Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Azért az érdekelne hogy hogyan szól egy NAD erősítővel a cucc. Jó lenne összehasonlítani az én Denon-ommal. Bár a fő vágyam az egy Rotel, de most az kimarad.. Viszont a köv. hónapban nekem is meglesz a Q9c. (remélem) 
 
csiga

Semmi akadálya nincs annak, hogy ha meglesz az erősítő csináljunk egy összehasonlítást, már csak azért is, mert én is k*rva kíváncsi vagyok.
 
Mennyiben van annak a kábelnek métere és milyen vastag pontosan?
Hallgattál más kábelt is?

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Azért az érdekelne hogy hogyan szól egy NAD erősítővel a cucc. Jó lenne összehasonlítani az én Denon-ommal. Bár a fő vágyam az egy Rotel, de most az kimarad.. Viszont a köv. hónapban nekem is meglesz a Q9c. (remélem)
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Én előre a Q7-hez QED Profile 4X4-t használok. Ez egy lapos kábel, ami kifejezetten kettős kábelezésre használnak. (1 szalag van, amiben 2*2 pár megy) Így nem kell fizikailag 2 kábelt kihúzni a hangfalakhoz. A gond csak az, hogy piszok drága. Jaaaa, és ronda zöld. Így csak az első kettőnek + középnek javaslom. Hátulra így utólag már nem tennék dupla kábelt... De ez már tényleg izlés dolga + persze pénztárca kérdése.
 
csiga
 
ui: nehéz lehet csak nézni őket! Részvétem.

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Szuper....!!!! 

 
Akkor kérünk élménybeszámolót!!!
 
 
csiga

Csiga!
 
Küldeném én, de itt ahol most lakom nincs erősítő, úgyhogy egyenlőre csak nézegetem őket szépek na
A héten remélem meglesz az erőlködő.
 
Addig is adhatnátok tanácsot kábelezést illetően, milyen kábelekkel kössem be (front,center,surr.) feltételezünk egy NAD erősítőt.
Valami olyan kábel kellene ami mondjuk a hátsókra végleges lenne és nem túl drága, de elfogadható minőség, mondjuk ezekkel kötném be a frontokat meg a centert is, utána meg majd hozok ki valahonnan pár kábelt probára, mikor már bejárodott a rendszer.
De adhatok tippeket a front, center-hez is, kinek mi jött be a legjobban és mit próbált, milyen vastag kell, bikábelezem vagy ne, ha bikábelezem azonos vastagságu-típusú kell vagy nem, milyen vastag stb stb..... tehát kifejezetten NAD AV-Q7,Q1,Q9c kábelezés
 
Előre is köszi mindenkinek a segítséget.
 
Kérdés:szerintettek ez milyen kábel, elég lehet ez a hátsókhoz vagy ennél azért célszerübb jobb minőséget vásárolni: JY-6315T ( http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid ... csoport=25 )

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Freemil!
 
Véletlenül nem volt szó az újabb modellekről mikor vásárolni mentél? (q4/q6c/qcompact). kíváncsi lennék vannak-e már itthon, s ha igen, mennyiért. csak nincs kedvem telefonálni aidáéknak ezért

KP!
 
Megmondom öszintén nem kérdeztem, mert miután láttam a speckóikat, meg a várható áraikat letettem róla, nem találtam annyival olcsóbbnak, mint amennyivel kisebbek, akkor inkább Q5.
Meg nekem a Q7 jött be a legjobban, ezekhez meg a Q1,Q9c illik legjobban, meg így szettben olcsóbb is volt picit.
 
Küldj egy mailt a NetD.-nak, oszt majd mindent megtudnak!

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Még ma sem sikerült meghalgatnom, mert amit a héten hoztak elkapkodták.  
Viszont pont került a hangfal vásárlásra.
Végül a KEF szettnél maradtam, mert ha nem így döntök valami olyanért adok pénzt ami nem tetszik annyira mint ez.
Q7,Q1,Q9c-450e sikeült vennem, bár így egy kis hitelt is kellett vállalnom mellé.
A N.TD.P.-s fiúkat mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon korrekt és gyors a csapat, meg még olcsók is!
Már csak erőlködőt kell vennem, ami nem eccerű, de szerintem NAD lesz, egyre jobban tetszik, vagyis amit eddig hallottam a NAD-ból tetszett, már csak az van hátra amit megvennék.

Freemil!
 
