Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....A Sony NS92 tényleg hasonló áron van mint a CA, de arról meg mechanikailag nem keringenek jó hírek, illetve a márkához képest sokallom.
.....

Mesélj miket mondanak?
 
Milyen márkához képest? Ugye nem hiszed azt, hogy a CA "komolyabb" márka, mint a Sony (vagy bármelyik másik sikeres kommersz) márka?
gordon314.fw.hu

Avatar
F41
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2004.06.12., szomb. 18:05
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: F41 »


Üdv!
Dvd lejátszó csere előtt állok.A CA89 és az 540D közül melyik a jobb,vagy esetleg nem is egy kategória a kettő?Kizárólag mozira használnám.Előre is köszi a véleményeket.
(esetleg ebben az ársávban 70-80 ezer van jobb alternatíva?)

Projektor:Infocus SP4805, Tv: JVC AV32H4 Erősítő: Denon AVR-1604,DVD-P1.: Philips Cineos DVP9000s,DVD-p2.:JVC-NS312S,Videó:Panasonic NV-HD642,Táv:Kameleon 8206
Hi-Fi: Grundig Space Fidelity PA-6, MiniDisc:Sony MZ-N510

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Gordon!
 
Amiket a H/K-ról írtam, azt nem a mozi erősítőjéről írtam (kivéve a dizájn nem tetszését), hanem a régi sztereó erősítőjéről!
 
A táp kérdést pedig nem a dvd, hanem az erősítőkkel kapcsolatban tettem fel:
"Mondjuk a Marantztól azért félek/féltem, mert bár a dvd-ről igazán rosszat nem hallottam/olvastam, de az elérhető árú hm erősítője, a 4600-ról igencsak mondogattak itt a fórumon érdekességeket az állítólagos kis táp miatt. A nagyobb, 5600 (esetleg a kifutó 5500)-as erősítő viszont közel duplája a 4600-nak, ezért a CA-t éreztem egy ár/érték arányban verhetetlennek, de ha az nem lesz, akkor a Marantz erősítői milyen minőséget képviselnek, és tényleg fontos lenne-e ott a nagyobbat megvenni? "
 
Azért a CA dvd olcsóbb, mint a Denon 1920, legalább is én 59.900.-Ft-ért kapném, ha lenne fekete, a Denon meg testvérek között is min. 10-15.000.-Ft-al drágább
A Sony NS92 tényleg hasonló áron van mint a CA, de arról meg mechanikailag nem keringenek jó hírek, illetve a márkához képest sokallom.
Bár, hogy megvédjem a Sony-t, VHS magnónál messze jobb hangja van erősítőre kötve, mint az összes többi álltalam hallott VHS magnónak

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Klepto
 
Az a baj, hogy a CA dvd lejátszói soha sem voltak különösen jó ár/érték arányúnak nevezhetőek. Biztosan jobb a CD hangja egy hangyányival, mint mondjuk egy Pio-é, de nem elég jó ahhoz, hogy kiváltson egy CD-t.
 
Ennek a 89-esnek az árketegóriájában már sok nagy tudású lejátszó van. Denon 1920, Sony NS92 (ilyet vettem), a Pio585 meg kb fele áron kapható!
 
Amiket leírtál azok abszolut nem jellemzők a h/k AVerősítőkre, legalábbis az én tapasztalataim alapján (h/k 235-öst nyúztam jó ideig). Valószínű valami más lehetett ott a rendszerben, vagy egyszerűen rosszul lehetett beállítva valami.
 
A dvd táp allulméretezésén pedig csak mosolyogni tudok. Hol számít mekkora táp van egy dvd lejátszóban? A lényeg, hogy működtesse, jó minőségű legyen, nem kellenek oda nagy teljesítmények a kis kimeneti erősítőkhöz.
gordon314.fw.hu

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Gordon!
 
