Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moziszoba építés

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Moziszoba fekete felületeire jó lehet a Musou Black, vannak fent videok, ez alapján jól nyeli a fényt!

Avatar
Emotiva
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2018.02.14., szer. 08:49
Értékelés: 62

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Emotiva »

-KP- írta:
2021.02.26., pén. 14:11
Emotiva írta:
2021.02.26., pén. 12:12
Érdemes vele foglalkozni vagy inkább a mennyezetbe építhető hangsugárzók felé nézelődjek.
Előre is köszi.
Ezt neked kell eldönteni, hogy be tudsz-e építeni a mennyezeben,vagy sem. Illetve, hogy ki tudsz-e békülni 4 ekkora méretű és leginkább formájú dobozzal a plafonon.
Arra gondoltam hogy az oldalfal és a mennyezet találkozásához tenném fel a hangfalakat.
360 széles a helység 240 magas.
A mennyezetbe kb 8-10 cm mély hangsugárzót tudok beépíteni.
A hangszórók elhelyezésével sem vagyok teljesen tisztában mivel más a dtsx és az atmos követelménye.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Emotiva írta:
2021.02.26., pén. 12:12
Érdemes vele foglalkozni vagy inkább a mennyezetbe építhető hangsugárzók felé nézelődjek.
Előre is köszi.
Ezt neked kell eldönteni, hogy be tudsz-e építeni a mennyezeben,vagy sem. Illetve, hogy ki tudsz-e békülni 4 ekkora méretű és leginkább formájú dobozzal a plafonon.

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

TSanyi írta:
2021.02.26., pén. 13:29
3
Ha ennyiből már lehet hangfalat ajánlani akkor én kérek elnézést hogy eddig ezeket nem osztottam meg! :D
Ennyiből még nem, de ha hozzá teszel még egy milkát annyiból már talán. 😀

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

3 fotelt szeretnék egy sorban, dobogó nélkül. AT vásznat, 280cm széleset. Nem látom a szivárványt, a kiszuperált öreg PD, Barco- tetszenek pláne a 2560-as. Ilyenben gondolkozom. Subok A földön lennének egy elől egy hátul középen. A nézési távolság nekem 280 cm lenne, 1:1 -től közelebb nem szeretnék ülni. A hangsugárzók elhelyezését viszont a szórási képességük meghatározza ezért lenne érdekes majd a típus hogy milyen lenne a hangfal. Színben barna, bézs kombó tetszik fekete plafonnal. Tudom a korom fekete ideálisabb lenne. Tetszik a mélytűzött kárpit, remélem lehet a falon ilyen betéteket is elhelyezni, de ezt majd az akusztika megmondja, hogy ne legyen bedöglesztve a szoba. A hangfalak elött hangátersztő vászon lenne, rányomtatott képpel. Mivel barnás lesz a színvilág, árra gondoltam hogy szépia stílusban nyomtatnám.

Hirtelen ennyi....

Ha ennyiből már lehet hangfalat ajánlani akkor én kérek elnézést hogy eddig ezeket nem osztottam meg! :D

Avatar
Emotiva
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2018.02.14., szer. 08:49
Értékelés: 62

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Emotiva »

Atmos kiépítésével kapcsolatban kérnék egy kis segítséget.
Az egyszerüség miatt néztem ki az SVS Elevation hangfalait.
SVS-Prime-Elevation-Dolby-Atmos-DTSX-Auro-3D-hangfal.jpg
SVS-Prime-Elevation-Dolby-Atmos-DTSX-Auro-3D-hangfal.jpg (44.82 KiB) Megtekintve 1688 alkalommal
Érdemes vele foglalkozni vagy inkább a mennyezetbe építhető hangsugárzók felé nézelődjek.
Előre is köszi.

Avatar
Vukkeinstein
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 17:12
Értékelés: 677

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vukkeinstein »

TSanyi írta:
2021.02.26., pén. 10:10
Köszönöm a támogatásokat! 31_1_21.gif


Az nem baj ha valaki légvárakat épít... amíg nem akár beköltözni! 31_1_21.gif
A hozzászólásokat olvasva nekem a Belga együttes,balga zenéje ugrik be nem pontosan idézve "nagyszerű" szövegüket :
Ha nem kezded el most rögtön azabaaaj
Ha nem kérsz időben tanácsot azabaaaj.
Ha túl előre látóvagy azabaaaj.
Ha vékonyak a falak azabaaaj.

