Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Turbo írta:
2023.06.11., vas. 10:21
-KP- írta:
2023.06.10., szomb. 13:43
Turbo írta:
2023.06.10., szomb. 12:52


A v0.92.12 van fent
Hát az elég nagy hiba, az már majdnem 4 éves verzió. tessék letölteni a legújabb bétát. Másold a madvr mellé a zip tartalmát, a létező fájlokat felülírva.

https://www.videohelp.com/software/madVR/old-versions
Frissítettem a madVR-t és az MPC-HC-t is, minden maradt a régiben, de a madVR-ből eltűnt a HDR to SDR konverzió menü. sad.gif
Nem tűnt el semmi. Ott van a using pixel shaders opció, vagy ha készítesz 3dlut kalibrációt, akkor arra is lehetőséget ad. Egyébként úgy csináltad, ahogy írtam? A bétáknak kell az alap 0.92, a fájlokat a már létező fájlok mellé kell bemásolni.

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

-KP- írta:
2023.06.10., szomb. 13:43
Turbo írta:
2023.06.10., szomb. 12:52
-KP- írta:
2023.06.07., szer. 17:53
A madvr melyik verziója van fent?
A v0.92.12 van fent
Hát az elég nagy hiba, az már majdnem 4 éves verzió. tessék letölteni a legújabb bétát. Másold a madvr mellé a zip tartalmát, a létező fájlokat felülírva.

https://www.videohelp.com/software/madVR/old-versions
Frissítettem a madVR-t és az MPC-HC-t is, minden maradt a régiben, de a madVR-ből eltűnt a HDR to SDR konverzió menü. sad.gif
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg (15.39 KiB) Megtekintve 846 alkalommal

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Turbo írta:
2023.06.10., szomb. 12:52
-KP- írta:
2023.06.07., szer. 17:53
A madvr melyik verziója van fent?
A v0.92.12 van fent
Hát az elég nagy hiba, az már majdnem 4 éves verzió. tessék letölteni a legújabb bétát. Másold a madvr mellé a zip tartalmát, a létező fájlokat felülírva.

https://www.videohelp.com/software/madVR/old-versions

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

-KP- írta:
2023.06.07., szer. 17:53
A madvr melyik verziója van fent?
A v0.92.12 van fent

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

A madvr melyik verziója van fent?

Avatar
Turbo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 749
Csatlakozott: 2003.09.23., kedd 21:19
Értékelés: 70

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Turbo »

Helló!
Kérem, ha valakinek van olyan HTPC konfigja, amin működik a 4K HDR, akkor ossza meg velem a beállításokat.
Nekem vagy túl sötét, vagy túl világos és a színek meg fakók.
A gépem egy Ryzen 3-as, Windows 10, MPC-HC-t használok MadVR-el.
Egyedül akkor működik, ha a Windows-ban be van kapcsolva a HDR, a MadVR-ben passtrough-n van, de akkor is csak ablakos módban. Teljes képernyőn megint nem jó.
Köszönöm

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »

Tudtok ajánlani elfogadható minőségű belső és/vagy külső hangkártyát?
Nem arany áron, ha lehet. Max 40 ezret szánnék rá, de ha olcsóbban is kijön az csak öröm. :D
Használt is lehet.

Köszönöm! :smile53:
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2023.01.11., szer. 09:18
tottyi írta:
2023.01.11., szer. 07:00
Mert az eredeti kerdes ez volt meg, hogy a codecokban nem-e lesz ujitas amit a processzor fejlesztes hoz magaval. Azert akartam i9-es procit, hogy ne kelljen par evente proci es alaplapot cseregetni, ezert is akartam olyan tapegyseget ami kompatibilis lesz barmely alaplap es processzorral 250 watt-ig.
Egy új formátum megjelenése nem úgy szokott történni, hogy ma bejelentik minden előzetes hír nélkül, holnaptól meg már nem tudunk élni nélküle. Audio-ban a FLAC formátum kifejlesztése és a DSD otthoni lejátszás óta nem volt tömegeket érintő, nagy horderejű fejlesztés az elmúlt 15 évben, hacsak az MQA őrületet nem soroljuk ide, de annak sincs köze a CPU-hoz és nélkülözhetetlennek sem mondható (sőt szerintem pár év múlva ki is fog halni, mint a házimoziban a 3D). Videóban megjelentek ugyan új formátumok, kódolások, itt nagyobb a pörgés (hiszen ez egy jóval fiatalabb médium), de az új filmek is lejátszhatók régebbi eszközökkel, igen kevesen pityeregnek amiatt, hogy náluk nincs HDR átfogás és 4K felbontás, a többség leragadt a 720 soros képnél. Még a 2022-es év legnézettebb filmjét (Top Gun Mavericks) is 720p formátumban DD5.1 hangsávval töltötték le sokan és sejthetően sztereóban hallgatták egy 6 éves laptop hangszóróin, ami már akkor is elavult volt, amikor megvették.

