Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

VoidX
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2021.03.22., hétf. 16:52
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: VoidX »

albertka írta:
2021.01.14., csüt. 16:32
Visszaolvasva pontotlan voltam, parametric EQ-ként szeretném betölteni a filtereket, mert mint Cavern mint Jriver oldaláról nem ez tűnik a javasolt útnak
Bocsi, javítottam is a doksit (igen, emiatt regisztráltam), a Cavern nem ellenjavallja, hanem kimondottan a konvolúciót javasolja. A PEQ-k (lényegében minden, ahol a Q állítható) tönkreteszik a fázist, és ha nem vagy velük nagyon körültekintő (minden csatornán ugyanoda teszed őket, és így állítod össze a készletet), akkor a teret teljesen szétszedik. Ezekre azt mondom, hogy ha lehet, mindenképp kerüld, ilyen okokból limitálja szinte minden eszköz 10 körülre, ritkábban 20-ra a számukat. A Cavern konvolúciós exportja fázistartó, viszont késleltetés nincs benne (RePhase-ben tényleg van, erről int a JRiver, de ha kipipálod a zero delayt, akkor nem lesz vele gond), azt külön exportálja egy txt fájlba, ahonnan érdemes bemásolni oda, ahol használod a szűrőket, mert ez teszi szinkronba a csatornáid, ami majdnem fontosabb az EQ-nál.

Cavern esetében nem beszélhetünk szűrőszámről, egyáltalán nem ilyen módon korrigál, hanem a simított görbe minden egyes pontját nullára hozza. Equalizer APO-ban a 100-300 körüli számok elegendőek, hogy elérje a 0.1 dB-s maximum hibát, de a konvolúciós export annyi ponton nyúl bele, amennyire állítod, ahány minta a konvolúció hossza, ez alapól 16384, de felmehet 131072-re is, illetve van egy rejtett opció 1 millióval. Egy konvolúció viszont technikailag egyetlen szűrő, mert lényegében egy matematikai művelet írja le, csak több tízezer lépése van.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Úgy tűnik, ismét fő valami a Dirac konyhályában:
"I am beta testing Dirac Live Processor Standalone right now. I can't speak to your processors, but on my older AMD 8 core 3.5GHz CPU, it consumes less than 1% CPU on average in a single core during playback. It uses just under 20MB RAM. It works well and supports ASIO for bit perfect playback. It also does not resample prior to DSP, according to what I have read. Looks like the price will be $350.

I do not work for Dirac and do not know the release date."

Kép

Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

fapaci írta:
2021.01.15., pén. 08:24
albertka írta:
2021.01.14., csüt. 22:58
Cavernnel kísérletezek ahol jelen esetben 1000+ filterről beszélünk.
Eddig nem mondtad, hogy a fénysugarakat és a rádióhullámokat is ki akarod kalapálni. :D Javaslom, felejtsd el ezt a bizarr mennységet! 6-8 szűrővel meg lehet oldani a komolyabb kilengéseket, a többi teljesen feleslegesen áll a jel útjában. Egészen komoly elvárások (+/- 0,5 dB tűrés) esetében sem használok 32 szűrőnél többet.
Nekem is ekörül készít a program, de 8csatornára összesen. Egy LFE mondjuk 100 körül lehet.
(albertka! var fölé szerintem otthon nem érdemes rakni a resolution-t).
Viszont ez nem sima PEQ, nincs az értékekhez Q megadva, ezért a sok paraméter, ennyivel rajzolja ki.
(Hibrid konvolúcióként használja ezt az EQ APO vagy mi a szösz, de ehhez a részéhez már nem értek. ITT van némi magyarázat, de nem vagyok kompetens ebben a mélységében, nem velem kell megvitatni. :D )
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

albertka írta:
2021.01.14., csüt. 22:58
Cavernnel kísérletezek ahol jelen esetben 1000+ filterről beszélünk.
Eddig nem mondtad, hogy a fénysugarakat és a rádióhullámokat is ki akarod kalapálni. :D Javaslom, felejtsd el ezt a bizarr mennységet! 6-8 szűrővel meg lehet oldani a komolyabb kilengéseket, a többi teljesen feleslegesen áll a jel útjában. Egészen komoly elvárások (+/- 0,5 dB tűrés) esetében sem használok 32 szűrőnél többet.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Minek akarsz bármit is a JRiver-be importálni, amennyiben APO + cavern kombó van a PC-den és azt használod, rendszerszinten küldi ki a jelet, mindegy, hogy mit használsz lejátszó programnak.

