Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moziszoba építés

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Tegnap délután látogatóban voltam Avglas fórumtársál. Természetesen a mostani helyzetre való tekintettel, betartva a kötelező biztonsági előírásokat.
A dedikált moziszoba a tetőtérben található, az oda felvezető lépcsőknél már printelt mozis képek hívják fel magukra a figyelmet. A lépcső tetejénél szemben van a mozi bejárata. Jobbról egy kicsi szauna, balról meg egy fürdőszoba található. Utóbbi azért is említésre érdemes, mert itt kapott helyett a natív 2.37:1-hez képarányú Barco Optix. Ez igazából egy kényszer megoldás miatt került ide, a moziszobából nem tudta ugyanis megvetítení, a 2.8m széles cinemascope, oldalró maszkolható vásznat(ami valaha évekig nálam teljesített szolgálatot, szerettem nagyon). Viszont minden rosszban van valami jó elven, így viszont bent a moziban szinte 0 a vetítő zaja. Mielőtt valaki elkezdi csóválni a fejét, hogy mi a bánatot keres egy vetítő egy fürdőszobában, azt megnyugtathatom, hogy tökéletesen megoldotta a párától való védelmet a házigazda. Egy zárt dobozban van ugyanis a vetítő, ami használatkor 3 oldalról is nyitható, igy kellően tud szellőzni működés közben. Ha viszont minden oldala zárva van, akkor nem tud a pára behatolni, amire egyebbként különben sincs sok esély, mivel nagyon ritkán van csak használva a ház eme zuhanyzója.
Na, de térjünk vissza a moziszobára.
Belépve igencsak csinos belső fogadott, puha padlószőnyeggel, ledes dobogóval, igényes oldalfalakkal és Avglas párja által elkészített nagyon profi, kazettás, csillagos égboltos mennyezettel.
Mivel ez egy tetőtéri szoba, nem teljesen szabályos az egyik oldala, ott van ugyanis 2 tetőtéri ablak. De ez inkább még tetszetősebbé tette számomra a szobát.
Az ülőalkalmatosságok még nem véglegesek, a lényeg, hogy egy ideig még tökéletesen ellátják a funkciójukat.
Nézzük gyorsan a szoba elektronikáit.
Dune médialejátszó, Anthem Avm-60 processzor, Emotiva xpa-3 az lcr-ek hajtásához, és Arcam végfok a surroundok és az atmosokhoz.
A hangsugárzó szett az XTZ cég dobozai, a szubok pedig ML Dynamo 1500x-ek(szintén jó ismerőseim😜).
A rendszer már be volt üzemelve, amikor beléptünk a szobába, de még nem teljes sötétségnél is feltűnt a Dune menüjének éles, nagy fényerejű képe. Aztán inditottuk is a szomásos demo jeleneteket, RPO, Everest, JW 2-3, Terminator Genisys, Galaxis őrzői, Oblivion, Ford v Ferrari, Bohém rapszódia, Csillag születik.
Kezdjük a hanggal. Mivel még soha nem hallottam XTZ hangsugárzókat kiváncsi voltam mit is tudhatnak és bevallom őszintén, hogy kellemesen csalódtam bennük. Méreteiket meghazudtolóan nagy és testes hangot produkátlak, kellően részletesen és precízen tolmácsolva a filmek hangjait. A lenti 5 csatornát szépen egészítették ki a mennyezei atmosok, frankón megvolt a buborék hatás.A Logan szubok meg rendesen tették a dolgukat, nagyon jó mélyekkel egészítve ki az XTZ-ket. A zenei filmek is nagyon szépen szóltak, talán a Bohém rapszódiánál éreztem egy kicsit, hogy túl sok a hangerő és számomra mintha kiabálóssá vált volna már a hang. De nagyon egyben van ez a hang, az Anthem proci szépen vezényelte a rendszert.
A kép. Hát az nagyon ott van😅
Ugye hasonló a Barco, mint nálam a PD, de azért mégse. Nagyon állat a 2,37-es chip, látni lehet, hogy a vetítő minden pixele látható a vásznon és ez a fényerőn kívűl a kép tisztaságán is látszódott. Magán moziban én ennél természetesebb, élesebb, nyugodtabb, egyenletesebb mozgásmegjelenítésű képet nem nagyon láttam még, pedig már jópár vetítőt volt alkalmam szemügyre venni. bravo.gif
Avglas említette, hogy gondolkozik AT vászon cserén, ami természetesen sokat dobna, az lcr-ek elhelyzhetőségével a frontoldal hangzásán, de mivel a vetítő csak picivel nagyobb méretet tudna megvetíteni, mint a jelenlegi, szerintem kár emiatt szétdönteni ezt az alapvetően remek szobát.
Köszönöm a lehetőséget, pöpec szobába nyerhettem belépést leborulok.gif

