Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1209
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


update http://forum.doom9.org/showthread.php?p ... post952954 
"Gyakorlatilag feleslegesen ölik a pénzt a másolásvédelmek kifejlesztésébe a gyártók és a kiadók: a Doom9 fórumán olvasható visszajelzések szerint megtalálták az első olyan "univerzális" kulcsot, mely a ma piacon kapható összes HD DVD és Blu-ray filmet "kinyitja", tehát azokról másolat készíthető a számítógépek merevlemezére."
 
Forrás: HWSW

Ez azt jelenti, hogy azok a komplett HD filmek, amiket így szednek le (és így "terjednek el" a neten ), annak a lejátszásához nem kell HDCP-s videókártya és megjelenítő, ugye?
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem a serenity-nél egyáltalán nem csúszik a hang..........Ennél a verzionál: Serenity.HD.DVDRip.AC3.5.1.720p.OAR.x264-LsE

Akkor vagy neked rossz a szemed vagy nekem. Egyébként ne másodperces csúszásokat várjál, hanem mondjuk 100-200 ms eltéréseket.

Avatar
rudi77
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2005.11.13., vas. 08:58
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: rudi77 »


A kép/hang csúszáshoz. Megnéztem a Serenity ripet, természetesen ezen is csúszkál a hang és ezen sem segített a demux. Viszont arról nem esett szó, hogy a Serenitynél is alapvetően a szinkron jó. Tehát ha egyszer elcsúszik a hang akkor hamarosan visszacsúszik. Tehát bármi is okozza, hogy mondjuk frame-et dob a kép akkor később ugyanannyit ismétel is. Ez a véletlenszerű dobás és ismétlés teoriáját gyengíti szerintem. Ha viszont kiderül, hogy a HD-DVD is ilyen volt eredetiben akkor tökön szúrom magam. Ha valaki akarja csekkolhatja. A 37 perc elején még jó a lipsync, aztán 37:45-nél már nem. Ez tart egy percig és a 39 perctől már ismét jó.
 
ST-vel belepakolunk valami plazmafal hajtására is alkalmas cuccot.
 
Milyen hasznos olvasni a fórumot. Nekem erről senki nem szólt.

Nekem a serenity-nél egyáltalán nem csúszik a hang..........
Ennél a verzionál: Serenity.HD.DVDRip.AC3.5.1.720p.OAR.x264-LsE
Projector: optoma hd72i Plazma: samsung 42s5h Player: htpc amd 3800 Erölködö: denon avr-1803 Muhold: dreambox-7000 mindent nyító készülék Hang: jamo hangszórók magnat mélyel....

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A kép/hang csúszáshoz. Megnéztem a Serenity ripet, természetesen ezen is csúszkál a hang és ezen sem segített a demux. Viszont arról nem esett szó, hogy a Serenitynél is alapvetően a szinkron jó. Tehát ha egyszer elcsúszik a hang akkor hamarosan visszacsúszik. Tehát bármi is okozza, hogy mondjuk frame-et dob a kép akkor később ugyanannyit ismétel is. Ez a véletlenszerű dobás és ismétlés teoriáját gyengíti szerintem.
Ha viszont kiderül, hogy a HD-DVD is ilyen volt eredetiben akkor tökön szúrom magam. Ha valaki akarja csekkolhatja. A 37 perc elején még jó a lipsync, aztán 37:45-nél már nem. Ez tart egy percig és a 39 perctől már ismét jó.
 
ST-vel belepakolunk valami plazmafal hajtására is alkalmas cuccot.
 
Milyen hasznos olvasni a fórumot. Nekem erről senki nem szólt.

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: saca »


1 héten belül érkezik ez a szörnyeteg... ST-vel belepakolunk valami plazmafal hajtására is alkalmas cuccot.


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Biztos vagyok benne, hogy a kép-hang szinkron nem 23.976 vs 24fps probléma. Ha így lenne, akkor a hang vagy egyre jobban késne vagy egyre jobban sietne. De nem ez történik, hanem a szinkron elcsúszik, majd visszaáll, majd megint elcsúszik. Ez vagy magának rippelésnek lesz a problémája (nem frame pontos, időnként frame-ek ismétlődnek vagy maradnak ki), vagy pedig a muxolásnak, esetleg lejátszásnak. 
Az egyik release topicjában javasolta valaki, hogy muxoljuk újra az mkv-t, 23.976fps-el, és megjavul. Még nem próbáltam, de ha legközelebb összefutok egy problémás rilizzel, ki fogom próbálni.