Köszi a hsz-t, és elnézést, ha megbántottalak azzal, amit a Pio-ról mondtam, de nekem továbbra is idegen a márka, bár valóban a 3 év gari egy jó pont a Pio-nál.
A sorrend amit írtál sajnos ár sorrend is. Minőségre a NAD-ot újabban divat lett kritizálni, mondván erőteljesen forszírozott mélyátvitele van, ami a térleképzés rovására ment rá. A CA után a Marantz a legolcsóbb, sőt közel azonos árszinten állnak, bár ez így egy kicsit torz, mivel az alap kategória fölötti dvd, a 4610-es közel 1 áron van a CA dvd-vel, de kisebb tudású. Ami a CA tudásával közel egy szinten van a Marantznál, az 100K fölötti kategória. Mondjuk mint írtam SACD, és DVD-A lemezem nincs, és nem is hiszem, hogy a közeljövőben lesz, hacsak egy kedvencemet, pl. egy Z'Zi Labort nem adnak ki ilyen hordozón
"CA-m is volt és arról is tapasztalatból mondom, hogy messze nem audiofil kategória! Tisztességesen megépített kellemes hangú berendezések, de az árazásuknak eleget tevő színvonalon."
Ez nekem bőven elegendő egy dvd-nél
A cd-vel kapcsolatban még mindig azt mondom, és ezt talán Te mondtad még régen, hogy ha végképp nem tetszik a majdani dvd-m hangja, akkor majd később ráérek venni egy cd-t, és kiokoskodni, hogy hova tudom elhelyezni, de egyelőre egy komolyabb dvd-t szeretnék, és ha az megfelel hangilag, akkor nem fogok cd játszót venni
Az új H/K-kat most hétvégén szintén meg tudtam hallgatni az MM-ben, és már nem tűnt olyan szörnyűnek a hangja mint pár évvel ezelőtt. Akkor is igazán az volt velük a bajom, hogy nekem nagyon Sonysnak tűnt a hangjuk; gépiesen hideg, sávszéleken forszírozott, amolyan Technóra ideális, de táncdalokra, operettre nem a legjobb, egyébként minőségi termék benyomását keltette.
Egyébként a HM erősítőjük abszolút nem tetszett élőben külsőre
Egyébként most milyen dvd-d van?
Mondjuk a Marantztól azért félek/féltem, mert bár a dvd-ről igazán rosszat nem hallottam/olvastam, de az elérhető árú hm erősítője, a 4600-ról igencsak mondogattak itt a fórumon érdekességeket az állítólagos kis táp miatt. A nagyobb, 5600 (esetleg a kifutó 5500)-as erősítő viszont közel duplája a 4600-nak, ezért a CA-t éreztem egy ár/érték arányban verhetetlennek, de ha az nem lesz, akkor a Marantz erősítői milyen minőséget képviselnek, és tényleg fontos lenne-e ott a nagyobbat megvenni?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Klepto!
 
Mindt volt Pioneer 575 tulajdonos én is kikérem a Pioneer "legagyizását". A Pioneer mindig is élen járt a dvd lejátszók technológiájában, mind fejlesztőként, mind gyártóként.
az, hogy egyik termékük olcsó (szenzációsan jó ár/érték arányú) még nem jelenti azt, hogy a teljesítménye is "olcsó".
 
Tényleg a Pio vállall fel csak 3 év garit! 575-öm volt ezért mondhatom, hogy tényleg verhetetlen a DiVX-ben és tényleg igényes a minősége.
 
Érdekes adalék, hogy Vadász nemrég számolt be egy angliai hifi show-ról, ahol egy igen jól szereplő rendszer forráskészüléke egy Pio 575 (vagy 585?) volt. Gondolom modifilálva, de tuningolni is ugya azt érdemes, amiknek jók az alapjai!
 
CA-m is volt és arról is tapasztalatból mondom, hogy messze nem audiofil kategória! Tisztességesen megépített kellemes hangú berendezések, de az árazásuknak eleget tevő színvonalon. Viszont a CA nagyon sok "audiofiles" külsőséget alkalmaz, ami azért nincs mindig szinkronban a beltartalommal. (PL torroidnak "látszó tárgy" a CD lejátszóban)
 
A Rega, Nad, Marantz, CA márkák közül (a sorrendet nyugodtan veheted értékrendnek is) messze kilóg a CA, de ez nem is baj, hiszen az áraik is jóval alatta maradnak!
 
A CD lejátszó szükségességével meg nem zsibbasztalak tovább, hiszen megértettem, hogy egy márkából két készülékkel kívánod megoldani a dolgot.
 
Ha nem jön össze a fekete CA, akkor én ajánlom helyette egy NAD páros megvételét. (Sőt még inkább egy h/k párost, de az annak idején emlékeim szerint kiesett nálad).
 
A márkákkal kapcsolatos ellenszenvhez pedig annyit, hogy nálam nagyobb Sony rühelőt keveset hordott hátán a Föld, aztán most mégis Sony a dvd felvevőm és a lejátszóm is. Mert elveim ugyan vannak és nem is szívesen támogatom a Sony üzletpolitikáját, de nem vagyok saját magam ellensége.
Ha több készülék közül kimagaslóan a Sony jobb nálam annak ellenére, hogy a márkát rühellem, akkor azt veszem meg.
gordon314.fw.hu

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


A kérdésem a milyen dvd-t, és nem az, hogy milyen cd-t 
Azért nem kell ennyire idegeskedned! Én is azon a véleményen vagyok, mint Robotk@, hogy várj még egy kicsit a CA-ra, hátha megjön. Tudom, rapszódikus a dolog, a CD lejátszómra is vártam eleget.
 
Értem, hogy nem szeretnél gagyi DVD lejátszót venni, de a Pioneert és Sony-t nem nevezném annak. Pl. a Pioneerekre, ha hivatalos forrásból veszed, akkor 3 év gari jár. És a fórumosok is nagyon meg vannak elégedve velük.
 