Ha pedig megtörténik a csoda és váratlanul mégis érkezik valami megkerülhetetlen hardveres újítás, az alól nem fog felmentést adni az, hogy erősebb processzorod van. Az ilyen lépéseket évekkel korábban be szokták jelenteni, hogy a gyártók fel tudjanak rá készülni. Egyetlen fejlesztőnek, gyártónak és tartalom előállítónak/elosztónak sem lehet célja az, hogy felhasználók nagy tömegét kizárja a piacról, hiszen mindenki belőlük él. Mindent felforgató, nagy horderejű lépés lesz a Virtual Reality, de ennek létezéséről tudunk már pár éve és bár jó ideje kapható hozzá hardver, szoftver és tartalom is, bőven van még időnk addig, míg rászokik a nép pl. a virtuális Metaverzum térre.

Az itt most zajló számháború és az egók szokásos harcának lecsengése után néhány hónap múlva érdemes lesz rákérdezni Tottyinál, éppen milyen szoftverekkel mire használja a most épülő gépét és akkor majd le lehet vonni a valódi tanulságokat. Bár bizonyára akkor is lesznek olyanok, akik szerint a sarki boltba is érdemes 1200 lóerős autóval menni (hiszen így 3 másodperccel hamarabb végzünk a bevásárlással), mások szerint meg az Adriára is el lehet indulni egy 20 éves Suzukival (hiszen abba is befér anyu 30 kilós sminkes bőröndje), közben a felhasználók 99 százaléka elvan valamilyen középutas megoldással.
En mar csak 4K-ban nezek filmeket ha nem lehet beszerezni akkor megvarom amig beszerezheto lesz, persze elofordul, hogy neha nagyritkan fullhd-ban nezek meg filmet de az olyankor van amikor nem lehet beszerezni 4K-ban, pl az Avatar elso resze is ilyen amit mostanaban neztem ujra de meg igy is nagyon szep kepet mutat igy a majd ketto meteres tv-en besotetitett szobaban, mindezt kb alig 3 meterrol. Parszor kerdeztek, hogy nem-e tul nagy a tv a szobamba de ha megmutattam par jelenetet valamilyen filmbol amiben pl tajkepek is vannak akkor csak tatott szajjal neztek es egy szot sem szoltak utana, hogy tul nagy lenne a szobamba a tv, meg egy egyszeru thriller-nel is elvezheto a kepminoseg es a hangminoseg ha valamilyen zenei alafestes van. Orom nezni es hallgatni, szamomra ez egy olyan kikapcsolodas ami elvonja a mindennapi gondokrol a gondolataimat es meg ott van a zenehallgatas. :rolleyes:
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: wittao »

Lehet az ARM-szeru megoldasokra gondolt a kolto.
Az Apple azert az M1-M2 architekturaval eleg kemeny gyomrost vitt be az Intel-AMD parosnak.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2023.01.11., szer. 07:00
Mert az eredeti kerdes ez volt meg, hogy a codecokban nem-e lesz ujitas amit a processzor fejlesztes hoz magaval. Azert akartam i9-es procit, hogy ne kelljen par evente proci es alaplapot cseregetni, ezert is akartam olyan tapegyseget ami kompatibilis lesz barmely alaplap es processzorral 250 watt-ig.
Egy új formátum megjelenése nem úgy szokott történni, hogy ma bejelentik minden előzetes hír nélkül, holnaptól meg már nem tudunk élni nélküle. A HiFi környékén a FLAC formátum kifejlesztése és a DSD otthoni lejátszhatósága óta nem volt tömegeket érintő, nagy horderejű fejlesztés az elmúlt 15 évben, hacsak az MQA őrületet nem soroljuk ide, de annak sincs köze a CPU-hoz és nélkülözhetetlennek sem mondható (sőt szerintem pár év múlva ki is fog halni, mint a házimoziban a 3D). Videóban megjelentek ugyan új formátumok, kódolások, itt nagyobb a pörgés (hiszen ez egy jóval fiatalabb médium), de az új filmek is lejátszhatók régebbi eszközökkel, igen kevesen pityeregnek amiatt, hogy náluk nincs HDR átfogás és 4K felbontás, a többség leragadt a 720 soros képnél. Még a 2022-es év legnézettebb filmjét (Top Gun Mavericks) is 720p formátumban DD5.1 hangsávval töltötték le sokan és sejthetően sztereóban hallgatták egy 6 éves laptop hangszóróin, ami már akkor sem volt modern, amikor megvették.

