Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


és miért nem tudtok, vagy akartok segíteni egy annál jobb dvd találásában?
Azért nem tudunk segíteni, mert a készüléket Te fogod használni és nem mi. Mivel különböző elvárásaink vannak, ezért lehet, hogy, ami Neked tökéletes, az például másnak nem az. Így mi csak a ajánlani tudunk, a végső döntést Neked kell meghoznod.
 
Két készülék közül szertnél választani és szerintem már választottál is, ha megjön időben a fekete CA, akkor az lesz, ha nem, akkor meg Marantz. Ennyi. Szerintem kicsit már túlragoztuk a dolgot.

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Itt csak egy kérdés merül fen bennem, ha tényleg nem érdemes ma már dvd-re sokat költeni, akkor egy Rotel, vagy Arcam dvd, hogy talál gazdára 200-300.000.-Ft-ért, és miért vesznek manapság is egyes fórumtársaink ennyiért dvd-t (nemrrég számolt be valaki az új Arcam szerzeményéről) ?

Hát hidd el nem crt tv mögé kötik ezeket a dvd játszókat. Hanem olyan megjelenítők mögé amik kihasználják pl. a digitális kimeneteket, felskálázást, és még sorolhatnám...
 
A cél nem a zsomszédok elkápráztatása, de a Pioneer akkor sem szinpatikus, mégha ezért keresztre is feszítetek.
 
Egyáltalán láttál már élőben egyetlenegy pio dvd játszót is. Azt hogy próbáltál-e azt meg se kell kérdeznem.
 
Attól, hogy ő találta ki az újítások egy jelentős részét, még nem ő fogja gyártani a világ legjobb dvd készülékeit.
 
Soha nem az a jó gyártó aki a világ legjobb, hanem aki a legjobb ÁR/ÉRTÉK arányú készülékeit tudja gyártani.
És ez minden másra is igaz.
300e $-ból már lehet én is össze tudnék kalapálni egy elfogadható erősítőt mondjuk. Csak mondjuk egy Naim ezt meg tudja csinálni a töredékéből.
 
Ez igaz ugye a Philipsre is, a cd szülőatyjára 

 
Hát akkor nézd meg milyen mechanikával szerelik szinte valamennyi gyártó cd játszóját. Nagy részükben phillips, meg sony van.
Nekik meg volt ugye némi közük a cd szabványhoz...

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Azé nem olyan gagyi az .. 
..azt a Yamahát egy 1500-as erőlködővel hallgatták .. onnét raboltam el a polcról
 


De kommersz, mint minden 200K-s alatti dvd
Egyébként én is hallgattam ezta dvd-t, és vegyes érzelmeim vannak felőle. NEm azt mondom, hogy rossz volt, de egy Yamaha erősítővel (a 657-el) igencsak arogánsan szólt, ami nekem nem tetszett. PErsze lehet, hogy itt az erősítő, vagy a hangfal volt a ludas, de 48.990.-Ft-ért nekem nem szinpatikus. Ha minimum 10.000.-Ft-al olcsóbb lenne, akkor már megvettem volna, de így túl soknak találom az árát
Tudom, online boltban van ez olcsóbban is, de ott hozzájön a posta, és máris megint hasonló magasságban szárnyalok
Szóval marad a Marantz, vagy CA, de nem tudom, hogy kitől kérhetek tapasztalati tanácsot ez ügyben

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Robotk@! 
Álljon meg a menet nem én kommerszezek mindent, hanem Gordon!
Én csak azt írtam, hogy nekem az ES sztereó Sonjy cd sem tetszett hangilag!
Gordon írta, hogy minden kommersz, amit sorozatban gyártanak...
A dvd-erősítő áráról amit írtál az elgondolkoztató
A cél nem a zsomszédok elkápráztatása, de a Pioneer akkor sem szinpatikus, mégha ezért keresztre is feszítetek. Attól, hogy ő találta ki az újítások egy jelentős részét, még nem ő fogja gyártani a világ legjobb dvd készülékeit. Ez igaz ugye a Philipsre is, a cd szülőatyjára
 
Kedves Vendég!
 
