Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

(A)Morph szuterén mozi

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 16:34
szepi0808 írta:
2020.01.23., csüt. 11:39
270-nél már van javulás optikában is, de még így is sokkal jobb mint...
Pali már sokszor elmagyarázta
Nem szoktam olvasni, nincs annyi időm. :rolleyes:
A lényeg, hogy a Full HD-s gépeknél és a fabrikált DLP-knél is jobbnak látom és nekem ez számít.
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

szepi0808 írta:
2020.01.23., csüt. 11:39
270-nél már van javulás optikában is, de még így is sokkal jobb mint...
Pali már sokszor elmagyarázta, ez nem optikai kérdés. Másképp fogalmazva ez korunk egyik általános problémája. Nagyon kicsi lapkára igyekeznek nagyon sok képpontot felrakni, amelyek emiatt nem tudnak önállóan működni. 720p-ig nem volt probléma, a DLP és az LCD egyaránt képes volt a natív hajtásra. De a 1080p az LCD-nek már sok volt. A mai 1080-as LCD-k és klónjaik nem tudják mind a 2 millió pixelt egyedileg hajtani, az egymás mellett lévő pixelek “átszivárognak”. Bárki kipróbálhatja otthon, készítsen egy 1920x1080 pixeles sakkábra képet (1 fekete pixel, 1 fehér pixel és így tovább), majd mentse el bmp formátumban és 1:1 natív hajtással játsza le egy médialejátszón. A vetített képet közelről nézve pontosan látnunk kellene a sakkábrát. LCD-n nem fogjuk. Ezért van az, hogy egy belépő 1080-as DLP-nek élesebb képe van, mint a csúcs 4K Sony-nak.
Hasonló a helyzet, most a 8K tévéknél, ahol az LG pont ezzel vádolja a Samsungot, hogy az első generációs 8K tévéire nem írhatná rá, hogy 8K, mert nem képes 32 millió pixelt egyedileg megjeleníteni. Azóta kvázi szabványba foglalták, hogy mi a minimum egyedileg megjelenített pixelszám, ami szükséges a 8K logóhoz.
Én nem vagyok DLP párti, egy idejétmúlt, ócska technológiának gondolom, ami az elmúlt 20 évben szinte semmit nem fejlődött. Az LCD technológia gyártói (Epson, Sony, JVC) kellettek ahhoz, hogy még mindig a legjobbak legyenek. Ha az Epson kijönne egy másfélszer ekkora méretű 4K chippel, amely elég ha a 1080-at natívba nyomná és Pali becsukhatná a boltot.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 15:13
szepi0808 írta:
2020.01.23., csüt. 11:39
Sony VW270 a natív 4K felbontásával, 485 ANSI, 15.000:1 valós natív kontrasztja és eco 1.200 lumen fényerejével, nekem nem hiányzik a dlp. Ha mondhatok véleményt. :rolleyes:
Nem akarnék átmenni Paliba, de a 270-es még a natív 1080p-t sem tudja. A 260-ast próbáltam, nem tudja. Nagyon jó on/off kontraszt, borzalmas banding (sávosodás).
Sokan nem tudják, de amikor az LCD (SXRD, stb) projektorok lágy képéről beszélünk, az tulajdonképpen azt jelenti, hogy nem tudja a natív felbontást. Az Epson 9300 sem tudja a 1080p, az én Sony VW85-ösöm sem tudja. Ezért homályosabb (lágyabb) a képük.
270-nél már van javulás optikában is, de még így is sokkal jobb mint...
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

szepi0808 írta:
2020.01.23., csüt. 11:39
Sony VW270 a natív 4K felbontásával, 485 ANSI, 15.000:1 valós natív kontrasztja és eco 1.200 lumen fényerejével, nekem nem hiányzik a dlp. Ha mondhatok véleményt. :rolleyes:
Nem akarnék átmenni Paliba, de a 270-es még a natív 1080p-t sem tudja. A 260-ast próbáltam, nem tudja. Nagyon jó on/off kontraszt, borzalmas banding (sávosodás).
Sokan nem tudják, de amikor az LCD (SXRD, stb) projektorok lágy képéről beszélünk, az tulajdonképpen azt jelenti, hogy nem tudja a natív felbontást. Az Epson 9300 sem tudja a 1080p, az én Sony VW85-ösöm sem tudja. Ezért homályosabb (lágyabb) a képük.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Farkinca71 írta:
2020.01.23., csüt. 10:48