Látatlanban nehéz egy lejátszóról megmondani, hogy melyik a jobb, azt meg főleg nem, hogy Neked melyik tetszene, de szvsz, ha a CA, Marantz, Pioneer hármasból választasz nem járhatsz rosszul. DivX támogatásban a Pioneer verhetetlen a Gufi/Turbo féle firmware-rel.

Igyekszem lehiggadni
Szóval a DivX amint írtam, kedvenc tv sorozataim miatt kell, és ezenkívűl még némileg lustaság is az oka. Mielőtt "lopással" vádolnátok hivatalosan közlöm, hogy minden film, ami megvan DivX-ben, az megvan eredetiben is, mivel van egy videó tékám, ahol többségi tulajdoni hányadom van, mivel egyedül veszteséges voltam, ezért közösültem egy konkurens tékával
Sok film van, ami érdekel, de a tékából nem hozom ki, mert abból élünk, és nem is mindíg tudok egy filmet egy nap alatt végignézni. Ezért letöltöm a netről, megnézem, ha tetszik megveszem eredetiben (ha 1.000.-Ft alatti kategóriás film, akkor a Tesco-ban, ha több, akkor egy nagykerben), ha nem, akkor letörlöm. De vagyok annyira kényelmes, hogy nem a "vacak" 19"-os monitorom előtt gubbasztva nézem végig, hanem kiírva a picit nagyobb, 32"-os tv-men bámulom a filmet. Egyébként ez nagyon jellemző rám, hogy elvből nem tartok másolatokat (persze a tv-ből felvett 2-300VHS kazit nem tekintem annak) sem filmekből, sem zenéből.
Szóval a DivX ezért fontos, de ha a DivX kezelése nem 100%-os, attól én még nem megyek a falnak, mivel a Yamada is válogatós a híresztelésekkel ellentétben.
A cd-játszási képesség fontos, de egy komoly cd-t nem tudnék kihasználni, mivel 99%-ban magyar lemezeim vannak, amik igen vegyes nyomásúak, és sok van köztük, amik régi lemezek újbóli kiadása (pl. Szécsi Pál, Máté Péter, záray-Vámosi, és a nagy kedvencem a Z'zi Labor, stb).). Az MP3-ra visszatérve itthon abszolút nem hallgatok MP3-t, csak a kocsiban, és ott is kényelmi okai vannak, hogy ne keljen mene tközben lemezt cserélgetni.
Szóval a CA-t nagyon várom, mivel jókat hallottam róla, de ha nem lesz, akkor valszeg a Marantz lesz. Esetleg ha lenne hasonló áron egy nagyobb márka, akkor bevállalnám. Pioneer, Sony, Panasonic számomra nem vonzó, ha ezek közül választanék, akkor azzal magamat és a hitvallásomat hazudtolnám meg. Ugynais egyszer megfogadtam, ha lehetőségem lesz rá, veszek egy komolyabb hifit, és ismét azt hallgatom jópár éven át. Emlékszem rá, az első saját keresetből vett számomra komolyabb, Technics elemekből összerakott komplett torony mennyi örömöt okozott, és eladásnak az oka a téka megvásárlása volt, mert oda kellett minden pénz. Akkor fogadtam meg, hogy ennél csak jobb lehet, és akkor néztem ki a NAD-ot, MArantzot, CA-t, Rega-t, mint lehetséges esélyeseket. Azóta nem volt komolyabb tornyom, és most jött el annak az ideje, hogy valóra váltsam az 1998-ban tett fogadalmamat

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


A kérdésem a milyen dvd-t, és nem az, hogy milyen cd-t
Azért nem kell ennyire idegeskedned! Én is azon a véleményen vagyok, mint Robotk@, hogy várj még egy kicsit a CA-ra, hátha megjön. Tudom, rapszódikus a dolog, a CD lejátszómra is vártam eleget.
 
Értem, hogy nem szeretnél gagyi DVD lejátszót venni, de a Pioneert és Sony-t nem nevezném annak. Pl. a Pioneerekre, ha hivatalos forrásból veszed, akkor 3 év gari jár. És a fórumosok is nagyon meg vannak elégedve velük.
 
