Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Gabo írta:
2020.12.19., szomb. 19:59
TSanyi írta:
2020.12.19., szomb. 17:59


Az internetet kell kilőni. Nekem van egy külön partícióm, amin csak a lejátszáshoz való dolgok vannak telepítve, és az eszközkezelőben letiltottam a hálózati kártyát. Ha gáz van a főpartíción, akkor ide át boot-olok, és mehet a film.
Ha csak annyi az áldozat hogy másik gépen kell beszerezni filmeket, és ez csak NAS-ról játszik le filmeket akkor lehet boldogság.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Dorian írta:
2020.12.19., szomb. 19:05

Akkor egy idő után a folyamatosan frissìteni akar a win, de nem tud, ès közben fullra terheli a procit.
Jobb, ha nincsenek a frissìtèsek letiltva, inkább utána ellenőrizni kell a hang beállìtásokat.
Kár hogy nem lehet elmenteni valahogy a tuti beállításokat és a frissítés után csak egy CTRL C- CTRL V kombó vagy hasonló módon bemásolni a beállításokat, pipákat.

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Fish írta:
2020.12.19., szomb. 16:46
Na én ezért vettem a zidoot, elegem volt a megmagyarázhatatlan faxságokból a htpc-vel ,állandóan a szívás volt, 2 hétig hibátlan, majd semmi hozzányúlás után szar az egész, újra install, beállítás ,2 nap szívás, megint jó ,majd pár hét és megint szar.. elegem lett belőle, ment az apróba szétszedve és vettem belőle egy uhd2000-et, azóta nyugodt vagyok és csak bekapcsolom és tudom, hogy működni fog :D Bárki ,bármit mond, hiába a jó hardware, ha 20 féle sw-ernek kell állandóan tökéletesen müködnie ,ami sosem jön össze.. elég egy új firmware és borul az egész ,de akor is amikor hozzá sem nyúl az ember,ez az érthetetlen számomra is.. gondolkodik.gif
​Közben rá is jöttem hogy mi oldotta meg. Valamiért eldobta a videókártya az erősítőt ezért működött a hdr. Megy a hdr hdmi és dp-n kersztül is, de ha dp-n van valami a hdmi mellett akkor nem megy rajta.

Avatar
Gabo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.01.16., szomb. 21:57
Értékelés: 7

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gabo »

TSanyi írta:
2020.12.19., szomb. 17:59
Nem értek hozzá, alap szinten sem!
Akkor is lennének ilyen anomáliák ha egyszer be lenne lőve és az ember kikapcsol, letilt bármi félé frissítést?

Valahol egy médialejátszó is egy HTPC csak le van butítva a beállítási lehetőségei? Vagy nem?
Az internetet kell kilőni. Nekem van egy külön partícióm, amin csak a lejátszáshoz való dolgok vannak telepítve, és az eszközkezelőben letiltottam a hálózati kártyát. Ha gáz van a főpartíción, akkor ide át boot-olok, és mehet a film.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Dorian »

TSanyi írta:
2020.12.19., szomb. 17:59
Nem értek hozzá, alap szinten sem!
Akkor is lennének ilyen anomáliák ha egyszer be lenne lőve és az ember kikapcsol, letilt bármi félé frissítést?

Valahol egy médialejátszó is egy HTPC csak le van butítva a beállítási lehetőségei? Vagy nem?
Akkor egy idő után a folyamatosan frissìteni akar a win, de nem tud, ès közben fullra terheli a procit.
Jobb, ha nincsenek a frissìtèsek letiltva, inkább utána ellenőrizni kell a hang beállìtásokat.

Nekem is kènyelmesebb a mèdialejátszò, de sajnos PC-ről jobb a kèp ès a hang + profi EQ ingyen csak ìgy èrhető el, ami a hangminősèget brutálisan javìtja.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Bedobom ide is: LINK
Ha valakit érdekel, hogy hogy lehet egyszerűen gyorsan beállítani a PC-s processzálást, szobakorrekciót ... hátha hasznát veszi.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Nem értek hozzá, alap szinten sem!
Akkor is lennének ilyen anomáliák ha egyszer be lenne lőve és az ember kikapcsol, letilt bármi félé frissítést?

Valahol egy médialejátszó is egy HTPC csak le van butítva a beállítási lehetőségei? Vagy nem?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Na én ezért vettem a zidoot, elegem volt a megmagyarázhatatlan faxságokból a htpc-vel ,állandóan a szívás volt, 2 hétig hibátlan, majd semmi hozzányúlás után szar az egész, újra install, beállítás ,2 nap szívás, megint jó ,majd pár hét és megint szar.. elegem lett belőle, ment az apróba szétszedve és vettem belőle egy uhd2000-et, azóta nyugodt vagyok és csak bekapcsolom és tudom, hogy működni fog :D Bárki ,bármit mond, hiába a jó hardware, ha 20 féle sw-ernek kell állandóan tökéletesen müködnie ,ami sosem jön össze.. elég egy új firmware és borul az egész ,de akor is amikor hozzá sem nyúl az ember,ez az érthetetlen számomra is.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

na most kapok agyfas*t. Még a proji leszedése előtt gondoltam megnyitok egy hdr filmet mphc+madvr-el. Tökéletesen megy a hdr. Tegnap nem ment. Semmit se módosítottam.