Ha nemtudod,hogy melyik a tuti azabaaaj.
Ha meg azt hiszed,hogy ez a tuti azabaaaj.
Ha túlkicsik a membránok azabaaaj.
Ha díy cuccokban gondolkodsz azabaaaj.
Ha valami gyáriban,akkor meg azabaaj.
Ha nincs konkrét elképzelésed azabaaaj.
Ha megváltozik a szélirány azabaaaj.
Ha a helyiség mérete változik az is baaaj.Ja az nem baaaj!Főleg ha nagyobb lesz! :D
Sanyikáááám lesz itt még baaaj.
Úgyhogy szerintem csináld (úgy,ahogy itt a legtöbben létrehozták a saját mozijukat) a saját elképzelésed szerint,ahogy neked jól esik : ;peace;

Ui: Azabaaaj......

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Valahol ott ment el a dolog, hogy az álmodozás az ötletelés és a tervezés különböző fogalmak.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Szerintem Tsanyi esetén egy probléma van igazán. Nem az, hogy moziszobát szeretne, nem is az, hogy tervez, hogy előre próbál gondolkodni, hanem az, hogy hiába fordult meg az elmúlt években rengeteg moziszobában, hiába gyűjtött információ hegyeket, akár innét a fórumról, akár konkrét emberektől és valószínűleg az internet egyébb helyeiről, nincs egy határozott elképzelése, ami mentén el lehetne indulni.
Ennyi idő után is ott tart, hogy soha nem hallott típusú hangsugárzókról érdeklődjön. Gyakorlatilag azon kívűl, hogy a mozi leendő szobája megvan és, hogy 7.1.4-es atmos elrendezést szeretne, semmi egyértelmű irányt nem jelölt ki. Így pedig nagyon nehéz tanácsot adni.
Nem tudni, hogy hány fotelt szeretne a szobában. 1 v 2 soros elrendezésben, dobogón. Nagyon nem mindegy, hogy hol lesz a hallgatási pozíció, az akusztika szempontjából. Ha egy sor lesz, akkor rugalmasabban lehet a fotelsorral bánni, ha 2, akkor már nem annyira. De ezek nélkül azt se tudni, hogy hova kerülnek az oldalsó és hátsó, valamint atmos dobozok.
A frontoldalnál sem mindegy, hogy mekkora vásznat szeretne, milyen fajtát, AT v normál, honnét akarja ezt megvetíteni. Fullhd v. 4K-ban gondolkozik, szivárványlátó v sem, dlp v lcd. AT esetén előtétfalat is akar a szubokat az lcr-ek közé v alá akarná elhelyezni. Ezekhez azért nem ártana valami konkrét típus, hogy ténylegesen lehessen tervezni.
De Sanyinál vagy az ár miatt esik ki sok hangsugárzó v a mérete miatt. De közben meg legyen ütős is és zenei is.
Nehéz így, hogy minden homályos.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Tamoo írta:
2021.02.26., pén. 10:32
Tud ezzel kapcsolatban valaki széleskörűen elfogadott ajánlást?
A logikus gondolkodás itt is segít.

HiFi vs mozi... A filmek hangjában általában több az atmoszféra effekt, jobban meg van bolondítva a térhatás, mivel ez ugyanolyan kreatív eszköz az alkotok kezében, mint a képkivágás, rekeszérték, mélységélesség. De a képi látvány is segít az agyunknak a térélmény előállításában, ami a HiFi-nél ugye nincs. Ezért a házimozi szobákban kissé alacsonyabb utózengési érték a javasolt, de nem csak az átlagérték fontos, hanem az utózengés spektrális eloszlása, oktávonkénti értéke is. Könnyen belátható, hogy ha nagyon más a hangtartományok zengése, az felborítja a hangzási egyensúlyt is.