Ja bocs, most olvastam vissza a problémádat.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

"Bevallom, elvesztettem a fonalat. A leírt néhány kattintásnál egyszerűbb módszert szeretnél? Ezt nem teljesen értem."

Az üldözött cél az eq filterek egyszerű beimportálása lenne parametric eq-ként. Kb. mint ahogy a pár kattintással meg lehet csinálni a convolution filternél.

"A jRiverben is van parametrikus EQ, ha ezt akarod használni, 2-3 perc alatt be lehet pötyögni azt a pár adat"

Cavernnel kísérletezek ahol jelen esetben 1000+ filterről beszélünk. Ezt nem tudom bepötyögni 2-3 perc alatt :( Ezért keresek valamilyen shortcut-ot.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

albertka írta:
2021.01.14., csüt. 16:32
Fura, hogy nincs egy egyszerű import / export ilyenekre :(
Bevallom, elvesztettem a fonalat. A leírt néhány kattintásnál egyszerűbb módszert szeretnél? Ezt nem teljesen értem.

A jRiverben is van parametrikus EQ, ha ezt akarod használni, 2-3 perc alatt be lehet pötyögni azt a pár adatot.

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Köszönöm a javalatot!

Ha erre gondolsz, akkor ezen már túlvagyok és működik:
"RePhase-ben a Paragraphic Gain EQ ablakban Tools/Import REW filter, itt tudod betölteni a REW által létrehozott XML EQ szűrőcsoportot. Fázishangolás után létre kell hoznod egy impulzus modellt az Impulse Settings ablakban (Generate), a jRiver ezt fogadja el a Convolution ablak Filter sorában és realtime "ráhúzza" minden kijátszott anyagra. Hajrá!"

Visszaolvasva pontotlan voltam, parametric EQ-ként szeretném betölteni a filtereket, mert mint Cavern mint Jriver oldaláról nem ez tűnik a javasolt útnak:
"Export as convolution EQ - The result will be the same as using Equalizer APO, but instead of EQ and gain, the impulse response that results in those settings will be exported. This can be used for other applications which can do convolution but can't import any format other than peaking EQs (which should not be used if anything else is available)."

"Alternatively, you can also export them as a WAV file which can be fed into JRiver's convolution engine, but this adds significant latency, which limits the usefulness of the filters (harder to use with applications that aren't audio only, e.g. streaming video or video games). It will also prevent you from using convolution filters for phase correction in the next step. For those reasons, I don't recommended it, but if you do want to go this route, see the discussion of convolution filters below in the phase correction section of the guide for some instructions on how to use the exported WAV files in JRiver."

Fura, hogy nincs egy egyszerű import / export ilyenekre :(

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

albertka írta:
2021.01.14., csüt. 14:18
Egyenlőre arra jutottam, hogy nem a Cavern hanem a Jriver a szűk keresztmetszet -> nincsen basic user számára lehetőség betölteni EQ filtereket :( REW-es filtereket is kézzel javasolják bepötyögni, csak abból nincs 1000+ ahogy nézem...
Már évekkel ezelőtt is volt lehetőség szűrőket betölteni a jRiver-be, cikket is írtam róla. Már nem használom, de kétlem, hogy kivették volna belőle ezt a szolgáltatást.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Quetz »

albertka írta:
2021.01.13., szer. 23:44
Sziasztok!

Segítséget kérnék hátha valakinek több tapasztalata van vagy el tud irányítani a megfelelő helyre.

Cavern által javasolt korrekciókat szándékoznék betölteni Jriver-be (EQ APO nem támogat ASIO kimentet, nekem pedig ez non negotiable :)).

