Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Moziszoba építés

Avatar
bence0929
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2012.01.16., hétf. 01:14
Értékelés: 29

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: bence0929 »



Bocsika, a felső három sort Fodesztől idéztem.


 
3d még gyerekcipőben jár és ugyan úgy van túlárazva a tévék esetében, mint eleinte voltak az első LCD-k, ráadásul még a műsoranyagok sem eltrjedtek, illetve a filmek csak kis részében van 3D-s jelenet és az sem mindig a legjobb, pár év múlva olcsóbban lesz elérhető a mostanitól sokkal kiforrottab technika, de ez általában minden újdonsággal így van, valamiből meg kell élniük a gyártóknak.

Avatar
cinda
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.01.24., hétf. 08:33
Értékelés: 2

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: cinda »

Bocsika, a felső három sort Fodesztől idéztem.

Avatar
cinda
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.01.24., hétf. 08:33
Értékelés: 2

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: cinda »


Tehát ha azt nézzük baromság 350 ezret adni egy xaros 3D-s TV-ért mert elhitetik az emberrel milyen élvezetes az,holott egy 110-120 colos vászon ezerszer kenterbe veri azt.
( egyébként sem győzöm hangoztatni hogy a 3D nem ér semmit 110 col alatt!! )
 
 
Sziasztok, a 3D-vel kapcsolatban valami hasonlót olvastam a mclaren mozija topikban is, neki is igaza lenne.( beetetős demo-filmek, stb)

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Vállalom, hogy én adtam Neked pozitívat, mert szerintem az egész oldal azért lett létrehozva, hogy ha nem sértő módon fogalmazol, akár a kritikát is leírhasd. Mivel látom, hogy 2010-ben regeltél és 80 hozzászólásod van a mai napig, én egy biztató pozitívat adtam, hogy írj bátran máskor is, így tartjuk fent az oldalt!


 
Nem fontos ki mikor regélt. Én is 2010-ben regéltem,mert előtte nem volt netem.Persze a házimozi anno a Dolby pro logic-tól indulva érdekel A hangsúly azon van hogy a témát forszírozzuk és minnél több infót érdekességet begyűjtsünk ide és megosszunk egymással. Tapasztalunk és fejlődünk. Audiofil-nek már volt több pozitív gondolata itt a fórumon,ezért én bírom őt,nekem is adott egy-két igen jó tippet anno.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Ennyi megrendelésetek van házimoziszoba építésére jelen helyzetbe kis-hazánkba ? Vagy mással is foglalkoztok ? Én bevallom hogy ezen ősszintén meglepődtem, ha így van mivel én azt hittem, hogy ez csak a szűk felső réteg engedheti meg, de azok közül is csak azok, akiket valamennyire foglalkoztatta dolog. És én azt gondoltam eddig, hogy ebből azért nem lehet annyira megélni ebben az országban. De akkor úgy néz ki én látom rosszul, és mégsem élnek itt annyira rosszul az emberek, vagy csak én élek az ország nyomorgós felén.
De hála Istennek hogy nektek legalább van melótok egy olyan szegmensben, ami elvileg a mai világba nem annyira pörög.


Az igazság az,hogy egyre többen rájönnek arra hogy olcsóbban is ki lehet hozni moziszobákat,mint azt sokan hisszük. Ugyanis nem mindenkinek alapelv a drága berendezés,hatalmas erősítők,monoblokkok, És a többszáz ezres burkolatok,ülőalkalmatosságok.. Ha megnézed amit Gego épített ,(nagyszerű és gratula ezért gegónak!!) ott sem azok a fullos drága hangfalak kaptak helyet. Ismerek olyan moziszobát melyben a házimozi erősítő és a hangfalak nem érnek többet 100 ezer ft-nál,300ft-os hangfalkábel megy körbe a szobán,de helyet kapott egy 110 colos DIY vászon és egy alsó közép kategóriás 720-as projektor.A cél az volt hogy a feeling és az elvonulás lehetősége meglegyen nem az hogy leszakítsa az ember fejét a hang és a kép is referencia szintű legyen.
 