A megfelelő utózengési érték nem csak a lejátszott anyagtól, hanem a szoba méretétől is függ, nagyobb szobában minden gond nélkül fel lehet menni 0,5 sec környékére, kisebb szobákban 0,3 - 0,4 sec a megfelelő. No de mit jelent, hogy megfelelő a zengés hossza? Ha túl hosszú, az eredeti (direkt) hanghoz túl sok reflexió keveredik, ami agyonvágja az impulzusválaszt, emeli a torzítást, azaz elcseszi a hangminőséget és a szövegérthetőséget is rontja. Ha pedig túl alacsonyra vesszük, akkor a komfortérzetünk fog kellemetlen szintre romlani. Ez egy mérhető paraméter, nem vélemény kérdése. Értékével kapcsolatban évtizedeken keresztül kísérleteztek, manapság az akusztikai tervezés egyik legfőbb szempontja. Ettől persze még le lehet tojni, csak nem érdemes.

Aki mindezt nem tudja és azt gondolja, minél jobban becsillapítja a szobát, annál jobb lesz, téved. Ez ugyanolyan hiba, mint a túlságosan, vagy felemásan zengő tér. Ezt a hibát ezen a fórumon is elkövették páran, amit aztán néha azzal próbáltak megmagyarázni, hogy nekik tetszik. A "tetszés" nem mérhető, megszokni bármit lehet, főleg ha szándék is van rá. De ha azt akarjuk hallani, amit a stúdióban hallottak az alkotók, célszerű követni az ajánlásokat.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

DeLorean írta:
2021.02.26., pén. 09:32
Farkinca moziszobájának építését nemrégen visszaolvastam az elejétől.
Amikor konkrét tanácsot kért, nagyon nem jött segítség. Be is pipult egyszer.
A végén írták páran, hogy - jól bedöglesztette a szobáját. gondolkodik.gif

Ki lehet adni tervező csapatnak és profi moziszoba építőknek is a munkát, de ha valaki ezt nem szeretné, vagy nincs "kedve" hozzá - akkor bizony sokszor neki kell kitalálnia mindent.
A végeredmény farkincát is elégedettséggel tölti el (ha jól olvastam) és mozizgat.
Emlékszem a témára. Viszont azóta se tudom, hogy akkor most moziszobában mi is az ajánlott utózengési idő.
"Zeneszobára" hifis megközelítéssel írnak 300ms-et illetve 300-400ms-et is, de van aki szerint moziszobában lehet csillapítani akár 150-200ms-re is, mert ha az effekt úgy kívánja azt úgyis "zengeti" a hangmérnök/sound designer. Persze ez akkor leginkább attól függ, hogy a film keverésekor milyen utózengési idejű szobába/terembe szánták a produktumot.
Tud ezzel kapcsolatban valaki széleskörűen elfogadott ajánlást? Nem néztem utána, nekem nincs moziszobám.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

TSanyi írta:
2021.02.26., pén. 10:10
Viszont a szoba mérete nem változott ahogy azt SSDWOB is írta....
Esetleg benézhetsz a fejhallgatós topikba is néhány hasznos infóért. :rolleyes:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Köszönöm a támogatásokat! 31_1_21.gif

Bár igazából ez nem is nekem szól természetesen hanem a tervezgetésnek.

Lemmy 9.1 beírása jó poén volt, nem sértődtem még rajta, van is benne valami.

Én szeretek tervezgetni, fejben összerakni. Az is igaz hogy már vagy a 3. mozimnál járok fejben mert "át lett építve"!

Viszont a szoba mérete nem változott ahogy azt SSDWOB is írta....

Az nem baj ha valaki légvárakat épít... amíg nem akár beköltözni! 31_1_21.gif

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

TSanyi írta:
2021.02.25., csüt. 21:45
Avglas, DeLorean is lehet olyan beállítottságú (vagy legalábbis jobban mint mások) mint én.
Mások vagyunk.

Farkinca moziszobájának építését nemrégen visszaolvastam az elejétől.
Amikor konkrét tanácsot kért, nagyon nem jött segítség. Be is pipult egyszer.
A végén írták páran, hogy - jól bedöglesztette a szobáját. gondolkodik.gif

Ki lehet adni tervező csapatnak és profi moziszoba építőknek is a munkát, de ha valaki ezt nem szeretné, vagy nincs "kedve" hozzá - akkor bizony sokszor neki kell kitalálnia mindent.
A végeredmény farkincát is elégedettséggel tölti el (ha jól olvastam) és mozizgat.

