Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »

Én is jobban érezném magam, de hát ez van.... Ha nekem ez jutott, akkor majd a Q7 is megelékszik ezzel a mérettel.. ... :smile19:

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

nem helységben hanem HELYISÉGBEN

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Kipróbáltam. Ég és föld. Nekem nagyon kell az a dinamika ami a q7-ben van. Úgy gondolom, hogy kifizetődő most a jobbat venni.... 
 
csiga

Rendben, bár néha azt gondolom, hogy a kb. 20nm2 nappalimhoz képest a KEF q5-ösök is jobban éreznék magukat egy nagyobb helységben.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Kipróbáltam. Ég és föld. Nekem nagyon kell az a dinamika ami a q7-ben van. Úgy gondolom, hogy kifizetődő most a jobbat venni....
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Lehet hogy probaképpen bekötöm a régi technics cd lejátszómat. Ha már annál is hallani lehet, akkor beruházok egy jó cd-be. Ha nem akkor marad a DVD-s zenehallgatás.... 
Bár a köv. beruházás már tuti a Q7 lesz.... De jó lenne ha kapnék év végi jutalmat... !
 
 
csiga

Szerintem a technics-el is jobb hangot fogsz hallani. Mindenképpen szükséges a Q7? Nem elég a Q5? A kettő közti árból már nagyjából kijön a center ára.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Lehet hogy probaképpen bekötöm a régi technics cd lejátszómat. Ha már annál is hallani lehet, akkor beruházok egy jó cd-be. Ha nem akkor marad a DVD-s zenehallgatás....
 
Bár a köv. beruházás már tuti a Q7 lesz.... De jó lenne ha kapnék év végi jutalmat... !
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Jó minőségű dvd játszón, ha nem kell a progresszív megjelenítés egy pana s35 teljesen elég. Legalábbis szerintem.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Gandalf: Szerinted érdemes külön cd lejátszót vennem a saját rendszeremhez, vagy ez a viszonylag jobb minőségű DVD lejátszó (Sony DVP-NS700V) elég zenehallgatáshoz? Tehát ha beruházok egy jobb cd-re, lesz e pozitív hatása a dolognak?  
Csak a pénzügyi tervezéshez kéne a tanács... )))))
 
csiga

Sokkal költségtakarékosabb és jobb megoldás, ha veszel egy jó minőségű dvd játszót, DE CSAK FILMNÉZÉS céljára, és zenehallgatásra egy cd játszót. Eleinte azt hittem, ha digitálisan összekötöm a dvd játszót az av erősítővel és csak futóműként használom a dvd-t, jó lesz. Ez félig volt igaz. A dvd játszó analóg hangjánál mindenképpen job volt. Viszont egyszer próbaképpen meghallgattam egy barátom tízéves alapkategóriás sony cd játszójával. Az av erősítővel digitálisan összekötött dvd játszót a cd játszó porig alázta. Így vettem egy csak audió sacd játszót zenehallgatás céljára, mivel a többcsatornás zene is bizgeti a fantáziámat. amikor erősítőt cseréltem ujra próbát tettem. Igaz a különbség jelentősen csökkent, de az sacd még mindig jobb, mint a dvd digitálisan összekötve az av erősítővel. Úgy gondolom a denon 3802-nek már azért elég jó dac-ja van és a különbség inkább abból ered, hogy az av erősítők dac-ja házimozis hangzásra van optimalizálva.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


csiga, nekem egy Pana S35 DVD-m vala és vettem egy Cambridge Audio D500SE-t.. Hát ég és föld!!!!
hmmmm. Most nézegetem az árakat. Nem találok D500SE-t. Igazából meg kellene hallgatni valahol. Lehet hogy elugrom a Satsystem-be. Remélem nekik van...
 
Esetleg nem árulnád el, hogy hol vetted? Hátha ott megnézhetném én is? Meg ha van 100e alatt valami más 5let is, akkor azt is szívesen venném.
 
Nagyon köszi.
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Ballage
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2003.11.14., pén. 12:04
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Ballage »

csiga, nekem egy Pana S35 DVD-m vala és vettem egy Cambridge Audio D500SE-t.. Hát ég és föld!!!!