Tehát ha azt nézzük baromság 350 ezret adni egy xaros 3D-s TV-ért mert elhitetik az emberrel milyen élvezetes az,holott egy 110-120 colos vászon ezerszer kenterbe veri azt.
( egyébként sem győzöm hangoztatni hogy a 3D nem ér semmit 110 col alatt!! ) Annyi pénzből egy jó projektor is kijön,mondjuk egy DIY vetítőfelülettel,vagy egy olcsóbb "bolti" vászonnal. Szóval nem feltétlen drága egy moziszoba. A legfontosabb hogy legyen egy adott helyiség.Ha ez van az aranyat ér,mert apránként ahogy az anyagiak engedik lehet mindíg picit alakítani.Ami szintén nagyon fontos, hogy ha van a családban ,vagy a haveri körben festő,burkoló,valamilyen építőipari végzettségű szakember az szintén aranyat ér! Ha építeni kell az a súlyosabb dolog.
 
 

A baj az, hogy főleg elérhetetlen mozi szobák. Ki találja meg a legdrágább szobáról készült képet a neten. Azt hiszem nekem sikerült egyébként!
A topik viszont olyan, amilyenné alakítjuk!
Ha valami érdekel, kérdezz, ha pedig szeretnél valamit megosztani másokkal - akkor se fogd vissza magad!


Jóvammá!. Én is sok drága puccos szobát tettem fel ide. De a célom főleg az volt vele,hogy pici ötleteket el lehet csenni belőlük,ha valaki átalakít vagy építés előtt áll. Persze nem lesz Nautilus hangrendszer és Classé monoblokkok valamennyiünknek ezután sem,de jó nézegetni és a topik sem célzottan csak a megfizethető moziszobákról szól.
 
Remélem a topik így pörög majd a továbbiakban is.Jó ez a téma és minden infó érdekes lehet és jöhetnek képek a végtelenségig.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Üdv. Ha nem kapok negatívat akkor egy kis hozzászólás. Ez a topik inkább mozi szobák, mint moziszoba építés. Remélem nem voltam sértő.


 
Ne aggódj! Itt senki sem kap negatívat. Én úgy gondolom minden téma jól jön,ha építésről,ha csak képekről van szó. A topik címe : Moziszoba építés. Csak legyen forgalom és infó.Ez a lényeg!

Avatar
gego
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.14., pén. 20:22
Értékelés: 1

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gego »



Köszi, gego!
 
Akkor lila oroszlánok nem kellettek a moziszobába szerencsére!


 
 
Hát oda nem, de van egy másik munkám, amit nem tudok elkezdeni 2 éve, mert folyamatosan vízben áll az alagsor, ahová be kellene építeni a mozit. Na ide egy egyiptomi mozit kellene berakni, két szfinksszel a bejárathoz és két kőtábla csúszik majd szét a vászon előtt amikor bekapcsoljuk a cuccot.
Mindez egy 1,5 Milliárd Ft-ba kerülő családi házba (villába) menne, csak épp sz@r a szigetelése és a talajvíz folyton elönti Szép mi?!
Egy Mo-i nagyvállalkozóé közép-Magyarországon.
Holnap dobok fel képet milyen lesz, ha elkészül egyszer a szigetelés....

Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Üdv. Mind a ketten jászságiak vagyunk. A hozzászólásaimból nem lehet levonni messzemenő következtetéseket. Nincs sok időm a netre, mert sokat dolgozom. A te rendszeredet a távolság miatt viszont szivesen meghallgatnám. A pozitívat köszönöm, bár lehet a felfogásom kicsit más mint a fórumot látogatók többsége, az oldalam választ ad rá.


 
Ahogy látom nem más a felfogásod. Inkább úgy jellemezném, hogy a kompromisszumokból hogyan alakítsunk ki valamit, ami azért tetszik nekünk és másoknak is. Az erősségek - gyengeségek - lehetőségek - veszélyek mások, de a végeredmény szempontjából minden vélemény jól jön! Főleg, ha más, mint a többség véleménye!

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: audiofill »



A baj az, hogy főleg elérhetetlen mozi szobák. Ki találja meg a legdrágább szobáról készült képet a neten. Azt hiszem nekem sikerült egyébként!
 
A topik viszont olyan, amilyenné alakítjuk!
Ha valami érdekel, kérdezz, ha pedig szeretnél valamit megosztani másokkal - akkor se fogd vissza magad!


 
Üdv. Mind a ketten jászságiak vagyunk. A hozzászólásaimból nem lehet levonni messzemenő következtetéseket. Nincs sok időm a netre, mert sokat dolgozom. A te rendszeredet a távolság miatt viszont szivesen meghallgatnám. A pozitívat köszönöm, bár lehet a felfogásom kicsit más mint a fórumot látogatók többsége, az oldalam választ ad rá.

Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Üdv. Ha nem kapok negatívat akkor egy kis hozzászólás. Ez a topik inkább mozi szobák, mint moziszoba építés. Remélem nem voltam sértő.


 
A baj az, hogy főleg elérhetetlen mozi szobák. Ki találja meg a legdrágább szobáról készült képet a neten. Azt hiszem nekem sikerült egyébként!
 
A topik viszont olyan, amilyenné alakítjuk!
Ha valami érdekel, kérdezz, ha pedig szeretnél valamit megosztani másokkal - akkor se fogd vissza magad!

Avatar
leoneottiz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.06.13., szer. 11:18
Értékelés: 643

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: leoneottiz »

Vállalom, hogy én adtam Neked pozitívat, mert szerintem az egész oldal azért lett létrehozva, hogy ha nem sértő módon fogalmazol, akár a kritikát is leírhasd. Mivel látom, hogy 2010-ben regeltél és 80 hozzászólásod van a mai napig, én egy biztató pozitívat adtam, hogy írj bátran máskor is, így tartjuk fent az oldalt!
Osu no seishin!

Avatar
audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.12.31., pén. 12:18
Értékelés: 37

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: audiofill »

Üdv. Ha nem kapok negatívat akkor egy kis hozzászólás. Ez a topik inkább mozi szobák, mint moziszoba építés. Remélem nem voltam sértő.

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: paler »



Kicsit olyan vagyok mint a cipész, akinek nincs rendes cipője, mert nem ér rá magának is készíteni egyet.


 
Ennyi megrendelésetek van házimoziszoba építésére jelen helyzetbe kis-hazánkba ? Vagy mással is foglalkoztok ? Én bevallom hogy ezen ősszintén meglepődtem, ha így van mivel én azt hittem, hogy ez csak a szűk felső réteg engedheti meg, de azok közül is csak azok, akiket valamennyire foglalkoztatta dolog. És én azt gondoltam eddig, hogy ebből azért nem lehet annyira megélni ebben az országban. De akkor úgy néz ki én látom rosszul, és mégsem élnek itt annyira rosszul az emberek, vagy csak én élek az ország nyomorgós felén.
 
De hála Istennek hogy nektek legalább van melótok egy olyan szegmensben, ami elvileg a mai világba nem annyira pörög.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
gego
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.14., pén. 20:22
Értékelés: 1

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gego »


Miután hangstúdiós pályafutásom véget ért, első moziszoba építési munkámat hol máshonnan szerezhettem volna, mint külföldről, Komárno-ból (Szlovákia). 2009 tavaszán keresett meg egy srác, küldött egy fotót, hogy tudok-e ilyen mozit építeni más színekkel. Persze - volt a válasz, azután egyezkedtünk. Eljött az idő a helyszíni felmérésre, majd kimentem hozzájuk. Az édesanyja várt a megbeszélt helyen. 1. trauma: igazi színes, sokszoknyás, fejkendős, hosszú hajú cigány asszony várt, pont olyan, aki jósolni szokott. Mi lesz ebből?
Megnéztem a helyszínt, és jött a tulaj is, aki 5 nyelvet beszélt, Norvégiában dolgozott akkor, hajóépítő cégnél.
Elmesélte, hogy mikor megvette a házat, megpróbált leállni a kocsijával és az alváz fent maradt, de a kasztni becsúszott a garázsba és daruval kellette kiemelni.
Így azután moziszoba lett belőle.
És nagyon jó baráti kapcsolat alakult ki a család és közöttem, mindenkinek ilyen kedves és vendégszerető megrendelőt kívánok. A mai napig tartjuk a kapcsolatot.




Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A képek alapján gegonak nagyon szép és igényes munkája van, le a kalappal előtte.

Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azért más dolog ám magadnak csinálni és más dolog a nagytudású, pénzes megrendelők kénye-kedve szerint ugrálni .....
Nagyon bírnám ám, hogy végre saját magamnak csináljak egy olyan szobát, amilyenben jól érzem magam és meg van rá a fedezet is.


 
Magam részéről szívesen vennék tőled néhány sort főleg az "ugrálós részről", vagy néhány humorosabb élethelyzetet a magyar valóságról. Persze név nélkül.
 
Mindenki betesz egy szobáról képet, azután beírjuk, hogy nagyon jó, nagyon szép.
Gondolom történt sok olyan dolog, ha ezzel foglalkozol, ami kicsit feldobná a hangulatot.


