Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

(A)Morph szuterén mozi

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

-KP- írta:
2021.05.31., hétf. 18:50
Avglas írta:
2021.05.31., hétf. 10:19
A pozitívumok mellett volt számomra kevésbé pozitív tapasztalat is
- htpc esetén ami nagy előny az könnyen hátrány is lehet - ha nem megfelelő minőségű forrással etetjük, akkor a film hibàit is kíméletlenül a szemünk elé tárja - bár ez inkább a filmek hibája, mintba htpc-é.
Ami mèg feltűnt, hogy pl. a Passengers űrséta jelenetekor, amikor a kamera szép folyamatos mozgással mutatja az űrt, ott én nem folyamatos mozgásmegjelenítést láttam - olyan mintha mikro röccenések lennének a mozgásban. Mivel eddig nekem csak médialejátszoim voltak, csak ahhoz tudom hasonlítani, de azokkal ilyet nem tapasztaltam.
Kérdés hogy Morph 24hz-en hajtja-e a projektort, vagy 60hz-en. Lehet ez is okozhatja a fentebb leírt jelenséget. GYP-vel beszéltünk erről anno, mikor itt volt nálam.
Ettől nem lesz simább a svenkelés.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Avglas írta:
2021.05.31., hétf. 10:19
A pozitívumok mellett volt számomra kevésbé pozitív tapasztalat is
- htpc esetén ami nagy előny az könnyen hátrány is lehet - ha nem megfelelő minőségű forrással etetjük, akkor a film hibàit is kíméletlenül a szemünk elé tárja - bár ez inkább a filmek hibája, mintba htpc-é.
Ami mèg feltűnt, hogy pl. a Passengers űrséta jelenetekor, amikor a kamera szép folyamatos mozgással mutatja az űrt, ott én nem folyamatos mozgásmegjelenítést láttam - olyan mintha mikro röccenések lennének a mozgásban. Mivel eddig nekem csak médialejátszoim voltak, csak ahhoz tudom hasonlítani, de azokkal ilyet nem tapasztaltam.
Kérdés hogy Morph 24hz-en hajtja-e a projektort, vagy 60hz-en. Lehet ez is okozhatja a fentebb leírt jelenséget. GYP-vel beszéltünk erről anno, mikor itt volt nálam.

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Nem volt hangos neki, szólt volna (tudom tapasztalatbol :D )
Nagyon jó élmény volt neki (is)! Köszönjük!

Ezért is írtam, hogy nagyon jók a Krixek, egyáltalan nem bántó a hangjuk - sőt! - referencia szinten sem.

Lehet ez a röccenés olyan mint a szivárvány látása - azt se látja mindenki - azt pl. Én sem.
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Köszönöm a megtiszteltetést, örülök,, hogy itt voltatok! leborulok.gif
Az asszonynak nem volt túl hangos? Bírta?
Újra meg fogom nézni a Passengers űrsétát, mert én bizony Isten nem látom a röcögést, amit mondasz.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Vasárnap délután Morph vendégül látott minket egy demo erejéig.

A szobáról már írtak előttem, ezért nagyon méllyen nem megyek bele a részletekbe - a totàl fekete környezet nagyon funkcionális - és szerintem szükséges is - nekem tetszik! Számomra van egy varázsa, ahogy levonul az ember ebbe a pincébe és kizárja a külvilàgot.

Látogatás fő oka Krix rendszer meghallgatása volt.

Belépéskor szembetűnő, hogy a 21:9 AT vászon szinte teljesen kitölti a fal szélességét - ezzel is megalapozva a mozis hangulatot.
A nézési távolság aránya kb. 0.9 lehet - 290 cm széles vászon - 260 cm nézési távolsággal - ez volt az első igazán pozitív és meghatározó élmény ami a demohoz kötődik. Sokkal jobban beszippantanak a vásznon látott történések, mint pl otthon, ahol kb. 1,1 ez az arány. Ha egyszer átalakítom a szobàt biztos 1 alatti arány lesz a cél.
A közeli nézési pozíciónak köszenhetően nagyon jól érvényesül a közel 3K-s felbontású vetítő bámulatos részlezettségű és penge éles képe, ami szintén meglepett. (Pedig kvázi ugyanilyen a vetítő otthon, de mint làtszik nagyon nemmindegy a forrás, + 1 pont a htpc-nek )
Ez köszönhető valószínű a htpc-nek, mert így a vetitő natív felbontását maximàlisan ki lehet hasznàlni. A Blade Runner 2049 képi világa, minősége lenyűgöző volt.