Véletlenül nem volt szó az újabb modellekről mikor vásárolni mentél? (q4/q6c/qcompact). kíváncsi lennék vannak-e már itthon, s ha igen, mennyiért. csak nincs kedvem telefonálni aidáéknak ezért

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Szuper....!!!!
 

 
Akkor kérünk élménybeszámolót!!!
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Még ma sem sikerült meghalgatnom, mert amit a héten hoztak elkapkodták.
 
Viszont pont került a hangfal vásárlásra.
Végül a KEF szettnél maradtam, mert ha nem így döntök valami olyanért adok pénzt ami nem tetszik annyira mint ez.
Q7,Q1,Q9c-450e sikeült vennem, bár így egy kis hitelt is kellett vállalnom mellé.
A N.TD.P.-s fiúkat mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon korrekt és gyors a csapat, meg még olcsók is!
Már csak erőlködőt kell vennem, ami nem eccerű, de szerintem NAD lesz, egyre jobban tetszik, vagyis amit eddig hallottam a NAD-ból tetszett, már csak az van hátra amit megvennék.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Hát persze hogy nem!
Nem abból derül ki mit írnak a prospektusban, hanem abból mennyit vesz fel a hálozatból, ebből lehet a valós teljesítményre következtetni.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Ma ismét futottam egy kört, sajnos még nem volt alkalmam élőben találkozni egyik AV-vel sem, de ma meghallgattam egy C320BBE-t, hát k*rva jól szólt, igaz ez integrált erősítő, de 2x50W-os, de nagyon nagyot szól, simán veri a 1xxW erősítőket.
Pénteken megyek meghallgatásra, T763.
Ujabb érdekes dolgokra bukantam a NAD teljesítmény számolási eljárásával kapcsolatban.
 
http://www.nadelectronics.com/power/
 
Ja a srác mondja az oktogonban, hogy a 753-ban kb olyan 600W-os táp lehet.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


tulképp mindegy, a számadatokból nem sok minden derül ki
 
már csak azért sem, mert egyik 100W != másik 100W: az csak akkor lenne igaz, ha vagy
- az erősítő végfokok felépítése teljesen ugyanaz lenne, csak a tápokban lenne eltérés, vagy
- a terhelés lenne tisztán ellenállat jellegű
 
ebből persze egyik sem áll, a hangszórok maguk is tekercsek, plusz a keresztváltó is tekercseket és kondenzátorokat tartalmaz, ami eredményeképp a hangdoboz elég cifra terhelést jelent
ezt pedig a legtöbb erősítő (pláne az egyszerűbbek, mint amik az olcsóbb AV típusokban vannak) nem szereti, így símán lehetséges, h egy kisebb (de kevéssé háklis) típus nagyobbat szól, mint egy akár háromszor akkora teljesítményű...

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Hát igen, de legalább a Yamaha 320w táppal bír a maga 115-150eFt-ért, míg egy Denon 2803-ba mindössze 270w táp jutott a 210-270eFt-ért
 
Ez a YAMAHA
Minimum RMS Output Power (8 ohms, 20–20,000 Hz, 0.06% THD, FTC)
Main Channels 85 W + 85 W
Center Channel 85 W
Rear Channels 85 W + 85 W
Rear Center Channel 85 W
 
Ez meg a DENON
Folyamatos kimenő-teljesítmény: 7 x 90 Watt (8 ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.05% THD)
 
Vajon melyik állhat közelebb a valósághoz, bár még az is elég nagy, többszörös túlzás.
 
 
Az most teljesen mindegy, hogy egyik is és másik is szolgáltat hallgatható hangerőt, de ezt vajon milyen tartalékokkal teszi, gondolom semilyennel.
Én bízony hallottam 5x100W erősítőt a Pearl Harbor 22 track-jén elfogyni, mikor olyan hangyfalak voltak rákötve, hogy lehetett neki tolni és egyáltalán nem volt túl hangos, sőt kifejezetten úgy volt jó hallgatni, már persze ha bírta volna szuflával.

