Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Cutler írta:
2019.03.11., hétf. 23:10
Cinemadness írta:
2019.03.11., hétf. 22:52
Quetz írta:
2019.03.11., hétf. 20:23

Mi értesz DC áramkör alatt? Lehet digital correction, vagy DC mint egyenáram... Illetve ha jól értem, azt állítod, hogy a média lejátszó veszi a bejövő digitális jelet, valamilyen algoritmussal azt módosítja, és küldi tovább az erősítő felé?
A bejövő 12V tápfesz MP oldali DC/DC invertereire, dobozon belüli feszültség átalakításra, ezek filléres kialakítására, melyek végül felelnek a lejátszó áramköreinek tápellátásáért. Próbálták javítani un tuning tápokkal, csak épp totál feleslegesen. Jellemzően a Sigma volt kimenő jelben jitter bajnok :-), és nyúlt bele szoftveresen a passthrough folyamba. Talán a legjobb próbálkozás az OPPO féle Elna kondis tuning, lenáris táp és Streamlock - Reclock áramkör.

HTPC-n belül hasonló az alapvetően kapcsis HDPLEX panel, amit szintén kétféle módon etethetünk, de kételkedem a fél-analóg megoldásokban. Van néhány PC ATX táp, melyek mérhetően alacsonyabb "szivárgásúak", mint a HDPLEX fél-analóg megoldások, ezért elvi minőségre gyakorolt hatásuk is jobb.

Ma a legtisztább út HTPC + VGA-val a néhány közismert RN teszten jól szereplő PC ATX táp és Windows oladali bit-perfect audio kijárat biztosítása, ami manapság már nem nehéz feladat. Illetve VGA nélkül full analóg tápellátás. Kihajtott VGA és full analóg táppal volt szerencsém dolgozni, nagyjából $2500 a táp értéke, de kb semmi értelmét nem látom hasonlóba beruházni.
Azt lehet tudni, hogy egy ilyen htpc, ami lényegesen jobb(tehát nem hangyafa..nyi, mintha lenne difi) minőséget képvisel, mint egy médialejátszó, az mennyi pénzbe kerül?
Ha mondjuk egy tipikus jobb médialejátszó 70-100 ezerbe keül, akkor htpc esetén mi az a pénz, amiről beszélgetünk? 200-300ezer? Vagy ennél olcsóbb, netán a duplája, triplája?
Kiváncsi lennék rá gondolkodik.gif
Amennyiben full hd elég,egészen olcsón megúszható,sok a befolyásoló tényező,nálam a ház a legdrágább elem.Van aki low budget PC-t rak össze 50-ért ami az alap dedikált lejátszókat agyonveri képben,de már szerintem 150e-ből igen komoly vasat lehet szögelni,amit dedikált lejátszó már nem múl felül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára phyton71 2019.03.11., hétf. 23:52-kor.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2883
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1389

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Cutler »

Cinemadness írta:
2019.03.11., hétf. 22:52
Quetz írta:
2019.03.11., hétf. 20:23
Cinemadness írta:
2019.03.10., vas. 18:25
Feltételezvén, hogy a tápok hangminőségre gyakorolt hatása létező jelenség (bevitt dzaj), illetve tudván, hogy asztali MP-k alaplapi DC áramkörei belenyúlnak a hangba, lehet és van difi bitstream/passthrough mellett is.
Mi értesz DC áramkör alatt? Lehet digital correction, vagy DC mint egyenáram... Illetve ha jól értem, azt állítod, hogy a média lejátszó veszi a bejövő digitális jelet, valamilyen algoritmussal azt módosítja, és küldi tovább az erősítő felé?
A bejövő 12V tápfesz MP oldali DC/DC invertereire, dobozon belüli feszültség átalakításra, ezek filléres kialakítására, melyek végül felelnek a lejátszó áramköreinek tápellátásáért. Próbálták javítani un tuning tápokkal, csak épp totál feleslegesen. Jellemzően a Sigma volt kimenő jelben jitter bajnok :-), és nyúlt bele szoftveresen a passthrough folyamba. Talán a legjobb próbálkozás az OPPO féle Elna kondis tuning, lenáris táp és Streamlock - Reclock áramkör.

HTPC-n belül hasonló az alapvetően kapcsis HDPLEX panel, amit szintén kétféle módon etethetünk, de kételkedem a fél-analóg megoldásokban. Van néhány PC ATX táp, melyek mérhetően alacsonyabb "szivárgásúak", mint a HDPLEX fél-analóg megoldások, ezért elvi minőségre gyakorolt hatásuk is jobb.

