Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
Zambrotta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2005.11.29., kedd 09:11
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Zambrotta »



növekedne a hűtőteljesítmény s halkabb lenne a gép.Az a problémám konkrétan, hogy ha komolyabban  meg van terhelve a proci (50-60%) akkor már igen hangosan pörög a ventillátor hogy hűteni tudja a procit.

Víz víz víz

Ok, majd locsolom ha melegszik....

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


en is ezt modtam amig 2..3 ev uzem utan nem folyt bele a gepbe  
szerencsre desztvizes mosgatas es par oras sutozes utan ujr ahasznalhato lett alap...

Az nem a technika hibája, nálad volt a gond
Én 7 éve használok vizet, ráadásul házi készítésű rendszer, mivel akkoriban még abszolút voodo téma volt ez és senki nem gyártott
Soha semmi gondom nem volt vele, csak élvezem a csendet

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1209
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Azért kíváncsi lennék, másnál megy-e 1280x720-as proji natívban X1k vagy HD2k szériával
Nálam az X1600 ill. HD2600pro is működött/működik gond nélkül 720p natívon.
HD gyorsítás viszont 2600pro-val nem.(Vista 32, PDVD 7.3.2911)

Akkor be kell látnom, a SIM2 nem szeret mindent (lehet hogy fw.frissítés kéne neki RS232 porton keresztül, de erre már nem vállalkozom).
 
Viszont lehet hogy mégis megtartom kis HD2400 kártyát, mert csak összehoztam valahogy, hogy megtartsa az 1280x716 felbontást (így natív a projin, igaz 2-2 sor pixelt bukok alul-felül, de lexarom), meg a váltás is megy proji és monitor között egérkattintással (igaz most csak 7.4-es a Catalyst, lehet hogy megy a frissebbekkel is, de belefáradtam a kísérletezésekbe)
 
Beröffentettem az E6420-as procit is (alapon megy még, semmi tuning), de azt hiszem ezzel a hardveres gyorsítással (Cyberlink H.264/AVC Decoder => Use DxVA) nagyon klasszul megy, ami megy...
 
Amik elindultak vele, azok 720p-s mkv-k (MPEG4 AVC, x.264), amiknek kisebb mint 25 fps a képsebessége (a 25-ösöknél nincs kép, minden fekete). A 1080-asaok nem mennek (noha regedit-ben
 
DXVA_Only24FPS1080H264
DXVA_Only24FPS1080MPEG2
DXVA_Only24FPS1080VC1
 
értékei már nullák, de ezekkel nem boldogulok:
 
Right click ..enter : New DWORD
 
DXVA_NOHDDECODE ..........0
SORTOverrideFPSCaps ..........0
TRDenoise .............................0)
 
PowerDVD-m meg 7.2Ultra, majd megnézem 7.3-al is.
 
Szóval a 720p-k, van amelyik 2-4% CPU-val megy, de a legdurvábbja sem megy 8-10% fölé... (igaz mindez felirat, ffdshow nélkül)
 
Pl.: Stargate.DirCut.1994.720p.BluRay.DTS-ES.x264-ESiR.mkv (7.82 GB) így megy (C2D E6420, 2,13 GHz):

Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
jimbokka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.04.19., szer. 21:02
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: jimbokka »



A PCM hangot (8 csatornán) hogyan lehet eljuttatni az erősítőbe? Csak HDMI-n? Mi van a régi erősítőkkel amelyeken volt ugyan HDMI bemenet de inkább a videó részére. Azok fogadják ezt a PCM hangot? A kérdéseim arra vontakoznak, hogy 1.3-as HDMI ide, True HD oda, azért kénytelen az ember új erősítőt venni, nem?
Most hivatkozom Ultegra szaktársra aki sokat guglizott ebben az ügyben. Elvileg a HDMI 1.1-nek is tudnia kell mint szabványnak a 8 csatornás PCM-et, de ennek ellenére nem minden HDMI bemenetes erősítő képes fogadni ezt a gyengébb DSP-je miatt. Viszont van egy csomó ami igen, azokkal elvileg vigan mennek majd az új formátumok.
 
Az idézet Ultegrától származik:
 
normálisan (minden DSP funkcióval együtt) csak a Yamahák (4600, 1700, 2700, 661, 861) és a 07-es végű HDMI-s Denonok kezelik a multicsat LPCM-et, illetve a legnagyobb digitális Panasonic (XR400 talán?),
 
Ezen kívül lehet, hogy más gépek is képesek erre, de ezek elvileg biztosan. Ezért is fentem magamban a fogamat (ex)Cat 2700-as yamahájára, de sajnos most anyagilag nem aktuális a csere.