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


a 6x100W pofátlan hazugság, valóban: úgy értendő, h 100W leadására lenne képes minden egyes csatorna, ha kizárólag az van meghajtva - ami nyilván soha nem áll fönn
 
szomorú, h régebben nagynevű cégek is mennyire tisztességtelenek manapság
(én a Marantz 4200 99dB-re specifikált jel/zaj viszonyán buktam ki, mert 70 környékén lehet a valós érték)
 
egyébként az 50 és a 100W közt messze nem akkora a különbség, mint a számok alapján gondolná az ember, közel nem kétszeres a hangerő: mindössze 3dB szintkülönbség (a hangerőszabályzók ma többnyire erre kalibráltak, könnyen ki lehet próbálni)

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


pl a NAD 6x70w-ja az ugyanaz mint a Yamaha 740 6X90w-ja vagy több?Mert a súlyához viszonyítva csak több benne a szufla, nem?

Nemis olyan régen volt egy érdekes hozzászólássorozat asubládákkal kapcsolatban itt az egyik ilyen topicban. Arról volt szó,hogy a dobozok hátulján feltüntetett max. teljesítmény messze alulmarad a gyártó által megadott kimeneti teljesítmény mögött.( egyes tipusoknál) Asszem a vége az volt,hogy a jobbaknál ez megegyezik.Háát az a helyzet,hogy mostanában egy kicsit többet nézegettem a Yamaha 640-es erősítőm hátulját és azt látom,hogy a max teljesítményfelvétel 320W.Nagybetűkkel rá van írva.A kimenet meg 6szor 100akárhány watt.Most akkor mi az igazság? Lehet,hogy csak ötvenwattos csatornánként,vagy itt valami másról van szó?

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Én most láttam az Apronet-en egy hatcsatornás Yamaha AX1-es 300e-ért. No, az lehet hogy jó lenne, már meghaladja súlyban mondjuk a Sony csúcs (Espirit) két(!)csatornás erősítőjét, a TA-FA7 ES-t (28 kg vs. 24 kg). 
Akkor pedig ott van trafó, nem is kicsi...

700 akárhány W.

Avatar
Hihi-fi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2003.03.30., vas. 21:04
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Hihi-fi »


Én most láttam az Apronet-en egy hatcsatornás Yamaha AX1-es 300e-ért. No, az lehet hogy jó lenne, már meghaladja súlyban mondjuk a Sony csúcs (Espirit) két(!)csatornás erősítőjét, a TA-FA7 ES-t (28 kg vs. 24 kg).
 
Akkor pedig ott van trafó, nem is kicsi...

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Ez egy NAD L70 DVD/CD AV volt ?
 
Ezt olyan lifestyle szerűségnek néztem, de azért a NAD az egy komoly gyártó és nála még egy ilyen cucc is jól tud szólni.

Ez egy L40 volt, legalábbis az árlistát nézegetve erre a következtetésre jutottam, mert 199 e volt az ára.
 
Nem mondom hogy szarul szólt, sőt azt mondom hogy nagyon is jól szólt, csak azért nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb, mint más YAM. DEN. , mert adott körülmények között nincs összehasonlítási alapom. Talan Dali Blue 6006 lehetett rá kötve, most hogy így nézem a hangfalakat.
Fél hangerőnél nem merte jobban feltolni nehogy gond legyen a dobozokkal.
Meggyőző teljesítményt nyújtott egy Yamaha 740-nel szemben is, ezen lepődtem meg a legjobban, pedig azt egy Zaldek 2000-rel hallgattam, elég érzékeny és hangerőbajnok hangfal.
 
Opps! Közben letöltöttem a L40 pdf-jét, szóval biztos, hogy ez volt, a NAD 2x20W-ot ad meg 8 Ohm-on, és dinamikusban 40W 8 Ohm-on. A srác is 20W-os teljesítményt emlegetett ott, ami végképp hihetettlen volt számomra, de mikor írtam a hozzászólást tegnap, megnéztem az árlistán, amit tőle kaptam, hány W-ot tud a ketyere, arra volt írva 2x40W, de ez dinamikus.
 
Na ennyit a YAMAHA-k, DENON-ok teljesítményéről.
Na jó csak vicceltem az előző mondatban. (vagy mégsem?)
 
Szóval a 2x20W-hoz tarzozik 230v-on 0,8A áram felvétel.
 