Az én új használt dlp projim is tudja a motoros lens shiftet függőlegesen, viszintesen, zoomot és élességállítást is. Így tudtam berakni hátsó előtétfalba. Többek közt ezért vettem meg. A régi optoma hd33-as meg semmit ! :D
Ez igaz, de pl. a zoomolási képességük is korlátozott egy LCD-hez képest.

A Barcohoz vehetsz másik objektívet... azért nem mindig tudsz választani a hadznált gépnél (most Palit ne vegyük ide), na meg újonnan horror felára van egy másik lencsének ha azzal szeretnél projit rendelni. Ez is vitathatatlan előny az LCD javára.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Sony VW270 a natív 4K felbontásával, 485 ANSI, 15.000:1 valós natív kontrasztja és eco 1.200 lumen fényerejével, nekem nem hiányzik a dlp. Ha mondhatok véleményt. :rolleyes:
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Szerintem sokan gondolják az LCD-t jobbnak, hiszen egy paraméterben valóban nagyon elveri a DLP-ket, az pedig a natív on/off kontraszt. Persze ebben az "oda-vissza játszós" (Sony SXRD, JVC D-Ila) LCD-t használó gépek a legjobbak, messze jobbak, mint bármelyik DLP. Ezen nincs mit vitatkozni.

Szerintem ha van akár csak egyetlen paraméter, amiben az egyik technológia a (lényegesen) jobb, akkor tuti lesznek olyanok is, akiknek ez a paraméter a legfontosabb, tehát nekik ez a technológia lesz a kedvencük. Szerintem ezzel semmi gond nincs. Ráadásul a reklámanyagokban is a legnagyobb piros betűvel a kontrasztot írják ki, ezzel reklámozzák az új gépeket, ezzel is azt a hitet erősítve (a MediaMarkt vásárlóiban :D ), hogy az a paraméter a lényeg.

Nekem semmi bajom azzal, ha másnak nem az tetszik, ami nekem, nem is háborút akartam indítani ezzel az "LCD hívők is megnézhetnék" mondattal, csak arra akartam utalni, hogy én őszintén azt gondolom, hogy a megismerés legjobb útja ebben az esetben nem a katalógusok olvasgatása, hanem a személyes tapasztalatszerzés. Magyarul meg kell nézni a saját szemünkkel, hogy milyen kép van Morhp kollégánál és kész. Ha ezután még mindig az on-off kontrasztot gondolja a legfontosabbnak a "delikvens", akkor minden OK, akkor pont olyan gépe van otthon, ami neki (az ő szemének) a legjobb, tehát meg lett erősítve a hitében, hogy tökéletesen választotta ki az otthoni gépét. Hazamehet, örülhet, használhatja, élvezheti. Én néha szeretem megerősíteni magamban azt a hitet, hogy nem beidegződések, hanem a tények alapján választom ki életem kis bárkájának az útvonalát ... az élet viharos tengerén. :-)

A "gond" akkor lesz, ha esetleg elkerekednek a szemei az emberkének a "Morph-féle" vetített kép láttán és rájön, hogy eddig olyan paramétert favorizált, ami (a friss tapasztalat fényében) már nem is tűnik olyan fontosnak. Ebben az esetben viszont lehetőséget kap az emberke arra, hogy következő körben már olyan gépet vegyen, amivel elégedettebb lesz, mint a régivel volt. És esetleg még a töredékébe is fog kerülni.