Ha pedig megtörténik a csoda és váratlanul mégis érkezik valami megkerülhetetlen hardveres újítás, az alól nem fog felmentést adni az, hogy erősebb processzorod van. Az ilyen lépéseket évekkel korábban be szokták jelenteni, hogy a gyártók fel tudjanak rá készülni. Egyetlen fejlesztőnek, gyártónak és tartalom előállítónak/elosztónak sem lehet célja az, hogy felhasználók nagy tömegét kizárja a piacról, hiszen mindenki belőlük él. Mindent felforgató, nagy horderejű lépés lesz a Virtual Reality, de ennek létezéséről tudunk már pár éve és bár jó ideje kapható hozzá hardver, szoftver és tartalom is, bőven van még időnk addig, míg rászokik a nép pl. a virtuális Metaverzum térre.

Az itt most zajló számháború és az egók szokásos harcának lecsengése után néhány hónap múlva érdemes lesz rákérdezni Tottyinál, éppen milyen szoftverekkel mire használja a most épülő gépét és akkor majd le lehet vonni a valódi tanulságokat. Bár bizonyára akkor is lesznek olyanok, akik szerint a sarki boltba is érdemes 1200 lóerős autóval menni (hiszen így 3 másodperccel hamarabb végzünk a bevásárlással), mások szerint meg az Adriára is el lehet indulni egy 20 éves Suzukival (hiszen abba is befér anyu 30 kilós sminkes bőröndje), közben a felhasználók 99 százaléka elvan valamilyen középutas megoldással.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

-KP- írta:
2023.01.10., kedd 23:07
i9 - 8 performansz mag, 16 "takarékos" mag 36m cache
i7 - 8 performansz mag, 8 "takarékos" mag 30m cache
i5 - 6 performansz mag, 8 "takarékos" mag 24m cache


Némi órajelbeli különbség is van köztük nyilván, de ezt nem egy audio pc-n fogják ezek a procik megmutatni. A T-s prociknál ráadásul vannak kétségeim hogy a csökkentett TDP keretébe mi fér bele, mert ezek a procik nem kicsit fogyasztanak, és a kis teljesítményű lineáris táp limitálja a maximális teljesítményt. Ami nem is tudom mennyi lehet tottyinál, 150W körül?

Az i9 proci felára szerintem nehezen igazolható. Az i7 proci 100 ezerrel olcsóbb és mit adsz fel? Néhány efficient magot. Illetve ennyit nyersz a felárért. Úgy is fogalmazhatnék nem sokkal kevesebbel drágább az i9 az i7-től, mint amibe az i5 proci önmagában kerül.

Abba meg már bele se megyek, hogy halott platform, nem tud később fejleszteni, és most pár éven belül jó nagy ugrás lesz mindkét gyártónál. Mondjuk az is igaz, hogy a köv gen, ami év végén jön Intelnél is DDR5 lesz már elvileg.
Ezt honnet tudod, hogy jo nagy ugras lesz par even belul? Mert az eredeti kerdes ez volt meg, hogy a codecokban nem-e lesz ujitas amit a processzor fejlesztes hoz magaval.
Azert akartam i9-es procit, hogy ne kelljen par evente proci es alaplapot cseregetni, ezert is akartam olyan tapegyseget ami kompatibilis lesz barmely alaplap es processzorral 250 watt-ig.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

i9 - 8 performansz mag, 16 "takarékos" mag 36m cache
i7 - 8 performansz mag, 8 "takarékos" mag 30m cache
i5 - 6 performansz mag, 8 "takarékos" mag 24m cache