Látatlanban nehéz egy lejátszóról megmondani, hogy melyik a jobb, azt meg főleg nem, hogy Neked melyik tetszene, de szvsz, ha a CA, Marantz, Pioneer hármasból választasz nem járhatsz rosszul. DivX támogatásban a Pioneer verhetetlen a Gufi/Turbo féle firmware-rel.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Az mp3-nak szvsz meg teljesen mindegy, hogy milyen playerrel hallgatod.
Az mp3-at kizárólag példakánt hoztam fel!
Természetesen nem vagyok annyira csóró, hogy ne tudjam megvenni gyáriban azokat a lemezeket, amiket szeretek! Az autóban is csak kényelem miatt használom, a saját gyári lemezeimet tömörítem be mp3-ba, és írom ki cd-re, és ezt viszem le a kocsiba.
De az autóban az MP3 jobban szól, mint itthon a Yamadán a gyári cd!
Megjegyzem a Sony PlayStation 2 játékgépemen is jobban szólnak a cd-k, mint a Yamada DVD-n, de ugye az meg abszolút nem audió cd lejátszására lett kitalálva...
A DivX is csak azért kell, mert a tv sorozatokat újabban nem VHS-en tárolom, hanem DivX formátumban dvd-n, mert több fér el rajta, és olcsóbb is
Pl. Sliders...
De ha majd kiadják az összes Sliders évadot szinkronizált dvd-n, akkor meg fogom venni
Szóval tudom, hogy a DVD az DVD lejátszó a PS2 merg játékgép, de CD-t nem akarok venni, sem gagyi DVD-t (Yamada, Daewoo, Samsung, Pioneer, Kenwood, Sony, stb.), hanem ikább veszek egy minőségi dvd-t, ami megközelíti a gagyi cd-k hangját, és elvagyok magammal, mint a majom azzal a bizonyos testrészével...
Vagy dobjam ki a 25K-ból sjaát magam építette tv-állványt, és csináljak egyújat csak azért, hogy elférjen rajta egy cd játszó???
Van 6 helyem:
1: lemezjátszó
2: DVD
3: VHS
4: Casette Deck
5: Erősítő
6: PS2 (PS3)
És még szeretnék egy MD-t is, de már az sem fér el, így lehet, hogy nem is lesz..
Vagy tegyem a tv tetejáre a cd-t, amin van 3cm széles vízszintes rész, vagy tegyem az erősítő tetejére, ha rá fog férni, hogy elzárjam az erősítő lvegőjét, és megsüssem a cd-t?
Szóval ha dvd mellé cd-t is veszek, az +30.000.-Ft, és ismét 2 nap munka, amíg megépítem az új tv állvány
Szóval megkérek mindenkit, hogy ne ajánlgassa a külön cd-t, mert nem fogok venni! Illetve, akkor adjatok ajándékba egy új tv állványt, mert nem fogok mégegyszer ennyit kiadni egy tv állványra csak azért, hogy több műszaki cikket el tudjak rejteni bele...
A kérdésem a milyen dvd-t, és nem az, hogy milyen cd-t

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »

klepto: A DVD lejátszót DVD lejátszásra készítették, hegyezték ki, a CD lemezek lejátszása csak mint mellékfunkció szerepel. A CD lejátszót pedig CD lejátszásra. Érdemes meghallgatni egy CD-t DVD- illetve CD lejátszóval és mindjárt ki fog derülni, hogy melyik a jobb. Én miután 4 hónapig hallgattam a CA 640-es CD lejátszómat, visszakötöttem a Pana DVD-met és 10 perc múlva kikapcsoltam, mert borzalmas volt az a hang, amit hallottam. Az mp3-nak szvsz meg teljesen mindegy, hogy milyen playerrel hallgatod.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


klepto! 
Szerintem először várd meg, hogy lesz-e fekete, ráérsz utána töprengeni.
 
De, hogy érdemben is hozzászóljak, ha fontos a divx, akkor a pio 585 ebben verhetetlen. Pláne a Gufiak/Turbo firmware-el.
Mindezt megkapod 36e huf-ért, amivel kapsz sacd, és dvd-a támogatást is.
Persze lehet, hogy ez nem szempont, de a kiszemelt CA is tudja.
A marantz meg nem.
 
Akkor ugye ott még a cd hang.
Hát erre azt mondom, hogy ebben a kategóriában semmelyik dvd-től nem fogsz, audiofil cd hangot kapni.
Annak ellenére, hogy a CA-t, mint audifil terméket emlegetted a másik topikban, még nem lesz az. Illetve a CA nem a dvd játszója alapján kapta szvsz ezt a jelzőt.
Én inkább vennék 20e-ért egy használt cd játszót, amivel szinte biztos hogy közelebb jutsz, a célodhoz.
Már ha az a cél amire én gondolok.
No igaz, ez két készülék, de talán nem is baj ha 2, de jobb ár/érték arányú célkészülékeket használunk.
Nem tudom a marantz mit produkál divx-ekkel, de meglepődnék, ha szolgáltatásokban, és funkcionalításban (hogy az ár-érték arányról ne is beszéljünk) csak a pio közelébe érne.
Ha a dvi/hdmi kimenet nem fontos, jobb választás nem igen van.
A Denon divx-es játékosát se emelték az egekbe ezen képessége miatt, és néhány fórumtársnak a sony gépével is akadtak gondjai.
Meglepődnék ha a marantz ezt a funkciót olyan istenesen kihegyezte volna.