A 3 chip-es gépeknek (szinte) mindig van konvergencia-hibája (kivéve az előttem heverő Infocus 777, de az 720p felbontású, 13 mikronos billenőtükrökkel, tehát ott sokkan nagyobb a panelek illesztésének mechanikai toleranciája). 1080p 3 chip-est még soha nem láttam tökéletes konvergenciával (persze nyilván nem láttam mindet :D ). Emiatt a 3 chip-es gép képe nem olyan éles, mint egy 1 chip-es gépé. Sajnos nincs a világon olyan gép, ami mindenben töléletes lenne, a vetítés MINDIG kompromisszum. Ezt el kell fogadni annak, aki vetíteni akar. Mivel én akarok, elfogadom. Nem tehetek mást.

Avatar
szepi0808
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3952
Csatlakozott: 2013.10.22., kedd 20:15
Értékelés: 2051

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: szepi0808 »

Fish írta:
2020.01.23., csüt. 09:35
BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 08:26
Én sem vennék soha 1-chipes DLP-t, 3-chipesre meg nincs pénzem.
Ez is érdekes ,és miért nem? Nem tudom én teljesen elvagyok az 1chipes dlp-mel
Minden LCD-s nyugodjon le a picsáb@ nekik 3chipes a gépük. ;peace;
Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES
SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K
Zidoo Z2000 Pro
Anthem AVM70 15.2ch.
EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500.
MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5
SVS SB4000 2db.
AQ, IsoTek, Techly,

https://avx.hu/forum/viewforum.php?f=46 ... i-házimozi

Avatar
Farkinca71
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2016.07.27., szer. 23:15
Értékelés: 274
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Farkinca71 »

TSanyi írta:
2020.01.23., csüt. 09:44
BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 08:18

Komolyan nem értem. A két technológia közül a DLP a jobb. Azt állítod, hogy van olyan ember aki kényszerűségből a jobbat veszi? Persze, hogy megvannak az LCD hibái, ezért jobb a DLP.
Vannak akik jobbnak tartják az LCD-t. Szívük joga! Még ha csak abból a szempontból is amiket felsoroltál de lehetne meg a szélesebb insatallációs lehetőseget is hozzásorolni meg még biztos pár dolgot....
Az én új használt dlp projim is tudja a motoros lens shiftet függőlegesen, viszintesen, zoomot és élességállítást is. Így tudtam berakni hátsó előtétfalba. Többek közt ezért vettem meg. A régi optoma hd33-as meg semmit ! :D
Anthem AVM60 7.2.4
DP dVision 35 WQXGA
146” Screenline, Microperforated
Speakers: K.C.S.
LCR: 3*S-2000(C-115-PLF) Crown CDi 4/300
Surround: 6*SR-12-N, Dsi1000, IMG Stageline 400D
Atmos: 4*SR-12-N, 2*IMG Stageline 400D
Sub:2*C-218-A, 2*Marty Cube, HoverBoss-Behringer NX3000D,Crown Xls1002,1502

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 08:18

Komolyan nem értem. A két technológia közül a DLP a jobb. Azt állítod, hogy van olyan ember aki kényszerűségből a jobbat veszi? Persze, hogy megvannak az LCD hibái, ezért jobb a DLP.
Vannak akik jobbnak tartják az LCD-t. Szívük joga! Még ha csak abból a szempontból is amiket felsoroltál de lehetne meg a szélesebb insatallációs lehetőseget is hozzásorolni meg még biztos pár dolgot....

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Fish »

BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 08:26
Én sem vennék soha 1-chipes DLP-t, 3-chipesre meg nincs pénzem.
Ez is érdekes ,és miért nem? Nem tudom én teljesen elvagyok az 1chipes dlp-mel és nem egy volt már ,több is ,meg volt lcd-m is és az is kurva jó volt.. kicsit érdekes a felfogás, értem persze egy 30-40k eur 3chipes dlp marha jó ,de azért ez alatt is van élet.. hogy kicsit Flacis legyek, kurva jó autók a supersport kocsik 100-200mill. ft ért ,de azért egy pár milliós használt autóval is ,marha jól lehet utazni, közlekedni stb...
Már miért is ne lehetne vetíteni jó képet 1chipes dlp vel vagy egy epson 9300,9400-el? Elfogadható és élvezhető képet produkál mind és nem kell sok milliót kicsapni az asztalra! És van sok 1chipes dlp amin az extrem rainbow látok is percekig kell keressék ,hogy lássanak szivárványt... Kompromisszumot mindig kell kötni, sok esetben a 30-40k eur gépeknél is..ne vigyük már a málnásba az idetévedt embereket, kicsi pénzből is lehet jó képet oda rakni...sztem! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 08:36
Bocs, valaki törölje a dupe-okat, valaki más meg dobja ki ezt a fórummotort.
Tudni kell használni.
Ez is olyan, mint a projektor.
:D