Egyébként nagyon jól és szépen szólt a Nad, csak kicsit mélyhiányosnak találtam, Bár mondja a srác marha szar a terem akusztikája eltünik a mély. A közép és magas hangok viszont tisztán szóltak, nem tudom hogy fogalmazni, mert nem nagyon értek hozzá (színpad, meg ilyenek, meg innen szólt a brácsás, meg onnan a nagybőgős )
Nekem tetszett amit hallottam. A következő lépésben, ha megérkezik az erősítő, akkor teszt alá veszem egy Yamaha-val szemben, sajnos a 3802-öt eladta már, így azzal nem tudom összehasonlítani és majd azonos feltételek mellett 'most ugrik a majom a vízbe'
Ha odaveri a yamahat hangzásban, plusz még a teljesítmény speckóival is elégedett leszek, akkor szerintem NAD-ot fogok venni. Így első blikkre az ár/teljesítménye szerintem a legjobb, már csak a hangja van hátra.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Hát ez egy minden egybe erősítő volt erősítő, rádió, meg CD is volt beépítve.
Na ezért mondtam hogy a hangminőségről most nem is beszélek, mert egy az olyan felvételekkel hallgattam, amit nem ismerek, meg valami DALI hangfalakkal, amiben alig volt mély
CSak arra céloztam, hogy egy 40W erősítő akkorát szólt hogy na, teljesítményileg

Ez egy NAD L70 DVD/CD AV volt ?
 
Ezt olyan lifestyle szerűségnek néztem, de azért a NAD az egy komoly gyártó és nála még egy ilyen cucc is jól tud szólni.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Te most egy sztereó erősítőt hallgattál. Annak az árát amit hallgattál szorozd meg minimum hárommal és abban az árban van esély rá, hogy hasonló hangot kapsz egy av-től.

Hát ez egy minden egybe erősítő volt
erősítő, rádió, meg CD is volt beépítve.
Na ezért mondtam hogy a hangminőségről most nem is beszélek, mert egy az olyan felvételekkel hallgattam, amit nem ismerek, meg valami DALI hangfalakkal, amiben alig volt mély
CSak arra céloztam, hogy egy 40W erősítő akkorát szólt hogy na, teljesítményileg

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ma délelőtt elmentem az OktogonA.-ba, mondom megnézem már magamnak ezt a NAD-ot.Sajnos nem volt készleten. Viszont volt ott egy Nad cd játszos-tuneres-erősitő, ami 40W/8 OHM specifikációval bír, na ezt meghallgatam.
A hangminőségről nem tudok nagyon nyilatkozni mert a hallgatási feltételek nem voltak a legideálisabbak, valami DALI volt bekötve. Matrix 2 film részlet, valami zenei DVD, meg 2 zenei CD.
Hát gyerekek, nagyon meggyöző volt az a 40w teljesítmény, kb fél hangerőig tekerte fel max, de inkább alatta volt 1/4 és fél között, annyira szolt hogy na!
Szóval viccet félretéve ezen a hangerőn kb úgy szólt mint az egyik öcsém Y 740-ese -30dB-en, na ezzel csak azt akarom mondani ennyit a gyártók által ráírt teljesítmény adatokról.
Szóval ez 2x40W-os, a hátulján ez van 230V 50Hz 0,8A. a NAD így adja elő
 
Ha ez valós 40W volt akkor a 740 yamaha sem nyom többet ennél, az is tutti.
Szerdán jön nekik kézzelfogható AV, akkor megyek újra.
Egyenlőre biztató a dolog.

Te most egy sztereó erősítőt hallgattál. Annak az árát amit hallgattál szorozd meg minimum hárommal és abban az árban van esély rá, hogy hasonló hangot kapsz egy av-től.

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Ma délelőtt elmentem az OktogonA.-ba, mondom megnézem már magamnak ezt a NAD-ot.
Sajnos nem volt készleten. Viszont volt ott egy Nad cd játszos-tuneres-erősitő, ami 40W/8 OHM specifikációval bír, na ezt meghallgatam.
A hangminőségről nem tudok nagyon nyilatkozni mert a hallgatási feltételek nem voltak a legideálisabbak, valami DALI volt bekötve. Matrix 2 film részlet, valami zenei DVD, meg 2 zenei CD.
Hát gyerekek, nagyon meggyöző volt az a 40w teljesítmény, kb fél hangerőig tekerte fel max, de inkább alatta volt 1/4 és fél között, annyira szolt hogy na!
Szóval viccet félretéve ezen a hangerőn kb úgy szólt mint az egyik öcsém Y 740-ese -30dB-en, na ezzel csak azt akarom mondani ennyit a gyártók által ráírt teljesítmény adatokról.
Szóval ez 2x40W-os, a hátulján ez van 230V 50Hz 0,8A. a NAD így adja elő
 