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Gandalf: Szerinted érdemes külön cd lejátszót vennem a saját rendszeremhez, vagy ez a viszonylag jobb minőségű DVD lejátszó (Sony DVP-NS700V) elég zenehallgatáshoz? Tehát ha beruházok egy jobb cd-re, lesz e pozitív hatása a dolognak?
 
Csak a pénzügyi tervezéshez kéne a tanács... )))))
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Egyik haverom szeretne új erősítőt venni. Most Cervin Wega hangszóró szet van a lakásában (5.1) (elég nagy) és ehhez keres valami új jó erősítőt. Sok Techno-t és POP zenét hallgat. Sok DVD-je van és állandóan házimozizik. 
Mit tanácsoltok? Pl szerintem a Denon túl lágy lesz neki. Max ár 250e -300e Ft. Van 5letetek? Mit tanácsoljak neki?
 
Harman/Kardon esetleg?

Valami "zúzósabb" típust javasolnék. Yamaha,harman kardon jó ötlet, de nagyobb ombos modell, esetleg használt. Esetleg sherwood, de ott is inkább a newcastle szint.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Egyik haverom szeretne új erősítőt venni. Most Cervin Wega hangszóró szet van a lakásában (5.1) (elég nagy) és ehhez keres valami új jó erősítőt. Sok Techno-t és POP zenét hallgat. Sok DVD-je van és állandóan házimozizik.
 
Mit tanácsoltok? Pl szerintem a Denon túl lágy lesz neki. Max ár 250e -300e Ft. Van 5letetek? Mit tanácsoljak neki?
 
Harman/Kardon esetleg?

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
paTKany
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:14
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: paTKany »


Úgy tudom valami idióta EU előírás miatt csinálják ezt a dugózást.
pontosan! végülis az igaz, h max hangerő mellett megjelenhet párszor 10V lüktető egyenfesz a kapcsokon - de eltúlzott dolog ezt veszélyesnek tartani

Az is lehet, hogy magától a banándugók használatától félnek, vagyis attól, hogy mi van ha azzal játszik a gyerek. Könnyen oldható, pont belefér a konnektorba is, ilyesmi...


 
Samsung LE27-S71, Panasonic TX-32PS11P, Marantz DV4200, Samsung DVD-HR720, ONKYO TX-SR501E, 2x Wharfedale Dmnd-8.4, 2x Wharfedale Dmnd-8C, 2x Jamo Studio 180

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »

sikerült! )

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Szuuuper. Nagyon köszi a választ. Hazamegyek, gyorsan szétvésem....
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


Úgy tudom valami idióta EU előírás miatt csinálják ezt a dugózást.
pontosan! végülis az igaz, h max hangerő mellett megjelenhet párszor 10V lüktető egyenfesz a kapcsokon - de eltúlzott dolog ezt veszélyesnek tartani

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nagyon láma kérdés.... Lehet hogy a Denon 2803-ba nem megy bele a banán dugó?????? 
csiga

Belemegy, csak a banándugós csatlakozókat be szokták "dugaszolni" egy kis műanyag pöcökkel. Ezt kipiszkálva megy a dolog. Egy nagyon vékony csavarhúzóval érdemes próbálkozni. Úgy tudom valami idióta EU előírás miatt csinálják ezt a dugózást.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Nagyon láma kérdés.... Lehet hogy a Denon 2803-ba nem megy bele a banán dugó??????
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Nagyon köszi..... ) Azért még van kérdésem. Mint mondtam van 1 pár Kef Q1-em. Most meg kellene vennem egy pár Q7-et frontnak. Szerintetek is jó választás? Vagy ebben a kategóriában inkább hallgassak meg valami mást? (egy pár teszt már volt, de abban a KEF nyert. eddig még az tetszett) 
csiga
 
ui: amúgy az erősítő ezüst színű. Ez a szín nagyon el van találva. Sokkal mutatósabb mint gondoltam. (jó hogy nem feketében vettem) Mindenkinek ajánlom )

A KEF Q7 elég combos darab. A KEF Q1-hez biztosan legjobban passzol, mivel egy szériából vannak. De ha nem túl nagymeretű a szobád, akkor talán nem szükséges Q7, elég a Q5 is. A különbségből nagyjából kijön a center és már meg is van a teljes szett.