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2020.01.23., csüt. 08:26
Magamból indulok ki? Ezek objektív dolgok, srácok. Aki tudja, hogy mi merre (tehát nem a Médiamarktban tájékozódik) az tudja, hogy a DLP jobb. Szvsz ember nincs, aki az ellenkezőjét állítja. Nem véletlen, hogy a középkategóriától felfelé nincs is LCD projektor. Viszont a DLP-nek vannak olyan jellegzetességei, amivel sokan nem tudnak együtt élni. Ahogy írtam, vagy rainbow, vagy zaj vagy ár. Én sem vennék soha 1-chipes DLP-t, 3-chipesre meg nincs pénzem. Tehát LCD-t használok / veszek, de nem azért mert jobb.
A néhány szivárványt látó emberre nem tudok reagálni, nincs statisztikám, a DC-ben szinte nem volt ember, aki ne jegyezte volna meg.
Bár hozzá kell tenni a teljes igazsághoz, hogy ha idén megjelenne egy új Epson LCD chip, amelyik 4K-s lenne, de a 1080p-t natívban tudná, akkor azért olvadna rendesen a DLP előnye. De a “ha” a sci-fi kategóriája.
Igen, magadból. Te nem veszel, te nem használsz.

Morph hasonló gondolkodás után vásárolt ilyen projektort.
Cutler is ilyen mellett döntött.
Plusz párat még említhetnék. Volt előtte pár más projektoruk.
Ráadásul spóroltak egy rakat pénzt.

Ha most szerinted ők a MediaMarkt-ban tájékozódtak, akkor tévedsz!

Szerintem elégedettek.
Igen, semmi sem tökéletes, de ezek tudnak olyat, amit más nem.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Bocs, valaki törölje a dupe-okat, valaki más meg dobja ki ezt a fórummotort.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

Kicsit-picit bugos ez a fórummotor.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

DeLorean írta:
2020.01.23., csüt. 08:09
A baj, hogy magadból indulsz ki és néhány hasonló szivárvány-látásban szenvedő véleményét hallottad.

Nekem Epson 9400 projektorom van. Jó drágán vettem.
Nem látom a szivárványt és az Epson előtt DLP projektoraim voltak.

Az írás mondjuk nekem szól - mi a fenének használok 800 ezer forintos Epson-t, amikor 300-400 ezer forintért sokkal-sokkal jobb képet kapnék egy ilyen felső kategóriás DLP projektorral?

A válasz - nem tudom.
Van, akit ráadásul az olyan cikkek, beszámolók vittek el ebbe az irányba, hogy húúú, de k*va jó képe van az Epson-nak.
Nem rossz, de ami mondjuk Morph-nál van jobb. És fele áron.

Így is demagóg dumának tartod?
gondolkodik.gif
Magamból indulok ki? Ezek objektív dolgok, srácok. Aki tudja, hogy mi merre (tehát nem a Médiamarktban tájékozódik) az tudja, hogy a DLP jobb. Szvsz ember nincs, aki az ellenkezőjét állítja. Nem véletlen, hogy a középkategóriától felfelé nincs is LCD projektor. Viszont a DLP-nek vannak olyan jellegzetességei, amivel sokan nem tudnak együtt élni. Ahogy írtam, vagy rainbow, vagy zaj vagy ár. Én sem vennék soha 1-chipes DLP-t, 3-chipesre meg nincs pénzem. Tehát LCD-t használok / veszek, de nem azért mert jobb.
A néhány szivárványt látó emberre nem tudok reagálni, nincs statisztikám, a DC-ben szinte nem volt ember, aki ne jegyezte volna meg.
Bár hozzá kell tenni a teljes igazsághoz, hogy ha idén megjelenne egy új Epson LCD chip, amelyik 4K-s lenne, de a 1080p-t natívban tudná, akkor azért olvadna rendesen a DLP előnye. De a “ha” a sci-fi kategóriája.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

