Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


A héten összerakom az új gépem:MB : ASUS M2A-VM HDMI
CPU : AMD A64 X2 5600+
RAM : 2x1GB DDR2 800 MHz
 
Úgy érzem egy jó ideig nem fogo cserélni

osszel jon ki a 4 magos k8

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: saca »


$ 3299MEGALOL
Nézd meg a speckóját. Add össze mennyiből tudnád ezt a konfigot összerakni. Mondanom sem kell, hogy töredékéért...

Én is így kezdtem aztán végigolvasva csak 2800 dollár (500 ezer Ft) és ebben benne van a szép ház, két TV tuner (1 HD, 1 SD) és a Blu-Ray író. Plusz apróságok, mint RF, IR, Wi-fi, Vista. Nem biztos, hogy sokkal olcsóbban kihozod.

És a rendszergaranciáról nem is beszélve... kérdés, hogy lesz-e eu változat és, hogy mennyiért...

Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


$ 3299MEGALOL
Nézd meg a speckóját. Add össze mennyiből tudnád ezt a konfigot összerakni. Mondanom sem kell, hogy töredékéért...

Én is így kezdtem aztán végigolvasva csak 2800 dollár (500 ezer Ft) és ebben benne van a szép ház, két TV tuner (1 HD, 1 SD) és a Blu-Ray író. Plusz apróságok, mint RF, IR, Wi-fi, Vista. Nem biztos, hogy sokkal olcsóbban kihozod.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


A héten összerakom az új gépem:
MB : ASUS M2A-VM HDMI
CPU : AMD A64 X2 5600+
RAM : 2x1GB DDR2 800 MHz
 
Úgy érzem egy jó ideig nem fogo cserélni

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


Nyami, nyami...  
VAIO® Digital Living System

$ 3299
MEGALOL
Nézd meg a speckóját. Add össze mennyiből tudnád ezt a konfigot összerakni. Mondanom sem kell, hogy töredékéért...

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Ezek az új kétmagos asztali(!) AMD és Intel procik képesek ugyanarra, amit a mobil procik tudnak? Arra gondolok, hogy az lenne az ideális, ha a HTPC úgy tudna működni, mint egy notebook. Ha nincs használva, akkor "alszik", de bármikor egy gombnyomásra "felébreszthető", illetve, ha használva van, de nincs terhelve, akkor csökkentett teljesítményen menne. 
Megoldható ez egy asztali konfiggal viszonylag egyszerűen?

arty propagált egy okos kis progit, amivel ez jól megoldható. "rmclock"-nak hívják.

Avatar
James Bond 007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2006.04.21., pén. 12:37
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: James Bond 007 »


Még mindig nem adtam fel a reményt, hogy veszek egyszer egy HTPC házat, talán még hajlandó lennék az alaplapot is mATX-re cserélni, de összesen talán két olyan ház van a világon, ami nem 43 centi mély. Ki a nyavalya találta ki, hogy pont 43 centi? Minden hifi cucc 30 centis, pofátlanság HTPC háznak nevezni mindent, ami nem akkora. Ezek csak egyszerű desktop házak.
 
Abból az egyikről azt olvastam, hogy megsüti, ami benne van, és csak olyan alaplappal megy, ahol a PCIE slot a 6. helyen van, ebből meg nincs túl sok.
 
A másik meg elég drága 40 ezerért ahhoz képest, hogy semmi extra nincs benne, csak egy doboz: http://www.xoxide.com/lascala21.html
 
A fémmunkákhoz sajnos nem értek, lehet hogy a végén csinálok egyet fából...

Avatar
saca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 12:24
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: saca »


Nyami, nyami...
 
VAIO® Digital Living System


Cuccaim
 
Házimoziszoba: Arcam P1000 power amplifier, Arcam AVP700 pre-amp processor, Arcam DV137 DVD, Blu-Ray: Pioneer BDP-LX70, Konzol: PS3, Hangfalak: Klipsch RF-35, RC-35, RS-35, RW-12, Projektor/vászon: Samsung SP-H800BE, Projecta VariVision electrol 240cm, Kábelek: IsoTek Elite és Nordost Shiva Power, Nordost CinemaFlex BassLine, Nordost Red Dawn Interconnect, Nordost Whitelight Glass Fiber Optic, Nordost Wyrewizard HDMI, Monitor Silver Slim Line Speaker.
 
