A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 87

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Nem biztos, hogy a kis füleinek egy JBL 260P keltette hanghullámokra van szüksége...
Vissza kell fogni a dB-eket, amikor ott van!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Jamo S606, Jamo S60CEN, Jamo S60SUR, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, DVD: Pioneer DV-300, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Vanilla
Isten Hozott! :)
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: Vanilla »

Szia Zsolesz02 !

Ez a tartó engem is érdekelne majd, kössz hogy ajánlottad itt a fórumon. Ha megtennéd hogy leírnád azt is hogy milyen anyagból van?  Feketére festett fém, vagy fekete műanyag, és hogy mekkora súlyt bír el? A forgalmazó oldalán két terhelhetőség  van megadva . A pirossal  kiemelt résznél  20 kg-ot ír, a termékleírásban pedig 10kg-ot. És még egy kérdés, hogy a  fal és a hangfal széle között mennyi a fix távolság, mert az a 300-420 mm az a faltól számítva  van jelölve a rajzon. 

Bocsánat Zsolesz 02 az előbb  rosszul fogalmaztam a kérdésemben.Idézem:  " ......a fal és a hangfal széle között mennyi a fix távolság, mert  az a 300-420 mm az a faltól számítva van jelölve a rajzon"  Úgy tűnik hogy  ezek  a  méretek a hangfaltartó kar teljes hosszát jelölik, engem az is érdekelene hogy a belső sín meddig tolható be  a falig, és akkor mennyire lenne a hangfal a faltól :-) na jól megbonyolítottam, de remélem érthető :-) 

Vanilla

Szia.

Nekem ilyen van,teljesen jó,ez is forgatható,dönthető,és még olcsóbb is! Ha kíváncsi vagy mekkora részt takar ki a hangfal alján,leméremhetem,de nálam pont a márkanevet takarja csak el. 

https://www.aqua.hu/4world-fali-hangszo ... 67358.html

Szia Zsolesz02 !

Ez a tartó engem is érdekelne majd, kössz hogy ajánlottad itt a fórumon. Ha megtennéd hogy leírnád azt is hogy milyen anyagból van?  Feketére festett fém, vagy fekete műanyag, és hogy mekkora súlyt bír el? A forgalmazó oldalán két terhelhetőség  van megadva . A pirossal  kiemelt résznél  20 kg-ot ír, a termékleírásban pedig 10kg-ot. És még egy kérdés, hogy a  fal és a hangfal széle között mennyi a fix távolság, mert az a 300-420 mm az a faltól számítva  van jelölve a rajzon. 

Zsolesz02
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Zsolesz02 »

Az elírásért bocs,késő van már.

Zsolesz02
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Zsolesz02 »

Hali,

Hangfalakat szeretnék falra tenni. Ehhez keresnék fali tartót. így elsőre ezt találtam:

http://www.netdepo.hu/konzol-fali-tarto ... ltarto-par

Esetleg tudtok jobbat, olcsóbbat? Fontos lenne, hogy forgatható legyen. Egy Swans RM600R-t tennék falra.

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... gárzó-pár/

Szia.

Nekem ilyen van,teljesen jó,ez is forgatható,dönthető,és még olcsóbb is! Ha kíváncsi vagy mekkora részt takar ki a hangfal alján,leméremhetem,de nálam pont a márkanevet takarja csak el. 

https://www.aqua.hu/4world-fali-hangszo ... 67358.html

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1093

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Péter! Nem értelek, ott a fali tartó a hangsugárzó hátulján? Vagy leszedte az előző tulaj?
Forgatni szeretné, ezért nem jó a gyári a hátulján.
10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2145

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Ami nem tetszik, hogy az elején levő tartó elég nagy részt kitakar a hangfalból. Nekem lehet a hangszóró alját már takarná is..

Péter! Nem értelek, ott a fali tartó a hangsugárzó hátulján? Vagy leszedte az előző tulaj? 

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1210

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nekem ilyen van, én szeretem.

Ami nem tetszik, hogy az elején levő tartó elég nagy részt kitakar a hangfalból. Nekem lehet a hangszóró alját már takarná is..

Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »

A kisgyerek, miért zárja ki, a sub használatát?
Nem biztos, hogy a kis füleinek egy JBL 260P keltette hanghullámokra van szüksége...

lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 47

Hozzászólás Szerző: lezu »

Hali,

Hangfalakat szeretnék falra tenni. Ehhez keresnék fali tartót. így elsőre ezt találtam:

Esetleg tudtok jobbat, olcsóbbat? Fontos lenne, hogy forgatható legyen. Egy Swans RM600R-t tennék falra.