Kb. egy órás fórum bújás után jutottam el oda, hogy:
- Cavernből "convolution EQ"-ként menttem ki 8 wav file-t
- kézzel hegesztettem hozzá egy config text file, amit összefogja a 8 file-t és kiosztja őket a megfelelő csatornákra
- legnagyobb meglepetésemre Jriver ezt felismerte és filterekkel újra mérve jónak tűnik

Van ennél esetleg egyszerűbb és jobb megoldás a Jriver-be való importra? Cavern oldalán is az van írva, hogy ezt csak utolsó mentsvárként ajánlott...

Köszönöm!
Elvileg EQ APO + Voicemeter Banana + ASIO lehet a megoldás amit keresel.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Köszönöm a segítséget!

Egyenlőre arra jutottam, hogy nem a Cavern hanem a Jriver a szűk keresztmetszet -> nincsen basic user számára lehetőség betölteni EQ filtereket :( REW-es filtereket is kézzel javasolják bepötyögni, csak abból nincs 1000+ ahogy nézem...

Advanced user szintjén van megoldás:
- scriptet készíteni, ami egyesével betölti a filtereket a Jriver UI-on keresztül
- a lementett filtereket Jriver a windows registry-ben xml formátumban tárolja -> az APO extractot némi excel varázslattal át lehet fordítani olyan formátumra, hogy copy-pastelni lehessen a registry-be
- Jriver-hez készült egy kis tool amivel ki lehet menteni a beállításokat xml formátumba és vissza is lehessen feedelni. Innét kb. ugyanaz mint az előző csak nem kell registy-ben ólálkodni.

https://urldefense.com/v3/__https://yab ... 6eDgcNqA$

Valamelyiknek adok egy próbát és meglátjuk... Még a végén lehet ráfanyalodok DS-re...

Avatar
antz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2012.12.26., szer. 20:49
Értékelés: 138

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: antz »

albertka írta:
2021.01.13., szer. 23:44
Sziasztok!

Segítséget kérnék hátha valakinek több tapasztalata van vagy el tud irányítani a megfelelő helyre.

Cavern által javasolt korrekciókat szándékoznék betölteni Jriver-be (EQ APO nem támogat ASIO kimentet, nekem pedig ez non negotiable :)).

Kb. egy órás fórum bújás után jutottam el oda, hogy:
- Cavernből "convolution EQ"-ként menttem ki 8 wav file-t
- kézzel hegesztettem hozzá egy config text file, amit összefogja a 8 file-t és kiosztja őket a megfelelő csatornákra
- legnagyobb meglepetésemre Jriver ezt felismerte és filterekkel újra mérve jónak tűnik

Van ennél esetleg egyszerűbb és jobb megoldás a Jriver-be való importra? Cavern oldalán is az van írva, hogy ezt csak utolsó mentsvárként ajánlott...

Köszönöm!
Ezen a fórumon aktív a Cavern fejlesztője, ott felteheted a kérdést

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: denesdr »

albertka írta:
2021.01.13., szer. 23:44
Van ennél esetleg egyszerűbb és jobb megoldás a Jriver-be való importra? Cavern oldalán is az van írva, hogy ezt csak utolsó mentsvárként ajánlott...
Esetleg kérdezd meg tőle, a Cavern készítőjétől, ha kapsz választ megoszthatnád itt, talán hasznos lehetne másnak is:
https://prohardver.hu/tag/voidxs.html

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Sziasztok!

Segítséget kérnék hátha valakinek több tapasztalata van vagy el tud irányítani a megfelelő helyre.

Cavern által javasolt korrekciókat szándékoznék betölteni Jriver-be (EQ APO nem támogat ASIO kimentet, nekem pedig ez non negotiable :)).

Kb. egy órás fórum bújás után jutottam el oda, hogy:
- Cavernből "convolution EQ"-ként menttem ki 8 wav file-t
- kézzel hegesztettem hozzá egy config text file, amit összefogja a 8 file-t és kiosztja őket a megfelelő csatornákra
- legnagyobb meglepetésemre Jriver ezt felismerte és filterekkel újra mérve jónak tűnik

Van ennél esetleg egyszerűbb és jobb megoldás a Jriver-be való importra? Cavern oldalán is az van írva, hogy ezt csak utolsó mentsvárként ajánlott...

