Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moziszoba építés

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »



Köszi a választ! Látom Te sem vagy az a korán fekvő típus
Az elforgatáson én is gondolkodtam, csak 2 gond van vele:
- szerintem túl közel kerülne a hátsó fal a hallgatási pozícióhoz, meg az arányok is furcsák lennének az én szememnek;
- mivel ide kerülne a gyerekek PS4-e is egy TV-vel együtt, így a fix vászon nem kerülhet szóba (pedig a mozis feeling úgy az igazi).
Üdv

 
Szerintem tedd ki a projektort a lépcsőházba, vetítsen be egy kicsi lyukon át a hátsó falon. Akár egy üvegen át, ha a hangnak tilos kijutni. Akkor bent teljes csend lesz, kint meg szintén senkit nem zavar majd senkit a projektor halk "surrogása", mivel nem hangos az, csak hát a moziban csendnek kell lenni. És ugye így a meleg levegőt sem a nézőtérre fújja be a gép, ami nyáron komoly előny is lehet.
 
Miért nem csinálsz két soros nézőteret? Ha a proji kívül van, akkor nem gond a második sort megemelni egy dobogóval, lehet akár a hátsó falhoz egész közel is a második sor, senki nem veri majd be a fejét a projektorba. És a dobogó alatti tér lehetne basszuscsapda ... abból meg ritkán elég, ha merevek a falak (értsd: nem pl. gipszkartonból vannak). És az akusztikának is jót tesz, hogy a dobogó miatt helyenként "megváltozik" a belmagasság, a függőleges állóhullámokon ez sokat segíthet (tudtommal).
 
Látom én is, hogy a hátsó sorban nem lesz tökéletes a hangtér, viszont a hátrafelé emelkedő nézőtér nagyon "mozis" hangulatot teremt, én (személy szerint) imádom. De hát ízlések és pofonok... :-)

Avatar
dorek
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.01.25., szomb. 01:45
Értékelés: 12

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: dorek »


Köszi a választ! Látom Te sem vagy az a korán fekvő típus
Az elforgatáson én is gondolkodtam, csak 2 gond van vele:
- szerintem túl közel kerülne a hátsó fal a hallgatási pozícióhoz, meg az arányok is furcsák lennének az én szememnek;
- mivel ide kerülne a gyerekek PS4-e is egy TV-vel együtt, így a fix vászon nem kerülhet szóba (pedig a mozis feeling úgy az igazi).
Üdv

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Üdv mindenkinek!Gondoltam megtöröm a csendet.  
Végigolvastam az egész topicot és több moziszoba topicot is, nagyos sok hasznosat tanultam Tőletek. Gyerekeim tetőtérbe száműzésével lehetőségem nyílik a tavasz folyamán dedikált moziszoba kialakítására (eddig a nappaliban moziztunk, nem túl sanyarú, de messze nem ideális körülmények között). A rendelkezésre álló szoba méretei 4,51x3,65 m, belmagasság 2,85 m (a mellékelt alaprajzon a jobb alsó szoba-bocs a béna rajzért ).
Földszint.jpg
A jelenlegi rendszerem: popi a410 - onkyo tx-nr818 - Dali ikon6 MK2 5.0 - REL T9 sub - sony vpl-hw65 proji - 96" Bydium HD motoros vászon (ezt esetleg cserélném nagyobbra).
Az alapkoncepció:
Az egyik rövid oldalon ablak van, itt lenne a motoros vászon, másik rövid oldalon ajtó, itt lenne a projektor. A két hosszú falra gipszkarton előtétfal kerülne kicsit ferdén (lilával jelölve), kőzetgyapot szigeteléssel, úgy, hogy a szoba szűkülne a vászontól a projektor felé mindkét oldalon kb. 15-15 cm-t, így az alaprajz trapéz alakú lenne.Ahogy olvastam, ez akusztikai szempontból előnyös. Valószínűleg a mennyezetre is kerülne gipszkarton+gyapot, egyrészt a kábelek és a vászon tok elrejtése, másrészt a tetőtér felé némi hangszigetelés céljából. A falakra folyékony textiltapétát, a padlóra hosszúszálú szőnyeget/padlószőnyeget tervezek. Gondolva a jövőre, az atmoshoz a csövezést megcsinálnám. A bennem felmerülő kérdések:
- Ketten vagy négyen mozizunk. Szeretnék minimum egy kényelmes dönthető kettes mozifotelt/kanapét, gondom, hogy úgy tűnik, mögötte nem fér el még egy sor (esetleg egy egyszerűbb "fapados") , széltében pedig szintén kevésnek gondolom a helyet 4 kényelmes ülésnek;
- maradjak-e az 5.1-nél, vagy érdemes lenne bővíteni 7.1-re? Hangfalak poziciója?
- bár csendes a Sony, de részben esztétikai okokból, részben további halkítás céljából gondolkodom egy "hush box"-szerűségen, de nem sok  forrást találok erről, inkább csak külföldi oldalakon. Csinált valaki ilyet? Olyan ötletem is volt, hogy a projektor (pirossal jelölve) köré épített "doboz" hátsó falát a szoba mögötti lépcsőház felé megnyitom, így biztosítva a projektor szellőzését, viszont ezen keresztül a hang is jobban kijutna a szobából. Mit gondoltok?
- az atmos előkészítéssel kapcsolatban: érdemes-e ebbe a szobába; ha igen, 2 vagy 4 leendő hangszóróval tervezzek (előnyök/hátrányok?)
Bocsánat a sok szövegért. Ha valaki veszi a fáradtságot, előre is köszönöm a véleményt, tanácsot 