Ma a legtisztább út HTPC + VGA-val a néhány közismert RN teszten jól szereplő PC ATX táp és Windows oladali bit-perfect audio kijárat biztosítása, ami manapság már nem nehéz feladat. Illetve VGA nélkül full analóg tápellátás. Kihajtott VGA és full analóg táppal volt szerencsém dolgozni, nagyjából $2500 a táp értéke, de kb semmi értelmét nem látom hasonlóba beruházni.
Azt lehet tudni, hogy egy ilyen htpc, ami lényegesen jobb(tehát nem hangyafa..nyi, mintha lenne difi) minőséget képvisel, mint egy médialejátszó, az mennyi pénzbe kerül?
Ha mondjuk egy tipikus jobb médialejátszó 70-100 ezerbe keül, akkor htpc esetén mi az a pénz, amiről beszélgetünk? 200-300ezer? Vagy ennél olcsóbb, netán a duplája, triplája?
Kiváncsi lennék rá gondolkodik.gif

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

Quetz írta:
2019.03.11., hétf. 20:23
Cinemadness írta:
2019.03.10., vas. 18:25
Feltételezvén, hogy a tápok hangminőségre gyakorolt hatása létező jelenség (bevitt dzaj), illetve tudván, hogy asztali MP-k alaplapi DC áramkörei belenyúlnak a hangba, lehet és van difi bitstream/passthrough mellett is.
Mi értesz DC áramkör alatt? Lehet digital correction, vagy DC mint egyenáram... Illetve ha jól értem, azt állítod, hogy a média lejátszó veszi a bejövő digitális jelet, valamilyen algoritmussal azt módosítja, és küldi tovább az erősítő felé?
A bejövő 12V tápfesz MP oldali DC/DC invertereire, dobozon belüli feszültség átalakításra, ezek filléres kialakítására, melyek végül felelnek a lejátszó áramköreinek tápellátásáért. Próbálták javítani un tuning tápokkal, csak épp totál feleslegesen. Jellemzően a Sigma volt kimenő jelben jitter bajnok :-), és nyúlt bele szoftveresen a passthrough folyamba. Talán a legjobb próbálkozás az OPPO féle Elna kondis tuning, lenáris táp és Streamlock - Reclock áramkör.

HTPC-n belül hasonló az alapvetően kapcsis HDPLEX panel, amit szintén kétféle módon etethetünk, de kételkedem a fél-analóg megoldásokban. Van néhány PC ATX táp, melyek mérhetően alacsonyabb "szivárgásúak", mint a HDPLEX fél-analóg megoldások, ezért elvi minőségre gyakorolt hatásuk is jobb.

Ma a legtisztább út HTPC + VGA-val a néhány közismert RN teszten jól szereplő PC ATX táp és Windows oladali bit-perfect audio kijárat biztosítása, ami manapság már nem nehéz feladat. Illetve VGA nélkül full analóg tápellátás. Kihajtott VGA és full analóg táppal volt szerencsém dolgozni, nagyjából $2500 a táp értéke, de kb semmi értelmét nem látom hasonlóba beruházni.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Quetz írta:
2019.03.11., hétf. 20:23
Cinemadness írta:
2019.03.10., vas. 18:25
Feltételezvén, hogy a tápok hangminőségre gyakorolt hatása létező jelenség (bevitt dzaj), illetve tudván, hogy asztali MP-k alaplapi DC áramkörei belenyúlnak a hangba, lehet és van difi bitstream/passthrough mellett is.
Mi értesz DC áramkör alatt? Lehet digital correction, vagy DC mint egyenáram... Illetve ha jól értem, azt állítod, hogy a média lejátszó veszi a bejövő digitális jelet, valamilyen algoritmussal azt módosítja, és küldi tovább az erősítő felé?
Én is vallom,hogy igen jelentősen befolyásolja a jó táp a végeredményt,ezért vettem kis szivárgású tápokat a HTPC-imbe.Továbbá a biosz szénné babrálása,feszültségek stabilizálása(manuálisra),optimalizálása,késleltetések,ramok optimális sebessége,késleltetése,win butítása mind hozzáadnak egy jó adagot.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Cinemadness írta:
2019.03.10., vas. 18:25
Feltételezvén, hogy a tápok hangminőségre gyakorolt hatása létező jelenség (bevitt dzaj), illetve tudván, hogy asztali MP-k alaplapi DC áramkörei belenyúlnak a hangba, lehet és van difi bitstream/passthrough mellett is.
Mi értesz DC áramkör alatt? Lehet digital correction, vagy DC mint egyenáram... Illetve ha jól értem, azt állítod, hogy a média lejátszó veszi a bejövő digitális jelet, valamilyen algoritmussal azt módosítja, és küldi tovább az erősítő felé?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Gabesz26
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2014.02.21., pén. 09:08
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Göd