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Nagyon köszi..... ) Azért még van kérdésem. Mint mondtam van 1 pár Kef Q1-em. Most meg kellene vennem egy pár Q7-et frontnak. Szerintetek is jó választás? Vagy ebben a kategóriában inkább hallgassak meg valami mást? (egy pár teszt már volt, de abban a KEF nyert. eddig még az tetszett)
 
csiga
 
ui: amúgy az erősítő ezüst színű. Ez a szín nagyon el van találva. Sokkal mutatósabb mint gondoltam. (jó hogy nem feketében vettem) Mindenkinek ajánlom )

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Na megvettem a Denon 2803-at.  
Nagyon tuti. Jó választás volt. Bár a távrángatót még szoknom kell... Gyönyörű a hangja és kivételesen még a kinézete is fantasztikus. Teljesen oda vagyok érte.
 
 
Most már csak a KEF Q7 van hátra. )))
 
 
csiga

Erre csak annyit tudok mondani, hogy egyezik az izlésünk. Használd egészséggel!

Avatar
csiga_kef
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.07.11., pén. 11:17
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: csiga_kef »


Na megvettem a Denon 2803-at.
 
Nagyon tuti. Jó választás volt. Bár a távrángatót még szoknom kell... Gyönyörű a hangja és kivételesen még a kinézete is fantasztikus. Teljesen oda vagyok érte.
 
 
Most már csak a KEF Q7 van hátra. )))
 
 
csiga

Receiver: Denon AVR-2803, Front: KEF Q7, Back: KEF Q1
SACD-DVD: Sony DVP-NS700V, SUB: B&W ASW 300, Kábelek: Neotech, Cambridge Audio Studio Ref., QED Profile 4X4

Avatar
oritomi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2003.05.06., kedd 16:32
Értékelés: 0

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: oritomi »


Ha teheted hallgasd meg a Klipsch rf35 os szeriat az is nagyon jol szol az arahoz kepest ,dipol hatterekel hozza egy Pio VSX-SX3 -as erositovel . Szerintem ez egy nagyon kellemes osszeallitas .
Már meghallgattam
Már az összes demós cégnél ismernek,gyakorlatilag csak a kávét és a papucsot nem hozzák
Klipsch nem rossz,"ütősen" szól.
Nehéz a döntés,ezért gondoltam hátha itt tud adni valami jó 5letet.
A dipól fontos lenne,főleg az ax3 miatt ->7.1 Rulez

Vendég

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó hogy kijavítottál,igazad van.Az erősítő egy 30 négyzetméteres nappaliba kerül beépítésre.
A hangszórók Jamo D6 szett.
Tudom hogy ne a legjobb és a B&W meg a mordaunt-short sokkal jobb de csak a jamónál találtam dipól háttereket ami THX-et kapott(és még a megfizethető kategóriába esik.1M-nál többet nem akarok kiadni hangszóróért.)
Amit a THX is előír.
Lehet hogy marhaság a THX de én meghallgattam a szettet és elég meggyőző volt.
Igazából nem vagyok nagy hifimániás vájtfülü inkább csak házimozira kell jó kis akciófilmekhez.
A pénz nem akadály,de ha van jobb vételi ajánlat és ésszerű magyarázat akkor azt veszem meg.
 
Mellesleg az onkyo 989es 400000ért vagy a pio ax3-as 250000ért éri meg jobban az árát.
Nem 1 kategóri de az onkyo mintha csak az Ultra 2 minősítésben térne el a pioneertől.Meg nagyobb teljesítményű is is picit
A pioneerban viszont több hasznos funkció van.
Melyiket vegyem?
 
PS: a jamahától nem vagyok elájulva mindössze olcsó.

Ha teheted hallgasd meg a Klipsch rf35 os szeriat az is nagyon jol szol az arahoz kepest ,dipol hatterekel hozza egy Pio VSX-SX3 -as erositovel . Szerintem ez egy nagyon kellemes osszeallitas .

aaaaaa gepeles tudas rulez , PIoneer VSX-AX3 ra gondoltam:-)

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”