TSanyi írta:
2020.01.23., csüt. 07:03
BoRRoNeo írta:
2020.01.22., szer. 23:06


A viták abból vannak, hogy nem érted amit az ember leír. De szívesen kibontom. Nincsenek LCD hívők. Az ember kényszerből választja az LCD-t, mert nem bírja a rainbow-t vagy nem bír együtt élni a zajjal, vagy nem tudja kifizetni a jó DLP árát. Nem kell őket győzködni, hogy a DLP jobb, mert tudják.
Értem hogy mit írtál! Csupán leírtam hogy az LCD-nek is megvannaka a technolológiai hibái, ezert meg mások "kényszerülnek" DLP-t venni. Nem említettem semmi hívőséget meg nem is utaltam rá.

Összegzesképpen le is írtam hogy a többség azt választja amelyik hibáival könnyebben együtt tud élni.
Komolyan nem értem. A két technológia közül a DLP a jobb. Azt állítod, hogy van olyan ember aki kényszerűségből a jobbat veszi? Persze, hogy megvannak az LCD hibái, ezért jobb a DLP.

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3011
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

BoRRoNeo írta:
2020.01.22., szer. 23:06
TSanyi írta:
2020.01.22., szer. 21:14
Ezen kár rugózni. (Remélem nem lesz belőle egy pro/hifi vagy AB/D osztály vita mert akkor inkább nem írtam semmit!😁)
A viták abból vannak, hogy nem érted amit az ember leír. De szívesen kibontom. Nincsenek LCD hívők. Az ember kényszerből választja az LCD-t, mert nem bírja a rainbow-t vagy nem bír együtt élni a zajjal, vagy nem tudja kifizetni a jó DLP árát. Nem kell őket győzködni, hogy a DLP jobb, mert tudják.
A baj, hogy magadból indulsz ki és néhány hasonló szivárvány-látásban szenvedő véleményét hallottad.

Nekem Epson 9400 projektorom van. Jó drágán vettem.
Nem látom a szivárványt és az Epson előtt DLP projektoraim voltak.

Az írás mondjuk nekem szól - mi a fenének használok 800 ezer forintos Epson-t, amikor 300-400 ezer forintért sokkal-sokkal jobb képet kapnék egy ilyen felső kategóriás DLP projektorral?

A válasz - nem tudom.
Van, akit ráadásul az olyan cikkek, beszámolók vittek el ebbe az irányba, hogy húúú, de k*va jó képe van az Epson-nak.
Nem rossz, de ami mondjuk Morph-nál van jobb. És fele áron.

Így is demagóg dumának tartod?
gondolkodik.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

BoRRoNeo írta:
2020.01.22., szer. 23:06


A viták abból vannak, hogy nem érted amit az ember leír. De szívesen kibontom. Nincsenek LCD hívők. Az ember kényszerből választja az LCD-t, mert nem bírja a rainbow-t vagy nem bír együtt élni a zajjal, vagy nem tudja kifizetni a jó DLP árát. Nem kell őket győzködni, hogy a DLP jobb, mert tudják.
Értem hogy mit írtál! Csupán leírtam hogy az LCD-nek is megvannaka a technolológiai hibái, ezert meg mások "kényszerülnek" DLP-t venni. Nem említettem semmi hívőséget meg nem is utaltam rá.

Összegzesképpen le is írtam hogy a többség azt választja amelyik hibáival könnyebben együtt tud élni.