Igen, még kivárok, de már elkezdtem gondolkozni, hogy mi legyen, ha mégsem jönne össze a CA
Pioneer-t nem akarok venni, már a hi-fi világban sem nyerte el a tetszésemet, pedig már akkor is nagyobb márka volt, mint a számomra kedves Technics.
A CD hangnál is az elvárásom a már emlegetett autós hangzás. Ha egy dvd/hm erősítő párossal eltudom érni azt a hangzást, amit a kocsiban kapok egy JVC fejegységgel és 13cm-s SAL hangszórókkal MP3 hallgatása közben, az már nekem bőven jó. Azthiszem ez nem túl nagy álom, és talán egy közel 200k-s dvd+hm erősítőtől már joggal várom el, hogy szóljon úgy, mint egy 30K-s autósrádió egy 5k-s hangszórószettel
Sajnos a mostani Yamada6700/PanasonicSA-XR15 nem hozz azt a szintet, mint az autó rádióm.
De ha azt mondod, hogy egy 200K-s erősítő+dvd is szarabb lesz, akkor eladom a lakásomat, és beköltözöm az autómba :smile19:
Persze ezt már nagyon kitárgyaltuk 1x, és a berögződések miatt nem akartam ezt a témát felhozni. De ott az volt a lényeg, hogy a hi-fi korszak derekán nagyívben lenézett Technics cd játszóü hangját hoztam fel, mint a dvd álltal elérni vágyott hangminőséget, és addig jutottunk, hogy egy 30 éves a piacon már 5k-alku-ért vásárolható Philips, vagy egyébb, noname cd-k is jobban szólnak, mint egy 60k-s dvd
NA ez az a szint aminél én már kiakadtam, de nagyon
Ezért nem is merek már felhozni ilyen példát, csak az autós cd-met, és kihangsúlyozva az MP3-at! Talán abba nem tudnak majd egyesek beleköni

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Sziasztok! 
Mint többen tudjátok, nagy dilemma után eldöntöttem, hogy Cambridge Audio dvd-t veszek. Mivel a cég honlapján szerepelt a fekete szín, és az új rendszeremet már elkezdtem feketében gyűjtögetni, ezért a szín is fontos volt a márka mellett. Már 2 hete leadtam a rendelésem, és ma jött egy szállítmány CA dvd, de fekete nem volt köztük. Mivel jövő héten is jön egy újabb adag, talán addigra lesz benne. Ha viszont 1 hónapon belül nem sikerül fekete CA-t szerezni, akkor valószínűleg a Marantzot fogom választani.
A kérdésem az, hogy mennyivel járok rosszabbul a Marantz DV4610-el, mint a Cambridge Audio DVD 89-el?
Esetleg nézzek más után (pár évig a DVi, és HDMi kimenetekre biztos, hogy nem lesz szükségem, csak az elfogadható cd hang, és a DivX számít)?

klepto!
 
Szerintem először várd meg, hogy lesz-e fekete, ráérsz utána töprengeni.
 
De, hogy érdemben is hozzászóljak, ha fontos a divx, akkor a pio 585 ebben verhetetlen. Pláne a Gufiak/Turbo firmware-el.
Mindezt megkapod 36e huf-ért, amivel kapsz sacd, és dvd-a támogatást is.
Persze lehet, hogy ez nem szempont, de a kiszemelt CA is tudja.
A marantz meg nem.
 
Akkor ugye ott még a cd hang.
Hát erre azt mondom, hogy ebben a kategóriában semmelyik dvd-től nem fogsz, audiofil cd hangot kapni.
Annak ellenére, hogy a CA-t, mint audifil terméket emlegetted a másik topikban, még nem lesz az. Illetve a CA nem a dvd játszója alapján kapta szvsz ezt a jelzőt.
Én inkább vennék 20e-ért egy használt cd játszót, amivel szinte biztos hogy közelebb jutsz, a célodhoz.
Már ha az a cél amire én gondolok.
No igaz, ez két készülék, de talán nem is baj ha 2, de jobb ár/érték arányú célkészülékeket használunk.
Nem tudom a marantz mit produkál divx-ekkel, de meglepődnék, ha szolgáltatásokban, és funkcionalításban (hogy az ár-érték arányról ne is beszéljünk) csak a pio közelébe érne.
Ha a dvi/hdmi kimenet nem fontos, jobb választás nem igen van.
A Denon divx-es játékosát se emelték az egekbe ezen képessége miatt, és néhány fórumtársnak a sony gépével is akadtak gondjai.
Meglepődnék ha a marantz ezt a funkciót olyan istenesen kihegyezte volna.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Sziasztok!
 