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gabesz26 »

Cinemadness írta:
2019.03.10., vas. 18:25
Feltételezvén, hogy a tápok hangminőségre gyakorolt hatása létező jelenség (bevitt dzaj), illetve tudván, hogy asztali MP-k alaplapi DC áramkörei belenyúlnak a hangba, lehet és van difi bitstream/passthrough mellett is.
Nekem is ez a véleményem (saját tapasztalataim alapján)

Avatar
Cinemadness
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2016.02.10., szer. 12:26
Értékelés: 113

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Cinemadness »

traumraise írta:
2019.03.10., vas. 08:53
wittao írta:
2019.03.10., vas. 08:34
traumraise írta:
2019.03.10., vas. 07:45
Sziasztok.
Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném hogy van e érdemi (kép, hang) különbség egy olcsó android box (pl h96 pro) amire LibreElec-et telepítek és egy htpc között amin meg ugyanezt vagy Kodit futtatok.

(A htpc-be semmi audiophil cuccot nem tennék).

Köszi
Jo videokartyat teszel a gepbe, belovod a madvr-t kihasznalva a kartya es a geped adottsagait es eleg brutalis kepkulonbsegrol lehet beszeszamolni a HTPC javara.
Bar a madvr bekonfiguralasahoz nagyon kell erteni, sajnos akik ertettek hozza egyeb okokbol nem tudtak segiteni, kulfoldrol konfiguraltak fel a gepeinket.
Javaslom, ha teheted probald ki.
Köszönöm.
Az a helyzet hogy nem veletlenül nem említettem meg a madvr-t. Van egy i7, 16gb ram, 1080ti gepem játékra és próbáltam vele videót lőni a projektorra mad vr-ral de nem igazán ment. Volt hogy felül szétesett a kép, töredezett...lehet a dupla kijelző miatt nem tudom. Viszont különbséget sem fedeztem fel pedig több beállítást kipróbáltam. Szóval nem mennék bele a madvr-ba.

Akkor ezek szerint alap LibreElec-et nézve ugyanazt kapom pc-n mint egy android boxon csak így töredék áron..

(A pc-met pedig nem tudom lejászonak használni mert a szoba másik végében van így egy 15méteres hdmi kellene hozzá. Amikor egy 10méteressel probálgattam akkor is olyan hangbeli késés volt benne hogy győztem utána állítani. Egy kis dedikált lejátszót szeretnék az avr mellé közvetlenül ami visz mindent.)
A felül szétesett kép szimpla szoftveres beállítás kérdése, megoldható. Nagyobb baj, hogy 4k HDR-t szeretnél nézni, amire a GeForce VGA-d csak különlegesen szenvedős beállítás után lesz képes. Válogat OS és szofvterei, de még saját driverei között is. Automatikus HDR és SDR filmek közötti képkimenet váltáshoz is kellene madvr, tehát ezt az egész vonalat felejtsd el, vegyél egy apró boxot CE-vel.

Legnagyobb minőségi különbség akármi felskálázva a 4k képes képmegjelenítőd felbontására műveletkor történik. Ha elengedhetetlen lenne ennek a témakörnek maximális minőségbéli kiaknázása, akkor kötelező lenne PC alapú lejátszó, de ilyen esetben sem csupasz KODI-val. Hamarosan lesz lehetőség 2k-4k tekintetében egy hardveres madvr eszközközzel némi képminőség javulásra, illetve pontosításra PC nélkül is.