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

DirtyMashine írta:
2020.12.19., szomb. 15:48
Morph írta:
2020.12.19., szomb. 15:06
Fish írta:
2020.12.18., pén. 23:55
Nekem ez fura, hdr tökéletes működik a zidooval is meg htpc vel is.. tv-n is meg vetítővel is.. valamit rosszul csináltok, vagy nem tudom de..itt valami nagyon furi, az tuti.. gondolkodik.gif
Hidd el a szoftver sz@r a radeonokhoz. Bugos. Mindent úgy csináltam, mindig, mint az nvidia-val és mégsem működött. Nem hardveres hiba, hiszen az kizárható, vagy tudja a hardver, vagy nem. Azért (is) vesz az ember olyat.
Sajnos mióta catalyst nincs csak ez az új redeon program azóta semmit nem tudok rendesen állítani, ha fél élet alatt meg is találok benne bármit az sem csinál mást mint a win10 beállításaiban átállítja azt amit ott 1 perc alatt meg lehet találni. Amikor vettem nem tudtam hogy ehhez a szériához már nincs catalyst, cserébe legalább baromi drága volt úgy, hogy játszani nem játszom, csak a mozi miatt vettem jó kártyát:( A tegnapi tesztelések után még azt is valószínűsítem, hogy probléma van a 4k/24p lejátszással, nem lesz sehogy se folyamatos.

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Morph írta:
2020.12.19., szomb. 15:06
Fish írta:
2020.12.18., pén. 23:55
Nekem ez fura, hdr tökéletes működik a zidooval is meg htpc vel is.. tv-n is meg vetítővel is.. valamit rosszul csináltok, vagy nem tudom de..itt valami nagyon furi, az tuti.. gondolkodik.gif
Hidd el a szoftver sz@r a radeonokhoz. Bugos. Mindent úgy csináltam, mindig, mint az nvidia-val és mégsem működött. Nem hardveres hiba, hiszen az kizárható, vagy tudja a hardver, vagy nem. Azért (is) vesz az ember olyat.
Sajnos mióta catalyst nincs csak ez az új redeon program azóta semmit nem tudok rendesen állítani, ha fél élet alatt meg is találok benne bármit az sem csinál mást mint a win10 beállításaiban átállítja azt amit ott 1 perc alatt meg lehet találni. Amikor vettem nem tudtam hogy ehhez a szériához már nincs catalyst, cserébe legalább baromi drága volt úgy, hogy játszani nem játszom, csak a mozi miatt vettem jó kártyát:(

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Morph »

Fish írta:
2020.12.18., pén. 23:55
Nekem ez fura, hdr tökéletes működik a zidooval is meg htpc vel is.. tv-n is meg vetítővel is.. valamit rosszul csináltok, vagy nem tudom de..itt valami nagyon furi, az tuti.. gondolkodik.gif
Hidd el a szoftver sz@r a radeonokhoz. Bugos. Mindent úgy csináltam, mindig, mint az nvidia-val és mégsem működött. Nem hardveres hiba, hiszen az kizárható, vagy tudja a hardver, vagy nem. Azért (is) vesz az ember olyat.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Nekem ez fura, hdr tökéletes működik a zidooval is meg htpc vel is.. tv-n is meg vetítővel is.. valamit rosszul csináltok, vagy nem tudom de..itt valami nagyon furi, az tuti.. gondolkodik.gif
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Morph »

DirtyMashine írta:
2020.12.18., pén. 20:36
Fish írta:
2020.12.18., pén. 14:54
Kéne tudnia pedig,, display porton próbáltad? arra kifejezetten írja az 590 a hdr-t.. lehet kapni diplay port/hdmi átalakítót.. vagy displayport kábelt ,aminek a másik vége hdmi.. gondolkodik.gif egy próbát megérhet..
próbáltam displayen átalakítóval és hdmi porton is. Szépen átmegy a jel, a projektor fel is ismeri hogy mit kap, de olyan mint az ócskább fajta sdr konverzió.
Ezért mondom az nem hdr, hiába küldi ki úgy!
Tipikusan evvel szívtam a radeon-om idején. A végén már leszartam és mindent a mdvr-elcsináltam és nem küldtem át hdr-ben.
Ez van.
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Morph írta:
2020.12.18., pén. 16:28
DirtyMashine írta:
2020.12.18., pén. 01:22
​közben sikerült a küldés. Kodiból küldve felismeri hogy HDR, MPHC ból küldve HLG nek ismeri fel ugyan azt. Viszont mindkét esetben szarabb a kép mintha simán sdr-ben lejátszanám bármely programmal. Színtelen és szürke.
Ha szintelen és szürke, akkor nem hdr. Ez volt nekem is a radeonnal. Kellett volna működjön, de mégsem. Én meg ezért szoktam vissza az nvidia-ra. Madvr-el le tudsz játszani 23,976--al is vagy akármivel...
alapvetően fehér iszonyat magasra húzott kontraszt a kép, amint átvált hdr-re a proji akkor lesz olyan mint az sdr.