Szerintem ebben a felállásban 2 db fotelt tudsz elhelyezni főleg, hogy dönthetőt szeretnél. Ha 4 főre kellene hely, akkor lehet 90 fokkal el kellene mindet forgatni és akkor elfér egy 4fős kanapé is, illetve tudsz fix keretes vásznat a falra tenni ami olcsóbb és jobb.
5.1.2 felállás szerintem elég ide, azaz 2 db Atmos bőven elég ebbe a szobába.
Szerintem kár megnyitni a szobát, jelentősen csökkene a hangszigetelés, illetve normál mozinál nem fogod hallani a projektor ventillátorát.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
dorek
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2014.01.25., szomb. 01:45
Értékelés: 12

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: dorek »


Üdv mindenkinek!Gondoltam megtöröm a csendet.  
Végigolvastam az egész topicot és több moziszoba topicot is, nagyos sok hasznosat tanultam Tőletek. Gyerekeim tetőtérbe száműzésével lehetőségem nyílik a tavasz folyamán dedikált moziszoba kialakítására (eddig a nappaliban moziztunk, nem túl sanyarú, de messze nem ideális körülmények között). A rendelkezésre álló szoba méretei 4,51x3,65 m, belmagasság 2,85 m (a mellékelt alaprajzon a jobb alsó szoba-bocs a béna rajzért ).

A jelenlegi rendszerem: popi a410 - onkyo tx-nr818 - Dali ikon6 MK2 5.0 - REL T9 sub - sony vpl-hw65 proji - 96" Bydium HD motoros vászon (ezt esetleg cserélném nagyobbra).
Az alapkoncepció:
Az egyik rövid oldalon ablak van, itt lenne a motoros vászon, másik rövid oldalon ajtó, itt lenne a projektor. A két hosszú falra gipszkarton előtétfal kerülne kicsit ferdén (lilával jelölve), kőzetgyapot szigeteléssel, úgy, hogy a szoba szűkülne a vászontól a projektor felé mindkét oldalon kb. 15-15 cm-t, így az alaprajz trapéz alakú lenne.Ahogy olvastam, ez akusztikai szempontból előnyös. Valószínűleg a mennyezetre is kerülne gipszkarton+gyapot, egyrészt a kábelek és a vászon tok elrejtése, másrészt a tetőtér felé némi hangszigetelés céljából. A falakra folyékony textiltapétát, a padlóra hosszúszálú szőnyeget/padlószőnyeget tervezek. Gondolva a jövőre, az atmoshoz a csövezést megcsinálnám. A bennem felmerülő kérdések:
- Ketten vagy négyen mozizunk. Szeretnék minimum egy kényelmes dönthető kettes mozifotelt/kanapét, gondom, hogy úgy tűnik, mögötte nem fér el még egy sor (esetleg egy egyszerűbb "fapados") , széltében pedig szintén kevésnek gondolom a helyet 4 kényelmes ülésnek;
- maradjak-e az 5.1-nél, vagy érdemes lenne bővíteni 7.1-re? Hangfalak poziciója?
- bár csendes a Sony, de részben esztétikai okokból, részben további halkítás céljából gondolkodom egy "hush box"-szerűségen, de nem sok  forrást találok erről, inkább csak külföldi oldalakon. Csinált valaki ilyet? Olyan ötletem is volt, hogy a projektor (pirossal jelölve) köré épített "doboz" hátsó falát a szoba mögötti lépcsőház felé megnyitom, így biztosítva a projektor szellőzését, viszont ezen keresztül a hang is jobban kijutna a szobából. Mit gondoltok?
- az atmos előkészítéssel kapcsolatban: érdemes-e ebbe a szobába; ha igen, 2 vagy 4 leendő hangszóróval tervezzek (előnyök/hátrányok?)
Bocsánat a sok szövegért. Ha valaki veszi a fáradtságot, előre is köszönöm a véleményt, tanácsot 