Némi órajelbeli különbség is van köztük nyilván, de ezt nem egy audio pc-n fogják ezek a procik megmutatni. A T-s prociknál ráadásul vannak kétségeim hogy a csökkentett TDP keretébe mi fér bele, mert ezek a procik nem kicsit fogyasztanak, és a kis teljesítményű lineáris táp limitálja a maximális teljesítményt. Ami nem is tudom mennyi lehet tottyinál, 150W körül?

Az i9 proci felára szerintem nehezen igazolható. Az i7 proci 100 ezerrel olcsóbb és mit adsz fel? Néhány efficient magot. Illetve ennyit nyersz a felárért. Úgy is fogalmazhatnék nem sokkal kevesebbel drágább az i9 az i7-től, mint amibe az i5 proci önmagában kerül.

Abba meg már bele se megyek, hogy halott platform, nem tud később fejleszteni, és most pár éven belül jó nagy ugrás lesz mindkét gyártónál. Mondjuk az is igaz, hogy a köv gen, ami év végén jön Intelnél is DDR5 lesz már elvileg.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: wittao »

Quetz írta:
2023.01.10., kedd 16:32
tottyi írta:
2023.01.07., szomb. 14:33
Pedig mar kezdtem beadni a derekam az I5-re. gondolkodik.gif
Vegyél nyugodtan I5-t. A jelenlegi telefonunk kenterbe veri azokat a PC-ket, amin anno winampot használtunk. Wittao high end audio pc-ket árul, nem bírja már az átlagember szemüvegén keresztül nézni a dolgokat. Egy mezei PC és egy normális DAC amire szükséged van.
wittao tudja az átlagember szemüvegén keresztül nézni a világot (amúgy nem is tudom az "átlagember" szemüveges-e egyáltalán!).
Sok alacsonyabb költségvetésű audio vagy audio/video hibrid felhasználású gépet raktunk össze az elmúlt években. Amíg az audio célra felhasznált gépeknél nem merült fel gyarkan, a hibrideknél szinte kivétel nélkül 1-2 év múlva, hogy mire lehetne upgrade-elni, hogy esetleg erősebb lett az iGPU, meg akkor a számítási teljesitmény is lehetne-e esetleg nagyobb... szóval bele képzelhetsz még mást is az általam leírtakba, ahogy a lelkiismereted diktálja a haveroddal együtt. Nem tudom ti hány ilyen célú gépet rakosgattatok össze másoknak, az olcsóbbtól a highend csúcsát képező rendszerekig, de biztos meg van az alapja, ha ilyen baromira magabiztosan tudtok állítani dolgokat. Egy CPU benchmark, meg az Intel oldalán levő specifikáció első 6 sora (hány mag, milyen csíkszélesség stb.) nem feltétlenül ad meg minden kérdésre megfelelő választ.

Egyébként meg leírta mindenki, hogy a videozás szempontjából mindegy i5 vagy i9 a 13th. Gen. procik közül, a többit pedig feleslegesnek tartjátok. Ti.
Azért, mert eddig 6. generációs processzoros gépet használt, nem feltétlenül jelenti, hogy az már akkor is megfelelő lett volna. Mi is építettünk 4th i7 4785T gépeket, nagyon jó hangú masinákat lehetett belőlük építeni. DE az nem ma volt, és az azóta kijött újabb generációkból volt amik jobban és voltak kevésbé jól sikerült példányok. Pedig a számadatok csak nőttek és nőttek, lassan több mag van egy processzorban mint egy dinnyében. Más órajelek, DDR3-4-5 RAM-ok egyre magasabb frekin, hatalmas számítási teljesítmények, csíkszélességek is lenyomva. A legyintve "jó lesz az Neked" meglehetősen felszínes gondolkodás. Honnan tudjátok, hogy nem szerez-e be egy létrás dac-ot amihez 1024DSD-be kellene vagy PCM1536-ba felskálázni? Próbáltátok már? Nem csak a madVR van a világon, ami meg tud fektetni egy hardvert, hanem zenei alkalmazások is (Signalyst), amit egy hibrid felhasználású gép konfigurálásánál nem figyelembe venni eléggé felszínes gondolkodás.