Kipróbáltam, de nem használt. Viszont a frame-ekben sem hiszek. Van olyan, hogy mondatok között van csúszás, tehát A mondat tökéletes, B mondat csúszik, C mondat tökéletes. Ehhez, 2-3 másodperc alatt kellene dobnia 4-6 frame-et vagy ismételnie ugyanennyit majd az ellenkezőjét. Ennek nagyon drámai hatásának kellene lennie, simán látnunk kellene.
 
Azért kiváncsian várom a fejleményeket, ha olvastok valahol valamit ezzel kapcsolatban akkor írjátok ide.

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: peterk »


Én már olyan filmet nem szedek le ami aminél a hangot a DVD-ről másolják. Felesleges bitáramoltatás. Érdekes viszont mondjuk a Total Recall. Ott a hang a HD-DVD-ről van, de a rip 23.976-os. Na, ezt hogy csinálják?
Biztos vagyok benne, hogy a kép-hang szinkron nem 23.976 vs 24fps probléma. Ha így lenne, akkor a hang vagy egyre jobban késne vagy egyre jobban sietne. De nem ez történik, hanem a szinkron elcsúszik, majd visszaáll, majd megint elcsúszik. Ez vagy magának rippelésnek lesz a problémája (nem frame pontos, időnként frame-ek ismétlődnek vagy maradnak ki), vagy pedig a muxolásnak, esetleg lejátszásnak.
 
Az egyik release topicjában javasolta valaki, hogy muxoljuk újra az mkv-t, 23.976fps-el, és megjavul. Még nem próbáltam, de ha legközelebb összefutok egy problémás rilizzel, ki fogom próbálni.

Avatar
balagee
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2003.03.05., szer. 20:22
Értékelés: 9

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: balagee »

23.976-ra van lassitva a hang es a kep. Mint ahogy PAL-nal 25-re gyorsitva.
Projektor: JVC X30 Vászon: Projecta Homescreen Deluxe HTPC: I7-4790k+ GT1070 Hang: Yamaha 595A + Proson Stadium 6.1

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A 3:2 pull down használatakor a 24/60-ból hogyan lesz 23.976/29.97? Szimplán lelassítják a képet és a hangot? Tehát kvázi a 23.976 megegyezik a 24-el csak lassabb?

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azon csodálkozom, hogy a DTS HD hangú filmekből miért nincs rendes rip (vagy van?), hiszen a DTS HD mindig tartalmaz egy normál DTS alapot.
Hogy rendes-e azt nem tudom, mert én már nem állok neki 8Gb-ot poénra letölteni, de péládul a Total Recall az ilyen. A rip 23.976-os és a hang is a HD-DVD-ről származik, DTS-HD -> DTS.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


Azt még el tudom képzelni, hogy a képet gyorsítják, de a hangot... Még PC-n sem találkoztam olyan szoftverrel amely képes lett volna real-time Dolby Digital hangot gyorsítani, lassítani. És akkor itt jóval "bonyolultabb" DTS-HD Master Audio hangsávok is vannak. 
Valami nem kóser ezzel a dologgal. Az biztos, hogy valami olyasmi formátum van a lemezeken amit a lejátszó 24p-ben és 29.97-ben is ki tud küldeni a kimenetre. De mivel annyira agyon van sztárolva a 24p (végre az eredeti formátumban van a film a lemezen) ezért azt hinném, hogy a 24p az alap, ebből készül a 29.97.

a matrioska konténer pl tudja a hangot is nyujtani, ESiRék igy tudták elb*szni a Riddicket is legalábbis azt irták, h az audiot a képhez képest nyujtani kellett (pedig rendes hddvd dts sáv!!!!)
 
ez azt jelentené, h a hang "23.976-al" van a lemezen, a kép pedig tényleg 24fps ... sajnos a duplaképkocka hiba miatt ez nem jött össze nekik, néhol ugye látni, h elcsuszik a hang. allitolag mkv bug, de nem tok többet
 
márpedig ha egy mkv képes nyujtani a hangot, akkor egy 200ezres playerbe is beférhetett ennek tudása, s annyira minimális, h észrevehetetlen - gondolom.