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Deadpool »


...gondoltam érdekes lehet.
Még ha egyelőre teljesen bizonytalan is a dolog, de a lehetőség benne van. Még az is lehet, hogy később összejön.
Másnál még ennyi potenciál sincs egy moziszoba építésére, így érdekes a dolog. Várjuk a lehetséges fejleményeket.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: feherlaci »

Az ingatlanról, a felbontandó szobáról készült képek, a betömedékelt  pincéről készült, viszonylagosan pontosan méretezett rajz nélkül, feleslegesen gondolkodtok ...

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: violin »



Fogalmam sincs, hogy egy ekkora tér kipucoltatása milyen költségekkel jár, soha életemben nem volt ilyennel dolgom.
Még megközelítő számot sem tudok.

Attól függ.....Ha konténerrel viheted el, akkor kb 3e Ft/m3....Ha kihordod az udvarra, és Bobcat+teherautó párossal viheted el, akkor meg nagyjából 4e Ft/m3 árral számolhatsz.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Engedd el a dolgot!
Szerintem

Teljesen egyetértek. Hatalmas költség egy megjósolhatatlan végeredményért. Azt az összeget költsd a jelenlegi mozidra, sokkal előbbre jutsz, mindenféle kényelmetlenséget elkerülve.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Tamoo »



Fogalmam sincs, hogy egy ekkora tér kipucoltatása milyen költségekkel jár, soha életemben nem volt ilyennel dolgom.
Még megközelítő számot sem tudok.

 
Én nem mernék belefogni. Ha még a költségeket nem is nézzük, rengeteg nyűg és meló. Az eredmény meg kétséges, lehet nem véletlenül lett lezárva. Lehet még egyszer annyit kell ráfordítani pluszban, hogy élhetővé tedd.... visszatemetni már nem akarnád. Mégiscsak egy ablaktalan pince, szellőztetést ki kell építeni (lehet aktívat), de még amellett is necces ha vizesedik. Bár én nem értek hozzá ....
Legyen szerencséd ha belevágsz! 
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
dualcs5000
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 17:38
Értékelés: 378

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: dualcs5000 »


Engedd el a dolgot!
Szerintem

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »

Fogalmam sincs, hogy egy ekkora tér kipucoltatása milyen költségekkel jár, soha életemben nem volt ilyennel dolgom.
Még megközelítő számot sem tudok.
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
PatrolY61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2016.04.15., pén. 19:48
Értékelés: 10

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: PatrolY61 »

Kívülről nem lehet csinálni bejáratot mint pl. egy garázs bejáró, könnyebb lenne elhordani a sittet a parketta is megmaradna és így nem kell vele kapkodni bármikor lehet dolgozni a lakásban megmarad az élettér.
Benq W1300
Screenline Amleto 136"
Yamaha RX-A3050
Panasonic BDT 500, Egreat A-10
Klipsch RP-8000F, RP-504C, RP-502S, Dynavoice IC8  
Sub:SVS SB-4000
Aq, Inakustik,Van Damme
Technics SL 1210 GR 

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Közben kaptunk egy másik papírt is a hölgytől, kiderült pontosan 37,62m2-es terület, se ablak, se semmi. A papírra annyi van írva, hogy "megszüntetve, tömegelve". Hogy ez a tömegelés pontosan mennyi sittet jelent, nem tudom. De az biztos, hogy pár miatyánkat elfogunk mormolni.
 