Én nem szidtam a Yamahát, azt írtam, hogy ha egy elterjedtebb márkából kellene választanom, akkor inkább a Yamahát venném, mint a pioneert. Olvasdd el még 1x, amit írtam
Egyébként a Yamaha is azért esett ki a lehetséges dvd-k közül (pedig te tudod, hogy sokáig ott volt), mert közel 50.000.-Ft-os áráért úgy érzem, hogy van tőle jobb is a piacon nem sokkal többért

Azé nem olyan gagyi az ..
 
..azt a Yamahát egy 1500-as erőlködővel hallgatták .. onnét raboltam el a polcról
 


Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Robotk@!
 
Álljon meg a menet nem én kommerszezek mindent, hanem Gordon!
Én csak azt írtam, hogy nekem az ES sztereó Sonjy cd sem tetszett hangilag!
Gordon írta, hogy minden kommersz, amit sorozatban gyártanak...
És miért baj az, hogy van egy elképzelésem, és kikérem a fórumozók éleményét? Azt kéne megvennem, amit itt javasol 1-2 ember, és annál jobbat ne vegyek, mert akkor már ne itt kérdezősködjek? Miért muszály nekem Pioneert vennem, és miért nem tudtok, vagy akartok segíteni egy annál jobb dvd találásában?
Nekem nem felel meg a Pioneer, de mivel más ajánlatot nem kapok, ezért megyek a magam feje után, és kérdezem meg (de még a vásárlás előtt), hogy melyik legyen. Mivel a két esélyes a CA, és a MArantz, ezért hegyezem ki a kérdésemet ezekre. Sajnos nem ismerek ezekhez hasonló árű készüléket, de ha Ti igen, akkor ajánljatok valamit. Tömegterméket, tucatmárkát nem akarok Számomra a NAD, Marantz, CA, Rotel, stb. nem tudattermék, a sony, LG, Philips, Pioneer, stb.-vel ellentétben. Hát ekkora bűn mást akarni, és a tömeggel, a Pioneerel szembe menni? De mit csináljak, ha nekem a Pioneer nem tetszik? Ne vegyek akkor semmit?
A dvd-erősítő áráról amit írtál az elgondolkoztató
Itt csak egy kérdés merül fen bennem, ha tényleg nem érdemes ma már dvd-re sokat költeni, akkor egy Rotel, vagy Arcam dvd, hogy talál gazdára 200-300.000.-Ft-ért, és miért vesznek manapság is egyes fórumtársaink ennyiért dvd-t (nemrrég számolt be valaki az új Arcam szerzeményéről) ?
A cél nem a zsomszédok elkápráztatása, de a Pioneer akkor sem szinpatikus, mégha ezért keresztre is feszítetek. Attól, hogy ő találta ki az újítások egy jelentős részét, még nem ő fogja gyártani a világ legjobb dvd készülékeit. Ez igaz ugye a Philipsre is, a cd szülőatyjára
 
Kedves Vendég!
 
Én nem szidtam a Yamahát, azt írtam, hogy ha egy elterjedtebb márkából kellene választanom, akkor inkább a Yamahát venném, mint a pioneert. Olvasdd el még 1x, amit írtam
Egyébként a Yamaha is azért esett ki a lehetséges dvd-k közül (pedig te tudod, hogy sokáig ott volt), mert közel 50.000.-Ft-os áráért úgy érzem, hogy van tőle jobb is a piacon nem sokkal többért

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


klepto!
 
Az itten a nagy baj, hogy megint kitaláltál valamit és elvárod, hogy itt mindenki rábólintson a döntésedre.
Akkor is ha hülyeség.
Minek kérdezel meg bárkit is itt?
Tényleg nem baszogatásból, csak komolyan nem értem.
 
Ahogy itt többen megmondták, a CA semmivel nem különb mint az Általad legagyizott márkák. Olyan érveket hozol fel a CA mellett amikről komolyan meglepődve olvasom, hogy hiszel benne.
 