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

TSanyi írta:
2020.01.22., szer. 21:14
Ezen kár rugózni. (Remélem nem lesz belőle egy pro/hifi vagy AB/D osztály vita mert akkor inkább nem írtam semmit!😁)
A viták abból vannak, hogy nem érted amit az ember leír. De szívesen kibontom. Nincsenek LCD hívők. Az ember kényszerből választja az LCD-t, mert nem bírja a rainbow-t vagy nem bír együtt élni a zajjal, vagy nem tudja kifizetni a jó DLP árát. Nem kell őket győzködni, hogy a DLP jobb, mert tudják.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Más meg az LCD-k képi hibáit nem tudja elviselni.

Ki melyik hibával tud együtt élni vagy melyiket (nem)látja.

Ezen kár rugózni. (Remélem nem lesz belőle egy pro/hifi vagy AB/D osztály vita mert akkor inkább nem írtam semmit!😁)

Avatar
BoRRoNeo
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2016.12.12., hétf. 14:07
Értékelés: 212

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: BoRRoNeo »

gyulaipal írta:
2020.01.22., szer. 11:24
A gépbe a fenti okok Szerintem ezt a gépet érdemes lenne megnézni pár "LCD hívőnek" is, lehet, hogy átértékelnék az eddigi ismereteiket a "képélesség", "képi dinamika" és pár további témakörben.
Pali, nincsenek LCD hívők, bakker. :) Olyanok vannak, akik nem tudják elviselni a rainbowt vagy a színkerék hangját, esetleg az olcsóbb DLP projektorok szar kontrasztját. Sokszor elmondtam, most is elmondom, kábé 8-900E körül tudom elhozni az Epsont. Ha ennyiért leraksz elém egy nem mókolt, jó állapotú 1080p 3-chipes DLP-t, ami az Epsonhoz hasonló vetítési távolságokkal rendelkezik létre is jött az üzlet. Mivel én külön szobából vetítek ezért sem a méret, sem a zaj nem számít. Számolhatom a suskát vagy inkább elfelejted ezt a demagóg marhaságot?

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Kedveskéim, eddig csendben voltam, de most pár megjegyzés (illetve válasz az én nézőpontomból):

1.) A vetítőt azért kellett átalakítani spéci (kúpos- és 21:9-es) tüköralagútra, mert:

- Ebben a gépben a "leházimozisabb" (gyakorlatilag DCI-P3 színterű) színkerekek vannak, ezek fényereje eleve nem túl izmos.

- Az EN43 lencse max. nyílásviszonya F/2,4 (normál lencsék: F/2,1). Ez is mínusz kb. 25% lencse-felület (azaz fényerő). Az EN43 teljesen kinyitott írisszel kb. úgy működik, mint egy "normál" lencse, aminek részben már be van szűkítve az írisze. Ezért (is) olyan jó az on/off kontrasztja a gépnek ... de a fényerő ezért is (még) gyengébb valamivel.

Ebben a gépben tehát a "leghalványabb" színkerék és a "leghalványabb" lencse kombinációja van, így a fényerő maximalizálása volt a legfontosabb. Ehhez persze könnyű lett volna bekapcsolni a második lámpát, de:

- A Hush Box-ban ez nem lenne okos dolog (szinte biztos, hogy túlmelegedne a gép a kivezető cső áramlási ellenállása miatt). Egyetlen lámpát bekapcsolva viszont a gyári (kétlámpás) tüköralagút csak a fényerőt csökkentette volna (még tovább).

- A dupla lámpa használatának eleve is csak nagyra nyitott íriszekkel van értelme. Szűkített íriszekkel a kúpos tüköralagút sokkal jobb megoldás (majdnem azonos fényerő fele áramfogyasztással). Mivel Morph kolléga lencséjében egyáltalán nem lehet "teljesen" (F/2,1-ig) kinyitni az íriszt, így ezzel a lencsével még az "átlagosnál is kevesebb" értelme lett volna kétlámpásnak "meghagyni" a gépet.

- A kúpos tüköralagút további előnye, hogy "ellaposítja" a színkeréken nagyobb (vízszintes) szögben átjutott fénysugarakat. Ezeket viszont kevésbé "erősen" szűrik meg a színkerék szűrői, így a fényerejük (relatíve) nagyobb. Ezek használatával tehát durván nő a fényerő. Persze a színtér közben kicsit csökken, de ennek a gépnek akkor a színtere, hogy ez nem valódi gond.