Mindenesetre lesz, akinek a hozzászólása csak annyi lesz később is, hogy a lánya is álmodozik az oviban, de nem szabad feladni a reményt. Én biztos vagyok benne, hogy a szobád befejezéséig Lemmy9.1-nek is lesz itt egy olyan hozzászólása, aminek van értelme. :D

;peace;

SSDWOB
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019.05.05., vas. 21:37
Értékelés: 40

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: SSDWOB »

Fish írta:
2021.02.25., csüt. 19:23
... teljesen felesleges bármiről is beszélni..1-2 év hosszú idő, teljesen másképpen fogod addigra látni a dolgot ....
hogy mi van ha szombaton megnyerem az ötös lottót és akkor mire cseréljem a jelenlegi dolgaimat! Full felesleges időpocsékolás..

Bocsi, ha kemény voltam.. Peace! :napsut:
Ha jól értelek, Tsanyi ne tervezzen előre, mert Te se tervezel a lottó ötössel... Abban az esetben, ha Te terveznél az ötös lottóval, akkor Tsanyi is teljesen ok, hogy előre tervez?? gondolkodik.gif

Az, hogy Te megnyered a lottó ötöst, és hogy Tsanyi elkészíti a szobáját ott azért van egy szemmel látható valószínűség különbség. Ha jól emlékszem az ötös lottó 1/42 millió az esély, míg Tsanyi elkészíti a szobáját szerintem ha csak 50 % esélyt adunk, akkor is szemmel látható a különbség!

Önmagában a tervezés létjogosultságát kérdőjelezed meg.... (annak korai szakaszát)

Szerintem jól teszi, hogy tervez. A tervezés útja van olyan jó, jó élmény, mint majdan az elkészülő szoba. Teljesen más úgy elmenni demózni, hogy elmész demózni, vagy úgy mész el, hogy a saját szobád terve elképzelése már a fejedbe van. Teljesen más kérdéseket teszel fel akkor, ha tervben van a szobád (legyen az 1-2 év), mint ha csak beugrasz demózni egyet.

1-2 év alatt kb semmi nem változik, pontosabban olyan ami alapjaiban forgatja fel Tsanyi lehetőségeit. Nem lesz nagyobb a szoba, nem fog sztereó rendszer építeni ha már mozin gondolkozik, és még sorolhatnám.

Én drukkolok, és szerintem is kérdezni kell, mérlegelni, hogy ki mit és talán miért mondja, majd kialakítani a saját állás pontodat!

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Quetz »

TSanyi írta:
2021.02.25., csüt. 21:30
Ha nem sajnálnám a B&W-kat kiszerelném belőle a hangszórókat és Phyton71-el csináltatnék laposabb dobozokat hozzá és beépíteném azt! Csak kellene még hozzá lőni donort! :rolleyes:
A DIYSG mozis hangfalai 20-25cm mélyek, a koaxiális volt sorozat pedig 16cm körül indul. Mivel minden out of stock jelenleg, és az USA import is idő, no meg össze is kell rakni őket, beleférsz a kitűzött határidőbe :D
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Lemmy9.1 írta:
2021.02.26., pén. 07:32
A fiam is álmodozik, hogy Ő lesz Pókember. Az oviban ajánlotta neki a tapasztalt Vasember.
31_1_21.gif

Képzeld! A kislányomnak nem sikerült elérnie otthon valamit az édesanyjánál hiába volt Szófia hercegnőnrk öltözve, és megsértődött. Bevonult a szobájába, majd kis idő múlva előjött és folytatta ugyan onnan, már Elza hercegnőnek öltözve!

Avatar
Lemmy9.1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 864
Csatlakozott: 2020.05.18., hétf. 08:51
Értékelés: 579

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Lemmy9.1 »

A fiam is álmodozik, hogy Ő lesz Pókember. Az oviban ajánlotta neki a tapasztalt Vasember.
Szerintem!

Avatar
Avglas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2015.06.16., kedd 19:57
Értékelés: 106

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Avglas »

TSanyi írta:
2021.02.25., csüt. 21:30
Köszönöm az invitálást Phyton71-nek! Fish, nem voltál kemény!

