX-7 között mi a különbség?
Kb minden. Természetesen felsorolni elég nehéz volna (szó szerint), de könnyű elképzelni. Az LX7 27Kg az RX7 meg 47Kg!
A wattok nem változtak , ellenben a hangminőség elég sokat...
Majd írok róluk.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Cutler »

A Lexicon RX-7 és az LX-7 között mi a különbség?

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Ja és kérem!
"A Halál Csillag megkerülte a bolygót! "
"Ha felkészültek TŰZ!" :D
Lassan írom a "véredényem"! :P
IMG_0237.JPG
IMG_0237.JPG (2.38 MiB) Megtekintve 2182 alkalommal
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Nos, akkor ígértem, hogy szólok pár szót a vászonról még.
Tehát:
Screenline-nék, úgy gondolták hogy az only white, ami https://www.screenline.it/en/screens/bi ... e_46447_p/, így néz ki felfogatás nélkül egy 8-cas metrikus lábbal megállítható a saját lábán. Extra jó 5letnek tartottam, ezért rendeltem meg. Nos több sebből is kivérzett a dolog. Egyrészt az 1 síkon (alul) elhelyezett lábak nem adnak stabilitást, másrészt a lábak méretéből fakadóan alapból halálra volt ítélve a dolog. Ugye a legstabilabb a 3 láb volna,de ez sajnos kivitelezhetetlen.(nem zongora ugyebár :D )
Lefényképeztem közelről, és odatettem egy ceruza elemet (AA) a méretek szemléltetésére. Akinek, amúgy nem ez a megoldás kell, természetesen falra is fúrhatja.
IMG_0235.JPG
IMG_0235.JPG (1.32 MiB) Megtekintve 2144 alkalommal
IMG_0234.JPG
IMG_0234.JPG (2.33 MiB) Megtekintve 2144 alkalommal
IMG_0233.JPG
IMG_0233.JPG (2.9 MiB) Megtekintve 2144 alkalommal
Nos , még annyit segítek a vászon a kerettel 20 kg tehát eléggé súlyoska.
És, akkor ráadásul az a pogácsa, ami egy metrikus gömbtámaszon van eléggé mozgékony. Na és a mérete? Igen jól sejtitek kb 5cm átmérőjű korong. Hogy állna már meg szerencsétlen? Sebaj, mögé fúrtam egy támasztékot és odadrótoztam! :smile30:
Most nem billeg. Kellett egy kis technika óra! (MEGINT!)
Még egy kép az ülési pozícióból. Jó nagy lett a kép elégedett vagyok.
IMG_0236.JPG
IMG_0236.JPG (2.41 MiB) Megtekintve 2144 alkalommal
A vászon nem gyűrött és nem görbe, csak a fény játéka és a vaku kombinációja szülte az anomáliát!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Morph 2020.04.19., vas. 18:54-kor.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

Morph írta:
2020.04.12., vas. 19:58

Egyetlen dolog, azért a box- szal eszembe jutott. A kifújó részt hallani, persze nem vészes, de ha kötözködni akarok, akkor igen hallani. DE!
Ezt még tudom korrigálni, mert túl rövid lett a cső. Ha hosszabb lenne 1 méterrel már csak picit surrogna. Nem akartam elsőre túlterhelni a projit a kivezetés okozta statikus ellenállással.
Látom itt is megy a fejlesztés rendesen ! :D Tetszik a proji dobozod és én is nagyon gondolkodok rajta. De az igazat megvallva nálam egy kicsit messzebb van a fő hallgatói poziciótól és annyira nem zavaró, főleg úgy hogy nálam csak egy lámpa üzemel csak. Meghallgatnám hogy igy milyen a proji zaj . Ha lemegy a járvány, biztos hogy bejelentkezek hozzád egy demóra, ha lehet ! :D :tutiok:
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

[quote=Avglas post_id=2489432 time=1586717049 user_id=35970]
Grat a fejlesztésekhez! :smile32:

Az atmos így milyen szöget zár be a nézési pozícíóval/vagy mekkora a távolság így?


Ez, amúgy beugratós kérdés volt ugye???
Atmos a nézési pozícióval? Te kis TE! ravaszdi.... :D :D
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Avglas írta:
2020.04.12., vas. 20:44
Grat a fejlesztésekhez! :smile32:

Az atmos így milyen szöget zár be a nézési pozícíóval/vagy mekkora a távolság így?

A projiból milyen vezeték lóg ki?
Nos, csak sorjában.
Igaziból nem mértem , de most is a hivatalos ajánlások között vagyok, olyan 60(elsők) és 130(hátsók) fok lehet. Elöl hátul egyaránt kb egyenlő részben elosztva.

A vezeték a Pali által szerkesztett kapcsoló!
Ez gyárilag a belső és külső íriszt mozgató elektronika, ami szétválasztandó.
Ugyanis. Egy megfelelő állású belső íriszhez több külső írisz állás is hozzárendelhető. Elmagyarázom. Legalábbis megpróbálom.
A gyári írisz úgy működik, hogy egyszerre a két íriszt mozgatja,ez pedig nem mindig a maximális, kontraszt/fényerő optimális viszonyát adja. Pali egy kis kapcsolóval ezt szétválasztja, így, külön mozgatható, az amúgy elektromos külső-belső írisz. Tehát egy adott belső íriszhez tartozhat, egy maximális kontraszt, vagy fényerő beállítás. Ki mit preferál?! De majd Pali kijavít, ha akar. Ha akarom sok fény, ha akarom "leg"kisebb fekete szint. Ezt egyszer kell a vászonhoz belőni. (utólag változtatható tetszőlegesen)
Tehát a projin belül gyárilag van két írisz szűkítő, ami egyszerre mozog. Ezt hivatott a kapcsoló szétválasztani. Ezáltal a gyárilag specifikált kontraszt érték feltornászható. Értelem szerűen a látott kép sokkal mélyebb, vagy fényesebb is lehet.
Megint csak a pap és papné este...
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 119

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Grat a fejlesztésekhez! :smile32:

Az atmos így milyen szöget zár be a nézési pozícíóval/vagy mekkora a távolság így?

A projiból milyen vezeték lóg ki?
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1679
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Gondolkoztam és időközben, arra jutottam, hogy fogok a vászonról is lőni képeket, hogy érthető legyen miről is beszéletm. megér egy pár sort és képet természetesen.
ÚÚÚÚ, már alig várom... :D
Egyetlen dolog, azért a box- szal eszembe jutott. A kifújó részt hallani, persze nem vészes, de ha kötözködni akarok, akkor igen hallani. DE!
Ezt még tudom korrigálni, mert túl rövid lett a cső. Ha hosszabb lenne 1 méterrel már csak picit surrogna. Nem akartam elsőre túlterhelni a projit a kivezetés okozta statikus ellenállással.
Persze most, örülök és használom...
Egy Avatárral avattam fel újból a szentélyt. Ez ugye 16:9 és jó nagynak néz ki. Régi film, jót tenne neki egy 4k remaster,de talán egyszer...
Addig is egy csendélet a végfok nélküli, vírusmentes környezetből. Ez is lehangoló. (volt)
IMG_20200305_131946.jpg
IMG_20200305_131946.jpg (2.44 MiB) Megtekintve 2019 alkalommal
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”