A gépbe a fenti okok miatt egy spéci (0,8mm ívhosszú) Epson lámpa is került (a gyári lámpa ívhossza 1,3mm). Ennek a foncsora relatíve kisebb szögben fókuszálja a fényt, így az EN43 lencse "szűkebb lyukán" is több fény jut át.

Mindezen módosítások miatt a gép most MINIMUM kétszer nagyobb felületi fényességű képet vetít (adott képszélesség mellett) mint amire gyárilag képes volt (persze egyetlen lámpával). A gépben egyébként minden általam ismert további tuning is benne van (módosított belső írisz az alak-szimmetria kedvéért és a kapcsolható belső íriszmozgató motor a méret-szimmetria pontos beállítását is lehetővé teszi). Szerintem ezt a gépet érdemes lenne megnézni pár "LCD hívőnek" is, lehet, hogy átértékelnék az eddigi ismereteiket a "képélesség", "képi dinamika" és pár további témakörben.

Halkan mondom, hogy a Morph-féle ultra-fekete környezet is RENGETEGET javít a képen. "Előfordult" már, hogy egy gépet megnéztem otthon (pedig nálunk sem igazán fehérek a falak a moziban :-) majd beültem a kocsiba a géppel a hónom alatt és a képét megnéztük Morhp-nál is. A különbség DRÁMAI volt ... és most NAGYON NEM viccelek. Ennyire sötét környezetben egy (ilyen géppel) vetített kép nagyon hasonlít egy hatalmas tévé képére, mivel hiányoznak a képből a vetített kép "általános gyengeségei" (és pont ettől érzékeli a szem azt, hogy vetített képet lát). Erősen javaslom ennek az élménynek a személyes megtapasztalását mindenkinek, akit érdekel a vetítés témaköre... :-)

> A fő célpont az F50-es lett volna, de arról lemaradtam, ami nagyon jó árban volt. Annak van gyári halkító szettje, amire a cső egyből felszerelhető.

Az F35-nek is van halkító szettje, ami azonos az F32 és az F30 valamint a Cineo-k gyári szettjével, mivel a karosszériája minden ilyen gépnek azonos. De ez a szett MESSZE NEM halkít annyit a gépen, mint a Te megoldásod.

> Egyébként, ha bárki kedvet kapna a box építéshez segíthetek, bár igazán nem nehéz megépíteni.

A tanácsom nekem csak annyi, hogy NAGYON komolyan le kell szigetelni a kivezető csövet, hogy ne tudjon belőle "szökni" a meleg levegő. Ha a meleget a gép a dobozon belül "visszaszívja" akkor gond lesz (a szenzorok jelzik a magas hőmérsékletet, a ventillátorok egyre jobban pörögnek ... végül a gép túlmelegedés miatt "vészleáll", hogy védje magát a károsodástól). Ha viszont a kifújt meleg levegő biztosan kijut a dobozból, akkor nem lesz gond.

Amúgy én is gratulálok a mozidhoz! Szerintem a világon sem sok hely van ahol ennél jobb vetített képet látni ... mivel kevesen hajlandóak ennyire fekete környezetet teremteni. Pedig a dolognak láthatóan VAN értelme! Ezt én is konkrétan a Te mozidban tapasztaltam meg, amit ezúton is köszönök! Milyen szar is volt azt hinni, hogy nálam jó a kép! És most mennyivel jobb érzés tudni, hogy annyira nem is jó képet nézek majd életem maradékában. :-)

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Fish »

DeLorean írta:
2020.01.20., hétf. 19:17
Ha Érden járok, szívesen megfülelném a rendszert!
Akkor hozzám is be kell kopogj! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Cutler írta:
2020.01.20., hétf. 19:00
Minden másra meg ott a Borsodi :cheers1:
Elnézést, de a számomra a legjobb magyar! :tutiok:
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”