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Morph írta:
2020.04.21., kedd 11:46
A klíma működését nem fogja befolyásolni a vászon egy meleg nyári napon?
Továbbá a vásznat nem fogja bemozgatni a kiáramló levegő?
itt az egyik megalkuvás
klímát meg inkább kiegészítő fűtésre használjuk, hűteni nem nagyon szoktunk
meg nyáron nem az a terv, hogy állandóan ezt nézzük, ezért is születhetett ez a megoldás
alap esetben ha vászon lent, akkor a klíma nem mehet... :D
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Morph »

A klíma működését nem fogja befolyásolni a vászon egy meleg nyári napon?
Továbbá a vásznat nem fogja bemozgatni a kiáramló levegő?
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Online
Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Tegnap megérkeztek az új játékosok
Szeretném megköszönni mindenkinek akik segítettek a tapasztalataikkal, ajánlataikkal, véleményükkel és a kiválasztással
Pár gondolat a telepítésről:
A nappalis megoldás továbbra sem teljesen jó megoldás erre a hobbira. De sajnos sokan ott műveljük egyéb okok miatt... Sok a megalkuvás, kacifántos megoldás stb. Rengeteg mérés előzte meg a kiválasztást a felszerelhetőség miatt is amint azt mindenki látja. Mindenhol el kellett férni a vászonnak. Klíma, oldalfal, konzol, polcok (az asszonynak) és egy rakat egyéb tényező :) De meglett az eredménye. A végállást még be kell majd állítani. Viszont van egy szuper funkciója a vászon távjának mégpedig az, hogy triggerként tud működni, így nem kell kivezetékelni ezt is. Ez is egy szempont volt a választásban. Nekem ez nagyon bejön. Egy kis kábellel össze kell kötni a projival és a jelet ő küldi a vászonnak. A másik szuper dolog, hogy a felszerelésnél a vászon teteján lévő rögzítési pontok egy sínben mozognak (csúszkálnak), így a rögzítés ésaz utána állítás is nagyon egyszerű és ha a konzolok nem is férnének el szimmetrikusan, nem gond, mert csak arrébb kell csúsztatni és kész. Ez sok vászonnál hiányzik, pedig nagyon nagyon jó dolog ott, ahol gondok lehetnek a pontos elhelyezéssel.
A projektor telepítése még várat magára, mert keresem az ideális helyet. Plafon kizárt, ezért valószínű egy oldalfali karral oldom meg. Ahova már kivezetékeltem addig nem tudom ezt a projit elvinni, mert túl messze lenne és a kép már nem férne el a vásznon. Na ez egy újabb gond lett már a legelején a tervezásnek, hogy akkor hogyan is tovább, ezért is nincs még mindig meg a konkrét helye. Egész jó a korrekciós lehetőség, ezért is itt lehet eléggé "pontatlanul" telepíteni. Addig mobil lesz a megoldás, de reményeim szerint a hétvégére már azt is lesz időm kivitelezni.
Pár kép akkor:
Csatolmányok
IMG_20200420_205218.jpg
IMG_20200420_205218.jpg (2.16 MiB) Megtekintve 2935 alkalommal
IMG_20200420_200831.jpg
IMG_20200420_200831.jpg (1.81 MiB) Megtekintve 2935 alkalommal
IMG_20200420_113559.jpg
IMG_20200420_113559.jpg (3 MiB) Megtekintve 2935 alkalommal
IMG_20200420_111842.jpg
IMG_20200420_111842.jpg (2.67 MiB) Megtekintve 2935 alkalommal
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Morph írta:
2020.04.18., szomb. 21:30
Mintha csak Den mester szavait idéznéd. 36_1_11.gif
Jaja, én is majdnem megkérdeztem, hogy Den te vagy? 31_1_21.gif

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 551
Tartózkodási hely: Érd

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Morph »

onkyo607 írta:
2020.04.18., szomb. 08:07
TSanyi írta:
2020.04.17., pén. 21:00
Köszi a képeket! Kíváncsi leszek mi lesz a tapasztalat a vászonnal. Vagy ha maradt anyag összehasonlítva thxfan Lumene-jéhez képest mit mutat.