Mint többen tudjátok, nagy dilemma után eldöntöttem, hogy Cambridge Audio dvd-t veszek. Mivel a cég honlapján szerepelt a fekete szín, és az új rendszeremet már elkezdtem feketében gyűjtögetni, ezért a szín is fontos volt a márka mellett. Már 2 hete leadtam a rendelésem, és ma jött egy szállítmány CA dvd, de fekete nem volt köztük. Mivel jövő héten is jön egy újabb adag, talán addigra lesz benne. Ha viszont 1 hónapon belül nem sikerül fekete CA-t szerezni, akkor valószínűleg a Marantzot fogom választani.
A kérdésem az, hogy mennyivel járok rosszabbul a Marantz DV4610-el, mint a Cambridge Audio DVD 89-el?
Esetleg nézzek más után (pár évig a DVi, és HDMi kimenetekre biztos, hogy nem lesz szükségem, csak az elfogadható cd hang, és a DivX számít)?

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lejátsza.Van a Pioneer dvdlejátszóknak saját topicja, fussd át ha bővebben érdekel!

Köszi!
 
Tehát ha hivatalosan nem is támogatja, meg nem is látom a műszaki leírás között, de azért még lejátsza. Értem.. :-)))
 
nekem csak ez a fontos. :-))
 
Köszi mégeccer!

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Lejátsza.
Van a Pioneer dvdlejátszóknak saját topicja, fussd át ha bővebben érdekel!
gordon314.fw.hu

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Kérdésem lenne: a Pioneer DVD lejátszok hivatalosan úgy tudom nem támogatják a DVD+R-es lemezeket. Van valakinek ebben tapasztalata?
Mármint hogy esteleg neki is Pioneer van de simán lejátsza.
Vennék egy Pioneer DV380-ast, de van vagy 30 db DVD+R-es lemezem. Jó lenne ha le tudnám játszani.
 
Tapasztalat ezügyben valakinek?
 
Köszi!

Avatar
Gyurka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 09:24
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gyurka »



Tudni kéne, hogy milyen DVD lejátszód van, le tudja -e keverni a dts/DD hangot rendesen sztereóba.
Ha eddig minden hang megvolt a tévén, akkor elvileg tudja ezt.
A center nem fog nagyon hiányozni, nyugodtan vágj bele egy sztereó erősítőbe, ha nem tudsz sok hangfalat elhelyezni.
(Mellesleg gyártanak is ilyen komplett rendszereket, pl. a Yamaha Pianocraft szettek DVD-lejátszót és sztereó rádióerősítőt tartalmaznak, 2 hangfallal. De más gyártóknak is vannak ilyen megoldásai.)
De az 5.1-es hangú filmeknél ezentúl is jobban fel kell majd tekerni a hangerőt, mint egy sztereó CD-nél, ez nem a tévé hibája, így van a lemezen a hang.

 
A DVD lejátszó egy Philips DVP720SA és igen, van rajta stereo/surround választó, a leírás szerint a sztereó üzemmód 2.1-et jelent...
 
Úgy néz ki, megfogadom a tanácsot, 2.0 (aztán majd talán 2.1) lesz egyelôre, de akkor (majdnem) teljesen szétvágom a komponenseket, most lesz egy integrált erôsítô, CD-lejátszó, magnó-deck, hangfalak, aztán majd egy tuner (ha nagyon hiányzik.)
 
Köszönöm az okosítást!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Köszönöm a választ, és...
 
...tehát, ha jól értem, akkor ha veszek egy sztereó erősítőt (azt még tudom 2.1-ben alkalmazni) és azt kötöm a DVD-re, akkor is jobban fog szólni, mint most a TV-n?
 
Mit hova kell kötnöm, hogy az 5.1 rendesen kikeveredjen sztereóra (vagy 2.1-re)?
 
Másik kérdés: meg tudom-e úszni a centert a DVD-játékos említett képességével?
Tehát, hogy a dialógusok is jól szóljanak sztereóban vagy 2.1-ben?
 
Bocs az 1.0-ás kérdésekért, de azért vagytok, hogy tanuljak...

Tudni kéne, hogy milyen DVD lejátszód van, le tudja -e keverni a dts/DD hangot rendesen sztereóba.
Ha eddig minden hang megvolt a tévén, akkor elvileg tudja ezt.
A center nem fog nagyon hiányozni, nyugodtan vágj bele egy sztereó erősítőbe, ha nem tudsz sok hangfalat elhelyezni.
(Mellesleg gyártanak is ilyen komplett rendszereket, pl. a Yamaha Pianocraft szettek DVD-lejátszót és sztereó rádióerősítőt tartalmaznak, 2 hangfallal. De más gyártóknak is vannak ilyen megoldásai.)
De az 5.1-es hangú filmeknél ezentúl is jobban fel kell majd tekerni a hangerőt, mint egy sztereó CD-nél, ez nem a tévé hibája, így van a lemezen a hang.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gyurka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 09:24
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gyurka »