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Valami nem kóser ezzel a dologgal. Az biztos, hogy valami olyasmi formátum van a lemezeken amit a lejátszó 24p-ben és 29.97-ben is ki tud küldeni a kimenetre. De mivel annyira agyon van sztárolva a 24p (végre az eredeti formátumban van a film a lemezen) ezért azt hinném, hogy a 24p az alap, ebből készül a 29.97.
Szerintem a lemezen 23.976-ban vannak a filmek, de úgy vannak flagelve, hogy 29.97 fps, pulldown.
Azon csodálkozom, hogy a DTS HD hangú filmekből miért nincs rendes rip (vagy van?), hiszen a DTS HD mindig tartalmaz egy normál DTS alapot.
Lehet, hogy kéne írnom egy DTS HD -> DTS konvertert, ha még nincs ilyen.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Acme »



Hello ismét 
Még egy laptopos kérdés:
 
Ha nekem egy T2400 (Yonah) procim van, ami 1,83 GHz-es, akkor miért írja azt a Windows hogy 983 MHz-en megy? Ugyanezt mondják róla a rendszerinfó progik is.
 
Én vagyok sötét, vagy mi?

rmclock... azzal - ha akarod - lefixálhatod maximális órajelre a processzort vagy leveheted 300mhz-re is
 
http://cpu.rightmark.org/download.shtml

 
Köszi a tippet!
 
Remekül megy a dolog! Még az asztali procimmal is tudok kicsit "játszani" vele
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sztem két lehetősége van a lejátszonak:29.97->3:2->23.976->gyorsitás(?)->24fps
29.97->???->24fps

Azt még el tudom képzelni, hogy a képet gyorsítják, de a hangot... Még PC-n sem találkoztam olyan szoftverrel amely képes lett volna real-time Dolby Digital hangot gyorsítani, lassítani. És akkor itt jóval "bonyolultabb" DTS-HD Master Audio hangsávok is vannak.
 
Valami nem kóser ezzel a dologgal. Az biztos, hogy valami olyasmi formátum van a lemezeken amit a lejátszó 24p-ben és 29.97-ben is ki tud küldeni a kimenetre. De mivel annyira agyon van sztárolva a 24p (végre az eredeti formátumban van a film a lemezen) ezért azt hinném, hogy a 24p az alap, ebből készül a 29.97.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


ugy, h a világon 1 ripper sem tudja jelenleg eldönteni, hogy a lemezeken milyen fomrában van fent a kép jó példa erre a már általad is emlitett kataszrofális kép/hang szinkronizácio helyzete.
 
sztem két lehetősége van a lejátszonak:
29.97->3:2->23.976->gyorsitás(?)->24fps
29.97->???->24fps
 
mindkettő mellett és ellen vannak érvek, s mindkét módszerből lett rossz rip. vagy a toolok rosszak vagy az asztali lejátszók képesek valamiféle varázslatra vagy mind2.
 
azért, a fura, h vannak jó ripek is, azaz nem mind azonos modon lehet a hd dvd lemezeken sem

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Oldboy 2003 HD DVDRip 720p x264 5.1-iLLMemento BDRip DTS 5.1 720p OAR x264-LsE
 
FreeLeech - Igaz DVD-n már megvannak, de ezt nem lehet kihagyni

Én már olyan filmet nem szedek le ami aminél a hangot a DVD-ről másolják. Felesleges bitáramoltatás. Érdekes viszont mondjuk a Total Recall. Ott a hang a HD-DVD-ről van, de a rip 23.976-os. Na, ezt hogy csinálják?

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Oldboy 2003 HD DVDRip 720p x264 5.1-iLL
Memento BDRip DTS 5.1 720p OAR x264-LsE
 
FreeLeech - Igaz DVD-n már megvannak, de ezt nem lehet kihagyni

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Ebben az esetben viszont az európai filmek is 23.976-on azaz 60Hz-en fognak menni. Tévedek?
A 'Requirements Specification for HD DVD Video Application' című doksiban
azt írják, hogy az 50Hz-es régiókban 50i és 25p, a 60Hz-es régiókban pedig 59.94i, 29.97p vagy 23.976p 3:2-es pulldown formátumokra lesz lehetőség.
Mindenesetre még nem találkoztam 23.976-tól eltérő filmmel.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hello ismét 
Még egy laptopos kérdés:
 
Ha nekem egy T2400 (Yonah) procim van, ami 1,83 GHz-es, akkor miért írja azt a Windows hogy 983 MHz-en megy? Ugyanezt mondják róla a rendszerinfó progik is.
 