További igen pozitív tapasztalás a vászon volt - a Screen Reserch Ultimate felülete olyan homogén, mintha nem is szőtt, AT vászon lenne - a struktúra a nézési pozícióból számomra nem volt kivehető.
Más vászonnal lehet gondok lennének ebből a távolságból. Nagyon tuti ez a vászon! :tutiok:

Hang élmény:
Lexicon procit még nem hallottam - ezért erre is kíváncsi voltam.
Azt kell mondjam kiváló teret csinál, az effekteket jól pozícionálja - megfelelő részletezettségű hang mellett (A RPO verseny jelenetében az érmék csörgése pl.) - a hallott hang alapján merem ajánlani a proci vásárlás előtt állóknak.
Bàr jellemzően csak filmrészleteket hallgattunk, a kínálatból hiányoztak a koncertek, zenés filmek - emiatt a zenén nyújtott teljesítményről nincs tapasztalat.

A Krix pedig - hát igen, le a kalappal! Igazi mozis, dögös, dinamikus hang - engem levett a lábamról! Aki ezt a fajta hangot keresi, feltétlenül hallgassa meg!
Odacsap ha akció van, a beszédhang orgánuma mégis nagyon kellemes - kb referencia hangerő állás mellett is.
Brutál mèlyeket tol a rendszer - rendesen megmozgatta rajtam a ruhát! :) A Spectre házfelrobbanós része nagyon ütős volt! Itt tényleg a szó szoros értelmeben megtöltik a hangok a szobát, van hangNYOMÁS dögivel!
A személyes ízlesemhez ugyan 1-2 dB-lel alacsonyabb sub level szint közelebb állna - de a Morphnak így tetszik, és az a lényeg, hogy neki tetszen.
A kis szoba ellenére nekem egyáltalán nem sok a 7.1(3).4 - kevesebb hangsugárzóval hiányérzetem lenne.

A pozitívumok mellett volt számomra kevésbé pozitív tapasztalat is
- htpc esetén ami nagy előny az könnyen hátrány is lehet - ha nem megfelelő minőségű forrással etetjük, akkor a film hibàit is kíméletlenül a szemünk elé tárja - bár ez inkább a filmek hibája, mintba htpc-é.
Ami mèg feltűnt, hogy pl. a Passengers űrséta jelenetekor, amikor a kamera szép folyamatos mozgással mutatja az űrt, ott én nem folyamatos mozgásmegjelenítést láttam - olyan mintha mikro röccenések lennének a mozgásban. Mivel eddig nekem csak médialejátszoim voltak, csak ahhoz tudom hasonlítani, de azokkal ilyet nem tapasztaltam.

Összefoglalva - a nagybetűs mozi élmény amit Morph összehozott!
bravo.gif
Köszönjük szépen a lehetőséget!

Gratulálok a szobàhoz!
Így ahogy van, elfogadnám ezt a setup-ot! :D
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

TSanyi írta:
2021.05.13., csüt. 21:41
Morph írta:
2021.05.13., csüt. 18:12
Ma megnéztem a Passengers-t. Ez elég referencia film szépen muzsikál a vetítő. Most azt mondom van elég fényerőm végre!
:tutiok:
Akkor most már lekapcsolhatod az egyik lámpát! 31_1_21.gif
Bakker, a mennyezeti égett végig, lehet tényleg le kellett volna oltanom... :D
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Morph írta:
2021.05.13., csüt. 18:12
Ma megnéztem a Passengers-t. Ez elég referencia film szépen muzsikál a vetítő. Most azt mondom van elég fényerőm végre!
:tutiok:
Akkor most már lekapcsolhatod az egyik lámpát! 31_1_21.gif

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Ma megnéztem a Passengers-t. Ez elég referencia film szépen muzsikál a vetítő. Most azt mondom van elég fényerőm végre!
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Írhatnál róla! Gondolom beméretteted, kalibráltatod is, kíváncsi vagyok hogy a számok mit mutatnak majd!

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Avglas írta:
2021.05.12., szer. 20:32
És fény ügyileg mi a helyzet? :) A várt eredményt hozta a projekt?
Pali méréseire tudok hagyatkozni. Nálam még nem volt mérve, de kb 18fL lett a vége, legalábbis Palinál. Látom, hogy sokkal fényesebb lett a gép, de ugye a műszer a lényeg, nem a szemem. Mindenesetre elégedett vagyok a projekt(or) végeredményével. ;peace;
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Avglas írta:
2021.05.12., szer. 20:32
És fény ügyileg mi a helyzet? :) A várt eredményt hozta a projekt?
Lehet már túl sok is. :D
monkey.jpg
monkey.jpg (73.49 KiB) Megtekintve 1931 alkalommal