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Fish írta:
2020.12.18., pén. 14:55
Még egy valami eszembe jutott, tv-d van vagy vetitőd? ha tv-d, azon szokott lennei több hdmi és valamelyik lehet nem 2.0b-s.. olvas el a manuáljában melyika tuti csati rajta.. ez is csak ötlet..
projektor és az egyik port dvr csak, de azon próbáltam

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Fish írta:
2020.12.18., pén. 14:54
Kéne tudnia pedig,, display porton próbáltad? arra kifejezetten írja az 590 a hdr-t.. lehet kapni diplay port/hdmi átalakítót.. vagy displayport kábelt ,aminek a másik vége hdmi.. gondolkodik.gif egy próbát megérhet..
próbáltam displayen átalakítóval és hdmi porton is. Szépen átmegy a jel, a projektor fel is ismeri hogy mit kap, de olyan mint az ócskább fajta sdr konverzió.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

nekem ment nvidia-val meg radeonnal is.. :D sőt most is használok kodit ,az egyik tv-mel(amit monitornak hazsnálok) sorozatokra ,és nvidia-val,GTX1660-al.. UHD ,FHD ,HDR minden megy , Kodi 17.6-al ,dsplayer+madvr .. persze a nagy rendszeren már nem használok htpc-t, csak a szívás volt vele állandóan, így elsorozatozgatni ,meg net tv-re,meg netflixezni hibátlan, ha nincs kedvem bekapcsolni a "mozit".. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nekem nvidiával meg a hdr sdr konverzió nem volt jó Dsplayer alatt. MPC-vel meg igen. Majd madvr beta113-al már Dsplayer alatt is jó.

Avatar
Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2011.02.19., szomb. 18:14
Értékelés: 552
Tartózkodási hely: Érd

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Morph »

DirtyMashine írta:
2020.12.18., pén. 01:22
​közben sikerült a küldés. Kodiból küldve felismeri hogy HDR, MPHC ból küldve HLG nek ismeri fel ugyan azt. Viszont mindkét esetben szarabb a kép mintha simán sdr-ben lejátszanám bármely programmal. Színtelen és szürke.
Ha szintelen és szürke, akkor nem hdr. Ez volt nekem is a radeonnal. Kellett volna működjön, de mégsem. Én meg ezért szoktam vissza az nvidia-ra. Madvr-el le tudsz játszani 23,976--al is vagy akármivel...
Nappali! MoziTCL 75C935 , Pc,
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Epson 12000B, ,Proci , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:Krix, Arendal

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Még egy valami eszembe jutott, tv-d van vagy vetitőd? ha tv-d, azon szokott lennei több hdmi és valamelyik lehet nem 2.0b-s.. olvas el a manuáljában melyika tuti csati rajta.. ez is csak ötlet..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Kéne tudnia pedig,, display porton próbáltad? arra kifejezetten írja az 590 a hdr-t.. lehet kapni diplay port/hdmi átalakítót.. vagy displayport kábelt ,aminek a másik vége hdmi.. gondolkodik.gif egy próbát megérhet..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

Fish írta:
2020.12.18., pén. 14:11
a vga pontosan mi ? radeon az ok, de melyik típus? van rajta hdmi 2.0b?
radeon rx 590 powercolor red dragon. Azt konkrétan nem írják hogy mi milyen szabvány a hdmi rajta csak azt hogy 4k és hdr képes.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

a vga pontosan mi ? radeon az ok, de melyik típus? van rajta hdmi 2.0b?
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
DirtyMashine
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2016.03.31., csüt. 17:18
Értékelés: 6

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: DirtyMashine »

-KP- írta:
2020.12.18., pén. 10:29
Le se írtad milyen windows, milyen graf kártya. Mi találgassunk? :rolleyes:
Madvr-ből beta113 fent van ?
ha nvidia, akkor menj vissza a 446.14-es driverre. Ha Radeon, akkor passz.
Win10. Van más is?:)
Madvr v0.92.17
Radeon, az nvidiáról még akkor leszoktam amikor képtelen volt 24FPS ben lejátszani egy filmet.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”