Quetz

Feltételezvén, hogy a tápok hangminőségre gyakorolt hatása létező jelenség (bevitt dzaj), illetve tudván, hogy asztali MP-k alaplapi DC áramkörei belenyúlnak a hangba, lehet és van difi bitstream/passthrough mellett is.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Quetz »

traumraise írta:
2019.03.10., vas. 16:10
Köszi. Ilyesmiben gondolkodom.
Vero4k-n android alól futtatod a Kodit vagy önállóan van telepítve valami videólejátszó progi?
A Vero 4k-t az OSMC fejlesztőitől lehet megvásárolni, ebből adódóan az OSMC a javasolt rendszer rá, én is ezt használom. Maga az OSMC egy Debian linux alapu Kodi, de szemben a Libreelec-el, ez teljes értékű linux disztribúció, tehát a szokásos apt csomagkező segítségével bármilyen Debian ARM csomagot fel lehet rakni rá, amihez elég erős a hardver.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 78

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: traumraise »

Quetz írta:
2019.03.10., vas. 16:05
traumraise írta:
2019.03.10., vas. 15:48
Én hang alatt mozi hangot értek. A sztereó nem érdekel különösebben egy avr-en...olyan amilyen. Plusz nekem 4k hdr is kell és ahogy mondtam nem akarok audiophile pc-t építeni. A madvr-ral meg nem boldogultam. Azért köszi az infót.
A hangban, amennyiben bitstreameled azt, nem lesz különbség. A kép már más kérdés, mert más a hardware és ezt okozhat különbséget.
Én használtam raspi2-t, apollo lake alapú PC igpu-val és most Vero 4k-val játszom le a filmeket. Mindegyiknek jó képe van, max az alapján tudnék dönteni, hogy mekkora helyet foglalnak, vagy éppen mennyi a standby fogyasztásuk.
Köszi. Ilyesmiben gondolkodom.
Vero4k-n android alól futtatod a Kodit vagy önállóan van telepítve valami videólejátszó progi?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Quetz »

traumraise írta:
2019.03.10., vas. 15:48
Én hang alatt mozi hangot értek. A sztereó nem érdekel különösebben egy avr-en...olyan amilyen. Plusz nekem 4k hdr is kell és ahogy mondtam nem akarok audiophile pc-t építeni. A madvr-ral meg nem boldogultam. Azért köszi az infót.
A hangban, amennyiben bitstreameled azt, nem lesz különbség. A kép már más kérdés, mert más a hardware és ezt okozhat különbséget.
Én használtam raspi2-t, apollo lake alapú PC igpu-val és most Vero 4k-val játszom le a filmeket. Mindegyiknek jó képe van, max az alapján tudnék dönteni, hogy mekkora helyet foglalnak, vagy éppen mennyi a standby fogyasztásuk.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 78

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: traumraise »

nadtom írta:
2019.03.10., vas. 15:04
wittao írta:
2019.03.10., vas. 08:34
traumraise írta:
2019.03.10., vas. 07:45
Sziasztok.
Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném hogy van e érdemi (kép, hang) különbség egy olcsó android box (pl h96 pro) amire LibreElec-et telepítek és egy htpc között amin meg ugyanezt vagy Kodit futtatok.

(A htpc-be semmi audiophil cuccot nem tennék).

Köszi
Jo videokartyat teszel a gepbe, belovod a madvr-t kihasznalva a kartya es a geped adottsagait es eleg brutalis kepkulonbsegrol lehet beszeszamolni a HTPC javara.
Bar a madvr bekonfiguralasahoz nagyon kell erteni, sajnos akik ertettek hozza egyeb okokbol nem tudtak segiteni, kulfoldrol konfiguraltak fel a gepeinket.
Javaslom, ha teheted probald ki.
Nálam az (androidos) Himedia Q10 pro-tól nagyon sokkal jobb lett a htpc-s kép és hang, mpc+hc +madVR alakalmazásával. Igaz a htpc-m egy audio pc, ami fullhd-ig filmet is lejátszik.

U.i.: Bocs Wittao, ezt nem neked szántam, hanem a kérdezőnek. :rolleyes:
Én hang alatt mozi hangot értek. A sztereó nem érdekel különösebben egy avr-en...olyan amilyen. Plusz nekem 4k hdr is kell és ahogy mondtam nem akarok audiophile pc-t építeni. A madvr-ral meg nem boldogultam. Azért köszi az infót.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: nadtom »

wittao írta:
2019.03.10., vas. 08:34
traumraise írta:
2019.03.10., vas. 07:45
Sziasztok.
Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném hogy van e érdemi (kép, hang) különbség egy olcsó android box (pl h96 pro) amire LibreElec-et telepítek és egy htpc között amin meg ugyanezt vagy Kodit futtatok.

(A htpc-be semmi audiophil cuccot nem tennék).