Köszönöm!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Az-X írta:
2021.01.12., kedd 11:59
Vajon minőségben mit tudhat egy ilyen kimenet? Érdemes bajlódni vele? Vagy inkább egy USB-S/PDIF?
Az egy teljes értékű S/PDIF kimenet (a maga hagyományos korlátaival), csak kissé fura a csatlakozása.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Az-X írta:
2021.01.12., kedd 11:59
Vajon minőségben mit tudhat egy ilyen kimenet? Érdemes bajlódni vele? Vagy inkább egy USB-S/PDIF?
Fish írta:
2021.01.12., kedd 11:00
Az-X írta:
2021.01.12., kedd 08:35
Sziasztok,

A napokban került hozzám egy mini PC, benne egy Gigabyte GA-H81N-D2H alaplappal. Az alaplapon van egy tüske pár ami elvileg egy S/PDIF kiemenet. Szerintetek lehet innen kicsalni értelmes jelet? Kell hozzá még valami elektronika, vagy csak biggyesszek rá egy RCA aljzatot? A gépet HTPC-nek szeretném használni, külső DAC-kal, stereo audio-val. A gépen LibreELEC futna majd. Főként zene lejátszásra szeretnék megoldást a régi kis Logitech Squeezebox-om kiváltásaára. De emellett lenne rajta egy projektor is filmezéshez.
valami ilyesmit tudsz rákötni:
https://fr.aliexpress.com/item/945401946.html
Én egyébként nem értem miért a mozis részen teszed fel ezt a kérdést, a hifi részen levő "pc alapú lejátszás" helyett?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Fogalmam nincs :D Sosem használtam ilyet ..
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Vajon minőségben mit tudhat egy ilyen kimenet? Érdemes bajlódni vele? Vagy inkább egy USB-S/PDIF?
Fish írta:
2021.01.12., kedd 11:00
Az-X írta:
2021.01.12., kedd 08:35
Sziasztok,

A napokban került hozzám egy mini PC, benne egy Gigabyte GA-H81N-D2H alaplappal. Az alaplapon van egy tüske pár ami elvileg egy S/PDIF kiemenet. Szerintetek lehet innen kicsalni értelmes jelet? Kell hozzá még valami elektronika, vagy csak biggyesszek rá egy RCA aljzatot? A gépet HTPC-nek szeretném használni, külső DAC-kal, stereo audio-val. A gépen LibreELEC futna majd. Főként zene lejátszásra szeretnék megoldást a régi kis Logitech Squeezebox-om kiváltásaára. De emellett lenne rajta egy projektor is filmezéshez.
valami ilyesmit tudsz rákötni:
https://fr.aliexpress.com/item/945401946.html

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Ki tudnád fejteni mit értesz pontosabban hálózati lejátszó alatt? Sajnos a Squeezebox picit nehézkes, nem támogat minden formátumot, és el akartam kerülni a több eszköz használatát. Az elsődleges szempont a hangminőség, és van jó pár 192/24-es felvételem (amit az SB nem tud lejátszani). A filmezés kb havi 2 max 3 alkalom, persze ez is fontos, de csak egy régi Infocus X9-es projektorom van. Gondolom ez nem támaszt túl nagy követelményeket a HTPC felé :)
-KP- írta:
2021.01.12., kedd 10:41
Az-X írta:
2021.01.12., kedd 08:35
Sziasztok,

A napokban került hozzám egy mini PC, benne egy Gigabyte GA-H81N-D2H alaplappal. Az alaplapon van egy tüske pár ami elvileg egy S/PDIF kiemenet. Szerintetek lehet innen kicsalni értelmes jelet? Kell hozzá még valami elektronika, vagy csak biggyesszek rá egy RCA aljzatot? A gépet HTPC-nek szeretném használni, külső DAC-kal, stereo audio-val. A gépen LibreELEC futna majd. Főként zene lejátszásra szeretnék megoldást a régi kis Logitech Squeezebox-om kiváltásaára. De emellett lenne rajta egy projektor is filmezéshez.
Inkább használj valamilyen usb-s konvertert vagy hálózati lejátszást.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Fish »