A hozzászólás Denon-os részét egészíteném ki annyival, hogy a 3806-os és 4306-os Denonok az 1.1-es HDMI csatlakozóval is képesek fogadni a 7.1-es LPCM-et, de ehhez szoftverfrissítésre van szükség, mert alapból csak 5.1-ben kezelik az LPCM-et (DVD-Audio).
 
Az alábbi linken megtalálható minden infó: http://firmware.denon-online.eu/
 
Szerencsére, így már a hangformátumok tekintetében nem avul el az erősítő 1,5 év után, nem kell megint cserélni...
 


Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Huhh, a PLAY gomb megnyomása már nem is elég? Ilyen beavatkozásokkal nagy változás érhető el?
HD filmeknél nem annyira. Minél jobb a forrás annál kevésbé szükséges belenyúlni a képbe.

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


növekedne a hűtőteljesítmény s halkabb lenne a gép.Az a problémám konkrétan, hogy ha komolyabban  meg van terhelve a proci (50-60%) akkor már igen hangosan pörög a ventillátor hogy hűteni tudja a procit.

Víz víz víz

en is ezt modtam amig 2..3 ev uzem utan nem folyt bele a gepbe
 
szerencsre desztvizes mosgatas es par oras sutozes utan ujr ahasznalhato lett alap...

Avatar
Gogo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.06.08., csüt. 23:28
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gogo »


Az a post processing mi is?
Skálázás, élesítés, ilyesmik.

Huhh, a PLAY gomb megnyomása már nem is elég? Ilyen beavatkozásokkal nagy változás érhető el?

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az a post processing mi is?
Skálázás, élesítés, ilyesmik.

Avatar
Gogo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.06.08., csüt. 23:28
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gogo »


Üdv. Egy elég alap kérdés. Milyen konfigot ajánlanátok faszányos HD lejátszáshoz?
Attól függ milyen faszányos HD-re gondolsz és milyen post processinget szeretnél. Core2Duo 6400-6600 ajánlott, vagy hasonló AMD.

Gondolok itt az mkv-s HD-DVD, BluRay Rip-ekre. Az a post processing mi is? Bocsi, amateur a csávó..

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv. Egy elég alap kérdés. Milyen konfigot ajánlanátok faszányos HD lejátszáshoz?
Attól függ milyen faszányos HD-re gondolsz és milyen post processinget szeretnél. Core2Duo 6400-6600 ajánlott, vagy hasonló AMD.

Avatar
Gogo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.06.08., csüt. 23:28
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gogo »

Üdv. Egy elég alap kérdés. Milyen konfigot ajánlanátok faszányos HD lejátszáshoz?

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Az analóg PC-s hangtól jobban semmitől nem félek. Szinte kizártnak tartom, hogy tökéletes megoldás szülessen elfogadható áron. És ha egy picit fátyolos a hang, ha egy kicsit zajos, onnantól semmi értelme a HD-nek, jobb a régi DTS. Szóval én reménykedem egy HDMI-s hangkártyában ami PCM-et visz át.
Egyetértek.
 
A PCM hangot (8 csatornán) hogyan lehet eljuttatni az erősítőbe? Csak HDMI-n?
Sajna egy HDMI-s erősítőt mindenképp be kell szerezni.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valószínüleg ez az LPCM alternatíva a bitstream helyett HDMI-n nem annyira ismert, így várható lesz, hogy sokan el akarják adni majd a jó kis HDMI-s gépeket kedvező áron.
Akkor ez csak az eggyel ezelőtti erősítőkre vonatkozik. Elég szűk sáv. A többségnek ennél régebbi cucca van.
 
Én a Yamaha 1800-ason gondolkodom ami például fillére annyiba kerül, mint a régi 1700-as, tehát kvázi ingyen van a TrueHD.
 
Én mindenképp PC-s dekódolás írányban gondolkodok, azaz remélhetőleg lesz majd olyan hangkártya ( hozzá szoftver ), ami dekódol és jó minőségű analóg kábeleken csatornánként vihető a hang az erősítőbe.
 
Az analóg PC-s hangtól jobban semmitől nem félek. Szinte kizártnak tartom, hogy tökéletes megoldás szülessen elfogadható áron. És ha egy picit fátyolos a hang, ha egy kicsit zajos, onnantól semmi értelme a HD-nek, jobb a régi DTS. Szóval én reménykedem egy HDMI-s hangkártyában ami PCM-et visz át.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Engem szvsz filmnézéskor kielégít a mostani AC3 vagy DTS minőség is.
Engem is, de az 1200-as yamahát azért nem bánom annyira lecserélni (amúgy elégedett vagyok vele), de ha már csere akkor miért ne olyan gép ami támogatja az új hangformátumokat is. Valószínüleg ez az LPCM alternatíva a bitstream helyett HDMI-n nem annyira ismert, így várható lesz, hogy sokan el akarják adni majd a jó kis HDMI-s gépeket kedvező áron.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