Persze nem kell azt csinálni, amit itt bárki (pláne én) mond(ok), de hidd el az itteni társaság szívből próbál segíteni.
Ha ennyi pénzed van, nyugodtan vegyél ennyiért dvd-t, csak egy crt tv mögé kötve a drágább tudás nagyrészét ki se fogod használni, meg hát a CA is fel kell tudja tartani valamiből az audiofil feeling látszatát.
Így az új formátumok hajnalán kiadni ennyit egy dvd játszóra, hacsak nem egy projektor, vagy más komolyabb megjelenítő alá kell (pláne ha a közeljövőben sem tervezel) pénzpocséklás.
Én azt a többlet pénzt, amit a dvd meg lehet "spórolni" az erősítőbe forgatnám inkább. Összességében előrébb lennél, de mint látom a cél nem ez.
 
Inkább a szomszédok elámítása van nagyobb súllyal a latban.
Már bocs, ha nyers voltam, de ezt gondolom.
 
Az meg hogy pl. egy sony es szériás terméket lekommerszezel, pláne egy audifilnek titulált CA dvd lejátszóval szemben, azt meg én kérem ki magamnak.
A CA meg a sztereó vonalon kivívott audiofilebb imidzsét megülve naná hogy hasonló külcsínyt adva, megpróbál a hm vonalon is révbe érni.
De ez kevés az üdvösséghez szvsz is, ahogy Gordon is irta Nekik ez a terület kissé új, egy olyan kommersz szar gyártóhoz képest meg pláne mint a pioneer, akinek igen sokmindent köszönhetünk ezen a területen.
Hogy csak egyet mondjak pl. az a hdmi nevű izé, vagy mi...
És még el se gondolkodtam a kérdésen igazán...

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A CD hangnál is az elvárásom a már emlegetett autós hangzás. Ha egy dvd/hm erősítő párossal eltudom érni azt a hangzást, amit a kocsiban kapok egy JVC fejegységgel és 13cm-s SAL hangszórókkal MP3 hallgatása közben, az már nekem bőven jó.
Hát szerintem akkor Neked fölösleges ennyit beruháznod. Vegyél Pio-t.Megbízható, jó a képe és szvsz kapsz olyan hangot mint a JVC+SAL párostól!

Pio-t nem veszek, és punktum bekap6od.gif
Én a CA-Marantz-nál gagyibb kommersz márkát nem vagyok hajlnadó venni
Ha már mindneképp gagyi, akkor max. Yamaha, a Pio viszont ha ingyen adják sem kell. Nem tetszik, nincs bizodalmam iránta, és ezért nem is fogok érte pénzt adni, az tuti

Klepto ...
 
.. Nekem Yamahám van bazZz .. nameg ismerjük egymást a Speier fórumról.
 
Há ne irkáljál már ide hülyeségeket!
 
Hallottál már 657-est egyáltalán??
 
(...)

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


De ha már itt beszélgetün kissé talán OFF-ba hajlóan, akkor érdemben is ha tudnál segíteni, azt megköszönném Szerinted a Cambridge Audio és a Marantz között van számottevő minőségi különbség, vagy a tudásbeli különbséget leszámítva nagyjából azonos minőségi színvonalon van a két gyártó terméke (mind műszaki, mind a kép/hangminőségi színtet figyelembe véve)?

Nem tudom megitélni ezt a kérdést, mert egyik készüléket sem teszteltem itthon, így nem tudok róluk véleményt alkotni. Az adatok alapján pedig messzemenő következtetéseket nem lehet levonni.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Mostanában eléggé lemetek a vetítő árak. 200e-ért már újat kapsz. 100e és 200e között pedig nagyon sok használt közül lehet válogatni. Ezért tudtam én is beruházni egyre.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Érthető, bár cisco fórumtársnál 15 m^2-en olyan vígan projizunk, mint a csuda.    Persze az én távlati terveimben is egy külön házimoziszoba szerepel.
Hiába, aki burzsuj
Egyébként ahoz drága eegy proji, hogy sámliról vetítsek és ha nem kell, akkor betegyem a szekrénybe, mint a MeOptámat Helyem meg nincs, ahol véglegesen eltegyem, és a szomszédok sem örülnének egy újabb panelvésésnek (padló, oldalfal, plafon), hogy bevezetékezzem a szobám
 
De ha már itt beszélgetün kissé talán OFF-ba hajlóan, akkor érdemben is ha tudnál segíteni, azt megköszönném
Szerinted a Cambridge Audio és a Marantz között van számottevő minőségi különbség, vagy a tudásbeli különbséget leszámítva nagyjából azonos minőségi színvonalon van a két gyártó terméke (mind műszaki, mind a kép/hangminőséget figyelembe véve)?