Nem csináltál a vászonnak keretet?

Optikailag dob a képen, plasztikusabb tőle a kép meg kontrasztosnak hat azt olvastam valahol.. Próbáld ki legközelebb.

Jó lesz ez, csak csináld!
Ez az egész projekt azért jött létre mert a jelenlegi helyzet miatt húzódik a lakás átalakítás.Szóval itthon vagyok és felütött nálam a tehetetlenség és az unatkozás.
Valóban nem csináltam keretet mert nem ez lesz a végleges helye.
De amilyen feketéje és kontrasztja van nem kötelező a keret! Epson-on vissza is kellett vennem a kontrasztot.
Vetített képe szó szerint lefolyik a vászonról.Azt kell megszoknom hogy a szememnek és az agyamnak nyugtató egy film megnézése.Még a jót is szokni kell. :D
Képi részlet az előző vásznamhoz képest mint egy led tévénél. Hangilag az alsó tartományból 2db-t a felsőből 3-3.5db-t fog le.
Thxfan jövő hét elején jön hozzám.Majd megírja a látottakat és a hallottakat.
Most lépek mert a projektort még hátrább kell költöztetnem! 36_1_11.gif
Mintha csak Den mester szavait idéznéd. 36_1_11.gif
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

onkyo607 írta:
2020.04.18., szomb. 17:13
@Hiccusz Brightness-t állítottam. Eco módba használom mert így is tökéletes kapott kép.
Így már érthető, hogy sötét felületek esetén, lejjebb véve azt, javult a kontraszt (hiszen ezzel a dinamika tartományát növelted meg a vetítőnek).

onkyo607

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Mai nap végül basszus csapda építésével telt el.Mivel a 41hz-el még megakarok verekedni.Olyan szobát akarok amibe nincs semmi eq-va. Egyik oldal kész van és sikerült 4db letornázni a nagy kiemelésből.Még van 5db hátra de holnap elkészítem a második basszus csapdámat. Jó hír még hogy a basszuscsapda hatására front rész is javult.


IMG_20200418_170317.jpg
IMG_20200418_170317.jpg (2.86 MiB) Megtekintve 2794 alkalommal


@Hiccusz Brightness-t állítottam. Eco módba használom mert így is tökéletes kapott kép.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

onkyo607 írta:
2020.04.18., szomb. 11:53
Két dolog véget. Egyrészt sötétebb fal adottsága véget.Másrészt a vászon véget.Milyen arányban azt pontosan nem lehet kiszámolni. De egy biztos keret nélkül is brutális a kép minősége. Ajánlott termék ez a vászon.Tudja amit kell megfelelő minőségben.:smile32:

Közbe helyesbítek a fényerőt vettem vissza nem a kontrasztot. Rosszul írtam az előző beírásomban.
Sejtettem, mivel a kontraszt állítása fordítottan áll arányban a szoba világosságával. Minél sötétebb, annál inkább emelhető a kontraszt mértéke. Fordítva ugyanígy igaz. Minél világosabb egy helyiség, annál alacsonyabb kontraszt állítási érték lesz jó (hiszen a világos falak, fény mind-mind elfedi a világos részeket). Nyilván ezek addig a pontig érvényesek, ahol még vagy már megvalósul a fehér részletezettség (234-235).

Fényerő alatt mit értesz? Brightness-t vagy a fénykibocsátás mértékét vetted vissza (rekeszt vagy íriszt zártad össze, "mid" vagy "low lamp" módba állítottad át?).

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: thxfan »

onkyo607 írta:
2020.04.18., szomb. 08:07

Képi részlet az előző vásznamhoz képest mint egy led tévénél. Hangilag az alsó tartományból 2db-t a felsőből 3-3.5db-t fog le.
Thxfan jövő hét elején jön hozzám.Majd megírja a látottakat és a hallottakat.
Jó lett a frontoldal, gratula :tutiok:

Fogok majd menni, mert nagyon kíváncsi vagyok, sok minden változott nálad amióta ott jártam. Még a három centeres megoldást sem hallottam, az is nagyon érdekel.