Gyurka! 
TV-n nálam is halkabb a dvd-lejátszó hangja. Ez azért van, mert a tv nem hifi komponens, más a bemeneti alapjel érzékenysége.
A konverziót a dvd lejátszó procija végzi, tehát az 5.1-et keveri le 2.0-ra ami nem csak sima sztereó, hanem az effektek is benne vannak fázis eltolásos módszerrel amit egy spéci hangfalnál úgy hallasz, mintha háttér hangsugárzóid lennének.
Ha veszel egy AV erősítőt és a tv hangszorójánál komolyabb hangkeltő eszközt kötsz rá jobb lesz a hanghatás természetesen.
Azt íród, hogy nem jön össze az 5.1-es hangrendszer. Akkor ne is vegyél AV erőlködőt, hanem egy normál sztereót.
Sokkal jobb hang produkciót eredményez mint egy AV erőlködő sztereója!
Egy AV gép árán, annál jobb sztereójú erősítőt vehetsz. 
Még a film is jobban szól ha jobb a sztereó tér.
Gondold meg.

Köszönöm a választ, és...
 
...tehát, ha jól értem, akkor ha veszek egy sztereó erősítőt (azt még tudom 2.1-ben alkalmazni) és azt kötöm a DVD-re, akkor is jobban fog szólni, mint most a TV-n?
 
Mit hova kell kötnöm, hogy az 5.1 rendesen kikeveredjen sztereóra (vagy 2.1-re)?
 
Másik kérdés: meg tudom-e úszni a centert a DVD-játékos említett képességével?
Tehát, hogy a dialógusok is jól szóljanak sztereóban vagy 2.1-ben?
 
Bocs az 1.0-ás kérdésekért, de azért vagytok, hogy tanuljak...

Avatar
jankó31
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 02:15
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: jankó31 »


Gyurka!
 
TV-n nálam is halkabb a dvd-lejátszó hangja. Ez azért van, mert a tv nem hifi komponens, más a bemeneti alapjel érzékenysége.
A konverziót a dvd lejátszó procija végzi, tehát az 5.1-et keveri le 2.0-ra ami nem csak sima sztereó, hanem az effektek is benne vannak fázis eltolásos módszerrel amit egy spéci hangfalnál úgy hallasz, mintha háttér hangsugárzóid lennének.
Ha veszel egy AV erősítőt és a tv hangszorójánál komolyabb hangkeltő eszközt kötsz rá jobb lesz a hanghatás természetesen.
Azt íród, hogy nem jön össze az 5.1-es hangrendszer. Akkor ne is vegyél AV erőlködőt, hanem egy normál sztereót.
Sokkal jobb hang produkciót eredményez mint egy AV erőlködő sztereója!
Egy AV gép árán, annál jobb sztereójú erősítőt vehetsz.
Még a film is jobban szól ha jobb a sztereó tér.
Gondold meg.

Avatar
Gyurka
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 09:24
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gyurka »


Sziasztok!
 
Egy teljesen láma kérdés, de segíthet a válasz dönteni:
 
Ha A/V erôsítôt veszek, van-e esély arra, hogy az 5.1-es hangú filmek, amelyek
jelenleg elég halkan szólnak a TV-n sztereóban (euroscart), majd az A/V erôsítôvel jobban szólnak, ugyancsak sztereo vagy max. 2.1 kiépítésben?
 
Másképp fogalmazva: végez(het)-e konverziót a hangformátumok között az A/V
erôsítô?
 
Jelenleg a PCM 2.0, DD 2.0 stb. filmek elég hangosak, jól szólnak. Az 5.1 hangsávok viszont úgy hangzanak, mintha az 5.1-bôl csak a frontok szólnának.
Ezt akarnám kiküszöbölni azzal, hogy A/V erôsítôt veszek.
 
Emellet viszont túlnyomórészt zenét hallgatnék, és nincs remény arra, hogy kiépül
otthon az 5.1, 6.1 vagy 7.1, max. a 2.1.
 
Hülyeséget kérdezek?
 
Köszönettel, Gyurka

Avatar
monty
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2003.11.24., hétf. 21:06
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: monty »



A Front valszeg Wharfedale 8.4-lesz , a surrond meg Wharfedale WH20 ... később a surrond 8.2 lesz és a WH20 megy hátra )), de szub-ba gőzöm sincs - mert eddig a Wharfedale Power Cube 12-t nézegettem, de azt mondták (másik fórumon), hogy a Wharfedale nem jó sub-ba (8 
Ez tényleg így van???
 
Köszi : Kriszitán
 


Hali!
 
Nekem ezvan és..hallottam pár subot,de semmivel sem rosszabb mint bármelyik ebbe a kategóriában.
Lehet az én szobámhoz még nagy is 4x5m,kipróbálnámnagyobb térben na meg megfelelő hangerőn is.
Én megvagyok elégedve vele,és nemazért mert nekem ilyen van.De ez csak pénzfüggő dolog,mint minden más.
70k környékén nagyon nincs más alternativa ami jobblenne.