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Erre mondtam én azt, hogy jó, akkor a Marantz, CA, Denon, stb. legyen kommersz, de akkor a többi (Xoro, Westel, stb.) a gagyi kategória 


Szerintem egyre gondolunk! Csak félreértelmeztem egy mondatod. A Millenium és társai szvsz is a gagyi kategória.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Jó, akkor legyen kommersz, a többi meg gagyi
 
A többi nem gagyi, hanem azok is kommerszek. A teljesség igénye nélkül a CA, a Denon, az Onkyo, a Marantz, a Yamaha, a Sony, Pioneer, a Panasonic, ... is azok. Ha nem kommerszet szeretnél, nézz meg egy Krell, vagy egy Mark Levinson DVD playert.

A kommersz nálam a Yamada, Xoro, Millenium, Westel, Laser, stb.
Gordon szerint a kommersz a CA, Denon, Sony, Marantz, stb.
Erre mondtam én azt, hogy jó, akkor a Marantz, CA, Denon, stb. legyen kommersz, de akkor a többi (Xoro, Westel, stb.) a gagyi kategória
Ha szerinted egy Yamad is egy kategória egy Marantzal, akkor szívesen cserélek veled (én adom a Yamadát) szőrt-szőrért

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Lehet, hogy majd egyszer, ha elköltözöm a panelből egy családi házba, és lesz pénzem egy külön moziszobára, akkor majd veszek egy projit, de addig nem látom értelmét. Cirka 20m2-en nem is lehet igazán kiélvezni a hatását, csak pénzkidobás lenne szerintem
Érthető, bár cisco fórumtársnál 15 m^2-en olyan vígan projizunk, mint a csuda. Persze az én távlati terveimben is egy külön házimoziszoba szerepel.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Mert ha projit veszek, akkor a tv kuka, és átlag napi 8 órát szól a tv.Egy lámpa élettartama 2-3000 üzemóra, amit ha elosztok 365 nappal, akkor az napi 8,2 órára jön ki (3000 üzemórával számolva) 
Kölün tv meg proji luxus, ezért majd pár év mulva plazma, vagy OLED 

Pedig a külön TV és proji a célszerű megoldás. Nálam is megmaradt a TV, mert egy híradót, vagy egy esti játékot nem fogok projin nézni, egyrészt, mert a TV adás minősége nem elegendő egy nagy kép vetítésére, másrészt a vetítővel inkább filmeket és koncert DVD-ket nézek.

Lehet, hogy majd egyszer, ha elköltözöm a panelből egy családi házba, és lesz pénzem egy külön moziszobára, akkor majd veszek egy projit, de addig nem látom értelmét. Cirka 20m2-en nem is lehet igazán kiélvezni a hatását, csak pénzkidobás lenne szerintem

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Mert ha projit veszek, akkor a tv kuka, és átlag napi 8 órát szól a tv.Egy lámpa élettartama 2-3000 üzemóra, amit ha elosztok 365 nappal, akkor az napi 8,2 órára jön ki (3000 üzemórával számolva) 
Kölün tv meg proji luxus, ezért majd pár év mulva plazma, vagy OLED 

Pedig a külön TV és proji a célszerű megoldás. Nálam is megmaradt a TV, mert egy híradót, vagy egy esti játékot nem fogok projin nézni, egyrészt, mert a TV adás minősége nem elegendő egy nagy kép vetítésére, másrészt a vetítővel inkább filmeket és koncert DVD-ket nézek.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Projektort meg nem is fogok venni, mivel nincs évente 100-150.000.-Ft-om lámpára.
klepto: nem piszkálódásból , de ne ragaszkodj ennyire a szóbeszédekhez! Miért kellene évente új lámpát venni egy projiba??? Miből gondolod ezt? Ha azt vesszük, hogy naponta megnézel egy 2 órás filmet, akkor is legalább 3-4 évig elég egy ilyen projektorlámpa (persze eldurranhat, de egy TV is elromolhat 3 nap után).