Harmadrészt Tottyi azt is leírta, hogy nem nagyon szeretne rövid időn belül búskomoran üldögélni, és eladni a procit a gépből. Ha már kiadja a vételárat, akkor hosszabb időre szeretne megnyugodni. A videos teljesítménye az iGPU-nak megfelelő számára, a CPU szempontjából pedig szeretne hosszútávú megoldást. Az i5 véleményem szerint is egy tökéletes megoldás - most -, csak nem feltétlenül tudjuk mit hoz a jövő. Később kevés lehet, azon túl, hogy a 10th - 12th Gen. i9 processzorok rendre jobban szólnak a gépekben, mint az azonos generációs kisebb testvéreik. Magok száma, felépítés, L1-L2-L3 cache mérete és vélhetően még sok másik dolog befolyásolhatja ezt, a tapasztalat szerint befolyásolják is.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Quetz »

tottyi írta:
2023.01.07., szomb. 14:33
Pedig mar kezdtem beadni a derekam az I5-re. gondolkodik.gif
Vegyél nyugodtan I5-t. A jelenlegi telefonunk kenterbe veri azokat a PC-ket, amin anno winampot használtunk. Wittao high end audio pc-ket árul, nem bírja már az átlagember szemüvegén keresztül nézni a dolgokat. Egy mezei PC és egy normális DAC amire szükséged van.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

wittao írta:
2023.01.07., szomb. 20:49
Az volt az érv, hogy ne vegyen egy mostani i5-öt, mert egy ki tudja milyen meg nem nevezett i9-et megrángatott valami. Mivel egy mai i5 gyorsabb, mint egy pár generációval ezelőtti i9 ne csodálkozz, ha erre valaki összeráncolja a szemöldökét és rákérdez a pontos típusra. Nem tudom ezen mit nem lehet megérteni. De mindegy is, ennyi felesleges időm nincs.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: wittao »

-KP- írta:
2023.01.07., szomb. 20:31
tonee73 írta:
2023.01.07., szomb. 20:29
-KP- írta:
2023.01.07., szomb. 20:15


De még egyszer mondom, ez az egész audiopc-s téma nagyon nem a htpc topikba való. Nem értem miért kellene itt diskurálnom róla, mikor van a hifis részen audio pc-s topik.
Mivel a felvetés a video és audio lejátszást is érinti, szerintem így inkább ide való mint az audio pc-be. gondolkodik.gif
gondolkodik.gif :nonononono: Wittao írásai már 100% audio pc témakör.
Továbbra sem értem mit kínlódsz ezen, mivel Tottyi (majdnem) világosan elmondta, hogy a video rész is érdekli és emiatt befolyásolja a döntését.
Mivel elmondtátok neki, hogy MINDEGY SZERINTETEK melyik processzort választja, az iGPU ugyanaz a két proci esetén, így pont az audioPC-s rész mivoltát éppen te kérdőjelezted meg vajon szükséges-e!?!
Bocs, ha reagáltam rá és kifejtettem szerintem miért szükséges. Onnantól megint te gondoltad túl a dolgot és kérdőjelezted meg milyen i9 (egyébként i9 10900). Megkeresem majd milyen processzek esetén sikerült ezt elérni, vagy megcsinálom valamelyik nap megint, ha annyira szükséges (de nem akarok audio témát idehozni, nehogy görcsöt kapj).
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

-KP- írta:
2023.01.07., szomb. 20:31
tonee73 írta:
2023.01.07., szomb. 20:29
-KP- írta:
2023.01.07., szomb. 20:15


De még egyszer mondom, ez az egész audiopc-s téma nagyon nem a htpc topikba való. Nem értem miért kellene itt diskurálnom róla, mikor van a hifis részen audio pc-s topik.
Mivel a felvetés a video és audio lejátszást is érinti, szerintem így inkább ide való mint az audio pc-be. gondolkodik.gif
gondolkodik.gif :nonononono: Wittao írásai már 100% audio pc témakör.
Ezt értem, de ha ez alapján a felénél kettészedem a threadet akkor totál érthetetlen és átláthatatlan lesz. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

tonee73 írta:
2023.01.07., szomb. 20:29
-KP- írta:
2023.01.07., szomb. 20:15


De még egyszer mondom, ez az egész audiopc-s téma nagyon nem a htpc topikba való. Nem értem miért kellene itt diskurálnom róla, mikor van a hifis részen audio pc-s topik.
Mivel a felvetés a video és audio lejátszást is érinti, szerintem így inkább ide való mint az audio pc-be. gondolkodik.gif
gondolkodik.gif :nonononono: Wittao írásai már 100% audio pc témakör.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