Szerintem ilyen vászonanyag minta volt annó nálam próbán, nem műanyag tapintású, hanem inkább rendes szövet szerű. Arra emlékszem, hogy minden szín szép volt, de a fekete valami brutál jó volt rajta.

Becsatolom a korábbi fotóimat erről az anyagról, nagyon hasonlónak tűnik:
Csatolmányok
2.jpg
2.jpg (117.32 KiB) Megtekintve 2578 alkalommal
1.jpg
1.jpg (1.13 MiB) Megtekintve 2578 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

onkyo607

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Két dolog véget. Egyrészt sötétebb fal adottsága véget.Másrészt a vászon véget.Milyen arányban azt pontosan nem lehet kiszámolni. De egy biztos keret nélkül is brutális a kép minősége. Ajánlott termék ez a vászon.Tudja amit kell megfelelő minőségben.:smile32:

Közbe helyesbítek a fényerőt vettem vissza nem a kontrasztot. Rosszul írtam az előző beírásomban.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

onkyo607 írta:
2020.04.18., szomb. 08:07
TSanyi írta:
2020.04.17., pén. 21:00
Köszi a képeket! Kíváncsi leszek mi lesz a tapasztalat a vászonnal. Vagy ha maradt anyag összehasonlítva thxfan Lumene-jéhez képest mit mutat.

Nem csináltál a vászonnak keretet?

Optikailag dob a képen, plasztikusabb tőle a kép meg kontrasztosnak hat azt olvastam valahol.. Próbáld ki legközelebb.

Jó lesz ez, csak csináld!
Epson-on vissza is kellett vennem a kontrasztot.
Minek köszönhetően kellett visszavenned?

onkyo607

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

TSanyi írta:
2020.04.17., pén. 21:00
Köszi a képeket! Kíváncsi leszek mi lesz a tapasztalat a vászonnal. Vagy ha maradt anyag összehasonlítva thxfan Lumene-jéhez képest mit mutat.

Nem csináltál a vászonnak keretet?

Optikailag dob a képen, plasztikusabb tőle a kép meg kontrasztosnak hat azt olvastam valahol.. Próbáld ki legközelebb.

Jó lesz ez, csak csináld!
Ez az egész projekt azért jött létre mert a jelenlegi helyzet miatt húzódik a lakás átalakítás.Szóval itthon vagyok és felütött nálam a tehetetlenség és az unatkozás.
Valóban nem csináltam keretet mert nem ez lesz a végleges helye.
De amilyen feketéje és kontrasztja van nem kötelező a keret! Epson-on vissza is kellett vennem a kontrasztot.
Vetített képe szó szerint lefolyik a vászonról.Azt kell megszoknom hogy a szememnek és az agyamnak nyugtató egy film megnézése.Még a jót is szokni kell. :D
Képi részlet az előző vásznamhoz képest mint egy led tévénél. Hangilag az alsó tartományból 2db-t a felsőből 3-3.5db-t fog le.
Thxfan jövő hét elején jön hozzám.Majd megírja a látottakat és a hallottakat.
Most lépek mert a projektort még hátrább kell költöztetnem! 36_1_11.gif

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Avglas írta:
2020.04.18., szomb. 07:03


Esetedben van olyan szomszédos szoba ahová átrakhatod a projit?
Igen! Csak annyira nincs jóban a szomszéddal hogy ő hallgassa a vetítő zúgását! 31_1_21.gif

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 112

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Avglas »

Quetz írta:
2020.04.17., pén. 21:45
onkyo607 írta:
2020.04.17., pén. 17:32
@ Quetz Minden szoba más. Tanácsokat így hiába adnék nem érne semmit.
...Lásd engem, aki sok mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy nem lesz elég messze a vetítő a vászontól. bocs.gif
Megnyugodtam, nem vagyok egyedül :D
Ugyanezen okból nekem a fürdőből kell vetíteni...