Mert ha projit veszek, akkor a tv kuka, és átlag napi 8 órát szól a tv.Egy lámpa élettartama 2-3000 üzemóra, amit ha elosztok 365 nappal, akkor az napi 8,2 órára jön ki (3000 üzemórával számolva)
Kölün tv meg proji luxus, ezért majd pár év múlva plazma, vagy OLED
És addig is ha két méter feletti képátlóra vágyom, akkor előveszem a 8mm-es filmjeimet (igen, a celluloid szalagot, és nem dvd korongot, vagy mágneszalagot), leporolom a kedvenc MeOpta vetítőmet, és élvezem a valódi házimozit a zakatoló, zúgó, kerregő, csattogó vetítővel, és a lámpa/film felforrósodott szagával

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Projektort meg nem is fogok venni, mivel nincs évente 100-150.000.-Ft-om lámpára.
klepto: nem piszkálódásból , de ne ragaszkodj ennyire a szóbeszédekhez! Miért kellene évente új lámpát venni egy projiba??? Miből gondolod ezt? Ha azt vesszük, hogy naponta megnézel egy 2 órás filmet, akkor is legalább 3-4 évig elég egy ilyen projektorlámpa (persze eldurranhat, de egy TV is elromolhat 3 nap után).
 
Jó, akkor legyen kommersz, a többi meg gagyi
 
A többi nem gagyi, hanem azok is kommerszek. A teljesség igénye nélkül a CA, a Denon, az Onkyo, a Marantz, a Yamaha, a Sony, Pioneer, a Panasonic, ... is azok. Ha nem kommerszet szeretnél, nézz meg egy Krell, vagy egy Mark Levinson DVD playert.

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Gordon!
 
Jó, akkor legyen kommersz, a többi meg gagyi
A Sony HDMi felskálázása hidegen hagy, mivel plazmám nem lesz pár évig, Projektort meg nem is fogok venni, mivel nincs évente 100-150.000.-Ft-om lámpára.
A Sony számomra azért drága, márt az áráért kapok CA-t, Marantzot, Denont, ami nekem szinpatikusabb választás. Mellesleg a Sony hangilag sem jött meg, még a hifi korszak ES készülékeinek a hangja sem.
A tálca vékonysági érvelést elfogadom, tényleg sok cég csinált vékony tálcás gépet a high-end világban is
A CA videóprocija természetesen ugyan az mint a Pio-é, Mediateck, és a HDMi procija is Mediateck csip.
Egyébként egyre jobban kezdek beletörődni, a Marantzba, ha mégsem lesz a CA-ból fekete. Bár lehet, hogy ha lényegesen olcsóbb (min.10-15.000.-Ft), akkor lehet, hogy lemondom a CA-t, és a Marantz DV-4610-es gépét veszem. Vajon az mennyivel roszabb minőség, mint a CA?
Mellékelve felteszek egy képet a CA beléről


Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....A Sony NS92 tényleg hasonló áron van mint a CA, de arról meg mechanikailag nem keringenek jó hírek, illetve a márkához képest sokallom.
.....

Mesélj miket mondanak?
 
Milyen márkához képest? Ugye nem hiszed azt, hogy a CA "komolyabb" márka, mint a Sony (vagy bármelyik másik sikeres kommersz) márka?

Papírvékony tálca, hozzáérésre lötyögős, stb. Amikor kerestem egy komolyabb dvd-t akkor ezt is körbejártam, és felhazsnálók mondták azt, ha vigyázva van rá akkor nem lesz vele gond, de óvatosan kell bánni vele, mert a tálca nem stabil! Keresem a fórumot, de ez már régi beszélgetés volt, és már nem találom, hogy hol hangzott el.
A Sony névhez képest sokallom az árát... Bár tudom a Sony névért mindíg is fizetni kellett, de én ezért nem vagyok hajlandó fizetni, ha nincs mögötte minőség!
Még egyszer kérdezem, ha minden kommersz a negyed milkós ár alatt, akkor Te miért veszel kommerszet?
És ha a Pioneer legagyizását kikérted magadnak, a CA-t meg gagyizod, párdon kommerszezed, akkor a Pio jobb, minőségibb, Audiofilebb, mint a CA?
Mint mondtam a komemrsz gagyi kategória nálam a Yamada, Xoro, Millenium, Manta, Panda, Lazer, stb. és ezek szintjére sorolni a CA-t, ezt meg én kérem ki magamnak