Nappali: Samsung PS-63P5H plazma tv, Samsung HT-P1200 kompakt cucc
Hálószoba: Panasonic TH-50PZ700E plazma tv

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


Ezek az új kétmagos asztali(!) AMD és Intel procik képesek ugyanarra, amit a mobil procik tudnak? Arra gondolok, hogy az lenne az ideális, ha a HTPC úgy tudna működni, mint egy notebook. Ha nincs használva, akkor "alszik", de bármikor egy gombnyomásra "felébreszthető", illetve, ha használva van, de nincs terhelve, akkor csökkentett teljesítményen menne. 
Megoldható ez egy asztali konfiggal viszonylag egyszerűen?

ezt altalaban bamelyik amd tudja nforce2-as chipset-es lapban. active stadby.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


tueles es nagyon eroteljes mely szineket ad.
A tűnek nincs éle.

Hát az attól függ... az injekciós tűnek van.



Avatar
ajsa
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1081
Csatlakozott: 2004.07.20., kedd 21:14
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: ajsa »


tueles es nagyon eroteljes mely szineket ad.
A tűnek nincs éle.

Hát az attól függ... az injekciós tűnek van.
Sohasem lenn�k egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagj�nak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


tueles es nagyon eroteljes mely szineket ad.
A tűnek nincs éle.

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: peterk »


Ha konzol és PC játék is lesz, nem csak tévézés, akkor pláne LCD, megy a nativ és nem is ég be.
Karácsonyra esetleg "beeshet" ajándékba egy konzol. És persze a HTPC is ott van, mint játékgép. Részben ezért is szempont a TV-nél a HTPC-vel való összekötés. A jelenlegi CRT erre alkalmatlan, azért most a projektort kell használni, pedig a gyerekeknek ugyanúgy megfelelne egy TV is.
 
Kösz mindenkinek az infót. Meggyőztetek, maradok az LCD-nél.

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: peterk »


Ezek az új kétmagos asztali(!) AMD és Intel procik képesek ugyanarra, amit a mobil procik tudnak? Arra gondolok, hogy az lenne az ideális, ha a HTPC úgy tudna működni, mint egy notebook. Ha nincs használva, akkor "alszik", de bármikor egy gombnyomásra "felébreszthető", illetve, ha használva van, de nincs terhelve, akkor csökkentett teljesítményen menne.
 
Megoldható ez egy asztali konfiggal viszonylag egyszerűen?

Avatar
peterk
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 705
Csatlakozott: 2003.05.02., pén. 13:33
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: peterk »


Szerintem sem. Ennyiért már autót lehet venni
Ilyent ne is mondjál, mert mindjárt felrobbanok. Május elején Pestre menet lerohadtam félúton, mert elment a víz és megfőtt a motor. Komplett vízrendszer és hengerfej csere lett a vége. De a baj nem jár egyedül: három hétre rá, ismét lerohadtam, ismét elment a víz, ismét megfőtt a motor - ezúttan Bécs felé félúton.
 
Persze garancia nincs - illetve csak veszekedve és részlegesen -, merthogy nem márkaszervízben javíttattam, hanem "maszeknál". (Bár jobban akkor sem jártam volna, mert akkor már az első körben kifizettem volna többet, mint most a két "kör" ára...).
 
Szóval én most ezt fordítva látom: Amit elköltöttem a kocsira az utóbbi három hónapban, abból jó ideig körbeplazmázhatnám a lakást.

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


Elkezdtem a témámban olvasgatni és rátaláltam erre a lapra:ASUS M2A-VM. Van rajta alaplapi DVI/HDMI kimenet. Igazából abszolút nem játszom viszont kellene kétmagos proci. Azon gondolkodom, hogy feláldoznám a 7300GT VGA-mat és a jelenlegi lapomat, helyette vennék egy ilyet és egy frankó AM2-es X2-es procit. A nagy kérdés, hogy milyen képe lehet DVI-on ennek az integrált cuccnak ( mondjuk a 7300GT-hez képest ) ?

mivel ugyis sw scaler-el edemes hasznalni teljesen jol hasznalhato dvi-vel vagy vga-val. az en 6150-es integralt vga-al analog vga-n is jo kep van. tueles es nagyon eroteljes mely szineket ad.
 
viszont a plazma menujeben az orajel frekvenciaval es fazissal el kellett jatszani a kockamentes kephez.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


Elkezdtem a témámban olvasgatni és rátaláltam erre a lapra:ASUS M2A-VM. Van rajta alaplapi DVI/HDMI kimenet. Igazából abszolút nem játszom viszont kellene kétmagos proci. Azon gondolkodom, hogy feláldoznám a 7300GT VGA-mat és a jelenlegi lapomat, helyette vennék egy ilyet és egy frankó AM2-es X2-es procit. A nagy kérdés, hogy milyen képe lehet DVI-on ennek az integrált cuccnak ( mondjuk a 7300GT-hez képest ) ?

ASUS M2A-VM HDMI
Teljesen ráizgultam
Már hirdetem is meg a komplett configom..