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Avglas »

És fény ügyileg mi a helyzet? :) A várt eredményt hozta a projekt?
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

A gyári klipszek is rajta vannak, így pofon egyszerű le és felpattintani a helyére!
A kompatibilis gépek az f32 35 és ezen ledes verziók!
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

És ez lett az új!
A biztonság kedvéért, ezt is körül megszalagoztam!
20210511_162516.jpg
20210511_162516.jpg (4.74 MiB) Megtekintve 1936 alkalommal
20210511_162424.jpg
20210511_162424.jpg (5.09 MiB) Megtekintve 1936 alkalommal
20210511_161805.jpg
20210511_161805.jpg (5.92 MiB) Megtekintve 1936 alkalommal
20210511_161757.jpg
20210511_161757.jpg (5.15 MiB) Megtekintve 1936 alkalommal
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Nos végre visszakaptam a vetítőt, és egy ben egy új upgrade is elkészült a vetítőhöz. Mivel megvettem a gyári exhaust kit-et, így le tudtam adni 3d nyomtatásra, mert az is átalakításra szorult. A gyárik halkító-kivezető csonk rossz irányba állt és túl sok helyet fogyasztott hátrafelé, így lerövidítettem, és a kivezetés irányát lefeléről felfelére változtattam. Akinek gyári kivezető kell azt is eladom, ha kell, ezt jelezze privátban. Akinek estleg a fordított kivezetés kell az is szólhat, intézhető belőle. Kipróbálta ugye és tökéletesen működik. Most már nem szökik el egy kicsi meleg levegő sem a kivezetésnél. A régit én barkácsoltam a seggére, és sajnos tökéletes soha nem volt. De most! Ez volt a régi
20210511_161744.jpg
20210511_161744.jpg (6.08 MiB) Megtekintve 1931 alkalommal
20210511_161736.jpg
20210511_161736.jpg (5.84 MiB) Megtekintve 1931 alkalommal
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Egy kis upgrade készül a vetítőmhöz! Jövő héten lesz kész, majd írok pár sort. Természetesen a fényerőn próbálunk jelentősen emelni.
Azt tudni kell, hogy jelenleg még mindig nem volt elég a fényerőm a nagy AT vásznon (290cm) és a képet ütősebbé kell tenni.
Egy normál 1.0-ás vásznon, lenne talán elég fényerőm, de ez a 0.7, vagy 0.75 gain eléggé megeszi a fényerőt.
Nos mindegy, full lámpa dual módban volt 13.2fL . Ez ugyebár elég kevés, de dolgozunk az ügyön.
A cél a minimum 16fL, ami valószínűleg meg is lesz... Folyt köv.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Morph »

Örülök, hogy végre a minap itt voltál! :D
Már azt hittem itt sem voltál... ;peace;
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Volt szerencsém a minap meglátogatni Morphot.

A szoba teljes mértékben funkcionális, mind a legjobbhang és mind a legjobbkép oltárán van fel”áldozva”. Természetesen van kép a falon, ami értelem szerűen akusztikai paneleket rejt.
Ahogy tapasztalom, a fekete között is van feketébb. Ez a flokkolt fal…. elnéztem balra az oldalsó falra, és egyszerűn több másodperc mire a szemem újrafókuszál, pupillám felveszi a megfelelő méretét, és az agyam próbálja értelmezi a “nem” látottakat. Szóval igen fekete. A szobába lépve feltűnt, hogy kimondottan nagy a csend. Ott a vetítő dupla lámpával, és semmi zaj. Ahogyan nincs beszűrődő zaj, se az utcáról, se a kertből se a szomszédból. Egyszerűen csak a csend van!

A vetített kép… hasonló képet nézek itthon is, természetesen nem ezzel a tipusú vetítővel, de márkán belül ugyan az. Számomra nem volt kitűnően szebb, illetve nem volt maradandóan jobb. Biztos, egy hozzá értő azonnal kiszúrja a különbséget, de én mint lelkes amatőr nem. Az, hogy 1:1 arányon belül van a nézési távolság, számomra egyáltalán nem zavaró. Biztos, sokat számít, hogy 21:9 vászon és nem 16:9. Lehet 16:9 esetén már zavaró lenne.

Hang… Számomra igazán emlékezetes. A tér érzet, egyszerűen csillagos ötös. Fel sem tűnik, hogy milyen “közel” van a surround hangfal, a surround back az azért “messzebb” van. Aki azt mondja, hogy az atmos felesleges, meg “kicsi” térbe minek, azoknak mindenképpen meg kell hallgassák ezt a configot. Mert ez szerintem mindegyik felvetésre rácáfol. Mondjuk itt azért nem egy 1.0 hangfal set van, itt Krix van :).