Hát én dvd lejátszóból kommerszet veszek!
A CA kommersz még ha a fejed tetejére is állsz. A CA sajátossága, hogy igyekszik audiofil márkának látszani. Szépek és nem gagyik, de kb olyan különbség van a Pioneerhoz képest, mint egy Nissannak egy Mercedeshez képest a dvd piacon.
A Pioneer egyike volt a szabvány kiépítőinek, nevéhez híven uttörő szerepet vállalt, gyártott high end dvd lejátszókat (most már szerintem a HD-DVD, Blu Ray vonalra feküdtek) és ma is gyárt high end felvevőket.
 
A CA 3-4 éve gyárt dvd lejátszót. "New comer" a moziban és az jellemző rá ahonnan jött, a sztereó világból. Minden teszten elismerő szavakat kap a CD hangjára ahhoz képest, hogy mibe kerül és, hogy dvd lejátszó. A képminőségével viszont nem szokott kitűnni.
 
A Sony drága, amikor azt 60 körül egveheted hivatalos helyen?
Nézzük melyik mennyit tud:
Sony DD, dts, ProLogic dekóder, SACD, hdmi, felskálázás 720p-re, 1080i-re
108/12 video DAC, a Sony saját fejlesztésű deinterlacere (megjegyzem, hogy a Sony a legdrágább projektoraihoz is saját fejlesztésű videoprocit használ), kikapcsolható videoáramkörök, két funkcióban állítható túlmintavételezés CD lejátszásnál, automatikus elsötétedő kijelző, CD-Text...
Biztosan viszi a feliratot a DiVX-ekhez.
 
Mondjuk az hidegen hagy, hogy milyen vastag a tálcája, mert nem szeretnék rálépni, és hidd el semmi összefüggés a készülék kép és hangminősége és a lemezbetöltő tálca vastagsága között. Annyi a funkciója, hogy rátedd a lemezt, majd behúzza a megfelelő helyre. Lejátszás közben nincs semmi funkciója.
Csak érdekességképpen egyszer nézz meg egy Mark Levinson Cd vagy dvd lejátszó tálcát 1,5 milkáért milyen vékony! (http://www.marklevinson.com/)
 
Ezzel szemben, amit tudok a CA-ról:
 
Tudja a DVD-Audio-t is, a video DAC-járól, a videoprocióról nagy hallgatás van, nincs benne dts dekóder, gondolom ProLogic pláne nincs
Nincs info viszi-e a DiVX feliratokat.
 
Mivel volt CA-m és szerettem, de messze (nem annyira, mint mondjuk a Pio575-öt) ezért hidd el nekem nincs benne semmi "csoda". Kommersz gyártó, viszonylag egzotikus márka, de nem audiofil!
Én az előfokát vettem meg (C500) mert 50 eFt körül távos előfokot csak azt lehetett kapni. Mindaddig szerettem, amíg másik előfokkal ki nem próbáltam a rendszert és utána már nem szívesen kötöttem vissza. Megbízhatóan működött, elegánsan nézett ki, megérte az árát, de pl az olyan dolgok, hogy a leírásban a tápra azt írják, hogy a készüléken találom meg, hogy éppen milyen táppal szerelték, hát nem ébresztettek bennem bizalmat. A távja vér gagyi volt. Egyetlen funkciója lett volna, hogy a hangerő fel le gombot tartalmazza. Ehelyett egy "légycsapót" kaptam, aminek a feliratozása egy felragasztott papírral volt megoldva. Volt rajta egy sereg gomb, amit használhattam volna, ha CA CD-t és/vagy tunert veszek.
 
Amiket te felsorolták, azok nem a kommersz kategória, hanem valami más! A kommersz jelentése valami olyan, hogy nagymennyiségben kereskedelmi célra gyártott termék. Gyakorlatilag a piacvezető cégek mindig kommerszek.
gordon314.fw.hu

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


A CD hangnál is az elvárásom a már emlegetett autós hangzás. Ha egy dvd/hm erősítő párossal eltudom érni azt a hangzást, amit a kocsiban kapok egy JVC fejegységgel és 13cm-s SAL hangszórókkal MP3 hallgatása közben, az már nekem bőven jó.
Hát szerintem akkor Neked fölösleges ennyit beruháznod. Vegyél Pio-t.Megbízható, jó a képe és szvsz kapsz olyan hangot mint a JVC+SAL párostól!