Nekem ilyen van, én szeretem.
"Az élet útja mindig rögös, de, ha felérünk a csúcsra, állati szép a kilátás."

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1210

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hali,

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.

Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék Hozzátok: adott egy 24nm-es nappali, ide vásároltam JBL Studio sorozatból a következőket (6.1 rendszer lenne): első center:235C, surronund: 230, hátsó center: 225C, mélysugárzó: SUB 260P. Denon erősítővel hajtanám a szettet.
Frontsugárzónak mi lenne jobb: Studio 280 vagy 290? Én eredetileg a 290-et szeretem volna, de lehet, hogy 280 lesz belőle. Szerintetek elég lesz a 280 is, vagy inkább várjam ki a 290-et?
A subot nem használnám mindíg (kisgyerek miatt), de félek, hogy a 280 nem lesz elég a mélytartományban. Filmnézésre és zenehallgatásra is használnám, zenében majdnem "mindenevő" vagyok.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

A kisgyerek, miért zárja ki, a sub használatát?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Jamo S606, Jamo S60CEN, Jamo S60SUR, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, DVD: Pioneer DV-300, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Árpád82
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: Árpád82 »

Sziasztok!
A következő kérdéssel fordulnék Hozzátok: adott egy 24nm-es nappali, ide vásároltam JBL Studio sorozatból a következőket (6.1 rendszer lenne): első center:235C, surronund: 230, hátsó center: 225C, mélysugárzó: SUB 260P. Denon erősítővel hajtanám a szettet.
Frontsugárzónak mi lenne jobb: Studio 280 vagy 290? Én eredetileg a 290-et szeretem volna, de lehet, hogy 280 lesz belőle. Szerintetek elég lesz a 280 is, vagy inkább várjam ki a 290-et?
A subot nem használnám mindíg (kisgyerek miatt), de félek, hogy a 280 nem lesz elég a mélytartományban. Filmnézésre és zenehallgatásra is használnám, zenében majdnem "mindenevő" vagyok.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

Vanilla

Lehet hogy már későn szólok hozzá a kérdésedhez, de talán másnak is segíthetek vele. Nekem jelenleg TAGA Harmony TAV 606 SE 5.0 + TSW-90 v3 szettem van. Merem ajánlani. A 23 nm-es szobámat szépen megtölti, egy Taga 90-es subbal.Tiszta, szellős a hangja,szép basszusai vannak. Természetesen meghallgatás után vettem meg és Onkyo TX-NR 545-el hajtom. Jól szólnak ezek a frontok. A sourrandja pedig szettben jó áron volt hozzá, megérte azt a pénzt, de a frontok lényegesen jobban teljesítenek. Szóval megéri az árát, de amikor egy Heco music styl 500-at meghallgattam a fiamnál, akkor már éreztem hogy feljebb szeretnék lépni. Addig semmi bajom nem volt vele.A Jamo-ról az a véleményem, hogy addig amíg a Dánok gyártották jó volt nagyon. Nekem egy Jamo classic 6 hangfal párom volt előzőleg és azt nagyon imádtam. 2001-ben 100 ezer ft volt egy pár ilyen front, és szólt úgy mint ma egy 300 000 ft-os hangfal. Mikor meghibásodott, ismét Jamot akartam, mert hittem a márkában,látatlanul hallatlanul is megrendeltem, megvettem egy Jamo S 426 HCS szettet,ami kb olyan teljesítményt igért mint a régi, gondoltam most is elég lesz. Sajnos borzasztó hangja volt,fizikailag megkínozta a füleimet. Már kicsomagoláskor is siralmas látvány fogadott, mert a négy gagyi láb amit rá kellett szerelni sántikált, hiába a tettem egy márványlapra ott is billegett....Nem lehetett beállítani, el volt fúrva a menet..... Másnap vissza is küldtem visszáruként. Ennyit a mai Jamo-ról. Inkább vettem helyette egy special szériás Tagát, aminek meggyőző paraméterei és díjai kíváncsivá tettek, úgyhogy elmentem meghallgatni hogy egy Onkyo-val hogy szól. Meggyőzött, nagyon jó belépő szettnek bizonyult. Ősszel valószínűleg eladom a feljebb lépés miatt. Most előbb lecserélem az Onkyo TX-NR 545-ös erősítőmet,egy felsőbb kategóriásra, - itt hirdetem a fórumon - aztán ősszel jöhet egy felsőbb hangfal is. Remélem segítettem Neked egy kicsit a választásban, ha még nem döntöttél azóta.

lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút

A Jamo S606-ról beszéltem, a Tagát, nem ismerem.
Bocsi, én fogalmaztam rosszul. 

szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.