-KP- írta:
2023.01.07., szomb. 20:15


De még egyszer mondom, ez az egész audiopc-s téma nagyon nem a htpc topikba való. Nem értem miért kellene itt diskurálnom róla, mikor van a hifis részen audio pc-s topik.
Mivel a felvetés a video és audio lejátszást is érinti, szerintem így inkább ide való mint az audio pc-be. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Ügyesen kikerülted a kérdést. Mégegyszer, a kérdezőnek volt egy i7 6700-as cpu-ja, ami eddig megfelelt neki audio-ra, és a video-s hiányosságai miatt cserélné. Ezt a teljesítményt most megkaphatná kb. 40-50 ezerért a számára szükséges videós képességekkel, de természetesen csak eljutunk oda, hogy költsön el 400.000-et, mert az audio pc-ben ez alatt nincs élet :D Az pedig, hogy 8millió a hangfala, teljesen irreleváns. Írod itt, hogy láttál i9-et 65%-on tekerni, ok. Jó lenne ha egyértelműen fogalmaznál és nem rébuszokban. Melyik i9-et? 9900-at? 10900-at? 11900-at? 12900-at? 13900-at? Végülis nincs sok különbség :D Mindegyikre rá van írva hogy i9 :D Első kettő 8 mag 16 szál, a harmadik 10 mag 20szál, a 12900 16mag 24szál, a 13900 meg 24mag 32 szál. De végül is mindegyik i9, valóban :D A mostani i5 pedig 14mag 20szál, nemhogy az i9 9900,11900,10900 triót,de még i9 12900-at is megveri teljesítményben, mert hiába kevesebb mag, azok egy gennel feljettebbek és gyorsabbak. Néhol ahol az összes mag csontra ki van használva ott esetleg egál, vagy picit nyer a 12900. Ne csak azt nézd, hogy i5 vagy i9, mert folyamatosan növekedik a magszám, az órajel, az egységnyi órajelen levő teljesítmény, minden. Idén év végén pedig jön az újabb Intel gen, ahol a mag szám és minden más ugyanúgy tovább fog nőni. Szóval lebeszélni valakit egy i5-ről egy i9-el szembe, lehet jó tanács és full hülyeség is. Melyik i5 melyik i9-el szemben?

De még egyszer mondom, ez az egész audiopc-s téma nagyon nem a htpc topikba való. Nem értem miért kellene itt diskurálnom róla, mikor van a hifis részen audio pc-s topik.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: wittao »

-KP- írta:
2023.01.07., szomb. 19:39
Őszintén szólva nem is vártam mást ott, ahol hígendezés van. Ez a "nem gondolkodnék" is csak egy újabb példa, hogy a hígend sokaknál csak az ész nélküli pénzszórást jelenti. De ahol van pénz majomra, legyen banánra is. Csengesse csak ki a 400.000 forintot totál alap videólejátszásra, mert ez a proci a hozzávaló lappal annyi lesz. Audio-ra jó volt eddig az i7 6700T, ami a mostani 40-50 ezres cpu-k szintje, de ugorjunk innen árban egyből tízszeresre hogy egy nyamvadt videófájlt le tudjon játszani :D Ezért is írtam mindjárt az elején Zolaba kérdésére, hogy audio pc-ről beszélünk ám. Nem is értem őszintén szólva miért a htpc topikba kell olvasni ezt az egészet, miért nem inkább az audio pc topikba ment egyből.
Őszintén szólva, akkor egyikünk sem csalódott :)
Először is részletesen leírtam, hogy miért fontos az i9 "fölénye" az i5-tel szemben. Ugyanúgy leírtam, hogy valóban videos GPU teljesítményben az égvilágon semmi pluszt nem ad, tehát nem lehet megszaggatni madVR feladatokkal. Ezt viszont Tottyi le is írta, hogy nincs rá szüksége.
Tehát ő egy olyan gépet építene, ami audioPC és a szükséges és elégséges minőségben a videókat is tudja kezelni (4k HDR). Ennek a feltételrendszernek megfelel az i5, az i9 meg még inkább. Tehát ha azt nézed az aktív dobozai 8MFt értéket képviselnek, ebben még semmi nincs, akkor nem tartom aránytalannak az egyik processzor felárát a másikhoz képest.