Az-X írta:
2021.01.12., kedd 08:35
Sziasztok,

A napokban került hozzám egy mini PC, benne egy Gigabyte GA-H81N-D2H alaplappal. Az alaplapon van egy tüske pár ami elvileg egy S/PDIF kiemenet. Szerintetek lehet innen kicsalni értelmes jelet? Kell hozzá még valami elektronika, vagy csak biggyesszek rá egy RCA aljzatot? A gépet HTPC-nek szeretném használni, külső DAC-kal, stereo audio-val. A gépen LibreELEC futna majd. Főként zene lejátszásra szeretnék megoldást a régi kis Logitech Squeezebox-om kiváltásaára. De emellett lenne rajta egy projektor is filmezéshez.
valami ilyesmit tudsz rákötni:
https://fr.aliexpress.com/item/945401946.html
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Az-X írta:
2021.01.12., kedd 08:35
Sziasztok,

A napokban került hozzám egy mini PC, benne egy Gigabyte GA-H81N-D2H alaplappal. Az alaplapon van egy tüske pár ami elvileg egy S/PDIF kiemenet. Szerintetek lehet innen kicsalni értelmes jelet? Kell hozzá még valami elektronika, vagy csak biggyesszek rá egy RCA aljzatot? A gépet HTPC-nek szeretném használni, külső DAC-kal, stereo audio-val. A gépen LibreELEC futna majd. Főként zene lejátszásra szeretnék megoldást a régi kis Logitech Squeezebox-om kiváltásaára. De emellett lenne rajta egy projektor is filmezéshez.
Inkább használj valamilyen usb-s konvertert vagy hálózati lejátszást.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 796
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Sziasztok,

A napokban került hozzám egy mini PC, benne egy Gigabyte GA-H81N-D2H alaplappal. Az alaplapon van egy tüske pár ami elvileg egy S/PDIF kiemenet. Szerintetek lehet innen kicsalni értelmes jelet? Kell hozzá még valami elektronika, vagy csak biggyesszek rá egy RCA aljzatot? A gépet HTPC-nek szeretném használni, külső DAC-kal, stereo audio-val. A gépen LibreELEC futna majd. Főként zene lejátszásra szeretnék megoldást a régi kis Logitech Squeezebox-om kiváltásaára. De emellett lenne rajta egy projektor is filmezéshez.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, en is az MPC-t hasznalom filmlejatszasra mindket verziot mert valamikor az egyik nem jatsza le a valamilyen kodolt filmeket. Sajnalom azt a JRivert mert zenet azon keresztul hallgatok de ott egy komunista prigad lehet akik semmibol nem engednek es az a jo amit ok kigondolnak. :(
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Gali írta:
2020.12.24., csüt. 14:51
Windowsos PC alapú mozim van és egy ideje már Jrivert használok a beépített dsp miatt illetve így hogy PC a forrás a TV-t is tudtam kalibrálni. A Jriver frissítgetésére viszont egyre kevésbé van kedvem alkalmanként 60-70$t kiadni, létezik ingyenes megoldás ahol szintén van lehetőség hang korrekcióra? Mi most az ultimate kombó ha kalibrált hangot és képet szeretnék?
EQ Apo plusz Cavern. A Jrivert pedig kiválthatod MPC-HC/BE+Madvr kombóval.

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gali »

Windowsos PC alapú mozim van és egy ideje már Jrivert használok a beépített dsp miatt illetve így hogy PC a forrás a TV-t is tudtam kalibrálni. A Jriver frissítgetésére viszont egyre kevésbé van kedvem alkalmanként 60-70$t kiadni, létezik ingyenes megoldás ahol szintén van lehetőség hang korrekcióra? Mi most az ultimate kombó ha kalibrált hangot és képet szeretnék?
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”