Köszi
Jo videokartyat teszel a gepbe, belovod a madvr-t kihasznalva a kartya es a geped adottsagait es eleg brutalis kepkulonbsegrol lehet beszeszamolni a HTPC javara.
Bar a madvr bekonfiguralasahoz nagyon kell erteni, sajnos akik ertettek hozza egyeb okokbol nem tudtak segiteni, kulfoldrol konfiguraltak fel a gepeinket.
Javaslom, ha teheted probald ki.
Nálam az (androidos) Himedia Q10 pro-tól nagyon sokkal jobb lett a htpc-s kép és hang, mpc+hc +madVR alakalmazásával. Igaz a htpc-m egy audio pc, ami fullhd-ig filmet is lejátszik.

U.i.: Bocs Wittao, ezt nem neked szántam, hanem a kérdezőnek. :rolleyes:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 78

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: traumraise »

wittao írta:
2019.03.10., vas. 08:34
traumraise írta:
2019.03.10., vas. 07:45
Sziasztok.
Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném hogy van e érdemi (kép, hang) különbség egy olcsó android box (pl h96 pro) amire LibreElec-et telepítek és egy htpc között amin meg ugyanezt vagy Kodit futtatok.

(A htpc-be semmi audiophil cuccot nem tennék).

Köszi
Jo videokartyat teszel a gepbe, belovod a madvr-t kihasznalva a kartya es a geped adottsagait es eleg brutalis kepkulonbsegrol lehet beszeszamolni a HTPC javara.
Bar a madvr bekonfiguralasahoz nagyon kell erteni, sajnos akik ertettek hozza egyeb okokbol nem tudtak segiteni, kulfoldrol konfiguraltak fel a gepeinket.
Javaslom, ha teheted probald ki.
Köszönöm.
Az a helyzet hogy nem veletlenül nem említettem meg a madvr-t. Van egy i7, 16gb ram, 1080ti gepem játékra és próbáltam vele videót lőni a projektorra mad vr-ral de nem igazán ment. Volt hogy felül szétesett a kép, töredezett...lehet a dupla kijelző miatt nem tudom. Viszont különbséget sem fedeztem fel pedig több beállítást kipróbáltam. Szóval nem mennék bele a madvr-ba.

Akkor ezek szerint alap LibreElec-et nézve ugyanazt kapom pc-n mint egy android boxon csak így töredék áron..

(A pc-met pedig nem tudom lejászonak használni mert a szoba másik végében van így egy 15méteres hdmi kellene hozzá. Amikor egy 10méteressel probálgattam akkor is olyan hangbeli késés volt benne hogy győztem utána állítani. Egy kis dedikált lejátszót szeretnék az avr mellé közvetlenül ami visz mindent.)

Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 78

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: traumraise »

Sziasztok.
Tapasztalattal rendelkezőktől kérdezném hogy van e érdemi (kép, hang) különbség egy olcsó android box (pl h96 pro) amire LibreElec-et telepítek és egy htpc között amin meg ugyanezt vagy Kodit futtatok.

(A htpc-be semmi audiophil cuccot nem tennék).

Köszi

Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Speter »

Irvine írta:
2019.01.29., kedd 15:30
Köszi a felajánlást, de egyenlőre mégsem veszek videó kártyát.
Pedig jól tennéd, csak AMD kártyát, az intel és az Nvidia sosem voltak jók kép megjelenítésben.
Tapasztalatból írom, még mielőtt valaki beszól!
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
Irvine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2012.01.18., szer. 19:02
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Irvine »

Köszi a felajánlást, de egyenlőre mégsem veszek videó kártyát.
D-O-M-I írta:
2018.12.29., szomb. 23:21
Irvine írta:
2018.12.27., csüt. 18:54
Gondolkodom a gépem fejlesztésében amiben egy Intel I5-3570 k processzor és annak használom a belső videó processzorát (HD 4000).
Milyen videó kártyát lenne érdemes venni? Full Hd-hoz egy Samsung sp-a600 projektorhoz.
Mi az az árú videó kártya ami látható minőségbeli javulást hoz?
Az én MSI R5 230 2GB kártyám engem FullHD-ig mkv-vel, és BD50-el tökéletesen kiszolgált. Alap kártya, de amit kell, azt tudja. Ha neked elég ez, akkor ha én veszek valami nagyobbat, akkor ezt szívesen átadom neked.
Én most utánanézegetve, a Sapphire RX570-et néztem ki. Ajánlottnak írták HTPC-be, tudja a 4K-t, van rajta 2 HDMI kimenet, stb. Ha itt valaki megerősít, hogy ez jó választás lenne, és rászánom magam, akkor lesz csere, és ha neked ok, akkor mehet hozzád tőlem a mostanim.