De bizonyosan nagy tapasztalatod van HQPlayer + ROON felskálázásban, szívesen olvasom hogyan oldanád meg ezeket a konverziókat egy i5 13500T processzorral!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Őszintén szólva nem is vártam mást ott, ahol hígendezés van. Ez a "nem gondolkodnék" is csak egy újabb példa, hogy a hígend sokaknál csak az ész nélküli pénzszórást jelenti. De ahol van pénz majomra, legyen banánra is. Csengesse csak ki a 400.000 forintot totál alap videólejátszásra, mert ez a proci a hozzávaló lappal annyi lesz. Audio-ra jó volt eddig az i7 6700T, ami a mostani 40-50 ezres cpu-k szintje, de ugorjunk innen árban egyből tízszeresre hogy egy nyamvadt videófájlt le tudjon játszani :D Ezért is írtam mindjárt az elején Zolaba kérdésére, hogy audio pc-ről beszélünk ám. Nem is értem őszintén szólva miért a htpc topikba kell olvasni ezt az egészet, miért nem inkább az audio pc topikba ment egyből.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: wittao »

tottyi írta:
2023.01.07., szomb. 14:33
wittao írta:
2023.01.07., szomb. 13:51
tottyi írta:
2023.01.07., szomb. 07:20
Az I9 13900T es az I5 13600T processzor kozott grafikai szempontbol nincs semmi kulonbseg? Gondolok itt egy 4K film lejatszasara mpc-hc lejatszoval mindenfele kepjavito softwares beallitason kivul.
Ha valakinek meg nem teljesen tiszta a kerdes, kerdezzen batran es kozosen kiegeszitjuk a feltenni valo kerdesem.
Az audio lejatszasnal en mar lattam DSD512-vel dolgozo, HQPlayer altal megporgetett i9-est 65%-on dolgozni. Szoval olyan kijelenteseknek, hogy “Neked ez felesleges” nem ulnek fel a helyedben.
Az audio egx mas vilag, mint a videolejatszas. Szamit az L1-L2-L3 cache merete, a magok szama, tudsz dedikaltan kijelolni feladatokra magokat, ezt csak akkor tudod, ha sok van beloluk… nem veletlen a vilag vezeto audio lejatszoi 16-20-24 maggal szerelt sima vagy dual processzoros gepeket, akar XEON-okat futtatnak. Orajelek is vissza vannak fogva, a RAM-ok is ritkabban futnak olyan beallitasokkal, amik a videolejatszasnal.
Azt allithatom, hogy egy audiora kihegyezett linearis tapos, eros processzorral szerelt grp a videok teruleten sem fog szarban hagyni jodarabig.