Ja és igen, hogy válaszoljak, a parkettát is bombázni kell, ami egyébként 3 éve lett lerakva, mondjuk nem a legdrágább darabok.
 
Szóval ez a tündérmese sok fejezetes.

Kalandos fefedezés. Reméljük csak felületesen tömegelték be azt a pincét. 60m3 anyagot kihordani a lakáson keresztül nem kis meló lesz. Szedj össze csapatot, nehogy rámenjen az egészséged. Pár képet dobhatnál a munkafázisokról.
 
Kicsit aggasztó, hogy anno valamiért nem engedték lakhatóvá tenni...

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »


Közben kaptunk egy másik papírt is a hölgytől, kiderült pontosan 37,62m2-es terület, se ablak, se semmi. A papírra annyi van írva, hogy "megszüntetve, tömegelve". Hogy ez a tömegelés pontosan mennyi sittet jelent, nem tudom. De az biztos, hogy pár miatyánkat elfogunk mormolni.
 
Ja és igen, hogy válaszoljak, a parkettát is bombázni kell, ami egyébként 3 éve lett lerakva, mondjuk nem a legdrágább darabok.

Szóval ez a tündérmese sok fejezetes.
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Bár egyelőre sok köze nincs ennek a hsz-nek (még) a topichoz, csak érdekességként gondoltam megosztom.
10 éve költöztünk párommal, egy társasház földszinti 100m2-es saját lakásba. A hét elején olyan történt amitől még ma sem ocsúdtam fel. A régi tulaj a mellettünk lévő lakásba költözött, átjött hozzánk, beszélgettünk, és áthozott a lakásunkról jópár régi papírt, köztük egy 1970-es tulajdoni lapot, és alaprajzokat. Na most, mint kiderült a kedves idősnéni anno elfelejtette mondani, hogy az egyik szoba alatt befalazásra került, parketta rá stb, ami teljesen el lett rejtve egy közel 30 m2-es pince-raktár-nemtudjapontosanmi, ami az új tullapon és alaprajzokon ennek köszönhetően már nem szerepelt. Állítólag akkoriban a hölgy nevén volt, de használatba nem vehette (senki nem tudja mi alapján).
Nos, utána jártunk és kiderült, hogy semmi akadálya annak, hogy a befalazott lejárót felbontsuk és lakhatóvá tegyük. A hölgy állítása szerint egyszerűen egy rahedli sittel töltötték fel, tehát vélhetően háborús állapotok vannak odalent.
De a lényeg, mindig arról álmodtam, hogy de jó lenne egy olyan helyiség ahol egy moziszobát kitudnék alaktani, és alkalomadtán elvonulhatok. Basszus erre kiderül, hogy 10 éve ott aludtam felette...
Úgyhogy a moziszoba még messze van, de a hely ha Isten is úgy akarja adott lesz.
Elnézést hogy picit offoltam, de gondoltam érdekes lehet.
Nem semmi történet. Akkor ezt úgy kell elképzelni, hogy a szobában fel kell szedned a parkettát, aztán feltörni a betont és kiszedni a min. 60m3 snittet? Nem lesz kis meló, a koszról és porról nem is beszélve. Ablak, ajto ezek szerint nincs rajta? Vajon mennyire lehet vizes és vajon mennyi mindent kell majd megcsinálni, hogy egy elhető teret alakits ott ki. Drukkolok, hogy összejöjjön, mert jó kis mozi barlangot lehetne összehozni.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


 
Mennyire mázlista vagy, bárcsak én találtam volna ilyen helyet ....
Biztos kell rá egy kis ráforditás de csinálhatsz kényelmesen egy jó szobát magadnak. ..hajrá -
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
nordost
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 947
Csatlakozott: 2009.07.24., pén. 21:53
Értékelés: 146

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: nordost »


Azt nem lesz gyönge kitermelni akkor.....
Viszont lehet találsz érdekes dolgokat...
Sok Sikert!!!
-dobhatsz fel egy képet ha majd megbontásra kerül-
Én sztem jobban izgulok mint te.