A PCM hangot (8 csatornán) hogyan lehet eljuttatni az erősítőbe? Csak HDMI-n? Mi van a régi erősítőkkel amelyeken volt ugyan HDMI bemenet de inkább a videó részére. Azok fogadják ezt a PCM hangot? A kérdéseim arra vontakoznak, hogy 1.3-as HDMI ide, True HD oda, azért kénytelen az ember új erősítőt venni, nem?
Most hivatkozom Ultegra szaktársra aki sokat guglizott ebben az ügyben. Elvileg a HDMI 1.1-nek is tudnia kell mint szabványnak a 8 csatornás PCM-et, de ennek ellenére nem minden HDMI bemenetes erősítő képes fogadni ezt a gyengébb DSP-je miatt. Viszont van egy csomó ami igen, azokkal elvileg vigan mennek majd az új formátumok.
 
Az idézet Ultegrától származik:
 
normálisan (minden DSP funkcióval együtt) csak a Yamahák (4600, 1700, 2700, 661, 861) és a 07-es végű HDMI-s Denonok kezelik a multicsat LPCM-et, illetve a legnagyobb digitális Panasonic (XR400 talán?),
 
Ezen kívül lehet, hogy más gépek is képesek erre, de ezek elvileg biztosan. Ezért is fentem magamban a fogamat (ex)Cat 2700-as yamahájára, de sajnos most anyagilag nem aktuális a csere.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


A kérdéseim arra vontakoznak, hogy 1.3-as HDMI ide, True HD oda, azért kénytelen az ember új erősítőt venni, nem?
Pontosan ezért nem izgultam rá az új hangformátumokra. Nincs az a formátum, amiért lecserélném a Rotel erölködőmet ( ami mellesleg annak idején igen borsos árú volt ). Én mindenképp PC-s dekódolás írányban gondolkodok, azaz remélhetőleg lesz majd olyan hangkártya ( hozzá szoftver ), ami dekódol és jó minőségű analóg kábeleken csatornánként vihető a hang az erősítőbe. Ez számomra a legolcsóbb megoldás, de ha ez nem elérhető, akkor marad a jelenlegi technika. Engem szvsz filmnézéskor kielégít a mostani AC3 vagy DTS minőség is.
A képminőség javítására azért hajlandó lennék áldozni

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Scott »


növekedne a hűtőteljesítmény s halkabb lenne a gép.Az a problémám konkrétan, hogy ha komolyabban meg van terhelve a proci (50-60%) akkor már igen hangosan pörög a ventillátor hogy hűteni tudja a procit.

Víz víz víz

Avatar
oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2004.09.20., hétf. 11:53
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: oddman »


oddman:a 108-as nem tud csendesen DVD-t játszani.

Akkor ennyi, vegyek egy másik DVD újraírót?
Projector:JVC X30 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (Intel NUC i3, 8GB RAM, 240GB SSD)
CD:Technics SL-PG490 A/V:NAD T-748
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:PS4 slim

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


De persze ehhez internetkapcsolat is szükséges, a Blu-Ray lejátszónak állandóan online kell lennie. Az utólagos feliratról is az jutott egyből eszembe, hogy mivel a lejátszó menteni nem tudja ezért gondolom minden megnézéskor online tölti majd le. Mi van ha éppen akkor nincs internet amikor meg akarnám nézni a filmet?
- majd kitalalnak az okosgyerekek valami proxy megoldast azt uccu neki
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A lehetőségek között van pl. a filmhez később kiadott felirat, vagy az aktuális filmelőzetesek lejátszása és persze reklám lehetőséget is magában rejt a technika, amit gondolom ki is fognak aknázni. A webről letöltött tartalmakat egy-egy lemez észrevétlenül magába tudja integrálni, a felhasználó csak azt látja, hogy az egy évvel ezelőtt vásárolt lemezén most több az extra, mint annak idején volt, vagy hogy a film előtt minden hétem más előzetest kell megnéznie. Ezenkívül minden, amit ki tudnak a java alkalmazások hozni az adott lejátszó hardveréből (pl. játékok, interaktív mindenféle).
De persze ehhez internetkapcsolat is szükséges, a Blu-Ray lejátszónak állandóan online kell lennie. Az utólagos feliratról is az jutott egyből eszembe, hogy mivel a lejátszó menteni nem tudja ezért gondolom minden megnézéskor online tölti majd le. Mi van ha éppen akkor nincs internet amikor meg akarnám nézni a filmet?