Az SSD-knel is fontos a latency ertekek minimalizalasa, erdemes a deli hid kihagyasa erdekeben PCIe SSD-s megoldasokat nezni. Azon felul egy komolyabb linearis tapot kapsz, ami megoldja 2-3 periferia linearis tapolasat, igy ha olyan SSD-t raksz a gepbe, akkor nem az alaplap kapcsolouzemu tapjaira vagy utalva. Ezek a zajok, zavarok a videolejatszasnal is ereztetik a hatasukat.
RAM valogatasnal is meg tudod nezni RAM latency monitorral melyiket erdemes kivalasztani.
Persze bele lehet tekerni egy nagy videokarit, maxra tolni a madVR potmetert, aztan semmi mas nem szamit alapon epitkezni, de van elet ezen tul is, ez is egy szemlelet. Sot! Meg kombinalni is lehet oket egy bizonyos mertekig, amig a passziv hutesed elbirja.
Pedig mar kezdtem beadni a derekam az I5-re. gondolkodik.gif
Ha mar eldontotted, hogy a budget rendelkezesre all, akkor az erosebb procit tennem bele. A video lejatszasnal nem oszt, nem szoroz, video szamitasi teljesitmenyt nem tudsz kieroszakolni tobbet az i9-bol sem.
A zenelejatszas miatt a nagyobbat vennem, ha valaszthatnek. Ha nem valaszthatok, mert a felar tulmegy a keretemen nincs kerdes.
Eleg komoly rendszered van a forras utan az ATC150-esekkel az elen, nem gondolkodnek ezen.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Nyilván ha van égetnivaló akkor hajrá az i9-es, tulajdonképpen DDR5-re építkezve még 2-3 évig biztosan tudsz lépegetni ha kevésnek bizonyulna.
Visszafogást, meg felejtsd el a processzoroknál,(főleg T-s processzornál) alulfeszelgetések, magok tiltása stb, ramokban is minél magasabb órajel, kisebb időzítésekkel.
De szívesen látnék már egy ilyen tesztet élőben is, mert azért ezek a teljesítményadatok, hogy hláttam már x %-os hatékonysággal küzdeni processzort, ezek messze vannak a hitelességtől, viszont szintetikus tesztekben már a két proceszor között nem mindig akkora a különbség.
Nálam van 2db 2-processzoros gép (AMD-Xeon), meg van néhány 1 fizikai proceszorral szerelt xeon ill ryzen is, azt kell mondjam eléggé meglepő a processzor kihasználási szintek, a 2 fizikai processzoros gépek, rendre elmaradnak sebességben az 1 fizikai processzorral szerelt gépekétől. Viszont az biztos, hogy több mag/szál jobban teljesít minden téren.
A többi apróságba már bele sem mennék..., mert az audio PC, pontosan az a műfaj, (ingovány) ahol mindent mindenre-is ráfogható.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára phyton71 2023.01.07., szomb. 15:08-kor.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

wittao írta:
2023.01.07., szomb. 13:51
tottyi írta:
2023.01.07., szomb. 07:20
Az I9 13900T es az I5 13600T processzor kozott grafikai szempontbol nincs semmi kulonbseg? Gondolok itt egy 4K film lejatszasara mpc-hc lejatszoval mindenfele kepjavito softwares beallitason kivul.
Ha valakinek meg nem teljesen tiszta a kerdes, kerdezzen batran es kozosen kiegeszitjuk a feltenni valo kerdesem.
Az audio lejatszasnal en mar lattam DSD512-vel dolgozo, HQPlayer altal megporgetett i9-est 65%-on dolgozni. Szoval olyan kijelenteseknek, hogy “Neked ez felesleges” nem ulnek fel a helyedben.
Az audio egx mas vilag, mint a videolejatszas. Szamit az L1-L2-L3 cache merete, a magok szama, tudsz dedikaltan kijelolni feladatokra magokat, ezt csak akkor tudod, ha sok van beloluk… nem veletlen a vilag vezeto audio lejatszoi 16-20-24 maggal szerelt sima vagy dual processzoros gepeket, akar XEON-okat futtatnak. Orajelek is vissza vannak fogva, a RAM-ok is ritkabban futnak olyan beallitasokkal, amik a videolejatszasnal.
Azt allithatom, hogy egy audiora kihegyezett linearis tapos, eros processzorral szerelt grp a videok teruleten sem fog szarban hagyni jodarabig.

Az SSD-knel is fontos a latency ertekek minimalizalasa, erdemes a deli hid kihagyasa erdekeben PCIe SSD-s megoldasokat nezni. Azon felul egy komolyabb linearis tapot kapsz, ami megoldja 2-3 periferia linearis tapolasat, igy ha olyan SSD-t raksz a gepbe, akkor nem az alaplap kapcsolouzemu tapjaira vagy utalva. Ezek a zajok, zavarok a videolejatszasnal is ereztetik a hatasukat.
RAM valogatasnal is meg tudod nezni RAM latency monitorral melyiket erdemes kivalasztani.
Persze bele lehet tekerni egy nagy videokarit, maxra tolni a madVR potmetert, aztan semmi mas nem szamit alapon epitkezni, de van elet ezen tul is, ez is egy szemlelet. Sot! Meg kombinalni is lehet oket egy bizonyos mertekig, amig a passziv hutesed elbirja.
Pedig mar kezdtem beadni a derekam az I5-re. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”