Avatar
gego
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.14., pén. 20:22
Értékelés: 1

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gego »



Persze gondolom,hogy nem könnyű. De jobb mint hegeszteni vagy olajos lakatos munkát végezni három műszakban egy gyárban,nekem elhiheted! Akkor neked nincs saját szobád még?


 
 
Igen ez is talált. Kicsit olyan vagyok mint a cipész, akinek nincs rendes cipője, mert nem ér rá magának is készíteni egyet. De helyem az volna rá, elsősorban a tetőtérben szeretném megépíteni.
remélem az elkövetkezendő 3 éves tervben alkalmam nyílik rá...
 
Jut eszembe Te mivel foglalkozol a polgári életben?

Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nincs itt semmi félreértés, én viszem a moziszoba.hu oldalt és a hozzá kapcsolódó cég műszaki vezetője vagyok.


Sz.I.?

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Azért más dolog ám magadnak csinálni és más dolog a nagytudású, pénzes megrendelők kénye-kedve szerint ugrálni .....
Nagyon bírnám ám, hogy végre saját magamnak csináljak egy olyan szobát, amilyenben jól érzem magam és meg van rá a fedezet is.


 
Persze gondolom,hogy nem könnyű. De jobb mint hegeszteni vagy olajos lakatos munkát végezni három műszakban egy gyárban,nekem elhiheted! Akkor neked nincs saját szobád még?

Avatar
gego
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.14., pén. 20:22
Értékelés: 1

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gego »



Minden elismerésem! Én is dolgoznék ebben a szakmában szívesen.Annál nincs jobb ha az ember abba dolgozik amit szeret.


 
Azért más dolog ám magadnak csinálni és más dolog a nagytudású, pénzes megrendelők kénye-kedve szerint ugrálni .....
Nagyon bírnám ám, hogy végre saját magamnak csináljak egy olyan szobát, amilyenben jól érzem magam és meg van rá a fedezet is.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: fodesz »



Nincs itt semmi félreértés, én viszem a moziszoba.hu oldalt és a hozzá kapcsolódó cég műszaki vezetője vagyok.


 
Minden elismerésem! Én is dolgoznék ebben a szakmában szívesen.Annál nincs jobb ha az ember abba dolgozik amit szeret.

Avatar
gego
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.14., pén. 20:22
Értékelés: 1

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gego »



Te újítottad fel?
http://www.moziszoba.hu/kapcsolat.html
Akkor ezek hazudnak?
Most kinek a munkája?
http://www.moziszoba.hu/Galeria/SONY/al ... ge046.html


 
Nincs itt semmi félreértés, én viszem a moziszoba.hu oldalt és a hozzá kapcsolódó cég műszaki vezetője vagyok.

Vendég

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Halihó mindenkinek!
 
A Martin Logan hangfalakat ajánlom mindenkinek, aki még nem hallotta élőben. Ebben a kecskeméti bemutatóteremben elég brutál a hangja. Amúgy én újítottam fel a mozit,úgyhogy nagyon örülök, hogy valaki kiszúrta és feltette a képet.


Te újítottad fel?
http://www.moziszoba.hu/kapcsolat.html
Akkor ezek hazudnak?
Most kinek a munkája?
http://www.moziszoba.hu/Galeria/SONY/al ... ge046.html

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: paler »



Uhh, de utálnám egyből azt a 127 embert


 
és gondold el nem csak hogy 128 felé osztódott a nyerménypénz, de még a mi részünk is 4 felé ment, mivel a munkatársaimmal közösen játszunk. Tehát egy Skandi 6 találattal 37000 Ft-ot sikerült nyereményként eltennem. :fly: nem semmi mi ? Pedig mikor felhívtak telón hogy hatosunk lett a skandin, már-már lepergett a szeme előtt hogy miként is fogom ripropra megvalósítani a házimozi államimat...és utána jött a nagy pofára esés
 
De végül is most már mindegy, aki a kicsit nem becsüli, az a nagyot nem érdemli.... deeee akkor is
Na mindegy befejezem a nyavajgást, és térjünk vissza az eredeti témához, hm szoba építése

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
gego
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.09.14., pén. 20:22
Értékelés: 1

Moziszoba építés

Hozzászólás Szerző: gego »



Hát tényleg nem rossz, csak az a baj hogy nem az enyém


 
 
Ha gondolod, építhetek neked egyet

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”