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A cikk szerintem egyértelműen leírja, hogy nincs egyetlen HD DVD kiadvány sem, ami ne Advanced módú lenne, tehát itt mindenképpen a lejátszónak kell (kötelező) a hangot dekódolnia és a max 8 catornás PCM jel megy át a HDMI kábelen keresztül az erősítőbe. Az erősítő ezután már nem dekódol semmit, csak szépen kiadja a "kész" hangot.A BD kiadványok jelenleg ugyan Basic módúak, de a BD speckó nagyobbik része éppen az interaktív lehetőségekről szól, gondolom ez az, ami hamarosan meg fog jelenni és akár már egy év múlva is ez lehet az általános a lemezeken.

A PCM hangot (8 csatornán) hogyan lehet eljuttatni az erősítőbe? Csak HDMI-n? Mi van a régi erősítőkkel amelyeken volt ugyan HDMI bemenet de inkább a videó részére. Azok fogadják ezt a PCM hangot? A kérdéseim arra vontakoznak, hogy 1.3-as HDMI ide, True HD oda, azért kénytelen az ember új erősítőt venni, nem?
 
Most arról az eshetőségről nem beszélek, hogy a lejátszó átlakítja a PCM-et analóg jellé és 6.1 kábelen keresztül átküldi az erősítőbe.

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Pelican »


A cikk szerintem egyértelműen leírja, hogy nincs egyetlen HD DVD kiadvány sem, ami ne Advanced módú lenne, tehát itt mindenképpen a lejátszónak kell (kötelező) a hangot dekódolnia és a max 8 catornás PCM jel megy át a HDMI kábelen keresztül az erősítőbe. Az erősítő ezután már nem dekódol semmit, csak szépen kiadja a "kész" hangot.
A BD kiadványok jelenleg ugyan Basic módúak, de a BD speckó nagyobbik része éppen az interaktív lehetőségekről szól, gondolom ez az, ami hamarosan meg fog jelenni és akár már egy év múlva is ez lehet az általános a lemezeken. A lehetőségek között van pl. a filmhez később kiadott felirat, vagy az aktuális filmelőzetesek lejátszása és persze reklám lehetőséget is magában rejt a technika, amit gondolom ki is fognak aknázni. A webről letöltött tartalmakat egy-egy lemez észrevétlenül magába tudja integrálni, a felhasználó csak azt látja, hogy az egy évvel ezelőtt vásárolt lemezén most több az extra, mint annak idején volt, vagy hogy a film előtt minden hétem más előzetest kell megnéznie. Ezenkívül minden, amit ki tudnak a java alkalmazások hozni az adott lejátszó hardveréből (pl. játékok, interaktív mindenféle).
 
oddman:
a 108-as nem tud csendesen DVD-t játszani.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2004.09.20., hétf. 11:53
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: oddman »


Nekem minden kütyi nélkül alapból lejátsza a gyári DVD-ket. Soha nem volt gondom ezzel. 
A Nero Drivespeed volt már említve korábban.

Az MPC nálam néha csak akkor játssza le normálisan a filmeket, ha előtte elindítom a PowerDVD-n a filmet pár másodpercre.
 
A Nero DriveSpeed-et már próbáltam, de mintha nem működne. Az olvasóm Pioneer DVR-108 típusú. Szóval hiába állítom be 1x-re a DriveSpeed programban az olvasás sebességét, egyáltalán nem hallani füllel, hogy csökkenne a lejátszó fordulatszáma, vagyis a hangja.
Projector:JVC X30 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (Intel NUC i3, 8GB RAM, 240GB SSD)
CD:Technics SL-PG490 A/V:NAD T-748
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:PS4 slim

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Media Player Classic-al lehet már valahogyan gyári DVD-ket is lejátszani?
 
Nekem minden kütyi nélkül alapból lejátsza a gyári DVD-ket. Soha nem volt gondom ezzel.
 
Olyan progit is keresek, amivel be tudom állítani azt, hogy a DVD-ROM csak 1x vagy 2x-es sebességgel olvassa a lemezeket.
 
A Nero Drivespeed volt már említve korábban.

Avatar
oddman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2004.09.20., hétf. 11:53
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: oddman »


Media Player Classic-al lehet már valahogyan gyári DVD-ket is lejátszani?
Valamiféle DeCSS plugin-t keresek hozzá, mint amilyen a linux alatt futó MPlayer-hez is van.
 
Olyan progit is keresek, amivel be tudom állítani azt, hogy a DVD-ROM csak 1x vagy 2x-es sebességgel olvassa a lemezeket.
Projector:JVC X30 Screen:Projecta HomeScreen (102x180) TV:Panasonic TX-P42S10E
Blu-Ray/DVD:Samsung BD-P2500 HD:HTPC (Intel NUC i3, 8GB RAM, 240GB SSD)
CD:Technics SL-PG490 A/V:NAD T-748
Front:Wharfedale DIAMOND 8.4 Surround:Jamo Studio 110
Console:PS4 slim

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”