Avatar
1982Flow
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2014.12.19., pén. 16:19
Értékelés: 0

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: 1982Flow »

Sziasztok!
Jelenleg egy Raspberry Pi-t használok mozizáshoz. Azt szeretném kérdezni, hogy érdemi előrelépés lenne-e egy Zotac ND-02 minipc-re váltás? A málnán és ezen is libreelec-et használok/használnék, de mivel az előbbi már régi (még első gen.) utóbbi pedig erősebb hardveresen, gondoltam lecserélem. Viszont ha jól tudom a Zotac nem támogatja a CEC-et, ezért vagy kell egy infrás táv vagy egy egy kütyü ami usb-CEC adapter, de csak ezért szerintem húzós ára van.https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter

Szerintetek?

Köszi előre is!

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

nadtom írta:
2019.01.08., kedd 15:39
tottyi írta:
2019.01.08., kedd 15:15
-KP- írta:
2019.01.04., pén. 15:11


arra van jremote :) csak a gizmo ingyenes, a jremote meg fizetős :)
Szerintem megeri a penzet az a jremote, brutal jol vezerli a programot es meg olyan funkciokat huztam elo vele amit egyebkent nemtudtam, hogy van a JRiver-ben. :)
Megvettem egy olcsóbb remote progit a Jriver-hez (Monkey remote), aztán miután csak a gondom volt vele megvettem a Jremote-ot is, és akkor láttam mennyivel jobb, több funkció van benne, felhasználóbarátabb, stb., és persze atom stabilan működik.
En is igy jartam. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: nadtom »

tottyi írta:
2019.01.08., kedd 15:15
-KP- írta:
2019.01.04., pén. 15:11
kennystyle írta:
2019.01.04., pén. 15:02
köszi, kipróbálom, már csak egy android tabletet kell előássak mert a telóm iphone arra meg nincs gizmo úgy látom
arra van jremote :) csak a gizmo ingyenes, a jremote meg fizetős :)
Szerintem megeri a penzet az a jremote, brutal jol vezerli a programot es meg olyan funkciokat huztam elo vele amit egyebkent nemtudtam, hogy van a JRiver-ben. :)
Megvettem egy olcsóbb remote progit a Jriver-hez (Monkey remote), aztán miután csak a gondom volt vele megvettem a Jremote-ot is, és akkor láttam mennyivel jobb, több funkció van benne, felhasználóbarátabb, stb., és persze atom stabilan működik.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

-KP- írta:
2019.01.04., pén. 15:11
kennystyle írta:
2019.01.04., pén. 15:02
köszi, kipróbálom, már csak egy android tabletet kell előássak mert a telóm iphone arra meg nincs gizmo úgy látom
arra van jremote :) csak a gizmo ingyenes, a jremote meg fizetős :)
Szerintem megeri a penzet az a jremote, brutal jol vezerli a programot es meg olyan funkciokat huztam elo vele amit egyebkent nemtudtam, hogy van a JRiver-ben. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Elmo »

...vagy ott van a Kodi és hozzá a Yatse app.
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

kennystyle írta:
2019.01.04., pén. 15:02
köszi, kipróbálom, már csak egy android tabletet kell előássak mert a telóm iphone arra meg nincs gizmo úgy látom
arra van jremote :) csak a gizmo ingyenes, a jremote meg fizetős :)

Avatar
kennystyle
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 09:22
Értékelés: 5

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: kennystyle »

köszi, kipróbálom, már csak egy android tabletet kell előássak mert a telóm iphone arra meg nincs gizmo úgy látom

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kennystyle írta:
2019.01.04., pén. 11:37
Mivel csak proji van a szobában, szeretném, ha nem kéne bekapcsolni zenehallgatáshoz, egyéb apróságokhoz.
jRiver lejátszó + Gizmo távvezérlő valamilyen mobil eszközön

Avatar
kennystyle
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 09:22
Értékelés: 5

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: kennystyle »

Elkészült lassan de bizonytalanul a moziszobám, amiben HTPC a forrás. (win10)
Mivel csak proji van a szobában, szeretném, ha nem kéne bekapcsolni zenehallgatáshoz, egyéb apróságokhoz.

Egy távoli elérést gondoltam mobilról vagy tabletről mint megoldás. Milyen progit javasolnátok ehhez ? Vagy esetleg ha van más ötlet annak is örülök.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”