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


Elkezdtem a témámban olvasgatni és rátaláltam erre a lapra:
ASUS M2A-VM. Van rajta alaplapi DVI/HDMI kimenet. Igazából abszolút nem játszom viszont kellene kétmagos proci. Azon gondolkodom, hogy feláldoznám a 7300GT VGA-mat és a jelenlegi lapomat, helyette vennék egy ilyet és egy frankó AM2-es X2-es procit. A nagy kérdés, hogy milyen képe lehet DVI-on ennek az integrált cuccnak ( mondjuk a 7300GT-hez képest ) ?

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


A képéről nem éredemes vitázni, mert nem elég jó...

Mi a gond a képpel ? Szimpatikus nekem is ez az MB...

Avatar
tavimano
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2006.01.01., vas. 12:09
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tavimano »


Hi az uraknak egy komoly problémával szembesültem .
 
Az uj deszkának(alpalpnak) van HDMI kimenete, ezen is kijön a hang és kép is együtt. De csak a Power DVD(7. valahanyas)-vel jön ki teljes felbontásban a hang, és a kép. A képéről nem éredemes vitázni, mert nem elég jó...
 
Ha viszont a Media player Classicot használom a jó kép miatt, akkor csak sztereó csatornában képes kiküldeni a hangot, tehát nem teljes a jelfolyam(megnéztem lekeveri sztereóra). Az AC3 filtert már babráltam, de semmi változás. Amit lehetett beállítottam úgy, mint a Power DVD-t(spdif a hangnak), de semmi változás.
 
Egy olyan lejátszó progit keresek ami együtt működik az ffdshow-al és beállításaival, és kiadja a hangot is a HDMI-n?

Avatar
Diablo69
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:48
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Diablo69 »


peterk: vetitő mellé én nem költenék egy "kis" megjelenítőre többet, hiába szebb a képe. Ha konzol és PC játék is lesz, nem csak tévézés, akkor pláne LCD, megy a nativ és nem is ég be. Sztem azt a százast tedd el egy - majdani - jobb vetitőre  
diablo: milyen forrás? milyen hw? milyen kodekek, milyen beallitassal?

Már maga a Windows Xp alatt is csak két csatorna működött a 6 helyett. De megoldódott (részben), mert felraktam a Vista-t és ez alatt az alaplapi hangkártya most ad hangot mind a 6 kimeneten. Az SB Audigy-nél még semmi változás, de úgy néz ki, hogy azért, mert annak a drivereit nem a Vista "rakta fel", hanem nekem kellett. És e körül lesz a gond, mert feltettem az alaplapi kártyához a legfrisebb, netről leszedett vistás verziót és onnantól fogva azon is csak a jobb-bal front szólt megint. Úgyhogy gyorsan uninstall és megint működnek Bosszantó dolog.

Házimozi: InFocus X10 FullHD DLP projektor -=- Sony 52W3000 FullHD LCD TV -=- Samsung BD-P2500 és Sony PS3 Blu-ray -=- Onkyo TX-SR805 THX Ultra2 HD erősítő -=- Sony RDR-HX825 DVD -=- HTPC (Xbox360 HD DVD kiegészítővel) -=- Jamo E8 széria 7.1 -=- Logitech Harmony 1000 rendszertáv
 
Házimozi galéria
 


Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


peterk: vetitő mellé én nem költenék egy "kis" megjelenítőre többet, hiába szebb a képe. Ha konzol és PC játék is lesz, nem csak tévézés, akkor pláne LCD, megy a nativ és nem is ég be. Sztem azt a százast tedd el egy - majdani - jobb vetitőre
 
diablo: milyen forrás? milyen hw? milyen kodekek, milyen beallitassal?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


Az ár mindig számít. Viszont ebben az esetben benne van a tól-ig-ben. Ahogy nézem, a 42"-es LCD-k 250-280 körül indulnak, a plazmák pedig 350-380 körül. Az a százas még beleférne, ha megéri.
- szerintem nemeri meg, inkabb koltsd el masra

Szerintem sem. Ennyiért már autót lehet venni

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


Az ár mindig számít. Viszont ebben az esetben benne van a tól-ig-ben. Ahogy nézem, a 42"-es LCD-k 250-280 körül indulnak, a plazmák pedig 350-380 körül. Az a százas még beleférne, ha megéri.
- szerintem nemeri meg, inkabb koltsd el masra
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


Az ár mindig számít. Viszont ebben az esetben benne van a tól-ig-ben. Ahogy nézem, a 42"-es LCD-k 250-280 körül indulnak, a plazmák pedig 350-380 körül. Az a százas még beleférne, ha megéri.

sztem ne halgass senkire menj el egy plazaba es nezd vegig oket...

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”