Én vagyok sötét, vagy mi?

rmclock... azzal - ha akarod - lefixálhatod maximális órajelre a processzort vagy leveheted 300mhz-re is
 
http://cpu.rightmark.org/download.shtml

Még lejebb is Nekem volt hogy 260-on ment a proci (Yonah T2300) de rossz volt gépelésnél. Nemtudtam mért nem azt írja a gép, amit billentyűzök. Aztán kierült, hogy olyan lassú volt, hogy néha meg-meg állt.......... :kiraly:
 
Ha az ACER E Power managert használod, akkor elég, ha high-re állítod a procit. Ha nem használja ki a teljesítményt, akkor 1000-re lemegy, ha meg zúzol neki valami kemény progit, akkor felteszi 18?? ra. Nálam csak 1660-re

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Rambo: First Blood és a Total Recall mindkettő francia Studio Canal kiadvány és 24 fps.
Ebben az esetben viszont az európai filmek is 23.976-on azaz 60Hz-en fognak menni. Tévedek?

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


A HDB**-en vannak fent európai kiadványok de sajnos nem találtam fps értéket. Ha viszont igaz lenne a 25fps akkor ismét gyorsítanák a filmeket és nem az eredeti 24fps-t használnák ami az új formátum nagy előnye. Számomra nagyon furcsa lenne, hogy egyre inkább jönnek ki az agyonreklámozott 24p-s lejátszók, LCD-k, projektorok és az európai kiadványok ezeket egyáltalán nem támogatnák. Másszóval innentől az R1-es megjelenések lennének az etalonok.
A Rambo: First Blood és a Total Recall mindkettő francia Studio Canal kiadvány és 24 fps.

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval nem tudom, de ha tippelnem kellene, akkor európában az 1080i/50Hz-re tippelnék, HD-DVD/Bluray esetén is.
A HDB**-en vannak fent európai kiadványok de sajnos nem találtam fps értéket. Ha viszont igaz lenne a 25fps akkor ismét gyorsítanák a filmeket és nem az eredeti 24fps-t használnák ami az új formátum nagy előnye. Számomra nagyon furcsa lenne, hogy egyre inkább jönnek ki az agyonreklámozott 24p-s lejátszók, LCD-k, projektorok és az európai kiadványok ezeket egyáltalán nem támogatnák. Másszóval innentől az R1-es megjelenések lennének az etalonok.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


Az szerintem biztos, hogy a PAL rendszer (de legalábbis a 25fps-es HD megfelelője) maradni fog, mert a most létező Sky HD adók így adnak. Szóval nem tudom, de ha tippelnem kellene, akkor európában az 1080i/50Hz-re tippelnék, HD-DVD/Bluray esetén is.
- ezt megerositem, ha csak a HC3-as kameramat nezem annak az EU es Amcsi verziojat megmarad a 24/25fps-es elteres..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: peterk »


Hadd kérdezzek valamit. Az R1-es HD-DVD és Blu-Ray filmeken 24fps-sel vannak a filmek amelyeket nem kompatibilis módban 3:2 pull down-nal lehet lejátszani. Mi van az európai lemezekkel? Ezek ebből a szempontból teljesen megegyeznek az amerikai kiadványokkal? Tehát a 25fps/50Hz-es dolognak teljesen befellegzett, csak a régiókód különbözteti meg a kétféle kiadványt (meg persze a lokalizáció)?
Az szerintem biztos, hogy a PAL rendszer (de legalábbis a 25fps-es HD megfelelője) maradni fog, mert a most létező Sky HD adók így adnak. Szóval nem tudom, de ha tippelnem kellene, akkor európában az 1080i/50Hz-re tippelnék, HD-DVD/Bluray esetén is.

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hadd kérdezzek valamit. Az R1-es HD-DVD és Blu-Ray filmeken 24fps-sel vannak a filmek amelyeket nem kompatibilis módban 3:2 pull down-nal lehet lejátszani. Mi van az európai lemezekkel? Ezek ebből a szempontból teljesen megegyeznek az amerikai kiadványokkal? Tehát a 25fps/50Hz-es dolognak teljesen befellegzett, csak a régiókód különbözteti meg a kétféle kiadványt (meg persze a lokalizáció)?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”