Összességében brutális, és le a kalappal Morph rendszere előtt.

Köszönöm a vendég látást. ;)

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Cseneles írta:
2021.03.08., hétf. 17:14
Visszatérve Morph F35 2560'1600-as felbontású gépére. Az a gép sohasem fog akkora fényerővel vetíteni a DMD végett mint az 1920'1200-as ugyan úgy Vizsimes, ugyan úgy 16:10-es dmd-vel szeret társa.
Visszatérve az elmélet fontosságára, ez is egy olyan kérdés, amire helyes választ adtál, de ezt a választ a büdös életben senki nem fogja tudni megindokolni korrekt módon anélkül, hogy értené az elméletet.

Egyébként én is tisztelem a képességedet, hogy szétszedsz és összeraksz olyan gépeket, amelyeknek én neki sem állnék ... de mivel egyelőre még arról sem tudtalak meggyőzni, hogy a nagyobb DMD kontrasztja jobb, így nem sok értelmét látom az elméleti kérdések további részletezésének. Ez olyan, mintha geometriáról beszélgetnénk, miközben én elhiszem, hogy a römeg meggörbíti a téridőt, Te meg nem hiszed el. Ha különböző dolgokat fogadunk el alapigazságnak, mindkettőnknek igaza lesz, miközben hangosan ellentmondunk egymásnak. Ez nem gond, csak szerintem így nincs sok értelme vitatkozni. Ahhoz, hogy a vitának értelme legyen, közös alapokra kellene építkezni. Egyelőre ez nem áll fenn, így a vita értelmetlen.

Szerencse, hogy a gyakorlatban nem is kell érteni az elméletet ahhoz, hogy valaki élvezze a házimozizást ... de sajnos engem érdekel a dolog és ez ellen nem nagyon tudok tenni...

GyP

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Cseneles:

>... te meg meg addig sem jutottal el h az allitasaid megmerd pedig vagy fel eve kuldtem egy programot..

Köszönöm a progit, de jelzem az, hogy (még) nem volt időm foglalkozni ezzel a progival, az nem azt jelenti, hogy nem mérek. A ColorHCFR is alkalmas arra, amit én mérni akarok, szóval mérek én, csak másik programmal.

> Egokkel kapcsolatban batyoval sokat kiserleteztunk, gyartott is par probaegot en meg mertem a fenyspektrumat. Kalibralasnal es fenyeroben is mindig az gyozott tobb chipes gepeknel fokent eszreveheto volt fenyeroben aminelyiknek tobb volt a piros fenye.

Ez nyilvánvaló, de ez még nem bizonyítja azt, hogy ez azért volt, mert az Osram gyártotta őket.

> Jellemzoen az Osramok mindig folenyeskedtek ugyanazok a tipusu(300w1.3) Philips tarsai felett. Szerinted az F82 miert veszt akkora fenyerot ha kalibralod?

Na, ez jó kérdés! Szerinted miért? Most már komolyan kiváncsi vagyok!

> Utolso bekezdesedre valaszolvan 16:10-es 1920*1200 as f32 gepekrol beszeltem Vizszim illetve Vizsim Bright szinkerekkel szerelt valtozat kulonbsegeirol.

OK, akkor félreértettelek.

> Vizsim szinkerek is gyartasi szoras ide vagy oda 87%-90% DCI-P3 lefedettseggel bir ami 122% REC.709.

Egyetértek.

> Vizszim bright meg 100% REC.709 es fenyeroben a mereseim szerint 27% al tobb mint a Vizsim

Tévedés. A VizSim Bright színkerékkel láttam már több gépet ami nem fedte le a Rec.709 színteret teljesen, meg olyat is, amelyik lefedte. A képe mindegyiknek kiváló volt ... szóval ez a lefedés dolog csak egy paraméter a sokból, ami valóban számít. Szerintem legalábbis.

GyP

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

Visszatérve Morph F35 2560'1600-as felbontású gépére. Az a gép sohasem fog akkora fényerővel vetíteni a DMD végett mint az 1920'1200-as ugyan úgy Vizsimes, ugyan úgy 16:10-es dmd-vel szeret társa.

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

cisco írta:
2021.03.08., hétf. 11:47
Utolsó gondalat még itt a színkerék típushoz:

Érdekes mód a leírás alapján a VizSim színkerék natív fehér pontja távolabb van a D65-től, mint a VizSim Bright-é.