Nagyon szívesen látlak én is, hogy legyen új tapasztalat a "gyári" vonalról is - meghallgathatod a xtz-ket - saját meglátásom szerint mozin és zenén is jól teljesítenek.
Nekem mindkettő szempont volt a beszerzéskor és most is az.
Barco Optix Cinemascope * Seymour CenterStage XD 120" 2.35:1 * Dune HD Pro 4K II * Anthem AVM60 * Emotiva xpa3 * LabGruppen PDX3000 * IMG Stageline STA2000D * Crown XLS1502 * 7.3.4 * JBL 3677 * JBL 8330 * Beckersound b1000x2, JBL4645B * Synology ds418j

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Fish »

DeLorean írta:
2021.02.25., csüt. 20:47
Bár látom sokan hasonlóan gondolkodnak, de szerintem pont az ellenkezője igaz.
SZVSZ.
Nincs avval baj ,ha álmodozik, sőőt.. avval sincs baj ha kérdezz, jól teszi, de haladjon avval amivel kell és tud sztem.. csövezzen, tervezze a szobát,falakat stb.. ,persze értem jó lenne tudni mi lesz a falon, milyen hangsugárzók, de Cutlernek is igaza van ,ennyi év után kellene valami támpontnak már kirajzolódni, ha a mai napig fogalma sincs merre van az írány,akkor hiába tervezget már 2 évvel elötte ,lehet nem úgy lesz ,vagy nem az amit végül szeretne..
Persze semmi közöm hozzá és véletlenül sem bántanám meg, talán ő az egyetlen olyan user itt, aki soha egyszer nem veszett össsze még senkivel, de ha ennyire a zavarosban halászgat akkor meg szakit kell bevonni aki megmondja ,hogy abban térben mi az amit érdemes és mit nem,ha leszűkíti neki a dolgokat a végtelen megoldásból a pár lehetőségre, abból már csak könnyebb lesz majd választani ... én ezt tenném, és nem valami olyanba gondolkozni amit még szinte senki sem próbált vagy ismer.. és ezért utálni fogtok, de a diy-t csak akkor ajánlanám ,ha soha a büdös életbe nem akar megválni tőle, mert azokat pénzé tenni ,szinte lehetetlen vagy ha még is akkor minimum felét bukja a befektetett összegnek és akkor nagyon engedékeny voltam.. sad.gif Hozzá teszem gyönyörű és zseniális dolgok születnek saját erőből és fantáziából ,de ha ott is valami komolyról van szó az is sok pénzbe kerül, néha talán még többe is ,mint valami gyári megoldás! gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Nekem úgy tűnik, ti sokkal inkább meg akarjátok építeni TSanyi moziját, mint ő maga. :D

A jelenlegi hangdobozaimat 4 hónapig terveztem és fél évig építettem (igen, 2 darabot). Más bemegy a boltba és 10 perc alatt vesz valamit.
TSanyi írta:
2021.02.25., csüt. 21:45
Fapaci mondása: Mindenki úgy élvez ahogy tud! Az ő véleményére is kíváncsi lettem volna hogy ő miből (hangfal)építene magának moziszobát. Persze leírta hogy amit ő néz ahhoz nem kell sokpontegy, stb. Csak így elvi síkon.
A videóhoz nálam sokkal jobban értenek itt néhányán, abba nem kotyognék bele. Hangsugárzó fronton közepes aktív stúdió monitorokat próbálnék elhelyezni (pl. Genelec 103x, Neumann, Danley), vagy ha elég hely van, kisebb PA hangsugárzókat (pl. Meyer, Danley) valami Pro processzorral (pl. Xilica). A szélessávú megoldások nagyon jók tudnak lenni zenehallgatáshoz, moziban szerintem eléggé korlátos, de ez ugye erősen helyiség- és műfajfüggő.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Avglas, DeLorean is lehet olyan beállítottságú (vagy legalábbis jobban mint mások) mint én.

Másoknak az ilyen ember szöszölős, és én valóban hajlamos vagyok dolgokat túlgondolni, nagyon részletekbe menni, de ez tesz boldoggá. Ez másokat zavarhat, vagy legalábbis nem értik hogy miért kell...
Elfogadom, elismerem! Semmi gond.