Esetedben van olyan szomszédos szoba ahová átrakhatod a projit?
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Quetz »

onkyo607 írta:
2020.04.17., pén. 17:32
@ Quetz Minden szoba más. Tanácsokat így hiába adnék nem érne semmit.
Félre értettél, nem tanácsot kértem. Csupán arra gondoltam, lehetne tanulni abból, hogy milyen kihívásokon keresztül jutottál el oda, hogy most elégedett vagy az akusztikával.Ez másnak adhat ötletet, hogy ja igen, arra nem is gondoltam... Lásd engem, aki sok mindenre gondoltam, csak arra nem, hogy nem lesz elég messze a vetítő a vászontól. bocs.gif
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Köszi a képeket! Kíváncsi leszek mi lesz a tapasztalat a vászonnal. Vagy ha maradt anyag összehasonlítva thxfan Lumene-jéhez képest mit mutat.

Nem csináltál a vászonnak keretet?

Optikailag dob a képen, plasztikusabb tőle a kép meg kontrasztosnak hat azt olvastam valahol.. Próbáld ki legközelebb.

Jó lesz ez, csak csináld!

onkyo607

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Elkészült de van még hátra egy-két finomítás. Elektronika és a hangszigetelt ajtók beépítése.

IMG_20200417_165749.jpg
IMG_20200417_165749.jpg (1.17 MiB) Megtekintve 2245 alkalommal
IMG_20200417_165818.jpg
IMG_20200417_165818.jpg (3.98 MiB) Megtekintve 2245 alkalommal


@nemmtom Szívesen várlak!

@ Quetz Minden szoba más. Tanácsokat így hiába adnék nem érne semmit.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

onkyo607 írta:
2020.04.16., csüt. 20:45
Akkor legyen "szerényen" referencia! :D
Tetszik vagy nem tetszik erre csak azt tudom mondani: "Azért mert úgy szól!" 36_1_11.gif
Hmm ez jól hangzik, be lehet jelenkezni egy demóra esetleg? Nem erőszak csak a kíváncsiság hajt :D természetesen a covid után :D
Megértem ha német mondasz ..
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ez meg csak az előjáték az igazi mozidhoz!😁

Kipróbalod a megoldásokat....

Jók lehetnek ezek az Adamok!
Csak így tovább!

Rakhatnál fel képet a vászonról is. Akár a felületeről is!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Quetz »

onkyo607 írta:
2020.04.16., csüt. 19:11
A falra nem került csak szövet. Volt itthon szivacs is amit kipróbáltam de mérés után leszedtem mivel túl csillapította a szobámat.Közbe megérkezett a vászon is és felkerült a helyére. Alsó rész takaró keret majdnem kész már csak a szövetellés hiányzik. Fal miatt az akusztika tényleg gatyába rázódott. Dirac-ra valóban nincs szükség.Száműzve lett.
Így összességében hangilag 60 százalék többletet kaptam. Eszméletlen..............
Adam-ok megmutatták mit tudnak egy jó akusztikai szobába. Bátran kimerem mondani a szobám most már referencia. ;peace;
Van esetleg képed/vázlatod az akusztikai kezelésről? Szerintem sokan küzdünk ezzel, minden ötlet segít :smile32:
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

onkyo607

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Akkor legyen "szerényen" referencia! :D
Tetszik vagy nem tetszik erre csak azt tudom mondani: "Azért mert úgy szól!" 36_1_11.gif

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Szerencsés vagy, hogy megtaláltad az ízlésednek megfelelő hangot netán képet is de egy kérdésem volna, hogy mitől referencia ez a mozi? Nem megbántani akarlak (biztos jó a cucc) csak szerényen érdeklődnék? Amennyiben kifejtejtenéd rendkívül hálás lennék a válaszért.... előre is köszönöm a választ :D
"Az igazi barát szemből támad."

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

onkyo607 írta:
2020.04.16., csüt. 19:11
Bátran kimerem mondani a szobám most már referencia. ;peace;
“Referenciát” csak akkor jelentésük ki, ha Szepi is megtalálta a “mélyeket” Nálad ;)

onkyo607

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

A falra nem került csak szövet. Volt itthon szivacs is amit kipróbáltam de mérés után leszedtem mivel túl csillapította a szobámat.Közbe megérkezett a vászon is és felkerült a helyére. Alsó rész takaró keret majdnem kész már csak a szövetellés hiányzik. Fal miatt az akusztika tényleg gatyába rázódott. Dirac-ra valóban nincs szükség.Száműzve lett.
Így összességében hangilag 60 százalék többletet kaptam. Eszméletlen..............
Adam-ok megmutatták mit tudnak egy jó akusztikai szobába. Bátran kimerem mondani a szobám most már referencia. ;peace;

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”