Egy kicsit félek a TAGA Harmony TAV-606 SE -től. Nem ismerem. Nekem is 606 volt, azt szerettem. A kettő szett között van 40000 Ft különbség, természetesen a taga javára. A taga illik a yamahához?
A Jamo S606-ról beszéltem, a Tagát, nem ismerem.

feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 433

Hozzászólás Szerző: feherlaci »

Hangminőséget tekintve visszalépés,ha hallgatsz egy kis zenét is sztereoban,akkor hiába a sabre ultra dac a yamiban,a CA-t nem zenéli le.Mozi előadásmódja hatásvadász,míg a CA az zeneiségét hozza elő a filmeknek,nyers,nem agyoneqzott effektekkel.
Szolgáltatásokat tekintve magasan a yamaha a nyerő.Nah de akkor tedd fel a kérdést,szolgáltatásokat,vagy minőséget szeretnél hallgatni...

Nem szükséges, hogy a minőség mindenek felett legyen, amiről tudjuk, hogy emberenként változik annak megítélése. Vannak szolgáltatások(kinél mi), amik hiányát akkor érzed, ha pl. egy CA-tól nem kapnád meg. Csabi erre jó példa! Képes volt egy kicsit visszalépni a megszokott szolgáltatás miatt. Én ezt az embertípust többre nézem, mint azt, aki megszédülten csak a(z általa vélt) "minőséget" hajszolja.  
Másik általam elismert embertípus az, aki anyagilag megteheti, hogy a drága, technikailag kiválóan megépített moziszobájában nézze a filmeket, de szellemileg ő sem bolondul bele, csak használja azt!

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!
Van egy Cambridge 751es erősítőm.Szerintetek lenne látványos(hallványos) javulás a kiszemelt Yamaha3050 erősítővel,vagy kár lenne váltanom?Inkább filmet nézek,mint zenét.Az extrák nem fontosak,csak a hangzás!Köszönöm szépen a válaszokat!
Hangminőséget tekintve visszalépés,ha hallgatsz egy kis zenét is sztereoban,akkor hiába a sabre ultra dac a yamiban,a CA-t nem zenéli le.Mozi előadásmódja hatásvadász,míg a CA az zeneiségét hozza elő a filmeknek,nyers,nem agyoneqzott effektekkel.Szolgáltatásokat tekintve magasan a yamaha a nyerő.Nah de akkor tedd fel a kérdést,szolgáltatásokat,vagy minőséget szeretnél hallgatni...

rockerjani
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: rockerjani »

Sziasztok!
Van egy Cambridge 751es erősítőm.Szerintetek lenne látványos(hallványos) javulás a kiszemelt Yamaha3050 erősítővel,vagy kár lenne váltanom?Inkább filmet nézek,mint zenét.Az extrák nem fontosak,csak a  hangzás!Köszönöm szépen a válaszokat!

lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Klipsch Quintet 5.0 ? 
Köszönöm, jutányos áron ajánlottak egy jamo 626 hcs-t. Az asszonynak is tetszik. Mernék ellenkezni.

ZZZolika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: ZZZolika »

Srácok!
Mozira kell nem zenére. Eddig 606 volt. teljesen meg voltam vele elégedve. Ami még fontas a mani. Na abbol van aztán nagyon kevés. Ebből kell kihozni a lehető legjobbat. Az meg ugye mindenkinek más és más.

Klipsch Quintet 5.0 ? 
<p> Onkyo NS 6170 -> Anthem STR integrated-> Tellurium Q Black II -> Elac FS 267/B&W 603S2

lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Srácok!
Mozira kell nem zenére. Eddig 606 volt. teljesen meg voltam vele elégedve. Ami még fontas a mani. Na abbol van aztán nagyon kevés. Ebből kell kihozni a lehető legjobbat. Az meg ugye mindenkinek más és más.

Gyuuka
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 45

Hozzászólás Szerző: Gyuuka »

Bután hangzik, de 16nm-re egy jó sztereó szerintem sokkal több élményt ad mint egy alsó középkategóriás házimozi.
Nem hangzik bután, mert van benne bőven igazság, de konkrétan mozi szettet keres. Hogy milyen kategória az mindegy, később lehet még fejleszteni.

ZZZolika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Hozzászólás Szerző: ZZZolika »

A Jamos S626, sok lesz, 16nm-re. Nekem, 606-os van és 24nm-re, soknak érzem még azt is, nemhogy, a 626-ot.

Bután hangzik, de 16nm-re egy jó sztereó szerintem sokkal több élményt ad mint egy alsó középkategóriás házimozi.
<p> Onkyo NS 6170 -> Anthem STR integrated-> Tellurium Q Black II -> Elac FS 267/B&W 603S2

lezu
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”