Már én is hallottam, hogy annyira nem preferáltak a Wharfedale szubjai. Érdekes, mert amúgy elég ütősen szólnak a hangfalai. Nekem 8-as széria van, egyelőre szub nélkül, úgyhogy még én is dilemmában vagyok e téren.

Projektor: InFocus SP 4805; A/V erősítő: Onkyo TX-DS595; DVD: Onkyo DV-SP500; Front: Wharfedale Diamond 8.4; Center: Wharfedale Diamond 8C; Surround: Wharfedale Diamond DFS Sub: Polkaudio PSW-10
Hi-Fi:
Erősítő: Sony TA-F245R; CD: Sony CDP-XE700; Hangfalak: Wharfedale Diamond 8.3

Avatar
mrspock
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.07.13., szer. 05:24
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: mrspock »


A Front valszeg Wharfedale 8.4-lesz , a surrond meg Wharfedale WH20 ... később a surrond 8.2 lesz és a WH20 megy hátra )), de szub-ba gőzöm sincs - mert eddig a Wharfedale Power Cube 12-t nézegettem, de azt mondták (másik fórumon), hogy a Wharfedale nem jó sub-ba (8 
Ez tényleg így van???
 
Köszi : Kriszitán
 


Hali!
 
Nekem ezvan és..hallottam pár subot,de semmivel sem rosszabb mint bármelyik ebbe a kategóriában.
Lehet az én szobámhoz még nagy is 4x5m,kipróbálnámnagyobb térben na meg megfelelő hangerőn is.
Én megvagyok elégedve vele,és nemazért mert nekem ilyen van.De ez csak pénzfüggő dolog,mint minden más.
70k környékén nagyon nincs más alternativa ami jobblenne.

TV:Panasonic Px30 A/V:Harman/Kardon avr235
DVD:Philips dvp630 Cd:Technics SL-PG340 Center:Koda Sl601C
Front:Tannoy Sensys DC1Surr:Wharfedale H80-S30D
Sub:Wharfedale PC12+
 
A nem kiemeltek lecserélés alatt!

Avatar
MeKrisz
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2006.03.15., szer. 14:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: MeKrisz »


Értem... - ezért kérdezem tőletek, mert nagyobb a tapasztalatotok... - csak gondoltam laikusnként, hogy ha több a front hangfalból való ---> nagyobb a zenei élmény.  - 8.4+WH20-as szettet rendeltem meg - ezt akkor nem érdemes semmivel sem kiegészítenem, ugye ( a szubon kívűl?)  
A szoba , ahova menni fog : 6*5*3,2 méteres
 
Szubnak melyik lenne "ideálísabb" a szobába ? Wharfedal Power Cube 10? - 12? - netán 15?
 
Köszönöm : Krisztián

Ez nem is szoba, hanem csarnok.
Ha nem szigorúan direct pure stereo hívő vagy, akkor bőven elfér benne a 7.1
Bár ehhez ismerni kell a helyiség berendezését is, de hová való a 7.1, ha nem ide?
Ekkora szobába minél nagyobb szub kell, hatalmas levegőt kell megmozgatni.

milyen és mekkora szub-ot ajánlotok a 6*5*3,2-es szobába?
 
A Front valszeg Wharfedale 8.4-lesz , a surrond meg Wharfedale WH20 ... később a surrond 8.2 lesz és a WH20 megy hátra )), de szub-ba gőzöm sincs - mert eddig a Wharfedale Power Cube 12-t nézegettem, de azt mondták (másik fórumon), hogy a Wharfedale nem jó sub-ba (8
 
Ez tényleg így van???
 
Köszi : Kriszitán
Kivetítő: BenQq W1100 A/V Erősítő: Denon AVR-3311 DVD felvevő: Pioneer DVR-540H
HTPC játékos: i5-3570K Deck1: Pioneer CT-S730 3D TV: Samsung UE32E6030
Front Hangfalak: 2xWharfedale Diamond 8.4 Center Hangfal: Wharfedale Diamond 8 Center Surrond Hangfalak: Wharfedale Diamond 8.2 Subwoofer : Mordaunt-Short MS 909W

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Kicsit kiegészíteném az előző hozászólásomat:
 
Az 1705 kicsit kevésnek tűnik ebbe a szobába.
Az erősítő alapvetően kis teljesítményű, mindenképpen nagy érzékenységű dobozokra lenne szükség. Azt nem tudnám megmondani, hogy több-e a 7 csatorna hangerőben, mint az 5, ha a trafó eleve kicsi. Ezt valahogy ki kellene próbálni kölcsön dobozokkal. Ha a 7 csatorna halkabb lenne (kis trafó + több veszteség miatt), akkor nem éri meg több dobozt berakni, ellenkező esetben igen.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”