Pio-t nem veszek, és punktum bekap6od.gif
Én a CA-Marantz-nál gagyibb kommersz márkát nem vagyok hajlnadó venni
Ha már mindneképp gagyi, akkor max. Yamaha, a Pio viszont ha ingyen adják sem kell. Nem tetszik, nincs bizodalmam iránta, és ezért nem is fogok érte pénzt adni, az tuti

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


....A Sony NS92 tényleg hasonló áron van mint a CA, de arról meg mechanikailag nem keringenek jó hírek, illetve a márkához képest sokallom.
.....

Mesélj miket mondanak?
 
Milyen márkához képest? Ugye nem hiszed azt, hogy a CA "komolyabb" márka, mint a Sony (vagy bármelyik másik sikeres kommersz) márka?

Papírvékony tálca, hozzáérésre lötyögős, stb. Amikor kerestem egy komolyabb dvd-t akkor ezt is körbejártam, és felhazsnálók mondták azt, ha vigyázva van rá akkor nem lesz vele gond, de óvatosan kell bánni vele, mert a tálca nem stabil! Keresem a fórumot, de ez már régi beszélgetés volt, és már nem találom, hogy hol hangzott el.
A Sony névhez képest sokallom az árát... Bár tudom a Sony névért mindíg is fizetni kellett, de én ezért nem vagyok hajlandó fizetni, ha nincs mögötte minőség!
Még egyszer kérdezem, ha minden kommersz a negyed milkós ár alatt, akkor Te miért veszel kommerszet?
És ha a Pioneer legagyizását kikérted magadnak, a CA-t meg gagyizod, párdon kommerszezed, akkor a Pio jobb, minőségibb, Audiofilebb, mint a CA?
Mint mondtam a komemrsz gagyi kategória nálam a Yamada, Xoro, Millenium, Manta, Panda, Lazer, stb. és ezek szintjére sorolni a CA-t, ezt meg én kérem ki magamnak

Avatar
klepto
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2004.05.28., pén. 18:20
Értékelés: 5

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: klepto »


Azért a CA dvd olcsóbb, mint a Denon 1920, legalább is én 59.900.-Ft-ért kapném, ha lenne fekete,
Hol lehet ennyiért kapni?

Dunaújvárosban a tojásházban, de csak rendelésre leelőlegezve...

Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: kovibali »


A CD hangnál is az elvárásom a már emlegetett autós hangzás. Ha egy dvd/hm erősítő párossal eltudom érni azt a hangzást, amit a kocsiban kapok egy JVC fejegységgel és 13cm-s SAL hangszórókkal MP3 hallgatása közben, az már nekem bőven jó.
Hát szerintem akkor Neked fölösleges ennyit beruháznod. Vegyél Pio-t.Megbízható, jó a képe és szvsz kapsz olyan hangot mint a JVC+SAL párostól!

UPSakku.hu
 
 

Avatar
F41
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2004.06.12., szomb. 18:05
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: F41 »


Üdv!Dvd lejátszó csere előtt állok.A CA89 és az 540D közül melyik a jobb,vagy esetleg nem is egy kategória a kettő?Kizárólag mozira használnám.Előre is köszi a véleményeket.
(esetleg ebben az ársávban 70-80 ezer van jobb alternatíva?)



Projektor:Infocus SP4805, Tv: JVC AV32H4 Erősítő: Denon AVR-1604,DVD-P1.: Philips Cineos DVP9000s,DVD-p2.:JVC-NS312S,Videó:Panasonic NV-HD642,Táv:Kameleon 8206
Hi-Fi: Grundig Space Fidelity PA-6, MiniDisc:Sony MZ-N510

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Azért a CA dvd olcsóbb, mint a Denon 1920, legalább is én 59.900.-Ft-ért kapném, ha lenne fekete,
Hol lehet ennyiért kapni?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”