Én sem értem pl. hogy a körforgalomnál miért kell megállni.... mikor ha nem jön senki hiszen belátom, lehet neki nyomni! De akik megállnak azok meg úgy gondolják hogy ez a normális, hiszen ez is egy kereszteződés!

Fapaci mondása: Mindenki úgy élvez ahogy tud!

Az ő véleményére is kíváncsi lettem volna hogy ő miből (hangfal)építene magának moziszobát. Persze leírta hogy amit ő néz ahhoz nem kell sokpontegy, stb. Csak így elvi síkon.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Köszönöm az invitálást Phyton71-nek! Fish, nem voltál kemény!
Ti moziztok a rendszereteken, tőlem meg még az álmodozást is sajnáljátok! 31_1_21.gif
Abban igazatok van hogy kár most még a falikárpit anyagát kiválasztanom (Bár ha Diegoba járok mindig megnézem a padlószőnyegeket! :D )! Mindegy is, én ilyen vagyok!

Viszont a hangfal kábelek gégecsöveit az aljzatbetonba szeretném elvezetni hogy ne kelljen annyit vésnem, (rövidebb is lesz a hossza), ez viszont lehet hogy tavasszal meg lesz, így ezt sem árt tudnom hogy hol lesznek legalább nagyjából a hangfalak. Természetesen ez még nem befolyásolja a hangszórók típusát!
Véletlenül sem szerettem volna senkit feleslegesen inzultálni a kérdéseimmel!
Csupán annyiszor megy az értekezés balgaságokon, hogy erről is lehetne eszmét cserélni. Az hogy egy szélessávú vagy koax hangsugárzóból vagy egyéb eddig nem túl populáris megoldásból mit lehetne kihozni inkább ez volt ennek a lényege, nem is igazán hogy az én mozimba lesz.
Ha nem sajnálnám a B&W-kat kiszerelném belőle a hangszórókat és Phyton71-el csináltatnék laposabb dobozokat hozzá és beépíteném azt! Csak kellene még hozzá lőni donort! :rolleyes:

Online
Avatar
DeLorean
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3010
Csatlakozott: 2019.02.28., csüt. 15:45
Értékelés: 1521

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: DeLorean »

Fish írta:
2021.02.25., csüt. 19:23
Bocsi, ha kemény voltam.. Peace! :napsut:
Bár látom sokan hasonlóan gondolkodnak, de szerintem pont az ellenkezője igaz.

Nagyon jól teszi, hogy már most gondolkodik, hogy mi legyen és kérdez.
Fontos a cél meghatározása és bár addig lehet eltérítik az úton, de tök jó dolog akár álmodozni is az egész projektről.
A kérdésekre meg érkezhetnek olyan válaszok, amiket érdemes megfontolni.

Nekem hasonlóképpen alakult a dolog.
Nappali, majd valahogy meg kellene oldani, nagy a ház - legyen a nem használt padláson.
Utána költözés és újratervezés.
Ha becsuktam a szemem, akkor a mostani majdnem elkészült szobát láttam.

Tudtam, hogy akarom és azt is tudtam, hogy valahogy meg fogom oldani.
Nem akartam a világ legjobb moziját megcsinálni, csak a sajátomat, ami az enyém és jó érzés lesz beülni és filmezgetni.

Viszont nálam ez főleg fejben valósult meg.
Nem árt, ha valaki profibb módon, tervekkel és akár SWOT analízissel választja ki a számára legkedvezőbbet és utána csak azt akarja megvalósítani.
SZVSZ.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Cutler írta:
2021.02.25., csüt. 20:15
TSanyi írta:
2021.02.25., csüt. 17:46

Ez egy fórum, így lehet rajta beszélgetni, akár erről is. Sokszor nincs mit olvasni itt.
Ha ez lenne a felvetésed lényege, akkor oké.
Amúgy meg Fishel értek egyet, feljesen felesleges egy több év múlva esedékes dologról beszélni, főleg, ha ennyire nincs konkrét elképzelésed, hogy mit is akarsz.🤷‍♂️
Tökéletesen egyetértek, ki tudja mennyit változik addig a hm világa mi lesz az újítás és mi lesz a trend vagy éppen mi tetszik meg akkor :D
"Az igazi barát szemből támad."

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”