Ha ez valós 40W volt akkor a 740 yamaha sem nyom többet ennél, az is tutti.
Szerdán jön nekik kézzelfogható AV, akkor megyek újra.
Egyenlőre biztató a dolog.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »

Milyen forgalmas lett ez a topic

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »

Tényleg fontos hogy milyen tartalékok vannak egy erősítőben, de én pl. mióta megvettem a Q7-et, azóta inkább halkan hallgatom. Olyan csodaszépen szól, hogy nincs kedvem bömböltetni. És a Denon 2803-al tökéletesen meg vagyok elégedve. Soha nem éreztem még hogy gyenge lenne benne a táp

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Freemil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.01.19., hétf. 14:47
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Freemil »


Freemil!  
Egyetértek Gandalffal! Igaz, hogy én is igencsak oda szoktam figyelni a wattokra. ettől független ......

Persze hogy a hangja a legfontosabb, meg persze a teljesítménye, na meg az ára.
Lehet hoyg jó a 3803, de 360e az ára, a teljesítménye meg a tápból ítélve nem az árkategóriájának megfelelő, legalábbis a versenytársakat figyelembe véve.
Szeretem az új dolgokat, nem igazán szeretek mások által levetett dolgokat venni, ráadásul választási lehetőség sincs. Persze nincs sok lové, hogy azt csináljak amit akarok azért keresem a lehetőségeket.
Egy jó példa erre:Anno Nem P4 vettem mert az ment 2800Mhz-en, még csak nem is a leggyorsabb AMD procit ami 1600Mhz ment, hanem vettem egy fasza kis 1000Mhz-t, ami alapon 1333Mhz megy fesz emelés nélkül és ez 1/3 került mint a fenntebb említett megoldások. Szóval szeretek nagyon jót, olcsón venni, persze az "olcsón" az relatív , jó legyen az ár teljesítménye.
A 3803 tetszik, meg a teljesítménye is biztos elég, de ezért elég sokat kell fizetni, pedig csak egy középkategorias gép, pl a yamaha DSP-AZ2 300-360e beszerezhető és azért az egy kategoriával magasabbra van sorolva. Bár azt még nem halottam.
A bajom az, hogy azért mert kicsit lágyabban szólt a DENON, ami nekem sajnos jobban tetszett a YAMAHA-nal, ezért adjak dupla pénzt?!
Ha meg adnék, utána biztos vagyok benne baszná a csörömet a dolog. NA ezért kell megkeresnem a legjobb megoldást. Ezzel biztos így volt mindenki.
 
Igen is számítanak a W-ok, nem mindegy mennyi tartalék van abban az erősítőben, nem mindegy mennyin hajtod, torzitás stb..
Ha nem számítana, akkor mindenki a 1404-est venné
Szóval nézelődők még meg hallgatolózok egy kicsit.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Freemil!
 
Egyetértek Gandalffal! Igaz, hogy én is igencsak oda szoktam figyelni a wattokra. ettől független nem hinném, hogy a denon 3801/2/3 tápja ne lenne elég arra hogy mozin lebontsa a falat. főleg ha veszel egy korrekt aktív szubot. sztereóra meg már bőven sok az a 380W.
ha csak a wattok számítanának akkor a legtöbbet eladott készülékek között harman/kardon darabok lennének. az általam eddig látott daraboknál kivétel nélkül kb. majdnem 3 szorosa volt a táp az összteljesítményhez képest. pl. 7*50W-hoz 930. viszont wattoktól meg ohmoktól függetlenül szólhat valami szépen, részletezően, meg gyengén.
 
nem kötekedésképpen a q7-el kapcsolatban, de szerintem próbáljj ki egy JM-Lab Chorus 726S-t is. Az ára ugyanaz kb. és azért az se egy vérszegény darab... az egyik felvetésedre meg annyit, hogyha q7/q1/q9c-t veszel, ahhoz is kell mélynyomó. a dpl2re meg annyit mondok, hogy szerintem nem ér meg 55 ezer plussz pénzt, abból viszont kijöhet valami más. pl q1 helyett q3. sztereó anyagokat szerintem nyomdd be multi sztereóba azt jólvan. vagy ott a dts-neo:6, szerintem azt tudja a 3801 és az már 6.1-et csinál, nem 5.1-et. bár igazság szerint az összes ilyesfajta próbálkozás dpl2,dpl2.x,dts-neo, circle-surround mind rém gyenge. dehát ez csak az én véleményem. biztos vannak akik egyetértenek, meg akik nem.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”