Az hogy a te általad írt infók saját mérések pedig teljesen jó, csak nekem hiányzot belőle hogy akkor pontosan melyik vetítő melyik típusát hasonlítod melyikkel (pl f32 wuxga VizSim vs f32 1080 VizSim Bright)

leborulok.gif

Jo szakember vagy Pali, rengeteg jo otlettel de neha az a problema, h te "gondolod" en meg merem es nem egy vetito alapjan. F32 bol is jopar megfordult nalam meg parat azert kalibraltam is te meg meg addig sem jutottal el h az allitasaid megmerd pedig vagy fel eve kuldtem egy programot.. Egokkel kapcsolatban batyoval sokat kiserleteztunk, gyartott is par probaegot en meg mertem a fenyspektrumat. Kalibralasnal es fenyeroben is mindig az gyozott tobb chipes gepeknel fokent eszreveheto volt fenyeroben aminelyiknek tobb volt a piros fenye. Jellemzoen az Osramok mindig folenyeskedtek ugyanazok a tipusu(300w1.3) Philips tarsai felett. Szerinted az F82 miert veszt akkora fenyerot ha kalibralod? Mindenkeppen fog veszteni de nagyban fogja befolyasolni h a lampa mennyi piros fenyt tud kibocsatani.

Utolso bekezdesedre valaszolvan 16:10-es 1920*1200 as f32 gepekrol beszeltem Vizszim illetve Vizsim Bright szinkerekkel szerelt valtozat kulonbsegeirol. Azert nem keverem bele a Cineo32 sem a Cineo82 gepet mert 1-1 embernek van tudomasom szerint az orszagban.

Vizsim szinkerek is gyartasi szoras ide vagy oda 87%-90% DCI-P3 lefedettseggel bir ami 122% REC.709.

Vizszim bright meg 100% REC.709 es fenyeroben a mereseim szerint 27% al tobb mint a Vizsim

Avatar
Cseneles
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2013.12.18., szer. 14:38
Értékelés: 430
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: Cseneles »

cisco írta:
2021.03.08., hétf. 11:47
Utolsó gondalat még itt a színkerék típushoz:

Érdekes mód a leírás alapján a VizSim színkerék natív fehér pontja távolabb van a D65-től, mint a VizSim Bright-é.

Az hogy a te általad írt infók saját mérések pedig teljesen jó, csak nekem hiányzot belőle hogy akkor pontosan melyik vetítő melyik típusát hasonlítod melyikkel (pl f32 wuxga VizSim vs f32 1080 VizSim Bright)

leborulok.gif

Meg szerencse mivel nem azonos helyen talalhato a DCI-P3 es a Rec. 709 feherpontja.

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1443
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 804

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Cseneles írta:
2021.03.06., szomb. 18:58
16:10-es azonos méretű chip mint az F32, csak 40%al több pixel és holt tér a pixelek között és ez álltal vagy 30% al kevesebb fényerő.
Hát ... szerintem az összes számot, ami itt le lett írva az elmúlt napokban, kicsit újra át kellene gondolni. Vagy megmérni. Ezek a számok erősen ellene mennek annak, amit én (azt gondolom) a projektorokról tudok. Persze én is tévedhetek.

A másik dolog, hogy egyetlen projektor megmérése még nem ad okot az általánosításra, mivel a színkerék dikroikus szűrői gyártástechnológiai okokból mindig máshogy sikerülnek. Az, hogy egy adott gépnél hol volt a fehérpont, nagyon NEM mond sokat arról, hogy más gépek esetén hol lesz.

Az, hogy mennyi vöröset termel a lámpa, nem lehet egyszerűen a gyártó alapján megmondani. A termelt vörös mennyisége az ívkamra nyomásától függ elsősorban, illetve az ívhossztól ... meg a gáztöltés kémiai összetételétől ... meg még pár másik paramétertől. Attól hogy valaki látott egyszer egy olyan Philips lámpát, ami (adott gépben, adott színkerékkel, adott számú vetített óra után) kevesebb vöröset vetített, mint egy másik gyártó lámpája, NEM jelenti azt, hogy ez minden típus esetén ugyanígy lesz... tudtommal...

GyP

Online
Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: (A)Morph szuterén mozi

Hozzászólás Szerző: cisco »

Utolsó gondalat még itt a színkerék típushoz:

Érdekes mód a leírás alapján a VizSim színkerék natív fehér pontja távolabb van a D65-től, mint a VizSim Bright-é.

Az hogy a te általad írt infók saját mérések pedig teljesen jó, csak nekem hiányzot belőle hogy akkor pontosan melyik vetítő melyik típusát hasonlítod melyikkel (pl f32 wuxga VizSim vs f32 1080 VizSim Bright)

leborulok.gif

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”