Avatar
Aleksz83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2013.02.12., kedd 12:32
Értékelés: 91

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Aleksz83 »

Bár egyelőre sok köze nincs ennek a hsz-nek (még) a topichoz, csak érdekességként gondoltam megosztom.

10 éve költöztünk párommal, egy társasház földszinti 100m2-es saját lakásba. A hét elején olyan történt amitől még ma sem ocsúdtam fel. A régi tulaj a mellettünk lévő lakásba költözött, átjött hozzánk, beszélgettünk, és áthozott a lakásunkról jópár régi papírt, köztük egy 1970-es tulajdoni lapot, és alaprajzokat. Na most, mint kiderült a kedves idősnéni anno elfelejtette mondani, hogy az egyik szoba alatt befalazásra került, parketta rá stb, ami teljesen el lett rejtve egy közel 30 m2-es pince-raktár-nemtudjapontosanmi, ami az új tullapon és alaprajzokon ennek köszönhetően már nem szerepelt. Állítólag akkoriban a hölgy nevén volt, de használatba nem vehette (senki nem tudja mi alapján).

Nos, utána jártunk és kiderült, hogy semmi akadálya annak, hogy a befalazott lejárót felbontsuk és lakhatóvá tegyük. A hölgy állítása szerint egyszerűen egy rahedli sittel töltötték fel, tehát vélhetően háborús állapotok vannak odalent.

De a lényeg, mindig arról álmodtam, hogy de jó lenne egy olyan helyiség ahol egy moziszobát kitudnék alaktani, és alkalomadtán elvonulhatok. Basszus erre kiderül, hogy 10 éve ott aludtam felette...

Úgyhogy a moziszoba még messze van, de a hely ha Isten is úgy akarja adott lesz.

Elnézést hogy picit offoltam, de gondoltam érdekes lehet.
Kár érte, kiváló ügynök volt...

Kép: Panasonic P42G30E
AVR: Sony STR-DA5300ES
Médialejátszó: Mede8er MED600X3D
Hangsugárzók - Front: Dali Zensor 7 / Center: Dali Zensor Vokal / Surround: Dali Zensor 1 / Sub: Dynavoice Thunder T-12

Kábelek: Kép->AVR: AQ Cinnamon; AVR->Mede8er: AQ Chocolate
Hangfalkábelek: Front és Center: AQ Rocket 44; Surround: AQ X2...loading; SUB: Audioquest Boxer
Táp: Valhalla, Fapaci T3

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." - Bruce Lee
 

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: MGMART »


https://www.youtube.com/watch?v=tOjJ2BhKCnw
Miért kell ilyenekkel borzolni a kedélyeket
 
Írtam PM-et , kértem egy kis infót.Olvastad?

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »


Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Ez a nappaliból van kívülről. A jobb ajtó az alaprajzon bal alul van.
Így már világos. 
 
Én a helyedben maradnék az 5.1 nél, mivel nem nagy az alapterület és a kevesebb néha több! 

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Nem a tetőtérben, hanem alul. Mivel ki kéne bontani a tokot, azt nem szeretném, mert nemrég lett berakva. A jobb oldali ajtó a bejárat.
 
image.jpg

Lehet, hogy csak nekem nem világos (elnézést az értetlenségemért) de a rajzon egy ajtó van, a képen pedig kettő...  
 


Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: feherlaci »



 
Jó lenne valahogy a 7.1, de fingom sincs hogyan.
Esetleg az ajtó fölé, de az már 2 méter magasan lenne.
 


Ha az oldalsugárzókat, vagy csak az ajtó melletti hangsugárzót mobil állványra teszed, megoldott a 7.1. 
Ajtó fölé ne! Mondjuk ezt te is érezted/tudtad.
 
Nálam is alul-felül ajtók vannak.

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Cutler »



Nem a tetőtérben, hanem alul. Mivel ki kéne bontani a tokot, azt nem szeretném, mert nemrég lett berakva. A jobb oldali ajtó a bejárat.
 
image.jpg

Nálam nincs jobb oldali. Csak egy alsó, meg egy felső

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Szerintem felül az ablak lehet, akkor meg pont oda esne a másik oldali surr. (ha pontos a vázlat).
Ja, hogy az egy ablak. Akkor 5.1(.2).

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”